Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-16, 09:52   #3001
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ziaja tak dobrze się nakłada, że nałożysz anwet 2ml- sama odmierzałam strzykawką i nakładałam jej zbyt dużo, bo tak fajnie wygląda na skórze
nalozylam 1,5 ml, ale sie go czuje na twarzy O.o ale ogolem bardzo ladnie, jak mowisz, wyglada, choc to uczucie takie olejuowe mnie irytuje troche
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-16, 10:18   #3002
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-16, 10:28   #3003
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
tez mam, dlatego nie matuje, bo za 2h bedzie to wygladac jeszcze gorzej wiec nie mam pojecia czy sie da
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-16, 10:41   #3004
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
nalozylam 1,5 ml, ale sie go czuje na twarzy O.o ale ogolem bardzo ladnie, jak mowisz, wyglada, choc to uczucie takie olejuowe mnie irytuje troche
No niestety, strasznie czuć go na twarzy, ale chociaż dobrze się prezentuje i nie zapycha
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-16, 14:50   #3005
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Odstawiłam wszystkie maści i w mojej pielęgnacji pozostało tylko mydło z Oriflame z drzewa herbacianego i krem nawilżający Fitomed, z tego co zauważyłam buzia jest o wiele lepsza, za kilka dni okres a ja mam tylko jednego małego syfka, którego potraktowałam dzisiaj Tormentiolem. Póki co jestem zadowolona z obecnego stanu(pomijając przebarwienia). Raz w tygodniu maseczka z zielonej glinki i peeling z Bingo Spa i tyle wystarczy tych kosmetyków. Zauważyłam, że im mniej tym lepiej
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 08:22   #3006
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny o czym świadczą pryszcze na dekolcie?O zaburzeniach hormonalnych? Ostatnio zaczęły mi wyskakiwać masowo, tak samo na plecach. O ile z plecami miałam zawsze problem, to z dekoltem bardzo mały- jedna krostka na kilka miesięcy. A teraz pole minowe ;/
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 09:38   #3007
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
Dziewczyny o czym świadczą pryszcze na dekolcie?O zaburzeniach hormonalnych? Ostatnio zaczęły mi wyskakiwać masowo, tak samo na plecach. O ile z plecami miałam zawsze problem, to z dekoltem bardzo mały- jedna krostka na kilka miesięcy. A teraz pole minowe ;/
Ja bym podejrzewała jakiś balsam do ciała. U mnie to norma. zawsze omijam dekold bo już na drugi dzień wyskakują pryszczyki.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 11:00   #3008
Aisi Nom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 127
Smile Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja również mam trądzikową cere i od jakiegoś czasu używam olejku arganowego i zaczynam widzieć efekty i poprawę Wypryski szybciej się goją, cera jest bardziej promienna, a nawet jak komus nie przypasuje do twarzy zawsze można używać do włosów, do ciała czy jako krem do rąk
__________________
www.aisinom.blogspot.com
Aisi Nom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 11:19   #3009
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Odstawiłam wszystkie maści i w mojej pielęgnacji pozostało tylko mydło z Oriflame z drzewa herbacianego i krem nawilżający Fitomed, z tego co zauważyłam buzia jest o wiele lepsza, za kilka dni okres a ja mam tylko jednego małego syfka, którego potraktowałam dzisiaj Tormentiolem. Póki co jestem zadowolona z obecnego stanu(pomijając przebarwienia). Raz w tygodniu maseczka z zielonej glinki i peeling z Bingo Spa i tyle wystarczy tych kosmetyków. Zauważyłam, że im mniej tym lepiej

ja też używam teraz tylko serum z witaminą C a na noc duac/acne-derm i jest super !
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 12:54   #3010
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość

ja też używam teraz tylko serum z witaminą C a na noc duac/acne-derm i jest super !
Oj tak, sama używam rano serum z wit.C (tyle, że ja robię 20% stężenie) , wieczorem kwasu azelainowego (akurat w moim przypadku Skinoren żel), te połączenie jest mega!
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 17:14   #3011
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej
Ja też mam trądzik, na szczęście już bardzo mało widoczny. Obecnie mam tylko malutkie krosteczki, które nie zostawiają śladów (całe policzki ma w kropeczkach bliznach). Jak na razie jedynym wybawieniem dla skóry jest Alep mydło. Niestety moja skóra jest sucha. Zastanawiam się nad zakupem czegoś nawilzającego, najlepiej jakiś olejek, polecicie coś?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 20:56   #3012
Aisi Nom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 127
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
. Zastanawiam się nad zakupem czegoś nawilzającego, najlepiej jakiś olejek, polecicie coś?
Ciut wyżej pisałam o olejku arganowym. Jak dla mnie rewelka, nie będę tu go opisywac, ale na blogu mam więcej info na temat jak na mnie zadziałał

www.aisinom.blogspot.com
__________________
www.aisinom.blogspot.com
Aisi Nom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 21:08   #3013
Ines 90
Raczkowanie
 
Avatar Ines 90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kopenhaga
Wiadomości: 120
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Hej
Ja też mam trądzik, na szczęście już bardzo mało widoczny. Obecnie mam tylko malutkie krosteczki, które nie zostawiają śladów (całe policzki ma w kropeczkach bliznach). Jak na razie jedynym wybawieniem dla skóry jest Alep mydło. Niestety moja skóra jest sucha. Zastanawiam się nad zakupem czegoś nawilzającego, najlepiej jakiś olejek, polecicie coś?
Konopny jest fajny Nawilża i nie zapycha. Wystarczą 2 krople do kremu więc jest baaardzo wydajny
__________________
Bloguję

http://inesworld90.blogspot.com/
Ines 90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 22:26   #3014
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aisi Nom Pokaż wiadomość
Ja również mam trądzikową cere i od jakiegoś czasu używam olejku arganowego i zaczynam widzieć efekty i poprawę Wypryski szybciej się goją, cera jest bardziej promienna, a nawet jak komus nie przypasuje do twarzy zawsze można używać do włosów, do ciała czy jako krem do rąk
Ja używam arganowy z bielendy ale do włosów, myślisz, że ten z bielendy nada się do twarzy?





Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość

ja też używam teraz tylko serum z witaminą C a na noc duac/acne-derm i jest super !
A ja odstawiłam acne derm bo buzia chyba przyzwyczaiła się do niego i robotę przerwę. Teraz tyko nawilzam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 22:44   #3015
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ines 90 Pokaż wiadomość
Konopny jest fajny Nawilża i nie zapycha. Wystarczą 2 krople do kremu więc jest baaardzo wydajny
też bardzo lubię olej konopny, bardzo fajny do cery tłustej jest też jojoba ale polecam mieszać z żelem hialuronowym, wtedy mamy nawilżanie+natłuszczanie
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 23:14   #3016
Namiju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cześć dziewczyny,jestem nowa w tym wątku.
Ostatnio zaczęłam myć twarz płatkami owsianymi jako taką kurację wspomagającą walkę z trądzikiem.Metoda zachwalana w internecie...ale mi pogorszył się trądzik. Nawet na dekolcie,z którym nie miałam problemów.Jestem pewna,że to właśnie od płatków.Ktoś ma pomysł czemu tak się dzieje?Chciałabym kontynuuować moje szorowanie płatkami,bo mimo tego cera jest rozjaśniona,nawilżona,dłu żej matowa...ale jak tak dalej ma coś wyskakiwać to jednak podziękuje.
Namiju jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:47   #3017
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Namiju Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,jestem nowa w tym wątku.
Ostatnio zaczęłam myć twarz płatkami owsianymi jako taką kurację wspomagającą walkę z trądzikiem.Metoda zachwalana w internecie...ale mi pogorszył się trądzik. Nawet na dekolcie,z którym nie miałam problemów.Jestem pewna,że to właśnie od płatków.Ktoś ma pomysł czemu tak się dzieje?Chciałabym kontynuuować moje szorowanie płatkami,bo mimo tego cera jest rozjaśniona,nawilżona,dłu żej matowa...ale jak tak dalej ma coś wyskakiwać to jednak podziękuje.
Bo płatki działają jak peeling, a peelingi ziarniste nie są do cer z aktywnym tradzikiem. Mogą rozdrapywać zaleczone zmiany i roznosić tradzik.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 11:46   #3018
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
też bardzo lubię olej konopny, bardzo fajny do cery tłustej jest też jojoba ale polecam mieszać z żelem hialuronowym, wtedy mamy nawilżanie+natłuszczanie
Również polecam jojobę, ale stosowany w nadmiernej ilości może nieźle zapchać
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 16:51   #3019
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Bo płatki działają jak peeling, a peelingi ziarniste nie są do cer z aktywnym tradzikiem. Mogą rozdrapywać zaleczone zmiany i roznosić tradzik.

dermatolog zabroniła mi używać peelingów , a wcześniej sobie roznosiłam wszystko

kurcze serce sobie zmęczyłam ćwiczeniami wg lekarki i mam teraz straszne bóle ale zastanawiam się czy tetralysal nie ma nic z tym wspólnego
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 18:13   #3020
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Namiju Pokaż wiadomość
Ktoś ma pomysł czemu tak się dzieje?
Być może skóra nie jest dostatecznie oczyszczona i stąd powstawanie nowych niespodzianek, dodałabym na zmianę z płatkami jakiś żel oczyszczający
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 10:44   #3021
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Hej
Ja też mam trądzik, na szczęście już bardzo mało widoczny. Obecnie mam tylko malutkie krosteczki, które nie zostawiają śladów (całe policzki ma w kropeczkach bliznach). Jak na razie jedynym wybawieniem dla skóry jest Alep mydło. Niestety moja skóra jest sucha. Zastanawiam się nad zakupem czegoś nawilzającego, najlepiej jakiś olejek, polecicie coś?
Alep też strasznie mnie wysuszało. Pamiętam, że przez jakiś czas zmagałam się ze straszliwym łuszczeniem suchego naskórka, to przeszło mi, kiedy przypomniałam sobie, że przecież nie używam toniku, a to mydło silnie zasadowe. Co do olejku - polecam tamanu jako olej i kwas hialuronowy jako nawilżacz. Poczytaj o właściwościach tamanu Ale moją skórę oleje zawsze nawilżają zbyt słabo, nie obywa się bez kremu.

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Ja używam arganowy z bielendy ale do włosów, myślisz, że ten z bielendy nada się do twarzy?
Mogłabyś podać skład? I cenę

Cytat:
Napisane przez Namiju Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,jestem nowa w tym wątku.
Ostatnio zaczęłam myć twarz płatkami owsianymi jako taką kurację wspomagającą walkę z trądzikiem.Metoda zachwalana w internecie...ale mi pogorszył się trądzik. Nawet na dekolcie,z którym nie miałam problemów.Jestem pewna,że to właśnie od płatków.Ktoś ma pomysł czemu tak się dzieje?Chciałabym kontynuuować moje szorowanie płatkami,bo mimo tego cera jest rozjaśniona,nawilżona,dłu żej matowa...ale jak tak dalej ma coś wyskakiwać to jednak podziękuje.
Twarz myj normalnie, demakijaż - bardzo dokładnie, wszystko delikatnie, a płatki po umyciu jako maseczkę na 15 minut. Nie będzie peelingu, więc działanie słabsze, ale dobre i to.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 19:15   #3022
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny używała któraś z was Skrzypowitę? Widziała jakąś poprawę w cerze? Ja używam od ponad 6tydz i mam wrażenie że moja skóra lepiej wygląda (mniej krostek) i zastanawiam się czy to jej zasługa.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 19:51   #3023
Ines 90
Raczkowanie
 
Avatar Ines 90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kopenhaga
Wiadomości: 120
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Dziewczyny używała któraś z was Skrzypowitę? Widziała jakąś poprawę w cerze? Ja używam od ponad 6tydz i mam wrażenie że moja skóra lepiej wygląda (mniej krostek) i zastanawiam się czy to jej zasługa.
Ja zażywałam, ale nie widziałam żadnego wpływu na skórę, włosy ani nawet paznokcie. Za to teraz piję skrzypokrzywę i buźka wygląda dużo lepiej
__________________
Bloguję

http://inesworld90.blogspot.com/
Ines 90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 19:53   #3024
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Dziewczyny używała któraś z was Skrzypowitę? Widziała jakąś poprawę w cerze? Ja używam od ponad 6tydz i mam wrażenie że moja skóra lepiej wygląda (mniej krostek) i zastanawiam się czy to jej zasługa.
miałam kilka podejść i nigdy nie widziałam poprawy cery, włosów lub paznokci
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 20:08   #3025
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Ja używam arganowy z bielendy ale do włosów, myślisz, że ten z bielendy nada się do twarzy?
Nie wiem jaki skład ma Bielenda, ale podejrzewam, że podobny do innych drogeryjnych preparatów, a te nie mają zbyt dużo wspólnego z prawdziwym olejem arganowym. Owszem zawierają od kilku, do kilkudziesięciu procent oleju, ale jeśli zależy wam na prawdziwych właściwościach arganu to najlepiej znaleźć dobry, czysty olej kosmetyczny
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 19:52   #3026
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, czy któraś z Was zerknęłaby okiem na taki oto specyfik:

DERMIKA SEBUMETIC serum do redukcji wydzielania sebum:
aqua, glycerin, propylene glycol, butylene glycol, ethylhexyl stearate, methyl methacrylate crosspolymer, cetyl alcohol, glyceryl stearate, dimethicone, squalane, niacinamide, tocopheryl acetate, salix alba bark extract, chlorantha bark extract, propylene glycol, ubiquinone, tocopherol, oleanolic acid, ascorbyl palmitate, phenoxyethanol, carbomer, sodium hydroxide, methylisothiazolinone, peg-8, disodium edta, ascorbic acid, parfum.

Znalazłam w aptece, na składach się nie znam, a chciałabym, żeby coś w końcu "ogarnęło" moje sebum... Bo te świecenie w ciągu dnia jest mega irytujące!!
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 21:57   #3027
Ines 90
Raczkowanie
 
Avatar Ines 90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kopenhaga
Wiadomości: 120
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, jak poznać, że nas coś zapchało? Jakich wykwitów się spodziewać? Bolących gul, białych łebków, zaskórników zamkniętych czy czego?
__________________
Bloguję

http://inesworld90.blogspot.com/
Ines 90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 22:34   #3028
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Hej
Ja też mam trądzik, na szczęście już bardzo mało widoczny. Obecnie mam tylko malutkie krosteczki, które nie zostawiają śladów (całe policzki ma w kropeczkach bliznach). Jak na razie jedynym wybawieniem dla skóry jest Alep mydło. Niestety moja skóra jest sucha. Zastanawiam się nad zakupem czegoś nawilzającego, najlepiej jakiś olejek, polecicie coś?
Na mnie dobrze działa olej z pachnotki, można kupić na ZSK. Jedyny minus to zapach.
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 09:07   #3029
Aisi Nom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 127
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Ja używam arganowy z bielendy ale do włosów, myślisz, że ten z bielendy nada się do twarzy?
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie ryzykowalabym nakladania tego na twarz nie znam sie na olejkach arganowych, moj jest przywieziony z maroka od pewnej osoby wiec wiem ze jest to na pewno czysty olej arganowy dobrej jakisci i tego wlasnie uzywam i efekty widze.

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
miałam kilka podejść i nigdy nie widziałam poprawy cery, włosów lub paznokci
Ja również nie zauważyłam efektów, ale może byłam zbyt niecierpliwa i zs krótko stosowalam.
__________________
www.aisinom.blogspot.com
Aisi Nom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 14:21   #3030
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ines 90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak poznać, że nas coś zapchało? Jakich wykwitów się spodziewać? Bolących gul, białych łebków, zaskórników zamkniętych czy czego?
Polecam przeczytać to (post Lorri 1724 ):

We wczesnych opracowaniach acnegenicity (aknegenność) traktowano jako określenie potencjału substancji czy kosmetyków do generowania wykwitów trądzikopodobnych, bez rozróżnienia na zmiany zapalne i niezapalne. W późniejszym okresie zaczęto zwracać uwagę na odrębność procesów prowadzących do powstawania zaskórników i krostek/grudek. Współcześnie o aknegenności mówi się najczęściej w kontekście powodowania zmian zapalnych.

Należy jednak odróżnić naturalny proces powstawania zmian zapalnych w przebiegu trądziku, czyli prawdziwą aknegenezę (acnegenesis), od aknegenezy rozumianej jako niepożądana reakcja na preparaty stosowane zewnętrznie. W tym drugim wypadku mamy do czynienia z procesem przebiegającym znacznie szybciej (kwestia dni) i nie wymagającym istnienia zaskórników. Jest on zainicjowany przez chemiczne podrażnienie i zapalenie nabłonka mieszków włosowo-łojowych, skutkuje powstawaniem krostek i grudek nie różniących się pod względem histologicznym od zmian typowych dla acne vulgaris. Zdolność do wywoływania takiej reakcji w lit. anglojęzycznej określa się jako acnegenicity (aknegenność w znaczeniu wąskim) lub pustulogenicity (od pustule - 'krosta').

Jak już było powiedziane, komedogenność oraz aknegenność /"pustulogenność" (jeśli już spolszczamy) to dwa odrębne zjawiska, choć mogą występować łącznie. Przytoczę definicje Dermatotoxicology (rozdz. 68: Cosmetic reactions): Acnegenesis refers to the chemical irritation and inflammation of the follicular epithelium with resultant loose hyperkeratotic material within the follicule and inflammatory pustules and papules. Comedogenesis refers to the noninflammatory follicular response that leads to dense compact hyperkeratosis of the follicle.

Na powstanie zaskórników potrzeba tygodni, na ich uwidocznienie się nawet miesięcy. Przykładowo w testach z użyciem pomad [G. Plewig, J. E. Fulton, A. M. Kligman, Pomade acne, Arch. Dermatol. 1970, 101(5)] po ośmiu tygodniach aplikacji pod ciągłą okluzją można było stwierdzić jedynie mikroskopijne znamiona powstających zaskórników. W kilka dni żaden kosmetyk nie doprowadzi do wytworzenia się nowych zaskórników. To co obserwujemy w krótkim czasie od rozpoczęcia stosowania kosmetyku i określamy jako "zapychanie porów" może być kolejną fazą rozwoju istniejących wcześniej mikrozaskórników lub mieć związek ze specyficzną fakturą naszej skóry.

W sztandarowym studium "Acne cosmetica" [Arch. Dermatol. 1972, 106(6)], oceniając efekty testów na ludziach, A. M. Kligman i O. H. Mills zauważyli, że u osób z cerą "porowatą" w obrazie histologicznym dominowały zmiany nie będące prawdziwymi zaskórnikami, mieszki były poszerzone i wypełnione masami rogowymi, ale nie były one tak zbite jak w przypadku zaskórników. Myślę, że nie ja jedyna miałam okazję zaobserwować u siebie takie właśnie pseudozaskórniki. Tego rodzaju zmiany, powstające szybko i dające się łatwo usunąć manualnie, są u mnie normą, gdy nie stosuję kwasów. Traktuję je jako naturalny przejaw hiperkeratynizacji. Zauważyłam, że problem nasila się pod wpływem kosmetyków obfitujących w emulgatory, dlatego od lat stosuję wyłącznie lekkie sera z minimalnymi stężeniami tych substancji.

Długofalowy wpływ kosmetyków (działanie komedogenne i dalsze skutki) trudno jest stwierdzić, gdy ma się cerę trądzikową. Jak już wcześniej pisałam, jestem zdania, że czynnik psychologiczny (nasze wygórowane oczekiwania wobec kosmetyków) ma kluczowe znaczenie dla postrzegania trądziku kosmetycznego. Pojęcia komedogenności i aknegenności, funkcjonujące pierwotnie w literaturze naukowej, za sprawą internetu trafiły pod strzechy i szybko stały się przedmiotem licznych stereotypów. Rozpowszechniane są informacje na temat "zapychającego" działania rozmaitych substancji, nie mające często żadnego związku z ustaleniami ekspertów.

Osoby poszukujące składników komedogennych na listach INCI nie biorą pod uwagę, że stężenia tych składników nie przekraczają najczęściej kilku procent. Tymczasem substancje kosmetyczne wymagają przeważnie stężenia 40% lub wyższego, aby mogły objawić swój potencjał komedogenny [A. M. Kligman, L. H. Kligman, Carcinogens show comedogenic activity: a potential animal screen for tumorigenic substances, Cancer Lett. 1994, 87(2)]. Już pod koniec lat 80. specjaliści podkreślali brak bezpośredniego przełożenia trądzikotwórczych właściwości substancji na działanie produktu końcowego: [...] neither the consumer nor the physican can assess whether the formulation will be acnegenic by simple inspection of the product or by examining the list of ingredients (J. S. Strauss, E. M. Jackson, American Academy of Dermatology invitational symposium on comedogenicity, J. Am. Acad. Dermatol. 1989, 20).
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.