Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-09, 22:54   #61
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 290
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Tak, ale wyglada paskudnie prze pistolet wlasnie. Pistolet rozrywa skore, a igla nie.
alex19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 17:14   #62
lolcitkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 96
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Kosmetyczka chciała mi przebić pistoletem chrząstkę ucha ale uciekłam, i zrobiłam sobie sama JEDNORAZOWĄ IGŁĄ!!
__________________
Pozdrawiam
lolcitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 18:07   #63
aga87
Rozeznanie
 
Avatar aga87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wa-wa / Płock
Wiadomości: 919
GG do aga87
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Cytat:
Napisane przez alex19
A wiesz ze kosmetyczki potrafia pepek pistoletem przkluwac?
wiem... i w życiu do tekiej bym nie poszła...
__________________
-Holly, you're drunk.
-True.

"He's all right! Aren't you,cat? Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river.
I don't want to own anything until I find a place where me and things go together."
aga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 07:49   #64
vio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 24
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

ajajajajjjj, pepek pistoletem...

a ja sie zgodze z Alexem. pistolet po 1sze nie jest sterylny, a po 2 przez to ze rozrywa skore tepym uderzeniem, a nie przebija- chrzastka musi cholernie boleć po takim przekłuciu :/

jesli o mnie chodzi chcialam tylko zasiegnac porady, a kolczyk zrobilam igłą kilka dni temu takze nowy w platku za pomoca kolczyka

a tu mozna zobaczyc niektore czesci ciala genialnie przeklute pistoletem..
http://www.wildcat.pl/index2.htm -> abc kolczykowania -> zagrozenia.
vio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 14:58   #65
papela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Mam 5 kolczyków w uszach i jeden na chrząstce który przebijałam u kosmetyczki (pistoletem). Mam go od 8 miesięcy i już dawno pojawiła mi się z tyłu ucha koło dziurki a właściwie na niej taka wielka buła i nie wiem co zrobić żeby sie jej pozbyć. Przemywałam spirytusem przez jakiś czas ale nie pomogło. Nikomu nie polecam przebijać na chrząstce pistoletem. Teraz chcę kolczyka w nosie i pójdę do studia a nie do kosmetyczki. Jak ktoś wie jak mam się pozbyć tej buły to napiszcie bo nie dość, że mnie boli jak dotknę to jeszcze źle się z tym czuje, że ją mam bo kolczyka ledwo dopinam jest taka wielka.
papela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 18:48   #66
lolcitkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 96
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Najlepiej samemu przebić chrząstkę w domu <lol>
__________________
Pozdrawiam
lolcitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 14:23   #67
Dorotunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Exclamation Opuchnięte ucho od kolczyka.

Jakieś 2 tygodnie temu zrobiłam sobie kolczyk w uchu, w chrząstce, profesjonalnie, u kosmetyczki. Poczatkowo bolało, jak to zwykle, a potem już nie, a tu nagle, 2 dni temu zaczeło mnie strasznie boleć to ucho, opuchło mi strasznie... Boli mnie koszmarnie, nie wiem co robić, nie mogę się w ogóle na niczym skupić tylko myślę o bólu.. Nie wyjmę kolczyka, bo nie chcę by mi dziurka zarosła.. Co tu robić ? ;((
Dorotunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-15, 14:34   #68
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Opuchnięte ucho od kolczyka.

To może idź do kosmetyczki, która Ci zrobiła tego kolczyka... ona powinna Ci coś doradzić, ja jak robiłam kolczyki u kosmetyczki kilka lat temu, to kazała mi przychodzic co kilka dni, żeby zobaczyć jak się goją i czymś tam smarowała (czy przemywała, już nie pamiętam...). Poza tym zobacz, czy nie masz zbyt "ściśniętego ucha" przez kolczyka, bo ja włąśnie przez to, że za mocno zapinałam kolczyki i mnie uszy bolały i były spuchnięte.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 14:47   #69
madziambi
Raczkowanie
 
Avatar madziambi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 73
Dot.: Opuchnięte ucho od kolczyka.

ja sobie sama przebijałam zawsze uszy...(nie popieram tego oczywiście)... miałam taki okres w swoim życiu, że było ich po 7 w każdym uchu... było minęło teraz przeszłam metamorfoze na grzeczną dziewczynke, więc i makijaż nosze delikatny i mam po jednym kolczyku w uchu... w chrząsce długo się babrały, mnóstwo ropy i w ogóle ble:/ napuchnięcie też długo miałam... ale wystarczyło, że sobie codziennie przemywałam rivanolem i przechodziło... no i właśnie... trzeba też uważać żeby nie mieć ściśniętego ucha przez kolczyk... ja choć miałam dziurki już na dobre zagojone, gdy minimalnie za mocno ścisnęłam ucho kolczykiem od razu puchnęło ... znam chłopaka, który przebił sobie mnostwo dziurek w uchu i nie przemywał uszu, co pewnego dnia skończyło się tym... ŻE ZNALAZŁ RANO NA PODUSZCE KAWAŁEK UCHA... aż mi się słabo robi jak sobie to przypomne aaargghh
__________________
Twoje ramiona- niekruszące sie ciasto, nie pachną miętowa maścią...
Ja w twoich ramionach- nieistotny dysonans...
Deszcz szczęścia, strzał nad przepaścia...
madziambi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 11:25   #70
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Opuchnięte ucho od kolczyka.

Cytat:
Napisane przez madziambi
znam chłopaka, który przebił sobie mnostwo dziurek w uchu i nie przemywał uszu, co pewnego dnia skończyło się tym... ŻE ZNALAZŁ RANO NA PODUSZCE KAWAŁEK UCHA... aż mi się słabo robi jak sobie to przypomne aaargghh

o czymś takim jeszcze nie słyszałam....
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 22:36   #71
Oliwka :))
Przyczajenie
 
Avatar Oliwka :))
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19
Dot.: Kolczyk w chrząstce

Heyo )
Bolu sie nie obawawiaj... )
Tzn. moze tak... Zalezy czy planujesz zabieg u kosmetyczki czy chcesz sie samookaleczac )
Z wlasnych doswiadczen wiem, ze pistolety do najzdrowszych nie naleza...
W jednym uchu mam dwie dziurki w chrzastce, jedna robiona u kosmetyczki - ropieje, drugą robilam sama - wszystko wporzasiu
A w drugim uchu, mam sztange, 'z chrzastki do chrzastki' robiona w salonie piercingu,wielkim, grubym welflonem... I tuu owszem, bolalo... Drugi raz bym sie nie podjela )
Ale jesli chcesz tylko jedna mala dziurke... To 15 zeta u kosmetyczki, a samotnie tylko cena kolczyka (do przeklucia polecam grubsze!) )
Pozdrawiam goraco
Milego okaleczania
Oliwka :)) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-30, 22:42   #72
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 290
Dot.: Kolczyk w chrząstce

Cytat:
Napisane przez MaDZiA88
Elo chciałabym sobie zrobić kolczyk w uchu ale w chrząstce. Z różnych źródeł wiem że to boli ale nie odstrasza mnie to Nie wiem jednak gdzie i za ile mogłabym to zrobić w Gdyni...Kto pomoże???
Calkiem niedawno byl juz tu taki watek. Poszukaj w archiwum, a sie wszystkigo na ten tamat dowiesz.
alex19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 21:16   #73
adusia250
Raczkowanie
 
Avatar adusia250
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 183
Kolczyk na chrząstce

B. podoba mi się kolczyk w chrząstce, ale slyszalam ze dziurka nie zarasta i wogole boli i fdlugo sie goji XD jak to jest naprawde:P:P??
adusia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:16   #74
Hyang
Raczkowanie
 
Avatar Hyang
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 344
Wyślij wiadomość przez MSN do Hyang
Dot.: Kolczyk na chrząstce

Mam taki kolczyk( choc w sumie juz nie mam, bo wczoraj zgubiłam).Prawdą jest że bardzo długo sie goi, naprawde bardzo boli i to miejsce długo jest wrazliwe na dotyk. Poaza tym samo przekłucie STRASZNIE bolało - tylko,że ja nie mam zwykłego sztyftu, a taki grubszy kolczyk, jak np. do brody
Hyang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:25   #75
brzozka
Rozeznanie
 
Avatar brzozka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 671
Dot.: Kolczyk na chrząstce

Było, było.. poszukaj w archiwum
brzozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:30   #76
brzozka
Rozeznanie
 
Avatar brzozka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 671
Dot.: Kolczyk na chrząstce

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...129#post259129

o, np. tu
pozdrawiam
brzozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:38   #77
Oliva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 324
GG do Oliva
Wink Dot.: Kolczyk na chrząstce

Oj dłuuuuuugo się goi i bardzo boli. Ja przekłułam sobie jakieś 4 lata temu, to przez ponad rok mnie ucho bolało. Nie mogłam spać na tym uchu, ciężko było Jakiś miesiąc temu zdjęłam kolczym i pozwoliłam dziurce zarosnąć, to teraz została mi taka wypukłość z tyłu ucha, coś jakby blizna, ale jest coraz mniejsza, więc chyba zejdzie całkiem.
Oliva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 20:49   #78
adusia250
Raczkowanie
 
Avatar adusia250
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 183
Dot.: Kolczyk na chrząstce

dzięki za informacyjke
adusia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 22:56   #79
Luiza15
Raczkowanie
 
Avatar Luiza15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 246
GG do Luiza15
Dot.: Kolczyk na chrząstce

Ja jakis rok temu przekłuwałam i samo przekucie nie bolało tylko noce były czasami ciezkie bo na tym jednym boku nie dało sie spac. Ale poza nocami to nie odczułam jakiegos dużego bólu. Nacierpiałam sie za to z innego powodu. Mam uczulenie na srebro i jak zamieniłam sobie raz na takiego srebrnego ładnego kolczyka to na drugi dzien miałam strasznie opuchniete ucho, az mi odstawało noi bolało.Ale jesli nie masz uczulenia na srebro to polecam, chociaz nie kazdemu dobrze taki kolczyk sprzyja. Jednych boli innych nie. Aha, co do zarastania to mojej kolezance bardzo szybko dziurka zarosła.
__________________
Be StRoNg, StAnD Up, MaKe A dIFfEReNcE
Luiza15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-18, 19:35   #80
tutti_frutti
Raczkowanie
 
Avatar tutti_frutti
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 76
Dot.: Kolczyk na chrząstce

Samo przekucie nie boli aż tak bardzo, potem jest znacznie gorzej. Trzeba uważac przy czesaniu, bo jak dotkniesz kolczyka to boli jak chol..., spać na boku nie mozna w ogloe trzeba uważać na to ucho, czapka w zimie odpada, to oczywiście dopóki się nie zagoi dziurka, mi sie goiła 3 tyg i się nie zagoiła, wieć wyjęłam kolczyka, bo już nie mogłam tego znieść i dałam sobie spokój. Drugi raz na pewno już nie przekuje sobie chrząstki
tutti_frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 17:41   #81
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
problem z kolczykiem w uchu! ;((

Witam wass kochane w swieta
Mam problem, jakis miesiąc temu przebijałam sobie ucho koło chrząstki, kosmetyczka wspominala ze może się zdarzyc ze wyjdzie mi cos w rodzaju krostki, i dzisiaj chciałam przemyc kolczyk patrze i obok chrząstki taka krostka jakby z krwia dziwna. Sa swieta wiec kosmetyczka raczej mnie nie przyjmie ale zaraz po swietach zamierzam isc do niej i naprawic ten bład, chyba mówiła ze jak takie cos się pojawi to potrze to maścią i przebije ucho obok, bliżej tego płatka a dalej od chrząstki. Zdziwil mnie ten „wyskok” bo przez caly czas nic się nie dzialo, fajnie się goiło a tu takie cos. Poradzcie mi co mam robic z ta krotska/strupkiem? Przetrzec woda, nałożyć jakas masc? Czy w ogole nie dotykac?? Wyjęłam kolczyk i chciałam włożyć ten leczniczy ale strasznie mnie bolało wiec wyjęłam. Pomozciieee
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 19:28   #82
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: problem z kolczykiem w uchu! ;((

Mi sie też cos takiego zrobiło. Musiałam przebijac uszko jeszcze raz.
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 20:16   #83
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: problem z kolczykiem w uchu! ;((

Cytat:
Napisane przez misia_bella
Mi sie też cos takiego zrobiło. Musiałam przebijac uszko jeszcze raz.
no wiec własnie wiem, ze czeka mnie ponowne przebijanie, ale co z tym strupkiem czy jak to sie zwie. jak tak sie temu przygladalam to to jest taka górka krwi..
dziewczyny pomozcie.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 20:35   #84
Aghata
Raczkowanie
 
Avatar Aghata
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 84
Wyślij wiadomość przez ICQ do Aghata
Dot.: problem z kolczykiem w uchu! ;((

ja sobie ogólnie zawsze sama przebijałam uszka i sobie sama radziłam i jak mi coś wyskakiwało to to przebijałam, ale nie wiem czy tak powinno sie robić:P:P
__________________
I'm looking for love. Real love. Ridiculous, inconvenient, consuming, can't-live-without-each-other love...
Aghata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 17:25   #85
ka1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 103
GG do ka1511
Dot.: Kolczyk... :))

Ja tez mam kolczyk w uchu i to naprawde fajna sprawa Kosmetyczka przebijala mi je pistoletem za jedyne 14 zeta.. Mam tylko problem z zagojeniem rany, co chwile o cos zahaczam i ropieje .. Mam srebrny kolczyk,a podobno złoto ulatwia gojenie, ale nie w kazdym przypadku ;] Pozdrawiam ;]
ka1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 20:37   #86
Zuzkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Spotkałam się z wieloma opiniami, że kolczyka w chrząstce w żadnym wypadku nie można robić pistoletem. Może mi ktoś podać powód?
__________________
Zuzka ;]
Zuzkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 20:56   #87
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Kolczyk w chrząstce, pistolet??

Cytat:
Napisane przez Zuzkaa
Spotkałam się z wieloma opiniami, że kolczyka w chrząstce w żadnym wypadku nie można robić pistoletem. Może mi ktoś podać powód?
Hm.. spotykam się pierwszy raz z tym że nie można robić kolczyka w chrząstce. Sama mam dwa właśnie w chrząstach i jakoś żyję Co prawda jeden robiłam w zimie i przez mróz i zimny wiatr strasznie cierpiałam z bólu, ale maść mi pomogła i już jest oki. Nie wiem Zuzka jak Ci odpowiedzieć, bo w zasadzie pierwszy raz się spotykam z zastrzeżeniami co do kolczyków w chrząstkach <hmm> Mam nadzieję, że ktoś nam tu odpowie bo też jestem ciekawa
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 21:09   #88
kaktuss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 35
Dot.: Kolczyk w chrząstce, pistolet??

Nie powinno się. Dlatego, że kolczyk uderzając z dużą siłą poprostu miażdży chrząstkę. Kolczyki są za tępe do chrząstek. Czas gojenia po przekuciu jest dłuższy, częściej zdarzają się powikłania i zostaje blizna. Chrząstka też może bardzo spuchnąć, a wtedy zwykły kolczyk może okazać się za krótki i uciskać ucho. To nie jest tak że absolutnie nie wolno, ale o wiele lepiej będzie igłą. Pistoletu powinno się używać tylko do płatka ucha.
kaktuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 21:14   #89
ka1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 103
GG do ka1511
Dot.: Kolczyk w chrząstce, pistolet??

oj dziewczyny macie racje ... wczoraj sobie przebilam chrzastke u kosmetyczki.. Pistoletem i teraz porzadnie cierpie... ale .. kiedys to przejdzie
ka1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 21:27   #90
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: Kolczyk w chrząstce, pistolet??

czesc
ja mam 4 dziurki w chrząstce przebijane pistoletem
przebicie bolało tak jak normalne czyli prawie wcale, ale poźniej bolało cholernie i babrało mi sie to z poł roku, ale tylko przez to, że za szybko chciałam zmienić kolczyki
teraz jest już dobrze, chociaz czasami jak je zachacze np grzebieniem to krew leci, ale ogolnie zyje już z tym 5 lat i jest dobrze.

ps. wszystkie magiczne żele itp od kosmetyczek na te świeże rany działają jak woda utleniona
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-08 18:09:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.