drzemki 30 min max. ratunku :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-11, 23:48   #31
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: drzemki 30 min max. ratunku :(

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Czyli, że nie karmisz na żądanie, tylko " na godziny"?
Moim zdaniem strzał w kolano.
Chyba niekoniecznie, już piszę czemu.
Moje dziecko żądało karmień z zegarkiem w ręku co 3 godziny, z dłuższą przerwą w nocy. W trzecim miesiącu życia żądania były częstsze. Nawet podczas rozszerzania diety, córka domagała sie jedzenia co 2-3 godziny. Bywało, i to często, że po prostu chciała do piersi. Popić, uspokoić się, być.
Ale nie myślałam nad tym, chciała, to dostała to, co kochała najbardziej, teraz najbardziej kocha mnie, nie piersi
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 23:56   #32
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: drzemki 30 min max. ratunku :(

Kmarika, jedyne co przychodzi mi do głowy to zaakceptować starać się dostosować do dziecka, pewnie z czasem to się zmieni samo (może jeszcze zatęsknisz do tych 30 minutówek). A pół godziny, wierz mi, to jest dużo czasu, mogło być gorzej Fajnie, że tak ładnie śpi w nocy
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 04:56   #33
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: drzemki 30 min max. ratunku :(

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Kmarika, jedyne co przychodzi mi do głowy to zaakceptować starać się dostosować do dziecka, pewnie z czasem to się zmieni samo (może jeszcze zatęsknisz do tych 30 minutówek). A pół godziny, wierz mi, to jest dużo czasu, mogło być gorzej Fajnie, że tak ładnie śpi w nocy
Dokładnie. To jeszcze malutkie dziecko, więc ma prawo do takich drzemek, później może być tak, że ty będziesz budzić dziecko, bo za długo w dzień śpi
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 14:32   #34
Emilia0618
Raczkowanie
 
Avatar Emilia0618
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: drzemki 30 min max. ratunku :(

U nas na początku też było tak, że Mała spała często a krótko, rozwiązaniem problemu okazała się zmiana pozycji do spania. Jak była noworodkiem układaliśmy ją na boku, później, nie wiem czemu, na plecach. Lena często zasypiała po jedzeniu, nie odbiło jej się porządnie i później męczył ją jakiś bekasek i się budziła, aż któregoś razu mąż położył ją na boczku i spała za 2 godziny. Później już układaliśmy ją tylko na boku i sypiała dobrze.
Emilia0618 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 16:21   #35
delfina6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 7
Dot.: drzemki 30 min max. ratunku :(

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Czyli, że nie karmisz na żądanie, tylko " na godziny"?
Moim zdaniem strzał w kolano.
dlaczego?

mam inne zdanie. moje dziecko miało plan dnia od początku. nie sztywno na godziny ale mniej wiecej podobne pory dnia, rytuały, nastepujace po sobie rzeczy np jedzenie zabawa spanie. kiedy spotykam sie teraz z mlodymi mamami one dziwia sie jak spokojne jest moje dziecko i zadowolone. same ledwo radza sobie ze swoimi dwulatkami ktorych nigdy niczego nie probowały nauczyć bo uwazały ze wszystko na żadanie. wczesniej smialy sie ze mnie jak uczyłam moja córke spac dluzej niz 40 min. teraz one krzycza na swoje dzieci, zamiast wczesniej poswicic sie i wlozyc troche staran zeby ich troche ułożyc
delfina6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 17:47   #36
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: drzemki 30 min max. ratunku :(

Chodzi o karmienie piersią na żądanie,które jest jak najbardziej słuszne.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 18:38   #37
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: drzemki 30 min max. ratunku :(

Cytat:
Napisane przez delfina6 Pokaż wiadomość
mam inne zdanie. moje dziecko miało plan dnia od początku. nie sztywno na godziny ale mniej wiecej podobne pory dnia, rytuały, nastepujace po sobie rzeczy np jedzenie zabawa spanie. kiedy spotykam sie teraz z mlodymi mamami one dziwia sie jak spokojne jest moje dziecko i zadowolone. same ledwo radza sobie ze swoimi dwulatkami ktorych nigdy niczego nie probowały nauczyć bo uwazały ze wszystko na żadanie. wczesniej smialy sie ze mnie jak uczyłam moja córke spac dluzej niz 40 min. teraz one krzycza na swoje dzieci, zamiast wczesniej poswicic sie i wlozyc troche staran zeby ich troche ułożyc
Tez jestem fanką stałego planu dnia.
Nie wyobrażam sobie inaczej funkcjonować
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-07 19:38:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.