dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-31, 20:34   #1
Nohej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Unhappy

dieta


witam. mam 15 lat i waże ponad 100 kg ;// jestem zła!! mój wzrost wynosi 174 cm... Prosze pomóżcie mi schudnąć do lata z 40 kg! ;/
Nohej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 22:50   #2
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: dieta

widze, ze nikt nie odpisuje to ja moze zaczne...
nie schudniesz w 3 miesiace 40kg. najzdrowiej jest chudnac ok. kilograma na tydzien. trzeba to robic z glowa, zeby nie bylo pozniej efektu jojo. najwazniejsze to ruch i zdrowe odzywianie. o tym drugim znjadziesz tu sporo watkow, np. przykladowe przepisy.
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 23:14   #3
bamboos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 84
Dot.: dieta

Myśle, że twoja waga może stanowić już duże zagrożenie dla zdrowia. Nie pisze tego złośliwie. wydaje mi się, że najlepeij będzie, jak wybierzesz się do dietetyka. Nie do kogoś kto Ci sprzeda jakieś ohydne koktajle, które będziesz musiała pić zamiast jedzenia. Do prawdziwego dietetyka. Nie wiem skąd jesteś, ale w każdym mieście średniej wielkości można już dietetyka znaleźć. Może warto byłoby zapytać Twojego lekarza ogólnego czy może Ci kogoś polecić. W każdej lepszej siłowni czy fitness klubie też są możliwości konsultacji z dietetykiem.

A jeżeli wstydzisz się udać do dietetyka takiego na żywo <tak jak ja> to może spróbój zakupić taką usługe w jakimś portalu, np na vitalii. Oprócz diety i konsultacji 24/7 z dietetykiem możesz też wykupic program treningowy.

Wiem, że wprawione osoby, weteranki tego forum , dałby rade ułożyć sobie jadlospis. Ale jeżeli nie masz doświadczenia , wiedzy i oczytania w materii żywienia, najlepeij jak tym się zajmnie specjalista. Im wcześniej udasz się do dietetyka tym lepiej. Nie rób tego tylko dla wyglądu, ale chociazby dla swojego zdrowia <chyba nie chcesz mnieć żylaków i nadciśnienia w wieku 20 lat>
bamboos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 10:55   #4
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: dieta

Cytat:
Napisane przez Nohej Pokaż wiadomość
witam. mam 15 lat i waże ponad 100 kg ;// jestem zła!! mój wzrost wynosi 174 cm... Prosze pomóżcie mi schudnąć do lata z 40 kg! ;/

niezla prowokacja
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.