Urodziny dziecka - zdrowe przekąski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-24, 10:13   #1
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51

Urodziny dziecka - zdrowe przekąski


Szukam, szukam na forum tematu, ale znaleźć nie mogę ...

Wkrótce moje dziecko ma imprezkę urodzinową w domu i muszę przygotować coś do jedzenia. Nie chcę paść swojej córki i gości słodyczami. Macie jakieś pomysły na przygotowanie zdrowych, zimnych przekąsek? Oczywiście tort będzie, no bo będzie... , ale nie chcę cukierków, ciastek itp.

Na razie wymyśliłam tylko duże ilości owoców, sałatkę owocową i małe kanapeczki... I pomysły mi się skończyły
Oczywiście musi to być coś, co dzieci zjedzą... :/
Myślałam też o tym, żeby upiec własne ciasteczka z miodem...Ale mimo że znam kilka przepisów, to większość z nich zakłada, że ciasteczka będą pyszne, ale brzydkie , a dzieci brzydkich nie tkną
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 10:44   #2
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

nie rozumiem dlaczego dziecko w dzień urodzin kiedy jest okazja nie może się napchać słodyczami.. niech i sobie zdrowo je na co dzień a po to są święta aby się czymś wyróżniały i można by było sobie na trochę więcej pozwolić..

no ale jeżeli już się tak uparłaś to ja bym zrobiła

pieczonego kurczaka bo to dzieci z reguły lubią,

rybę też lubią ale nie wiem jak z wiekiem bo trzeba uważać na ości,

może ciasto marchewkowe nigdy nie jadłam nie wiem jak smakuje ale podobno takie jest

jak masz np pomarańcze to od razu pokrój je w ćwiartki bo inaczej nikt ich nie tknie.. nikomu się nie będzie chciało obierać a pokrojone w ćwiartki to raz dwa..

możesz zrobić galaretkę w połówkach pomarańczy (galaretkę z prawdziwego soku owocowego a nie napoju plus żelatyna) http://img.zszywka.pl/1/0052/w_3585/...pomaranczy.jpg

muffinki z warzywami albo z kurczakiem i warzywami

koreczki to dzieci raczej jedzą

szaszłyki

bakalie

koktajle owocowe

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2013-05-24 o 10:53
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 10:53   #3
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Fajne pomysły, dzięki!

1. Moje dziecko chodzi do przedszkola z ponad dwudziestoma dzieciakami - każde z tych dzieci ma ciągle jakieś imprezy - jak nie urodziny to imieniny, jak nie imieniny to coś tam. I ciągle jest fura słodyczy, na co zaczynają już narzekać nawet rodzice. Dzieci jedzą już dość słodyczy w domu. Po co w każdy weekend je napychać dodatkowo?

2. Moja córka właściwie sama zaproponowała, że może zrobimy coś zdrowego, bo indoktrynuję ją lekko od kiedy się urodziła i namawiam do zdrowego jedzenia (nie fanatycznie - z głową!). Młoda zdaje sobie sprawę z tego, że sposób odżywania ma znaczenie i przy takich okazjach to wychodzi. Poprosiła, żeby było zdrowe jedzenie plus tort
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 11:04   #4
201703160948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Może szaszłyki owocowe?
Albo robione samodzielnie lody, naleśniki, bananowy mus
201703160948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 11:06   #5
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez poziomkaa_ Pokaż wiadomość
Może szaszłyki owocowe?
Albo robione samodzielnie lody, naleśniki, bananowy mus
Szaszłyki owocowe! Super

Lody też ekstra. Masz jakiś fajny przepis? :P
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 11:08   #6
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

ja bym jednak zrobiła szaszłyki z mięsa i warzyw bo owoce i tak już będą osobno..
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 11:15   #7
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Ale w jakiej formie podać warzywa, żeby ktoś je tknął?
Z tego, co wiem, to w przedszkolu, oprócz mojej córki, może 4 dzieci je warzywa
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-24, 11:27   #8
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

jak dla mnie to dzieci lubią pomidory i ogórki.. na te bym przede wszystkim postawiła..
do szaszłyków..
nie każdy może lubić paprykę czy brokuły ale pomidor i ogórek to taka podstawa chyba..

do koreczków bym użyła fasoli czerwonej i białej.. groszek kukurydza też znowu kwestia gustu ale jak będzie po 1-2 ziarenka w szaszłyku czy koreczku to może się skuszą
myślę że ważne jest aby nie robić wszystkich szaszłyków i koreczków na jedno kopyto tylko różnie łączyć warzywa bo nie każdy wszystko lubi.. no i mięso i ser to chyba podstawa w koreczku o tym nie muszę przypominać

podobno to ciasto marchewkowe wcale nie smakuje jak marchewka

można też zrobić domową pizzę na bardzo cienkim cieście dać tam zamiast sosu pomidorowego zwykłe pomidory z puszki zblendowane (ja tak zawsze robię) wbrew pozorom pizza może być zdrowa

w muffinkach też pewnie większości warzyw nawet nie poczują

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2013-05-24 o 11:29
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 11:31   #9
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;40970694]jak dla mnie to dzieci lubią pomidory i ogórki.. na te bym przede wszystkim postawiła..
do szaszłyków..
nie każdy może lubić paprykę czy brokuły ale pomidor i ogórek to taka podstawa chyba..

do koreczków bym użyła fasoli czerwonej i białej.. groszek kukurydza też znowu kwestia gustu ale jak będzie po 1-2 ziarenka w szaszłyku czy koreczku to może się skuszą
myślę że ważne jest aby nie robić wszystkich szaszłyków i koreczków na jedno kopyto tylko różnie łączyć warzywa bo nie każdy wszystko lubi.. no i mięso i ser to chyba podstawa w koreczku o tym nie muszę przypominać

podobno to ciasto marchewkowe wcale nie smakuje jak marchewka

można też zrobić domową pizzę na bardzo cienkim cieście dać tam zamiast sosu pomidorowego zwykłe pomidory z puszki zblendowane (ja tak zawsze robię) wbrew pozorom pizza może być zdrowa

w muffinkach też pewnie większości warzyw nawet nie poczują [/QUOTE]

O ja gupia! Nie pomyślałam o tym, a przecież umiem robić pyszną, domową pizzę!
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 12:28   #10
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Z czystym sercem mogę Ci polecić tego bloga - http://smakoterapia.blogspot.com/
Wyszperałam tam masę słodkich, ale zdrowych pomysłów dla swojego synka
Dziecko autorki bloga ma liczne nietolerancje pokarmowe, więc bardzo dużą wagę przykłada do zdrowego, wartościowego menu i do jakości produktów.
P.S. Na zdrową pizzę też jest przepis :d Bezglutenowa na mące gryczanej
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 12:37   #11
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Z czystym sercem mogę Ci polecić tego bloga - http://smakoterapia.blogspot.com/
Wyszperałam tam masę słodkich, ale zdrowych pomysłów dla swojego synka
Dziecko autorki bloga ma liczne nietolerancje pokarmowe, więc bardzo dużą wagę przykłada do zdrowego, wartościowego menu i do jakości produktów.
P.S. Na zdrową pizzę też jest przepis :d Bezglutenowa na mące gryczanej
Dziękuję!
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-24, 12:41   #12
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez conick Pokaż wiadomość
Ale w jakiej formie podać warzywa, żeby ktoś je tknął?
Z tego, co wiem, to w przedszkolu, oprócz mojej córki, może 4 dzieci je warzywa
ja sobie przypominam z dziecięcych imprez (czyli sprzed jakichś ponad 30 lat ) że moja mama robiła kolorowe talerze warzywne - słupki marchewki, ogórka, różyczki surowego kalafiora, rzodkiewka powycinana ozdobnie itd. pięknie to wyglądało, więc jak do tego był konkurs z nagrodami, kto zje więcej kawałków, to wszystkie dzieciaki się na to rzucały nawet te, które normalnie nie jadały warzyw
tyle, ze to były trochę inne czasy, więc nie wiem ale spróbować nie zaszkodzi, najwyżej zostanie przekąska dla Ciebie
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 12:49   #13
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;40969734]
może ciasto marchewkowe nigdy nie jadłam nie wiem jak smakuje ale podobno takie jest dobre jest

(...)
możesz zrobić galaretkę w połówkach pomarańczy (galaretkę z prawdziwego soku owocowego a nie napoju plus żelatyna) http://img.zszywka.pl/1/0052/w_3585/...pomaranczy.jpg

muffinki z warzywami albo z kurczakiem i warzywami

koreczki to dzieci raczej jedzą

szaszłyki

bakalie

koktajle owocowe[/QUOTE]

tak! orzechy, owoce, warzywa podane w jakiś fantazyjny sposób. może jogurt z granolą i musem owocowym, podany w ładnych miseczkach?
Tylko nie rezygnuj całkowicie z imprezowych słodyczy urodziny ma się raz w roku!
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 12:51   #14
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
ja sobie przypominam z dziecięcych imprez (czyli sprzed jakichś ponad 30 lat ) że moja mama robiła kolorowe talerze warzywne - słupki marchewki, ogórka, różyczki surowego kalafiora, rzodkiewka powycinana ozdobnie itd. pięknie to wyglądało, więc jak do tego był konkurs z nagrodami, kto zje więcej kawałków, to wszystkie dzieciaki się na to rzucały nawet te, które normalnie nie jadały warzyw
tyle, ze to były trochę inne czasy, więc nie wiem ale spróbować nie zaszkodzi, najwyżej zostanie przekąska dla Ciebie
Cudowne!
Moja córka wymyśliła też, że może dzieci zjedzą warzywa, jeśli zrobimy taką zabawę, że dziecko zamyka oczy, a ja mu daję coś do zjedzenia i ono ma zgadnąć, co to jest

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
tak! orzechy, owoce, warzywa podane w jakiś fantazyjny sposób. może jogurt z granolą i musem owocowym, podany w ładnych miseczkach?
Tylko nie rezygnuj całkowicie z imprezowych słodyczy urodziny ma się raz w roku!
Będzie wieeeeeeeelki tort waniliowo-czekoladowy z truskawkami
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:09   #15
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

a może zrób nadziewaną paprykę/pomidora.
faszerowane jajka
Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 13:55   #16
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Urodziny ma się raz w roku i powinny byc ogromną radością , zarówno dla solenizanta jak i gości . Zrób to co lubi Twój syn/córka oraz jego koledzy. Nie patrz czy to zdrowe czy też nie.Twojemu synowi /córce, też będzie miło , jak dzieciaki jeszcze długo będą wspominać jego urodziny.
Zrób im prawdziwą wyżerkę , nawet jakby to miały byc czipsy , frytki , pizza, pepsi, lody , ciacha itp. Dla dzieci to naprawdę ważne.
Chciałabyś w urodziny jeść słupki marchewki ? .

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2013-05-27 o 13:57
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:04   #17
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Urodziny ma się raz w roku i powinny byc ogromną radością , zarówno dla solenizanta jak i gości . Zrób to co lubi Twój syn/córka oraz jego koledzy. Nie patrz czy to zdrowe czy też nie.Twojemu synowi /córce, też będzie miło , jak dzieciaki jeszcze długo będą wspominać jego urodziny.
Zrób im prawdziwą wyżerkę , nawet jakby to miały byc czipsy , frytki , pizza, pepsi, lody , ciacha itp. Dla dzieci to naprawdę ważne.
Chciałabyś w urodziny jeść słupki marchewki ? .

czy jedyną rzeczą, która dostarcza dzieciom radości jest jedzenie? nie lepiej, żeby dzieciaki wspominały urodziny, bo były np fajne konkursy, atrakcje? jedzenie powinno być po to, żeby dzieci mogły uzupełnić energię, a nie być kluczowym punktem programu na imprezie

szczególnie, że tak jak Conick napisała - takie imprezy są ciągle u kolejnych dzieci, w końcu każdy ma raz w roku urodziny - jak każdy rodzic miałby takie podejście (a obawiam się, że sporo rodziców może mieć ) to dzieci by co najmniej raz w tygodniu wpieprzały te czipsy popijając pepsi - a co tam, niech mają radochę
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 15:32   #18
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Ja bym upiekła jakieś lekkie ciasteczka owsiane. Zrobiła naleśniki z owocami, sałatkę owocową, może jakąś galaretkę z truskawkami na przykład? A zamiast misek pełnych czipsów, świeże warzywa z sosem tzatziki z jogurtu naturalnego albo serka bielucha z ziołami. Można też upiec pizze w piekarniku, ale ze świeżymi warzywami i mniejszą ilością sera.
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 18:00   #19
201703160948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Urodziny ma się raz w roku i powinny byc ogromną radością , zarówno dla solenizanta jak i gości . Zrób to co lubi Twój syn/córka oraz jego koledzy. Nie patrz czy to zdrowe czy też nie.Twojemu synowi /córce, też będzie miło , jak dzieciaki jeszcze długo będą wspominać jego urodziny.
Zrób im prawdziwą wyżerkę , nawet jakby to miały byc czipsy , frytki , pizza, pepsi, lody , ciacha itp. Dla dzieci to naprawdę ważne.
Chciałabyś w urodziny jeść słupki marchewki ? .
Co za dużo to niezdrowo ale frytki można zrobić w domu i upiec w piekarniku np. - będzie beztłuszczowo i zdrowiej
201703160948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 00:37   #20
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Warzywa można tez przemycić w formie pasztetu. Taki pasztet warzywny jest naprawdę wyśmienity. Można też zrobić dzieciom tortille. Może ona nie jest jakaś mega zdrowa, ale taka zrobiona w domu może być ciekawym przemytnikiem warzyw.
Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 13:25   #21
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez poziomkaa_ Pokaż wiadomość
Może szaszłyki owocowe?
Albo robione samodzielnie lody, naleśniki, bananowy mus
też pomyślałam o szaszłykach owocowychmoja mama za dzieciaka robiła na moje urodzinki

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Ja bym w miseczki nasypała: suszone morelki, orzechy laskowe, pistacje oskubane, mini wafelki ryżowe, oczywiście owoce. Zrobiła bym też banany w cieście, sałatkę z gotowanej piersi, brzoskwini i majonezu, do tego pokrojone bagietki, szaszłyczki owocowe, camemberty zgrilowane z żurawinką, nugetsy(oczywiście nie kupne), biszkopt z galaretką i truskawkami. Do picia soki owocowe, shake bananowy(bierzesz banany zalewasz mlekiem i miksujesz blenderem- wychodzi pyszniutki pulchny shake!)Ewentualnie jeszcze naleśniczki z białym twarożkiem, kiwi i truskawkami

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Warzywa można tez przemycić w formie pasztetu. Taki pasztet warzywny jest naprawdę wyśmienity. Można też zrobić dzieciom tortille. Może ona nie jest jakaś mega zdrowa, ale taka zrobiona w domu może być ciekawym przemytnikiem warzyw.
fajne ale chyba pracochłonne... narobiłaś apetytu mi
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 15:37   #22
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez aaanitka86 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Ja bym w miseczki nasypała: suszone morelki, orzechy laskowe, pistacje oskubane, mini wafelki ryżowe, oczywiście owoce. Zrobiła bym też banany w cieście, sałatkę z gotowanej piersi, brzoskwini i majonezu, do tego pokrojone bagietki, szaszłyczki owocowe, camemberty zgrilowane z żurawinką, nugetsy(oczywiście nie kupne), biszkopt z galaretką i truskawkami. Do picia soki owocowe, shake bananowy(bierzesz banany zalewasz mlekiem i miksujesz blenderem- wychodzi pyszniutki pulchny shake!)Ewentualnie jeszcze naleśniczki z białym twarożkiem, kiwi i truskawkami[COLOR="Silver"]
Boskie pomysły! Jesteś super! Dzięki!
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 15:45   #23
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez conick Pokaż wiadomość
Boskie pomysły! Jesteś super! Dzięki!
miło się słyszy, bo właśnie na intymnie dostaję baty
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 15:46   #24
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez aaanitka86 Pokaż wiadomość
miło się słyszy, bo właśnie na intymnie dostaję baty
W pracy Cię katują?
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 15:52   #25
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

conick,
Mam nadzieję, że inni rodzice pójdą w Twoje ślady!!!

Cytat:
Napisane przez conick
Ale w jakiej formie podać warzywa, żeby ktoś je tknął?
Z tego, co wiem, to w przedszkolu, oprócz mojej córki, może 4 dzieci je warzywa
CCCOOOO???
No to, jasna cholera, serdeczne gratulacje dla rodziców pozostałych dzieci. Ja nie rozumiem, co to znaczy, że dziecko czegoś nie je. Mi zawsze kazali przynajmniej spróbować, jeżeli faktycznie mi nie smakowało-to mogłam ewentualnie dostać co innego. Skończyło się to tak, że zażerałam się krewetkami mając lat siedem.

A już tym bardziej nie rozumiem, jak rodzice mogą godzić się na to, żeby ich dziecko nie jadło czegoś, co jest mu niezbędne do zdrowego rozwoju.


Dzieci jedzą oczami, o wiele bardziej, niż dorośli. Jeżeli coś będzie ładne-to zeżrą, za pozwoleniem, zeżrą z lubością.


Warzywa możesz przemycić na kanapkach. Oczywiście, że nie mam na myśli pajdy chleba z szynką konserwową i smętnym pomidorem.
Nie wiem, jak będzie z ciemnym chlebem, dużo osób (nie tylko dzieci!) go nie znosi. Moja rada-cieniutko pokrojony chleb (a niech będzie już i biały), wycięty w fajne kształty za pomocą foremek, na tym ładnie poukładane mięso, jajka, ser, warzywa, wycięte mniejszą foremką w jakieś inne kształty. Hello kitty z wąsami ze szczypiorka? Kwiatki? Misie? Kółka posmarowane awokado z kwiatuszkami z wędliny i kukurydzy? Pamiętaj o samochodzikach, dla mężczyzn w tak młodym wieku spożycie kwiatka może stanowić poważny problem.

Głowę dam, że cała zgraja rzuci się na to z szaleństwem w oczach.
Niewykorzystane kawałki chleba, warzyw i reszty pokrój i nadziej na wykałaczki-będą miniszaszłyczki, do nich może być jakiś pycha dip. Tylko uwaga-jeżeli to są bardzo małe i bardzo żywiołowe dzieci, to mogą skończyć z wykałaczkami wbitymi w podniebienia. Jeżeli tego sie obawiasz-szaszłyczki zostaw dla dorosłych

Zorientuj się, czy możesz znaleźć gdzieś jadalne kwiaty. Hitem moich młodzieńczych imprez były śliczne, kolorowe kanapki udekorowane ogórecznikiem. Znikały w zastraszającym tempie!

Możesz też zrobić tempurę.

Co do konkursu na "jaki to smak"-zawiąż dzieciakowi oczy i daj mu ogórka posmarowanego odrobiną miodu. Zakład, że będzie myślał, że to arbuz?
Takie niespodzianki budzą kulinarną ciekawość
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 15:59   #26
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość

czy jedyną rzeczą, która dostarcza dzieciom radości jest jedzenie? nie lepiej, żeby dzieciaki wspominały urodziny, bo były np fajne konkursy, atrakcje? jedzenie powinno być po to, żeby dzieci mogły uzupełnić energię, a nie być kluczowym punktem programu na imprezie

szczególnie, że tak jak Conick napisała - takie imprezy są ciągle u kolejnych dzieci, w końcu każdy ma raz w roku urodziny - jak każdy rodzic miałby takie podejście (a obawiam się, że sporo rodziców może mieć ) to dzieci by co najmniej raz w tygodniu wpieprzały te czipsy popijając pepsi - a co tam, niech mają radochę
No właśnie Z tego powodu nie chcę słodyczy [tort wystarczy ]. Moje dziecko ma mega świadomość, że słodycze to świństwo [bo to jest świństwo bez względu na to, jaką ideologię do tego dorobimy]. Czasami je coś słodkiego, ale bardzo rzadko. W domu jeśli już to czekoladę. IMHO, rodzice myślą, że okazują dzieciom miłość karmiąc je słodyczami, "bo to tylko dzieci", a w rzeczywistości je po prostu trują.

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
conick,
Mam nadzieję, że inni rodzice pójdą w Twoje ślady!!!


CCCOOOO???
No to, jasna cholera, serdeczne gratulacje dla rodziców pozostałych dzieci. Ja nie rozumiem, co to znaczy, że dziecko czegoś nie je. Mi zawsze kazali przynajmniej spróbować, jeżeli faktycznie mi nie smakowało-to mogłam ewentualnie dostać co innego. Skończyło się to tak, że zażerałam się krewetkami mając lat siedem.

A już tym bardziej nie rozumiem, jak rodzice mogą godzić się na to, żeby ich dziecko nie jadło czegoś, co jest mu niezbędne do zdrowego rozwoju.


Dzieci jedzą oczami, o wiele bardziej, niż dorośli. Jeżeli coś będzie ładne-to zeżrą, za pozwoleniem, zeżrą z lubością.


Warzywa możesz przemycić na kanapkach. Oczywiście, że nie mam na myśli pajdy chleba z szynką konserwową i smętnym pomidorem.
Nie wiem, jak będzie z ciemnym chlebem, dużo osób (nie tylko dzieci!) go nie znosi. Moja rada-cieniutko pokrojony chleb (a niech będzie już i biały), wycięty w fajne kształty za pomocą foremek, na tym ładnie poukładane mięso, jajka, ser, warzywa, wycięte mniejszą foremką w jakieś inne kształty. Hello kitty z wąsami ze szczypiorka? Kwiatki? Misie? Kółka posmarowane awokado z kwiatuszkami z wędliny i kukurydzy? Pamiętaj o samochodzikach, dla mężczyzn w tak młodym wieku spożycie kwiatka może stanowić poważny problem.

Głowę dam, że cała zgraja rzuci się na to z szaleństwem w oczach.
Niewykorzystane kawałki chleba, warzyw i reszty pokrój i nadziej na wykałaczki-będą miniszaszłyczki, do nich może być jakiś pycha dip. Tylko uwaga-jeżeli to są bardzo małe i bardzo żywiołowe dzieci, to mogą skończyć z wykałaczkami wbitymi w podniebienia. Jeżeli tego sie obawiasz-szaszłyczki zostaw dla dorosłych

Zorientuj się, czy możesz znaleźć gdzieś jadalne kwiaty. Hitem moich młodzieńczych imprez były śliczne, kolorowe kanapki udekorowane ogórecznikiem. Znikały w zastraszającym tempie!

Możesz też zrobić tempurę.

Co do konkursu na "jaki to smak"-zawiąż dzieciakowi oczy i daj mu ogórka posmarowanego odrobiną miodu. Zakład, że będzie myślał, że to arbuz?
Takie niespodzianki budzą kulinarną ciekawość
CUDO! Jesteście za☠☠☠iste, kobietki! ten pomysł z kanapkami wyciętymi i rysunkami na kanapkach!
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 16:30   #27
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez conick Pokaż wiadomość
W pracy Cię katują?
nie, na innym wątku mam po prosu inne zdanie niż wszyscy

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
conick,
Mam nadzieję, że inni rodzice pójdą w Twoje ślady!!!


CCCOOOO???
No to, jasna cholera, serdeczne gratulacje dla rodziców pozostałych dzieci. Ja nie rozumiem, co to znaczy, że dziecko czegoś nie je. Mi zawsze kazali przynajmniej spróbować, jeżeli faktycznie mi nie smakowało-to mogłam ewentualnie dostać co innego. Skończyło się to tak, że zażerałam się krewetkami mając lat siedem.

A już tym bardziej nie rozumiem, jak rodzice mogą godzić się na to, żeby ich dziecko nie jadło czegoś, co jest mu niezbędne do zdrowego rozwoju.


Dzieci jedzą oczami, o wiele bardziej, niż dorośli. Jeżeli coś będzie ładne-to zeżrą, za pozwoleniem, zeżrą z lubością.


Warzywa możesz przemycić na kanapkach. Oczywiście, że nie mam na myśli pajdy chleba z szynką konserwową i smętnym pomidorem.
Nie wiem, jak będzie z ciemnym chlebem, dużo osób (nie tylko dzieci!) go nie znosi. Moja rada-cieniutko pokrojony chleb (a niech będzie już i biały), wycięty w fajne kształty za pomocą foremek, na tym ładnie poukładane mięso, jajka, ser, warzywa, wycięte mniejszą foremką w jakieś inne kształty. Hello kitty z wąsami ze szczypiorka? Kwiatki? Misie? Kółka posmarowane awokado z kwiatuszkami z wędliny i kukurydzy? Pamiętaj o samochodzikach, dla mężczyzn w tak młodym wieku spożycie kwiatka może stanowić poważny problem.

Głowę dam, że cała zgraja rzuci się na to z szaleństwem w oczach.
Niewykorzystane kawałki chleba, warzyw i reszty pokrój i nadziej na wykałaczki-będą miniszaszłyczki, do nich może być jakiś pycha dip. Tylko uwaga-jeżeli to są bardzo małe i bardzo żywiołowe dzieci, to mogą skończyć z wykałaczkami wbitymi w podniebienia. Jeżeli tego sie obawiasz-szaszłyczki zostaw dla dorosłych

Zorientuj się, czy możesz znaleźć gdzieś jadalne kwiaty. Hitem moich młodzieńczych imprez były śliczne, kolorowe kanapki udekorowane ogórecznikiem. Znikały w zastraszającym tempie!

Możesz też zrobić tempurę.

Co do konkursu na "jaki to smak"-zawiąż dzieciakowi oczy i daj mu ogórka posmarowanego odrobiną miodu. Zakład, że będzie myślał, że to arbuz?
Takie niespodzianki budzą kulinarną ciekawość
extra szczególnie to hello kitty ze szczypiorkiem
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 16:37   #28
conick
Raczkowanie
 
Avatar conick
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Cytat:
Napisane przez aaanitka86 Pokaż wiadomość
nie, na innym wątku mam po prosu inne zdanie niż wszyscy[COLOR="Silver"]
dawaj linka
conick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 17:24   #29
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=695672
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 18:29   #30
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Urodziny dziecka - zdrowe przekąski

Conick, czyli teraz bierzesz tydzień urlopu i nie wychodzisz z kuchni? bo pomysły świetne
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-11 13:37:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.