Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-07, 10:47   #2671
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No właśnie o ile to możliwe to ten pomarańcz nie jest ciepły, on jest neutralny, wpada w lekko różowy. Znalazłam tą sukienkę w której wyglądam cudnie, no pomarańcz to jest na pewno

Co do złota to mogę być nieobiektywna; mam złotą biżuterię i noszę ją codziennie, wydaje mi się że wygląda ładnie, złoty pierścionek i cienki łańcuszek ładnie komponują się ze skórą i "wtapiają" w nią. Srebro też jest ok, ale bardziej się odcina. Dlatego rozważałam typy soft i light - bo ani złota, ani srebrna biżuteria krzywdy mi nie robi
Ja tu nie widzę ani grama różu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 11:49   #2672
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

W tej sukience akurat nie ma różu, ale w takim koralowym, rozowopomaranczowym tez mi dobrze. Generalnie lepiej mi w żywych kolorach, intensywnych, ale nie aż tak intensywnych jak w niektórych żółciach, zieleniach, różach z palety BS. Nie wiem jakim mogę być typem Może jasna wiosna?

wysłano z tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 11:49   #2673
bisiaczek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość

Bisiaczek,
jeśli kolory muszą być zgaszone, ale nie mocno zgaszone, to nie SA ani nie SS. Te typy mają bardzo zgaszoną paletkę. Jeśli ciepłe brązy nie pasują, na pewno odpada Ciepła Jesień Ciemną też bym odrzuciła, to piszesz, że nie pasuje ci czerń. Więc... zostają Lata. Chłodne odrzucasz, to piszesz, że typowo chłodne (albo ciepłe) się odcinają. Zostaje... Cóż, Jasne Lato ALE piszesz, że kolory nie mogą być zbyt jasne.
Jestem w kropce.
No właśnie... i jeszcze ta niby paletka co mi wyszła ze zdjęć...
Być może po prostu coś źle widzę, albo źle oceniam (baaaaaaardzo możliwe). Wiem na pewno, że pomarańcze te najbardziej ciepłe mi mocno szkodzą, nieważne czy zgaszone czy nie. A jeśli o brązy chodzi, to nawet podobam się sobie w taupe, ale do tego jakiś makijaż w fioletach... zrobiłam jeszcze zdjęcie bez makijażu,w jakimś randomowym ciemnobrązowym ciuchu z szafy mojej mamy, nie umiem ocenić, czy to dobrze wygląda, jedyne co, to mam wrażenie, że zniknęły moje zazwyczaj wielkie siniaki.
Nie wiem, a może te moje zdjęcia coś mówią? oczy włosy itd?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150407_114108.jpg (25,6 KB, 19 załadowań)
bisiaczek888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 12:00   #2674
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez bisiaczek888 Pokaż wiadomość
No właśnie... i jeszcze ta niby paletka co mi wyszła ze zdjęć...
Być może po prostu coś źle widzę, albo źle oceniam (baaaaaaardzo możliwe). Wiem na pewno, że pomarańcze te najbardziej ciepłe mi mocno szkodzą, nieważne czy zgaszone czy nie. A jeśli o brązy chodzi, to nawet podobam się sobie w taupe, ale do tego jakiś makijaż w fioletach... zrobiłam jeszcze zdjęcie bez makijażu,w jakimś randomowym ciemnobrązowym ciuchu z szafy mojej mamy, nie umiem ocenić, czy to dobrze wygląda, jedyne co, to mam wrażenie, że zniknęły moje zazwyczaj wielkie siniaki.
Nie wiem, a może te moje zdjęcia coś mówią? oczy włosy itd?
Jakość jest kiepska, więc nic nie powiem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 12:09   #2675
bisiaczek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ech, nie mam jak zrobić sensownych zdjęć, aparatu brak
Sama nie wiem, co by tu zrobić, totalnie się w tym zgubiłam XD
bisiaczek888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 12:19   #2676
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez bisiaczek888 Pokaż wiadomość
Ech, nie mam jak zrobić sensownych zdjęć, aparatu brak
Sama nie wiem, co by tu zrobić, totalnie się w tym zgubiłam XD
Przymierzać kolory, zawęzić poszukiwania do kilku typów

czy pytania z pierwszego postu były choć trochę pomocne?

czerń, biel nie?
brązy?
szarości?
czyste, oczobijne?
jasne/średnie/ciemne?

delikatne, ale czyste?
zgaszone - mocno czy lekko?

Radzę poczytać o każdym typie, przejrzeć palety, porównać odcienie (mnie się na przykład mylą odcienie Zimowe), wtedy ocenić, czy lepiej w czystych czy lekko zgaszonych/
zdaje się, pisałaś, że lekko zgaszonych. Jeśli tak, to jak lekko? Czy pasują bardziej ciepłe, czy chłodne? Zwykle jeśli typy są siostrzane, to trudno to określić. Czasem typy SA i SS dłuuugo nie potrafią się określić bez profesjonalnej analizy.

a ty, jak myślisz, jakim typem możesz być?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 12:31   #2677
bisiaczek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Przymierzać kolory, zawęzić poszukiwania do kilku typów

czy pytania z pierwszego postu były choć trochę pomocne?

czerń, biel nie?
brązy?
szarości?
czyste, oczobijne?
jasne/średnie/ciemne?

delikatne, ale czyste?
zgaszone - mocno czy lekko?

Radzę poczytać o każdym typie, przejrzeć palety, porównać odcienie (mnie się na przykład mylą odcienie Zimowe), wtedy ocenić, czy lepiej w czystych czy lekko zgaszonych/
zdaje się, pisałaś, że lekko zgaszonych. Jeśli tak, to jak lekko? Czy pasują bardziej ciepłe, czy chłodne? Zwykle jeśli typy są siostrzane, to trudno to określić. Czasem typy SA i SS dłuuugo nie potrafią się określić bez profesjonalnej analizy.

a ty, jak myślisz, jakim typem możesz być?
wyeliminowałam na razie wszystkie wiosny - to na pewno nie ja , myślę, że zima też nie za bardzo - mam niski kontrast raczej, poza tym te kolory są zbyt ostre dla mnie. Jak jeszcze nie było tego rozszerzonego podziału, tylko 4 pory roku i mówili, że nie ma typów ciepło zimnych, to sobie myślałam, że żałuję, że nie ma właśnie takiego letnio - jesiennego, ale potem się pojawiły SS i SA, między nimi się ciągle waham najbardziej i to jest tak, że niektóre kolory SS pasują i niektóre SA
bisiaczek888 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 12:34   #2678
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez bisiaczek888 Pokaż wiadomość
wyeliminowałam na razie wszystkie wiosny - to na pewno nie ja , myślę, że zima też nie za bardzo - mam niski kontrast raczej, poza tym te kolory są zbyt ostre dla mnie. Jak jeszcze nie było tego rozszerzonego podziału, tylko 4 pory roku i mówili, że nie ma typów ciepło zimnych, to sobie myślałam, że żałuję, że nie ma właśnie takiego letnio - jesiennego, ale potem się pojawiły SS i SA, między nimi się ciągle waham najbardziej i to jest tak, że niektóre kolory SS pasują i niektóre SA
Na pewno nie inne typy Jesieni ani Lata? Jeśli zostajemy przy SA i SS, to będzie... ciężko.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 12:45   #2679
bisiaczek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Na pewno nie inne typy Jesieni ani Lata? Jeśli zostajemy przy SA i SS, to będzie... ciężko.
Chłodne lato, jest zbyt chłodne, róże z tego typu się odcinają np w makijażu, pomadki, w jasnym lecie kolory są zbyt czyste.
Zaintrygowała mnie paleta dark autumn, nigdy nie próbowałam takich kolorów, muszę sprawdzić... chociaż pewnie nie będzie pasowało, przez ten mój średni kontrast. True autumn wydaje się za ciepłe
bisiaczek888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 12:56   #2680
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

kaguya, kurcze, a ja od razu odrzuciłam lato, bo wyczytałam, że brązowe oczy odpadają.

Jeśliby ten fakt pominąć to bić w kierunku true summer/chłodnego lata? Inne lata to takie bardziej pastelki już.

Edytowane przez annabelka
Czas edycji: 2015-04-07 o 13:05
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 13:33   #2681
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez bisiaczek888 Pokaż wiadomość
Chłodne lato, jest zbyt chłodne, róże z tego typu się odcinają np w makijażu, pomadki, w jasnym lecie kolory są zbyt czyste.
Zaintrygowała mnie paleta dark autumn, nigdy nie próbowałam takich kolorów, muszę sprawdzić... chociaż pewnie nie będzie pasowało, przez ten mój średni kontrast. True autumn wydaje się za ciepłe
Ciemnej Jesieni pasuje czerń

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
kaguya, kurcze, a ja od razu odrzuciłam lato, bo wyczytałam, że brązowe oczy odpadają.

Jeśliby ten fakt pominąć to bić w kierunku true summer/chłodnego lata? Inne lata to takie bardziej pastelki już.
Gdzie wyczytałaś? Jasne Lato to nie pastelki, ale dość czyste (najczystsze z Lat) kolory, tylko lekko chłodne.

Ja już sama nie wiem. Przymierzałam jasne róże, ale tragicznie wyglądam w jasnych w ogóle ostatnio mam wrażenie, że w każdym jasnym (no może oprócz brzoskwiniowego, łososiowego i niebieskiego) wyglądam źle. Bardzo jasne kolory sprawiają, że moja cera robi się niezdrowo różowa, jak naczynkowa
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 13:36   #2682
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez bisiaczek888 Pokaż wiadomość
No właśnie... i jeszcze ta niby paletka co mi wyszła ze zdjęć...
Być może po prostu coś źle widzę, albo źle oceniam (baaaaaaardzo możliwe). Wiem na pewno, że pomarańcze te najbardziej ciepłe mi mocno szkodzą, nieważne czy zgaszone czy nie. A jeśli o brązy chodzi, to nawet podobam się sobie w taupe, ale do tego jakiś makijaż w fioletach... zrobiłam jeszcze zdjęcie bez makijażu,w jakimś randomowym ciemnobrązowym ciuchu z szafy mojej mamy, nie umiem ocenić, czy to dobrze wygląda, jedyne co, to mam wrażenie, że zniknęły moje zazwyczaj wielkie siniaki.
Nie wiem, a może te moje zdjęcia coś mówią? oczy włosy itd?
Zdjęcia to nigdy za wiele nie mówią.. A z Twoich odpowiedzi wypada że jesteś jakimś latem. Strzelałabym soft summer albo jakaś jesień, ale mówisz, że wyblakłe kolory niespecjalnie jak czerń i biel nie pasuje to nie zima. Na wiosnę nie wyglądasz.. nie masz tej czystości no i mówisz, że chłodne kolory.
Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No właśnie najbardziej pasują mi kolory chłodnego lata - czyste, chłodne, nie zbyt ciemne jak u zimy. Ale mogę nosić też inne kolory - pomarańcz, złoto - i te kolory mnie zmylają Nie wyglądają zachwycająco, ale nie tak koszmarnie jak np flagowe kolory jesieni albo wiosny.
To może jesteś jasnym latem, trochę cieplejszym niż chłodne. Chłodne lato i chłodna zima to jedyne 100% zimne typy kolorystyczne, nie zniosą żadnych ciepłych kolorów a już na pewno nie złota i pomarańczy ja tych kolorów nie toleruje a jestem całkiem ciepławą BW.
Cytat:
Napisane przez bisiaczek888 Pokaż wiadomość
wyeliminowałam na razie wszystkie wiosny - to na pewno nie ja , myślę, że zima też nie za bardzo - mam niski kontrast raczej, poza tym te kolory są zbyt ostre dla mnie. Jak jeszcze nie było tego rozszerzonego podziału, tylko 4 pory roku i mówili, że nie ma typów ciepło zimnych, to sobie myślałam, że żałuję, że nie ma właśnie takiego letnio - jesiennego, ale potem się pojawiły SS i SA, między nimi się ciągle waham najbardziej i to jest tak, że niektóre kolory SS pasują i niektóre SA
Masz raczej średni/wysoki poziom kontrastu IMO. Możesz być DA jeśli fkatycznie te kolory Ci służą czyli w miarę ciemne i nasycone. SS i SA to dosyć stonowane palety a wydawało mi się, że pisałaś, że lepiej intensywniejsze kolory
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 13:45   #2683
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To może jesteś jasnym latem, trochę cieplejszym niż chłodne. Chłodne lato i chłodna zima to jedyne 100% zimne typy kolorystyczne, nie zniosą żadnych ciepłych kolorów a już na pewno nie złota i pomarańczy ja tych kolorów nie toleruje a jestem całkiem ciepławą BW.
Albo zgaszonym latem tak jak obstawiałam wcześniej - Sarah Jessica Parker to flagowy przykład zgaszonego lata i ten pomarańcz ogromnej krzywdy jej nie robi (zdjęcie 1 i 2), ale o wiele lepiej jej w spokojnych szarościach (zdjęcie 3), jakoś ładniej i harmonijniej to wygląda Tak samo Jennifer Aniston na zdj. 4. Chociaż obie panie trochę ten pomarańcz "wymywa"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SJP.jpg (49,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sarah-jessica-parker-orange-formal-dress-in-the-sex-and-the-city-2(scd729)-32.jpg (60,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg article-0-15DCE1A7000005DC-391_634x848.jpg (109,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jennifer-aniston-cleavage-baring-dress.jpg (68,8 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-04-07 o 13:47
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 14:11   #2684
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość


Gdzie wyczytałaś? Jasne Lato to nie pastelki, ale dość czyste (najczystsze z Lat) kolory, tylko lekko chłodne.

Ja już sama nie wiem. Przymierzałam jasne róże, ale tragicznie wyglądam w jasnych w ogóle ostatnio mam wrażenie, że w każdym jasnym (no może oprócz brzoskwiniowego, łososiowego i niebieskiego) wyglądam źle. Bardzo jasne kolory sprawiają, że moja cera robi się niezdrowo różowa, jak naczynkowa
W sensie urody "pastelki". Jasne lato to nie z reguły blondynki o niebieskich/zielonych oczach?
Tak jak np. tutaj jest rozpisane



Nad soft summer jeszcze bym mogła się zastanowić, ale w sumie z jasnymi kolorami mam dokładnie to co Ty. Ten mint albo chiffon wyglądam jakbym miała ciągłego buraka, albo popękały mi naczynka.
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 14:16   #2685
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
W sensie urody "pastelki". Jasne lato to nie z reguły blondynki o niebieskich/zielonych oczach?
Tak jak np. tutaj jest rozpisane



Nad soft summer jeszcze bym mogła się zastanowić, ale w sumie z jasnymi kolorami mam dokładnie to co Ty. Ten mint albo chiffon wyglądam jakbym miała ciągłego buraka, albo popękały mi naczynka.
Zwykle tak, ale chyba niekoniecznie jasne, moga być średnie, ale z reguły popielaty albo słomkowy blond ja już pisałam, że nie widziałam na blogach ani jednego brązowowłosego Jasnego Lata, ale może źle szukam

ja nie wiem, skąd się to bierze, choć... u mnie prawdopodobnie odcień jest zbyt chłodny. Ciepłe jasne są ok.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 14:52   #2686
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Sądzę, że nie ma sensu się kierować zdjęciami. Może i większość jasnych lat jest blondynkami, ale ja np. mam koleżankę jasne lato obecnie pofarbowaną na ciemny blond (b. ciemny) i wygląda dobrze, co nie zmienia faktu, że jej pasują malinowe kolory i sporo niebieskich jak latu przystało
Widziałam też blond chłodną zimę, są siwe zimy (Meryl Streep? - w wielu filmach blondyna), ja sama jestem śniadą BW więc nie można mówić o wysokim poziomie kontrastu. Na wielu takich stronkach pisało np. że BW nie mają zielonych oczu a ja mam, stąd długo nie mogłam się wpasować.
Konkluzja jest taka, że nie ma co się przejmować kolorem włosów bo decydują palety.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-04-07 o 14:53
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 14:53   #2687
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zwykle tak, ale chyba niekoniecznie jasne, moga być średnie, ale z reguły popielaty albo słomkowy blond ja już pisałam, że nie widziałam na blogach ani jednego brązowowłosego Jasnego Lata, ale może źle szukam

ja nie wiem, skąd się to bierze, choć... u mnie prawdopodobnie odcień jest zbyt chłodny. Ciepłe jasne są ok.
Hm no to na pewno nie ja. Już nie wiem czym jestem pal to licho.

U mnie najgorzej z tymi naczynkami i buractwem działa ten jaskrawy żółty, ło masakra. Kiedyś sobie kupiłam taki szalik w biało-czarno-jaskrawożółte wzorki. Najgorszy wybór życia.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Sądzę, że nie ma sensu się kierować zdjęciami. Może i większość jasnych lat jest blondynkami, ale ja np. mam koleżankę jasne lato obecnie pofarbowaną na ciemny blond (b. ciemny) i wygląda dobrze, co nie zmienia faktu, że jej pasują malinowe kolory i sporo niebieskich jak latu przystało
Widziałam też blond chłodną zimę, są siwe zimy (Meryl Streep? - w wielu filmach blondyna), ja sama jestem śniadą BW więc nie można mówić o wysokim poziomie kontrastu. Na wielu takich stronkach pisało np. że BW nie mają zielonych oczu a ja mam, stąd długo nie mogłam się wpasować.
Konkluzja jest taka, że nie ma co się przejmować kolorem włosów bo decydują palety.
A nie wiecie, czy gdzieś można dostać takie palety? Czy trzeba drukować? Kolorystyka mojej odzieży jest niestety dość monotonna.

Edytowane przez annabelka
Czas edycji: 2015-04-07 o 14:56
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 15:06   #2688
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dość ciemne włosy jak na LS http://www.12blueprints.com/kip-is-a-light-summer/
http://www.12blueprints.com/light-su...oking-serious/

Jasne Lato http://www.12blueprints.com/?attachment_id=1599

Dla porównania Jasna Wiosna - od razu widać inny odcień cery http://indulgy.com/post/8lvyetE3q2/l...ing-blueprints
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 15:20   #2689
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Syklamen a może ty jesteś zima?

wysłano z tapatalk
Zimą nie jestem



Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Syklamen, ja bym się tym blogiem nie sugerowała, bo jest nieco stereotypowy. A powtórzę się: wszystkie zdiagnozowane jako LS osoby mają jasne włosy i to jest fajne, bo np. już Jasne Wiosny nie mają, choć też są jasne. Oczywiście, Jasne Lato może miec ciemniejsze włosy, ale na pewno nie brąz. Jeśli ogólnie jest to typ jasny (zwłaszcza oczy i oprawa, no i cera), to ciemne włosy go przytłoczą. A mocny makijaż nie pomoże, bo będzie wyglądać śmiesznie.
Tak jak już pisałam w dzieciństwie miałam bardzo jasne włosy, teraz mam ciemny blond aczkolwiek doszłam do wniosku, że one wcale nie są takie całkiem szarawe. W świetle dziennym widzę jakieś złotawe przebłyski. Nie wiem już sama. Brąz to nie jest na 100%. Oprawa oczu ciemna. Czyli nie jestem LS. Więc może jednak TS.
Jeszcze mi się przypomniało, że kiedyś miałam farbowane włosy, w taki sposób, że mój naturalny kolor był pogłębiany/ przyciemniany i słyszałam że lepiej wyglądam w takim, niż np. w jaśniejszym blondzie.

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
W sensie urody "pastelki". Jasne lato to nie z reguły blondynki o niebieskich/zielonych oczach?
Tak jak np. tutaj jest rozpisane.
Te kobiety, które są podane za przykład mają w większości włosy farbowane z ciemnego blondu na platynę.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 15:22   #2690
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja sobie kupiłam paletę na allegro, ale nie polecam.. jest bardzo płaska , zszarzała (marna jakość druku) i te odcienie.. są gdzieś obok prawdy natomiast zagranicą widziałam bardzo fajne karnety kolorystyczne, ale pewnie kosztują miliony monet.
Może na naszym allegro jest coś fajnego dostępnego, ale pewnie b drogo. Można poszukać na ebayu, gdyby było coś sensownego, sama bym rozważyła zakup karnetu BW i TW (dla siostry)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 15:26   #2691
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dobrze, na pewno nie jestem LS. To kompletnie nie mój odcień cery. Te dziewczyny mają taką różowawą cerę, ja mam bardziej beżową, nawet widzę żółtawe tony.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2015-04-07 o 15:28
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 15:30   #2692
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja sobie kupiłam paletę na allegro, ale nie polecam.. jest bardzo płaska , zszarzała (marna jakość druku) i te odcienie.. są gdzieś obok prawdy natomiast zagranicą widziałam bardzo fajne karnety kolorystyczne, ale pewnie kosztują miliony monet.
Może na naszym allegro jest coś fajnego dostępnego, ale pewnie b drogo. Można poszukać na ebayu, gdyby było coś sensownego, sama bym rozważyła zakup karnetu BW i TW (dla siostry)
No właśnie obawiam się, że to może być drogi interes . Też bym najbardziej się skłaniała do kupienia 2 max 3 palet, ale jakie by były dla mnie najbardziej sensowne? Przypomnę mój post.
W takim razie jakieś lato..?
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 15:42   #2693
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
No właśnie obawiam się, że to może być drogi interes . Też bym najbardziej się skłaniała do kupienia 2 max 3 palet, ale jakie by były dla mnie najbardziej sensowne? Przypomnę mój post.
W takim razie jakieś lato..?
W Twoich odpowiedziach jest masę sprzeczności jak dla mnie

Najpierw piszesz, że najlepiej Ci ciemnym turkusie i chłodnej czerwieni - nasuwa się ciemna zima ewentualnie inna zima, ewentualnie jeszcze ciemna jesień, chłodne lato, może jasne lato (zależy od interpretacji nasycenia tych kolorów)
Następnie wklejasz limonkowy pisząc, że jaskrawe odpadają - limonkowy to dobry kolor dla zim jednakże zależy jaki masz na myśli. Neonowe żółcie, pomarańcze, czerwienie to kolory które wg mnie nie wyglądają na nikim dobrze i naturalnie.. bo to są nienaturalne kolory, one nie występują w przyrodzie. Zatem pytanie brzmi co masz na myśli
Natomiast pomarańcze i czerwienie jaskrawe eliminują np. wiosnę. Zresztą, na wiosnę mi nie wyglądasz, nie widać tej czystości wiosennej.
Następnie piszesz, że czerń jest OK, ale biel nie jest dobra. To by nasuwało właśnie wiosnę bo zimy są i w bieli i czerni bardzo ładniutkie ale też może nasuwać DA (ciemną jesień).
Grafit z kolei wygląda naturalnie na zimach, ale też jest super dla niektórych lat i dla ciemnej jesieni.

Potem stwierdzasz, że najlepsze są dla Ciebie kolory przybrudzone, nie czyste (co kieruje w stronę jesieni)

Generalnie najbardziej wychodzi ciemna jesień, ale mówisz, że raczej chłodne kolory... a jak u Ciebie z khaki, zgniłą zielenią, granatem? Jakie fiolety? Jak ogólnie z ciemnymi kolorami, może być ich dużo? Jaki makijaż Ci pasuje czy możesz sobie zrobić ciemny makijaż oka oraz np. brązową/fioletową szminkę i nie przytłacza Cię to (nie robi się mrocznie?)

Nie wiem, to wszystko zależy od odcienia koloru jaki pasuje. Od jego stopnia nasycenia, od jego temperatury.. trochę mało tu informacji.
Natomiast ze zdjęcia (aczkolwiek nienawidzę oceniać po zdjęciu) wyglądasz na typ ciepły, zwłaszcza oko. I znowu widze DA czyli ciemną jesień. No nic, testuj. Próbuj.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 16:03   #2694
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
W Twoich odpowiedziach jest masę sprzeczności jak dla mnie

Najpierw piszesz, że najlepiej Ci ciemnym turkusie i chłodnej czerwieni - nasuwa się ciemna zima ewentualnie inna zima, ewentualnie jeszcze ciemna jesień, chłodne lato, może jasne lato (zależy od interpretacji nasycenia tych kolorów)
Następnie wklejasz limonkowy pisząc, że jaskrawe odpadają - limonkowy to dobry kolor dla zim jednakże zależy jaki masz na myśli. Neonowe żółcie, pomarańcze, czerwienie to kolory które wg mnie nie wyglądają na nikim dobrze i naturalnie.. bo to są nienaturalne kolory, one nie występują w przyrodzie. Zatem pytanie brzmi co masz na myśli
Natomiast pomarańcze i czerwienie jaskrawe eliminują np. wiosnę. Zresztą, na wiosnę mi nie wyglądasz, nie widać tej czystości wiosennej.
Następnie piszesz, że czerń jest OK, ale biel nie jest dobra. To by nasuwało właśnie wiosnę bo zimy są i w bieli i czerni bardzo ładniutkie ale też może nasuwać DA (ciemną jesień).
Grafit z kolei wygląda naturalnie na zimach, ale też jest super dla niektórych lat i dla ciemnej jesieni.

Potem stwierdzasz, że najlepsze są dla Ciebie kolory przybrudzone, nie czyste (co kieruje w stronę jesieni)

Generalnie najbardziej wychodzi ciemna jesień, ale mówisz, że raczej chłodne kolory... a jak u Ciebie z khaki, zgniłą zielenią, granatem? Jakie fiolety? Jak ogólnie z ciemnymi kolorami, może być ich dużo? Jaki makijaż Ci pasuje czy możesz sobie zrobić ciemny makijaż oka oraz np. brązową/fioletową szminkę i nie przytłacza Cię to (nie robi się mrocznie?)

Nie wiem, to wszystko zależy od odcienia koloru jaki pasuje. Od jego stopnia nasycenia, od jego temperatury.. trochę mało tu informacji.
Natomiast ze zdjęcia (aczkolwiek nienawidzę oceniać po zdjęciu) wyglądasz na typ ciepły, zwłaszcza oko. I znowu widze DA czyli ciemną jesień. No nic, testuj. Próbuj.
No własnie, ja sama widzę te sprzeczności i dlatego mam taki kłopot. Nie wiem co z tym zrobić. Możliwe też, że po prostu nie umiem sama szczerze ocenić nie wykluczam tego faktu...

Zgniłe zielenie często noszę i uważam, że wyglądam w nich w porządku. W linku jestem na jednym zdjęciu w takiej bluzce, w rzeczywistości ma ciut bardziej intensywny kolor, przed chwilą porównałam (ale w sumie różne ustawienia monitora moga być) i ten jest najbliżej:


Fiolety tylko śliwkowe.

Co do makijażu to zdecydowanie ciemny mnie przytłacza, usta ciemne odpadają, oko z lekkim smokey wygląda w porzadku, ale bez przesady. Coś takiego odpada.
Za to coś takiego jest w porządku.

Wiem, że na pewno wiele rzeczy nie trzyma się kupy i trzeba testować, dlatego myślę o kupieniu palet no i skrycie błagam o jakieś nakierowanie, bo głupek jestem . Najlepiej dla mnie będzie wziąć DA i lato?
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 16:47   #2695
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
No własnie, ja sama widzę te sprzeczności i dlatego mam taki kłopot. Nie wiem co z tym zrobić. Możliwe też, że po prostu nie umiem sama szczerze ocenić nie wykluczam tego faktu...

Zgniłe zielenie często noszę i uważam, że wyglądam w nich w porządku. W linku jestem na jednym zdjęciu w takiej bluzce, w rzeczywistości ma ciut bardziej intensywny kolor, przed chwilą porównałam (ale w sumie różne ustawienia monitora moga być) i ten jest najbliżej:


Fiolety tylko śliwkowe.

Co do makijażu to zdecydowanie ciemny mnie przytłacza, usta ciemne odpadają, oko z lekkim smokey wygląda w porzadku, ale bez przesady. Coś takiego odpada.
Za to coś takiego jest w porządku.

Wiem, że na pewno wiele rzeczy nie trzyma się kupy i trzeba testować, dlatego myślę o kupieniu palet no i skrycie błagam o jakieś nakierowanie, bo głupek jestem . Najlepiej dla mnie będzie wziąć DA i lato?

Ja się kompletnie nie znam na analizie kolorystycznej, ale jak dla mnie to do Ciebie pasuje opis DW.
http://ubierajsieklasycznie.pl/anali...tensywna-zima/
kaguya pisała, że to trochę stereotypowe/schematyczne opisy, ale np. cery do Ciebie pasuje. Dla mnie na pierwszy rzut oka masz chłodny odcień cery, ma różowawy odcień, ale jest też lekko ocieplona i posiada dużo odcienia żółtego. I jak dla mnie jesteś podobna do A. Hathaway.
Paleta ciemnej zimy chyba do Ciebie pasuje, przejrzyj te z pierwszej strony wątku.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 16:58   #2696
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja się kompletnie nie znam na analizie kolorystycznej, ale jak dla mnie to do Ciebie pasuje opis DW.
http://ubierajsieklasycznie.pl/anali...tensywna-zima/
kaguya pisała, że to trochę stereotypowe/schematyczne opisy, ale np. cery do Ciebie pasuje. Dla mnie na pierwszy rzut oka masz chłodny odcień cery, ma różowawy odcień, ale jest też lekko ocieplona i posiada dużo odcienia żółtego. I jak dla mnie jesteś podobna do A. Hathaway.
Paleta ciemnej zimy chyba do Ciebie pasuje, przejrzyj te z pierwszej strony wątku.
Na zdjęciach zawsze wychodzi się chłodniej niż w rzeczywistości, poza tym oprócz 1 zdjęcia reszta jest prześwietlona (zdjęć). Ja widzę ciepło, zwłaszcza w tęczówce. Zima wygląda dobrze w bieli, zwłaszcza czystej bieli, ale DW i BW tolerują też piaskowe kolory i złamane biele.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 19:38   #2697
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dalej uważam, że Anabelka to żadna Zima ani DA, bo ciemne oprawki okularów ją przytłaczają.
A te kolory, które wrzuciła, mogą wskazywać na Lato, ale na pierwszych zdjęciach wygląda jak Jesień.
Myślę, że albo źle oceniamy odcienie, albo zdjęcia są przekłamane.

Co do ochłodzenia na zdjęciach, to moja cera zawsze wygląda na cieplejszą, a włosy ciemniejsze
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 19:54   #2698
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Na zdjęciach zawsze wychodzi się chłodniej niż w rzeczywistości, poza tym oprócz 1 zdjęcia reszta jest prześwietlona (zdjęć). Ja widzę ciepło, zwłaszcza w tęczówce. Zima wygląda dobrze w bieli, zwłaszcza czystej bieli, ale DW i BW tolerują też piaskowe kolory i złamane biele.
Oczywiście mogę się mylić, jak już pisałam nie znam się na tym kompletnie, to tylko moje subiektywne odczucia i opinie.

Ja jestem latem, mam ziemistą cerę, popielate włosy, jasne oczy, całość wypada ogólnie dosyć blado, szaro i delikatnie. Potrzebuję żywych kolorów żeby mnie było w ogóle widać. Nie jestem wtajemniczona w to, jakie dokładnie są cechy każdego z typów będących latem, ale moim zdaniem żadnym typem lata nie jest. Dlatego, że annabelka ma wyrazistą urodę, gdyby porównać np. moją twarz z jej twarzą to na pewno są to dwa różne typy kolorystyczne.
Ja obstawiam zimę lub jesień. A skoro piszecie, że zimą nie jest to może faktycznie np. DA. Ciepło w tęczówce też widzę i zgadzam się z Tobą kaguya, że te okulary w ciemnych oprawkach ją przytłaczają. Dobrze, że zwróciłaś na to uwagę, faktycznie ta czerń jest dla niej za mocna.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 19:56   #2699
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 142
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2




Nie wiedziałam, że jest tyle odcieni jednej pory.
Wiele lat temu skorzystam z pomocy wizażystki i jest ok.
finan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 20:05   #2700
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dobra , a jakbym miała wybrać 3 palety kolorów do przetestowania to które by to były? DA i dwa podtypy lata? Czy dalej źle kombinuję?

Nie liczę w tej chwili na odkrycie konkretnego typu, będę testować
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.