Rekrutacja- 3 klasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-23, 19:04   #1
Wonderfulday
Raczkowanie
 
Avatar Wonderfulday
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 39

Rekrutacja- 3 klasy


Witam,
Mam pytanie odnośnie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, które zaczęły się w miniony poniedziałek.
Moja siostra składa papiery do jednego z techników, jednak pojawił się mały problem. W tej szkole są tworzone 3 klasy o profilu informatycznym, a w systemie Nabór 2014 do wyboru jest tylko jedna. Chciałabym wiedzieć jak to wtedy wygląda. Jeżeli zaznaczy się klasę np. ITia, a osoby lepsze od niej też zaznaczą ją i się nie dostanie, to wtedy przechodzi do którejś z dwóch pozostałych klas o tym profilu, czy automatycznie odpada, bo do tej klasy, co została zaznaczona się nie dostała? Czy to nie powinno mieć znaczenia, którą klasę się zaznaczy?
__________________
''Nigdy nie chciałem więcej, dopóki nie poznałem ciebie''
Wonderfulday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 16:10   #2
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Rekrutacja- 3 klasy

Jesteś absolutnie pewna że tworzone są trzy klasy? Jak dla mnie jest to niemożliwe że nie są ujęte w naborze.
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 18:10   #3
Wonderfulday
Raczkowanie
 
Avatar Wonderfulday
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 39
Dot.: Rekrutacja- 3 klasy

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Jesteś absolutnie pewna że tworzone są trzy klasy? Jak dla mnie jest to niemożliwe że nie są ujęte w naborze.
Nie chodzi o to, że tylko jedna klasa jest ujęta w naborze, a pozostałych nie ma. Są trzy klasy i można wybrać spośród trzech, ale tylko jedną. Niezastanawiające by to było, gdyby wybór był między energetyczną, a informatyczną, bo to logiczne. Ale tam są trzy klasy informatyczne i chciałabym wiedzieć, jak to funkcjonuje w takim przypadku. Powiedzmy, że jest klasa A, B, C, wybieram w naborze klasę A i co? Jeżeli tą samą klasę wybierze 50 innych osób, które są lepsze, to automatycznie się odpada, czy przechodzi do drugiej?
__________________
''Nigdy nie chciałem więcej, dopóki nie poznałem ciebie''
Wonderfulday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 20:02   #4
Oposa
Przyczajenie
 
Avatar Oposa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 21
Dot.: Rekrutacja- 3 klasy

Te klasy są identyczne pod względem programu? I nie można ich dodać do podania jako kilka oddziałów w jednej szkole, czyli jeden wybór?

To dosyć dziwne, osobiście się jeszcze z czymś takim nie spotkałam, więc nie bardzo pomogę. Mogę jedynie powiedzieć, że w przypadku szkoły z mojej okolicy, dwie identyczne klasy są uznawane jako jeden oddział. Tzn. podanie składa się po prostu do owego profilu klasy, a miejsc jest 60. Później tych co się dostaną jakoś dzielą na dwie osobne grupy i tyle...

Proponuję się dopytać chociażby w sekretariacie, pewnie na stronie szkoły są podane jakieś numery telefonu Moim zdaniem nie powinno mieć większego znaczenia, którą klasę się wybierze, bo byłoby to kompletnie bezsensu... No, ale warto się upewnić.
Oposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-24 21:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.