Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-11, 15:28   #3151
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: pasta cynkowa - czym zastąpić?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja na ewnetualne wypryski nakladam czysty olejek z drzewa herbacianego. Alva ma tez gotowy roll-on i nawet mysle ze dla wygody bym go kupila

http://www.ecco-verde.de/alva/rhassoul-pickeltupfer
Ejjj, super, sama bym sobie taki kupiła
Ja na ewentualne niespodzianki też nakładam pastę cynkową jak łażę po domu, ale fajnie mieć coś bezbarwnego jak się idzie do ludzi

Fakt, dobre oczyszczanie to podstawa.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2014-01-11 o 15:29
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 15:33   #3152
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: pasta cynkowa - czym zastąpić?

Olejek z drzewa herbacianego jest super - jak mi coś wyskoczy to nakładam na noc i przeważnie rano jest już wysuszone
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 18:56   #3153
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: pasta cynkowa - czym zastąpić?

Cytat:
Napisane przez pelnia Pokaż wiadomość
Stąd moje pytanie - czym mogę zastąpić pastę cynkową? Czy jest jakiś preparat zawierający składniki w innej formie, najlepiej przezroczystej albo wchłaniającej się?
Tlenek cynku nie jest przezroczysty, a właśnie kryjący i bielący. Alternatywą dla pasty może być makijaż mineralny, choć to oczywiście rozwiązanie na dzień, nie na noc. Wiele podkładów zawiera nawet powyżej 10% tlenku cynku.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 13:55   #3154
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Wracam jak pies ze spuszczona glowa. ....


tradzik powrocil, nie jem juz nic co zawiera mleko nawet sernik grrrr ... ograniczam tez alkohol bo niestety mocniejsze trunki powoduja u mnie wysyp. Zlagodzilo to tradzik ale ciagle go mam. Patrze w lustro I mysle ze moja skora nie jest zdrowa, tzn tylko twarz bo na calym ciele wyglada pieknie zdrowo a twarz to dla mnie horror.
Ciagle uzywam retin a I pomaga ostatnio zaczelam uzywac zwyklej cytryny do masazu mialam okropny wysyp po niej ale teraz wydaje mi sie ze sie poprawia bede uzywac bo zalezy mi tez na rozjasnieniu skory. I przebarwien ktore niestety mam.

Wydaje sie ze tradzik to nie konczaca sie opowiesc. Wczesniej balam sie wysypu po kwasach a teraz jest mi wszystko jedno chyba i tak nie moze byc juz gorzej. Wiec biore sie za kwasy
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:57   #3155
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

stosowałyście maseczkę ze świeżego ananasa?
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:12   #3156
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ananasa nie uzywalam ale podobno ma jakies wlasciwosci antytradzikowe.

ja wole cytryne- wybiela, ma duzo witaminy C no i kwasy ktore pomagaja zluszczyc skore cos co sie przydaje w walce z przebarwieniami i tradzikiem rowiez.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:48   #3157
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
stosowałyście maseczkę ze świeżego ananasa?
Świeży ananas będzie działał jak peeling enzymatyczny, ale jednak lepiej jest kupić go w formie ekstraktu, bo niestety przy świeżym ananasie nie da się przewidzieć jak zadziała (jakie będzie chociażby stężenie enzymu)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 15:50   #3158
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

od czasu do czasu używam cytryny jednak nie przepadam za nią ściąga mi twarz i trochę szczypie.

Ananas z kolei jest często używany w peelingach enzymatycznych dlatego zastanawia mnie jakie działanie będzie miał czysty ananas (o ile wytrzyma na twarzy, a nie zostanie zjedzony )

Spróbuję dzisiaj i dam znać
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 19:05   #3159
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytryna ma kwasy wiec mozna ja porownac do kwasow u kosmetyczki. Ja zrobilam maseczke z glinki plus olejek herbaciany a po zmyciu zrobilam masaz cytryna. Efekt: totalne zluszczenie jak po kwasie glikolowym u kosmetyczki. Dzisiaj powtorka z rozrywki w koncu podobno zabiegi robi sie w serii
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:30   #3160
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Cytryna ma kwasy wiec mozna ja porownac do kwasow u kosmetyczki. Ja zrobilam maseczke z glinki plus olejek herbaciany a po zmyciu zrobilam masaz cytryna. Efekt: totalne zluszczenie jak po kwasie glikolowym u kosmetyczki. Dzisiaj powtorka z rozrywki w koncu podobno zabiegi robi sie w serii
O, ciekawe
Jak robisz masaż?
Przecierasz skórę plastrem cytryny?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:32   #3161
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ananas ładnie wygładził twarz ale nic poza tym, jest paskudny w użytkowaniu. Pewnie jakby go zblendować to byłoby lepiej ale ja posiadam tylko widelec
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 08:15   #3162
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Cytryna ma kwasy wiec mozna ja porownac do kwasow u kosmetyczki.
Bez przesady. W cytrynie jest tylko ok. 8% kwasu cytrynowego.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 14:48   #3163
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

U mnie zbliżają się kobiece dni i armagedon na twarzy. Najgorsze jest to że zostanie mi po nim 7 (!) blizn
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 14:55   #3164
KaskaPacka70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 109
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

niestety u mnie to samo - patrze dziś rano w lustro a tam tragedia :/
KaskaPacka70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 05:22   #3165
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

to normalne, ze po 3 nalozeniach differinu nawet mnie nie przysuszylo?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 08:38   #3166
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
to normalne, ze po 3 nalozeniach differinu nawet mnie nie przysuszylo?

Mnie differin wogóle nie przesuszał. Mogłam stosować nawet 2 razy dziennie i nic nie sie nie działo. Ale on i tak działa. To jest inna generacja retinoidów (nie podrażniają i nie powodują łuszczenia ale działają).
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 09:04   #3167
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Mnie differin wogóle nie przesuszał. Mogłam stosować nawet 2 razy dziennie i nic nie sie nie działo. Ale on i tak działa. To jest inna generacja retinoidów (nie podrażniają i nie powodują łuszczenia ale działają).
Już myślałam że coś nie tak jest bo od 6 dni nie używam kremu ,bo nie czuje potrzeby a wcześniej musiałam 2 razy dziennie taka miałam przesuszona skórę. Ogolem widzę ze działa bo mnie tak wywala, ze wow... Dzięki

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2014-01-14 o 09:26
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 09:32   #3168
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
to normalne, ze po 3 nalozeniach differinu nawet mnie nie przysuszylo?
Normalne, mi pojawił się susz po dwóch tygodniach ciągłego stosowania, ale to była moja głupota

Kurcze mam dziwne przebarwienia na policzkach, od wczoraj widzę te placki i nie mam pojęcia co to jest . Mam nadzieję, że to tylko sucha skóra, bo nie chcę dorobić się przebarwień i stosuję teraz jedynie kwas azelainowy.... (no i rano tonik z glukonolaktonem, chyba go odłożę) . Retinoidy odłożyłam w październiku, trochę jestem przerażona
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 11:29   #3169
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej!
Odstawiłam 16 grudnia tetralysal po 3 miesiącach i Duac jakieś 2 tygodnie temu.
Od tej pory wszystko było fajnie tylko wyskoczył mi niedawno wielki ropny pryszcz na policzku (tak bliżej ucha).
Zawsze takie ropne to miałam na całej brodzie (przed kuracją tetralysalem).
Podejrzewam , że ten wielki nieprzyjaciel to od bakterii z telefonu który przyłożyłam w tym miejscu (od niedawna mam dotykowy , duży po którym ciągle się paluchami używa i nie zawsze czystymi )

Miałam go nie ruszać , smarowałam klindamycyna , tormentiolem ,siemię lnianym ale nic i 2 dni temu go przebiłam bo był strasznie odstający ale nie udało mi się chyba całej ropy wycisnąć bo był duży pęcherz i obok zaraz mały no ale już w tym nie grzebie
smaruje się normaklinem teraz na noc a na dzień effaklar duo bo mam jeszcze pół opakowania
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 11:50   #3170
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Masaz cytyna robie w nastepujacy sposob...

najpierw dokladnie oczyszczam skore, najlepiej czyms z olejkiem z drzewa herbacianego ... a pozniej biore plasterek cytryny i masuja nim twarz tak ok 5 minut, robie to zawsze wieczorem jak ogladam tv albo czytam cos na necie.

pozniej to zostawiam i na koniec nakladam krem nawilzajacy jakis lekki

po dwoch dniach moja skora przeszla totalna wylinke i wysyp wiec uznalam to jako dzialanie podobne do kwasow uzywanych w salonach ... wysyp tez potraktowalam cytryna i wszystko sie zasuszylo niestety mam strupy, jak ogladam skore z bliska to widze ze jeszcze sporo tam siedzi w porach wiec pewnie moge spodziewac sie kolejnego wysypu, nie wiem czy jestem psychicznie na to gotowa.

Poki co uzywam skinceuticals Blemish + Age a on zawiera nastepujace kwasy:

dioic acid
salicylic acid
LHA
glycolic acid
citric acid

troche duzo tych kwasow jak na jeden produkt ale mam nadzieje ze mi wreszcie pomoze, choc spodziewam sie wysypu
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 13:05   #3171
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny w czwartek mam wizytę u derma i dylemat w związku z tym...
Najlepiej byłoby oczywiście pokazać mu się bez mejkapu, no ale jak to zrobić oszczędzając przy tym biednych ludzi, których spotkam po drodze?
Mam mega barierę, nie wyobrażam sobie wyjść bez podkładu...
I nie, nie jestem ofiarą makijażu, tylko mam cerę pełną przebarwień (całe policzka i czoło) +parę wyprysków.
Jak się wybierałyście na wizytę?
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 13:29   #3172
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dziewczyny w czwartek mam wizytę u derma i dylemat w związku z tym...
Najlepiej byłoby oczywiście pokazać mu się bez mejkapu, no ale jak to zrobić oszczędzając przy tym biednych ludzi, których spotkam po drodze?
Mam mega barierę, nie wyobrażam sobie wyjść bez podkładu...
I nie, nie jestem ofiarą makijażu, tylko mam cerę pełną przebarwień (całe policzka i czoło) +parę wyprysków.
Jak się wybierałyście na wizytę?
Umaluj się, a przed samą wizytą zmyj makijaż w łazience
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 13:48   #3173
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Masaz cytyna robie w nastepujacy sposob...

najpierw dokladnie oczyszczam skore, najlepiej czyms z olejkiem z drzewa herbacianego ... a pozniej biore plasterek cytryny i masuja nim twarz tak ok 5 minut, robie to zawsze wieczorem jak ogladam tv albo czytam cos na necie.

pozniej to zostawiam i na koniec nakladam krem nawilzajacy jakis lekki

po dwoch dniach moja skora przeszla totalna wylinke i wysyp wiec uznalam to jako dzialanie podobne do kwasow uzywanych w salonach ...
Jeśli nie zmywałaś twarzy po cytrynie, tylko zostawiałaś na noc, to rzeczywiście kwas mógł zadziałać dość mocno ze względu na stosunkowo niskie pH.

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
Umaluj się, a przed samą wizytą zmyj makijaż w łazience
Zmyć łatwo, tylko jak potem zrobić estetyczny makijaż w tak spartańskich warunkach...
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-01-14 o 13:54
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 13:57   #3174
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jeśli nie zmywałaś twarzy po cytrynie, tylko zostawiałaś na noc, to rzeczywiście kwas mógł zadziałać dość mocno ze względu na stosunkowo niskie pH.



Zmyć łatwo, tylko jak potem zrobić estetyczny makijaż w tak spartańskich warunkach...
A skąd wiesz jakie tam są warunki? Ja zawsze tak robiłam i nigdy nie miałam problemu ze zrobieniem dobrze wyglądającego makijażu.
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 14:16   #3175
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
A skąd wiesz jakie tam są warunki? Ja zawsze tak robiłam i nigdy nie miałam problemu ze zrobieniem dobrze wyglądającego makijażu.
Niezależnie od tego jakie są warunki w sensie higienicznym (jeśli to masz na myśli), łazienki publiczne są wg mnie nieprzystosowane do robienia makijażu, gdy ma się cerę problemową. I nie mówię tylko o "barierach architektonicznych" (ja tam potrzebuję mieć dobre oświetlenie, miejsce na rozłożenie kosmetyków, do tego robię makijaż mineralny, nie kładłabym pędzli byle gdzie), ale też - a może przede wszystkim - psychologicznych. W czasach największych problemów z cerą, nawet poprawki makijażu robiłam ukradkiem, zerkając zawsze drugim okiem, czy ktoś nie wchodzi do łazienki lub nie wychodzi z toalety. Nie wyobrażam sobie większych zabiegów w takim miejscu.
Jak mieszkałam w internacie, malowanie się w pokoju przy gładkolicych koleżankach było dla mnie bardziej kłopotliwe niż branie prysznica przy braku jakichkolwiek zasłonek. Robienie makijażu zawsze było i chyba już zawsze będzie dla mnie czymś "intymnym". Niezależnie od stanu mojej cery.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-01-14 o 14:25
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 14:32   #3176
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Lorri a jak sie ma teraz twoja cera? Udało ci się pokonać trądzik? Jeżeli tak to proszę opisz co ci pomogło i jaką stosujesz pielęgnacje. Wiem że to sprawa indywidualna ale z chęcią poczytała bym twoją historię.
(Mało się udzielam na forum ale podczytuję dużo wątków i naprawdę podziwiam twoją wiedzę)
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 14:37   #3177
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Normalne, mi pojawił się susz po dwóch tygodniach ciągłego stosowania, ale to była moja głupota
Tobie też sie po nim skóra nie łuszczyła?
Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Mnie differin wogóle nie przesuszał. Mogłam stosować nawet 2 razy dziennie i nic nie sie nie działo. Ale on i tak działa. To jest inna generacja retinoidów (nie podrażniają i nie powodują łuszczenia ale działają).
Byłyście dziewczyny zadowolone z jego działania?

Pytam bo, używam atrederm ale chciała bym go zamienić na jakis inny ,,słabszy,, retinoid po, którym by mi sie tak skóra nie łuszczyła.
Może dfferin był by dobrym wyborem
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 15:23   #3178
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dziewczyny w czwartek mam wizytę u derma i dylemat w związku z tym...
Najlepiej byłoby oczywiście pokazać mu się bez mejkapu, no ale jak to zrobić oszczędzając przy tym biednych ludzi, których spotkam po drodze?
Mam mega barierę, nie wyobrażam sobie wyjść bez podkładu...
I nie, nie jestem ofiarą makijażu, tylko mam cerę pełną przebarwień (całe policzka i czoło) +parę wyprysków.
Jak się wybierałyście na wizytę?
Aura ci sprzyja Ja teraz jak jest zimno i blizny stają się na polu fioletowe, to biorę komin/szalik i zawijam się pod sam nos Jak masz na czole to załóż czapkę. Nikt się nie będzie dziwił, ani nie zauważy

Edytowane przez 201607111040
Czas edycji: 2014-01-14 o 16:39
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 15:49   #3179
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Pytam bo, używam atrederm ale chciała bym go zamienić na jakis inny ,,słabszy,, retinoid po, którym by mi sie tak skóra nie łuszczyła.
Może dfferin był by dobrym wyborem
a ja wlasnie wolalabym sie luszczyc, przynajmniej mialabym psychiczna satysfakcje ze cos sie dzieje
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 16:11   #3180
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Aura ci sprzyja Ja teraz jak jest zimno i blizny stają się na polu zimne, to biorę komin/szalik i zawijam się pod sam nos Jak masz na czole to załóż czapkę. Nikt się nie będzie dziwił, ani nie zauważy
Właśnie też zakładałam taką koncepcję (o ileza jakiegoś bandziora mnie nie wezmą jak będę taka opatulona)
W razie czego to głowa w dół, włosy i tak zasłaniają pół twarzy Jakoś się doczłapię tam
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.