Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-16, 16:32   #2161
Weu
Zadomowienie
 
Avatar Weu
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 284
Dot.: Chna, henna - rude na naturalnie ciemnych włosach

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź .

Czyli mam rozumieć, że henna zmyje ze mnie te rudości i zostawi tylko rudawy połysk?
Na 'rudym' zdjęciu jestem ja z moim aktualnym kolorem.

Im dłużej trzymam hennę na głowie tym intensywniejszy kolor?
Co daje dodanie octu, czy soku z cytryny?
Czytałam, że hennę zamiast w wodzie można rozrobić w herbacie, co to zmienia?
Ile czasu po chemicznym farbowaniu mogę użyć henny?

Tak, jak prosiłaś dodaję zdjęcia w moich naturalnych włosach.

Edytowane przez Weu
Czas edycji: 2010-07-16 o 16:39
Weu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 17:22   #2162
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Chna, henna - rude na naturalnie ciemnych włosach

Jeśli masz farbowane chemicznie włosy, to henna raczej będzie ci sie szybciej wypłukiwać. Trudno mi powiedzieć co się właściwie stanie, bo ja farbowałam tylko naturalne włosy.
Jak dłużej potrzymasz hennę, to kolor będzie bardziej intensywny i trwalszy. Tak samo będzie, jeśli będziesz farbować często. Ja na przykład farbowałam zwykle na rudo, ale z czasem, po wielu farbowaniach kolor zaczynał przechodzić w czerwień. To po jakimś czasie się trochę wypłukuje i rozjaśnia, ale nie płowieje. Nie potrafię tego dokładnie opisać, ale to coś zupełnie innego niż po chemicznej farbie.
Dodanie octu albo soku z cytryny daje kwaśny odczyn, co zamyka łuski włosa i utrwala kolor. Nie trzeba tego robić koniecznie, ale podobno pomaga. Ja też czasem dodawałam zwykłą odżywkę do włosów o prostym składzie (bez silikonów) po to, aby mieszanki wyszło więcej. Wtedy kolor wychodził trochę jaśniejszy. A co do herbaty to do końca nie wiem, bo nigdy nie dodawałam, ale wydaje mi się, że to też może delikatnie pogłębić kolor( zwłaszcza czerwona herbata). Na pewno nie zaszkodzi spróbować.
Nie można stwierdzić ile czasu trzeba czekać po farbowaniu chemią. Myślę, że powinnaś po prostu umyć kilka razy włosy, może poczekać tyle czasu co zwykle do następnego farbowania. To nie powinno mieć dużego znaczenia. Natomiast w drugą stronę - chemia po hennie - radzę uważać. Jeśli chciałabyś potem znowu farbować chemicznie, będziesz musiała poczekać dłużej, bo oblepione henną włosy nie tak łatwo ulegają chemii
Ogólnie myślę, że z takimi ciemnymi włosami rudego koloru nie uzyskaszm tylko właśnie połysk. Za to gdybyś chciała przyciemnić naturalny kolor albo go podkreślić, to henna byłaby do tego idealna.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 19:26   #2163
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Chna, henna - rude na naturalnie ciemnych włosach

Cytat:
Napisane przez Weu Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź .

Czyli mam rozumieć, że henna zmyje ze mnie te rudości i zostawi tylko rudawy połysk?
Na 'rudym' zdjęciu jestem ja z moim aktualnym kolorem.

Im dłużej trzymam hennę na głowie tym intensywniejszy kolor?
Co daje dodanie octu, czy soku z cytryny?
Czytałam, że hennę zamiast w wodzie można rozrobić w herbacie, co to zmienia?
Ile czasu po chemicznym farbowaniu mogę użyć henny?

Tak, jak prosiłaś dodaję zdjęcia w moich naturalnych włosach.
Na początek radzę potrzymać hennę na głowie 2,5-3h.
Ja np. trzymam 4,5h
Sok z cytryny słyszałam, że może lekko przesuszyć włosy.
Na moje włosy nie działa dobrze, dlatego zawsze dodaję bardzo tęgi napar z czarnej herbaty (np. lipton w torebkach)
Octem możesz płukać włosy przez 3-4mycia po farbowaniu. Podobno utrwala kolor.

Co do trwałości to pewnie zależy od marki ale u na moich włosach trzyma się praktycznie cały czas, z każdym myciem jest inny, ciekawy kolor.


Farba Venita jest bardzo "chemiczna", ma coś wspólnego z henną?
Jestem teraz poza domem i nie wzięłam henny a mam już spore odrosty. Od kilku dni nosi mnie żeby zafarbować Venitą, bo już nie mogę patrzeć na włosy Nie wiem czy warto
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 19:33   #2164
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Chna, henna - rude na naturalnie ciemnych włosach

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Farba Venita jest bardzo "chemiczna", ma coś wspólnego z henną?
Jestem teraz poza domem i nie wzięłam henny a mam już spore odrosty. Od kilku dni nosi mnie żeby zafarbować Venitą, bo już nie mogę patrzeć na włosy Nie wiem czy warto[/COLOR][/I]
Venity są dwie: balsam i zioła
w balsamie jest ekstrakt z henny. W ziołach jest po prostu zmielona henna, ale w składzie widać trochę sztucznych barwników.
Możesz zafarbować balsamem Venity na naturalnę hennę, jeśli nie masz czasu robić błotka. Moim zdaniem warto. Ja tak robiłam, gdy nie miałam czasu/nie chiało mi się mieszać tych ziółek. Przykryło odrosty i odświeżyło kolor. Niestety dość szybko się zmywa.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 08:21   #2165
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Chna, henna - rude na naturalnie ciemnych włosach

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;20725873]Venity są dwie: balsam i zioła
w balsamie jest ekstrakt z henny. W ziołach jest po prostu zmielona henna, ale w składzie widać trochę sztucznych barwników.
Możesz zafarbować balsamem Venity na naturalnę hennę, jeśli nie masz czasu robić błotka. Moim zdaniem warto. Ja tak robiłam, gdy nie miałam czasu/nie chiało mi się mieszać tych ziółek. Przykryło odrosty i odświeżyło kolor. Niestety dość szybko się zmywa.[/QUOTE]

Dziękuję W takim razie chyba kupię, jeden raz nie zaszkodzi.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 23:40   #2166
werek serek
no witam
 
Avatar werek serek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 492
Dot.: Chna, henna - rude na naturalnie ciemnych włosach

to jaką hennę polecacie? jeśli ta z Venity nie jest w pełni naturalna, to jaka inna? jestem blondynką, a chciałabym mieć rudy kolor, ale nie za mocny. chciałabym też, żeby się długo trzymał. proszę o odpowiedź
werek serek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 11:55   #2167
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Chna, henna - rude na naturalnie ciemnych włosach

Co do naturalności Venity w proszku, to jej skład wygląda mniej więcej tak: henna, indygo, talk, kilka barwników, 2-nitro-p-phenylenediamine
To ostatnie jest szkodliwe, jednak jest na ostatnim miejscu, więc jest tego najmniej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-18, 22:22   #2168
quesadila
Raczkowanie
 
Avatar quesadila
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Danzig
Wiadomości: 291
Dot.: Chna, henna - rude na naturalnie ciemnych włosach

Cytat:
Napisane przez werek serek Pokaż wiadomość
to jaką hennę polecacie? jeśli ta z Venity nie jest w pełni naturalna, to jaka inna? jestem blondynką, a chciałabym mieć rudy kolor, ale nie za mocny. chciałabym też, żeby się długo trzymał. proszę o odpowiedź
Używałam czystej henny z Mazideł i pod względem zmielenia i wlasciwosci pogrubiających i nabłyszczających włosy jest super.
Może zacznij od systematycznego zbierania włosów ze szczotki do jakiegoś woreczka. Bedziesz mogła zrobić próbę, bo przy jasnych włosach efekt może być bardzo intensywny.
Ja za pierwszym razem trzymałam przez godzinę przygotowywaną przez noc czystą hennę z małą ilością soku z cytryny [łatwo przesuszyć moje cienkie blond wlosy]. Tuż przed aplikacją polączylam ją z odżywką Waxa- niestety sama henna zbyt mnie przesusza.
Mimo, że wcześniej zrobiłam próbę na kępce włosów, o której pisałam na początku, to efekt byl dużo bardziej intensywny, bo te wlosy ze szczotki były matowe, a na głowie miałam blyszczace...
Dla mnie zbyt intensywny, a na pewno za bardzo czerwony, lepiej mi w rudym złotym, niż rudym czrwonym.
Następnym razem zmieszałam cassię- dającą żółtawy odcień z henną w stosunku 3:1 i odcień wyszedł lepszy, ale nadal zbyt intensywny. Poza tym cassia wypłukuje się dużo szybciej, niż henna, wiec znowu miałam na głowie zbyt czerwono. Także chyba muszę wrócic do chemicznych farb. Henna jest dobra dla ciemniejszych włosów, i dla osób, którym zależy na czerwonym odcieniu.
Piszę tu o czystych ziołach, a nie o mieszankach z chemicznymi dodatkami.

Przede wszystkim wypróbuj najpierw, bo henny nie pozbędziesz się z włosów tak latwo jak farby.

Poniżej moje włosy tydzień po hennowaniu.
quesadila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 22:44   #2169
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Chna, henna - rude na naturalnie ciemnych włosach

quesadila z jakim waxem mieszałaś hennę? polskim czy zagranicznym?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 19:42   #2170
quesadila
Raczkowanie
 
Avatar quesadila
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Danzig
Wiadomości: 291
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Z polskim- z różnymi rodzajami. Po raz pierwszy ziołowo potraktowałam włosy samą cassią i wtedy nie przyszło mi do głowy, żeby wymieszać ją z odżywką- nie dość, że miałam problemy z wypłukaniem, to płakałam z bólu rozczesując włosy.
Często robię sobie półgodzinne naseczki na włosy z przeróżnych Mazidłowych ziół właśnie na bazie waxa- sprawdza się świetnie.

No ale farbowanie henną niestety muszę sobie odpuścić. Nie mój kolor.

Aha- kiedyś kręciły mi się włosy, ale po pierwszym farbowaniu chemią 9 lat temu zupełnie się rozprostowały. Myślałam, że henna przywróci im naturalne fale, o których piszą dziewczyny na amerykańskich forach, ale nic z tego- nadal są proste jak druty.

Za to pogrubienie i lekkie usztywnienie jest- dla takich cienko- i rzadkowłosych osób jak ja henna daje naprawdę fajny efekt- włosy odbijają od skóry głowy.

Edytowane przez quesadila
Czas edycji: 2010-07-19 o 19:44
quesadila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 13:23   #2171
kretoszczurek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Oz
Wiadomości: 241
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny jak to jest z włosami farbowanymi. Mam włosy po pasemkach na to w maju kładłam farbę i ze 3 tyg temu ponownie. Oczywiście kolor się mega szybko spłukuje. Wiadomo włosy po rozjaśnianiu nic pięknego.


Czy ktoś kładł ziółka na rozjaśniane włosy??
__________________
http://lbym.lilypie.com/0Acip2.png
synuś
kretoszczurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-31, 23:44   #2172
gad
Rozeznanie
 
Avatar gad
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 726
henna eld

Gdzie w Warszawie kupię henne Eld, chodzi mi konkretnie o kolor Chna?
__________________
Wymienię nowy zestaw Dax Cosmetics,2kremy+2peeling i+maseczka

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504842

gad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 08:37   #2173
agnes098
Raczkowanie
 
Avatar agnes098
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny przyłaczam się do wątku.Jakiś czas temu farbowałam wlosy balsamem vanity orzech laskowy,moje włosy były naprawde ładne ale zaczeły na potęge wypadać dlatego zrezygnowałam z henny i bez żadnych problemów wruciłam do farb chemicznych.Teraz po przeczytaniu tego wątku znów mnie kusi henna ale taka 100% naturalna z helfów lub mazideł.Kupiłam nawet próbki mazidłowej i farbowałam kosmyk włosów kolorek wyszedł naprawde fajny popielaty brąz ,zamówiłam wczoraj z helfów ciemny brąz i już nie moge się doczekać jak przyjdzie i się zafarbuje.Martwi mnie jedno że jak pamietam ta henna vanity musiałam co 2 tyg farbowac i to jest troche meczące,ale dam szanse tym naturalnym bo jak czytalam niektórym z was to nawet 2 miesiące kolor trzyma toche blaknie ale nie zchodzi całkowicie.Pozdrawiam .
agnes098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 08:49   #2174
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny czytam co piszecie, już wiem co kupię i jak zafarbuję
ale przy każdym farbowaniu henną, jak pojawią się jaśniejsze odrosty (farbuję na ciemne brązy, odrosty mam ciemny blond) to hennę dajecie na odrosty a potem przeciągacie na resztę jak z farbą czy hennę od razu za każdym razem daje się na całość?
wyjdzie równy kolor bez jaśniejszych odrostów? i nie przesuszy to włosów?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 08:55   #2175
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnes098 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny przyłaczam się do wątku.Jakiś czas temu farbowałam wlosy balsamem vanity orzech laskowy,moje włosy były naprawde ładne ale zaczeły na potęge wypadać dlatego zrezygnowałam z henny i bez żadnych problemów wruciłam do farb chemicznych.Teraz po przeczytaniu tego wątku znów mnie kusi henna ale taka 100% naturalna z helfów lub mazideł.Kupiłam nawet próbki mazidłowej i farbowałam kosmyk włosów kolorek wyszedł naprawde fajny popielaty brąz ,zamówiłam wczoraj z helfów ciemny brąz i już nie moge się doczekać jak przyjdzie i się zafarbuje.Martwi mnie jedno że jak pamietam ta henna vanity musiałam co 2 tyg farbowac i to jest troche meczące,ale dam szanse tym naturalnym bo jak czytalam niektórym z was to nawet 2 miesiące kolor trzyma toche blaknie ale nie zchodzi całkowicie.Pozdrawiam .
Po pierwsze Venita to nie henna tylko krem koloryzujący z jej dodatkiem ... A co do trwałości prawdziwej henny to u każdego inaczej u mnie 3 tyg-4 maksymalnie więc dałam sobie spokój bo za dużo z tym zachodu no i tanio też nie wychodziło bo stacjonarnie takiej henny raczej nie kupisz przynajmniej w moich okolicach. No i niestety cienkie włosy mogą zostać obciążone henną i również silniej przez to wypadać.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 10:33   #2176
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

agnes098 -> Balsam Venity naprawdę niewiele ma wspólnego z naturalną henną. Kolor po balsamie zmywa się błyskawicznie i jest bardzo dużo chemii. W moim przypadku henna w proszku ma same zalety. Jest bardzo trwała, nie wypadają mi po mniej włosy i nie przesusza. Polecam wszystkim. Co do ciemnego brązu z helfów to sama chcę go kupić. Widziałam na zdjęciach, że wychodzi prawie czarny. Daj znać co wyjdzie tobie.

dziuniaaa -> Ja nigdy nie farbowałam osobno odrostów, tylko zawsze całe włosy. Nic im to nie zaszkodziło.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 10:43   #2177
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Odnośnie Venity to nie polecam, zawiera tylko ekstrakt z henny a reszta to chemia.
Jeden raz zafarbowałam nią włosy i kolor wyszedł prześliczny ale co z tego jak przy pierwszym myciu kolor odrostów wyblakł i było widać różnicę.

Henna w proszku o wiele dłużej trzyma.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 14:34   #2178
agnes098
Raczkowanie
 
Avatar agnes098
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

No wlasnie teraz to wiem ,że vanita nie wiele ma wspólnego z prawdziwa henna,musze powiedziec że naprawde fajny watek i wiele ciekawych rzeczy sie dowiedzialam.A tak odnośnie ceny henny z mazidel czy helfów to naprawde nie jest tanio ale jeśli farbowałabym co miesiąc to sie jeszcze opłaca.Zobacze jak mi wyjdzie kolorek to wam napisze.
agnes098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 09:34   #2179
carmen999
Raczkowanie
 
Avatar carmen999
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 43
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

parę lat temu farbowałam sobie włosy odżywką eld z henną, kolor był trwały, ale po jakimś czasie włosy zaczęły wypadać. fryzjerka zawyrokowała, że to na pewno po hennie, bo ona oblepia włosy i lepiej postawić na zamianę koloru farbami chemicznymi. czy to możliwe, by od tej odżywki wypadały mi włosy? nie jestem tego pewna, bo w tamtym okresie byłam w gimnazjum i dużo się odchudzałam, więc to też mogło być przyczyną wypadania. po fryzjerskich farbach mam słabsze włosy-tego akurat jestem pewna i zastanawiam się, czy nie wrócić do henny, indygo (chciałabym uzyskać ciemny brąz). jestem szatynką i zle się czuję w moim mysim kolorze. czy którejś z Was wypadały włosy po hennie, indygo? czy to oblepianie włosa posowuje, że odzyki odnoszą mniejszy skutek? z góry dziękuję za odpowiedz
carmen999 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-07, 10:49   #2180
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja tak ni z gruszki, ni z pietruszki...już nieraz tu pisałam, ale na ogół z wątpliwościami i pytaniami do specjalistek.

Kochane, już czwarty raz farbiłam się henną i trzyma!!! Pierwsze trzy razy zeszły bardzo szybko, choć kolory były śliczne. Farbbowałam 1/3 henny i 2/3 indygo + trochę amli dla chłodnego odcienia. Wszystkie składniki brałam z mazidel. po trzecim razie zdecydowalam się na farbienie po dwóch tygodniach nim znów mi zejdzie kolor. Zrobiłam to wyjątkowo samym indygo. I chwyciło już na stale!! Jestem po miesiącu i kolor jak był tak jest, śliczny bardzo ciemny brąz wpadający w czarny i jedyne co się zmienia z czasem to pojawia się mały odrost. Także warto być wytrwałym. Dziękuję szczególnie Kropci, która cierpliwie odpowiadała na każde pytanie... i jej slowa wiele ułatwiły i pomogły.
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 10:51   #2181
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dodaję jeszcze zdjęcie na dowód

Załącznik 3312656
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 12:13   #2182
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez carmen999 Pokaż wiadomość
parę lat temu farbowałam sobie włosy odżywką eld z henną, kolor był trwały, ale po jakimś czasie włosy zaczęły wypadać. fryzjerka zawyrokowała, że to na pewno po hennie, bo ona oblepia włosy i lepiej postawić na zamianę koloru farbami chemicznymi. czy to możliwe, by od tej odżywki wypadały mi włosy? nie jestem tego pewna, bo w tamtym okresie byłam w gimnazjum i dużo się odchudzałam, więc to też mogło być przyczyną wypadania. po fryzjerskich farbach mam słabsze włosy-tego akurat jestem pewna i zastanawiam się, czy nie wrócić do henny, indygo (chciałabym uzyskać ciemny brąz). jestem szatynką i zle się czuję w moim mysim kolorze. czy którejś z Was wypadały włosy po hennie, indygo? czy to oblepianie włosa posowuje, że odzyki odnoszą mniejszy skutek? z góry dziękuję za odpowiedz
Nie wydaje mi się aby włosy wypadały przez hennę. Samo oblepianie włosów, jeśli już to wpływa na ich ciężar. Tak samo jak gdyby były trochę dłuższe. Żeby włosy wypadały, trzeba wpłynąć na skórę głowy, skąd wyrastają, a nie na same włosy. W naturalnej hennie nie ma nic toksycznego (chyba, że masz jakieś uczulenie) czego nie można powiedzieć o farbach chemicznych (amoniak na przykład). W twoim przypadku wypadaniu włosów było winne prawdopodobnie odchudzanie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 12:18   #2183
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez carmen999 Pokaż wiadomość
parę lat temu farbowałam sobie włosy odżywką eld z henną, kolor był trwały, ale po jakimś czasie włosy zaczęły wypadać. fryzjerka zawyrokowała, że to na pewno po hennie, bo ona oblepia włosy i lepiej postawić na zamianę koloru farbami chemicznymi. czy to możliwe, by od tej odżywki wypadały mi włosy? nie jestem tego pewna, bo w tamtym okresie byłam w gimnazjum i dużo się odchudzałam, więc to też mogło być przyczyną wypadania. po fryzjerskich farbach mam słabsze włosy-tego akurat jestem pewna i zastanawiam się, czy nie wrócić do henny, indygo (chciałabym uzyskać ciemny brąz). jestem szatynką i zle się czuję w moim mysim kolorze. czy którejś z Was wypadały włosy po hennie, indygo? czy to oblepianie włosa posowuje, że odzyki odnoszą mniejszy skutek? z góry dziękuję za odpowiedz
Nie sądzę, że jest to po hennie.
A fryzjerka to sama nie wie co mówi, to właśnie po farbach chemicznych włosy mogę szybciej wypadać.
Henna nie wnika w głąb tylko właśnie oblepia.
Spróbuj zafarbować ponownie ale może z innej firmy?


malamaluczka87

Śliczny kolorek
Właśnie taki ciemny chcę mieć ale zawsze wychodzi jakiś brąz z wiśniowym połyskiem.
Z tym, że ja używam henny Sipa, robię mieszankę brązu i czarnego.
Przy kolejnym farbowaniu dodam większej ilości czarnego to może też wyjdzie mi coś ciemniejszego
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 13:49   #2184
agnes098
Raczkowanie
 
Avatar agnes098
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
dodaję jeszcze zdjęcie na dowód

Załącznik 3312656
Piękny kolorekMam pytanie może troszke głupie.. ale jak odmierzasz henne mazidłową,czy masz jakąś miarke ,wage a może tak na oko?
agnes098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 14:47   #2185
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnes098 Pokaż wiadomość
Piękny kolorekMam pytanie może troszke głupie.. ale jak odmierzasz henne mazidłową,czy masz jakąś miarke ,wage a może tak na oko?

Miałam ten sam problem. Kupuję opakowanie 500g. A za jednym zamachem zużywam ok. 100g na moją długość włosa za ramiona. proporcje wypracowane metodą prób i błędów. Za każdym razem nakładam na oko łyżką ok. 1/5 część opakowania. Przez pierwsze dwa razy rozrobiłam dużo za dużo papki;D

Dasz sobie rade, zaufaj sobie. Nie możesz nic zepsuć tak naprawdę. Na samo indygo nie trzeba czekać na utlenienie 12 h jak w przypadku henny, dlatego zawsze możesz szybciutko dorobić. Nie ma presjia chwyta tak samo mocno przy mniejszej jak i większej ilości. Dużo na głowie wcale nie oznacza lepszego efektu.
Powodzenia;D
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 15:06   #2186
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
A ja tak ni z gruszki, ni z pietruszki...już nieraz tu pisałam, ale na ogół z wątpliwościami i pytaniami do specjalistek.

Kochane, już czwarty raz farbiłam się henną i trzyma!!! Pierwsze trzy razy zeszły bardzo szybko, choć kolory były śliczne. Farbbowałam 1/3 henny i 2/3 indygo + trochę amli dla chłodnego odcienia. Wszystkie składniki brałam z mazidel. po trzecim razie zdecydowalam się na farbienie po dwóch tygodniach nim znów mi zejdzie kolor. Zrobiłam to wyjątkowo samym indygo. I chwyciło już na stale!! Jestem po miesiącu i kolor jak był tak jest, śliczny bardzo ciemny brąz wpadający w czarny i jedyne co się zmienia z czasem to pojawia się mały odrost. Także warto być wytrwałym. Dziękuję szczególnie Kropci, która cierpliwie odpowiadała na każde pytanie... i jej slowa wiele ułatwiły i pomogły.

Cieszę się że mogłam pomóc
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 19:50   #2187
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;21189742]agnes098 -> Balsam Venity naprawdę niewiele ma wspólnego z naturalną henną. Kolor po balsamie zmywa się błyskawicznie i jest bardzo dużo chemii. W moim przypadku henna w proszku ma same zalety. Jest bardzo trwała, nie wypadają mi po mniej włosy i nie przesusza. Polecam wszystkim. Co do ciemnego brązu z helfów to sama chcę go kupić. Widziałam na zdjęciach, że wychodzi prawie czarny. Daj znać co wyjdzie tobie.

dziuniaaa -> Ja nigdy nie farbowałam osobno odrostów, tylko zawsze całe włosy. Nic im to nie zaszkodziło.[/QUOTE]


i zawsze pokrywa równo całe włosy? tj odrosty z resztą? nie ma różnicy?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 10:11   #2188
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
i zawsze pokrywa równo całe włosy? tj odrosty z resztą? nie ma różnicy?
Pokrywało równo, nie miałam z tym problemu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 10:39   #2189
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

o to super, bo nie przeszkadza mi to że henną trzeba co 3-4 tyg farbować, lubię mieć świeży kolor a z farbami czy szamponetkami nie bardzo tak można bo niszczą włosy, a jeśli po hennie nic im nie będzie to super

na początek myślałam jednal o tej Deli albo Venicie, ich też się tyczy łagodność dla włosów?
Widziałam zdjęcie włosów kropci po Deli i super kolorek
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 13:40   #2190
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
o to super, bo nie przeszkadza mi to że henną trzeba co 3-4 tyg farbować, lubię mieć świeży kolor a z farbami czy szamponetkami nie bardzo tak można bo niszczą włosy, a jeśli po hennie nic im nie będzie to super

na początek myślałam jednal o tej Deli albo Venicie, ich też się tyczy łagodność dla włosów?
Widziałam zdjęcie włosów kropci po Deli i super kolorek
Na początku henna będzie ci się szybciej zmywać, ale po kilku farbowaniach powinna się utrwalić.
Balsamy Delii i Venity to też coś w rodzaju szamponetek. Zmywają się bardzo szybko. Kiedyś bardzo dużo używałam Venity, a Delii tylko kilka razy. Nie zniszczyły włosów. Swoją drogą moża odświeżać kolor naturalnej henny takim balsamem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.