Po licencjacie z jednej filologii na inną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 15:17   #1
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595

Po licencjacie z jednej filologii na inną


Witajcie mam pytanie do tych które skończyły studia pierwszego stopnia na filologii A i potem poszły na studia drugiego stopnia na filologię B.

Jak to u was wyglądało? Przeglądam uczelnie i warunkiem przyjęcia jest zdanie testu (akurat patrzę na anglistykę, opisują go na poziomie CAE/CPE) oraz rozmowa kwalifikacyjna. Czy komuś to się udało? Na jakim poziomie byłyście i czy wasze testy i rozmowy kwalifikacyjne były trudne? Czy to w ogóle się udaje?

Proszę opowiedzcie swoją historię
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 19:31   #2
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Po licencjacie z jednej filologii na inną

Moja koleżanka próbowała dostać się po licencjacie z anglistyki na magisterkę z germanistyki. Najpierw miała egzamin pisemny - poziom C1, potem egzamin ustny. Teoretycznie zostały podane zagadnienia, w praktyce wykładowcy pytali ją o szczegóły z ich własnych wykładów, których ona znać nie mogła, bo jej na nich nie było. Wykładowcy jej niewiedzę kwitowali: "No widzi pani, a MOI studenci to wiedzą". Nie jest to jednak regułą oczywiście.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 17:07   #3
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Po licencjacie z jednej filologii na inną

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Witajcie mam pytanie do tych które skończyły studia pierwszego stopnia na filologii A i potem poszły na studia drugiego stopnia na filologię B.

Jak to u was wyglądało? Przeglądam uczelnie i warunkiem przyjęcia jest zdanie testu (akurat patrzę na anglistykę, opisują go na poziomie CAE/CPE) oraz rozmowa kwalifikacyjna. Czy komuś to się udało? Na jakim poziomie byłyście i czy wasze testy i rozmowy kwalifikacyjne były trudne? Czy to w ogóle się udaje?

Proszę opowiedzcie swoją historię
Ja kiedyś miałam taki pomysł, po licencjacie akurat nie z filologii (więc pewnie jeszcze inaczej). Akurat ja chciałam na fil. portugalską (generalnie chciałam lingwistykę z port., ale w PL w ogóle czegoś takiego nie ma).
Rozmawiałam z 2 wykładowcami- poszłam na konsultacje, zapytałam jak to wygląda, jak oceniają mój poziom, dali mi nawet przykładowe, stare testy z PNJ. Test był dla mnie ok, powiedzieli, że mówie bardzo dobrze, nawet lepiej niż ich studenci, ale było jedno ale.
Osoby, które były spoza filologii musiały oprócz testu z PNJ czy ustnego zdać egzamin z całej maści pierdół historycznych, kulturowych- a u mnei oznaczałoby to: Hiszpania, Portugalia, cała Ameryka Łacińska, kilka krajów Afryki... Odpuściłam. Szczególnie, że średnio przepadam za czymkolwiek związanym z język. hiszpańskim i Hiszpanią.

Ja bym na twoim miejscu poszła na konsultacje, podpytała, poprosiła może o jakiś przykładowy test z PNJ (albo poszukaj na necie). To chyba też zależy od uczelni.

Ja bym nie szła na filologię bo jeżeli zamierzasz mieć ceryfikat CPE (a teraz jesteś po innej filo i masz kurs pedagogiczny) to dużo lepiej wyjdziesz, jak zrobisz certyfikat, a magisterkę z czegoś lepszego.

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-08-31 o 17:14
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 17:44   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Po licencjacie z jednej filologii na inną

Nie chcę robić certyfikatu, nie interesuje mnie to.
i takie rady
Cytat:
Ja bym nie szła na filologię bo jeżeli zamierzasz mieć ceryfikat CPE (a teraz jesteś po innej filo i masz kurs pedagogiczny) to dużo lepiej wyjdziesz, jak zrobisz certyfikat, a magisterkę z czegoś lepszego.
również mnie nie interesują.


Podpytam jak się rok akademicki zacznie
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 19:05   #5
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Po licencjacie z jednej filologii na inną

Jak tam uważasz. A pytałaś na wątku z filo angielską? Tam ci chyba powinni odpowiedzieć.

Wiele osob po filologii i tak idzie zdawać CPE lub LCCI/BEC3, więc pewnie i tak po magisterce byś to zdawała - chyba, że zostajesz w PL to pewnie wtedy nie potrzeba certyfikatów. Ale za granicą bardziej ufają certyfikatowi niż dyplomowi uczelni z PL- doświadczenie moich koleżanek.

Poza tym CPE i tak uprawnia do nauczania angielskiego...

Jeżeli chcesz nauczać angielskiego to CELTYL oraz CELTA. A potem DELTA.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 01:04   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Po licencjacie z jednej filologii na inną

Jezu .
Nie wiem co w tym skomplikowanego, pytam w wątku czy ktoś przeszedł z jednej filologii na drugą, bo chodzi o moje studia, mówię też że rady z certyfikatami mnie po prostu nie interesują, a ty wkraczasz i z jakimś uporem maniaka każesz mi zmieniać ścieżkę edukacji - dziękuję że się martwisz, ale już raz wyraźnie powiedziałam: dziękuję, twoje rady są nieprzydatne. Certyfikaty mnie nie interesują.








201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 22:40   #7
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Po licencjacie z jednej filologii na inną

Zrobisz jak zachcesz. Po prostu certyfikaty bardziej się opłacają. Tyle. Żeby nie było, że ktoś ci nie powiedział.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 23:04   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Po licencjacie z jednej filologii na inną

Ale ja już ci pisałam - dziękuję, nie oczekuję takiego rodzaju rad.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.