Jaką mam cerę??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-03, 17:39   #1
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna

Jaką mam cerę???


No właśnie.
Każde zakupy kończą się zakupem niemal wszystkich - poza przeciwzmarszczkową - serii. [img]icons/icon9.gif[/img]
A chyba nie jest możliwe, bym miała wszystkie rodzaje na raz, prawda? [img]icons/icon12.gif[/img]
Stojąc przed półką z kosmetykami, myślę sobie tak: "Przetłuszcza się i ma rozszerzone pory, ale czasami bywa suchawa, taka ściągnięta, zwłaszcza po zmyciu żelem makijażu, więc oprócz serii dla cery tłustej/mieszanej, kupię też tę dla suchej. No a czasem przecież mnie piecze, jest zaczerwieniona i dodatkowo mam rozszerzone naczynka, to powinnam potraktować ją kosmetykami do cery wrażliwej/naczynkowej." A na koniec zrezygnowana stwierdzam: "A może ona po prostu jest normalna?" - i kolejne kosmetyki trafiają do koszyka.
Nie pytajcie, jak to później stosuję. [img]icons/icon10.gif[/img]
Ale jaką ja mam właściwie cerę???
Chciałabym móc się nastawić jakoś konkretnie, bo zaczyna mnie to drażnić, że interesuję się wszystkimi rodzajami. [img]icons/icon9.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 17:45   #2
Kasiarzyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 348
GG do Kasiarzyna
Re: Jaką mam cerę???

Hmmm... Tez kiedyś miałam taki problem.Myśle , że masz albo cere mieszaną albo normalną.Spróbuj kupować najpierw kosmetyki dla cery mieszanej a jak bedzie sie cos zle dzialac kupuj kosmetyki dla cery normalnej.Jesli to nie pomoze to pojdz do dermatologa a nie bedziesz miec zadnych wątpliwości
Kasiarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 17:55   #3
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Jaką mam cerę???

Podstawowy błąd, stosujesz za dużo różnych kosmetyków, dla różnych typów cer i stąd teraz nie wiadomo jaki typ cery posiadasz. Poza tym typ cery nie jest stały, ale zmienia się pod wpływem wielu czynników: pory roku, zmian hormonalnych, środowiska w jakim przebywasz (klimatyzacja, ogrzewanie) itp. I jeszcze jedno cera nie musi być sucha czy tłusta wszedzie, być moze potrzebujesz nawilżenia tylko w suchych partiach.
Z tego co piszesz stosujesz prawdopodobnie żel myjący zawierający zbyt silne i przesuszające detergenty, stąd przesuszenie skóry, a potem być może nadmierne przetłuszczanie.
Zbyt duża ilość kosmetyków może być sprawcą zaczerwienienia, pieczenia i podrażenienia skóry.
Aby przekonać się jaki masz typ cery musisz dać skórze odpocząć, odstawić większość kosmetyków, myć twarz delikatnym żelem myjącym, opartym na łagodnych detergentach, najlepiej bezzapachowym. Wybrać emulsje nawilżające, o prostym składzie, pozbawione składników zatykających pory, bezzapachowe, mogą to być także apteczne kremy robione na receptę, jednak nie nawilżaj skóty automatycznie, po umyciu zwłaszcza na wieczór odczekaj i zaobserwuj skórę, czy jest ściągnięta, po jakim czasie przestaje być , czy warstewka sebum odbudowuje się po krótkim czy dłuższym czasie. Nawilżaj skórę tam gdzie tego potrzebuje. Spróbuj myć twarz tylko raz dziennie na wieczór, a rano przecieraj ją tylko wodą termalną lub tonikiem, lub jednym i drugim.
Jeśli samej ci jest trudno, to po ok 2 tygodniach łagodnego traktowania skóry oraz minimalistycznej pielęgnacji wybierz się po ocenę typu cery do kompetentnej kosmetyczki.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 17:56   #4
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: Jaką mam cerę???

Właśnie problem w tym, że próbowałam WSZYSTKICH możliwych kosmetyków! Tzn. do każdego możliwego rodzaju cery.
Żadne mi nie zaszkodziły specjalnie, ale żadne też nie były idealne... [img]icons/icon9.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 19:17   #5
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: Jaką mam cerę???

Myślę, że umiem już teraz odpowiedzieć na te pytania. [img]icons/icon7.gif[/img]
Chyba już kiedyś pisałaś w jakimś wątku o tym odstawieniu kosmetyków i obserwowaniu racji skóry i tak właśnie zrobiłam. [img]icons/icon10.gif[/img]
Po umyciu uczucie ściągnięcia mija po jakichś 20-30 minutach. Około 30 minut do godziny potrzebuje sebum na ponowne wyłonienie się na buzię, natomiast mycie twarzy jeden raz dziennie powoduje zwiększenie sebum a po dłuższym czasie pojawienie się pojedyńczych krostek.
Czy to już coś mówi?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 19:23   #6
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Jaką mam cerę???

W takim razie, zwróć jeszcze uwagę na:
- żel myjący i rodzaj detergentów w nim użytych, na ten temat też pisałam na forum,
- czy skóra przetłuszcza się na całej twarzy czy tylko w linii T,
- co stosujesz do nawilżania, czy nawilżasz całą twarz, nawet tam gdzie się przetłuszcza,
- ile kosmetyków używasz, czy je często zmieniasz, czy zawierają składniki zatykające pory,
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 19:31   #7
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: Jaką mam cerę???

W chwili obecnej do mycia twarzy używam serii Calmille Yves Rocher (żel do twarzy, żel do oczu, tonik) - chyba jest dość delikatna.
Kiedyś skóra przetłuszczała się tylko w linii T, jednak w tej chwili świeci mi się w zasadzie cała twarz.
Gdy nawilżam, nawilżam całóść - bo cała twarz się przetłuszcza. [img]icons/icon7.gif[/img] Nie chcę jej jednak przeuszyć i dlatego używam np. maseczek nawilżających.
Ile kosmetyków używam?
Rozumiem, że chodzi o pielęgnację - używam żelu do mycia twarzy, mleczka do oczu, wody termalnej, toniku, kremu/żelu na dzień i na noc, peelingu i maseczek.
Staram się dokańczać zaczęty kosmetyk, chyba że ewidentnie mi nie służy od pierwszego użycia a kosmetyki dobieram seriami.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-03, 19:43   #8
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Jaką mam cerę???

mala-czarna napisał(a):
> W chwili obecnej do mycia twarzy używam serii Calmille Yves Rocher (żel do twarzy, żel do oczu, tonik) - chyba jest dość delikatna.
Nie wiem, nie znam składu i rodzaju użytych detergentów.

> Kiedyś skóra przetłuszczała się tylko w linii T, jednak w tej chwili świeci mi się w zasadzie cała twarz.
> Gdy nawilżam, nawilżam całóść - bo cała twarz się przetłuszcza. [img]icons/icon7.gif[/img] Nie chcę jej jednak przeuszyć i dlatego używam np. maseczek nawilżających.
W takim razie być może używasz kremów, które zatykają pory i powinnaś sobie darować maseczki nawilżające, zwłaszcza te przeznaczone dla suchych cer, oparte na natłuszczających składnikach, szukać produktów opartych na humektantach. Jesli nie stosujesz żadnych wysuszających kuracji zwykle na receptę:retinoidy, antybiotyki w maściach lub nadtlenek bezoilu, kwasy AHA lub BHA o wysuszającej bazie, matujące preparaty, alkoholowe toniki, to twoja skóra która jak widać nalezy do bardziej przetłuszczających się i wymaga dwukrotnego mycia na dzień nie wymaga intensywnego nawilżania, a już zwłaszcza teraz latem, jeśli nie przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach. Nie musisz dobierac kosmetyków seriami, często kremy mogą okazać się zbyt ciężkie dla twej skóry.
Polecam wątki:
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ern=humektanty

Oraz
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...20witamina%20c

W tym programie znajdziesz także wiele rad dla siebie i jest to taki podstawowy program nadający się z małymi modyfikacjami dla każdego, kto nie ma większych problemów ze skórą wymagających leczenia dermatologicznego.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 19:55   #9
malenstwo797
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 38
Re: Jaką mam cerę???

Miałam podobny problem i znalazłam rozwiązanie, moje cera sprzed pół roku a to co jest teraz to kolosalna róznica. Ogólnie mam skórę alergiczną skłonną do przesuszenia, naczynka a z drugiej rozszerzone pory czasami pryszcze i skóra się błyszczy. Idealny dla mnie okazał się na noc krem Renewal +, nie wysusza, nie drażni a jednocześnie zwęża pory, wygładza i rozjaśnia cerę, pryszcze to przeszłość, do mycia żel LRP i na dzień krem Hydraphase XL, pod oczy Lierac Diopticreme i na razie nie mam problemów ze skórą!!!!
malenstwo797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 19:55   #10
malenstwo797
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 38
Re: Jaką mam cerę???

Miałam podobny problem i znalazłam rozwiązanie, moje cera sprzed pół roku a to co jest teraz to kolosalna róznica. Ogólnie mam skórę alergiczną skłonną do przesuszenia, naczynka a z drugiej rozszerzone pory czasami pryszcze i skóra się błyszczy. Idealny dla mnie okazał się na noc krem Renewal +, nie wysusza, nie drażni a jednocześnie zwęża pory, wygładza i rozjaśnia cerę, pryszcze to przeszłość, do mycia żel LRP i na dzień krem Hydraphase XL, pod oczy Lierac Diopticreme i na razie nie mam problemów ze skórą!!!!
malenstwo797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 20:38   #11
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: Jaką mam cerę???

Rzeczywiście, sporo wiadomości. [img]icons/icon7.gif[/img]
Czyli reasumując - oile dobrze zrozumiłam, mam się nie skupiać na wrażliwości/podrażnieniach i na okresowych/chwilowych przesuszeniach, tylko na matowaniu/regulowaniu prcay gruczołów łojowych, obkurczaniu naczynek i zwężaniu porów, tak?
Jeśli tak, to czy taki zestawik:

-żel oczyszczający (np. Pure L'Oreal, Effaclar LRP czy jakiś inny do tłustej cery);
-woda termalna;
-tonik do cery naczynkowej;
-nawilżacz żelowy (czy orientujesz się może czy nawilżacz S.O.S. Dermiki jest jeszcze produkowany? taki przezroczysty żel z czerwonymi granulkami? kiedyś byłam z niego bardzo zadowolona... [img]icons/icon7.gif[/img];
-krem regulujący na dzień do tłustej cery (albo np. fluid Vinefit SPF 15 Lancome - nadałby się?);
-Clear Pore Neutrogeny na noc (dobrze na mnie działa);
-peeling półenzymatyczny (również do tłustej);
-maseczka regulująca do cery tłustej;
-maseczka do cery naczynkowej

byłby dla mnie odpowiedni?
I czy ja również powinnam używać kremu z witaminą C?
Szczerze mówiąc próbowałam kilku i zawsze bardzo mocno się po nich świecę i pojawiają się mi drobne wypryski na buzi. [img]icons/icon9.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-03, 20:49   #12
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Jaką mam cerę???

Ja bym powiedziala że powinnaś sie skupiac na tym czego Twoja skóra akurat potrzebuje. Jak pisala Basia, w różnych okresach cera ma różne wymagania. Jeśli jest przesuszona to trzeba ją nawilżyć, a na pewno nie rezygnuj ze skupiania sie nad podrażnieniami - widac masz cerę wrazliwą i musisz uwazać na kosmetyki jakich używasz.
U kosmetyczki zawsze nakładaja mi produkty odpowiednie dla danych partii skóry. Srodek twarzy mam skolnny do zanieczyszczania więc używam kremu z kwasami, na boki nawilżającego. pod kremy kładę żel na naczyńka, a jesli chodzi o podraznienia to wszystkie te kosmetyki sa do cery wrażliwej. No i zwracaj uwagę czym myjesz twarz. Niedawno Basia pisala jakie substancje zawarte w płynach do mycia sa drażniące - popatrz na sklad swoich kosmetyków i wybierz te które ich nie zawierają.
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 20:54   #13
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Jaką mam cerę???

mala-czarna napisał(a):
> Rzeczywiście, sporo wiadomości. [img]icons/icon7.gif[/img]
> Czyli reasumując - oile dobrze zrozumiłam, mam się nie skupiać na wrażliwości/podrażnieniach i na okresowych/chwilowych przesuszeniach, tylko na matowaniu/regulowaniu prcay gruczołów łojowych, obkurczaniu naczynek i zwężaniu porów, tak?

Nie bardzo, masz nauczyć się obserwować potrzeby skóry, jej wymagania i stan mogą się zmieniać, więc nie możesz się skupiać tylko na matowieniu, nie zwracając uwagi na wrażliwość i odwrotnie. Masz po prostu zmniejszyć ilość produktów i wybierać te które nie będą zatykać porów, gdyż widać, że masz ku temu skłonności.Jeśli będziesz się ze skórą obchodzić delikatnie, nie przesuszać jej, ale i nie natłuszczać za bardzo, nie męczyć nadmiarem kosmetyków to problemy powinny się zmniejszyć. Tak jak pisze Dominika, czasem różne partie twarzy wymagają innego traktowania. To nie znaczy, że musisz stosować kilkanaście produktów, jeden na nos, na policzki, na brodę itd. Nie popadajmy w przesadę, chodzi tylko o to, że przykładowo, podczas wieczornej toalety i nawilżeniu skóry tonikiem, być może tylko policzki, okolice oczu, szyja i dekolt będą wymagały nawilżenia kremem, a linii T wystarczy sam tonik lub dodatkowo Clear Pore.
> Jeśli tak, to czy taki zestawik:
>
> -żel oczyszczający (np. Pure L'Oreal, Effaclar LRP czy jakiś inny do tłustej cery);

W podanym linku z programem, zasygnalizowałam na co zwracać uwagę, na rodzaj detergentów i raczej nie wybierać żeli myjących do cer trądzikowych, często wysuszają, chyba, że masz bardzo tłustą cerę, ale w twoim przypadku jeśli warstwa sebum pojawiała się dopiero po 30-60 minutach to do takowych się nie zaliczasz. Zbyt wysuszający i podrażniający zel myjący może być powodem podrażnień i przesuszeń, wówczas wydaje ci się, że masz suchą skórę sięgasz po kremy nawilżający, zbyt ciężkie, zatykasz w ten sposób pory, wzmagasz produkcję sebum i koło się zamyka.
> -woda termalna;
> -tonik do cery naczynkowej;
> -nawilżacz żelowy (czy orientujesz się może czy nawilżacz S.O.S. Dermiki jest jeszcze produkowany? taki przezroczysty żel z czerwonymi granulkami? kiedyś byłam z niego bardzo zadowolona... [img]icons/icon7.gif[/img];
Juz nie jest produkowany.
> -krem regulujący na dzień do tłustej cery (albo np. fluid Vinefit SPF 15 Lancome - nadałby się?);
Polecam krem ze skutecznymi filtrami, na ten temat wiele już napisałam na forum, w tekstach, w newsach, była już lista lekkich preparatow z filtrami, były podawane kryteria. Vinefit jak dla mnie może zatykać pory, ale to już kwestia indywidualna, najlepiej wypróbować, poza tym radziłabym wyzszy stopień ochrony.
> -Clear Pore Neutrogeny na noc (dobrze na mnie działa);
Dobry produkt, kwasy BHA to dobry dodatek do twojej pielęgnacji, Ten preparat jest łagodny, więc nie powinien zaszkodzić naczynkom. Jeśli stosujesz kwasy nie potrzebujesz już peelingu enzymatycznego, tak jak wspomniałam w podanym linku, kwasy są skuteczniejsze od peelingów enzymatycznych.
> -peeling półenzymatyczny (również do tłustej);
> -maseczka regulująca do cery tłustej;
Można od czasu do czasu, trzeba zwracać uwagę na składniki.
> -maseczka do cery naczynkowej
Zwykle są to maseczki dla cer suchych, więc nie polecam.
Lepiej wybrać lekki żel przykłady podawałam w linku.
>
> byłby dla mnie odpowiedni?
> I czy ja również powinnam używać kremu z witaminą C?
> Szczerze mówiąc próbowałam kilku i zawsze bardzo mocno się po nich świecę i pojawiają się mi drobne wypryski na buzi. [img]icons/icon9.gif[/img]
Witamina C będzie dobra także i dla ciebie, to nie ona powodowała wypryski tylko zbyt tłusta baza kremów, które używałaś, dlatego albo sama zrób sobie wodniste serum z witaminą C w domu, które na pewno ci nie zatka porów, rozjasni karnację, stosowane na dzień pod krem z filtrami wspomoże ochronę przeciwsłoneczną i ochronę przed wolnymi rodnikami, złagodzi podrażnienia, przyspieszy gojenie się wyprysków, dobrze zrobi naczynkom lub jesli chcesz gotowy produkt to szukaj tylko lekkich preparatów np krem Activ C LRP dla cery mieszanej, pod warunkiem, że tolerujesz bazy silikonowe.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 20:58   #14
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: Jaką mam cerę???

Bardzo serdecznie Wam wszystkim dziękuję! [img]icons/1cmok.gif[/img]
Chyba jutro wybiorę się na zakupy. [img]icons/icon10.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 21:01   #15
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Jaką mam cerę???

Barbara Kwiatkowska napisał(a):
>dlatego albo sama zrób sobie wodniste serum z witaminą C >w domu, które na pewno ci nie zatka porów, rozjasni >karnację, stosowane na dzień wspomoże ochronę >przecisłoneczną i ochronę przed wolnymi rodnikami, >złagodzi podrażnienia, przyspieszy gojenie się wyprysków

Jak zrobic takie serum? Z jakiej wit C? Pytalam w aptekach ale nic na ten temat nie wiedza... Ja takie serum potrzebuję strasznie! bo mam szarawo- niebieską cerę i jeszcze sińce pod oczami... Mozna tego uzywac pod oczy pod krem??? Napisz prosze skladniki i proporcje. Tyle tylko że gdzieś przeczytalam że wit C, ta która jest w buteleczkach a aptece to nie sama co w kremach (jakas lewo, czy prawoskrętna )???
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 21:06   #16
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Jaką mam cerę???

juz to dzis opisalam w jednym z watkow ponizej, pisalam o nim takze w linku podanym powyzej.
Mozna uzywac pod oczami, trzeba sobie tylko dopasowac stezenie, ktore tolerujemy, tylko izomer L czyli forma lewoskretna jest aktywna biologicznie.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 22:03   #17
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Jaką mam cerę???

Ja znalazlam tylko ogólne informacje... Nie mogę znaleźć ceny tej witaminy (Maga pisała że znalazła taką ale kosztowała krocie!) ani proporcji, ani w czym to robić i jakiej wody użyć... Nic mi wyszukiwarka nie znajduje konkretnego... Moglabyś podac jeszcze raz dla mnie tego linka, proszę?
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 22:13   #18
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: Jaką mam cerę???

Dominiko, o ile sie nie myle, to to jest ten watek

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1054203903
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 13:03   #19
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: Jaką mam cerę???

Jeszcze trochę i nauczę się tych postów na pamięć. [img]icons/icon10.gif[/img]
Rozumiem, że krem i maseczkę Eris Pharmaceris N z serii naczynkowej mam pożegnać, tak?
Jak również kremy matujące, maseczki nawilżające i odżywcze?
A na dzień używać żelu nawilżającego/kojącego na naczynka + lekkiego kremu z wysokim SPF?

Chciałam zatem zapytać o 4 kosmetyki.
Wypiszę ich składy:
1. Matujący krem na dzień Bio-Calmille dla cery wrażliwej:
aqua, hydrogenated palm kernel oil, urea, petrolatum, peg-8, propylene glycol, octyl cocoate, betaine, matricaria chamomilla, cetyl alcohol, vitis vinifera, stearic acid, elaeis guineensis, peg-8 stearate, glyceryl stearate, talc, sorbitan stearate, peg-100 stearate, methylparaben, parfum, phenoxyethanol, titanium dioxide, allantoin, ethylparaben, tocopheryl acetate, propylparaben, butylparaben, sorbic acid, tetrasodium edta, succinic acid.

2. Emulsja Aquaftem Superaktywna zawierająca 20% Aquaftemu:
aquaphtem, carbonol, bisabolol, azulene, water, germaben, Vitamin E.
Nie wiem, co to, ale np. przyspieszyło gojenie się ranek po otarciach z butów, łagodziło pograżnienia po depilacji i opalaniu (buzia).

3. Hydra Controle Mat+ beztłuszczowa, matująco-nawilżająca emulsja:
aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, alcohol, pentaerythityl tetraoctanoate, polymethyl methacrylate, glyceryl stearate se, kaolin, arachidyl alcohol, arachidyl glucoside, tocopherol, behenyl alcohol, triclosan, dimethicone, xanthan gum, menthoxypropanediol, zinc pca, copper pca, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, triethanolamine, methylparaben, parfum/fragrance, CI 42090/FD & Blue No.1, CI 19140/FD & Yellow No.5.

4. Koncentrat Korygująco-rozjaśniający z woskiem z kwiatów tuberozy, wyciągiem z mandarynki i witaminami P, K1, A, C, E - cera naczynkowa:
aqua, glycerin, cetearyl citrate, mica, microwax, octyl stearate, steateth-2, dicapryl ether, mineral oil, steareth-21, hamamelis virginiana leaf extract and aescellusus hippocastanum extract and vits vinifera leaf extract and hypericum perforatum extract and arnica montana extract and hedera helix extract, cetearyl alcohol, sodium hyaluronate, hespertin laurate and PEG-6 isostearate, phytonadione and sodium chandroitin sulfate, panthenol, atelocollagen and glycosaminoglycan and magnesium ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, allantoin, methyldibromo glutaronitrile and phenoxyethanol, methylparaben, tuberose wax, retinyl palmitate, propylparaben.

Czy w tych matujących nie za dużo alkoholu?
I co to właściwie jest ten aquaftem oraz czy koncentrat nadaje się do miejscowego stosowania na naczynka przy mojej przetłuszczającej się skórze?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-05, 15:33   #20
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
DO PANI BASI / Re: Jaką mam cerę???

Pani Basiu w wolnej chwili bardzo proszę o odpowiedź na posta powyżej.
Pozdrawiam i z góry dziękuję. [img]icons/icon7.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 18:58   #21
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Jaką mam cerę???

Mała-czarna, ja mogę ci tylko ogólnie zasugerować na co zwracać uwagę, zaś nie jestem w stanie oceniać każdy preparat i wybrać ten, który na pewno będzie odpowiedni dla ciebie. Poza tym, aby w 100% stwierdzić czy dany produkt spowoduje zatkanie porów, trzeba go przetestować, oraz zwracać uwagę na zawartość stosowanych przez ciebie kosmetyków. Na postawie składu można tylko ocenić większe lub mniejsze prawdopodobieństwo czy dany produkt zatka pory czy nie, zaś indywidualne reakcje mogą być różne i zależą one od skłonności i stopnia przetłuszczania się skóry. Na forum medycyna estetyczna była podawana lista niektórych substancji komedogennych , ja także podawałam na forum link do strony angielskojęzycznej. Jednak pełną listę głównych podejrzanych możesz sobie stworzyć tylko ty sama, obserwując reakcję skóry i porównując składy produktów.

I jeszcze jedno jeśli chodzi o serum z witaminą C wystarczy, że poczytasz link podany powyżej przez Xankę, a będziesz wiedzieć, że czasem może być potrzebna recepta, to zalezy od apteki, ile kosztuje witamina C, z wypowiedzi Iwony poczytasz, że udało jej się dostać kwas askorbinowy bez recepty, że kwas askorbinowy jest bardzo niestały, więc im częściej go wykonujesz w malutkich ilościach tym lepiej, te dwa tygodnie to max. Ważny jest rodzaj opakowania, sposób przechowywania. Szklanka to 250ml, wiele osób pisze, że 50ml kremu zużywa w ciągu kilku miesięcy, więc nie wiem czy zdążyłabyś to zuzyć przez parę dni, skoro na całą twarz wystarczy kilka kropel. Witamina C nie uwrażliwia skóry na UV, nie powoduje przebarwień, a wręcz jest stosowana do ich usuwania, poza tym wspomaga ochronę przeciwsłoneczną.

mala-czarna napisał(a):
> Jeszcze trochę i nauczę się tych postów na pamięć. [img]icons/icon10.gif[/img]
> Rozumiem, że krem i maseczkę Eris Pharmaceris N z serii naczynkowej mam pożegnać, tak?

Raczej tak, jeśli zatykają pory.
> Jak również kremy matujące, maseczki nawilżające i odżywcze?
Wszystko zalezy od ich zawartości i aktualnego stanu i potrzeb skóry.


> Wypiszę ich składy:
> 1. Matujący krem na dzień Bio-Calmille dla cery wrażliwej:
> aqua, hydrogenated palm kernel oil, urea, petrolatum, peg-8, propylene glycol, octyl cocoate, betaine, matricaria chamomilla, cetyl alcohol, vitis vinifera, stearic acid, elaeis guineensis, peg-8 stearate, glyceryl stearate, talc, sorbitan stearate, peg-100 stearate, methylparaben, parfum, phenoxyethanol, titanium dioxide, allantoin, ethylparaben, tocopheryl acetate, propylparaben, butylparaben, sorbic acid, tetrasodium edta, succinic acid.

Może zatykać pory, zawiere wiele składniów natłuszczających, nie wiem też w którym miejscu pielęgnacji miałabyś go zamiar włączyć...Krem ten nadaje się bardziej dla cer suchych, lub mieszanych na suche fragmenty i bardziej na noc.
>
> 2. Emulsja Aquaftem Superaktywna zawierająca 20% Aquaftemu:
> aquaphtem, carbonol, bisabolol, azulene, water, germaben, Vitamin E.
> Nie wiem, co to, ale np. przyspieszyło gojenie się ranek po otarciach z butów, łagodziło pograżnienia po depilacji i opalaniu (buzia).

Na pytanie co to jest Aquaphtem, może odpowiedzieć tylko producent czyli firma Faberlic. Jest to ich nazwa własna i tylko oni wiedzą jaki składnik lub składniki kryją się pod tą nazwą. Azulen, bisabolol dziłają łagodząco i gojąco.
>
> 3. Hydra Controle Mat+ beztłuszczowa, matująco-nawilżająca emulsja:
> aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, alcohol, pentaerythityl tetraoctanoate, polymethyl methacrylate, glyceryl stearate se, kaolin, arachidyl alcohol, arachidyl glucoside, tocopherol, behenyl alcohol, triclosan, dimethicone, xanthan gum, menthoxypropanediol, zinc pca, copper pca, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, triethanolamine, methylparaben, parfum/fragrance, CI 42090/FD & Blue No.1, CI 19140/FD & Yellow No.5.

Nie powinna zatykać porów, jesli tolerujesz bazy silikonowe, ilość alkoholu nie powinna być duża, ile go jest dokładnie to już pytanie do producenta.
>
> 4. Koncentrat Korygująco-rozjaśniający z woskiem z kwiatów tuberozy, wyciągiem z mandarynki i witaminami P, K1, A, C, E - cera naczynkowa:
> aqua, glycerin, cetearyl citrate, mica, microwax, octyl stearate, steateth-2, dicapryl ether, mineral oil, steareth-21, hamamelis virginiana leaf extract and aescellusus hippocastanum extract and vits vinifera leaf extract and hypericum perforatum extract and arnica montana extract and hedera helix extract, cetearyl alcohol, sodium hyaluronate, hespertin laurate and PEG-6 isostearate, phytonadione and sodium chandroitin sulfate, panthenol, atelocollagen and glycosaminoglycan and magnesium ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, allantoin, methyldibromo glutaronitrile and phenoxyethanol, methylparaben, tuberose wax, retinyl palmitate, propylparaben.

Koncentrat ten bardziej działa na zasadzie maskowania, korygowania zawiera dużą ilość miki, niż pielęgnacyjnych właściwości w stosunku do naczynek. Jeśli ci nie zatyka porów używaj, a następnym razem kup formę mniej natłuszczającą.
>
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 19:43   #22
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: Jaką mam cerę???

Bardzo dziękuję, Pani Basiu, za odpowiedzi. [img]icons/icon7.gif[/img]
Jeśli baza silikonowa to to, o czym myślę, to absolutnie jej nie toleruję i wyczułam ją w tym Mat Controle+, kremie matującym na dzień Eris oraz w kremie Pure Zone L'Oreal. [img]icons/icon9.gif[/img]
Czuję, że moja cera się dusi, nie może oddychać. Jakby ktoś nałożył mi na twarz folię, któ¶a nie przepuszcza powietrza, wilgoci, etc.
Pozdrawiam. [img]icons/icon7.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 19:50   #23
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Jaką mam cerę???

Pisząc o silikonach, miałam bardziej na myśli zatykanie porów i wypryski, ogólnie silikony nie są złe, należą do składników o niskim prawdopodobieństwie zatykania porów i z reguły są dobrze tolerowane przez osoby o tłustej cerze, ale oczywiście są wyjątki. Posiadają one właściwości nawilżające,z drugiej strony lekko matujące, sprawiają, że kosmetyk ma miłą konsystencję i łatwo się rozprowadza na skórze. Oczywiście odczucia co do takich kosmetyków mogą być różne, tak więc jedni będą je lubić inni nie. Wiele też zalezy jak dużo składników silikonowych zastosowano w danym produkcie.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 15:31   #24
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: Jaką mam cerę???

Wyglada na to, ze msz cere jak ja - bardzo pomieszana. Dziewczyny zasypaly Cie juz radami, wiec ja podrzuce Ci tylko liste sprawdzonyuch przeze mnie zeli do mycia twarzy:
1. Jak dla mnie najlepszy jest pomaranczowy Garniera z witamina C. Nie zawiera skladnika laureth sulfate (pisze z pamieci, wiec moga byc literowki), lecz betaine. Nie sciaga skory, albo bardzo nieznacznie. Przyjemne uczucie dobrze umytej skorki.
2. Nivea niebieski do cery normalnej (i mieszanej, chyba) - nie tak dobry jak Garnier, ale przyzwoity.
3. Poza tym przetestowalam L'oreala - odradzam.
Zgadzam sie absolutnie z opinia o unikaniu kosmetykow do cery tradzikowej - moga zbytnio sciagac skore.
Pozdrawiam
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.