Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 11:21   #121
Morganatic
Wtajemniczenie
 
Avatar Morganatic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 649
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość


Dorzucam jeszcze jeden ciekawy link: http://pracownia-alchemiczna.blogspo...n-perfuma.html
Kukimi,
Rzuć okiem na ten link. Przeczytaj uważnie i pomyśl też dlaczego strona jest na serwerach indyjskich.
Nikt Cię nie chce atakować, po prostu uważam, że nieco się ślizgasz, na blogu wyrażasz się półsłówkami a ni konkretami. Całość wygląda w ten sposób, jakbyś była związana przez perfumeria.in jakimś świadczeniem zwrotnym za otrzymanie upominku w postaci podrobionych perfum. Ja to rozumiem, że możesz mieć jakieś nieprzyjemności, ale reklamowanie równie naiwnym ( i nie jest to zarzut, złośliwość - tylko fakt, każdy jest w jakiejś sferze naiwny ) fankom podróbek, gdzie one będą myślały, że zdobyły oryginały jest smutne i przykre. Wyobraź sobie, ze któraś z nich dając taki "prezent" komuś obeznanemu narazi się na dezaprobatę czy współczujący wzrok...
__________________
Wymienię perfumy - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post61781941
Morganatic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:22   #122
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kukimi Pokaż wiadomość
Zobaczcie na zachowanie policji odnośnie tej sprawy, to chyba już Wam wystarczy, oni po prostu zignorowali sprawę. Nie wiem co mogę Wam jeszcze napisać...
Kukimi, spokojnie, tu nie chodzi o personalne ataki na Ciebie

Z policją to nie do końca tak, jak myślisz i jak tu napisałaś.
Policja zachowała się tak a nie inaczej, ponieważ to na razie jest domniemanie, że ktoś handluje podróbami. Jest zapytanie, komuś nie chciało się tym zająć, ponieważ nie są spełnione też pewne warunki na teraz.

Żeby policja gospodarcza ma wszcząć dochodzenie muszą być zachowane pewne warunki, np.:

1. Zapis ze strony podmiotu gospodarczego, że sprzedawany produkt jest w 100% produktem oryginalnym. Jeśli go nie ma, a kupisz podróbę, oznacza to, że wiedziałaś co kupujesz, bo przecież nigdzie nie napisał, że produkt jest produktem oryginalnym danej firmy.
A jeśli dostaniesz na piśmie zdanie, że produkt jest produktem oryginalnym danego producenta, to....
2. Zakup dokonany przez klienta, paragon ( faktura) + weryfikacja produktu
3. Dowód lub dokonana ekspertyza, która wykaże, że to jest jednak podróba
4. Zgłoszenie.

Wtedy nie ignoruje, bo wtedy ma zgłoszenie, że złamano prawo.

Mogłam oczywiście się gdzieś pomylić, ale jakoś tak to działa

Jeszcze jedno pytanie.... czy Ty zostałaś czymś zobowiązana przez tę perfumerię? Jakaś lojalka, deklaracja na piśmie, że będziesz reklamować ich produkty?

Się nie denerwuj, spokojnie, jesteś jedyną osobą, która podjęła z wizażankami dyskucję i chwała Ci za to, a i dobrze, bo masz teraz świadomość, że mogłaś się w coś złego wkopać....
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976

Edytowane przez itaka
Czas edycji: 2014-02-25 o 11:23
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:22   #123
bogusia32
Wtajemniczenie
 
Avatar bogusia32
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
... co jak co ale nie wsadzajcie wszystkich blogerek do 1 worka :P
plissss...
Przecież tutaj piszemy tylko o tych blogerkach które niestety podróby stawiają na równi z oryginałami.. Kukimi jasno i wyraznie teraz napisała że podróby to zło i zmodyfikowała trochę posta na swoim blogu ale gdyby nie ten wątas to nie wiadomo jak długo info o rzekomych łoryginałach by tam wisiało...z wiedzy , niewiedzy no ale w oczy raziło...
__________________
[*] IWNFY
bogusia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:24   #124
szaleska93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Dziewczyny. Osobiście nie jestem przeciwna takim " podróbom ". Jeśli na stać mnie na perfumy za 300 zł a zapach mi się podoba. To kupię podróbę za 65 zł. I co mam patrzeć na to bo kartonik inny ? Albo, że korek się różni od oryginału? Dla mnie ważny jest zapach.. a nawet podróba przecież pachnie podobnie! Żadna z tych blogerek nie napisała, że są to oryginalne perfumy. A stwierdzenie " Nie różnią się niczym od tych z drogerii " to przecież ich obserwacja. Może dziewczyna oryginału nie widziała ? Sama nadziałam się już 2 razy na podróby w drogeriach i po czym to poznałam ? Siostra jest chemikiem i wzięła je do labolatorium jak się okazało mają wysoką zawartość mocznika, który utrzymuje i pogłębia zapach. Dodam, ze mocznik jest w każdych perfumach żeby nie było! I w ślinie też mamy go 1% Bo zaraz będzie ze kocimi siuśkami się pryskałam.

Także jeśli chodzi o takie portale i zamienniki to one są ! były i będą! Zobaczcie ile podrób jest na allegro..
szaleska93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:25   #125
Morganatic
Wtajemniczenie
 
Avatar Morganatic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 649
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
Kukimi, spokojnie, tu nie chodzi o personalne ataki na Ciebie

Z policją to nie do końca tak, jak myślisz i jak tu napisałaś.
Policja zachowała się tak a nie inaczej, ponieważ to na razie jest domniemanie, że ktoś handluje podróbami. Jest zapytanie, komuś nie chciało się tym zająć, ponieważ nie są spełnione też pewne warunki na teraz.

Żeby policja gospodarcza ma wszcząć dochodzenie muszą być zachowane pewne warunki, np.:

1. Zapis ze strony podmiotu gospodarczego, że sprzedawany produkt jest w 100% produktem oryginalnym. Jeśli go nie ma, a kupisz podróbę, oznacza to, że wiedziałaś co kupujesz, bo przecież nigdzie nie napisał, że produkt jest produktem oryginalnym danej firmy.
A jeśli dostaniesz na piśmie zdanie, że produkt jest produktem oryginalnym danego producenta, to....
2. Zakup dokonany przez klienta, paragon ( faktura) + weryfikacja produktu
3. Dowód lub dokonana ekspertyza, która wykaże, że to jest jednak podróba
4. Zgłoszenie.

Wtedy nie ignoruje, bo wtedy ma zgłoszenie, że złamano prawo.

Mogłam oczywiście się gdzieś pomylić, ale jakoś tak to działa

Jeszcze jedno pytanie.... czy Ty zostałaś czymś zobowiązana przez tę perfumerię? Jakaś lojalka, deklaracja na piśmie, że będziesz reklamować ich produkty?

Się nie denerwuj, spokojnie, jesteś jedyną osobą, która podjęła z wizażankami dyskucję i chwała Ci za to, a i dobrze, bo masz teraz świadomość, że mogłaś się w coś złego wkopać....
Moja mądra Itaczka
Mi się wydaje, że to powinno być ścigane z urzędu, bo to obrót podróbkami, tak czy siak to przestępstwo... A w przypadku ich oszustwa to podlega też pod godzenie w zbiorowy interes publiczny...
__________________
Wymienię perfumy - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post61781941
Morganatic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:29   #126
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość

Także jeśli chodzi o takie portale i zamienniki to one są ! były i będą! Zobaczcie ile podrób jest na allegro..
I to jest według Ciebie argument, żeby kupować podróby? Miliony much nie mogą się mylić - jedzmy gó**o!

Odsyłam jeszcze raz do tego posta: http://pracownia-alchemiczna.blogspo...n-perfuma.html

I nie, nie trzeba kupować perfum za 300zł, jest masa oryginalnych perfum za 30-40-60zł - Yves Rocher, Avon, zapachy celebryckie.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:29   #127
bogusia32
Wtajemniczenie
 
Avatar bogusia32
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Osobiście nie jestem przeciwna takim " podróbom ". Jeśli na stać mnie na perfumy za 300 zł a zapach mi się podoba. To kupię podróbę za 65 zł. I co mam patrzeć na to bo kartonik inny ? Albo, że korek się różni od oryginału? Dla mnie ważny jest zapach.. a nawet podróba przecież pachnie podobnie! Żadna z tych blogerek nie napisała, że są to oryginalne perfumy. A stwierdzenie " Nie różnią się niczym od tych z drogerii " to przecież ich obserwacja. Może dziewczyna oryginału nie widziała ? Sama nadziałam się już 2 razy na podróby w drogeriach i po czym to poznałam ? Siostra jest chemikiem i wzięła je do labolatorium jak się okazało mają wysoką zawartość mocznika, który utrzymuje i pogłębia zapach. Dodam, ze mocznik jest w każdych perfumach żeby nie było! I w ślinie też mamy go 1% Bo zaraz będzie ze kocimi siuśkami się pryskałam.

Także jeśli chodzi o takie portale i zamienniki to one są ! były i będą! Zobaczcie ile podrób jest na allegro..
__________________
[*] IWNFY
bogusia32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 11:32   #128
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Osobiście nie jestem przeciwna takim " podróbom ". Jeśli na stać mnie na perfumy za 300 zł a zapach mi się podoba. To kupię podróbę za 65 zł. I co mam patrzeć na to bo kartonik inny ? Albo, że korek się różni od oryginału? Dla mnie ważny jest zapach.. a nawet podróba przecież pachnie podobnie! Żadna z tych blogerek nie napisała, że są to oryginalne perfumy. A stwierdzenie " Nie różnią się niczym od tych z drogerii " to przecież ich obserwacja. Może dziewczyna oryginału nie widziała ? Sama nadziałam się już 2 razy na podróby w drogeriach i po czym to poznałam ? Siostra jest chemikiem i wzięła je do labolatorium jak się okazało mają wysoką zawartość mocznika, który utrzymuje i pogłębia zapach. Dodam, ze mocznik jest w każdych perfumach żeby nie było! I w ślinie też mamy go 1% Bo zaraz będzie ze kocimi siuśkami się pryskałam.

Także jeśli chodzi o takie portale i zamienniki to one są ! były i będą! Zobaczcie ile podrób jest na allegro..
I ja to rozumiem, że kogoś nie stać na oryginalny produkt.

Ale co innego sprzedaż tzw. zapachów alternatywnych, zamienników lususowych produktów, pod inną nazwą i zawarta informacja, że "jest to alternatywny zapach dla....".... a co innego handel produktami podrobionymi z wykorzystaniem nazwy i logo oryginalnego produktu znanego w świecie producenta, który ma na to patent. To jest kradzież!

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Morganatic Pokaż wiadomość
Moja mądra Itaczka
Mi się wydaje, że to powinno być ścigane z urzędu, bo to obrót podróbkami, tak czy siak to przestępstwo... A w przypadku ich oszustwa to podlega też pod godzenie w zbiorowy interes publiczny...
Tak.

Tzn, to "tak " to nie dla stwierdzienia, żem mądra, tylko....o ściganie z urzędu itd
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976

Edytowane przez itaka
Czas edycji: 2014-02-25 o 11:36
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:36   #129
Zuela
Raczkowanie
 
Avatar Zuela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 497
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
I to jest według Ciebie argument, żeby kupować podróby? Miliony much nie mogą się mylić - jedzmy gó**o!

Odsyłam jeszcze raz do tego posta: http://pracownia-alchemiczna.blogspo...n-perfuma.html

I nie, nie trzeba kupować perfum za 300zł, jest masa oryginalnych perfum za 30-40-60zł - Yves Rocher, Avon, zapachy celebryckie.
W pełni się zgadzam. Zanim odłożyłam na flakon La Vie Est Belle, zamiast nich używałam Killer Queen - zapach zbliżony, ale w żadnym wypadku nie podróba. Cena też przystępna, z tego co widziałam na stronie omawianej przez nas "perfumerii" kwota identyczna jak podróby LVEB.
Plus nie wiem jak Wy, ale ja zawsze czuję satysfakcję jak uda mi się odłożyć na oryginalny, wymarzony flakon (jako że jeszcze się uczę pewnie składanie zajmuje mi więcej niż Wam, ale ta radość jak wreszcie zrealizuję swoje marzenie... )
Zuela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:40   #130
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Zuela Pokaż wiadomość
W pełni się zgadzam. Zanim odłożyłam na flakon La Vie Est Belle, zamiast nich używałam Killer Queen - zapach zbliżony, ale w żadnym wypadku nie podróba. Cena też przystępna, z tego co widziałam na stronie omawianej przez nas "perfumerii" kwota identyczna jak podróby LVEB.
Plus nie wiem jak Wy, ale ja zawsze czuję satysfakcję jak uda mi się odłożyć na oryginalny, wymarzony flakon (jako że jeszcze się uczę pewnie składanie zajmuje mi więcej niż Wam, ale ta radość jak wreszcie zrealizuję swoje marzenie... )


Im sławniejszy zapach tym cenniejszy dla mnie, trzymam czasem puste flakony ( tak ot....dla siebie), cieszę nimi oko, marzę, że znowu nazbieram na ten zapach

No i mam pewność, że mnie nic nie wysypie i nie podrażni ( przecież chodzi nie tylko o oryginalne perfumy, ale kosmetyki piel. i kolor. również)
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:49   #131
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Osobiście nie jestem przeciwna takim " podróbom ". Jeśli na stać mnie na perfumy za 300 zł a zapach mi się podoba. To kupię podróbę za 65 zł. I co mam patrzeć na to bo kartonik inny ? Albo, że korek się różni od oryginału? Dla mnie ważny jest zapach.. a nawet podróba przecież pachnie podobnie! Żadna z tych blogerek nie napisała, że są to oryginalne perfumy. A stwierdzenie " Nie różnią się niczym od tych z drogerii " to przecież ich obserwacja. Może dziewczyna oryginału nie widziała ? Sama nadziałam się już 2 razy na podróby w drogeriach i po czym to poznałam ? Siostra jest chemikiem i wzięła je do labolatorium jak się okazało mają wysoką zawartość mocznika, który utrzymuje i pogłębia zapach. Dodam, ze mocznik jest w każdych perfumach żeby nie było! I w ślinie też mamy go 1% Bo zaraz będzie ze kocimi siuśkami się pryskałam.

Także jeśli chodzi o takie portale i zamienniki to one są ! były i będą! Zobaczcie ile podrób jest na allegro..
I nie obchodzi cię, że w podróbkach może być wszystko? Że taki zapach może mieć groźne dla zdrowia składniki?

Po drugie skoro dziewczyna nie widziała oryginału to nie ma prawa pisać że to co dostała nie różni się od produktu z drogerii - przeczysz sama sobie.

I owszem, część blogerek napisało, że to oryginały.

Nie wiem o co chodzi z tym mocznikiem w perfumach, znowu przeczysz sama sobie - siostra wykrywa mocznik, więc to podróby, ale piszesz że mocznik jest we wszystkich perfumach.

Ach, gdyby głupota miała skrzydła...
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 11:53   #132
szaleska93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

mocznik jest w perfumach, ale w podróbach jest go 10x wiecej
szaleska93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:53   #133
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość
I nie obchodzi cię, że w podróbkach może być wszystko? Że taki zapach może mieć groźne dla zdrowia składniki?

Po drugie skoro dziewczyna nie widziała oryginału to nie ma prawa pisać że to co dostała nie różni się od produktu z drogerii - przeczysz sama sobie.

I owszem, część blogerek napisało, że to oryginały.

Nie wiem o co chodzi z tym mocznikiem w perfumach, znowu przeczysz sama sobie - siostra wykrywa mocznik, więc to podróby, ale piszesz że mocznik jest we wszystkich perfumach.

Ach, gdyby głupota miała skrzydła...
Chodziło jej o ilość % mocznika w oryginale oraz podróbce. Spotkajmy się, dziewczyny.
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:58   #134
szaleska93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

A kolejna sprawa.
Jeśli blogerki dostały wynagrodzenie za takie posty ?
To znajdźcie się na ich miejscu.. dają Wam 200zł za 1 post reklamujący produkt. zaręczam i jestem pewna, że ŻADNA z Was by nie odmówiła. !!!!!

Teraz klika z Was przelicza sobie w głowie co by kupiło sobie za kase z 3 takich postów.....

I nie piszcie tu teraz, ze za żadne pieniądze... że nie.. no gdzie ja?!

Ludzie! Tak działa reklama.. w telewizji tonami pchają nam badziewie i co ? Za kase wszystko..
szaleska93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:00   #135
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość
A kolejna sprawa.
Jeśli blogerki dostały wynagrodzenie za takie posty ?
To znajdźcie się na ich miejscu.. dają Wam 200zł za 1 post reklamujący produkt. zaręczam i jestem pewna, że ŻADNA z Was by nie odmówiła. !!!!!

Teraz klika z Was przelicza sobie w głowie co by kupiło sobie za kase z 3 takich postów.....

I nie piszcie tu teraz, ze za żadne pieniądze... że nie.. no gdzie ja?!

Ludzie! Tak działa reklama.. w telewizji tonami pchają nam badziewie i co ? Za kase wszystko..
Nie mierz ludzi swoją miarą - nie każdy się sprzeda za 200zł.

Poza tym gdzie w telewizji reklamują podróbki? Czy możesz pokazać choć jedną taką reklamę? Bo ja jakoś żadnej nie widziałam.

Aha i zakładam, że wciąż nie zadałaś sobie tyle trudu aby otworzyć link, który podałam wyżej?
__________________



Edytowane przez kuki9
Czas edycji: 2014-02-25 o 12:04
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:03   #136
szaleska93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nie mierz ludzi swoją miarą - nie każdy się sprzeda dla 200zł.

Poza tym gdzie w telewizji reklamują podróbki? Czy możesz pokazać choć jedną taką reklamę? Bo ja jakoś żadnej nie widziałam.

Nie wierze, że za 200 zł nie zamieściłabyś tego 1 posta.. w sumie to i za 50zł byś coś takiego napisała!
szaleska93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:04   #137
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość
A kolejna sprawa.
Jeśli blogerki dostały wynagrodzenie za takie posty ?
To znajdźcie się na ich miejscu.. dają Wam 200zł za 1 post reklamujący produkt. zaręczam i jestem pewna, że ŻADNA z Was by nie odmówiła. !!!!!

Teraz klika z Was przelicza sobie w głowie co by kupiło sobie za kase z 3 takich postów.....

I nie piszcie tu teraz, ze za żadne pieniądze... że nie.. no gdzie ja?!

Ludzie! Tak działa reklama.. w telewizji tonami pchają nam badziewie i co ? Za kase wszystko..
na pewno nie dostaly za to kasy
zapewne na tej 1 fiolce się skończyło
firmy nie takie chętne do płatnych akcji, a już na pewno nie ta..i nie na mało popularnych blogach...

ps. odmówiłabym!
nie po to pracuję nad blogiem ponad 2 lata żeby reklamować wstrętną podróbę i burzyć jako tako swoją reputację i psuć swoje 'dobre imię'

Edytowane przez jessica855
Czas edycji: 2014-02-25 o 12:05
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:06   #138
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość
Nie wierze, że za 200 zł nie zamieściłabyś tego 1 posta.. w sumie to i za 50zł byś coś takiego napisała!

Tak, za darmo!

Wybacz ale jesteś bardzo naiwna skoro uważasz, że wszyscy by się zeszmacili za 50zł. Niektórzy luzie, jak mniemam na tym forum większość, ma jednak jakieś zasady.

Jak rozumiem Ty na przykład bez problemu wyniosłabyś coś ze sklepu? Tak? No w końcu to też jest kradzież.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:09   #139
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość
A kolejna sprawa.
Jeśli blogerki dostały wynagrodzenie za takie posty ?
To znajdźcie się na ich miejscu.. dają Wam 200zł za 1 post reklamujący produkt. zaręczam i jestem pewna, że ŻADNA z Was by nie odmówiła. !!!!!

.

Dobre
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 12:12   #140
bogusia32
Wtajemniczenie
 
Avatar bogusia32
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość
Nie wierze, że za 200 zł nie zamieściłabyś tego 1 posta.. w sumie to i za 50zł byś coś takiego napisała!



Dziewczyny chyba nie warto w ogóle brnąć w takie chore dyskusje , toć to jawna prowokacja...
__________________
[*] IWNFY

Edytowane przez bogusia32
Czas edycji: 2014-02-25 o 12:21
bogusia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:15   #141
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość
A kolejna sprawa.
Jeśli blogerki dostały wynagrodzenie za takie posty ?
To znajdźcie się na ich miejscu.. dają Wam 200zł za 1 post reklamujący produkt. zaręczam i jestem pewna, że ŻADNA z Was by nie odmówiła. !!!!!

Ludzie! Tak działa reklama.. w telewizji tonami pchają nam badziewie i co ? Za kase wszystko..
Do tej pory się nie odzywałam ale to już jest bezczelne.

Szelesko! Nie oceniaj innych wg swojej własnej moralności i zasad. To ze Ty byś za kasę zrobiła "wszystko" nie oznacza ze inni tez by tak postąpili.

I żeby było jasne: nie skusiłabym się.
Moje dobre imię (poważanie, wiarygodność, uczciwość, etc.) dla mnie jest bezcenne, i nie wystawiam go na sprzedaż.
I owszem miałam oferty przehandlowania mojej uczciwości za kwoty kilkudziesięciokrotnie wyższe niż te 2 setki i nie skusiło mnie podpisanie się swoim nazwiskiem pod "oszustwem".

W TV, gazetach, galeriach itp. mogą siebie reklamować co chcą. Po to mam rozum by rozsądnie wybrać.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:20   #142
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Dziewczyny bez osądów i przypuszczeń, bo się źle dziać zaczyna...

Mi coś na myśl przyszło. Czasami tak też działają handlarze produktami kradzionymi...... dlatego trzeba być ostrożnym w tym co się reklamuje. Bo czasami jednak okazuje się, ze to jest produkt oryginalny i za grosze, tyle , że o tym już przekonujemy się na komisariacie.

Pół mojej poprzedniej firmy 10 lat temu takie coś przechodziło. Dziewczyny płakały, nie wiedziały, pokupowały.... masakra....źle się potem czuły.

Dlatego też blogerki - przyglądajcie się produktom i firmom,z którymi nawiązujecie kontakt na zasadzie reklamy produktów.

To tylko głupi i skrajny przykład, ale prawdziwy, ku przestrodze
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:21   #143
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez szaleska93 Pokaż wiadomość
A kolejna sprawa.
Jeśli blogerki dostały wynagrodzenie za takie posty ?
To znajdźcie się na ich miejscu.. dają Wam 200zł za 1 post reklamujący produkt. zaręczam i jestem pewna, że ŻADNA z Was by nie odmówiła. !!!!!

Teraz klika z Was przelicza sobie w głowie co by kupiło sobie za kase z 3 takich postów.....

I nie piszcie tu teraz, ze za żadne pieniądze... że nie.. no gdzie ja?!

Ludzie! Tak działa reklama.. w telewizji tonami pchają nam badziewie i co ? Za kase wszystko..
I tu się, kochana, GRUBO MYLISZ.
Nie będę w żaden sposób wspierać takiego rynku. TO JEST KRADZIEŻ i godząc się na zapłatę za promowanie jej - sama w niej uczestniczysz. Sorry, nie wszyscy lecą na taki hajs.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:25   #144
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Nie, no jasne, chyba każdy się sprzeda za 200 zł, a jak dadzą 300, to pewnie większość z przyjemnością się też puści, nie? Przecież to 300 zł!!!
Ludzie, gdzie poczucie przyzwoitości i kręgosłup moralny? Przecież podróby, to czyste złodziejstwo, nic innego!
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:29   #145
bogusia32
Wtajemniczenie
 
Avatar bogusia32
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bez osądów i przypuszczeń, bo się źle dziać zaczyna...

Mi coś na myśl przyszło. Czasami tak też działają handlarze produktami kradzionymi...... dlatego trzeba być ostrożnym w tym co się reklamuje. Bo czasami jednak okazuje się, ze to jest produkt oryginalny i za grosze, tyle , że o tym już przekonujemy się na komisariacie.

Pół mojej poprzedniej firmy 10 lat temu takie coś przechodziło. Dziewczyny płakały, nie wiedziały, pokupowały.... masakra....źle się potem czuły.

Dlatego też blogerki - przyglądajcie się produktom i firmom,z którymi nawiązujecie kontakt na zasadzie reklamy produktów.

To tylko głupi i skrajny przykład, ale prawdziwy, ku przestrodze
Też racja

Mnie to kurka zastanawia bo co rusz widać, słychać jak to policja zamknęła czy przechwyciła nielegalne papierochy czy podrobione koszulki itp a tu sobie, od jakiegoś już przecież czasu ,wisi na necie taka firma i co? No jak to kurna jest, przecież wiadomo wszem i wobec że rynek podróbkowy jeśli chodzi o zapachy jest ogromny ale żeby ani razu policja nie trafiła i nie sprawdziła tego sklepu? O co kamman ?
__________________
[*] IWNFY

Edytowane przez bogusia32
Czas edycji: 2014-02-25 o 12:31
bogusia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:31   #146
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Dziewczyny, nie karmcie trolla

__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .

Edytowane przez Katty_p13
Czas edycji: 2014-02-25 o 12:36
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:42   #147
Pati100
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 530
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Policja nic nie zro0bi dopóki ktoś się nie pofatyguje i nie złoży zawiadomienia. Mają za dużo roboty. Dobrze by było gdyby to był ktoś kto kupił pena za 20 zł, bo wtedy będzie pokrzywdzonym i będzie miał prawa strony w postępowaniu.
Gdzieś tam wcześniej się pojawiło, że sprzedawca musi zapewnić o oryginalności, żeby było przestępstwo, co jest nieprawdą. Wystarczy, że posługuje się zastrzeżonym znakiem towarowym bez uprawnienia i popełnia szereg czynów zabronionych (m.in. z art 305 ustawy prawo własności przemysłowe, ale coś tam jeszcze jest w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji), jeśli sprzedaje podrobiony zapach popełnia również czyn z art 286 par. 1 kk.
Mnie dziwi co innego, że dystrybutorzy Chanel i innych górnopółkowych zapachów nie pofatygowali się by złożyć takie zawiadomienie. W końcu to godzi najbardziej w ich interesy.
__________________
wymiana kosmetyków
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737446
Pati100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 13:06   #148
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Mam nadzieje, ze owej perfumerii dobiora sie do skory.
Przegladalam zamieszczone na poczatku blogi i widze, ze niewygodne komentarze, czyli komentarze mowiace, ze to podrobki zostaja automatycznie usuwane przez administratora bloga. Jak widac do niektorych to nic nie dociera.
Jedyny plus tego calego zamieszania jest taki, ze w internecie bardzo szybko sie wszystko rozprzstrzenia, takze informacja ze owa perfumeria sprzedaje podrobki i zapewne to tylko kwestia czasu, kiedy dojdzie do rozwiazania calej sytuacji.

A tak na marginesie, pan Adam F. jest na watku, moze sie wypowie w owej sprawie?
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 13:06   #149
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

czy ktoś coś od nich kupił? Wtedy i dowód na policję by był, musieliby się tym zająć. Wystawili paragon? ja jestem ciekawa co by było gdyby anonim poszedł na nich do urzędu skarbowego. Fajne kary są za brak paragonów. Ciekawe jak wygląda sprawa faktur za te oryginały.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-02-25 o 13:19
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 13:07   #150
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Pati100: Myśmy się nie do końca zrozumiały, bo chodziło mi o dodatkowy dowód, że jeśli zapewnią, że produkt jest oryginalny a okaże się, że nie - to jest już podstawa do zgłoszenia A na stronie nie piszą nic o oryginalnych produktach - to miałam na myśli

Oświećcie mnie - od jakiej kwoty ( chodzi mi o stratę w takim przypadku) można oddać sprawę do sądu...jest jakaś minimalna?

I też pisałam, że posługiwanie się czyimś znakiem zastrzeżonym to przestępstwo, trzeba by w ogóle wejść w przepisy

A może dystrybutorzy już się tym zainteresowali, tylko my nie wiemy i na to trzeba trochę czasu, to nie jest błysk...
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-31 21:30:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.