Kosmetyki naturalne - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-13, 14:23   #3691
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Efekty - bardzo dobre nawilżenie i odżywienie skóry. Dlatego chętnie wracam do tego balsamu. Stosuję na zmianę z oliwką babydream fur mama z tej samej serii.
Czyli systematyczność po trzykroć
Wczoraj wąchałam ten olejek w Rossie, ale powstrzymałam się i nie kupiłam (w domu stoją dwa z Hippa - stara i nowa wersja).
Jeszcze parę zakupów i życia mi nie starczy, żeby to wszystko przetestować

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy puder bambusowy (z cynkiem, który daje mniej więcej ochronę SPF 3) jest lepszym wyborem niż mineralny puder z Lumiere Cosmetics? (jest jeszcze jeden ciekawy puder, mianowicie puder bambusowy z owsem i jedwabiem... mogłabym dołożyć mikronizowany tlenek cynku w celu absorpcji promieni UV prawda?)
Co do ochrony SPF, jaką być może daje cynk zawarty w pudrze bambusowym nie mogę się wypowiedzieć, ale chciałabym Wam przekazać, że mieszam go z glinkowym pudrem Jadwiga, dodaję do tego trochę tlenku cynku, szczyptę krzemionki i mam puder idealny
Serio serio
Nigdy nie miałam lepszego pudru, dlatego nie ciągnie mnie do testowania innych.
Taką mieszankę stosuję od ponad pół roku i bardzo mi ona odpowiada
Do tego jest bardzo wydajna, więc przynajmniej na tym przyoszczędzę


Dziewczęta, mam pytanie.
Czy używałyście past do zębów Dabur?
Pytam z ciekawości bo ostatnio zamówiłam od nich 3 produkty, w tym pastę z bazylią i właśnie ją testuję
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:02   #3692
bronwyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 99
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
no bardzo jestem ciekawa jak się spiszą u Ciebie te kosmetyki...pachną bardzo delikatnie i przyjemnie taką mandaryneczką...miałam próbkę olejku i masła do ciała...wydawały mi się fantastyczne...niestety dostałam po nich wysypkę
oby Ciebie to ominęło

daj proszę znać za jakiś czas jak się sprawują

Kosmetykom daję bdb- zero wysypki, wypryski się nie pojawiają, skóra b. miękka. Nie przeszkadza oleista forma serum do twarzy, bo w gruncie rzeczy jest lekka. Pachną super. U mnie przyjęły się bardzo dobrze
__________________
w oczekiwaniu...
bronwyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 23:14   #3693
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez bronwyn Pokaż wiadomość
Kosmetykom daję bdb- zero wysypki, wypryski się nie pojawiają, skóra b. miękka. Nie przeszkadza oleista forma serum do twarzy, bo w gruncie rzeczy jest lekka. Pachną super. U mnie przyjęły się bardzo dobrze
tylko się cieszyć
ja muszę szukać dalej...
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:16   #3694
Gorfanka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czesc Dziewczyny!
Mam nadzieje, ze mi doradzicie. Byc moze juz w tym watku byl poruszany temat serum, ale przyznaje, ze czytam go od poczatku i jestem dopiero w polowie watku.
Chcialabym powstrzymac poglebianie sie lwiej zmarszczki, oczywiscie stosujac tylko i wylacznie naturalnie dostepne srodki.
Chce kupic plasterki frownies i jakies serum z wit C i tu wlasnie licze na Wasze rady. Przeczesuje internet w poszukiwaniu jakiegos serum bez szkodliwych skladnikow i nie za bardzo moge takowe znalezc.
Jedyne co znalazlam to serum z witamina C Ann Loraine http://aroma-perfumy.pl/pl/p/Ann-Lor...witamina-C/749, ale skladu nigdzie nie moge wypatrzec.
Rozwazalam jeszcze Auriga Flavo C forte serum https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
Jego sklad to:
Skład: Aqua, L-Ascorbic Acid, Glycerin, Alcohol, Ethoxydiglycol, Gingko Biloba Extract, Vitis Vinifera Extract, Tea Sinensis Extract .
Co sadzicie?
A moze z wlasnego doswiadczenia mozecie mi polecic jakies inne serum z wit C?
Z gory dzieki
Pozdrowienia
Gorfanka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 21:56   #3695
Gorfanka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czesc,
Czy moglybyscie mi doradzic jakies dobre serum z witamina C do twarzy?
Oczywiscie z naturalnym, dobrym skladem.
Co powinnam wiedziec zaczynajac uzywac wit C?
Z gory dziekuje Wam serdecznie za rady!
Gorfanka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:06   #3696
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:45   #3697
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Gorfanka79 Pokaż wiadomość
Czesc,
Czy moglybyscie mi doradzic jakies dobre serum z witamina C do twarzy?
Oczywiscie z naturalnym, dobrym skladem.
Co powinnam wiedziec zaczynajac uzywac wit C?
Z gory dziekuje Wam serdecznie za rady!
Ja polecam serum 20% C Nufountain. Niestety, dostępne tylko na amazon. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...itamina-c.html , ale jeśli zależy Ci na dobrym i prostym składzie, to tak dobrego serum taniej u nas nie kupisz. Nawet z przesyłką.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja też jestem fanką glinek, ostatnio dodaję też do różnych myjadeł zmielone suszone owoce amla, mam maseczkę z neem Generalnie lubię ajurwedę, choć nie za często.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-08, 09:10   #3698
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Kosmetyki naturalne

Chciałabym kupić lotion Sane Soleil, ale niestety nie wiem, który sklep internetowy wybrać...? Możecie mi polecić - sprawdzony?
Do tej pory, jak ognia unikałam zakupów online ale czas się przełamać, bo ich kosmetyków - stacjonarnie nie kupię...
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 09:32   #3699
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić lotion Sane Soleil, ale niestety nie wiem, który sklep internetowy wybrać...? Możecie mi polecić - sprawdzony?
Do tej pory, jak ognia unikałam zakupów online ale czas się przełamać, bo ich kosmetyków - stacjonarnie nie kupię...
www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl ( tu kupowałam 2 razy i za każdym razem byłam bardzo zadowolona, szybka przesyłka, próbki kosmetyków gratis, w dodatku teraz jest na ten lotion mega-promocja, niezła okazja)

www.lilinatura.pl ( w tym sklepie nigdy nie kupowałam, ale cieszy się on na wątku o naszych zbiorach dobrą opinią, lotion też w mega promo)


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-07-08 o 09:40
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 09:37   #3700
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziękuję!

Korah, mam jeszcze do ciebie pytanie - jak to jest z tymi próbkami w sklepie zdrowe kosmetyki...?
Czy jak zrobiłam zamówienie, to mogę sobie dobrać taką liczbę próbek, jaką chcę? Czy są jakieś ograniczenia? Jak wygląda ich pojemność? ...i np. zamawiam krem za 30zł+5zł wysyłka + 5 próbek = to całe zamówienie wyniesie mnie: 35,05zł? Czy dobrze myślę? ;-)
__________________
Tak, to ja.

Edytowane przez biala
Czas edycji: 2012-07-08 o 10:11
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 13:23   #3701
Gorfanka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah
Dziekuje bardzo za namiary na to serum z wit C.
Wlasnie o cos takiego mi chodzilo i mam zamiar je zamowic.
Licze, ze razem z plasterkami pomoze mi splycic pojawiajaca sie lwia zmarszczke. Mam jeszcze jedno pytanie, po przewertowaniu internetu odnosnie wit C widze, ze potrzebne sa tez filtry. Mozesz jakies polecic?
W sumie chce to serum nakladac na noc i nie codziennie - czy tez powinnam zaopatrzyc sie w filtr?
Juz prawie calkowicie udalo mi sie wymienic wszystkie badziewne, chemiczne kosmetyki na te z naturalnym skladem. Jak na razie ogolnie jestem zadowolona z tych produktow, ktore zakupilam, oprocz szamponu.
Wczoraj uzylam go po raz pierwszy i ciezko mi bylo zaakceptowac fakt, ze tak malo sie pienil. Zuzylam na 1 mycie 1/4 butelki .
No i moja twarz oczyszcza sie z chemii co widac po zwiekszonej liczbie pryszczy, ale dam rade i przeczekam!
Pozdrowienia i usciski dla Was. Przeczytalam juz wiecej niz polowe tego watku
Gorfanka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-08, 16:19   #3702
Gorfanka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah,
Dziekuje za namiary na to serum!
Wlasnie czegos takiego poszukiwalam!
Chce je zamowic, jedynie zastanawiam sie czy nie zamowie na poczatek mniejszego stezenia - 10%.
Czy musze kupic takze filtry jesli bede stosowac to serum na noc i nie kazdego dnia?
Gorfanka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 17:37   #3703
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
U mnie jest problem z glinkami, próbowałam zielonej i po niej czuję zawsze wysuszenie i nieprzyjemne ściągnięcie a mam skórę mieszaną naczynkową.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 17:42   #3704
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
U mnie jest problem z glinkami, próbowałam zielonej i po niej czuję zawsze wysuszenie i nieprzyjemne ściągnięcie a mam skórę mieszaną naczynkową.
spróbuj dodać do maseczki troche oleju - wystarczy 6-8 kropli. Możesz tez dodac jakis nawilżacz (HA, panthenol, gliceryne, ekstraktu owocowe - co tam masz). Powinno pomóc
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 18:25   #3705
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Dziękuję!

Korah, mam jeszcze do ciebie pytanie - jak to jest z tymi próbkami w sklepie zdrowe kosmetyki...?
Czy jak zrobiłam zamówienie, to mogę sobie dobrać taką liczbę próbek, jaką chcę? Czy są jakieś ograniczenia? Jak wygląda ich pojemność? ...i np. zamawiam krem za 30zł+5zł wysyłka + 5 próbek = to całe zamówienie wyniesie mnie: 35,05zł? Czy dobrze myślę? ;-)
Nie, próbki płatne są tylko wtedy, gdy oprócz nich już nic nie kupujesz. Przy zakupie pełnowymiarowego produktu próbki są dodawane gratis. Ja nie wiem, czy w tym przypadku możesz je wybrać i ile sztuk, bo ja nigdy o próbki nie proszę, a i tak dostaję ( lubię niespodzianki). Myślę, że możesz zawsze zapytać sklep podczas składania zamówienia o próbkę 1 czy dwóch produktów na których Ci zależy. Próbki zazwyczaj są firmowe w saszetkach od producentów. Przy takiej kwocie raczej nie będzie tych darmowych próbek dużo, ale kilka na pewno

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
U mnie jest problem z glinkami, próbowałam zielonej i po niej czuję zawsze wysuszenie i nieprzyjemne ściągnięcie a mam skórę mieszaną naczynkową.
A spryskujesz twarz wodą, hydrolatem, tonikiem czy czymkolwiek w atomizerze podczas zasychania glinki na twarzy Pomysl z olejkiem jest bardzo dobry aczkolwiek dobrym sposobem jest też po prostu umycie się glinką, glinka nie musi słuużyć tylko i wyłącznie w roli maseczki. Można używać codziennie do mycia z innymi myjadłami, po micelach, żelach, mleczkach itp, albo dodając glinkę do nich. Nakładasz, masujesz, trzymasz pół minutki i spłukujesz.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-07-08 o 18:28
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 09:53   #3706
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 21:08   #3707
Gorfanka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah, dziekuje bardzo za polecenie mi tego serum!
Wlasnie o taki kosmetyk mi chodzilo.
Widzialam, ze w sprzedazy maja takze serum z wit c o stezeniu 10%.
Jak myslisz, ktore kupic na poczatek 10% czy od razu 20%?
Mam 32 lata, w zasadzie potrzebuje tego serum aby zredukowalo mi pojawiajaca sie na twarzy lwia zmarszczke. Generalnie jest to jak na razie jedyna zmarszczka. Zastanawiam sie czy 20% stezenia nie bedzie za silne.
Czy uzywajac tego serum od czasu do czasu na noc potrzebuje na dzien zaopatrzyc sie w filtry aby uniknac przebarwien?
Gorfanka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:18   #3708
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Gorfanka79 Pokaż wiadomość
Korah, dziekuje bardzo za polecenie mi tego serum!
Wlasnie o taki kosmetyk mi chodzilo.
Widzialam, ze w sprzedazy maja takze serum z wit c o stezeniu 10%.
Jak myslisz, ktore kupic na poczatek 10% czy od razu 20%?
Mam 32 lata, w zasadzie potrzebuje tego serum aby zredukowalo mi pojawiajaca sie na twarzy lwia zmarszczke. Generalnie jest to jak na razie jedyna zmarszczka. Zastanawiam sie czy 20% stezenia nie bedzie za silne.
Czy uzywajac tego serum od czasu do czasu na noc potrzebuje na dzien zaopatrzyc sie w filtry aby uniknac przebarwien?

Bierz 20%, chyba, że masz bardzo wrażliwą cerę na aktywne składniki w kosmetykach
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 19:59   #3709
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Gorfanka79 Pokaż wiadomość
Korah, dziekuje bardzo za polecenie mi tego serum!
Wlasnie o taki kosmetyk mi chodzilo.
Widzialam, ze w sprzedazy maja takze serum z wit c o stezeniu 10%.
Jak myslisz, ktore kupic na poczatek 10% czy od razu 20%?
Mam 32 lata, w zasadzie potrzebuje tego serum aby zredukowalo mi pojawiajaca sie na twarzy lwia zmarszczke. Generalnie jest to jak na razie jedyna zmarszczka. Zastanawiam sie czy 20% stezenia nie bedzie za silne.
Czy uzywajac tego serum od czasu do czasu na noc potrzebuje na dzien zaopatrzyc sie w filtry aby uniknac przebarwien?
serum jest świetne, bierz 20 % jak pisze Korah
pięknie wygładza twarz, rozjaśnia też moje piegi
ma bardzo wodnistą formułę, nie zostawia powłoki na twarzy, nadaje się chyba pod każdy krem, po aplikacji serum nie zalecane jest przecieranie twarzy za pomocą wacika, bo zwyczajnie zmyjesz to serum - najlepiej wklepać krem
serum powinnaś używać codziennie bo ma krótki termin ważności (ok 3 mies), powinnaś w sensie, że inaczej go nie zużyjesz bo Ci się przeterminuje (jest wydajne), serum najbezpieczniej jest przechowywać w lodówce i minimalizować dopływ tlenu (szczelnie zamykać, nawet podczas aplikacji czymś przykrywać buteleczkę)
na innym forum o kosmetykach naturalnych Auraria napisała kiedyś, że reguralne używanie wit C wręcz chroni przed słońcem, także do wit C nie potrzeba filtrów, w każdym razie ja ich nie używam i nie nabawiłam się żadnych nowych przebarwień
mam nadzieję, że trochę pomogłam
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 14:47   #3710
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez malgonatura Pokaż wiadomość
Borykałam się z problemami skórnymi masę lat.
Od około 2 lat używam tylko naturalnych, certyfikowanych. Na twarzy cera tłusta, kiedyś masakra w pielęgnacji a dziś święty spokój i ani śladu po trądziku. Na ciele bardzo sucha skóra skłonna do podrażnień a teraz normalna, nawilżona skóra. No i włosy ciągle przetłuszczające się i cienkie, a teraz myję co dwa-trzy dni, włosy gęstsze i mięsiste.
Ogromna zmiana w każdym zakresie.
Opiszesz dokładniej pielęgnację, która takie cuda zdziałała?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 09:27   #3711
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez malgonatura Pokaż wiadomość
Borykałam się z problemami skórnymi masę lat.
Od około 2 lat używam tylko naturalnych, certyfikowanych. Na twarzy cera tłusta, kiedyś masakra w pielęgnacji a dziś święty spokój i ani śladu po trądziku. Na ciele bardzo sucha skóra skłonna do podrażnień a teraz normalna, nawilżona skóra. No i włosy ciągle przetłuszczające się i cienkie, a teraz myję co dwa-trzy dni, włosy gęstsze i mięsiste.
Ja akurat polecam sklep http://avebio.pl/, ceny średni w porównaniu z innymi sklepami, ale nie zawiodłam się. Firma bezpośrednio importuje do Polski, znają się na rzeczy. Siostra robi u nich zakupy w sklepie stacjonarnym i bardzo sobie chwali.
Rzeczywiście masz za sobą spore doświadczenie, 2 lata to kawał czasu.
Napisz proszę, w którym kraju produkowane są te kosmetyki.
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:05   #3712
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ogromna zmiana w każdym zakresie.
Opiszesz dokładniej pielęgnację, która takie cuda zdziałała?
anula, taka na "s"
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:14   #3713
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
anula, taka na "s"
właśnie tak podejrzewałam
takie cuda to przeważnie na "s".
Szkoda, że zazwyczaj kończą się "b"
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 22:10   #3714
Gorfanka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah, Promolcia - serum z wit C polecone przez Was jest super!
Stosuje od 2 tygodni i musze powiedziec, ze widac roznice. Skora jest ladniejsza. Obserwuje tez zaczatek mojej lwiej zmarszczki i wydaje mi sie, ze sie zmniejsza
Serum bedzie juz na stale w moim zestawie kosmetykow. Dzieki!
Mam pytanie, czy ktoras z Was korzystala moze z tych farb do wlosow Logony?
http://logona.pl/porady/27-Czy-rosli...ch-wlosow.html
Szukam czegos, co tymczasowo pomoze mi ukryc siwe wlosy na czubku glowy. Na razie stosuje melase, ale na efekty zatrzymania siwienia trzeba poczekac co najmniej 6 miesiecy i nie przywroci ona koloru siwkow, ktore juz mam. A moze znacie jakies inne farby, im bardziej naturalne tym lepiej!

Edytowane przez Gorfanka79
Czas edycji: 2012-08-02 o 22:45
Gorfanka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 16:46   #3715
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kosmetyki naturalne

Gorfanko, te farby logona sa bardzo naturalne, ale klopotliwe jak kazda henna jesli nie masz zamiaru wracac do chemicznych farb, to spokojnie sprobuj z henna. czy to logona czy khadi czy lush - posprawdzaj opinie. ja ta logone mialam i bylam zadowolona. jesli nie chcesz sie za bardzo babrac, to logona ma tez gotowe papki w tubce.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 18:17   #3716
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Gorfanka79 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy ktoras z Was korzystala moze z tych farb do wlosow Logony?
http://logona.pl/porady/27-Czy-rosli...ch-wlosow.html
Szukam czegos, co tymczasowo pomoze mi ukryc siwe wlosy na czubku glowy. Na razie stosuje melase, ale na efekty zatrzymania siwienia trzeba poczekac co najmniej 6 miesiecy i nie przywroci ona koloru siwkow, ktore juz mam. A moze znacie jakies inne farby, im bardziej naturalne tym lepiej!
Ja korzystałam z Logony Od razu zapytam: jaki kolor chcesz uzyskać?
Używałam koloru brown umber. Na moich włosach był ledwie widoczny, tylko delikatne przyciemnienie.
Co ważne w przypadku takich farb, one nie są tymczasowe. Dobrze przeprowadzone farbowanie daje bardzo trwały kolor. Oczywiście każdy ma inne włosy i efekty mogą być różne.
Z farb roślinnych oprócz Logony istnieją jeszcze Khadi i Sante. Wszystkie mają certyfikat BDIH, są naturalne. O Khadi jest osobny wątek i dużo się o niej mówi w wątku o hennie. Warto zajrzeć.
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Gorfanko, te farby logona sa bardzo naturalne, ale klopotliwe jak kazda henna jesli nie masz zamiaru wracac do chemicznych farb, to spokojnie sprobuj z henna. czy to logona czy khadi czy lush - posprawdzaj opinie. ja ta logone mialam i bylam zadowolona. jesli nie chcesz sie za bardzo babrac, to logona ma tez gotowe papki w tubce.
Właściwie o farbach roślinnych nie powinno się mówić "henna". Henna oznacza tylko jedną roślinę, takie mieszanki mają dużo bardziej bogate składy i często sama Lawsonia inermis jest daleko w składzie.


Przestrzegam przed papkami w tubie z napisem henna, bo one (poza Logoną!) nie mają nic wspólnego z farbami roślinnymi.
Logony w tubie sama chętnie bym spróbowała, ale cena nie zachęca
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:32   #3717
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35682857]
Właściwie o farbach roślinnych nie powinno się mówić "henna". Henna oznacza tylko jedną roślinę, takie mieszanki mają dużo bardziej bogate składy i często sama Lawsonia inermis jest daleko w składzie.


Przestrzegam przed papkami w tubie z napisem henna, bo one (poza Logoną!) nie mają nic wspólnego z farbami roślinnymi.
Logony w tubie sama chętnie bym spróbowała, ale cena nie zachęca [/QUOTE]
ja wiem, że henna to tylko jeden ze składników tych farb tylko tak się popularnie na te prochy mówi i mi się jakoś udzieliło. a czystą hennę też kiedyś miałam
innych "gotowców" w tubkach nie próbowałam, a na logonę skusiłam się po sprawdzeniu składu. znacznie mniej babrania i w ogóle cały proces przyjemniejszy gdybym miała znów farbować, to brałabym właśnie tubkę. ale aktualnie sprawdzam, czy moim włosom nie jest przypadkiem lepiej bez tych roślinek...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:11   #3718
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja wiem, że henna to tylko jeden ze składników tych farb tylko tak się popularnie na te prochy mówi i mi się jakoś udzieliło. a czystą hennę też kiedyś miałam
innych "gotowców" w tubkach nie próbowałam, a na logonę skusiłam się po sprawdzeniu składu. znacznie mniej babrania i w ogóle cały proces przyjemniejszy gdybym miała znów farbować, to brałabym właśnie tubkę. ale aktualnie sprawdzam, czy moim włosom nie jest przypadkiem lepiej bez tych roślinek...
I jak wrażenia po "gotowej" Logonie? Możesz powiedzieć coś więcej? Jaki kolor wybrałaś, co wyszło, jak długo się trzymało i jaki był stan włosów po farbowaniu?

A i jeszcze jak z wydajnością
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 10:33   #3719
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35686690]I jak wrażenia po "gotowej" Logonie? Możesz powiedzieć coś więcej? Jaki kolor wybrałaś, co wyszło, jak długo się trzymało i jaki był stan włosów po farbowaniu?

A i jeszcze jak z wydajnością [/QUOTE]
ja bylam bardzo zadowolona, wzielam kolor indian summer (tutaj paleta: http://www.logona.com/PHF/PHF_D/index.html). farbowalam na moj naturalny jasny, rudawy braz. kolor mi sie poglebil i wyszedl jeszcze bardziej rudy, nie czerwony. nie potrafie powiedziec, ile trzymalo... w kazdym razie nie zauwazylam roznicy w wytrzymalosci pomiedzy proszkiem a gotowym kremem. po farbowaniu wlosy lepsze niz po proszku. wlasnie po doswiadczeniach z tym kremem wymyslilam, zeby do maski typu wax (wiem, niezbyt naturalna ) domieszac lyzke "prochow" dla odswiezenia koloru. i tez bylo fajnie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 11:19   #3720
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Kosmetyki naturalne

lisbeth, a tu na blogu anwen masz kilka recenzji aptecznych farb: color&soin, biokap, sanotint,
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.