Quilling Jak Wy to robicie?:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-19, 21:25   #1
emes
Raczkowanie
 
Avatar emes
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 169
Smile

Quilling Jak Wy to robicie?:)


Witam drogie wizażystki!!
Przeglądałam wiele wątków z Waszymi cudownymi pracami jestem pod olbrzymim wrażeniem...jak z niczego tworzycie coś tak pięknego!
Bardzo spodobała mi się metoda zwana Quilling'iem i chciała bym się jej nauczyć,ale w internecie nie ma żadnych wskazówek bynajmniej ja nic nie znalazłam.I tu moje pytanie do Was: Może macie jakieś wskazówki jak się uczyć tej metody,co jest do tego potrzebne?(Chciała bym się wybrać na zakupy,i zapatrzeć się w potrzebne mi rzeczy.)
Bardzo proszę o pomoc,to dla mnie bardzo ważne I przepraszam jeśli temat umieściłam w niewłaściwym miejscu.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.

emes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 23:07   #2
thea2
Zadomowienie
 
Avatar thea2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 252
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Witaj
Mimo że mój quilling pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to jednak chętnie odpowiem na Twoje pytania, w miarę moich możliwości i umiejętności
W zasadzie nie ma się czego tutaj uczyć- to prosta technika, do której nie potrzeba specjalnych zdolności
Przede wszystkim powinnaś zaopatrzyć się w narzędzie (igłę) do quillingu- znalazłam kilka ofert w sklepach internetowych, ceny są różne, zwykle 10-20 zł. Takie narzędzie możesz też zrobić sobie sama, np. z wykałaczek czy jakiegoś cienkiego patyczka, który należy przeciąć tak, żeby można było wsunąć w niego papierek i skręcać. Ważne, żeby był on gładki i dosyć wąski, żeby dało się potem zsunać skręcony papier.

Możesz kupić sobie gotowe paseczki do quillingu lub pociąć je sama (np. z bloku z kolorowymi kartkami). Szerokość pasków zależy od Ciebie, ja zaczynałam od takich ok 6-7 mm, teraz kręcę maksymalnie 3 mm. Musisz zobaczyć, z jakim papierem będzie Ci się najlepiej pracowało, ja np. wolę nieco grubszy, taki z bloku technicznego z kolorowymi kartkami.

Przyda Ci się także szablon z kołami, po to, aby poszczególne elementy miały równą średnicę. Szablon taki kupisz w sklepie papierniczym za ok. 5 zł.

Oczywiście potrzeba też kleju - najlepszy chyba jest magic

A co do samej techniki... Podstawową formą jest takie skręcone kółeczko, z którego palcami formuje się potrzebne elementy- przykłady takich elementów w linku poniżej:
http://www.handmade-craft-ideas.com/...led-shapes.jpg
Wszystkie elementy łączymy z sobą czy też z papierem oczywiście za pomocą kleju (dlatego dobry jest magic, który po wyschnięciu staje się przezroczysty i raczej nie widać go spod quillingu).

Odmianą quillingu jest husking, który polega na owijaniu papieru wokół szpilek- gdybyś z czasem chciała zająć się i tym, to potrzebne Ci będą szpilki i tablica korkowa lub zwykła podkładka pod myszkę.
Z papieru możesz też robić stokrotki, różyczki i inne cuda-kwiatki -> filmiki instruktażowe znajdziesz bez problemu w internecie.

Mam nadzieję, że nie zapomniałam o niczym i choć trochę pomogłam
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej zabawy z quillingiem !
__________________
Nasz kochany Synuś

Edytowane przez thea2
Czas edycji: 2010-02-19 o 23:11
thea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 12:02   #3
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Cytat:
Napisane przez thea2 Pokaż wiadomość
Witaj
Mimo że mój quilling pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to jednak chętnie odpowiem na Twoje pytania, w miarę moich możliwości i umiejętności
W zasadzie nie ma się czego tutaj uczyć- to prosta technika, do której nie potrzeba specjalnych zdolności
Przede wszystkim powinnaś zaopatrzyć się w narzędzie (igłę) do quillingu- znalazłam kilka ofert w sklepach internetowych, ceny są różne, zwykle 10-20 zł. Takie narzędzie możesz też zrobić sobie sama, np. z wykałaczek czy jakiegoś cienkiego patyczka, który należy przeciąć tak, żeby można było wsunąć w niego papierek i skręcać. Ważne, żeby był on gładki i dosyć wąski, żeby dało się potem zsunać skręcony papier.

Możesz kupić sobie gotowe paseczki do quillingu lub pociąć je sama (np. z bloku z kolorowymi kartkami). Szerokość pasków zależy od Ciebie, ja zaczynałam od takich ok 6-7 mm, teraz kręcę maksymalnie 3 mm. Musisz zobaczyć, z jakim papierem będzie Ci się najlepiej pracowało, ja np. wolę nieco grubszy, taki z bloku technicznego z kolorowymi kartkami.

Przyda Ci się także szablon z kołami, po to, aby poszczególne elementy miały równą średnicę. Szablon taki kupisz w sklepie papierniczym za ok. 5 zł.

Oczywiście potrzeba też kleju - najlepszy chyba jest magic

A co do samej techniki... Podstawową formą jest takie skręcone kółeczko, z którego palcami formuje się potrzebne elementy- przykłady takich elementów w linku poniżej:
http://www.handmade-craft-ideas.com/...led-shapes.jpg
Wszystkie elementy łączymy z sobą czy też z papierem oczywiście za pomocą kleju (dlatego dobry jest magic, który po wyschnięciu staje się przezroczysty i raczej nie widać go spod quillingu).

Odmianą quillingu jest husking, który polega na owijaniu papieru wokół szpilek- gdybyś z czasem chciała zająć się i tym, to potrzebne Ci będą szpilki i tablica korkowa lub zwykła podkładka pod myszkę.
Z papieru możesz też robić stokrotki, różyczki i inne cuda-kwiatki -> filmiki instruktażowe znajdziesz bez problemu w internecie.

Mam nadzieję, że nie zapomniałam o niczym i choć trochę pomogłam
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej zabawy z quillingiem !

jakaś ty mądra dziewczynka
Myślałam, że będę musiała coś omawiac, pisać, ale nie , nie trzeba już. Wyczerpująca odpowiedz moim zdaniem jak na sam początek
Brawo
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 14:02   #4
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Wszystko zostało prawie powiedziane. Ja mogę zaproponować Ci narzędzie i trochę paseczków na początek. Do Ciebie należy reszta czyli ćwiczenie. Podaj adres na pw to Ci prześlę.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 15:34   #5
emes
Raczkowanie
 
Avatar emes
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 169
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

thea2 Bardzo dziękuje Ci za pomoc
Właśnie wróciłam z zakupów Kupiłam kolorowe kartki, i klej magic z taką końcówkową wąską
Co do igły zrobiłam ją sobie sama z zapałek i szpilek oraz z nitkisprawdza się doskonale
Teraz pozostaje mi tylko nauka Mam nadzieję,że moje prace chociaż troszkę będą tak ładne jak Wasze.
thea2 - jeśli Twoje prace to początki to ja nie chce wiedzieć jak będziesz pracować kiedy się rozkręcisz
__________________
''Księżniczkę należy pocałować z miłością... ''
emes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 17:42   #6
emes
Raczkowanie
 
Avatar emes
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 169
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

bila wysłałam Ci wiadomość z moim adresem
__________________
''Księżniczkę należy pocałować z miłością... ''
emes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 19:46   #7
mikilukasza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Morskie klimaty...
Wiadomości: 594
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Cytat:
Napisane przez thea2 Pokaż wiadomość
Witaj
Mimo że mój quilling pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to jednak chętnie odpowiem na Twoje pytania, w miarę moich możliwości i umiejętności
W zasadzie nie ma się czego tutaj uczyć- to prosta technika, do której nie potrzeba specjalnych zdolności
Przede wszystkim powinnaś zaopatrzyć się w narzędzie (igłę) do quillingu- znalazłam kilka ofert w sklepach internetowych, ceny są różne, zwykle 10-20 zł. Takie narzędzie możesz też zrobić sobie sama, np. z wykałaczek czy jakiegoś cienkiego patyczka, który należy przeciąć tak, żeby można było wsunąć w niego papierek i skręcać. Ważne, żeby był on gładki i dosyć wąski, żeby dało się potem zsunać skręcony papier.

Możesz kupić sobie gotowe paseczki do quillingu lub pociąć je sama (np. z bloku z kolorowymi kartkami). Szerokość pasków zależy od Ciebie, ja zaczynałam od takich ok 6-7 mm, teraz kręcę maksymalnie 3 mm. Musisz zobaczyć, z jakim papierem będzie Ci się najlepiej pracowało, ja np. wolę nieco grubszy, taki z bloku technicznego z kolorowymi kartkami.

Przyda Ci się także szablon z kołami, po to, aby poszczególne elementy miały równą średnicę. Szablon taki kupisz w sklepie papierniczym za ok. 5 zł.

Oczywiście potrzeba też kleju - najlepszy chyba jest magic

A co do samej techniki... Podstawową formą jest takie skręcone kółeczko, z którego palcami formuje się potrzebne elementy- przykłady takich elementów w linku poniżej:
http://www.handmade-craft-ideas.com/...led-shapes.jpg
Wszystkie elementy łączymy z sobą czy też z papierem oczywiście za pomocą kleju (dlatego dobry jest magic, który po wyschnięciu staje się przezroczysty i raczej nie widać go spod quillingu).

Odmianą quillingu jest husking, który polega na owijaniu papieru wokół szpilek- gdybyś z czasem chciała zająć się i tym, to potrzebne Ci będą szpilki i tablica korkowa lub zwykła podkładka pod myszkę.
Z papieru możesz też robić stokrotki, różyczki i inne cuda-kwiatki -> filmiki instruktażowe znajdziesz bez problemu w internecie.

Mam nadzieję, że nie zapomniałam o niczym i choć trochę pomogłam
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej zabawy z quillingiem !
thea2-jaki dokładny instruktaż! Jesteś niesamowita! Jeszcze niedawno doradzałaś mi na moim wątku a dziś Jesteś już tutaj!
Wiedz, że Twoje rady pobudzają do działania-Dziękuję!
Widzę, że propagujesz quilling całym sercem!?. To dobrze...
Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła zaprezentować Wam swoje prace wykonane tą techniką!

emes - ja też się jeszcze uczę. Także głowa do góry, nie jesteś sama! Uda się nam!

bila - czy ja też mogę się podpiąć pod Twoją propozycję?

Gorąco pozdrawiam!
......................... ......................... ......................... ........................

Mój zakątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385125
mikilukasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 20:47   #8
thea2
Zadomowienie
 
Avatar thea2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 252
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

emes, Bardzo się cieszę, że choć trochę pomogłam Skoro masz już podstawowe rzeczy to twórz i koniecznie pokazuj nam swoje prace !

Dziewczyny kochane, dziękuję za uznanie Bardzo mi miło
__________________
Nasz kochany Synuś
thea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 01:08   #9
emes
Raczkowanie
 
Avatar emes
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 169
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

thea2 trochę?! Bardzo mi pomogłaś! Byłam całkowicie zielona,ale dzięki Tobie wiem już co i jak Teraz muszę trenować Może coś z tego wyjdzie,a wtedy się pochwalę
__________________
''Księżniczkę należy pocałować z miłością... ''
emes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 09:15   #10
Jaga Baba
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 505
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Dziewczynki,a możecie mi pokazać (fotkę najlepiej) jak wygląda ten przyrząd do zakręcania? Mam na myśli wersję domową(pisałyście cos o połączonych wykałaczkach itp.),bo profesjonalna widziałam w necie..
Lubię wyzwania..może kiedyś spróbuje coś zakręcić
Jaga Baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 15:31   #11
rebell2
Zadomowienie
 
Avatar rebell2
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 049
GG do rebell2
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Ja mogę pokazać moje podstawowe narzędzie pracy - zrobione metodą chałupniczą, ale nie zamieniłabym go na żadne profesjonalne. Średnia igła wbita czubkiem w drewienko, z zeszlifowanym oczkiem. Już mi się drewienko wyślizgało od kręcenia
__________________
Quillingowo i nie tylko...
Nie widzisz zdjęć? - TUTAJ są wszystkie
niby-blog
rebell2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 18:06   #12
mikilukasza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Morskie klimaty...
Wiadomości: 594
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Rebell2-ale świetny pomysł!!!

......................... ......................... ...................

Jestem tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385125
mikilukasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 17:39   #13
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Moje narzędzie jest bardziej osadzone w drewnie i końcówkę igły widać tyle co ma oczko.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 20:50   #14
emes
Raczkowanie
 
Avatar emes
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 169
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Racja bardzo fajne i pomysłowe to narzędzie. Ja mam coś takiego:
w sumie nic specjalnego a też bardzo dobrze się sprawdza
__________________
''Księżniczkę należy pocałować z miłością... ''
emes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 09:01   #15
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Przyznam, że pomysłowa z Ciebie dziewczyna. Ja także robię czasem narzędzia umicowując igłę w starym zużytym długopisie, też się sprawdza.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 19:59   #16
Jaga Baba
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 505
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Dziewczyny a macie jakiegoś "tutka" jak zrobić kwiatka..ale takiego postrzępionego(jak stokrotka lub margerytka)Szukam..ale jak wpisuje w google to mi sie otwierają różne strony ale nie ta co potrzeba

A narzędzia,bardzo pomysłowe..moze któreś odgapie

Edytowane przez Jaga Baba
Czas edycji: 2010-02-27 o 00:13
Jaga Baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 22:33   #17
emes
Raczkowanie
 
Avatar emes
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 169
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Ja zrobiła bym tak:
pasek papieru pociąć w ząbki(dość duże) i zwinąć a później rozłożyć. Może tak spróbujesz? Nie wiem czy o to Ci chodzi.
Pozdrawiam.
__________________
''Księżniczkę należy pocałować z miłością... ''
emes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 23:16   #18
thea2
Zadomowienie
 
Avatar thea2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 252
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Cytat:
Napisane przez Jaga Baba Pokaż wiadomość
Dziewczyny a macie jakiegoś "tutka" jak zrobić kwiatka..ale takiego postrzępionego(jak stokrotka lub margerytka)Szukam..ale jak wpisuje w google to mi sie otwierają różne strony ale nie ta co potrzeba

A nazędzia,bardzo pomysłowe..moze któreś odgapie
Wygrzebałam z mojego wątku linka do stokrotek i różyczek Ja nauczyłam się właśnie z tego filmiku
http://www.youtube.com/watch?v=frhlB9voucs
__________________
Nasz kochany Synuś
thea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 00:15   #19
Jaga Baba
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 505
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

emes bardzo dziękuję
theawłaśnie o taki filmik mi chodziło,dziękuję raz jeszcze )
Jaga Baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 01:33   #20
asia3city
Rozeznanie
 
Avatar asia3city
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 695
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Dzięki thea2 za filmik - jest super i pokazuje wszystko po kolei jak zrobić.
Znalazłam jeszcze
http://www.youtube.com/watch?v=VB7ez...eature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=L_KvqSWiiPg&NR=1
Szkoda, że te sprzęty u nas są tak trudno dostępne, ja ma jeszcze prostszy sposób na narzędzie do nawijania - patyk od szaszłyka drewniany nacięty nożem i włożony kawałek papierka, żeby nie szukać za każdym razem nacięcia. Umożliwia kręcenie pasków o różnej szerokości.
Może wiecie gdzie kupić taki sprzęcik do nacinania i szablonik do kółek z korkiem pod spodem?
Pozdrawiam
asia3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 13:10   #21
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Cytat:
Napisane przez asia3city Pokaż wiadomość
Dzięki thea2 za filmik - jest super i pokazuje wszystko po kolei jak zrobić.
Znalazłam jeszcze
http://www.youtube.com/watch?v=VB7ez...eature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=L_KvqSWiiPg&NR=1
Szkoda, że te sprzęty u nas są tak trudno dostępne, ja ma jeszcze prostszy sposób na narzędzie do nawijania - patyk od szaszłyka drewniany nacięty nożem i włożony kawałek papierka, żeby nie szukać za każdym razem nacięcia. Umożliwia kręcenie pasków o różnej szerokości.
Może wiecie gdzie kupić taki sprzęcik do nacinania i szablonik do kółek z korkiem pod spodem?
Pozdrawiam
Maszynkę do nacinania to tylko za granicą. Kiedyś można byl dostć na allegro, ale teraz nie ma szans. Nie martw się jednak tym. Stokroteczki z maszynki wychodzą malutkie, a ręcznie się szybciej wycina niż maszynka, zanim się włoży papierek do maszynki to trzeba być bardzo cierpliwym. Natomiast taką tablicę z kółkami można czasem nabyć w Polsce taka jak na filmiku ok. zł.30,- Są też w Świecie Pasji i enitan ale nie takie.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 12:09   #22
mella
Przyczajenie
 
Avatar mella
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Jestem tu pierwszy raz, ale tak spodobały mi sie Wasze prace że poszukałam w sieci i Znalazłam stronkę o Quilingu: http://yoyomax12.weebly.com/

Pozdrawiam
mella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:43   #23
poczatkujaca_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Cytat:
Napisane przez bila Pokaż wiadomość
Wszystko zostało prawie powiedziane. Ja mogę zaproponować Ci narzędzie i trochę paseczków na początek. Do Ciebie należy reszta czyli ćwiczenie. Podaj adres na pw to Ci prześlę.
Witam, kejti86@poczta.onet.pl proszę o jakieś rady, dziś chcę coniebądź pokombinować z kręceniem
pozdrawiam, Kasia
poczatkujaca_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 20:16   #24
antonina78
Raczkowanie
 
Avatar antonina78
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 56
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Witam.
Dzisiaj po raz pierwszy quillingowałam ? W sumie to w jeden dzień skompletowałam potrzebne rzeczy. Szablon do kółek jest w każdym sklepie papierniczym, jak na początek może być i kosztuje ok 3 zł.
Jeśli będzie któraś z Pań potrzebować igły Q. to może warto przyjrzeć się cyrklą. Niektóre z nich mają taką końcówke gdzie trzeba włożyć rysik jak na moje oko idealny przyrząd do kręcenia. Moja igła Q to stary ołówek właśnie na rysik.
Co do korkowej maty ja mam niepotrzebna podkładkę pod myszkę, myślę że też będzie dobra.
Papier sama tnę nożykiem do tapet z kolorowych kartek do ksero. Ale przymierzam się do kupna ( jeśli znajdę gdzieś w sprzedaży ). To tyle ze strony technicznej.
__________________
01.01.2013 121,80 kg wzrost : 174 cm

28.01.2013 114.6 kg -7,2 11.02.2013 112,9 -8,9 25.02.2013 111,7 10,1 11.03.2013 109,3 12,5

Cel: 80 kg


Każdy dzień ma swój aromat...
antonina78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 20:20   #25
antonina78
Raczkowanie
 
Avatar antonina78
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 56
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

A o to moje pierwsze dzieło
Trochę marnej jakości zdjęcia ale może choć troche oddają efekt
Pomysł zaczerpnięty z you tube
http://www.youtube.com/watch?v=dIDRIsZx1NI&featu re=related
__________________
01.01.2013 121,80 kg wzrost : 174 cm

28.01.2013 114.6 kg -7,2 11.02.2013 112,9 -8,9 25.02.2013 111,7 10,1 11.03.2013 109,3 12,5

Cel: 80 kg


Każdy dzień ma swój aromat...
antonina78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 11:46   #26
miki185
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Witam bardzo zaciekawiły mnie Wasze wypowiedzi i mam zamiar spróbować tej techniki mam pytanko jak długie mają być te paski do kręcenia? Próbowałam kupić ale nie udało mi się znaleźć więc chciałam je sama wyciąć
miki185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:37   #27
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Paseczki są różnej długości takie kupne orginalne to mają ok 36 cm i dluższe. Mu tniemy z arkuszu A4, więc mają około 30 cm. Ale paseczki wycinasz takie jakie Ci są potrzebne i co zamierzasz z nich zrobić. Grubość ich najlepsza to ok. 3mm
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 13:55   #28
miki185
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Dziękuję za odpowiedź
miki185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 17:03   #29
agusaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 23
GG do agusaa
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Witam :P jak dopiero zaczynam ale chcę się pochwalić :P Najpierw moje dzieło :P Taki sobie kwiatuszek. Wiem jest strasznie nierówno, ale to pierwsze dzieło :P I mój przyrząd do nawijania spiłowane oczko od igły i czcionek od pędzelka :P
__________________
Mój wątek


" Bo nie ma większej miłości niż ta, gdy ktoś życie oddaje, bym ja mógł żyć "


agusaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 17:41   #30
mirra78
Zadomowienie
 
Avatar mirra78
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Wiadomości: 1 294
Dot.: Quilling Jak Wy to robicie?:)

Z autopsji wiem,że z czasem wychodzi to coraz lepiej i równiej.
Będzie i tak u Ciebie!!
Ja akurat nawijam na gwoździu lub na patyczku do szaszłyków.
mirra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.