Trash the dress - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-07, 18:03   #31
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Trash the dress

Ja planuję sesję nad morzem, na plaży, ale nie zamierzam sukni niszczyć. Wiadomo - piasek, trochę pewnie wody morskiej na dole, ale bez przesady. Potem planuję ją wyprać i sprzedać (zobaczymy co z tego wyjdzie). Akurat te ubłocone sesje, palenie sukni albo Panna Młoda rozkraczona na zaoranym polu w ogóle do mnie nie przemawiają. Ale co kto lubi.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 22:24   #32
nutik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 988
Dot.: Trash the dress

Niech sobie każdy robi ze swoją sukienką i ślubem to co chce, nie wnikam. Ale jak dla mnie to "trash the dress" jest kolejnym dziwactwem ślubno-weselnym, które się do nas wdziera. Łącznie z masą innych pomysłów, które ślub przemieniają w dziwaczne widowisko. Za chwilę ktoś wymyśli sesje na skaczących orkach i delfinach w basenie, w cyrku w beczce śmierci albo na dnie rowu mariańskiego. Takich pomysłów będzie przybywać, także nie chcę Was martwić, ale za parę lat "trash the dress" będzie kolejnym oklepanym pomysłem obok torów czy sesji na mokro ;P pozdrawiam wszystkich kreatywnych pomysło- dawców i -biorców
nutik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 22:34   #33
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Trash the dress

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Małgoś, ja jeżeli zachowam swoją suknię ślubną, to tylko po to, żeby po kilku latach na nią popatrzeć a po kilkunastu pokazać ją córce Czysty sentyment.
rozumiem gorzej jak będą sami synowie hahah żartuje oczywiście

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Nie widziałam sesji ludzi którzy zapoczątkowali ten trend. Cytuję:"mam wrażenie, że to słowo jest często stosowane na własny użytek, poza tym co z tymi co zapoczątkowali ten trend zdjęciowy, też są kiczowaci? "

Ja piszę o jednym, Ty odnosisz moją wypowiedź do czegoś zupełnie innego, ja to wyjaśniam, Ty sobie to interpretujesz po swojemu...
po pierwsze: mówiłam ogólnie, chyba wiadomo, że odnosisz się do zdjęć nie do ludzi ...
po drugie: wypowiadasz się o sesjach w wodzie i nazywasz to kiczem...
po trzecie: o tak? ja po swojemu interpretuję? a co takiego kiedy ty piszesz:

"Mam prawo do swojej opinii, dla Ciebie brodzenie i przeginanie sie młodej pary w wodzie może być słitaśne, dla mnie to kicz"
a potem jeszcze:
"Odniosłam się bardzo wyraźnie do sesji zdjęciowych w wodzie, a nie do wszystkiego co z wodą związane"
a za chwilkę mi piszesz, że nie widziałaś sesji tych ludzi, którzy jedni z pierwszych mieli takie sesję więc nie możesz ocenić...

jak dla mnie właśnie oceniłaś wyżej - że to kicz, bo to sesje zdjęciowe w wodzie, przeginanie się i tak dalej - dlatego tak się czepiam. Może akurat ktoś zrobi taką sesję, że jeszcze ci się spodoba, bo tak jak i tych pierwszych nie widziałaś (i mówisz, że nie możesz ocenić) to tych innych również, prawda?

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez nutik Pokaż wiadomość
Niech sobie każdy robi ze swoją sukienką i ślubem to co chce, nie wnikam. Ale jak dla mnie to "trash the dress" jest kolejnym dziwactwem ślubno-weselnym, które się do nas wdziera. Łącznie z masą innych pomysłów, które ślub przemieniają w dziwaczne widowisko. Za chwilę ktoś wymyśli sesje na skaczących orkach i delfinach w basenie, w cyrku w beczce śmierci albo na dnie rowu mariańskiego. Takich pomysłów będzie przybywać, także nie chcę Was martwić, ale za parę lat "trash the dress" będzie kolejnym oklepanym pomysłem obok torów czy sesji na mokro ;P pozdrawiam wszystkich kreatywnych pomysło- dawców i -biorców
tu masz wiele racji i oczywiście bierze się to stąd, że jesteśmy pod wielkim wpływem USA, UK itd. To od nich czerpie się wiele pomysłów. Biznes musi się kręcić i są już śluby pod wodą, w balonie, itd, itd. Odchodzi się od ślubów kościelnych, więc za jakiś czas na pewno wszystko będzie inaczej wyglądało... wystarczy spojrzeć na wesele sprzed 10-15 lat jedynie i zobaczy się wielką różnicą... chyba taka kolej rzeczy, a może nastąpi nawrót tradycji i ona wejdzie w modę? kto wie....
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 23:08   #34
nutik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 988
Dot.: Trash the dress

Za niedługo będą śluby z robotami ;P w pewnym momencie zawsze tradycja staje się "trendy"...tendencja ze ślubami będzie taka, że ich ilość zacznie spadać i w pewnym momencie samo branie ślubu już będzie staroświeckie (to znaczy, w wersji religijnej, bo samo zalegalizowanie związku opłaca się prawnie). Ale nowych okazji do szpanu na wsi nigdy nie zabraknie, ludzie zawsze pozostaną tylko ludźmi :P
nutik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 00:44   #35
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Trash the dress

Cytat:
Napisane przez nutik Pokaż wiadomość
Niech sobie każdy robi ze swoją sukienką i ślubem to co chce, nie wnikam. Ale jak dla mnie to "trash the dress" jest kolejnym dziwactwem ślubno-weselnym, które się do nas wdziera. Łącznie z masą innych pomysłów, które ślub przemieniają w dziwaczne widowisko. Za chwilę ktoś wymyśli sesje na skaczących orkach i delfinach w basenie, w cyrku w beczce śmierci albo na dnie rowu mariańskiego. Takich pomysłów będzie przybywać, także nie chcę Was martwić, ale za parę lat "trash the dress" będzie kolejnym oklepanym pomysłem obok torów czy sesji na mokro ;P pozdrawiam wszystkich kreatywnych pomysło- dawców i -biorców
W zupełności zgadzam się i popieram
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 06:41   #36
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Trash the dress

W pomysle 'trash the dress' podoba mi sie odmitologizowanie sukni slubnej - to jedno szukac sukienki, ale same PM wiedza, ze czasami pojawia sie ogromna presja zeby wygladac naj ! (czesto to presja wewnetrzna)

Te sesje pokazuje ze to 'tylko sukienka" - ze tak naprawde nic nie znaczy tuz po wesele, a liczy sie relacja mlodych i dobra zabawa na sesji. Wydaje mi sie ze czesto te sesje sa na totalnym luzie - w przeciwienstwie do sesji weselnych, gdy wciaz trzeba uwazac na suknie, bo wracamy na sale.

Z ta Nowoczesnoscia, a Tradycja to tez cienka granica. Podobno suknie slubne pala Cyganki po swoim slubie - na szczescie, a moze tez na przypieczentowanie, ze juz drugi raz jej nie zaloza, albo zadnej innej. Dla mnie to raczej 'korzystanie' z tradycji innych.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2012-09-08 o 06:43
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 07:58   #37
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Trash the dress

Wtrącę coś z innej beczki, bo czytając Wasze wypowiedzi coś mi się przypomniało.
Jest mi strasznie dziwnie i głupio jak słyszę pomysły przekazywania sukni ślubnej córce (której jeszcze nie ma ). Skąd wiadomo, że a) będzie się mieć dzieci b) będzie się mieć córkę c) córka będzie podobna do Nas ( zdarzają się przecież mamy w rozmiarze 36 a córki w 48, lub na odwrót, matki 150 w kapeluszu, a córki 180 po ojcu :P d) będzie miała podobny gust e) odmawiać córce przyjemności wybrania własnej? Skąd to wewnętrzne przekonanie o nieomylności w tej kwestii? Co najgorsze zdarzają się matki/teściowe wywierające na dziewczyny presje... Ech.... Jak dziewczyna potrafi się postawić to puka się palcem w czoło, gorzej jak nie potrafi i dręczy ją poczucie winy/wyrzuty sumienia, że chce sobie pozwolić na ciut egoizmu

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:56 ----------

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
W pomysle 'trash the dress' podoba mi sie odmitologizowanie sukni slubnej - to jedno szukac sukienki, ale same PM wiedza, ze czasami pojawia sie ogromna presja zeby wygladac naj ! (czesto to presja wewnetrzna)

Te sesje pokazuje ze to 'tylko sukienka" - ze tak naprawde nic nie znaczy tuz po wesele, a liczy sie relacja mlodych i dobra zabawa na sesji. Wydaje mi sie ze czesto te sesje sa na totalnym luzie - w przeciwienstwie do sesji weselnych, gdy wciaz trzeba uwazac na suknie, bo wracamy na sale.

Z ta Nowoczesnoscia, a Tradycja to tez cienka granica. Podobno suknie slubne pala Cyganki po swoim slubie - na szczescie, a moze tez na przypieczentowanie, ze juz drugi raz jej nie zaloza, albo zadnej innej. Dla mnie to raczej 'korzystanie' z tradycji innych.
Czy jak odmitologizujemy wszystko, to w naszym życiu nie zabraknie odrobiny magii?
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 08:59   #38
Gajaa
Zakorzenienie
 
Avatar Gajaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 468
GG do Gajaa
Dot.: Trash the dress

Poszłam ze swoją suknią w błoto i do wody. Nic się nie zniszczyło, wszystko idealnie doprało, a zdjęcia mam fajne. Spalić jej albo porwać bym nie miała serca, ale pobrudzić? No proszę. Tak chociaż mam fajną pamiątkę
Gajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 16:00   #39
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Trash the dress

Dla mnie jest to beznadziejne i takie na siłę. Jakby już ludzie sami nie wiedzieli co zrobić, żeby zwrócić na siebie uwagę, żeby być oryginalnym. Nie wiem, czy to jest teraz nie w modzie, żeby pokazać że ślub był dla nas ważną uroczystością, że cieszymy się z przyrzeczenia sobie miłości i wierności do końca życia? Czy może teraz jest już to wyścig o to, kto najbardziej przeciwstawi się tradycji, która przecież jest kiczowata i nieaktualna w każdym możliwym aspekcie?
A same zdjęcia naprawdę beznadziejne, strasznie sztuczne.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 19:07   #40
axox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 241
Dot.: Trash the dress

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Dla mnie jest to beznadziejne i takie na siłę. Jakby już ludzie sami nie wiedzieli co zrobić, żeby zwrócić na siebie uwagę, żeby być oryginalnym. Nie wiem, czy to jest teraz nie w modzie, żeby pokazać że ślub był dla nas ważną uroczystością, że cieszymy się z przyrzeczenia sobie miłości i wierności do końca życia? Czy może teraz jest już to wyścig o to, kto najbardziej przeciwstawi się tradycji, która przecież jest kiczowata i nieaktualna w każdym możliwym aspekcie?
A same zdjęcia naprawdę beznadziejne, strasznie sztuczne.

zgadzam się w 100%.
axox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:07   #41
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Trash the dress

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Wtrącę coś z innej beczki, bo czytając Wasze wypowiedzi coś mi się przypomniało.
Jest mi strasznie dziwnie i głupio jak słyszę pomysły przekazywania sukni ślubnej córce (której jeszcze nie ma ). Skąd wiadomo, że a) będzie się mieć dzieci b) będzie się mieć córkę c) córka będzie podobna do Nas ( zdarzają się przecież mamy w rozmiarze 36 a córki w 48, lub na odwrót, matki 150 w kapeluszu, a córki 180 po ojcu :P d) będzie miała podobny gust e) odmawiać córce przyjemności wybrania własnej? Skąd to wewnętrzne przekonanie o nieomylności w tej kwestii? Co najgorsze zdarzają się matki/teściowe wywierające na dziewczyny presje... Ech.... Jak dziewczyna potrafi się postawić to puka się palcem w czoło, gorzej jak nie potrafi i dręczy ją poczucie winy/wyrzuty sumienia, że chce sobie pozwolić na ciut egoizmu
Napisałam, że chcę swojej córce tę suknię POKAZAĆ, a nie przekazać. Nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby proponować jej branie ślubu w mojej sukni Czytaj ze zrozumieniem.

A to, czy będę miała córkę czy nie - okaże się, wiadomo Ale marzyć chyba wolno? Jeśli nie będę jej miała, to najwyżej sama sobie na tę moją suknię za 20 lat popatrzę i powspominam.
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 09:25   #42
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: Trash the dress

Zdjęcia sa ekstra, a to gdzie pan młody podpala sukienkę - rewleka (szacun dla panny młodej)!!. Do rzeczy soecjalnie się nie przywiązuję, a suknia ślubna czekająca na córkę (która i tak pewnie jej nie włoży) to dla mnie zbyt drastyczne ograniczenie miejsca. A swoją suknię sprzedałam, jak zresztą a robi większość "nie panien" młodych , to przecież proste i do tego płacic nie trzeba jesli wybierze się bezpłatne ogłoszenia. Mam nadzieję , że nia ma tam wielu sukienek po takich crash testach. Ale gdybym teraz brała ślub, to trash the dress, no, no kuszace
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 22:33   #43
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Trash the dress

Proszę, a ja dziś znalazłam inne metody radzenia sobie z suknią: http://myexwifesweddingdress.com/

Ten Pan chyba zrobił nawet na sukni niezły biznes.

P.S. Mój faworyt: hamak z sukni.

Znów edytuję, ale po protu nie mogę:

"87. Sumo Mawashi
88. Puppet Show Curtain
89. Tea Bag"
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012

Edytowane przez Blacky
Czas edycji: 2012-09-12 o 22:36 Powód: Dodałam przykłady ;)
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 04:34   #44
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Trash the dress

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Napisałam, że chcę swojej córce tę suknię POKAZAĆ, a nie przekazać. Nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby proponować jej branie ślubu w mojej sukni Czytaj ze zrozumieniem.

A to, czy będę miała córkę czy nie - okaże się, wiadomo Ale marzyć chyba wolno? Jeśli nie będę jej miała, to najwyżej sama sobie na tę moją suknię za 20 lat popatrzę i powspominam.
Nie mówiłam o Tobie . To mi się po prostu przypomniało "przy okazji".
Dużo P.M. z którymi rozmawiam ma takie pomysły i o nich piszę.


Tak samo z teściowymi i mamami wciskającymi na siłę swoje sukienki dziewczynom.
Raz jedyny "restaurowałam" sukienkę ponad 25-letnią, prostą, klasyczna, dobry materiał, pasowała na dziewczynę bez większych poprawek, więc było ok i wyglądała ładnie. Miałam też propozycję zajęcia się sukienką 90-letnią, ale byłam prawie pewna, że rozpadnie się w praniu.

Najbardziej ekstremalny przypadek - rodzina wciskająca dziewczyne w sukienkę " po starszej siostrze". Matko boska, miałam ochotę ich pozabijać. Laska miała łzy w oczach bo toksycznej rodzince nie podobał się jej wybór, "za skromna suknia" czytaj- za mało upstrzona, pewnie całe życie musiała nosić rzeczy po siostrze i jeszcze na własnym weselu chcieli jej zabronić posiadania własnej sukni.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2012-09-13 o 04:38
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 06:42   #45
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Trash the dress

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Najbardziej ekstremalny przypadek - rodzina wciskająca dziewczyne w sukienkę " po starszej siostrze". Matko boska, miałam ochotę ich pozabijać. Laska miała łzy w oczach bo toksycznej rodzince nie podobał się jej wybór, "za skromna suknia" czytaj- za mało upstrzona, pewnie całe życie musiała nosić rzeczy po siostrze i jeszcze na własnym weselu chcieli jej zabronić posiadania własnej sukni.


A ta stronka My Ex-Wife's weddling dress
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.