Dwa sluby? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-30, 14:43   #1
wantoszka
Przyczajenie
 
Avatar wantoszka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 27

Dwa sluby?


Witam Was wizazanki drogie!Mam pytanko,jestem dwa tygodnie po slubie cywilnym.Cywilny mielismy z tego wzgledu ze jestesmy za granica a chcemy kupic w Polsce dzialkea ja chce zeby to byl a juz nasza wlasnosc.Na slub zdecydowalismy sie bardzo szybko bo miesiac pozniej od wyslania zaproszen juz sie odbyl.Mialo to byc male skromne przyjecie w gronie najblizszych,z poczatku planowalismy tylko zaprosic rodzicow i swiatkow ale zlozylo sie tak ze zaprosilismy ok 35 osob wiec zrobilo sie z tego male wesele.przed slubem mowilismy wszystkim ze koscielny zrobimy za jakies 2-3lata ale bardzo bezposrednia chrzestna mojego meza powiedziala ze co to ona bedzie musiela kupic dwa prezenty?!Moj tato byl bardzo zawiedziony ze bierzemy tylko cywilny,powiedzial zebym tego nie zalowala ze bez bialej sukienki bez kosciola.No i mial racje teraz tego zaluje bo na cywilnym nie bylo tej magii ceremonii.I teraz mam pytanko moje kochane wizazanki,czy wypada jeszcze zar zrobic slub tym razem koscielny?oczywiscie bylby on na wiecej osob ale nie wiem jak zareaguja goscie gdy sie dowiedza ze my jednak robimy drugi slub.Nasza decyzja o zrobieniu drugiego wystawnego slubu bedzie zalezala od waszych opinii i od naszych przemyslen.Jest jeszcze druga opcja zeby zrobic koscielny tylko dla nas moze tu w Irlandii.
__________________
Największym szczęściem jest żyć u boku kochających Cię ludzi.
wantoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 15:00   #2
khirali
Raczkowanie
 
Avatar khirali
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 48
Dot.: Dwa sluby?

Witam
Od soboty jestem szczęśliwą mężatką i braliśmy narazie ślub cywilny, ale na kościelny mamy już zaklepany termin i sale. Po cywilnym odbył się uroczysty obiad w gronie najbliższej rodziny,ale prezentów nie dostaliśmy bo mówiliśmy odrazu że za rok będzie ślub kościelny. A wesele planujemy na 170 osób i jak ktoś nie chce dawać drugiego prezentu niech nie daje, to Wasz dzień i nie przejmuj się tylko rób wesele
__________________

szczęśliwa żonka
13.06.2009

szczęśliwa mamuśka
24.07.2010
khirali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 15:29   #3
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Dwa sluby?

Cytat:
Napisane przez wantoszka Pokaż wiadomość
Witam Was wizazanki drogie!Mam pytanko,jestem dwa tygodnie po slubie cywilnym.Cywilny mielismy z tego wzgledu ze jestesmy za granica a chcemy kupic w Polsce dzialkea ja chce zeby to byl a juz nasza wlasnosc.Na slub zdecydowalismy sie bardzo szybko bo miesiac pozniej od wyslania zaproszen juz sie odbyl.Mialo to byc male skromne przyjecie w gronie najblizszych,z poczatku planowalismy tylko zaprosic rodzicow i swiatkow ale zlozylo sie tak ze zaprosilismy ok 35 osob wiec zrobilo sie z tego male wesele.przed slubem mowilismy wszystkim ze koscielny zrobimy za jakies 2-3lata ale bardzo bezposrednia chrzestna mojego meza powiedziala ze co to ona bedzie musiela kupic dwa prezenty?!Moj tato byl bardzo zawiedziony ze bierzemy tylko cywilny,powiedzial zebym tego nie zalowala ze bez bialej sukienki bez kosciola.No i mial racje teraz tego zaluje bo na cywilnym nie bylo tej magii ceremonii.I teraz mam pytanko moje kochane wizazanki,czy wypada jeszcze zar zrobic slub tym razem koscielny?oczywiscie bylby on na wiecej osob ale nie wiem jak zareaguja goscie gdy sie dowiedza ze my jednak robimy drugi slub.Nasza decyzja o zrobieniu drugiego wystawnego slubu bedzie zalezala od waszych opinii i od naszych przemyslen.Jest jeszcze druga opcja zeby zrobic koscielny tylko dla nas moze tu w Irlandii.
le jak to czy wypada? Co ma do tego "wypada-neiowypada"? Chcesz wziąć ślub kościelny, czujesz taką potrzebę, to co Cię interesuje, czy ktoś się obruszy, obrazi, "będzie zmuszony kupić drugi prezent"? A kto komu karze?

To tylko i wyłącznie Wasza decyzja, jeśli chcecie tego, potrzebujecie, marzycie o takim ślubie, to nikomu nic do tego. Róbcie i cieszcie się tą chwilą, a chrzesna może nie przybyć, skoro jej się nie podoba.

Te jej słowa, to tak, jakby ktoś się naburmuszał lub miał pretensje, że rozwodnik drugi raz się żeni i co? Drugi raz mu prezent, jak już dostał z pierwszą żoną na pierwszym ślubie?
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 16:03   #4
asiulka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 208
Dot.: Dwa sluby?

jasne ze rob slub i wielkie weselicho a wrednej ciotce niech szczeka opadnie o tak
asiulka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 16:20   #5
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Dwa sluby?

Wantoszka jasne że zrób. Jezeli odczuwasz taką potrzebe to rezerwuj termin.

U mnie było na odwrót..miał być cywilny a później kościelny.
Ja jednak do koscielnego sie nie nadaję...i rodzina jest troszkę zdegustowana bo miała byc impra a tu zonk
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 17:08   #6
wantoszka
Przyczajenie
 
Avatar wantoszka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 27
Dot.: Dwa sluby?

dzieki wielkie za wypowiedzi!!!oczywiscie nie o sam slub mi chodzilo tylko o wesele czy robic czy nie robic?
__________________
Największym szczęściem jest żyć u boku kochających Cię ludzi.
wantoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 17:27   #7
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Dwa sluby?

Cytat:
Napisane przez wantoszka Pokaż wiadomość
dzieki wielkie za wypowiedzi!!!oczywiscie nie o sam slub mi chodzilo tylko o wesele czy robic czy nie robic?
Rób i sie nie zastanawiaj co powiedzą inni, to ma być wspomnienie na całe życie i obyś nie żałowała że nigdy nie przeżyłaś własnego wesela!
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 17:39   #8
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Dwa sluby?

Cytat:
Napisane przez wantoszka Pokaż wiadomość
dzieki wielkie za wypowiedzi!!!oczywiscie nie o sam slub mi chodzilo tylko o wesele czy robic czy nie robic?
Jak tylko mozesz pozwolić sobie na to finansowo to robić.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 18:41   #9
magdaadas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 28
Dot.: Dwa sluby?

Ja też uważam, że nie powinnas się niczym przejmować. Moja znajoma miała podobnie jak ty w październiku ślub cywilny z przyjęciem na około 30 osób. A później w czerwcu kościelny i normalne wesele. Wszystko się udało. Nikt nie miał z tego powodu jakichkolwiek pretensji
magdaadas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 19:57   #10
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Dwa sluby?

Ja bym się też nie oglądała na ciotki, wujków itd. Jeśli marzysz o weselu, to czemu nie? To ma być Wasz dzień Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 20:00   #11
wantoszka
Przyczajenie
 
Avatar wantoszka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 27
Dot.: Dwa sluby?

Fajnie musze sie nad tym jeszcze zastanowic,ale wiem jedno chce normalnego slubu w kosciele w bialej sukni i wesela do bialego rana a nie do 24.00.Vhociarz byly tance i jedzenie i sukienka to nie bylo tej aury towarzyszacej ceremonii koscielnej.Jak ktos zna podobny przypadek do mojego to prosze piszcie!
__________________
Największym szczęściem jest żyć u boku kochających Cię ludzi.
wantoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 20:11   #12
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Dwa sluby?

My wzięliśmy ślub cywilny 29.12.2007 z względów urzędowych, po czym poszliśmy sobie ze świadkami na kolację do knajpki a teraz 27.09.2008 jest ślub kościelny i wesele i czym tu się przejmować ?
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 20:16   #13
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dwa sluby?

Cytat:
Napisane przez wantoszka Pokaż wiadomość
I teraz mam pytanko moje kochane wizazanki,czy wypada jeszcze zar zrobic slub tym razem koscielny?oczywiscie bylby on na wiecej osob ale nie wiem jak zareaguja goscie gdy sie dowiedza ze my jednak robimy drugi slub.Nasza decyzja o zrobieniu drugiego wystawnego slubu bedzie zalezala od waszych opinii i od naszych przemyslen.Jest jeszcze druga opcja zeby zrobic koscielny tylko dla nas moze tu w Irlandii.
A pamiętasz jak było za czasów naszych rodziców? Najpierw brało się cywilny a później kościelny i czy ktoś robił z tego tytułu problem? Przecież nie robicie drugiego wesela dla prezentów. Więc jeśli kogoś oburza fakt, ponownego zakupu ślubnego podarunku to może warto go co nieco uświadomić kwestii celowości wyprawiania przez Was drugiego ślubu. Powiem Tobie szczerze, że aż mnie zaskoczyła ta bezpośredniość chrzestnej, niegrzeczne się zachowała. Głowa do góry i szukaj ładnej białej sukni ślubnej .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 17:12   #14
potoczanka
Raczkowanie
 
Avatar potoczanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław ( Brzeg)
Wiadomości: 265
Dot.: Dwa sluby?

Zgadzam się z resztą dziewczyn . Powinnaś spełnić swoje marzenie i zafundować sobie chwilę magii i szczęścia. Skoro ślub cywilny Ci tego nie zafundował zrób to, co dyktuje Ci sumienie, a nie patrz na to, co mówi ciotka. Możecie przecież jej zaznaczyć, że nie oczekujecie prezentów
__________________
Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie...

15.08.2009
potoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 15:51   #15
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Dwa sluby?

Tylko koniecznie zdaj nam relację z przygotowań i już po...
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 20:22   #16
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dwa sluby?

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Tylko koniecznie zdaj nam relację z przygotowań i już po...
Koniecznie. Po za tym jestem ciekawa jaką suknie wybierze Wantoszka, może nam coś zdradzi .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 21:52   #17
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Dwa sluby?

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Koniecznie. Po za tym jestem ciekawa jaką suknie wybierze Wantoszka, może nam coś zdradzi .
jak to my baby zawsze o kieckach
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.