Wyjazd do stolicy na studia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-28, 23:08   #1
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996

Wyjazd do stolicy na studia.


Witajcie. Mam niezły dylemat. W tym roku szkolnym zdaje mature, zamierzam isc na pielegniarstwo. Jestem z okolic Szczecina, wiec tam mam najblizej, tam bym mieszkala w akademiku itd. Tylko ze pielegniarstwo na PUMie nie jest za bardzo rozwiniete... Ciągnie mnie do Warszawy na WUM. Wiem ze ciezko jest sie dostac ale postanowilam dac z siebie wszystko w maturalnej klasie. Jednak z wyjazdem wiaza sie klopoty. Koszty.. Mam tam znajoma ktora powiedziala ze moge u nich mieszkac, ze miejsce zawsze sie znajdzie. Jestem jej bardzo wdzieczna, jednak wiadomo ze na free mieszkac sie nie bede nawet jesli zaprzecza ze nic nie musze placic. Kochana jest. Obiecala mi pomoc we wszystkim. Bardzo bym chciala bo WUM to bardzo dobra uczelnia. Ale mam watpliowsci, otoz 18 lat koncze w lipcu a chce isc na prawko i zrobic je jeszcze w Szczecinie. Czyli moge gdzies zaczac w marcu/kwietniu.. i pytanie czy sie wyrobie bo nie wiadomo ile egzaminow mnie czeka bede musiala zaczac kurs przed sama matura co bedzie ogromnym stresem. Boje sie tylko ze nie zdaze przed rokiem akademickim. No bo troche wczesniej musialabym sie przebiesc niz pazdiernik przeciez. Z drugiej strony kiepsko jest w domu z kasa i nie wiem czy mama dalaby rade mi pomagac tak. Chcialabym znalezc prace tez na weekendy pozniej, na wieczory w Wawie bo byc samodzielna chociaz troche. Wiadomo ze wracalabym do domu tylko na swieta/wakacje. Nie wiem jak to bedzie. Glownym problemami sa to czy sie dostane na WUM, czy zdaze zrobic prawko, czy odnajde sie w nowym miescie, brak kasy... juz nie wiem co robic.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 23:12   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Jak nie ma kasy, to nie ma kasy. Co zrobić. Myślę że ja bym została w swoim mieście, jednak stolica jest strasznie droga, a jak nie masz pieniędzy to z nieba nie spadną. Nie podniecałabym się jakoś specjalnie rankingami uczelni bo po twoim kierunku szansa jest niezależnie od tego czy to WUM GUMED czy PUM czy inne um um um :p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 23:25   #3
SarishaSavi
Raczkowanie
 
Avatar SarishaSavi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 89
Odp: Wyjazd do stolicy na studia.

Najpierw zdaj mature dobrze, zacznij to prawo jazdy normalnie.. ja bym poszla na Twoim miejscu na uniwerek blizej domu. Lepiej zainwestowac w cos innego np. kursy, jezyki. Cos co naprawde wyrozniCie na rynku pracy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
było: 108 kg
jest : 101,7 kg


Cel I : 99,9 kg
Cel II : 92 kg
Cel III : 83 kg
Cel IV : 75 kg
SarishaSavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 23:31   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

I ja uważam że jak będziesz chciala osiągnąć sukces to zrobisz to na każdej uczelni - bardziej się opłaca zostać i 100% pracy włożyć w medycynę, niż wyjechać do dużego miasta i rozdzielać uwagę na pracę i naukę (jestem za studiowaniem i pracowaniem, no ale jednak się nie oszukujmy - może być ciężko, zwłaszcza przy takich kierunkach). Koleżanka wyżej ma racje lepiej zostać i zamiast wydawać kupe kasy na przeżycie lepiej zainwestować w kursy i inne rzeczy
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 23:34   #5
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Odp: Wyjazd do stolicy na studia.

Dziekuje. Moze faktycznie lepiej zostac.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 07:16   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Jak nie ma kasy, to nie ma kasy. Co zrobić. Myślę że ja bym została w swoim mieście, jednak stolica jest strasznie droga, a jak nie masz pieniędzy to z nieba nie spadną. Nie podniecałabym się jakoś specjalnie rankingami uczelni bo po twoim kierunku szansa jest niezależnie od tego czy to WUM GUMED czy PUM czy inne um um um :p
Niby pod jakim względem strasznie droga? Póki co z drogich rzeczy to ja tu zauważyłam tylko piwo i drinki w barach i klubach, reszta na poziomie porównywalnym do reszty Polski.

Autorko wątku, jeśli nie masz za bardzo możliwości finansowych to nie rzucaj się na głęboką wodę, bo może Ci być bardzo ciężko. W Warszawie na pewno znalazłabyś jakąś pracę na weekendy, ale możliwe, że ciężko byłoby Ci pogodzić tego ze studiami. Chociaż tak na prawdę wszystko zależy od podejścia. Ja bym na Twoim miejscu pewnie spróbowała życia i studiów w Warszawie, ale to dlatego, że zawsze wychodzę z założenia, że dam radę cokolwiek by się nie działo Jakbym była Tobą to poszłabym do Warszawy na studia, szukałabym już wcześniej pracy, zamieszkała w akademiku i starała się o stypendium socjalne.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 07:37   #7
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Niby pod jakim względem strasznie droga? Póki co z drogich rzeczy to ja tu zauważyłam tylko piwo i drinki w barach i klubach, reszta na poziomie porównywalnym do reszty Polski.

Autorko wątku, jeśli nie masz za bardzo możliwości finansowych to nie rzucaj się na głęboką wodę, bo może Ci być bardzo ciężko. W Warszawie na pewno znalazłabyś jakąś pracę na weekendy, ale możliwe, że ciężko byłoby Ci pogodzić tego ze studiami. Chociaż tak na prawdę wszystko zależy od podejścia. Ja bym na Twoim miejscu pewnie spróbowała życia i studiów w Warszawie, ale to dlatego, że zawsze wychodzę z założenia, że dam radę cokolwiek by się nie działo Jakbym była Tobą to poszłabym do Warszawy na studia, szukałabym już wcześniej pracy, zamieszkała w akademiku i starała się o stypendium socjalne.
No właśnie jestem tego strasznie ciekawa, czy jest jakaś duża różnica w porównaniu chociażby do Krakowa. Domyślam się, że jedynie ceny mieszkań mogą być wyższe, bo żywność raczej w podobnej cenie. No może jeszcze komunikacja miejska droższa, chociaż jakichś ogromnych różnic pewnie nie ma.


Ja również rozglądnęłabym się za jakąś pracą, sama studiuję dziennie (i nie są to najłatwiejsze studia) i pracuję i z czystym sumieniem mogę potwierdzić, że da się, ale wymaga to pewnych poświęceń.
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 09:03   #8
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
No właśnie jestem tego strasznie ciekawa, czy jest jakaś duża różnica w porównaniu chociażby do Krakowa. Domyślam się, że jedynie ceny mieszkań mogą być wyższe, bo żywność raczej w podobnej cenie. No może jeszcze komunikacja miejska droższa, chociaż jakichś ogromnych różnic pewnie nie ma.


Ja również rozglądnęłabym się za jakąś pracą, sama studiuję dziennie (i nie są to najłatwiejsze studia) i pracuję i z czystym sumieniem mogę potwierdzić, że da się, ale wymaga to pewnych poświęceń.
komunikacja w Warszawie wychodzi całkiem tanio w porównaniu z innymi miastami, gdy kupuje się kartę miejską

najwyższy koszt to wynajmowanie mieszkania/pokoju. ale przecież zawsze można iść do akademika i wtedy wcale koszty utrzymania w stolicy nie wyjdą drożej niż w innym mieście - ceny żywności, ubrań, kosmetyków i innych produktów bieżącej potrzeby są takie same jak we wszystkich miastach w Polsce.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 09:20   #9
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Odp: Wyjazd do stolicy na studia.

Mieszkanie, znaczy pokoj oferuje mi znajoma. No ale wiadomo ze bym musiala jej placic, moze nie tyle co obcemu. Nie mam pojecia ile kosztuje akademik w Wawie. Najbardziej przeraza mnie to czy sie odnajde, poradze.. moze faktycznie lepiej isc do Szczecina

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 10:34   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

a studiujac w szczecinie mieszkalabys u rodzicow pod Szczecinem czy tez tam musi byc wynajety pokoj? Bo jak mozesz z rodzicami, to zostan jeszcze kilka lat u nich nim naprawde bedziesz w stanie byc samodzielna. Dla nich to mniejszy koszt, a dla Ciebie mniejszy stres a przeciez studia i imprezy spokojnie mozna realizowac mieszkajac z rodzicami.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 10:50   #11
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Odp: Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
a studiujac w szczecinie mieszkalabys u rodzicow pod Szczecinem czy tez tam musi byc wynajety pokoj? Bo jak mozesz z rodzicami, to zostan jeszcze kilka lat u nich nim naprawde bedziesz w stanie byc samodzielna. Dla nich to mniejszy koszt, a dla Ciebie mniejszy stres a przeciez studia i imprezy spokojnie mozna realizowac mieszkajac z rodzicami.
Mieszkalabym w akademiku, gdyz jest problem z dojazdem do Szczecina. Rano musialabym jezdzic po 5 wracac pozno i nie wyrobilabym. Zajecia czesto sa do wieczora wiec o 21 mam powrotny, ok godzina jazdy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez gruniaa
Czas edycji: 2013-08-29 o 10:52
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 11:10   #12
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Ja na Twoim miejscu odpuściłabym póki co prawko, jeśli macie krucho z kasą. Samochodem sobie nie pojeździsz, bo nie będziesz miała za co zatankować.
Za pokój na pewno będziesz musiała płacić, znając życie koło 4-5 stów. Praca na pielęgniarstwie niekoniecznie od 1 roku, ale może jakieś weekendowe fuszki, żeby wpadło ze 200-300 zł miesięcznie. Policz, pogadaj z rodzicami ile mogą Ci dać, pomyśl o akademiku - to zawsze lepsza opcja niż łaska znajomych, uwierz.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 11:37   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez gruniaa Pokaż wiadomość
Mieszkalabym w akademiku, gdyz jest problem z dojazdem do Szczecina. Rano musialabym jezdzic po 5 wracac pozno i nie wyrobilabym. Zajecia czesto sa do wieczora wiec o 21 mam powrotny, ok godzina jazdy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a nie moglabys dojezdzac autem jak juz zrobisz to prawko? Ile to jest kilometrow? Jak oszczedzisz na pokoju to jakies tanie uzywane autko powinnas znalesc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 11:43   #14
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Odp: Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
a nie moglabys dojezdzac autem jak juz zrobisz to prawko? Ile to jest kilometrow? Jak oszczedzisz na pokoju to jakies tanie uzywane autko powinnas znalesc.
Ponad 50 km

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 07:10   #15
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
No właśnie jestem tego strasznie ciekawa, czy jest jakaś duża różnica w porównaniu chociażby do Krakowa. Domyślam się, że jedynie ceny mieszkań mogą być wyższe, bo żywność raczej w podobnej cenie. No może jeszcze komunikacja miejska droższa, chociaż jakichś ogromnych różnic pewnie nie ma.


Ja również rozglądnęłabym się za jakąś pracą, sama studiuję dziennie (i nie są to najłatwiejsze studia) i pracuję i z czystym sumieniem mogę potwierdzić, że da się, ale wymaga to pewnych poświęceń.
Jakaś tam niewielka jest, no ale na prawdę niewielka. Mieszkałam 5 lat w Krakowie, od roku mieszkam w Warszawie. Jeśli chodzi o kwestie finansowe to mnie tutaj na kolana jedynie powaliły koszty tzw. "imprezowe" ale wiadomo, że do klubów nie chodzi się codziennie. Poza tym mieszkania - bardzo podobne ceny do krakowskich.

Jedzenie itp. praktycznie takie same ceny jak w całej Polsce. Komunikacja - droższa, ale kupując bilety okresowe wychodzi taniej. No i komunikacja miejska Warszawa, a Kraków to niebo, a ziemia - wg mnie po prostu jest warta swojej ceny (ale to też kwestia okolicy, w której się mieszka, ja akurat mam ten komfort, że dojazd prawie wszędzie mam bardzo dobry).
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 07:28   #16
Pilar_Ternera
Raczkowanie
 
Avatar Pilar_Ternera
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 190
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Na twoim miejscu zostałabym przy Szczecinie , łatwo powiedzieć że zawsze można iść do pracy , gorzej pogodzić to ze studiami i nauką . Nie dość że na początku wszystko trzeba zorganizować to jeszcze latałabyś z CV , a nie jest powiedziane że po miesiącu czy dwóch coś dostaniesz , więc nie ryzykuj .

Co do życia w Warszawie - chyba wiadomo że stolica jest droższa niż Szczecin czy Płock , Gniezno i tak dalej . Każde studenckie miasteczko typu Kraków, Poznań , Warszawa , ma określone ceny wynajmu mieszkań i właśnie dzięki studentom , więc nie piszcie że takie same ceny *_*
Pilar_Ternera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 09:28   #17
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Utrzymanie samochodu i dojazd 50 km codziennie to droga sprawa.
Za to jeśli chodzi o "drogie życie w stolicy"... porównując Wrocław i Warszawę uważam że takie przeciętne "wyżycie" jest w stolicy tańsze. Mam na myśli jedzenie, środki czystości, podstawowe kosmetyki. Przykładowo porządne masło (masło-masło a nie mieszanki) w stolicy 5 zł, Wrocław: 7zł.
Borówka amerykańska w Warszawie - 3.99, w tym samym czasie we Wrocławiu nie znalazłam nigdzie taniej niż 6 zł.
Droższa jest za to rozrywka, i to znacznie. Przykładowo kino: bilet studencki do multikina w Warszawie kosztuje 19 zł, we Wrocławiu 16. Drinki w klubach są nawet dwa razy droższe.
Jeśli masz tani pokój to utrzymanie w Warszawie wcale nie będzie droższe niż w innym dużym mieście.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:02   #18
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez summerisgone;42536308[...
Przykładowo porządne masło (masło-masło a nie mieszanki) w stolicy 5 zł, Wrocław: 7zł.[...]
Chyba żartujesz! Biedronka, lidl itp.?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:09   #19
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Chyba żartujesz! Biedronka, lidl itp.?
Być może masz rację Porównuję jednak cenę dokładnie tego samego masła w tej samej sieci hipermarketów, bez promocji.
Być może 2 złote na maśle nie brzmi tak zabójczo ale złotówka tu, dwa złote tam i okazuje się że warszawskie zakupy wyjdą kilkadziesiąt złotych taniej.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 11:25   #20
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
[...]
Być może 2 złote na maśle nie brzmi tak zabójczo [...]
Dla mnie właśnie brzmią wręcz morderczo. Masło za 7 zł, dokąd zmierza świat? Ludzie czasami pracują godzinę na kostkę masła i bochenek chleba
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:14   #21
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Generalnie ceny żywności są zabójcze, zwłaszcza tej porządniejszej jak prawdziwe masło, dobry chleb na zakwasie, świeże mięso, warzywa, owoce. Taniej najeść się śmieciowymi zapychaczami niż prawdziwym jedzeniem a powinno być odwrotnie. Często duża paczka czipsów kosztuje mniej niż chleb
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:18   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Eee utrzymanie samochodu i dojazdy 50 km, jeśli auto będzie na gazie i tak będą jakieś 3 razy mniejsze niż koszty wyprowadzki.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 13:43   #23
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Warszawa ma najdroższe mieszkania (ogólnie drogo na tle Europy), ale poza tym jest podobnie jak w innych miastach. Jest dużo darmowych imprez i można fajnie spędzić wieczór bez dużych kosztów. Tańsze kino to np. Muranów w poniedziałki (10zł) albo środy z orange, jest też dużo mniejszych kin, niekomercyjnych (np. LAB, Kultura). Są punkty xero za 6gr (na studiach bardzo dużo się kseruje).
Jeśli chodzi o markety, to zauważyłam, że drożej jest np. w Zakopanem albo na Śląsku (może to kwestia tego, że tutaj górnicy dostają bony żywnościowe, jest duży popyt i przez to markety mogą dać wyższe ceny).
Jeśli jednak mieszkałabyś w akademiku, to nie odczujesz tych cen mieszkań.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2013-08-30 o 13:44
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:24   #24
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez Pilar_Ternera Pokaż wiadomość
Co do życia w Warszawie - chyba wiadomo że stolica jest droższa niż Szczecin czy Płock , Gniezno i tak dalej . Każde studenckie miasteczko typu Kraków, Poznań , Warszawa , ma określone ceny wynajmu mieszkań i właśnie dzięki studentom , więc nie piszcie że takie same ceny *_*
a mieszkałaś w jakimś większym mieście i w Warszawie, że masz porównanie? Poza tym od kiedy to Warszawa jest niby miastem studenckim? Kraków owszem i to widać jak się w tym mieście przebywa, Warszawa za to to wyraźne centrum biznesowe i finansowe, a nie miasto studenckie. I ceny mieszkań w Warszawie na pewno nie są uwarunkowane studentami studiującymi w stolicy.

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Warszawa ma najdroższe mieszkania (ogólnie drogo na tle Europy), ale poza tym jest podobnie jak w innych miastach. Jest dużo darmowych imprez i można fajnie spędzić wieczór bez dużych kosztów. Tańsze kino to np. Muranów w poniedziałki (10zł) albo środy z orange, jest też dużo mniejszych kin, niekomercyjnych (np. LAB, Kultura). Są punkty xero za 6gr (na studiach bardzo dużo się kseruje).
Jeśli chodzi o markety, to zauważyłam, że drożej jest np. w Zakopanem albo na Śląsku (może to kwestia tego, że tutaj górnicy dostają bony żywnościowe, jest duży popyt i przez to markety mogą dać wyższe ceny).
Jeśli jednak mieszkałabyś w akademiku, to nie odczujesz tych cen mieszkań.
Nie zgodzę się z tym, że mieszkania są najdroższe. W Krakowie jest na prawdę cenowo bardzo podobnie - piszę o wynajmie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:43   #25
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Odp: Wyjazd do stolicy na studia.

Zgadzam sie, ceny wynajmu wcale nie sa wyzsze niz w innych najwiekszych miastach. Ale w tym watku to bez znaczenia skoro autorka ma tanio pokoj.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:48   #26
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Wyjazd do stolicy na studia.

Tak sobie liczę ;-p
że autko jakieś skromne na gaz paliłoby liczmy 6 litrów przy trasie 100km dziennie co daje ok 15 zł.
ok 300 zł w miesiącu na dojazdy.
za to jest miejsce w 3 osobowym pokoju w stolicy (albo nawet nie, bo w sumie akademik to z 400 zł spokojnie) a bilet miesięczny, a zjeść, a coś tam.
Ja tam jestem za samochodem
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:54   #27
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Odp: Wyjazd do stolicy na studia.

Mozesz popracowac w wakacje za granica,wstrzymac sie z robieniem prawka i przede wszystkim skonsultowac finanse z mama. Na pielegniarstwie nie ma super hiper duzo nauki,ale jest sporo zajec i praktyk,wiec mozesz nie miec jak pogodzic tych dwoch rzeczy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg


Edytowane przez skazana_na_bluesa
Czas edycji: 2013-08-30 o 17:55
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:41   #28
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Odp: Wyjazd do stolicy na studia.

Drabineczko ale ona w domu tez je;; )

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 07:45   #29
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Odp: Dot.: Odp: Wyjazd do stolicy na studia.

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Drabineczko ale ona w domu tez je;; )

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ale w stolycy moga byc wyzsze ceny+jak sie gotuje dla wiekszej liczby osob to koszty sa nizsze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.