Kosmetyki M.A.C. cz. 5 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-26, 22:35   #481
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Kasia zlituj sie
damn. chodziło mi o ciepłe srebro )
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 23:03   #482
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość

A z czystej babskiej ciekawości, na jakiej zasadzie Wy kupujecie MACzki - czy jest to spontaniczna decyzja, czy też realizowanie precyzyjnie zaplanowanej listy?
ja kiedyś kupowałam spontanicznie, ale to się kończyło tak, że miałam np 3-4 granatowe cienie i wmawiałam sobie, że są zupełnie inne fakt, jak się je drobiazgowo bada, to są zupełnie inne, ale na oku...

teraz to najpierw czytam, oglądam w necie, czasem dopytuje tutaj w wątku, a ostatecznie i tak wszystko muszę wypróbować w salonie na sobie i stosuję ostrą selekcję - albo wyglądam w szmince/różu/cieniu naprawdę pięknie (tak, że sama się sobą zachwycam jak patrzę do lustra ), albo nie kupuję.


A z innej beczki to strasznie mnie ostatnio denerwują pearlglide'y macie jakiś sposób na ich zmywanie - mnie zawsze zostaną jakieś drobinki między rzęsami, takie nie do zmycia; a jak używam kredki codziennie to już w ogóle masakra, bo te niezmyte resztki kredki się nawarstwiają i przyklejają
w dodatku one są chyba jednak bardziej zimowe, bo przy wyższej temperaturze na dworze i ostrzejszym słońcu lubią się rozmazywać
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 23:26   #483
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez tiniaczek Pokaż wiadomość
Proszę
Odcień mam dokładnie ten sam- NW15. Ale ostatnio Pan w Galerii Mokotów powiedział, że ja jestem NC Fakt faktem kolory podkładu i korektora są identyczne.



Wiesz co, pomacaj Idols Eyes. Na moich oczach to srebro ze złotem i z domieszką fioletu. Tylko jest jeden haczyk- musisz go nakładać palcem. Inaczej to takie brokatowe srebro, bez szału.
No to chyba pokombinuję z NC 20

A co do Idol Eyes, mam go i nigdy nie wpadłam na pomysł, aby go nałożyć paluchem

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
lepszy SF, ale jescze lepszy kamuflaz Kryolanu, tanszy super kryjący, gęsty, lepszy wybór kolorów
aaaa jakos do Kryolanu się zniechęciłam
A czy kolor SF - NC20 będzie pasował do F&B C2???
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 23:54   #484
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość

aaaa jakos do Kryolanu się zniechęciłam
A czy kolor SF - NC20 będzie pasował do F&B C2???
czy ja ci każe lubić cały kryolan ? napisałem tylko co wole, mają jeszcze lepsze krycie, wiec warstwa może być cieńsza a tym samym mniej widoczna i są nieco gęstsze wiec trzymają sie lepiej, co nie znaczy ze SF trzyma sie źle

NC20 powinno byc ok
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2011-04-26 o 23:58
KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 00:05   #485
indywidumm
Rozeznanie
 
Avatar indywidumm
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 976
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
A czy kolor SF - NC20 będzie pasował do F&B C2???
Tak jak mówię, u mnie NC20 razem z F&B C1 się bardzo łądnie zgrywa, ale jeżeli ci to pomoże to również używam go z Revlon PhotoReady nr 003 Shell i też super. Jak tak patrze to NC20 jest prawie identyczny z C1 nie wiem jak w porównaniu do C2 niestety. Ale myśle że powinno być OK!
__________________
Przygarnę wkłady do paletki MAC !


indywidumm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 02:07   #486
Vanth
Raczkowanie
 
Avatar Vanth
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 279
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
a i jeszcze mi sie przypomniało-u mnie fajnie działa na oko mocniejsze rozświetlenie łuku brwiowego. Myślę, ze u Ciebie też by pomogło zwłaszcza w sytuacji noszenia okularów. Ja najczęściej sieam obecnie w tym celu po CCB w kolorze Pearl - ma te plusy, ze można w ciagu dnia ewentualnie szybciutko dołożyć ( w ogóle u mnie super sie sprawdza do szybkich poprawek i rozświetlenia twarzy w ciagu dnia)
Trochę się obawiam, czy błysk na oku i pod łukiem brwiowym nie da zbyt przytłaczającego efektu - do tej pory rozjaśniałam tą przestrzeń raczej matami w kolorze skóry, robiąc wyjątek jedynie w sytuacji, kiedy sam makijaż był matowy. Ale pewnie trzeba będzie spróbować - dziękuję za radę (okulary minusy potrafią fatalnie oko pomniejszyć, a soczewek niestety nie mogę nosić). Tylko rozszyfruj, proszę skrót CCB!

Corii - Newly Minted to rzeczywiście czysta, żywa mięta jest? Z połyskiem, czy matowa?
Vanth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 09:00   #487
bossygirl
Przyczajenie
 
Avatar bossygirl
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 28
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
no właśnieeee....
Krysia oceniła te cienie na D jak nie powiem co więc tym bardziej je sobie daruję... chyba że jakiś szampański kolorek by pasowal jako rozświetlacz...

Dla zainteresowanych Wrocławianek:
doszły mnie sluchy, że 29-30.04 (pt i sob) centrum Magnolia ma jakieś święto i z tejże okazji MACowe Panienki nasze szykuje trochę atrakcji, m.in. pokazy makijażu i promocje zakupową - kupując 3 kosmetyki 4ty wylosowany z puli nagród będzie gratis

i prawdopodobnie coś koło 5tego - 6stego ma być SB
jak zobaczyłam recenzje tych cieni to sie załamałam... tak na nie czekałam, a tu sie okazuje, że totalna klapa...

Taaak, tak! Dostałam smsa!;] ja w piatek popludniu zjeżdżam do Wro więc, od razu polecę razem z moją listą Mac odwiedzić już się nie moge doczekać
__________________
Mój blog kosmetyczny

http://wysokie-obcasy.blogspot.com/


ZAPRASZAM
bossygirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 09:34   #488
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
czy ja ci każe lubić cały kryolan ? napisałem tylko co wole, mają jeszcze lepsze krycie, wiec warstwa może być cieńsza a tym samym mniej widoczna i są nieco gęstsze wiec trzymają sie lepiej, co nie znaczy ze SF trzyma sie źle
ja lubię ich fixer-jest nie do zdarcia. co do kamuflaża to zgadzam sie z jego trwałością, ale ze swoich doświadczeń dodam, że ze względu na orgomną ilość koloró do wyboru tak naprawdę ciężko jest trafić na właściwy, a jak mam być szczera to w sklepie klienta detalicznego traktują (a przynajmniej tak wcześniej było) jak natręta i niechętnie można uzyskać poradę w tej kwestii. Cera też musi być dobrze nawilżona, bo np. u mnie czasem po prostu źle wyglądał, co sie nie zdarzało przy SF. Dobrze jest też odkupić od razu puder utrwalający kamuflaż na skórze z kryolana, bo mi nie wszystkie pudry "współpracowały" z kamuflażem.

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Trochę się obawiam, czy błysk na oku i pod łukiem brwiowym nie da zbyt przytłaczającego efektu - do tej pory rozjaśniałam tą przestrzeń raczej matami w kolorze skóry, robiąc wyjątek jedynie w sytuacji, kiedy sam makijaż był matowy. Ale pewnie trzeba będzie spróbować - dziękuję za radę (okulary minusy potrafią fatalnie oko pomniejszyć, a soczewek niestety nie mogę nosić). Tylko rozszyfruj, proszę skrót CCB!
Znam ten ból - jako osoba "z dużymi minusami" (w mojej obecnej sytuacji z kolei okulary juz przestały być wygodne) często miałam wrażenie, że oczy "znikają" pod szkłami...Ale za to fajna ramka to jest to!
CCB czyli Cream Colour Base, a kolorek Pearl to taki jaśniutki rozświetlacz. Czasem używam też kolorów Hush lub Shell, bo te też mam, ale te raczej do ciemniejszych makijaży, bo przy jasnej skórze źle by wyglądały. Podobno jeszcze lepsza jest Luna (taka jakby srebrzysta biel) ale jest trudna do upolowania. CCB można stosować np. jako róż w kremie, rozświetlacz, cień w kremie, na usta (oczywiście zależnie od koloru, no i też pamiętając, że niektórych odcieni nie wolno stosować w rejonach oczu i ust).
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 09:36   #489
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
NC20 powinno byc ok
Dzięki.

Cytat:
Napisane przez indywidumm Pokaż wiadomość
Tak jak mówię, u mnie NC20 razem z F&B C1 się bardzo łądnie zgrywa, ale jeżeli ci to pomoże to również używam go z Revlon PhotoReady nr 003 Shell i też super. Jak tak patrze to NC20 jest prawie identyczny z C1 nie wiem jak w porównaniu do C2 niestety. Ale myśle że powinno być OK!
No to będzię NC20, przy okazji do ProLong o tym samym kolorze będzie pasował
Dziękuje za pomoc

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Corii - Newly Minted to rzeczywiście czysta, żywa mięta jest? Z połyskiem, czy matowa?
Kochana, to się okaże, jak do mnie dotrze z truskawy myślę ze do 2 tygodni będe go miała.
Ale matowy jest na 100%. Pixiwoo miała u siebie filmik gdzie w tytule było cos "baby doll" i malowała sie własnie podobnym cieniem (Melody), ale podawała, ze mozna również spróbować Newyly Minted.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 11:24   #490
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Damaris_ Pokaż wiadomość
A kojarzycie jakieś takie ciepłe srebro? Jakby tak z domieszką złota....
Choć z regularnej kolekcji nic mi nie przychodzi do głowy, to mam taki właśnie cień, który był w paletce 6 cieni w świątecznej (zimowej) kolekcji z 2009r. Ten cień nazywa się Hold My Gaze, a piszę o tym dlatego, że zdarza się, że pewne limitowane kolory cieni pojawiają się w kolejnych kolekcjach - może i ten jeszcze się kiedyś powtórzy .
tutaj można sobie pooglądać:
http://www.temptalia.com/mac-magic-m...hotos-swatches
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 11:32   #491
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Choć z regularnej kolekcji nic mi nie przychodzi do głowy, to mam taki właśnie cień, który był w paletce 6 cieni w świątecznej (zimowej) kolekcji z 2009r. Ten cień nazywa się Hold My Gaze, a piszę o tym dlatego, że zdarza się, że pewne limitowane kolory cieni pojawiają się w kolejnych kolekcjach - może i ten jeszcze się kiedyś powtórzy .
tutaj można sobie pooglądać:
http://www.temptalia.com/mac-magic-m...hotos-swatches
O ile się nie mylę, potem był w kolekcji Tartana w paletce szóstek Beauties Play It Cool.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2011-04-27 o 12:45
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 11:38   #492
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość

Corii - Newly Minted to rzeczywiście czysta, żywa mięta jest? Z połyskiem, czy matowa?
NM to macik ale z tych matte2 czyli bardziej milusich w aplikacji )
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 12:15   #493
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
O ile się nie mylę, potem był w kolekcji Tartana w paletce szóstek Beauties Play It Coll.
Dokładnie . W paletce z Tartana, oprócz Hold My Gaze, powielił się również cień Altered State. Dlatego m.in. odpuściłam sobie Beauties Play It Coll, skoro mam jeszcze paletkę Sorceress z tamtej kolekcji. Jak testowałam cienie z zestawu Beauties Play It Coll, to miałam jednak wrażenie, że one są nieco inne niż te z mojej paletki, zwłaszcza Altered State wydawał mi się gorzej napigmentowany i odrobinę o innym odcieniu niż ten z zestawu Sorceress .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 13:01   #494
lilciak
Raczkowanie
 
Avatar lilciak
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: IRL
Wiadomości: 39
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Witam
Podczytuję Was już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać, bo mam duży problem... Dziś rano moja siostra upuściła Pink Power z Wonder Woman i niestety się rozpadł... Myślicie, że da się to jeszcze jakoś uratować? Sprasować? A jeśli nie to może któraś z Was ma PP i jej nie podszedł i chciałaby odsprzedać? Z góry dziękuję.

A tu zdjęcie: http://www.flickr.com/photos/62198280@N02/5660454161/in/photostream
__________________

lilciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 13:01   #495
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Jak wrócę z pracy to wrzucę swatcha Newly Minted
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 13:23   #496
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Jak wrócę z pracy to wrzucę swatcha Newly Minted
A z czym go łaczysz?
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 13:44   #497
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez lilciak Pokaż wiadomość
Witam
Podczytuję Was już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać, bo mam duży problem... Dziś rano moja siostra upuściła Pink Power z Wonder Woman i niestety się rozpadł... Myślicie, że da się to jeszcze jakoś uratować? Sprasować? A jeśli nie to może któraś z Was ma PP i jej nie podszedł i chciałaby odsprzedać? Z góry dziękuję.

A tu zdjęcie: http://www.flickr.com/photos/62198280@N02/5660454161/in/photostream
Niestety, sprasować PP będzie trudno,nie wiem czy to wykonalne, bo to przecież trzy części i każda do czegoś innego... współczuję
Znaczy teoretycznie możesz tą część brązującą wyskrobać i do jakiegoś innego pudełeczka sprasować... każdą z tych części pewnie tak możesz zrobić. Ale to dużo zachodu...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 14:41   #498
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez lilciak Pokaż wiadomość
Witam
Podczytuję Was już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać, bo mam duży problem... Dziś rano moja siostra upuściła Pink Power z Wonder Woman i niestety się rozpadł... Myślicie, że da się to jeszcze jakoś uratować? Sprasować? A jeśli nie to może któraś z Was ma PP i jej nie podszedł i chciałaby odsprzedać? Z góry dziękuję.

A tu zdjęcie: http://www.flickr.com/photos/62198280@N02/5660454161/in/photostream
Ale klops,współczuję bardzo Spróbuj na ebay.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 20:32   #499
Damaris_
Zadomowienie
 
Avatar Damaris_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 899
Red face Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

O, dzięki dziewczyny za propozycję złotego srebra Zapiszę sobie w magicznym notesie, nigdy nie wiadomo co się jeszcze trafi.
A jest szansa, że w Polsce dostanę próbkę podkładu czy to niemożliwe?
__________________
live long and prosper
Damaris_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 20:44   #500
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Damaris_ Pokaż wiadomość
A jest szansa, że w Polsce dostanę próbkę podkładu czy to niemożliwe?
Jak najbardziej możliwe
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 20:50   #501
Damaris_
Zadomowienie
 
Avatar Damaris_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Ok, super I dzięki za odpowiedź. Od wakacji będę częściej w Warszawie, w sumie cały czas, to sobie kupię na spokojnie po przetestowaniu.
__________________
live long and prosper
Damaris_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 22:37   #502
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Wrzuciłam Newly Minted na swatchowy

Corii łączę go albo z fioletami (na górnej powiece jako kontrast w załamaniu lub na dolnej jako kontrastowa kreska - ładnie przyciemniony na kohlu Minted wygląda) albo z pomarańczem (Orange, w załamaniu Coppering i Plumage i na dolnej powiece delikatnie Newly Minted z kohlem So There Jade)
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 22:55   #503
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Corii łączę go albo z fioletami (na górnej powiece jako kontrast w załamaniu lub na dolnej jako kontrastowa kreska - ładnie przyciemniony na kohlu Minted wygląda) albo z pomarańczem (Orange, w załamaniu Coppering i Plumage i na dolnej powiece delikatnie Newly Minted z kohlem So There Jade)
Brandi dziękuję
Ja na bank pierwszy raz wypróbuję sam samiutki z mocno wytuszowanymi rzęsami i czarną kreską - tak jak w filmiku Pixiwoo, bo łazi za mną i męczy mnie ten tutek

A teraz się zastanawiam, z czym ładnie połączyć jutro Atlantic Blue, żeby nie wygladało sztampowo
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2011-04-27 o 22:57
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 02:16   #504
Vanth
Raczkowanie
 
Avatar Vanth
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 279
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
j
Znam ten ból - jako osoba "z dużymi minusami" (w mojej obecnej sytuacji z kolei okulary juz przestały być wygodne) często miałam wrażenie, że oczy "znikają" pod szkłami...Ale za to fajna ramka to jest to!
CCB czyli Cream Colour Base, a kolorek Pearl to taki jaśniutki rozświetlacz. Czasem używam też kolorów Hush lub Shell, bo te też mam, ale te raczej do ciemniejszych makijaży, bo przy jasnej skórze źle by wyglądały. Podobno jeszcze lepsza jest Luna (taka jakby srebrzysta biel) ale jest trudna do upolowania. CCB można stosować np. jako róż w kremie, rozświetlacz, cień w kremie, na usta (oczywiście zależnie od koloru, no i też pamiętając, że niektórych odcieni nie wolno stosować w rejonach oczu i ust).
Ja akurat mam bezramkowe okulary, uznałam, że takie pozwalają na niemal każdy makijaż.

Czyli CCB zapisana, jako kolejna rzecz do obejrzenia na żywo. Z cieni rozważałam jeszcze Shroom. A czy w roli rozświetlacza nie sprawdziłby się jakiś Paint Pot w jasnym kolorze (choć z tego, co na stronie MAC - a patrzyłam to raczej takie neutralne barwy mają)? I - przechodząc do następnego pytania, czy PP można stosować jako bazę pod makijaż - użeram się z Art Deco i zdecydowanie się nie lubimy, szukam zamiennika na którym cienie lepiej by się rozcierały, a który jednocześnie podbijał nieco ich kolor (no i oczywiście przedłużał trwałość - na moich powiekach nawet MAC - owe szybko się rolują, choć bez porównania wolniej, niż wszelkie inne) .

BrandNewName - piękna ta mięta - jak dobrze, że ciągle jeszcze wyznaję zasadę, żeby przy zielonych oczach nie stosować zieloności, bo bym inaczej już na listę upragnionych ją wpisała
Vanth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 08:10   #505
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Ja akurat mam bezramkowe okulary, uznałam, że takie pozwalają na niemal każdy makijaż.

Czyli CCB zapisana, jako kolejna rzecz do obejrzenia na żywo. Z cieni rozważałam jeszcze Shroom. A czy w roli rozświetlacza nie sprawdziłby się jakiś Paint Pot w jasnym kolorze (choć z tego, co na stronie MAC - a patrzyłam to raczej takie neutralne barwy mają)? I - przechodząc do następnego pytania, czy PP można stosować jako bazę pod makijaż - użeram się z Art Deco i zdecydowanie się nie lubimy, szukam zamiennika na którym cienie lepiej by się rozcierały, a który jednocześnie podbijał nieco ich kolor (no i oczywiście przedłużał trwałość - na moich powiekach nawet MAC - owe szybko się rolują, choć bez porównania wolniej, niż wszelkie inne) .
Shroom to dobry wybór Co do PP to wiem, że niektóre dziewczyny używają ich jako bazy, ale na moich tłustych powiekach niestety musze najpierw zastosawać Art Deco, dopiero potem PP i ewentualnie cień. Próbowałaś bazy z Urban Decay Primer Potion? Ja osobiście nie mam, ale ma bardzo dobre recenzje. Ja miałam jeszcze bazy z Joko Virtual (supertrwałość, ale dużo bardziej tępa niż AD więc nie polecam Ci), Inglot (kiepścizna jak dla mnie), ELF (dobra jeśli ktoś nie ma bardzo tłustych powiek). Tańszym i podobno nawet bardziej kremowym odpowiednikiem Art Deco jest baza z Kobo, więc może spróbuj tej?
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 08:26   #506
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
BrandNewName - piękna ta mięta - jak dobrze, że ciągle jeszcze wyznaję zasadę, żeby przy zielonych oczach nie stosować zieloności, bo bym inaczej już na listę upragnionych ją wpisała
Ja niestety wyznaję zasadę że nie ma złych kolorów - są tylko złe zestawienia Sama mam zielone oczy i te zestawienia co podałam stosuję W ogóle do swoich oczu bardzo lubię mięty i teale w zestawieniu z fioletami... z intensywnymi zieleniami mam problem bo nie mam na nie pomysłu (jedynie "klasycznie" z żółciami zestawiam) a solo do zielonych oczu za dobrze nie wyglądają.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 08:29   #507
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Czyli CCB zapisana, jako kolejna rzecz do obejrzenia na żywo. Z cieni rozważałam jeszcze Shroom. A czy w roli rozświetlacza nie sprawdziłby się jakiś Paint Pot w jasnym kolorze (choć z tego, co na stronie MAC - a patrzyłam to raczej takie neutralne barwy mają)? I - przechodząc do następnego pytania, czy PP można stosować jako bazę pod makijaż - użeram się z Art Deco i zdecydowanie się nie lubimy, szukam zamiennika na którym cienie lepiej by się rozcierały, a który jednocześnie podbijał nieco ich kolor (no i oczywiście przedłużał trwałość - na moich powiekach nawet MAC - owe szybko się rolują, choć bez porównania wolniej, niż wszelkie inne) .
Ja równwniez polecam bazę Urban Decay Testowałam wszelakie i nie ma lepszej.
Casami równiez używam samego Paint Pota jako bazę.
Jako rozświetlacz PP to moze Bare Study? Ma drobinki i jest jasna.
A co do podbicia koloru cieni na oku, to ja na bazę UD daję kredkę NYX Jumbo w kolorze Milk i kolorek jest megasnie intensywny
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 08:42   #508
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Ja równwniez polecam bazę Urban Decay Testowałam wszelakie i nie ma lepszej.
Casami równiez używam samego Paint Pota jako bazę.
Jako rozświetlacz PP to moze Bare Study? Ma drobinki i jest jasna.
A co do podbicia koloru cieni na oku, to ja na bazę UD daję kredkę NYX Jumbo w kolorze Milk i kolorek jest megasnie intensywny
mnie podrażniała, gdy migrowała do oka a ARTDeco kompletnie nie działała
na razie żadna baza mi nie podeszła, zastanawiam się nad bazą Too Faced, ale nie wiem, jak ja dorwać
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 08:52   #509
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
mnie podrażniała, gdy migrowała do oka a ARTDeco kompletnie nie działała
na razie żadna baza mi nie podeszła, zastanawiam się nad bazą Too Faced, ale nie wiem, jak ja dorwać
To musisz miec wymagające oko
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 09:01   #510
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
To musisz miec wymagające oko
fakt, łatwo je zakróliczyć soczewki też swoje robią
a powieka tłusta
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.