Co studentka w swojej szafie mieć powinna? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-13, 14:13   #31
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez zla panienka Pokaż wiadomość
czarne spodnie, biała bluzka, żakiet, ale tak codziennie chodzić na uczelnie przecież nie będę
Ale chodzi mi o egzaminy.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 14:16   #32
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Pewnie, że tak, tylko ja na swoich studiach miałam po kilkanaście egzaminów w sesji - gdybym dysponowała jedną białą koszulą to pod koniec drugiego tygodnia nie dałoby się ze mną w jednym pomieszczeniu siedzieć, a pranie jej nie wchodziło w grę, bo na drugi dzień, na kolejny egzamin by zwyczajnie nie wyschła. Chcąc nie chcąc musiałam więc mieć więcej eleganckich ciuchów, żeby mieć się w co w sesji ubrać.
W przypadku kilkunastu egzaminów - jedna koszula może być niewystraczająca. Natomiast myślę, że będąc na studiach rzadko ma się okazję do korzystania z takich ubrań jak garnitur/garsonka. Jeden zestaw w większości przypadków jest wystarczający.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 14:17   #33
admirable
Zakorzenienie
 
Avatar admirable
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10 792
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

nie słyszałam, żeby ktokolwiek miał w sesji kilkanaście egzaminów np u mnie na uczelni (agh) na pierwszym roku z tego co pamiętam mogło być maksymalnie 5 egzaminów i zazwyczaj przecież nie pisze się ich codziennie, a na zaliczenia nikt nigdy nie wymagał u nas stroju galowego.
według mnie największym must have jest pojemna, porządna torba, jak już tutaj ktos o tym wspomniał, bo w liceum często chodziło się w plecakach, przynajmniej u mnie.
a reszta myślę, że taka sama jak w liceum, przecież raczej zupełnie się nie zmienisz tylko z tego powodu, że idziesz do nowej szkoły?

apropo małej czarnej i szpilek, często na imprezach w klubach widuje się panny w małych czarnych a w szpilkach jeszcze częściej, chociaż ja nie preferuję takiego stroju na imprezy.

Edytowane przez admirable
Czas edycji: 2010-09-13 o 14:19
admirable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 15:05   #34
ciacho492
Rozeznanie
 
Avatar ciacho492
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 558
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez ^ Red dress ^ Pokaż wiadomość
Takie tematy o budowaniu szafy od podstaw już chyba były. To zależy też jaki preferujesz styl... ale takie podstawowe to na pewno :

Na pewno jeansy - takie z prostą nogawką albo rurki, dobrze dopasowane, granatowe, takie klasyczne bez żadnych udziwnień, przetarć. Uważam że takie można łączyć prawie ze wszystkim, zawsze się przydają. Jakieś zwyczajne, niebieskie, też, ale to już jako druga para.

Przynajmniej jedna, biała koszula z długim rękawem, druga z krótkim - na studiach sesje, zaliczenia, i na wiele wiele innych okazji, nawet na co dzień, nigdy nie wychodzi z mody.

Marynarka - teraz bardzo modna, przechodzi drugie życie. Bardzo mnie cieszy ta moda, bo zawsze się przydaje na eleganckie wyjścia, egzaminy, a dodając odpowiedni ubiór teraz i na codzień. Ja postawiłam na czarną, ale jasna czy piaskowa to też zawsze odpowiedni kolor.

Bokserki - uniwersalne, na lato, albo pod sweterek, dłuższe krótsze. Biała i czarna, no jakieś kolorki do wyboru. To samo - zwykłe basicowe, bluzki bez gadżetów (koralików,cekinów, nalepek), jednokolorowe, z krótkim rękawem, teraz modne z bufkami, koronkami, 3/4, z długim.

Kardigany, nieśmiertelne. Zawsze ratuje mnie czarny bądź kremowy, ale w innych kolorach też jak najbardziej

Mała czarna - uważam że to zdecydowany must have każdej kobiety. sukienka w odpowiedniej dlugości, trudno znaleźc idealną, ale warto, to dobra inwestycja, zawsze jak niewiadomo co ubrać jest idealna. Czarna spódnica, dobrze dopasowana, tak samo.

Jedna para szpilek (czarne albo najmodniejsze teraz - nude) napewno powinna sie znaleźć, tak samo jak balerinki. Tanie i wygodne , a teraz modne są tez tenisówki w róznych kolorach.

Poza tym polecam przegladanie wizazu, zakupów wizażanek albo tematów o "must have" na dany sezon - tam znajdziesz napewno odpowiedzi na Twoje pytania i inspiracje
lepiej bym tego nie ujęła
__________________

"Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street; fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening" Coco Chanel

ciacho492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 15:28   #35
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Co do powinności, to jedynie elegancki strój na egzaminy itp. A poza tym ubieraj się tak jak lubisz Na studiach są osoby, które noszą codziennie bardziej eleganckie ubrania, ale i takie, które ubierają się zupełnie na sportowo
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 15:34   #36
Ilona321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 230
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez admirable Pokaż wiadomość
nie słyszałam, żeby ktokolwiek miał w sesji kilkanaście egzaminów np u mnie na uczelni (agh) na pierwszym roku z tego co pamiętam mogło być maksymalnie 5 egzaminów i zazwyczaj przecież nie pisze się ich codziennie, a na zaliczenia nikt nigdy nie wymagał u nas stroju galowego.
A ja znam, sama jestem świetnym przykładem w ten sesji na 2 kierunkach miałam 14 egzaminów razem i to właśnie często bez przerwy, no ale wiadomo jaka uczelnia taki zwyczaj
Ilona321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 15:44   #37
paolyn
Rozeznanie
 
Avatar paolyn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 911
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez olagroch Pokaż wiadomość
hmmmm to w takim razie chyba zależy na jakim wydziale się studiuje. ja jestem na prawie i bardzo duża cześć dziewczyn chodzi w szpilkach non stop, a mała czarna do szpileczek na imprezkę studencką to zdecydowany must have!
hahaha, ja tez jestem na prawie , obawiam sie, ze lekko przesadzasz nigdy nie widzialam kogos od nas w malej czarnej w klubie, hahahahah xDDDDD wiem, ze moi znajomi z krakowa i innych uczelni tez sie tak nie lansuja, ani nie rozpowiadaja tak, zeby podtrzymac stereotyp
a szpilki lubię, chodzę w nich, ale nie dlatego, ze jestem na prestiżowy prawie

autorko, nie zmieniaj swojego stylu, nic na siłę podpisuje sie pod tym, co napisały poprzedniczki, nie zapomnij o wygodnych biutach i donbrze dobranym biustonoszu:d
__________________
więcej w wiary w siebie!

50 kg
75B -> 65E/F

Edytowane przez paolyn
Czas edycji: 2010-09-13 o 15:45
paolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 16:20   #38
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez admirable Pokaż wiadomość
nie słyszałam, żeby ktokolwiek miał w sesji kilkanaście egzaminów
Zależy od kierunku - u mnie standardem było 6 albo 7, ja studiowałam dwa kierunki (prawo + europeistyka), więc w sesji miałam od 13 do 18 nawet. Ostatnio policzyłam, w ciągu 5,5 roku zdałam 116 egzaminów. Ale zgadzam się, że nie na każdym kierunku tak jest - moja mama na dawnej AE, obecnym UEk miała 20parę w ciągu 5 lat, znajomi z Politechniki albo AGH mają po 2 albo 3 w sesji, ale materiałowo to 3 albo nawet 4 moje mniejsze. Wszystko zależy od organizacji studiów.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 16:36   #39
admirable
Zakorzenienie
 
Avatar admirable
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10 792
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

ja piszę wyłącznie o jednym kierunku, wiadomo, że na dwóch jest inaczej.
oczywiście wszystko zależy od kierunku, zazwyczaj na kierunkach humanistycznych jest tych egzaminów sporo więcej, ale z tego co pisała autorka wątku wywnioskowałam, że wybiera się na jeden kierunek, bo rzadko się zdarza, że ktoś pozwala sobie zacząć dwa kierunki jednocześnie, zazwyczaj dopiero po pierwszym roku.

116 egzaminów to dla mnie jakaś zupełna masakra... nie słyszałam o takich przypadkach przez trzy lata na jednym kierunku miałam może 30 egzaminów dodam, że na żadnym nie byłam ubrana stricte galowo, nawet na ustnych u nas nikt nie przywiązywał do tego większej wagi, zawsze wystarczyły czarne rurki + do tego jakaś elegancka bluzka, niekoniecznie biała

Edytowane przez admirable
Czas edycji: 2010-09-13 o 16:40
admirable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 16:41   #40
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez admirable Pokaż wiadomość
ja piszę wyłącznie o jednym kierunku, wiadomo, że na dwóch jest inaczej.
oczywiście wszystko zależy od kierunku, zazwyczaj na kierunkach humanistycznych jest tych egzaminów sporo więcej, ale z tego co pisała autorka wątku wywnioskowałam, że wybiera się na jeden kierunek, bo rzadko się zdarza, że ktoś pozwala sobie zacząć dwa kierunki jednocześnie, zazwyczaj dopiero po pierwszym roku.
OK, rozumiem, ja pisałam ze swojego doświadczenia, a mam takie a nie inne - nigdy nie studiowałam jednego kierunku, od razu po maturze zaczęłam dwa bo tak wyszło A swoją drogą jak autorka będzie miała dwie białe koszule zamiast jednej i do tego jakąś jedną granatową/czarną/szarą to raczej jej na złe nie wyjdzie Nie mówię przecież, żeby zaraz napadła Mango czy coś w tym stylu i wykupiła tuzin garsonek w różnych kolorach, bo to niepotrzebne zarówno jak się studiuje jeden, jak i trzy kierunki, bo tak jak wszystkie zauważyłyśmy w takim stroju to się na studiach chodzi na egzaminy ustne, których coraz mniej i na obronę, która jest raz w toku studiów. Poza tym takie ciuchy o jakie mi chodzi, czyli nie klasycznie galowe, ale eleganckie - czyli w stonowanych kolorach, o klasycznych strojach, można wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko na egzaminy, ale też na co dzień. Osobiście bardziej mi się podoba jak dziewczyna przychodzi na zajęcia w zwykłej białej bokserce, marynarce, klasycznych jeansach i balerinach niż w pstrokatym t-shircie. Ale to moje zdanie

Lista stworzona przez RedDress jest moim zdaniem bardzo trafna, lepiej bym jej nie ujęła
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2010-09-13 o 16:45
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 21:46   #41
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Ja również od tego roku zaczynam studia ale nie pomyślałam o tym aby wymienić garderobę

Dopiero ten watek dał mi do myslenia
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 22:29   #42
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

z moich doświadczeń, najlepiej się sprawdza dłuższa góra. często na uczelniach jest zimno i zdarzało mi się w rękawiczkach siedzieć albo kurtce siedzieć na wykładzie, albo ćwiczeniach. a dzięki temu, że miałam dłuższy sweter/bluze/t-shirt było mi cieplej w kuper.
w ogóle bardzo praktyczne są rozpinane swetry (krótkie, długie), albo golfy (cieńsze, grubsze). mi się takie rzeczy sprawdziły.
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 07:50   #43
lwipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar lwipyszczek
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
U mnie w mieście imprezy studenckie są w pubach i mała czarna jeszcze by uszła, ale raczej zbyt "wyfioczona" bym się czuła, natomiast szpilki to by była masakra w czystej postaci w momencie, gdy kilka razy w ciągu nocy zmienia się lokum, lata po schodach (bo puby w Krakowie w 99% są pod ziemią) i to do tego po spożyciu. Mała czarna jest moim zdaniem must have jak się chodzi do eleganckich restauracji, na eleganckie randki itp. ale nie jest absolutnie must have studentki.
Absolutnie zgadzam się co do położenia krakowskich pubów... na niektórych schodach można wręcz się zabić w płaskich butach, a co dopiero na szpilkach - choć muszę przyznać, że niejednokrotnie pokusiłam się o założenie szpilek a jak widać, jeszcze żyję i mam się całkiem dobrze, ale fakt faktem przy chodzeniu tych schodach za każdym razem przeżywam swoisty koszmar. ;d

A co do tematu to ja powielę to co już pisały dziewczyny:
- duża wygodna torebka!!!
Bo czasami na uczelni będziesz kilka ładnych godzin, albo i dłużej jak się okaże, że nie zdążysz wrócić na mieszkanie w przerwie między zajęciami, trzeba mieć więc więcej notatek i pewnie jakieś jedzenie etc.
- jeansy
- biała bokserka + cardigany - ze dwa przynajmniej

Stroju galowego jakiegoś specjalnego mieć nie musisz... ja jestem przykładem osoby, która przeżyła dwie sesje bez czarnej spódnicy i białej bluzki i żyje. Na egzaminy zakładałam jeansy tylko po prostu łączyłam je ze stonowaną, skromną górą i butami na obcasie i nikt się nie czepiał, na ustne założyłam bodaj czarne spodnie zwykłe i białą koszulkę, taką prostą, troszkę elegancką ale na co dzień mogę nosić ją równie dobrze do trampek.
Tak wiec może też pomyśl nad takim zakupem. (ja dorwałam swoją w lumpku za 5 zł)

Miłych zakupów
__________________
"Wszelkie wspomnienia są złudne,
bo teraźniejszość nadaje im inne barwy."

(A. Einstein)
lwipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 08:52   #44
igunia18
Zadomowienie
 
Avatar igunia18
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 189
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Z całą pewnością zainwestuj w wygodne buciki, fajne dodatki, cardigany, wygodne jeansy i torbę - to dla mnie podstawa
__________________



igunia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 14:00   #45
nana_1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

A co z butami? Myślicie, że buty na obcasie są czymś normalnym, czy czymś dziwnym? Bo w LO każda dziewczyna chociażby w botkach na obcasie czy koturnach była uznawana za taką, co tylko się stroić potrafi i była, powiedzmy szczerze "zjawiskiem".
nana_1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 14:11   #46
Katixx
Raczkowanie
 
Avatar Katixx
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 425
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez nana_1234 Pokaż wiadomość
A co z butami? Myślicie, że buty na obcasie są czymś normalnym, czy czymś dziwnym? Bo w LO każda dziewczyna chociażby w botkach na obcasie czy koturnach była uznawana za taką, co tylko się stroić potrafi i była, powiedzmy szczerze "zjawiskiem".
U mnie sa dziewczyny, ktore chodza na co dzień na obcasach i takie, ktore zakładają adidasy. Dowolność.
Katixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 15:37   #47
^ Red dress ^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 411
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Niektóre dziewczyny chyba źle mnie zrozumiały z szpilkami i małą czarną
Nie chodziło mi o to, ze studia to moment w którym codziennie ma chodzic w małej czarnej i szpilkach. Po prostu uważam że jest to rzecz ponadczasowa, uniwersalna, na kazda okazje. Jest tyle modelów czarnej sukienki, dłuzszych, krótszych, z rękawami, bez nich, różne kroje, różne dekolty, różne materiały że każda dziewczyna jest w stanie coś znaleźć dla siebie w czym będzie fajnie wyglądać, bedzie miała podkreślone swoje atuty. Czerń to kolor na wszystko, a z szpilkami/balerinami, w zaleznosci od kroju sukienki pod spód moze byc biała koszula, co jest fajnym rozwiązaniem na egzamin. Sama mała czarna np z marynarką tak samo, jeśli ktoś woli chodzic na egzaminy w jeansach i trampkach to ok, ale na obrone np też tak sie wybieracie ? na mojej uczelni po prostu to oczywiste ze faceci mają garnitury, kobiety eleganckie spodnie/spódnice/sukienki, koszule. Uważam że takim strojem okazuje się szacunek, a i mamy takiego profesora który akurat panów nie przepuści jeśli nie zjawią się w garniaku (pań się nie czepia). I oczywiście że wiedza jest najważniejsza i to klucz do kazdego egzaminu ale nie wiem dlaczego miałoby to byc sprzeczne z stosownym strojem. I nie, nie studiuje prawa.
Małą czarną (np z większości bawełny) można smiało nosić z kardiganami, sweterkami, niskimi butkami, balerinami nawet jakies pstrokate wzorki. Dlatego uważam że warto taką sukienke mieć, mnie ratuje zawsze jak nie wiem w co sie ubrac. Przeciez dodatkami można zmienic charatker milion razy.
Tak samo jak kardigany - swietna, uniwersalna sprawa. Czarny, szary - pasują prawie wszystkiego i wszędzie.

Dlatego nie uważam że to mit i bzdura z tym ze mała czarna zawsze się przydaje. Jest tak samo ponadczasowa jak proste jeasny i biały t-shirt. Oczywiście że jeśli bedzie ona satynowa czy z diamencikami i innymi pierdołami itd to nie będzie pasowała na studencką impreze w klubie. Ja mam jednak na myśli zwyczajną, klasyczną - narzucając sweterek, długi wisior, wygodne fajne butki - genialne rozwiązanie

i dołaczam się ze duża i solidna torba - oooj tak, na te notatki i kserówki na pewno
^ Red dress ^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 18:24   #48
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

ja tez od pazdziernika zaczynam 1 rok studiow. czy nie bedzie to zle wygladac jesli na wyklady bede zakladac szorty jeansowe? do tego jakies kryjace rajstopy a na zimne dni legginsy.. co sadzicie?


druga kwestia czy na inauguracje moglabym zalozyc czarna tunike za tylek i kryjace legginsy tez w kolorze czarnym ? do tego bialy sweterek? czy nie wypada....?

poradzcie drogie Studentki

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2010-09-15 o 18:28
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 19:08   #49
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Jesli chodzi o spodenki, to myslę, że tak. Na studiach każdy ubiera sie dowolnie i raczej nikt nie patrzy czy ktoś wygląda tak czy siak (no chyba że zawistne kolezanki). Jesli chodzi o inauguracje, to zależy, od tego czy odbierasz indeks od dziekana, czy nie. Jak odbierasz to lepiej ubierz sie bardziej elegancko, jak nie, to możesz iśc w tym w czym planujesz. Z resztą ja nigdy nie byłam na inauguracji u siebie i teraz raczej tez sie nie wybieram, więc nie wiem jak powinno się tam wyglądać. Sądze, że tak jak wszędzie na tego typu uroczystościach.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 20:24   #50
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Przejrzałam wątek i odpowiadając na pytanie muszę stwierdzić, że chodziłam do bardzo dobrego LO, gdzie było mnóstwo bogatych dzieciaków i "lansu", i tam czułam się zobowiązana do bardzo dobrego wyglądu i kupowania w sieciówkach, bo w innym wypadku wszyscy Cię uważali za kogoś "gorszego". Diametralnie zmieniło się to na studiach. Są osoby z przeróżnych miast i miasteczek. I tutaj w końcu nikt nikogo nie ocenia po wyglądzie i po tym czy mam coś z Zary czy z H&M, czy same rzeczy no name. W końcu czuję się pod tym kątem swobodnie i uważam, że ta kwestia nie jest w ogóle istotna. Nie ma co się tym akurat tak bardzo przejmować i wpadać w panikę i wymieniać całej szafy.
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 20:56   #51
mimochodem
Raczkowanie
 
Avatar mimochodem
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 422
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez masaki Pokaż wiadomość
Tak mi się jeszcze nasunęło, studia nie różnią się niczym od liceum czy innej średniej szkoły, tak samo się ubiera, chyba że zmieniasz całkowicie styl, ale to warto wtedy zainwestowac w bazę i dodatki
Przejdź się po sklepach, galeriach, jak masz czas i ochotę to ciucholandy które są skarbnicą

Prawda jest taka że studia róznią sie i to bardzo wiele osob wyjezdza z dala od domu, chce jakis zmian w swoim zyciu, studia dla nich sa nowym etapem, chcą zaprezentowac sie od zupełnie innej strony, poczuć pewnie, a to właśnie można osiągnac nowymi ciuchami, a nie sweterkiem w tym samym stylu noszonym w liceum :P mam wrażenie ze zwlaszcza ludzie z mniejszych miast traktują wyjazd do większego miasta jako właśnie przełom w życiu, chca się czuc modnie, nie chcą mieć przyczepionej etykietki człowieka z mniejszego miasta. Oczywiscie nie twierdze ze to jest 100 % prawda, ale gdy przygladam sie znajomym idącym na studia to właśnie tego rodzaju zjawisko dostrzegam :P
__________________
walka ze zbędnymi centymetrami

talia: 64->60
biodra: 90->85
udo: 52->49


mimochodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 21:53   #52
Nektaryna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 045
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Takie Must Have jeżeli chodzi o studia:
- torba mieszcząca A4, wytrzymała i w miare porządna, uniwersalna żeby pasowała do większości ciuchów
- coś na egzamin czyli biała bluzka, marynarka, spodnie/spódnica- co wolisz i jakieś eleganckie buty. Marynarke możesz też nosić do rurek i zwykłych t-shirtów ja tak się ubieram czasami
- cardigany: cieplejszy grubaśny i klasyczny ogólnie cardigany są super przydatne zimą gdy musisz się ubierać na cebulkę bo na dworze mróz, a na uczelni gorąco
- zwykłe bluzki z długim rękawem i golfem - zawsze modne i uniwersalne
- jak masz daleko na uczelnię i bedziesz musiała kawałek przejść to zainwestuj w dobre oficerki z porządną podeszwą ogólnie na zimę lepiej płaskie buty czy z małym obcasem żebyś mogła biegać między budynkami wydziału/ do biblioteki czy z innymi studentami na piwo

Ogólnie teraz na zimę - porządna torebka i buty i kupuj takie ciuchy żebyś mogła na cebulkę się ubierać.
Nektaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 22:07   #53
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez mimochodem Pokaż wiadomość
Prawda jest taka że studia róznią sie i to bardzo wiele osob wyjezdza z dala od domu, chce jakis zmian w swoim zyciu, studia dla nich sa nowym etapem, chcą zaprezentowac sie od zupełnie innej strony, poczuć pewnie, a to właśnie można osiągnac nowymi ciuchami, a nie sweterkiem w tym samym stylu noszonym w liceum :P mam wrażenie ze zwlaszcza ludzie z mniejszych miast traktują wyjazd do większego miasta jako właśnie przełom w życiu, chca się czuc modnie, nie chcą mieć przyczepionej etykietki człowieka z mniejszego miasta. Oczywiscie nie twierdze ze to jest 100 % prawda, ale gdy przygladam sie znajomym idącym na studia to właśnie tego rodzaju zjawisko dostrzegam :P

w takim razie juz sie nie mogę doczekac tego cyrku

ja nic nie kupuje specjalnego na studia, bez sensu, mam ubrania, kupuje je tak jak zawsze, ale na studiach w nowych ciuszkach nie pojde ale będę sie uberala pewnie skromniej niż zwykle, też nie chcę w za drogich ciuchach wyjsc i ogolnie wyglądać jak blogerki

z tego co obserwuję na wroclawiu, to trochę studentek chodzi w zestawie; jeansy niemodny fason z bazarku, adidasy, sweterek, jakaś sportowa kurtka.... a więc...nie ma co się przejmować
królują jeansy i zwykłe bluzki, czasem tak jak wszędzie legginsy jeansowe, tuninka, eko skóra, bootki najzwyklejsze itp, mało oryginalych rzeczy..
Jak podziwiam ubiór to częściej licealistek, nie studentek, bo jednak do miasta zjeżdża się sporo osób...różnych, w niektorych wioskach nie ma dostępu do markowych rzeczy więc ubierają się na bazarku, a tez sporo osob myślę że woli się uczyć i bawić na studiach niż spedzać czas na zakupch
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 07:43   #54
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Prawda jest taka że studia róznią sie i to bardzo wiele osob wyjezdza z dala od domu, chce jakis zmian w swoim zyciu, studia dla nich sa nowym etapem, chcą zaprezentowac sie od zupełnie innej strony, poczuć pewnie, a to właśnie można osiągnac nowymi ciuchami, a nie sweterkiem w tym samym stylu noszonym w liceum :P mam wrażenie ze zwlaszcza ludzie z mniejszych miast traktują wyjazd do większego miasta jako właśnie przełom w życiu, chca się czuc modnie, nie chcą mieć przyczepionej etykietki człowieka z mniejszego miasta. Oczywiscie nie twierdze ze to jest 100 % prawda, ale gdy przygladam sie znajomym idącym na studia to właśnie tego rodzaju zjawisko dostrzegam :P


sorry batory, ale ja przyjechałam na studia z małego miasta a styl mam sto razy lepszy od moich koleżanek z warszawy (żeby mnie zaraz wizażowe hejterki nie zjadły to słowa moich koleżanek, spokojnie!)

uwielbiam takie tematy, bawią mnie one okrutnie. może ja jakaś dziwna byłam jak szłam na studia ale nie grzebałam ani w tematach 'studencki niezbędnik' ani takich jak te, bo... po co? po co ja się pytam?
studiuję na 1 uniwersytecie w kraju i na kampusie można spotkać chyba większość subkultur, prawie jak w tych kiepskich amerykańskich filmach o college'ach: są mroczni ludzie, są rastamani, są metalówy, gotki, typowe nołlajfy. z drugiej strony masa najzwyczajniej i najpospoliciej ubranych ludzi jakich można sobie wyobrazić (chociaż u TŻta na polibudzie jest gorzej ). jest także pełno niuń, które co przerwa poprawiają tapetę, widać czasem torebki projektantów i ludzi okrutnie wylansowanych. wszyscy sobie żyją obok siebie, bo to nie liceum, żeby ktoś się czepiał.

ale porady o szpilkach i małej czarnej? halo, tu ziemia
pewnie z 80% dziewczyn na moich studiach które widuję (a studiuję 2 kierunki) nie miało na sobie szpilek ani razu w ciągu tych 3 lat. w małej czarnej też chyba prawie żadnej nie widziałam. może żyję w innym świecie, ale do mnie na egzaminy zdarza się ludziom przychodzić w dresach/strojach subkulturowych/w mini i wielkim dekolcie/odstawionym w cholerę i nikt ich nie wyrzuca. faktycznie garsonka i teczuszka raczej na prawie (chociaż kiedyś naukę w bibliotece umilał nam student prawa w czerwonym dresie z upodobaniem dłubiący sobie w nosie nad jakimś kodeksem ). ja nie wiem, wizażanki są ZAWSZE ubrane modnie, perfekcyjnie i elegancko i chętne do krytyki, a ja takich dziewczyn na ulicy, na uczelni wcale tak dużo nie widuję.

ja powiem że na studiach najlepiej pamiętać o zdrowym rozsądku i zaopatrzyć się w stalowe nerwy, a także odrobinę dystansu
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 08:13   #55
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Moim zdaniem dobranie ciuchów to też kwestia kierunku - co będziesz studiować?

Wiadomo - humanistyczne kierunki dają większe pole do popisu, ćwiczenia i wykłady w cywilizowanych warunkach

Ja studiuję weterynarię, więc u mnie często to wygląda tak, że ubiorę się tak jak lubię, a i tak tego nie widać, bo muszę mieć na każdych ćwiczeniach fartuch. Do tego często muszę dopasowywać strój do tego, jakie i gdzie mam ćwiczenia ( często mam zajęcia w oborach, stajniach czy prosektorium) . W lecie śmiejemy się, że równie dobrze mogę rano nakładać majtki/stanik i fartuch i jazda na uczelnię.

Już mi wystarczy, że paznokci malować nie mogę jak idziemy na operacje :P ( Raz tylko przegięłam pałkę, bo zapomniałam, że mam ćwiczenia z anestezjologii i nałożyłam fioletowe ZAMSZOWE buty - wyobraźcie sobie moją minę, jak doktor powiedział ' a teraz zapraszam do obory' i mój rozkrok nad krowim plackiem )

Moja lista must have to:
2 białe bokserki ( często brudzę ubrania na amen, szczególnie jasne )
3 dowolnych innych kolorów - bez cekinów, aplikacji napisów
parę t-shirtów
2 pary dżinsów - niekoniecznie rurek - fason PASUJĄCY DO TWOJEGO CIAŁA
kardigany - moja miłość, moim zdaniem często 'robią' stylizację
marynarka
eleganckie spodnie/spódnica - moim zdaniem przychodzenie na egzaminy w dżinsach nie jest w dobrym tonie, niezależnie od tego, czy ustny czy pisemny
buty na obcasie wygodnym dla Ciebie
trampki / adidasy co Ci tam pasuje
stanik dobrany!
ciekawa biżuteria - potrafi ożywić pozornie nudną stylizację
szale
kurtka dopasowana krótka
płaszcz na zimę ( mi w kurtkach wieje po tyłku :P )
sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 08:17   #56
Kawitacja
Raczkowanie
 
Avatar Kawitacja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 81
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość

ja powiem że na studiach najlepiej pamiętać o zdrowym rozsądku i zaopatrzyć się w stalowe nerwy, a także odrobinę dystansu
True.

W odrobinę dystansu do uczelni, wykładowców, ludzi z roku, ludzi w tramwajach...do siebie
Kawitacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 09:01   #57
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez Kawitacja Pokaż wiadomość
True.

W odrobinę dystansu do uczelni, wykładowców, ludzi z roku, ludzi w tramwajach...do siebie
mnie ostatnio pani w autobusie wyklęła do 10 pokolenia wstecz
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 10:20   #58
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość



ale porady o szpilkach i małej czarnej? halo, tu ziemia
pewnie z 80% dziewczyn na moich studiach które widuję (a studiuję 2 kierunki) nie miało na sobie szpilek ani razu w ciągu tych 3 lat. w małej czarnej też chyba prawie żadnej nie widziałam. może żyję w innym świecie, ale do mnie na egzaminy zdarza się ludziom przychodzić w dresach/strojach subkulturowych/w mini i wielkim dekolcie/odstawionym w cholerę i nikt ich nie wyrzuca.
a no widzisz. a znowu u mnie na uniwersytecie, za takie cos masz kopa z egzaminu ( znaczy sie za niestosowny ubior). nie ma co szydzic, co szkola to obyczaj inny.
ja osobiscie chodze na egzaminy w malej czarnej, bo daje duzo mozliwosci. ubiore biala koszule pod spod, na wierzch, moze tylko sama marynarke na to. jakis wisiorek/lancuszek, plaskie buty, czy na malym obcasie (bo wygodniej) i voila! moge tylko powiedziec, ze na egzaminie w czerwcu przyszla dziewczyna ubrana w kardigan w paski i jeansy. nie zostala dopuszczona.
natomiast na drugim kierunku istnieje wolna amerykanka. ale mimo to ze wzgledu na szacunek wobec prowadzacego ubieram sie stosownie.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 11:06   #59
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Być może wszystko już zostało powiedziane, ale dorzucę swoje trzy grosze. Skończyłam studia magisterskie (prawo) i jak przypominam sobie pierwsze dni, to wyraźnie widzę, jak dziewczyny starały się i dbały baaardzo o swój wygląd. W ogóle był to taki czas, kiedy nastolatki zmieniały się w kobiety, kupowały swoje pierwsze szpilki. Oczywiście nie było tak, że biegały w nich codziennie, ale zdarzało się słyszeć stukanie obcaców na korytarzach. Mam siostrę w klasie maturalnej, w jej szkole mnóstwo (o ile nie większość) dziewczyn chodzi codziennie w butach na obcasie i balerinach lub trampkach na zmianę. I na widok szpilki nikt nie robi kwaśnych min. Dziewczyny chodzące do LO również chodzą na imprezy do klubów, zakładają stosowne do takich miejsc ubrania. Więc naprawdę nie rozumiem, czemu dla studentki pierwszego roku noszenie szpilek miałoby być czymś dziwnym. Mała czarna w zależności od fasonu też nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie do miejsc stricte eleganckich. Małe czarne z kryjącymi rajstopami i fajnymi dodatkami widuję w klubach nie tylko dla nowobogackich, ale jak wracam do Lublina z Warszawy . Wszystko zależy od zestawienia.
Jeśli chodzi o must have na pierwsze miesiące, to oczywiście:
1. torba mieszcząca a4 (w LO siostry nie widziałam żadnej dziewczyny z plecakiem, chyba że były to kostki w rockowo-punkowych stylizacjach) więc torba na uczelnię to już chyba mus. Jeśli lubisz się wyróżniać, to polecam "pakamera.pl"
2. jeansy pasujące do Twojej sylwetki, jedne w klasycznej kolorystyce, inne w zależności od trendów lub upodobań.
3. kardigan/narzutka - najlepiej w klasycznym kolorze (szary, granatowy, pudrowy róż?)
4. kilka fajnych t-shirtów (mnóstwo jest teraz z nadrukami, w stylu marynarskim, w kwiaty, na bardziej wyjściową okazję fajne są takie z bufkami, marszczeniami, falbankami )
5. botki, niekoniecznie na obcasie
6. buty sportowe lub trampki (ja wybieram zawsze trampki)
7. kurtka na jesień (fajne są tzw. parki, można zawsze znaleźć jakąś niebanalną skórzaną, chociaż odradzałabym wyświechtany fason ze ściągaczem, albo po prostu trencz)
8. długaśny i ciepły sweter to podstawa na jesienno-zimowe dni a w połączeniu np. z legginsami może fajnie wyglądać.
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 12:25   #60
aleksandrajoanna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 353
Dot.: Co studentka w swojej szafie mieć powinna?

Myślę, że w grudniu będzie zimno, więc zalecam kupić ciepły sweter na zimę xD.
aleksandrajoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.