uczuliła mnie farba do włosów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-02, 13:51   #31
sandra9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
do wszystkich

uczuliła mnie farba do włosów jak możecie to odpiszcie na głowie mam strupy które sie siączą na szyji chrosty które się przenoszą a do tego jeszcze włosy mi wypadają to wszystko swędzi pomóżcie
sandra9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 17:26   #32
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: uczuliła mnie farba do włosów

Ja niedawno nałożyłam sobie l'oreala casting glossy blond (to był szampon) i już po minucie musiałam to zmywać w popłochu, gdyż skóra na głowie zaczęła mnie potwornie swędzieć. A zawsze myślałam że nic mnie nie podrażnia.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 19:04   #33
Monow
Przyczajenie
 
Avatar Monow
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 10
GG do Monow
Dot.: uczuliła mnie farba do włosów

Ratunku! Dobrze wiem, ze mam uczulenie na farby, wiec zawsze robię ombre i raz zaryzykowalam, by rozjasniac spod włosów - nie uczulilo mnie, wiec robiąc odrosty nie bardzo się przejmowałam. Niestety trochę się popsulo, za wysoko mi rozjasnila i jedynym ratunkiem było na chwile położenie farby - błąd zycia. Mam teraz popuchniete uszy i ich okolice. Rany zaczynając ropiec a ja wyglądam jak jajo. Najgorsze w tym wszystkim, ze rozjasnienie jest paskudnie kacze i chodze we włosach pol zoltych , pol ciemno brązowych... Pierwsze rozjaśnia nie dało efekt świetnego rudego, który bardzo fajnie wyglądało.
Mam ruda farbę i zrobilam test - po 24h nie mam nic. Myślicie, ze jak pofarbuje po wyleczeniu nic mi się nie stanie? Boje się, ale tez wyglądam jak jakąś tania dziewczyna na telefon. pomocy!
Monow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 12:08   #34
madziula3007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: uczuliła mnie farba do włosów

Witam.Osobiscie tez jestem alergiczką farb do wlosow i szukalam sposobow jak sobie z tym poradzic niestety nic nie znalazlam postanowilam kupic w rossmanie szampon bialy jelen i myłaam przez 3 miesioce bez zadnego farbowania wlosow.Chce sie z wami podzielic ze mycie wlosow w bialym jeleniu wyleczylo mi skore i od dzis moge cieszyc sie znow farbowaniem pozdrawiam.
madziula3007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 00:20   #35
silverbunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: uczuliła mnie farba do włosów

Witajcie dziewczyny!

Powiem wam od razu. Nie ma czegoś takiego jak :wapno ci pomoże, będzie dobrze.

Miałam tak poważne uczulenie od czarnej farby że trafiłam w stanie krytycznym do szpitala podawano mi sterydy, spuchłam na twarzy i nie mogłam oddychać. Miałam na głowach strupy z których ciekła ropa. Włosy mi nie wypadały ale o mało nie straciłam przez to życia. Jestem uczulona na hennę i na farby o ciemnych kolorach. Blondy i rozjaśniacz nie powodują uczulenia.
Ale nie zwlekajcie z żadnym tego typu uczuleniem. Próbowałam farbować 2 razy włosy, raz gdzie trafiłam do szpitala i drugi raz na śliwkowy kolor gdzie moja reakcja była natychmiastowa, jeździłam po lekarzach nie chciano mi nigdzie pomóc, aż wreszcie coś się zadziało i uratowałam siebie mimo iż stan na głowie był bardzo podobny lecz lżejszy, nie spuchłam. Kiedyś kiedyś szamponetki szły w ruch gdy byłam młoda te czarne też, później szampon koloryzjący gdzie włosy złapały się na czarno. Było okej potem to nieszczęsne farbowanie. Pomyślałam sobie że spróbuję teraz szamponu koloryzującego, ale wzięło mnie coś i powiedziałam a zrobię próbę...uczuliło jak cholera.
Pojechałam do zwykłego lekarza rodzinnego wypisano mi zastrzyki o wartości bodajrze 4/5 złoty? Lekarstwo za 20? na receptę i maść. Nie zwlekajcie z tym proszę, to jest wasz komfort. Weźcie nawet 3 dni wolnego w domu przesiedźcie ale pójdźcie to tego lekarza!! Przecież to was nic nie kosztuj! A wiem jakie to cierpienie.

RADA DLA UCZULENIOWCÓW KTÓRZY CHCĄ SIĘ FARBOWAĆ?
Da się i to bardzo dobrze, moje drogie- TONERY. Toner owszem zmywa się dość szybko, ale możecie zrobić sobie jak ja, włosy na folię z odrostem małym a górę tonerem, kupić sobie taki sam od fryzjera i dodawać do waszego szamponu. Ja mam srebrne włosy toner ratuje mi życie i wygląd. Nie uczula bo nie zawiera w sobie składników które zawiera farba. Moja przyjaciółka z identycznym uczuleniem na głowę kładzie sobie czarny toner jest zdrowa nic jej nie jest a jej włosy...są zdrowe nie zniszczone bo toner nie niszczy włosa, wchodzi w jego strukturę i nawet z każdym kolejnym takim farbowaniem TONEREM widać że włos zmienia swój kolor. Tonery są przyjaciółmi kobiet uczuleniowców.
Wybaczcie za take rozpisanie się ale chciałam wam naświetlić sytuację i błagam maszerujcie do lekarza natychmiast. Będziecie miały pewność że nie stanie się wam gorsza krzywda
silverbunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 08:56   #36
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: uczuliła mnie farba do włosów

Chyba masz na myśli tę sztuczną hennę, której się używa do barwienia brwi chociażby. Ona zawiera PPD, tak jak i farby do włosów. Ciemniejsze mają jej więcej, ale jasne farby też mają ten składnik i też mogą uczulać, także i farby superrozjaśniające. Nie mylmy naturalnej henny (która nie jest czarna ani brązowa) z gotowym produktem do farbowania. Co nie znaczy, że na naturalną hennę nie można mieć uczulenia. Ja stwierdziłam, że nie będę kombinowała z farbami o niskiej zawartości PPD, które nie dają bardzo jasnych, popielatych blondów, więc zdecydowałam się na zapuszczanie naturalnych włosów. Możliwe, że zdecyduję się na robienie refleksów za pomocą produktów opartych na wodzie utlenionej No niestety, lata farbowania i jest wszystko ładnie, pięknie, a przychodzi taki dzień, kiedy kończy się z silną reakcją alergiczną
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-12 09:56:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.