dwie pronovias w jedną :) gdzie szyć na dolnym śląsku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-07, 12:03   #1
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20

dwie pronovias w jedną :) gdzie szyć na dolnym śląsku


Dziewczyny drogie,
W przyszłym roku wychodzę za mąż i zaczęłam już rozglądać się za suknią. Od pierwszego wejrzenia zakochałam się w Primor Manuela Moty dla Pronovias z gorsetem z piór! Jest przecudowna, ale...kiedy poszłam do salonu, żeby przymierzyć i pooglądać różne modele okazało się, że najlepiej wyglądam w rybkach. No i tu zaczął się problem, bo ten gorset z piór siedzi mi w głowie, ale też ciężko mi zrezygnować z pięknego, tiulowego dołu sukni. Oglądając kolekcję pronovias znalazłam model Balcan, który godzi idealny kształt sukni z marzeniami o tiulowym dole no i tylko pozostaje wpasowanie do tego gorsetu z piór i będę najszczęśliwszą PM na świecie. W moim mieście dałam już do wyceny takie szycie, wstępnie za sam model Primor powiedzieli ok 2300zł za łączony jeszcze nie wiem. To nowy salon i nie mam możliwości spytać o opinie, dlatego piszę tutaj. Może znacie jakieś naprawdę dobre salony szyjące suknie ślubne wg wzoru? Chciała bym się rozeznać w rynku zanim zlecę tak ważne szycie

I jeszcze pytanie, czy nie sądzicie, że pióra, koronka i ten tiulowy tren to za dużo? Myślę, żeby zrezygnować z koronki, albo dać bardzo drobną. Nie będę miała welonu i najprawdopodobniej zostanę przy krótkich włosach, ale chciałabym poznać Wasze opinie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg manuel-mota-for-pronovias-primor.jpg (48,1 KB, 227 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg thumbs_balcan.jpg (54,5 KB, 184 załadowań)
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 12:29   #2
axox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 241
Dot.: dwie pronovias w jedną :) gdzie szyć na dolnym śląsku

obie suknie piękne, ale połączone to stanowczo za dużo. jeśli chcesz zaryzykować rybkę+piórowy gorset, zrezygnuj z koronki. Pióra są główną ozdobą i to one mają przyciągać wzrok, w połączeniu z koronką będzie ciężko i "od czapy"
Sądzę, że Twój pomysł połączenia jest też dość trudny i ryzykowny- krawcowa musi być bardzo, bardzo dobra, żeby nie wyszło tandetnie.
axox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 17:03   #3
tatami
Rozeznanie
 
Avatar tatami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 969
Dot.: dwie pronovias w jedną :) gdzie szyć na dolnym śląsku

Moim zdaniem koronka, pióra i tiul w jednej sukience będą wyglądać kiczowato. Nie ma co na siłę tego łączyć. Jeśli gorset z piór, to tylko z tiulem. Chociaż szczerze mówiąc do mnie ta pierwsza suknia nie przemawia. Gdyby była kolorowa i skrócona, wyglądałaby jak z karnawałowej parady... Ale to Twoja suknia i Tobie ma się podobać. Ale połączenie obu moim zdaniem da mało estetyczny efekt.
__________________
Ślubowaliśmy

Lody miętowe

tatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 19:34   #4
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: dwie pronovias w jedną :) gdzie szyć na dolnym śląsku

Jesteś pewna, że jakakolwiek krawcowa zrobi Ci porządny gorset z piór? Dopytałaś z jakich piór? Ja bym nie ryzykowała. To ogromne wyzwanie dla przeciętnej krawcowej i możesz być bardzo zawiedziona. W ogóle szycie na wzór to ryzyko, a przy tak ekstrawaganckich sprawach jak pióra - nie chce straszyć, ale może być różnie.

W dodatku podobno piórek nie da się wyprać, więc suknia jednorazowa. Nie chcę zniechęcić - uważam, że to piękny i oryginalny gorset. Warto po prostu przemyśleć taką dużą inwestycję. I też zrezygnowałabym z koronki.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 21:01   #5
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: dwie pronovias w jedną :) gdzie szyć na dolnym śląsku

Dzięki dziewczyny za opinie. Postanowiłam zrezygnować z gorsetu z piór i po prostu zdecydowałam się na w całości model balcan Byłam w salonie gdzie szyją suknie i oglądałam wykonane przez nich modele, w tym rybkę. Mierzyłam ja nawet, leży i wygląda bardzo dobrze, nie boję się więc powierzyć im tego projektu. Sam balcan już do ciężkich nie należy, to w końcu koronkowa rybka z trenem z tiulu
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.