Moje "odchudzanie" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-16, 18:57   #1
PolandLovesPink
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Unhappy

Moje "odchudzanie"


Cześć wszystkim. Jestem Alicja. Mam 16 lat, 166 cm wzrostu i ważę... no właśnie... 67 kg Mam wielki brzuch i grube nogi, czuję się okropnie. W podstawówce zawsze byłam szczupła a teraz... masakra Ostatnio ciągle płacze, nie mogę na siebie patrzeć. Ćwiczyłam kilka razy z Mel B ale oczywiście się poddałam. Obiecałam sobie że nie będę jeść słodyczy, czipsów ale i tak nie dałam rady. Próbowałam głodówki; wytrzymałam tylko do wieczora bo strasznie zaczęła mnie boleć głowa, było mi słabo no i wieczorem rzuciłam się na jedzenie Potem było mi niedobrze, próbowałam nawet wymiotować ale nawet tego nie potrafie.. Nie mam już sił! Komuś prosto jest powiedzieć: dieta+ćwiczenia, ale to nie jest wcale takie proste! Chciałabym schudnąć przynajmniej 5 kg. Proszę pomóżcie... Błagam
PolandLovesPink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 14:34   #2
Bluberry764
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Moje "odchudzanie"

Hej. Mam podobną historię więc wiem co czujesz. Z tego co piszesz rozumiem,że nie akceptujesz siebie. To bardzo źle. Powinnaś przede wszystkim przestać uzależniać swoje szczęście od swojego wyglądu.Mogłabyś podać jednodniowy jadłospis?
Bluberry764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 19:15   #3
Salvatorexd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 71
Dot.: Moje "odchudzanie"

PolandLovesPink nawet nie myśl o głodowkach... Niszczą Twój organizm. Anoreksja, bulimia i nne zaburzenia niszczą Twoją psychikę. Wiem o czym mówię. Dopiero niedawno udało mi się skończyć z anoreksją. Wystające kości, brak zaokrągleń, zatrzymanie miesiączki... Nie sazsługujesz na takie cierpienie, nie tyle fizyczne, co psychiczne.
Jeżeli baardzo chcesz schudnąć radziłabym kontynuować ćwiczenia z Mel B ( zestawienie 2-óch zestawów 10-minutowych ). Na początku trudno jest zacząć, ale później nie wyobrażasz sobie dnia bez, chociażby lekkich, ćwiczeń. Idź na rolki, spacer albo pobiegaj z przyjaciólką.
Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów, czipsów i i nnego śmieciowego jedzenia. Zamień je na zdrowe sałatki, świeże warzywa i owoce
Uda się. Kluczem do sukcesu jest systematyczność
Salvatorexd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 18:22   #4
PolandLovesPink
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Moje "odchudzanie"

Bluberry764 Rano jem zazwyczaj jedną kanapkę albo nie jem nic bo po prostu jakoś niemoge, potem idę do szkoły i w szkole też praktycznie nie jem bo nie myślę o tym ale potem już czuję się głodna i jak wracam do domu to czasami idę do sklepu i kupuję sobie batona albo czekoladę żeby się "odstresować"po szkole. Przychodzę jem obiad, za jakąś godzinę zjem jakąś drożdżówkę albo jogurt no i później się zaczyna.. ok godz. 17 mam ochotę na wszystko ; zjem kanapki za chwilę znowu coś, potem szukam czy nie ma przypadkiem jakiś słodyczy.. jem i jem... a wieczorem staję na wagę widzę 68/ 69 kg i po prostu nie wiem co mam ze sobą zrobić, mam wyrzuty sumienia i wogóle.. wieczorem po 21 już nie mam ochoty jeść ale to "popołudniowe podjadanie" jest okropne Bluberry764 teraz ty opowiedz mi coś o sobie bo ja nawet nie mam o tym z kim pogadać..

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Salvatorexd Bardzo dziękuję za wsparcie, przykro mi że musiałaś przez to przechodzić.. Czemu to wszystko jest takie trudne..
PolandLovesPink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 18:23   #5
Salvatorexd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 71
Dot.: Moje "odchudzanie"

Postaraj się jeść małe porcje regularnie, co 2-3 godziny. Nie będziesz czuła się.głodna

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Salvatorexd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 22:10   #6
Julkakwcn123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 16
Dot.: Moje "odchudzanie"

Jest łatwe tylko trzeba chcieć ja mam 14 lat i w tamtym toku schudłam 5 kg tylko na regularnym jedzeniu i bez słodyczy niestety zrezygnowałam z walki i przytyłam 15 kg i zaczynam od nowa
Julkakwcn123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 23:10:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:02.