Modernizacja lub wymiana windy- czy jest możliwa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-13, 15:45   #1
Little brown
Raczkowanie
 
Avatar Little brown
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 393

Modernizacja lub wymiana windy- czy jest możliwa?


Witajcie! Mieszkam w wieżowcu z cegły z 1998roku, sama winda była wykonywana w 1994. Mieszkam na 10 piętrze i jest to ostatnie piętro gdzie zatrzymuje się winda. Na 11 piętrze jest maszynownia i jeszcze kilka mieszkań. Drzwi mojego mieszkania (podwójne) znajdują się na przeciwko windy, nad sobą mam maszynownię. Słychać:
-każde ruszenie windy (specyficzny odgłos)
- każdy przejazd windy
- zatrzymanie się windy (jeszcze do niedawna przy odgłosie zatrzymania się windy był jeszcze pisk)

Zdaję sobie sprawę, że w wieżowcach windę będzie słychać, ale mimo wszystko te odgłosy w naszym mieszkaniu są dość uciążliwe i nie wydaje mi się, że są one "normalne". W ostatnim czasie byli panowie konserwatorzy dwa razy, jest poprawa ale minimalna, tzn nie ma już raczej pisków przy zatrzymywaniu się windy, a sam przejazd jest bardziej cichy.

W ubiegłym tygodniu była coroczna inspekcja techniczna, ale wydaje mi się, że oni badają windę przede wszystkim pod względem bezpieczeństwa.

Czy któraś z Was byłaby mi w stanie pomóc? Tzn mam kilka pytań Czy Wasza winda była kiedykolwiek modernizowana/wymieniana (ale nie chodzi mi o 'lekkie' naprawy)? Czy była różnica na plus, a jeśli tak to czy znaczna? Czy pisałyście kiedykolwiek takie pismo?

Będę pisała pismo do spółdzielni. Zastanawiam się też czy przed tym nie zrobić na własną rękę jakiś pomiarów drgań i hałasu. Wydaje mi się, że jestem w tej nieszczęsnej sytuacji i słychać ją u mnie najgłośniej, bo wszystko się niesie po suficie i ścianach (maszynownię mam nad sobą...)
Domyślam się, że na jakąkolwiek wymianę windy nie ma co liczyć, ale może da się jakoś ją zmodernizować (przede wszystkim wygłuszyć odgłos ruszania windy). Dodam, że mamy dwie windy z których "korzysta" aż 100 mieszkań.

Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że do wszystkiego można się przyzwyczaić, do windy też... ale chyba jeśli pracuje normalnie. Windę słychać w każdym pomieszczeniu mieszkania, a szczególnie w sypialni, łazience i przedpokoju. nawet jak gra radio lub tv i nie słychać samego przejazdu to słychać jej każdorazowe uruchomienie i mam wrażenie że też lekkie drgania. Mieszkałam kiedyś w starszym wieżowcu ze straszą windą, ale na 2 piętrze i takich problemów nie było...

macie dla mnie jakieś rady, info...może same byłyście w podobnej sytuacji? Co robić?

Będę naprawdę wdzięczna...
__________________
poprowadź mnie po drogach wyobraźni
od 5.12.2oo9 razem
Little brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 19:30   #2
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Modernizacja lub wymiana windy- czy jest możliwa?

odpisałam Ci w starym wątku
swoją droga po co zakładasz dwa na ten sam temat
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 09:11   #3
Anialubilipy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Modernizacja lub wymiana windy- czy jest możliwa?

Napisz pismo do spółdzielni, porozmawiaj z dozorcą zażąda budynku, podeprzyj to argumentami specjalisty. Najlepiej jak skontaktujesz się i wezwiesz na konsultacje firmę specjalistyczna taka jak np. reklama. Porozmawiaj o problemie, na pewno pomogą. Każdą windę da się wymienić, każdą windę da się zmodernizować. Moja babcia mieszka w Warszawie, budynek bardzo stary, ściany krzywe, winda? pożal się boże, za każdym razem rezygnowałam z przejazdu i wybierałam schody, na 7 piętro wchodziłam zziajana, po latach znalazła się firma, która zamontowała super nowoczesną opcje dźwigów, z lustrem . Także wszystko się da, gdzie wola znajdzie się sposób

Edytowane przez tysia_15
Czas edycji: 2013-05-16 o 16:30 Powód: usunięcie reklamy
Anialubilipy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.