czy to normalne?? załamuje się :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-15, 21:39   #1
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52

czy to normalne?? załamuje się :/


Witam dziewczyny
Potrzebuję Waszej porady - tydzień temu zaczęłam swoją przygodę z odchudzaniem - tzn zapisałam się na fitness i staram się zdrowo jeść
tylko mój problem polega na tym, że jak cokolwiek zjem to od razu mam wielki brzuch. Np dziś zjadłam na kolację po ćwiczeniach jajecznicę bez tłuszczu z 3 jajek i do tego 3/4 szklanki mleka 0,5% no i mam brzuch jak w 4 miesiącu ciąży :/ Dodam, że głównie dlatego przeszłam na dietę - bo bardzo przeszkadza mi mój duży brzuch no i uda bym chciała troszkę odchudzić, najlepiej razem z cellulitem dziennie jem łyżkę otrębów pszennych i łyżkę owsianych. Chodzę do kibelka częściej niż kiedyś, ale dalej nie codziennie :/ a rano jak wstaje to brzuszek nie jest taki wypukły :/ proszę o poradę bo naprawdę już patrzeć na siebie nie mogę w lustrze :/ PS. tydzień temu zaczynając dietę ważyłam 66 na czczo, dziś się ważyłam także na czczo i ważę 65 więc niby kilogram znikł ale zapewne to tylko woda.
Obawiam się także, że jedząc 5 posiłków dziennie (mimo, że małych) ten problem nigdy nie zniknie :/ bo nie dawno miałam trochę ciężko z czasem i często jadłam tylko jeden posiłek dziennie i kończyło się dokładnie tak samo - wielkim brzuchem - i dlatego przeraźliwie boje się jeść 5 razy dziennie... błagam o pomoc
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 21:47   #2
chudsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 750
GG do chudsza
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

nie bój się jeść 5 posiłków dziennie. Jedz je, ale jedz mniejsze porcje, od tego na pewno brzuch Ci nie urośnie. Lepiej zjeść tak niż tak jak pisałaś jeden posiłek dziennie, który możliwe, że rozpychał żołądek i dlatego Twój brzuszek tak wyglądał.
Do tego może ćwicz mięśnie brzucha. nie zaszkodzą, a problem może zacząć znikać już po tygodniu. Tak było w moim przypadku, po tygodniu ćwiczeń (nie za ostrych) brzuch zaczął o wiele lepiej wyglądać
chudsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 21:51   #3
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

a co ćwiczyłaś? bo nam na fitnesie dają wycisk jeśli chodzi o brzuszki, dodatkowo robię ćwiczenia na cellulit i pośladki, i właśnie myślałam, żeby włączyć jakieś na brzuch tylko nie umiem się zdecydować czy Tamilee Webb czy a6w ?
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 21:58   #4
chudsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 750
GG do chudsza
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

a6w, ale niestety przerwałam i muszę się zmobilizować znowu do roboty
chudsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 07:13   #5
Monx
Rozeznanie
 
Avatar Monx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 557
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

o tak a6w naprawdę pomaga. Wytrwałam tylko do 14 dnia ale widziałam efekty tzn. brzuch zrobił się bardziej płaski. Niedługo znów podejmę wyzwanie...
__________________
>>


UX designer


Monx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 07:50   #6
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

hmm będę ćwiczyła, ale dalej nie pokoi mnie to, że mam taki wielki brzuch cokolwiek bym nie zjadła :/ może któraś z doświadczonych wizażanek jeszcze coś mi podpowie?
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 07:52   #7
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

Napisz jak wygląda twój przykładowy jadłospis w ciągu dnia. Może jesz dużo potraw które cie wzdymają, albo za dużo błonnika?
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 08:44   #8
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

no więc przykładowo -
Ś - 2 kromki razowego z szynką filet z indyka, do tego pomidor i ogórek i herbata, czasem herbata z mlekiem
II Ś- koktajl (z truskawek, maślanki i kefiru) i do tego otręby pszennie i owsiane (po około 1- 1,5 łyżki stołowej) i czasem do tego kilka truskawek
O - ryż naturalny brązowy, filet z kurczaka, sos jogurtowo-czosnkowy, sałatka z pomidora, ogórka, kapusty pekińskiej i rzodkiewki z kapką oliwy z oliwek
K - serek wiejski albo jajecznica albo jajko na twardo - różnie

Jeszcze planuje podwieczorek wcisnąć bo czuje się głodna
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 09:24   #9
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

Cytat:
Napisane przez niuniusienka21 Pokaż wiadomość
no więc przykładowo -
Ś - 2 kromki razowego z szynką filet z indyka, do tego pomidor i ogórek i herbata, czasem herbata z mlekiem
II Ś- koktajl (z truskawek, maślanki i kefiru) i do tego otręby pszennie i owsiane (po około 1- 1,5 łyżki stołowej) i czasem do tego kilka truskawek
O - ryż naturalny brązowy, filet z kurczaka, sos jogurtowo-czosnkowy, sałatka z pomidora, ogórka, kapusty pekińskiej i rzodkiewki z kapką oliwy z oliwek
K - serek wiejski albo jajecznica albo jajko na twardo - różnie

Jeszcze planuje podwieczorek wcisnąć bo czuje się głodna
Hmmm...Jadłospis jak najbardziej prawidłowy, a podwieczorek jak najbardziej dodaj do swojego jadłospisu Może na ciebie tak wzdymająco działa ten chlebek razowy i ryż bo wiadomo że ma dużo błonnika, a wiem, że wiele dziewczyn właśnie skarży się że po pieczywie pełnoziarnistym są wzdęte.... Ja np jestem strasznie wzdęta po gotowanej kapuście, która osobiście uwielbiam i był okres co zajadałam się nią, ale musiałam z niej zrezygnować, bo nie mogłam znieść tego uczucia wzdętości i wielkiego brzucha. Od kąd przestałam jeść kapuste o niebo lepiej się czuje i już nie mam takiego brzucha... Najlepiej jest na rano- płaski brzuszek
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:09   #10
tess27
Zakorzenienie
 
Avatar tess27
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: prawie tychy
Wiadomości: 3 320
GG do tess27
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

Mnie rowniez wzdyma ale tylko po grahamie natomiast inne ciemne chleby nie wywoluja u mnie wzdec.
tess27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:39   #11
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

hmmm a to na jakie pieczywo mogłabym zamienić ten chlebek?
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 12:45   #12
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

Cytat:
Napisane przez niuniusienka21 Pokaż wiadomość
no więc przykładowo -
Ś - 2 kromki razowego z szynką filet z indyka, do tego pomidor i ogórek i herbata, czasem herbata z mlekiem
II Ś- koktajl (z truskawek, maślanki i kefiru) i do tego otręby pszennie i owsiane (po około 1- 1,5 łyżki stołowej) i czasem do tego kilka truskawek
O - ryż naturalny brązowy, filet z kurczaka, sos jogurtowo-czosnkowy, sałatka z pomidora, ogórka, kapusty pekińskiej i rzodkiewki z kapką oliwy z oliwek
K - serek wiejski albo jajecznica albo jajko na twardo - różnie

Jeszcze planuje podwieczorek wcisnąć bo czuje się głodna
Tak na moje oko to może być przez chl;eb razowy i ryż brązowy. U mnie też działają wzdymająco. Spróbuj zjeść kilka razy zwykły biały ryż, a chleb zamienić na pszenny albo w ogóle przez kilka dni nie jeść. Może zobaczysz różnicę?
Niestety, nie zawsze to co zdrowe wszystkim służy.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:00   #13
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

no tak tylko jak jeść białe pieczywo skoro wszyscy za nie gonią? bo przecież nie zdrowe :/ a życia bez pieczywa w ogóle sobie nie wyobrażam :/ a ryż brązowy jadłam dopiero raz
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 20:42   #14
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

mam ten sam problem- bylam juz u kilku lekarzy i z nikad pomocy. tylko,ze ja mam brzuch wzdety caly czas- nawet rano.
przede wszystkim staraj sie jesc powoli (aby nie lykac powietrza) i nie popijac posilkow. gastrolog powiedzial mi ze to z powodu stresu i zebym przestala myslec o brzuchu. latwo powiedziec trudniej zrobic.
widze minimalna poprawe po ziolowych tabletkach uspokojajacych i herbacie z melisy.
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 22:54   #15
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

Cytat:
Napisane przez niuniusienka21 Pokaż wiadomość
no tak tylko jak jeść białe pieczywo skoro wszyscy za nie gonią? bo przecież nie zdrowe :/ a życia bez pieczywa w ogóle sobie nie wyobrażam :/ a ryż brązowy jadłam dopiero raz
No bez przesady. Skoro źle sie po nim czujesz to zdrowe nie jest (dla Ciebie). Nie bój się przerzucić na białe (oczywiście nie mówię tu o objadaniu się kanapkami).
Radziłabym też wyeliminować na tydzień mleko i poobserwować, czy będzie poprawa.
Błonnik ogólnie jest zdrowy, ale niektórym w nadmiarze może szkodzić. Też nad tym ubolewam.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 08:30   #16
zakiedu
Przyczajenie
 
Avatar zakiedu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

zgadzam się ze to może być od ciemnego pieczywa (
__________________
Live every second like it was my last one
Don't look back got a new direction


Prawoo jazdujjee

30.04.09---> 75

75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63
zakiedu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 10:23   #17
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

sprawdzę dziś zjadłam kromkę jasnego i tam będę jadła do niedzieli łącznie i zobaczę. W sumie dziennie jadam 2 max 3 kromki pieczywa więc myślę, że aż tak dużo kalorii mi nie przybędzie po tych kromkach?
PS. Jak myślicie czy dam radę zrzucić 7 kg do 28 sierpnia? Ważyłam się w poniedziałek to miałam kilogram mniej, ważyłam się dziś i na razie nic nie ruszyło dalej
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 15:51   #18
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

Cytat:
Napisane przez niuniusienka21 Pokaż wiadomość
sprawdzę dziś zjadłam kromkę jasnego i tam będę jadła do niedzieli łącznie i zobaczę. W sumie dziennie jadam 2 max 3 kromki pieczywa więc myślę, że aż tak dużo kalorii mi nie przybędzie po tych kromkach?
PS. Jak myślicie czy dam radę zrzucić 7 kg do 28 sierpnia? Ważyłam się w poniedziałek to miałam kilogram mniej, ważyłam się dziś i na razie nic nie ruszyło dalej
Pieczywo pszenne ma mniej kcal na 100g niż razowe. Myślę, że możesz tyle zrzucić (chociaż będzie ciężko), aczkolwiek lepiej byłoby zrzucić mniej do tego czasu, żeby Cię jojo nie złapało.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 17:50   #19
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

Witaj
To co opisujesz w pierwszym poście mnie wygląda na szok po zmianie jedzenia. Pracuję w poradni lekarskiej i trochę się nasłuchałam na ten temat. Jak zmieniasz jedzenia na bardziej zbozowe, typu chleb razowy czy otręby, to Twój brzuszek nieprzyzwyczajony tak reaguje! Ale to minie po ok 3-tygodniach-zależy. I wtedy zaczniesz się napewno wyprożniać codziennie - bo w tym właśnie pomaga taka dieta. Natomiast nikt z nas podejrzewam tu nie jest lekarzem. Radzę Ci się wybrać do poradni i pomówi o tym z Twoim lekarzem rodzinnym po to, żeby wykluczył inne przyczyny. Jeżeli się okaże, że wszystko jest ok i nie jest to wynikiem jakieś choroby układu pokarmowego, to poradzi Ci na pewno jakiś lek, który przyniesie Ci ulgę i nie będziesz tak cierpieć z powodu wzdęć-wiem jakie to uciążliwe, bo też je mam często. Powodzenia i podziel się tym co powie Ci lekarz
__________________
Pentax K20D + DA 18-55 mm II + Sigma 70-300 APO + Fuji S5800
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 18:43   #20
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: czy to normalne?? załamuje się :/

hmm ale skoro optymalny czas chudnięcia to 1 kilogram tygodniowo to dlaczego może mi być ciężko zrzucić 7 kg w 11 tygodni?
Jeśli bym została przy białym chlebku to ile dziennie kromek mogę go jeść? bo jakoś nigdy nie umiałam przeliczać tego na gramy :/ i o której najpóźniej można go jeść?
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.