Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie" - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-01, 17:41   #61
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez zakochana19 Pokaż wiadomość
w tym sęk,że już nic za bardzo zmieniać nie mogę.. niestety. bo oddałam bibliografię.
miałaby któraś z Was pomysł na zredagowanie tezy i konspektu?
Hehehe...
za chwile to Ci tu dziewczyny pracę maturalną napiszą
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 20:16   #62
201607250928
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 498
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Witam !
Może ja Ci pomogę .Sama piszę pracę maturalną o Żydach, tylko temat mam bardziej rozbudowany, mianowicie ` Portrety Żydów w literaturze polskiej. Omów na wybranych przydkładach z różnych epok`. Moją tezą jest, że społeczność żydowska była traktowana na przestrzeni wieków stereotypowo, a Ty możesz powiedzieć , że w czasie Holocaustu zostało to spotęgowane, odnieść się do paru wątków w historii a potem nic tylko działać ! : )
201607250928 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 08:23   #63
zakochana19
Wtajemniczenie
 
Avatar zakochana19
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 2 399
GG do zakochana19
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez Gabrielka92 Pokaż wiadomość
Witam !
Może ja Ci pomogę .Sama piszę pracę maturalną o Żydach, tylko temat mam bardziej rozbudowany, mianowicie ` Portrety Żydów w literaturze polskiej. Omów na wybranych przydkładach z różnych epok`. Moją tezą jest, że społeczność żydowska była traktowana na przestrzeni wieków stereotypowo, a Ty możesz powiedzieć , że w czasie Holocaustu zostało to spotęgowane, odnieść się do paru wątków w historii a potem nic tylko działać ! : )
dzięki

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Cytat:
Napisane przez zakochana19 Pokaż wiadomość
dzięki
"Holocaust to nawiększa zbrodnia XX wieku, lecz również nauka życia w sytuacjach krytycznych oraz przezwyciężanie lub uleganie ludzkim stereotypom."

?
__________________
wegetarianka od 30.08.2011![/COLOR][/SIZE][/RIGHT]
studentka pracy socjalnej w Krakowie od 1.10.2011!

zakochana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 08:32   #64
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez zakochana19 Pokaż wiadomość
"Holocaust to nawiększa zbrodnia XX wieku
Mocno kontrowersyjne biorąc pod uwagę co się w XX wieku działo - Żydzi nie byli jedynym eksterminowanym narodem i nie tylko tej narodowości ludzie ginęli w milionach. Jeżeli członek komisji będzie miał inne zdanie, to wątpię, że masz taki "warsztat", żeby to udowodnić.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 08:48   #65
zakochana19
Wtajemniczenie
 
Avatar zakochana19
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 2 399
GG do zakochana19
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

zamiast największa to może jednak z największych ?
__________________
wegetarianka od 30.08.2011![/COLOR][/SIZE][/RIGHT]
studentka pracy socjalnej w Krakowie od 1.10.2011!

zakochana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 10:03   #66
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Mi sie wydaje, że jednak możesz uznać, że największa. To prawda, że w obozach byłi przedstawiciele wielu narodowości, ale to Żydzi byli "teoretycznie " głównym celem. To o nich powstawały książki niemieckich pseudonaukowców, lekarzy jakoby Żydów można było bezkarnie zabijać bo nie są ludżmi (podawano nieprawdziwe dane dotyczące budowy ich mózgów itd)
Poza tym Żydzi zostali wygnani z wielu krajów na przestrzeni wieków (choćby Żydzi sefaradyjscy z Bośni wygnani z Hiszpanii) ale to już temat koleżanki, która pisze o stereotypach.
Zgadzam się, że z komisją może być różnie. To w końcu Polska i każdy (zważywszy na doświadczenie swojej rodziny) może mieć inny punkt widzenia

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Albo Żydzi ofiarami największej wojny XX wieku.
Nie znam statystyk, ale już choćby wojna na Bałkanach w latach 2001-2005 pociągneła za sobą wiele ofiar . Tyle, że to wojna bratobójcza.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 10:28   #67
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Mi sie wydaje, że jednak możesz uznać, że największa. To prawda, że w obozach byłi przedstawiciele wielu narodowości, ale to Żydzi byli "teoretycznie " głównym celem. To o nich powstawały książki niemieckich pseudonaukowców, lekarzy jakoby Żydów można było bezkarnie zabijać bo nie są ludżmi (podawano nieprawdziwe dane dotyczące budowy ich mózgów itd)
Poza tym Żydzi zostali wygnani z wielu krajów na przestrzeni wieków (choćby Żydzi sefaradyjscy z Bośni wygnani z Hiszpanii) ale to już temat koleżanki, która pisze o stereotypach.
Ale XX wiek to nie tylko II wojna światowa. Było przecież Ludobójstwo Ormian, które prawie zlikwidowało ten naród; był Wielki Głód na Ukrainie, który został wywołany, aby eksterminować ludność konkretnej narodowości i w którego wyniku zmarło 6-7 milionów ludzi. Sama wojna pochłonęła też wiele milionów ofiar po polskiej stronie. Holokaust był oczywiście straszną tragedią, ale to bardzo subiektywne czy największą, na pewno najgłośniejszą.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 10:45   #68
zakochana19
Wtajemniczenie
 
Avatar zakochana19
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 2 399
GG do zakochana19
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

napiszę "jedna z największych zbrodni" - myślę, że to będzie najodpowiedniejsze stwierdzenie.
__________________
wegetarianka od 30.08.2011![/COLOR][/SIZE][/RIGHT]
studentka pracy socjalnej w Krakowie od 1.10.2011!

zakochana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 11:09   #69
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Ale XX wiek to nie tylko II wojna światowa. Było przecież Ludobójstwo Ormian, które prawie zlikwidowało ten naród; był Wielki Głód na Ukrainie, który został wywołany, aby eksterminować ludność konkretnej narodowości i w którego wyniku zmarło 6-7 milionów ludzi. Sama wojna pochłonęła też wiele milionów ofiar po polskiej stronie. Holokaust był oczywiście straszną tragedią, ale to bardzo subiektywne czy największą, na pewno najgłośniejszą.
Dlatego się zreflektowałam i na końcu dodałam, że największa zbrodnia w czasie II wojny światowej
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 13:15   #70
elinka92
Raczkowanie
 
Avatar elinka92
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 197
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Mam bardzo podobny temat - Holocaust w literaturze i filmie. Omów na wybranych przykładach - dlatego, jeśli autorka wątku pozwoli, podepnę się tutaj
Mój problem polega na tym, że mam za dużo literatury i nie wiem z czego zrezygnować:
Zdążyć przed Panem Bogiem, H.Krall
Pięć lat kacetu, Grzesiuka
Dziewczynka w czerwonym płaszczyku, Ligockiej
Maus Spiegelmana (komiks)
i dwa filmy:
Lista Schindlera i Życie jest piękne.
Najmniej widzi mi się Krall, ale jest to lektura, więc nie wiem co z tym fantem zrobić. Jak myślicie?
__________________
pomóż psiakom ----> www.pustamiska.pl


"Zupełnie inaczej jest jeśli masz kogoś, kto Cię kocha.
to Ci daje setki powodów aby żyć"

elinka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 14:00   #71
quert92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Witam. Jako, że jestem tegorocznym maturzystą więc grzebałem co nieco w internecie na temat mojej pracy maturalnej, która brzmi "Holokaust i sposoby jego prezentowania. Przedstaw temat na przykładzie literatury i filmu". Napotkałem na wasze forum i zastanawiałem się czy nie dołączyć do waszej rozmowy jako że jest to forum dla kobiet długo zwlekałem ;p Cóż wszystko dla dobra matury.

Koleżanka widzę ma identyczny niemal temat więc wg mnie teza ma się nijak do pracy. Chodzi o róże UJĘCIA holocaustu w literaturze i filmie, a nie - holocaust w literaturze i filmie. Myślę, że należy przedstawić w jaki sposób przedstawiano holocaust, a nie opowiadać o Żydach i czym była ta tragedia.

W swojej pracy przedstawiłem takie ujęcia jak: obraz zdehumanizowania człowieka pod wpływem wojny, wpływ wojny na psychikę człowieka, wizerunek człowieka zlagrowanego i pozbawionego wartości moralnych, zderzenie 2 światów (campo di fiori), zmiana postawy wobec nowej rzeczywistości (kontakty handlowe- pożegnanie z Marią), upadek mitu romantycznej miłości, wojna oczami kochającego ojca i dziecka (życie jest piękne) oraz ogólnie o obrazie traktowania żydów i stopniowym rujnowaniu życia (Pianista)

Moja bibliografia:

- Campo di fiori
- T. Borowski (Pożegnanie z Marią, Proszę państwa do gazu)
- Medaliony (Przy torze kolejowym, dorośli i dzieci w Oświęcimiu, Profesor Spanner)
- Życie jest piękne
- Pianista

Może troszkę pomogłem i mam nadzieje, że ktoś znajdzie jeszcze jakieś pomysły, wskazówki.
Pozdrawiam

quert92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 18:11   #72
catdzilla
Przyczajenie
 
Avatar catdzilla
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Witam,
ja również posiadam podobny temat, z tym, ze ja mam tylko Holocaust w literaturze.
Utwory mam wybrane od stycznia, kiedy to pierwszy raz oddawaliśmy bibliografię do sprawdzenia.
Z konspektem własnie się męczę... W zasadzie zostały mi już tylko wnioski końcowe, dla mnie najgorsza rzecz do wymyślenia... Ale musimy dać radę!
catdzilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 19:23   #73
201607250928
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 498
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Mam nadzieję, że dam radę. Kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Bibliografię mam, ale najgorsze jest to, że mam na przestrzeni epok, a ja mam 2 i resztę będę tak jakby dopowiadać. Moja Profesor powiedziała, że mogę tak zrobić, a ja sama się nad tym zastanawiam .
201607250928 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 21:50   #74
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez quert92 Pokaż wiadomość
Witam. Jako, że jestem tegorocznym maturzystą więc grzebałem co nieco w internecie na temat mojej pracy maturalnej, która brzmi "Holokaust i sposoby jego prezentowania. Przedstaw temat na przykładzie literatury i filmu". Napotkałem na wasze forum i zastanawiałem się czy nie dołączyć do waszej rozmowy jako że jest to forum dla kobiet długo zwlekałem ;p Cóż wszystko dla dobra matury.

Koleżanka widzę ma identyczny niemal temat więc wg mnie teza ma się nijak do pracy. Chodzi o róże UJĘCIA holocaustu w literaturze i filmie, a nie - holocaust w literaturze i filmie. Myślę, że należy przedstawić w jaki sposób przedstawiano holocaust, a nie opowiadać o Żydach i czym była ta tragedia.

W swojej pracy przedstawiłem takie ujęcia jak: obraz zdehumanizowania człowieka pod wpływem wojny, wpływ wojny na psychikę człowieka, wizerunek człowieka zlagrowanego i pozbawionego wartości moralnych, zderzenie 2 światów (campo di fiori), zmiana postawy wobec nowej rzeczywistości (kontakty handlowe- pożegnanie z Marią), upadek mitu romantycznej miłości, wojna oczami kochającego ojca i dziecka (życie jest piękne) oraz ogólnie o obrazie traktowania żydów i stopniowym rujnowaniu życia (Pianista)


Może troszkę pomogłem i mam nadzieje, że ktoś znajdzie jeszcze jakieś pomysły, wskazówki.
Pozdrawiam

No właśnie tak mi się wydawało, że UJĘCIE to sposób przedstawienia tematu czyli forma niekoniecznie treśc.
Dlatego nawet byłabym skłonna wykorzystać sposób ukazania holocaustu na przykładzie "Bękartów wojny" min.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 22:01   #75
quert92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
No właśnie tak mi się wydawało, że UJĘCIE to sposób przedstawienia tematu czyli forma niekoniecznie treśc.
Dlatego nawet byłabym skłonna wykorzystać sposób ukazania holocaustu na przykładzie "Bękartów wojny" min.

Myślę, że oparcie prezentacji jedynie na sposobie prezentowania czyli jak to napisałaś - formie nie bardzo starczy. Nie da się mówić tylko o dziennikach/opowiadaniach/reportażach przez 15 min. Moim zdaniem o formie należałoby tylko wspomnieć, a resztę prezentacji należy oprzeć właśnie na treści.
quert92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 23:44   #76
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez quert92 Pokaż wiadomość
Myślę, że oparcie prezentacji jedynie na sposobie prezentowania czyli jak to napisałaś - formie nie bardzo starczy. Nie da się mówić tylko o dziennikach/opowiadaniach/reportażach przez 15 min. Moim zdaniem o formie należałoby tylko wspomnieć, a resztę prezentacji należy oprzeć właśnie na treści.
Z pewnością nie wystarczy. Ale treść według mnie powinna pochodzić właśnie z utworów, filmów, które w bardzo odmienny sposób ukazują zagładę Żydów.
Można też uznać, że ujęcie to pewna perspektywa bohatera- holocaust widziany właśnie jego oczyma. Czyli różnorodnie.

Wydaje mi się, że można to potraktować dosyć swobodnie i zdecydować się na pewną klasyfikację. Ważne by dobrze uzasadnić.

"Nie da się mówić tylko o dziennikach/opowiadaniach/reportażach przez 15 min."

Nie zupełnie chodziło mi o formę jako gatunek literacki bardziej o sposób przedstawienia (groteska, symbolizm, dosłownie)
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2011-04-02 o 23:46
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 09:49   #77
zakochana19
Wtajemniczenie
 
Avatar zakochana19
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 2 399
GG do zakochana19
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez quert92 Pokaż wiadomość
Witam. Jako, że jestem tegorocznym maturzystą więc grzebałem co nieco w internecie na temat mojej pracy maturalnej, która brzmi "Holokaust i sposoby jego prezentowania. Przedstaw temat na przykładzie literatury i filmu". Napotkałem na wasze forum i zastanawiałem się czy nie dołączyć do waszej rozmowy jako że jest to forum dla kobiet długo zwlekałem ;p Cóż wszystko dla dobra matury.

Koleżanka widzę ma identyczny niemal temat więc wg mnie teza ma się nijak do pracy. Chodzi o róże UJĘCIA holocaustu w literaturze i filmie, a nie - holocaust w literaturze i filmie. Myślę, że należy przedstawić w jaki sposób przedstawiano holocaust, a nie opowiadać o Żydach i czym była ta tragedia.

W swojej pracy przedstawiłem takie ujęcia jak: obraz zdehumanizowania człowieka pod wpływem wojny, wpływ wojny na psychikę człowieka, wizerunek człowieka zlagrowanego i pozbawionego wartości moralnych, zderzenie 2 światów (campo di fiori), zmiana postawy wobec nowej rzeczywistości (kontakty handlowe- pożegnanie z Marią), upadek mitu romantycznej miłości, wojna oczami kochającego ojca i dziecka (życie jest piękne) oraz ogólnie o obrazie traktowania żydów i stopniowym rujnowaniu życia (Pianista)

Moja bibliografia:

- Campo di fiori
- T. Borowski (Pożegnanie z Marią, Proszę państwa do gazu)
- Medaliony (Przy torze kolejowym, dorośli i dzieci w Oświęcimiu, Profesor Spanner)
- Życie jest piękne
- Pianista

Może troszkę pomogłem i mam nadzieje, że ktoś znajdzie jeszcze jakieś pomysły, wskazówki.
Pozdrawiam


dzięęęękuje! na pewno skorzystam z Twoich wskazówek teraz mam jeszcze kilka spraw do załatwienia w szkole, ale od przyszłego tygodnia zabieram się do pisania na 100%.
__________________
wegetarianka od 30.08.2011![/COLOR][/SIZE][/RIGHT]
studentka pracy socjalnej w Krakowie od 1.10.2011!

zakochana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 21:27   #78
maturalna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Witam Maturzystów! Jestem studentką Filologii Polskiej i od jakiegoś czasu dorabiam sobie pisząc prace maturalne. Każda moja praca jest jednorazowa, nigdy się nie powtarza i każde moje dzieło zostało wysoko ocenione. Podejmuję się każdego tematu prezentacji. Jeśli jesteś zainteresowany/-na nie zastanawiaj się, tylko pisz na e-maila: matura.pestka@gmail.com
maturalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 14:13   #79
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez maturalna Pokaż wiadomość
Witam Maturzystów! Jestem studentką Filologii Polskiej i od jakiegoś czasu dorabiam sobie pisząc prace maturalne. Każda moja praca jest jednorazowa, nigdy się nie powtarza i każde moje dzieło zostało wysoko ocenione. Podejmuję się każdego tematu prezentacji. Jeśli jesteś zainteresowany/-na nie zastanawiaj się, tylko pisz na e-maila: matura.pestka@gmail.com
Bardzo to etyczne, mam nadzieję, ze nauczycielką nie zostaniesz
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 20:38   #80
maryana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

WITAM,

W tym roku mam maturę i wybrałam podobny temat na ustą z polskiego. Holocaust w literaturze i filmie. Omów na wybranych przykładach.
Moja literatura i filmy to:
I boję się znów - Wanda Półtawska
Opowiadania Tadeusza Borowskiego
Fragmenty rozmów z Katem: Przedstawienie kata, opis powstania warszawskiego
Pianista - film
Chłopiec w pasiastej pizamie - film
W ciemnosci - film

Chcę przedstawic Holocaust z róznej prespektywy:
odzielnie Polaków I Żydów oraz Niemców
+ życie w getcie
+ zycie na wolnosc - wieczne ukrywanie sie
+ zycie w obozie, odzielnie kobiet i mezczyzn
+ z perspektywy dzieci po dwóch stronach drutu kolczastego.

Jeżeli ktos bedzie na tyle dobry i znajacy sie na maturze itp Moglby wpisac uwagi na temat mojego pomyslu oraz swoje przemyslenia?
__________________
A ja wyjdę na swoje, mam taką nadzieję. Mówisz nadzieja matką głupich? cóż chyba nigdy nie zmądrzeje..
maryana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:12   #81
magicalpoint
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 12
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Ponieważ mam podobny temat pracy maturalnej, to myślę że przydałoby się odświeżyć wątek.
A mianowicie:
"Literatura faktu dokumentująca tragedię narodu żydowskiego. Omów zjawisko odwołując się do wybranych przykładów".
Myślałam o "Dzienniku" Anne Frank, "Pianiście, "W kanałach Lwowa", "Dziewczynce w zielonym sweterku" oraz "Rozmowach z katem"(które nie wiedzieć czemu mój polonista zanegował). A tak generalnie to dowiedziałam się dzisiaj, że w ogóle trzeba w pracy postawić jakąś tezę i jest wesoło
Wcześniej miałam koncepcję aby przedstawić tą literaturę z perspektywy dziecka, kata(oprawcy) oraz dorosłego świadka(uczestnika) wydarzeń.
Proszę o wszelakie wskazówki i z góry naprawdę wszystkim dziękuję!
magicalpoint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 14:05   #82
magicalpoint
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 12
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc?
magicalpoint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 22:40   #83
Oluskka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 139
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

oto mój temat:
"Przedstaw różne sposoby prezentacji przez twórców (literatura i film) problemu holocaustu.
Rozważ przyczyny i funkcje różnorodnych wizji artystycznych."
I szczerze mówiąc próbuje się jakoś w to wgryźć jednak najgorzej jest postawić tezę... Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki, to byłabym wdzięczna...
Generalnie myślałam, żeby dac komiks "maus" spiegelmana, "campo di fiori" miłosza i np. "dziennik Anne Frank", a z filmów "Pociąg życia" lub "Życie jest piękne" i jakiś dokument.


~magicalpoint trudno jest mi Tobie pomóc, bo jak widzisz, mam ten sam problem, ale myślę, że pomysł ukazania holokaustu z różnych perspektyw (oczami dziacka/kata itd.) to dobry pomysł!
Oluskka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 19:39   #84
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

z czego korzystacie w literaturze przedmiotu ?
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 16:18   #85
Super Sajan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Witam
Ja mam bardzo podobny temat: Literackie i filmowe obrazy zagłady Żydów podczas II wojny światowej.
Przedstaw na wybranych przykładach.

Literatura podmiotu z jakiej planuje skorzustać to :
1. Borowski T. , Proszę państwa do gazu” , „U nas w Aushwitzu”
2. Nałkowska Z. , „Medaliony”(„ Przy torze kolejowym” , „Dorośli i dzieci w Oświęcimiu”, „ Profesor Spanner”) rok wydania: 1946
3 . „Pianista” reż. Polański R. rok: 2001
4.”W ciemności” reż. A. Holland rok:2011

I mam problem z ułożeniem ramowego planu wypowiedzi oraz dobraniu odpowiedznich argumentow w konspekcie.

Czy ktoś będzie mi w stanie pomóc?
Super Sajan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:14   #86
Oluskka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 139
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Cytat:
Napisane przez asiulka_22 Pokaż wiadomość
z czego korzystacie w literaturze przedmiotu ?
Ja narazie mam "Prawde nieartystyczną" grynberga i "Medaliony Zofii Nałkowskiej". Do filmów podam strony filmweb.pl
Oluskka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 21:18   #87
kxxa_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Praca maturalna! "Holocaust w literaturze i filmie"

Odkopuję temat! Również mam temat: Motyw Holocaustu w literaturze i filmie Może jeszcze ktoś w tym roku taki ma? A tak w ogóle, czy mogę liczyć na Waszą pomoc przy interpretacji wiersza "Żywi umierali" Tadeusza Różewicza (tak wiem, już założyłam taki temat odnośnie interpretacji ) I jak myślicie czy film "Pociąg życia"(reż. Radu Mihaileanu) sprawdzi się w tym temacie? Ma ktoś może pomysł jak go opisać (oczywiście może być w skrócie, punktach, jakieś ogólne wiadomości... nie liczę na gotowca )
kxxa_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-11 22:18:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.