co to jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-17, 15:33   #1
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna

co to jest?


Cześć dziewczyny! Od jakiegoś czasu wyskakują mi na twarzy czerwone placki, nie swędzą, nie bolą, a wyskakują tak niespodziewanie, że nawet nie wiem kiedy. Po jakimś czasie po prostu znikają! Jest to szczególnie wkurzające, szczególnie, że ma to miejsce w pracy! Wyglądam wtedy jakby mnie w środku zimy komar uciął! Co to może być, jakaś alergia? Ale na co? Od kosmetyków? Ale jakich-rzadko zmieniam. Zauważyłam, że "to" wyskakuje mi co jakiś czas.... hm... macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Też tak macie? pa
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 07:22   #2
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Re: co to jest?

Czy tylko ja mam ten problem? Zazdroszczę wam. pa
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 07:49   #3
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: co to jest?

owszem, wydaje mi sie ze to alergia. ja mam podobna reakcje po uzyciu kosmetykow nivei (stad wole ich nie uzywac). czerwone placki na buzi - nic nie boli ani nie swedzi, u mnie pojawialy sie dopiero jakis czas po aplikacji kremu i znikaly sobie same ...
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 07:55   #4
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: co to jest?

Alergia? Pokrzywka - skórna reakcja alergiczna (moja mama to ma). Chociaż jeśli nie swędzi to może jednak nie. Może jeśli pracujesz w biurze skóra tak reaguje na klimatyzację - zbyt suche powietrze. Może spróbuj posmarować kremem nawilżającym kiedy ci taka plamka wyjdzie i zobacz czy podziała - potem zostaje wizyta u alergologa.
PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 13:57   #5
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Re: co to jest?

Ja też tak mam, tylko u mnie to poprzedzone jest swędzeniem, jakby coś chodziło mi po skórze. Potem pojawia się mały bąbelek i robi sie mocno czerwona plama.
Nie wydaje mi się żeby to było od kosmetyków. Nie mam pojęcia. Też jestem zaniepokojona.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 20:31   #6
penelopag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 8
Re: co to jest?

no coz ja niekiedy dostaje takie wieksze plamy ale podobno to na tle nerwowym, moze to jest to? stres, praca? Czy to wystepuje gdy jestes odprzezona, zrelaksowana w domu? Moze to alergia na kogos w pracy?
penelopag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 07:10   #7
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Re: co to jest?

Nie zauważyłam, żeby te plamy pojawiały się w jakimś/albo w stresie.... wyskakują tak po prostu ... bleee. Z tego co piszecie wynika, że powodów może być sporo! Mże lekarz coś poradzi.
Alergia na kogoś w pracy? Ktoś by się napewno znalazł. pa dzięki.
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-19, 07:27   #8
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Re: co to jest?

Byłam u dermatologa i zapytałam o to. Powiedziała że jeśli wygląda to jak bąbel czyli na początku wygląda jak ugryzienie komara albo uparzenie pokrzywką, to jest to alergia. Zapytałam na co, mówiłam że nie używam żadnych nowych kosmetyków, ani nic podobnego. Powiedziała że może to być np po tym jak coś zjadłam. Sama nie wiem. Dała mi tabletki Aleric.
Mnie to włąsnie nie wychodzi w ciągu dnia, ale pod wieczór, albo późnym popołudniem.
Jeśli u ciebie to sa tylko plamy, których początkiem NIE jest bąbel to rzeczywiście może to być na tle nerwowym.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.