Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-26, 23:25   #31
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

orbitrek spala najwiecej kalorii oraz jest bezpieczny dla kolan... wolniej sie nudzi i ogolnie fajnie sie na nim cwiczy rowerek niestety nie da takich rezultatow i ogranicza spalanie tluszczu na nogi, podczas gdy orbitrek wlacza takze ramiona, plecy, tylek... nie da sie nie schudnac! pozdrawiam
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 08:47   #32
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Orbitrek, orbitrek i jeszcze raz ORBITREK

Cwicze na nim juz sporo czasu i wiem z wlasnego doswiadczenia, ze efekty moga byc powalajace i nie trzeba na nie czekac zbyt dlugo

Poczatkowo, jak tylko go widzialam robilo mi sie niedobrze a teraz 4,5 czy 6 rano wstaje i cwicze lubie go, a on mnie ( chyba )

Dodam, ze ja mam stary model a i tak jestem zadowolona.

Takze, jak wyzej ORBI
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 10:41   #33
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Szkoda, że dowiaduję się o tym teraz. Na święta wyżebrałam rowerek...
Jeżdżę na nim dopiero od 2 tygodni i jak na taki okres czasu efekty mnie zadowalają, jednak na takim orbitreku pewnie byłoby duuużo lepiej... :P
Jak pech to pech, ale może się rowerek kiedyś popsuje.
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 13:16   #34
cacoa
Raczkowanie
 
Avatar cacoa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 59
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Cześć Dziewczyny,
pomóżcie mi proszę;P mam problem grubych ud,ale nie bardzo wiem co z tym zrobić. Kupiłam sobie orbitreka,ale jakiś taki z allegro więc za dobry nie jest bo jak go zlożyłam to się okazało,że czy biore na lzejsze obroty czy na ciezsze to dziala tak samo wiec ocenilabym,ze dziala na srednio ciezko no,ale przeciez z tego powodu nie przestane cwiczyc w koncu wydalam troche na niego pieniedzy...ale czy przy wiekszym obciazeniu uda wlasnie mi sie jeszcze bardziej nie rozrosna? i tak mam nieproporcjonalne do swojej sylwetki wiec boje sie co bedzie jesli jeszcze bardziej sie doprawie po orbitreku...podzielcie sie ze mna swoimi opiniami,szczegolnie te które z Was ćwiczyly na nim jakis dłuższy czas. Pozdrawiam
cacoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 13:26   #35
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Wybierz sie do sklepu i wypróbuj kazdy sprzet i zobaczysz co bardziej ci sie podoba. ja osobicie zastanawiałabym sie nad rowerkiem badz orbitrkiem
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 14:45   #36
gosiaczek24
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek24
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław:) ale aktualnie Magdeburg
Wiadomości: 18
GG do gosiaczek24
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Mi się wydaje, że stepper jest lepszy
gosiaczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 15:14   #37
cacoa
Raczkowanie
 
Avatar cacoa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 59
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Chodzilo mi o to czy po tym wszystkim uda się jeszcze nie powiększają bardziej? I tak mam już wystarczająco umięśione wręcz przeciwnie chciałam bym z nich zrzucić tylko nie wiem czy te sprzety mi pomoga.
cacoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-27, 21:15   #38
20Agatka20
Rozeznanie
 
Avatar 20Agatka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 911
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Ja popieram większość dziewczyn , czyli wybierz ORBITREK , mogę się pochwalić że jestem jego szczęśliwą posiadaczką i ćwiczenia na nim są bardzo przyjemne i jak już wyżej dziewczyny pisały nie obciążają stawów no i można sobie na nim wyrobić łatwo kondycję wiem co mówię bo moja już jest lepsza , a ćwiczę dopiero niecałe trzy tygodnie .
Cacoa proponuję Ci abyś ponownie złożyła Orbitrek , bo może rzeczywiście coś tam źle zmontowałaś i biegaj sobie na najlżejszym obciążeniu bo na tych większych możesz podkreślić mięśnie , a tobie chyba bardziej zależy na spaleniu tłuszczu - prawda
20Agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:16   #39
VanillaGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 144
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Dziewczyny dzięki za odpowiedzi Przed kupnem orbitreka mam jeszcze jeden dylemat : czy to prawda że coś spalać zaczyna się dopiero po 40 minutach ćwiczeń?
VanillaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:24   #40
20Agatka20
Rozeznanie
 
Avatar 20Agatka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 911
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Vanilla co do tego spalania to są różne teorie , jedne mówią że po 20 , inne że po 30 a jeszcze inne , że po 40 według mnie to zależy od organizmu .
20Agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:44   #41
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Cytat:
Napisane przez cacoa Pokaż wiadomość
Chodzilo mi o to czy po tym wszystkim uda się jeszcze nie powiększają bardziej? I tak mam już wystarczająco umięśione wręcz przeciwnie chciałam bym z nich zrzucić tylko nie wiem czy te sprzety mi pomoga.
na redukcji - ujemny bilans nie ma mozliwosci o zadnym powiekszaniu sie danej czesci ciała. jedyne co to na poczatku moze wystapic delikatny przyrost (ale to mija )ale to bedzie spowodowane tym ze twoje nogi nie były przyzwyczajone do danego treningu
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 07:11   #42
kessik
Raczkowanie
 
Avatar kessik
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Socho
Wiadomości: 224
GG do kessik
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Ohh orbitrek jest wspaniały mam ten sprzęcik od 5 lat i jestm baaardzo zadowolona z niego (jeszcze się nie znudził)
__________________
and nothing else matters
kessik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 10:20   #43
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Cytat:
Napisane przez cacoa Pokaż wiadomość
Chodzilo mi o to czy po tym wszystkim uda się jeszcze nie powiększają bardziej? I tak mam już wystarczająco umięśione wręcz przeciwnie chciałam bym z nich zrzucić tylko nie wiem czy te sprzety mi pomoga.

sama sie nad tym zastanawialam jakis czas temu i pewien trener fitness mi powiedzial, ze:

miesnie rozrastaja sie tylko kiedy dostarcza im sie odpowiedniej ilosci skladnikow odzywczych, wiec jesli podczas cwiczen zachowasz takze diete, ktora dostarczy Ci mniej kalorii niz Twoje zapotrzebowanie to nie ma szans zeby miesnie sie rozrosly... gdyby to bylo takie latwe to kulturysci nie mieliby specjalnej diety gdzie jedza DUUUUUUZO, szczegolnie bialek
takze jesli bilans kaloryczny bedzie na minus to nie grozi Ci przyrost miesni
oczywiscie lepiej obliczyc swoje indywidualne zapotrzebowanie na kalorie, gdyz srednio podaje sie 2000 kcal ale tak naprawde srednia kobietka pracujaca w biurze lub uczca sie nie potrzebuje az tyle (malo ruchu)...


najprostrzy kalkulator
http://www.odchudzanie.yoyo.pl/kalku...kaloryczne.htm

bardziej zlozony
http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_ka...f-t276436.html

poza tym jesli chodzi o orbitrek to wcale nie musisz miec duzego obciazenia a ja wrecz ustawiam sobie zawsze poziom 1
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 07:30   #44
Veroni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

a ja sie wyłamię i polecę rowerek tylko najlepiej taki większy (stabilniejszy) z trasami. Sama jakieś 5 miesięcy temu przesiadywałam na różnych forach żeby wybrać odpowiedni sprzęt (a wahałam się między orbitrekiem, rowerem, stepperem, bieżnią a nawet wiosłami ) i w końcu zdecydowałam sie na rowerek i naprawdę nie żałuje. Duży rower z trasami (nie taki marketowy) daje naprawdę dużo możliwości...ja na przykład ćwiczę na kilka sposobów : czasem "normalnie" jeżdżę jak na rowerze, czasem na stojaco na większym obciążeniu (pracują uda i pośladki moim zdaniem podobnie jak w stepperze) a czasem jeszcze intensywnie pedałuję a w rękach mam ciężarki i sobie "macham"...wszystko zależy ile mam chęci i siły

Dodam jeszcze, że orbitrek w sumie też mi się spodobał (szczególnie że spala sie więcej kalorii) ale....jestem z natury baaardzo leniwa i wybierając rowerek pomyślałam, że łatwiej się zmuszę do ćwiczeń jeśli będę mogła siedzieć....i chyba miałam racje
Ogólnie zwyciężył argument, że spala się najwięcej kalorii na tym sprzęcie, na którym się ćwiczy -> więc moim zdaniem najlepiej spróbuj w sklepie lub jakiejś siłowni rowerki, orbitreki i inne i zobacz na czym najchętniej i najlprzyjemniej Ci się ćwiczy bo jeśli kupisz nawet najlepszy sprzęt a będzie on tylko stał to i tak kalorii się nie spali
Pozdrawiam
ufff ale się rozpisałam
Veroni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 16:44   #45
VanillaGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 144
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi Kupiłam wczoraj orbitreka ;dd Ćwiczyłam na nim troszeczkę,spaliłam jak na razie 125 kcal,wolę zacząć powoli,bałam się że będę miała zakwasy. Bardzo przyjemnie mi się ćwiczy,wieczorkiem wskakuję na niego ale już na troszkę dłużej ...Muszę powiedzieć,że gdy kończę ćwiczenia i z niego schodzę mam ochotę znowu wejść ;p
VanillaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 18:34   #46
20Agatka20
Rozeznanie
 
Avatar 20Agatka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 911
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

VanillaGirl dokonałaś świetnego wyboru BRAWO zobaczysz niedługo nie będziesz mogła żyć bez Orbiego trzymam za Ciebie kciuki i oby efekty było szybko widać
Zapraszam Cię jeszcze na wątek o Orbitreku
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245990&p age=52
pozdrawiam i mam nadzieję , że zajrzysz
20Agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 20:48   #47
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

Hej,
Poradźcie mi co kupić
Mam dwie opcje: sam rowerek albo stepper plus kołyskę do brzuszków.
Chciałabym troszkę sylwetkę ukształtować po zimie Dokładnie nogi i brzuch.

Marzy mi się orbiterek ale z tego co widzę nie schodzą one poniżej 300zł a tyle bym chciała przeznaczyć.

Ps. i powiedzcie czy warto kupować stepper bo sama nie wiem. Dużo osób mówi, że to w sam raz tylko na rozgrzewkę...

Edytowane przez Sikorka0204
Czas edycji: 2009-03-19 o 20:50
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 15:02   #48
Anka11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 35
Dot.: rower, orbitek czy coś innego

A ja narazie męcze się na rowerku ale mam ochote zakupić orbitka. chodze na siłownie i stwierdzam że dużo lepszy jest orbitek.
Anka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 16:37   #49
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

dziewczyny, a jakiego rodzaju orbitrek poleciłybyście? czy jest szansa kupić taki wystarczający do użytku domowego, ale w miarę dobry (stabilny) do 600zł? na co zwracać uwagę przy zakupie?
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 17:06   #50
kraina czarow
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 102
Dot.: rower, orbitek czy coś innego

Ja powiem wam, że też przez jakiś czas chodziłam na siłowanie, teraz niestety nie mam już tak dużo czasu ze względu na pracę, ale wtedy korzystałam zarówno z rowerków jak i orbitka i bez dwóch zdań on jest lepszy. Po pierwsze pracują wszystkie partie mięśni, lepiej rzeźbi i generalnei przyjemniej się na nim ćwiczy. Pewnie to zależy indywidualnie od upodobań każdego, ale mnie rowerek strasznie nudzi Sama jakiś czas temu myślałam czy sobie nie kupić samej orbitka, ale nie miałam wtedy kasy, a nie dawno siostra chłopaka okazało się, że znalazła jakąś promocję w intersporcie i sobie go kupiła, więc teraz zamiast odwiedzać chłopaka to odwiedzam orbitka i sobie ćwiczę na zmianę z siostrą chłopaka
kraina czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 11:36   #51
_Bathory_
Raczkowanie
 
Avatar _Bathory_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 96
Dot.: rower, orbitek czy coś innego

ja mam tani orbitrek i spisuje sie bez zarzutu, mozecie spokojnie kupowac http://www.sport-shop.pl/orbitrek-ma...ny-p-4301.html
_Bathory_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 10:49   #52
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

odświeżam wątek, bo sama zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś sprzętu do domu.
mam ogromny dylemat czy wybrać porządny rower czy mniej porządny orbitrek (chciałabym przeznaczyć tak max 1100-1300zł).

Jeśli chodzi o orbitreki to póki co wiem tylko tyle, że poleca się firmę Kettler - ale dla mnie są zdecydowanie za drogie

Kondycji nie mam prawie wcale Chciałabym stracić kilka kilogramów, a przy tym polubić ćwiczenia.
Zależy mi również na tym, żeby sprzęt nie był zbyt głośny.

W tym wątku większość zachwala orbitreka i też ku niemu ukierunkowuje się moja sympatia, ale chciałabym się jeszcze doradzić
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 13:48   #53
Marysia112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Dylematy - orbitrek,stepper czy rower stacjonarny?

ja własnie przymierzam się do kupna tego cuda- orbitrek magnetyczny , aż się pochwalęhttp://mmo.pl/1669-orbitrek-magnetyczny-hs-40-e.html Słyszałam o nim sporo dobrego, że wyszczupla, formuje sylwetkę i w ogóle, potem zdecydowałam się za zakup, zaczęłam odkładać pieniądze no i już nie długo w końcu będzie mój
Marysia112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.