Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-28, 17:42   #1
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Wink

Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...


Od pewnego czasu naszła mnie chęć na zmianę zapachu.
Dotychczas nie psikałam się wiele, bo zawsze jakoś się spieszyłam rano, aż w końcu postanowiłam to zmienić.

Niestety każdy jeden zapach, który miałam nie był zbyt trwały...Nie mam pojęcia od czego to zależy, ale gdy psikałam się w tym samym czasie, w którym psikała się np. moja koleżanka albo mama, mi zawsze wcześniej zapach znikał. Zazwyczaj po 3-4 godzinach jest już ledwo wyczuwalny, a po 6 nie ma prawie śladu....

Niestety nie wszystkie perfumy (albo nawet większość) nie jest na moją kieszeń, więc muszę się zadowolić takimi maksymalnie do 100-120 zł, gdy uzbieram taką kwotę. Moim wielkim marzeniem jest posiadanie Vice Versa YSL. Niestety cena tego cuda, jak na razie mnie odstrasza, chociaż wiem, że kiedyś go będę miała. Takie zapachy jak VV bardzo mi odpowiadają, chociaż uwielbiam te z przewagą owoców.

Obecnie używam Curious (Britney Spears ), ale ten zapach tak średnio mi odpowiada. Na początku byłam nim zachwycona, a teraz pozbyłam się go przy pierwszej lepszej okazji.

Zimą preferuję wręcz egzotyczne zapachy, od tamtego roku oszczędzam Island Kiss (Escada) . Ten zapach mi pasuje, ale nie wyobrażam sobie, żeby używać go w lecie....

W międzyczasie używałam jeszcze Puma Jamaica, ale też mi nie przypadła do gustu.

Poza tym moją wielką (jak na razie niespełnioną) miłością jest Burberry London i planuję go sobie kupić w najbliższym czasie. Jednak chciałabym poszukać też jakiegoś innego zapachu. Z racji tego, że na Vice Versa będę jeszcze zbierała dłuuuugo, chciałabym sobie kupić coś w najbliższym czasie.
Tak jak wcześniej pisałam, maksymalnie do 120 zł.
Niestety mieszkam w małym mieście i nie mam szansy powąchania zapachów (no oprócz podróbek...), więc muszę kupować w ciemno.

(Dodam, że mam 17 lat.)

Podobają mi sie zapachy:
Vice Versa (YSL), Island Kiss (Escada), London (Burberry), lubię kilka zapachów Demeter (Funeral Home, Rain), Lyrical (ogólnie lubię, jak czuć konwalie, Avon), Dolce Vita, Be delicious (czerwone).


Średnio podobają mi się:
Angel, Indian Summer, Jamaica, Flower


W ogóle mi się nie podobają:
Wszystkie Jeans od Versace, Curious, poza tym ostre, ciężkie i duszące zapachy.


Poza tym marzy mi się zapach pierniczków we flakonie.

Doradzicie coś?
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:54   #2
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

Widze, ze preferujesz owocki moge Ci w takim razie polecic:

- Baby Doll YSL - swiezy, slodkawy owocowy zapach, w sam raz na cieple, sloneczne dni

- Green Tea EA - zapach ze sredniej polki, ale bardzo ladnie odzwierciedlajacy swiezy aromat zielonej herbaty, niestety, z trwaloscia kiepsko

- Moschino Couture - przepiekny, owocowy, lekko kwaskowy zapach, niebanalny i bardzo rozpoznawalny, wyrozniajacy sie w tlumie innych

- zapachy Mexx (szczgolnie Waterlove) - na tym przynajmniej nie zbankrutujesz a nawet ladnie sie potrafia trzymac na skorze

a kosztami mozesz zredukowac kupujac u pewnych sprzedawcow na Allegro, gdzie oczywiscie oryginalny zapach mozesz kupic nawet za polowe sklepowej ceny
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 18:03   #3
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

Waterlove używa moja mama, ale nigdy mi nie pasował ten zapach .
Zastanawiałam się jeszcze nad Baby Doll, ale nie mam nawet jak go powąchać.

Znalazłam na Allegro
Moschino COUTURE i po samym składzie podoba mi się
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 18:56   #4
studentkaAM
Zakorzenienie
 
Avatar studentkaAM
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kłobuck/Zabrze
Wiadomości: 4 171
GG do studentkaAM Wyślij wiadomość przez MSN do studentkaAM
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

Mówisz, że lubisz owoce... Lalesia zaproponowała ci Baby Doll YSl. Ale to z rodzaju słodziaków. A ze świeżuchów i do tego super owocowych polecam ci Sergio Tacchini O zone. Mnie on bardzo mile zaskoczył. Trwałość na mnie zadziwiająca. Możesz go dostać na Allegro. O np tu-> http://www.allegro.pl/item415852341_..._edt_50ml.html

Pozdrawiam
__________________
Zapachy na wymianę

Szukam odlewki N. Ricci Love in Paris. Proszę o PW
studentkaAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 19:07   #5
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

pierniczki mowisz?? polecam Nine Ricci :
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2389

albo

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4454

z tego co opisalas, powinny tez spodobac ci sie Gucci II
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 19:13   #6
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

Cytat:
Napisane przez lalesia Pokaż wiadomość
Widze, ze preferujesz owocki moge Ci w takim razie polecic:

- Baby Doll YSL - swiezy, slodkawy owocowy zapach, w sam raz na cieple, sloneczne dni

- Green Tea EA - zapach ze sredniej polki, ale bardzo ladnie odzwierciedlajacy swiezy aromat zielonej herbaty, niestety, z trwaloscia kiepsko

- Moschino Couture - przepiekny, owocowy, lekko kwaskowy zapach, niebanalny i bardzo rozpoznawalny, wyrozniajacy sie w tlumie innych

- zapachy Mexx (szczgolnie Waterlove) - na tym przynajmniej nie zbankrutujesz a nawet ladnie sie potrafia trzymac na skorze

a kosztami mozesz zredukowac kupujac u pewnych sprzedawcow na Allegro, gdzie oczywiscie oryginalny zapach mozesz kupic nawet za polowe sklepowej ceny

Ja tez polceam
Mysle, że Ci się spodobaja..
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 19:32   #7
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

Zaproponowalabym Ci Brit Red Burberry. To dosyc ciekawy zapach na pograniczu kwasnej swiezosci z cukrowa slodycza. Ciasto rabarbarowe i cukier puder.
Niestety trwalosc przecietna.

moglabys sprobowac zapachow Kylie Minogue - szczegiolnie Sweet Darling i wg mojego nosa gruszkowo-waniliowe Sexy Darling
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-28, 19:52   #8
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

Dziękuję za propozycje .

Wąchałam zwykłe Brit Burberry, Kylie też, ale szczerze mówiąc nie pamiętam już, jak pachniała.

Chyba skuszę się na Baby Doll.

Jak na razie szukam jeszcze pierniczków, bo wymarzył mi się taki ciepły zapach na zimę.
Nina Ricci, Les Belles, Delice d'epices?!... jest całkiem zachęcający, ale ten drugi to już nietsety nie ta półka cenowa
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 16:10   #9
karusiasnk
Raczkowanie
 
Avatar karusiasnk
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sanok
Wiadomości: 416
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

Z tańszych zapachów na prawde fajną wodą jest Naomi Campbell Paradise Passion... jest świetna ale trudno ją już znaleźć chyba ...
karusiasnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 17:25   #10
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

Cytat:
Napisane przez karusiasnk Pokaż wiadomość
Z tańszych zapachów na prawde fajną wodą jest Naomi Campbell Paradise Passion... jest świetna ale trudno ją już znaleźć chyba ...
Ja ją widzę w każdej drogerii
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 08:52   #11
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

pierniczki?
L de Lolita Lempicka, toż to jedno wielkie cudowne ciastko!
Anna Sui Sui Dreams - też pierwsze skojazenie - ciasteczko! cudowna wanilia
i oczywiście bliźniacza siostra L de LL (tansza 3 razy, 100 ml - 79 zł) Sephora - carmel vanilla
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 10:12   #12
elmilinden
Raczkowanie
 
Avatar elmilinden
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 325
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

Nie chcę wprowadzać zamętu, ale Baby Doll raczej nie są trwałe

No i nie wiem, czy nadają się na jesień, bo są takie cytrusowo-słodkawe. Moim zdaniem zapach bez wyrazu i wiele jest bardzo podobnych.

Bardzo owocowy jest zapach Guess by Guess. I powinien być dość tani, nawet w Sephorze kosztuje ok. 120zł 50 ml.

Natomiast niesamowicie trwałe, wręcz koszmarnie są wszystkie wymysły Ralpha Lauren z serii Ralph i nowe reedycje. Polecam Ralpha klasycznego, w turkusowej butelce. Wersja Hot pachnie kokosem, ciasteczkami i kojarzy mi się z ciasteczkowym potworem... Wersja Wild jest poziomkowa (nieco syntetycznie, ale ujdzie) i słodka. Reszty nie pamiętam. Ale trwałość w każdym przypadku- zabójcza. Na pewno utrzymują się dużo dłużej niż Baby Doll. I w zimę będą się sprawdzać.

Może jednak lepiej przejeź się w weekend do jakiegoś miasta i tam sprawdź te zapachy. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, kupowanie w ciemno to kiepska inwestycja...

Aha, jak napisałaś o tych pierniczkach i ciastkach, to jednak radziłabym powąchać Ralpha Wild- poziomki plus trochę różowego pieprzu, słodkości i drzewo sandałowe. I na pewno będziesz czuła ten zapach. Kiedyś niewiele myśląc spryskałam sobie nim rękę a potem cierpiałam męczarnie pół dnia
elmilinden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 06:47   #13
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Poszukuję czegoś nowego i przede wszystkim trwałego...

Cytat:
Napisane przez sharlottek Pokaż wiadomość
pierniczki?
L de Lolita Lempicka, toż to jedno wielkie cudowne ciastko!
Ciastko, tyle że nie piernikowe.

Cytat:
Napisane przez elmilinden Pokaż wiadomość
Nie chcę wprowadzać zamętu, ale Baby Doll raczej nie są trwałe
Zależy na kim, na mnie są.

_________________

Z pierników polecam Ninę Ricci Delice D'epices, naprawdę smakowite, ciepłe, piernikowe, na zimę w sam raz. Na allegro można kupić w fajnej cenie. Ten drugi owszem, nie dość że drogi to jeszcze ciężki do zdobycia.

Baby Doll możesz powąchać w perfumeriach Sephora, Douglas, w aptece Super Pharm. Uroczy, dziewczęcy zapach na wiosnę i lato.

A znasz może Lolitę Lempicką EDP? Nie jest to piernik, ale obłędne ciepło i słodycz, doprawione gigantycznym ogonem, zapach podoba się chyba wszystkim nastolatkom świata. I nie tylko nastolatkom, ja na zimę uwielbiam go pasjami.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.