Ciemne, gęste włosy na rękach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-30, 22:04   #1
thigi
Przyczajenie
 
Avatar thigi
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 21
Unhappy

Ciemne, gęste włosy na rękach


Jestem na skraju desperacji, więc błagam o chociażby najmniejsze rady.
Mam 16 lat, w wieku 13 coś strzeliło mi do głowy i ogolilam maszynką włoski na rękach. Jestem brunetką, więc - jak można się spodziewać - odrosły ciemne i gęste. Ogólnie, przeszkadzało mi to, ale starałam się to wycierpiec i nie trudzilam się z usuwaniem. Jednak lata lecą, chciałabym pokazać się w cczymś innym niż dres i koszula, jednak przy obecnym stanie rzeczy, jest to bardzo krępujące i niekomfortowe.
Słyszałam o wosku (jaka cena? ile sesji/co ile? aż tak bolesne?), kremach (czytałam, że w wielu przypadkach nie było efektów), laserze (wykluczam, to chyba oczywiste) i wodzie utlenianej.
Czy wodę utlenioną można zastąpić spirytusem salicynowym? - efekt będzie taki sam, lepszy/gorszy? Są preparaty do rozjaśnia? - gdzie je dostanę? w jakiej cenie i jak często aplikować?
Wykluczam golenie, bo nie mam siły, cierpliwości ani zapału. Jestem ciekawa tego kremu, więc gdyby jakaś miła dusza napisała mi co, jak, gdzie, byłabym dozgonnie wdzięczna. Z desperacji i lekkiej ciekawości użyłam kiedyś kremu "skin so soft" soft & smooth moisturising z avonu (tak, krem do depilacji twarzy ), ale o dziwo skrawek skóry, na którym testowałam do dziś jest mile gładki (minęły może 3,4 tygodnie). Jednak są minusy, bo okropnie podrażnilam mój "tester". Ten krem odpada (eksperymentowałam ), ale może polecicie mi swoje sprawdzone specjały?
Jestem zielona w tych sprawach, co nawiasem da się zauważyć, więc przepraszam za niezgodności. Z góry dziękuję za chociażby najmniejsze chęci.

Edytowane przez thigi
Czas edycji: 2014-12-30 o 22:05
thigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 22:13   #2
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Ciemne, gęste włosy na rękach

Nie gól ich juz więcej
Wosk może podraznic, jest bolesny ale daje efekt gładkiej skory nawet na 2-3 tygodnie.
Kremu możesz sprobowac, ale to błędne koło, bo musisz powtarzać co 3-4 dni.
Jeśli chodzi o rozjasnienie to zobacz na ten filmik: http://youtu.be/t81Y9sBtQMU
Uważam, że ostatnia opcja jest najlepsza, będą jasne, będzie je widać pod słońce ale da się z tym żyć.
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 23:28   #3
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Ciemne, gęste włosy na rękach

Cytat:
Napisane przez thigi Pokaż wiadomość
Jestem na skraju desperacji, więc błagam o chociażby najmniejsze rady.
Mam 16 lat, w wieku 13 coś strzeliło mi do głowy i ogolilam maszynką włoski na rękach. Jestem brunetką, więc - jak można się spodziewać - odrosły ciemne i gęste. Ogólnie, przeszkadzało mi to, ale starałam się to wycierpiec i nie trudzilam się z usuwaniem. Jednak lata lecą, chciałabym pokazać się w cczymś innym niż dres i koszula, jednak przy obecnym stanie rzeczy, jest to bardzo krępujące i niekomfortowe.
Słyszałam o wosku (jaka cena? ile sesji/co ile? aż tak bolesne?), kremach (czytałam, że w wielu przypadkach nie było efektów), laserze (wykluczam, to chyba oczywiste) i wodzie utlenianej.
Czy wodę utlenioną można zastąpić spirytusem salicynowym? - efekt będzie taki sam, lepszy/gorszy? Są preparaty do rozjaśnia? - gdzie je dostanę? w jakiej cenie i jak często aplikować?
Wykluczam golenie, bo nie mam siły, cierpliwości ani zapału. Jestem ciekawa tego kremu, więc gdyby jakaś miła dusza napisała mi co, jak, gdzie, byłabym dozgonnie wdzięczna. Z desperacji i lekkiej ciekawości użyłam kiedyś kremu "skin so soft" soft & smooth moisturising z avonu (tak, krem do depilacji twarzy ), ale o dziwo skrawek skóry, na którym testowałam do dziś jest mile gładki (minęły może 3,4 tygodnie). Jednak są minusy, bo okropnie podrażnilam mój "tester". Ten krem odpada (eksperymentowałam ), ale może polecicie mi swoje sprawdzone specjały?
Jestem zielona w tych sprawach, co nawiasem da się zauważyć, więc przepraszam za niezgodności. Z góry dziękuję za chociażby najmniejsze chęci.
Ja tam ręce golę, chociaż nie mam wybitnie ciemnych włosów. Skoro golimy nogi, to dlaczego też nie ręce?
Co te 3-4 dni (w porywach do 7) chyba możesz się pozbyć włosków? Jeżeli nie, to pobaw się sama z pastą cukrową - sporo przepisów znajdziesz w Internecie.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 05:34   #4
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Ciemne, gęste włosy na rękach

Pasta cukrowa na uprzednio sypnięte talkiem i najlepiej delikatnie ogrzane (np po kąpieli) ręce, uprzedzam, będzie bolało, ale nie tak jak woskiem, i możesz sama w domu zrobić taką paste
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 15:58   #5
thigi
Przyczajenie
 
Avatar thigi
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 21
Dot.: Ciemne, gęste włosy na rękach

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o rozjasnienie to zobacz na ten filmik: http://youtu.be/t81Y9sBtQMU
Uważam, że ostatnia opcja jest najlepsza, będą jasne, będzie je widać pod słońce ale da się z tym żyć.
Dzięki wielkie, super sprawa. Mam tylko pytanie - czy zestaw, który poleciła autorka filmika nie jest droższy od gotowego wybielacza (np. sally hansen), który - na moje oko - jest znacznie powszechniejszy? Stosował ktoś może którąś z opcji i jest gotowy wystawić małą opinię?
Co do depilacji, pasta cukrowa wydaje się niezłym rozwiązaniem i jeżeli się zdecyduję, to postawię właśnie na tą opcję.
Co do użytkowania - co ile trzeba powtarzać zabiegi? I w przypadku rozjaśniania, i w przypadku pasty cukrowej?
thigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 00:26   #6
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: Ciemne, gęste włosy na rękach

Mam ciemne wloski na rekach i traktuje je woda utleniona. Tylko uprzedzam aby rownomiernie ją rozprowadzać wacikiem. Efekty są
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 11:26   #7
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Ciemne, gęste włosy na rękach

To właściwie nie jest ciężki problem.

Wystarczy, że wydepilujesz, wyrywając włosy z cebulkami (plastry, depilator), jak odrosną to słabsze i tak kilka razy. Możesz też smarować je naparem z wierzbownicy drobnokwiatowej o ile nie masz alergii na to. No i jak już chyba ktoś pisał - rozjaśnić.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-01 12:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.