licencjat z ekonomii mgr z fir? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-28, 17:39   #1
tulipan221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4

licencjat z ekonomii mgr z fir?


Cześc wszystkim Mam na imie Agnieszka i w tym roku obronilam licencjat z ekonomii i zarejestrowalam sie na studia magisterskie na ekonomie oraz na fir - i tu zaczyna sie problem, jak myslicie czy pojsce na magisterke z firu jest dobrym pomyslem? na ekonomii mialam podstawy rachunkowosci 15w+30c, zarzadcza i koszty 30c, finansowa 15w+15c oraz controlling 15w+15c. Czy jest szansa, ze dam rade i nie bede jakos znaczaco odstawala od reszty? Czy moze lepiej zostac na tej ekonomii i nie kombinowac? Jak pracodawcy patrza na takie 'kombinowanie'? Czy po ukonczeniu mgr bede mogla spokojnie ubiegac sie o prace w ksiegowosci?
I co do specjalnosci jakie bym chciala wybrac to albo finanse korporacyjne albo fir malych i srednich firm.
Prosze o rady szczegolnie osoby po kierunkach ekonomicznych jak i takie, ktore rowniez studiuja. Wasze opinie na pewno bardzo mi pomoga w dokonaniu wyboru, bo mam kompletny metlik w glowie, a nie chce podjac zlej decyzji.
Dziekuje z gory.
tulipan221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 17:58   #2
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: licencjat z ekonomii mgr z fir?

Cytat:
Napisane przez tulipan221 Pokaż wiadomość
Cześc wszystkim Mam na imie Agnieszka i w tym roku obronilam licencjat z ekonomii i zarejestrowalam sie na studia magisterskie na ekonomie oraz na fir - i tu zaczyna sie problem, jak myslicie czy pojsce na magisterke z firu jest dobrym pomyslem? na ekonomii mialam podstawy rachunkowosci 15w+30c, zarzadcza i koszty 30c, finansowa 15w+15c oraz controlling 15w+15c. Czy jest szansa, ze dam rade i nie bede jakos znaczaco odstawala od reszty? Czy moze lepiej zostac na tej ekonomii i nie kombinowac? Jak pracodawcy patrza na takie 'kombinowanie'? Czy po ukonczeniu mgr bede mogla spokojnie ubiegac sie o prace w ksiegowosci?
I co do specjalnosci jakie bym chciala wybrac to albo finanse korporacyjne albo fir malych i srednich firm.
Prosze o rady szczegolnie osoby po kierunkach ekonomicznych jak i takie, ktore rowniez studiuja. Wasze opinie na pewno bardzo mi pomoga w dokonaniu wyboru, bo mam kompletny metlik w glowie, a nie chce podjac zlej decyzji.
Dziekuje z gory.
jakie kombinowanie?
zmiana kierunku jest na plus, bo masz szersze możliwości po studiach. W dodatku FiR jest stosunkowo lepszym kierunkiem (pod względem rynku pracy) niż ekonomia, więc tu także proponowałabym tę opcję.

Jeśli martwisz się czy sobie poradzisz - no cóż, to zależy od ciebie, tak naprawdę wiele osób zmienia kierunek po licencjacie, czasami są to osoby z zupełnie innych kierunków (u mnie na FiRze były np. osoby po AWFie czy politechnice). Pewnie łatwiej jest tym, którzy na FiRze był już na lic., ale różnice nie są bardzo widoczne - Ty też pewnie nie pamiętasz wiele z tego co przerabiałaś na ekonomii na np. pierwszym roku.

Podsumowując, tak, według mnie zmiana kierunku jest dobrym pomysłem. Specjalność nie ma dużego znaczenia.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 19:50   #3
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: licencjat z ekonomii mgr z fir?

Cytat:
Napisane przez tulipan221 Pokaż wiadomość
Czy jest szansa, ze dam rade i nie bede jakos znaczaco odstawala od reszty? Czy moze lepiej zostac na tej ekonomii i nie kombinowac? Jak pracodawcy patrza na takie 'kombinowanie'? Czy po ukonczeniu mgr bede mogla spokojnie ubiegac sie o prace w ksiegowosci?
Jeśli miałaś cokolwiek z rachunkowości, to raczej nie powinnaś mieć żadnych problemów, bez przesady, nie przenosisz się z socjologii na matematykę Jakie to kombinowanie, przecież system lic+mgr chyba po to jest, żeby z niego korzystać? Raczej ciężko wymienić wady posiadania dwóch dyplomów z różnych specjalizacji. Sama robiłam lic z jednej specjalizacji a mgr z innej i uważam, że to lepiej wygląda w CV i realnie dla pracodawcy też, o ile nie są to jakieś totalnie nieprzystające kierunki. Oczywiście, że po samej magisterce z możesz pracować w księgowości.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 17:05   #4
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: licencjat z ekonomii mgr z fir?

Nie idziesz z politologii na fizykę kwantową. Zawsze w razie braków czy niewiedzy możesz uzupełnić braki przez dodatkową naukę. No i warto już od początku o jakieś doświadczenie związane z księgowością - staże, praktyki w biurach rachunkowych itp.

Ogólnie czy dasz radę to zależy od ciebie i tego jak bardzo jesteś w stanie przyswoić ewentualne braki.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-29 18:05:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.