Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-09, 15:36   #3091
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam. Od dawna mam problemy z cerą. Przeważnie jest tłusta i skłonna do wyprysków, ciągle mam na policzkach albo nowe krostki albo czerwone ślady po starych. Ostanio cera strasznie zaczęła mi się przesuszać ale krosty nadal są. Chciałabym jakoś się zająć moją biedną buźką dlatego podczytuje to forum Do tej pory twarz myję żelem ziaja tin tin rano i wieczorem po czym smaruję twarz kremem oliwkowym ziaja. Raz w tygodniu peeling ogórkowy ziaja również Teraz sobie przygotowałam mały plan pielęgnacji I moje wyobrazenie wygląda tak:

-olejek myjący z BU
-tonik z kwasami - tylko właśnie, czy ten 10% na początek nie jest za mocny?
-no i kolejny problem bo nie wiem jaki krem do tego. Czy możecie mi polecić dobry filtr ale jak najtańszy? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ona-SPF-40.htm ja znalazłam coś takiego.
-na noc krem physiogel https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4...zy-i-ciala.htm
- ponad to przemywanie twarzy naparem z bratka

Co więcej piję pokrzywę, mięte i zieloną herbatę w celu oczyszczenia organizmu.
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:45   #3092
Fig@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 47
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny prosz ę o pomoc.Muszę zaznaczyć że jestem początkująca w temacie filtrów.Stosuję Iwostin http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...nny-SPF-50.htm
Czy mogę używać pudru Kryolan http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...i-matujacy.htm czy będzie w jakiś sposób filtr destabilizował.
Fig@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 17:23   #3093
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam! Czekam na moje pierwsze minerały i zamówienie z BU, mam 33 lata, cerę mieszaną, skłonną do przetłuszczania w strefie T, rozszerzone pory i ciągle zaskórniki.
Rano używam toniku matującego z Avonu ( chcę zamienić na hydrolat),
potem krem srerum z Oriflame dla cery tłustej ( czekam na filtr z Biodermy matujący, czy pod filtr powinnam dalej używać tego kremu?)
na to makijaż ( baza z Vichy, podkład - Clinique, puder sypki, meteory)

Po pracy demakijaż oczu i twarzy ( mleczko z Olay na oczy, żel z Sorai na twarz), przecieram twarz tonikiem jw i krem na to Nivea Visage

pod oczy z Avonu Anew na dzień/na noc

co dwa dni peeling enzymatyczny Ziai, plyn złuszczający Kanebo, maseczka oczyszczająca z Collistara, potem nawilżająca z Sorai

Czekam na Avene Diacneal na noc, chcę go używać na przemian z serum lemon, na dzień filtry 50+, stopniowe przechodzenie na naturalną pielęgnację, do demakijażu kupiłam olejek myjący z BU, maseczkę zamianiam na glinkę z BU, prosze o sugestię i ocenę mojej pielegnacji

Edytowane przez magtru
Czas edycji: 2010-03-09 o 17:25
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 18:47   #3094
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem przesada. Osobiście kiedy jestem cały dzień w domu - nawilżam się. O godzinie 17 praktycznie w ogóle nie ma słońca. Oczywiście pomijam okres letni. Ale teraz
We wszystkim należy zachować umiar. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Przecież promienie słoneczne tak samo działają nie zależnie od tego czy jesteś w domu, czy na polu, szyba to akurat dla nich żadna bariera. A teraz słońca co nie miara, przynajmniej w Krakowie

Twoja sprawa, dziewczyna napisała że się boi przebarwień, więc odpisałam co ma zrobić żeby im zapobiec.

Cytat:
Napisane przez Fig@ Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosz ę o pomoc.Muszę zaznaczyć że jestem początkująca w temacie filtrów.Stosuję Iwostin http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...nny-SPF-50.htm
Czy mogę używać pudru Kryolan http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...i-matujacy.htm czy będzie w jakiś sposób filtr destabilizował.
Możesz, Iwostin zawiera fotostabilne tinosorby.

Cytat:
Napisane przez *piękna Pokaż wiadomość
Witam. Od dawna mam problemy z cerą. Przeważnie jest tłusta i skłonna do wyprysków, ciągle mam na policzkach albo nowe krostki albo czerwone ślady po starych. Ostanio cera strasznie zaczęła mi się przesuszać ale krosty nadal są. Chciałabym jakoś się zająć moją biedną buźką dlatego podczytuje to forum Do tej pory twarz myję żelem ziaja tin tin rano i wieczorem po czym smaruję twarz kremem oliwkowym ziaja. Raz w tygodniu peeling ogórkowy ziaja również Teraz sobie przygotowałam mały plan pielęgnacji I moje wyobrazenie wygląda tak:

-olejek myjący z BU
-tonik z kwasami - tylko właśnie, czy ten 10% na początek nie jest za mocny?
-no i kolejny problem bo nie wiem jaki krem do tego. Czy możecie mi polecić dobry filtr ale jak najtańszy? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ona-SPF-40.htm ja znalazłam coś takiego.
-na noc krem physiogel https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4...zy-i-ciala.htm
- ponad to przemywanie twarzy naparem z bratka

Co więcej piję pokrzywę, mięte i zieloną herbatę w celu oczyszczenia organizmu.
Mi się to wszystko bardzo podoba, wprowadzaj tylko nowe kosmetyki stopniowo, pojedynczo i obserwuj reakcję skóry po każdym.
Ja polecam filtr http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...nna-SPF-40.htm , Ziaja nie jest fotostabilna.
Ale z filtrami ciężka sprawa, bo każdemu odpowiada co innego.


Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Witam! Czekam na moje pierwsze minerały i zamówienie z BU, mam 33 lata, cerę mieszaną, skłonną do przetłuszczania w strefie T, rozszerzone pory i ciągle zaskórniki.
Rano używam toniku matującego z Avonu ( chcę zamienić na hydrolat),
potem krem srerum z Oriflame dla cery tłustej ( czekam na filtr z Biodermy matujący, czy pod filtr powinnam dalej używać tego kremu?)
na to makijaż ( baza z Vichy, podkład - Clinique, puder sypki, meteory)
Jeśli chodzi o tonik oprócz hydrolatów fajny jest z Avonu nawilżający bezalkoholowy.

Filtr możesz używać na to serum lub bez.

Jako makijaż przerzucasz się całkiem na minerały? Tak byłoby najlepiej.

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Po pracy demakijaż oczu i twarzy ( mleczko z Olay na oczy, żel z Sorai na twarz), przecieram twarz tonikiem jw i krem na to Nivea Visage
Zastąp produkty do demakijażu olejkiem z Bu, oczywiście jak je wykończysz, nie namawiam absolutnie do wyrzucania czegokolwiek.

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
pod oczy z Avonu Anew na dzień/na noc
Ok

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
co dwa dni peeling enzymatyczny Ziai, plyn złuszczający Kanebo, maseczka oczyszczająca z Collistara, potem nawilżająca z Sorai
Za dużo tych różności. Najlepiej używaj raz w tygodniu peelingu i maseczki nawilżającej i raz w tygodniu peelingu i maseczki oczyszczającej, tak na zmianę.

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Czekam na Avene Diacneal na noc, chcę go używać na przemian z serum lemon, na dzień filtry 50+, stopniowe przechodzenie na naturalną pielęgnację, do demakijażu kupiłam olejek myjący z BU, maseczkę zamianiam na glinkę z BU, prosze o sugestię i ocenę mojej pielegnacji
Przechodzenie na naturalną pielęgnację na minerały się chwali
__________________
Jestem grze*na.

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2010-03-09 o 18:56
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 18:52   #3095
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Mi się to wszystko bardzo podoba, wprowadzaj tylko nowe kosmetyki stopniowo, pojedynczo i obserwuj reakcję skóry po każdym.
Ja polecam filtr http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...nna-SPF-40.htm , Ziaja nie jest fotostabilna.
Ale z filtrami ciężka sprawa, bo każdemu odpowiada co innego.
Najpierw wprowadzę physiogel bo ten najłatwiej dostać i już mam u koleżanki zamówiony. Chciałabym potem zmienić żel na ten olejek myjący, chociaż słyszałam, że ziaja tin tin też jest dobrym żelem. Tylko, że jak będę zamawiała olejek to od razu zamówiłabym tonik żeby nie płacic dwa azy za przesyłkę. Tylko właśnie nie wiem który najlepiej bo widziałam jeszcze jakiś 2% i chyba 6%.. A jak już będę miała tonik to wypadałoby od razu i filtr. A ten iwostin nie będzie zapychał?

A tak wogole to jeszcze się przymierzam do maseczki z aspiryny ale czy można użyć polopiryna zamiast niej? bo mam całe opakowanie polopiryny s a raczej prędko go doustnie nie zużyję :P
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 18:57   #3096
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------



Co zamówiłaś z BU?
Serum Lemon, olejek myjący i maseczkę winogronową, czekam też na Diacneal Avene, no i minerały
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 19:02   #3097
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez *piękna Pokaż wiadomość
Najpierw wprowadzę physiogel bo ten najłatwiej dostać i już mam u koleżanki zamówiony. Chciałabym potem zmienić żel na ten olejek myjący, chociaż słyszałam, że ziaja tin tin też jest dobrym żelem. Tylko, że jak będę zamawiała olejek to od razu zamówiłabym tonik żeby nie płacic dwa azy za przesyłkę. Tylko właśnie nie wiem który najlepiej bo widziałam jeszcze jakiś 2% i chyba 6%.. A jak już będę miała tonik to wypadałoby od razu i filtr. A ten iwostin nie będzie zapychał?

A tak wogole to jeszcze się przymierzam do maseczki z aspiryny ale czy można użyć polopiryna zamiast niej? bo mam całe opakowanie polopiryny s a raczej prędko go doustnie nie zużyję :P
Filtr może Cię zapchać ale wcale nie musi, z filtrami to rosyjska ruletka no i najlepiej byłoby najpierw skombinować próbkę ale nie zawsze się da.
Ja go lubię bo mnie nie zapycha, łagodzi podrażnienia, jest duży, wydajny i w miarę przystępnej cenie.
Physiogel też Cię może zapchać.
Ja używam olejku z BU do demakijażu oczu w czym się sprawdza fenomenalnie, twarz wolę myć żelem. Jak dostaniesz olejek to sprawdzisz do czego Ci będzie pasował.
Jeśli nie masz naczynek i bardzo wrażliwej cery możesz spokojnie kupić tonik AHA/BHA, w innym przypadku samo BHA.
Ponoć można używać polopiryny zamiast aspiryny, ale lepiej niech ktoś się jeszcze wypowie, bo ja nigdy tak nie kombinowałam

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Serum Lemon, olejek myjący i maseczkę winogronową, czekam też na Diacneal Avene, no i minerały
Właśnie zauważyłam i edytowałam.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 19:03   #3098
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

lalaith Dzięki! Wlasnie tak jak piszesz zamierzam zrobić- stopniowe zużywanie kosmetyków tradycyjnych i przechodzenie na naturalne + minerały, oczywiście, jak zwykle nikt mnie nie rozumie, mama zmienia temat jak zaczynam o BU... powiedzialam też rodzinie, żeby przypadkiem nie kupowali mi żadnych kosmetyków, bo ja sobie będę sama kupować odpowiednie ( na gwizadkę dostalam mleczka do demakijażu i toniki z AA i Olay i teraz je męczę)
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 19:03   #3099
Fig@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 47
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

lalaith dziękuje!
Fig@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 19:09   #3100
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
lalaith Dzięki! Wlasnie tak jak piszesz zamierzam zrobić- stopniowe zużywanie kosmetyków tradycyjnych i przechodzenie na naturalne + minerały, oczywiście, jak zwykle nikt mnie nie rozumie, mama zmienia temat jak zaczynam o BU... powiedzialam też rodzinie, żeby przypadkiem nie kupowali mi żadnych kosmetyków, bo ja sobie będę sama kupować odpowiednie ( na gwizadkę dostalam mleczka do demakijażu i toniki z AA i Olay i teraz je męczę)
Zużyj te mleczka i toniki, one są krótko na skórze więc Ci krzywdy raczej nie zrobią. Zwróć uwagę żeby toniki były bez alkoholu.

A mamę może to po prostu nie interesuje, ja z moją o tym nie rozmawiam, bo ma najpiękniejszą cerę pod słońcem a całe życie używała tylko kremu Nivea i pudru od święta I całe życie używała tylko szamponu Bambi, a włosy ma śliczne
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 19:13   #3101
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Filtr może Cię zapchać ale wcale nie musi, z filtrami to rosyjska ruletka no i najlepiej byłoby najpierw skombinować próbkę ale nie zawsze się da.
Ja go lubię bo mnie nie zapycha, łagodzi podrażnienia, jest duży, wydajny i w miarę przystępnej cenie.
Physiogel też Cię może zapchać.
Ja używam olejku z BU do demakijażu oczu w czym się sprawdza fenomenalnie, twarz wolę myć żelem. Jak dostaniesz olejek to sprawdzisz do czego Ci będzie pasował.
Jeśli nie masz naczynek i bardzo wrażliwej cery możesz spokojnie kupić tonik AHA/BHA, w innym przypadku samo BHA.
Ponoć można używać polopiryny zamiast aspiryny, ale lepiej niech ktoś się jeszcze wypowie, bo ja nigdy tak nie kombinowałam
No skład jest ten sam, chodzi o kwas. spróbuję z tą polopiryną Nie mam naczynek ani szczególnie wrażliwej twarzy. spróbuję więc z tym tonikiem A czy to się stosuje jakoś tak już długotrwale na stałe czy to po prostu jakaś terminowa kuracja?
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 19:14   #3102
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Coś w tym musi być, bo moja też ma super cerę, i nigdy nie przesadzała ani z pielęgnacją, ani z makijażem, mój TŻ mówi,że to od tych kosmetyków mam zniszczoną cerę, ale ja uwielbiam makijaż i pielęgnacę, i dlatego chcę przejść na mniej szkodliwą, bo zrezygnować nie potrafię, a lata lecą
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:12   #3103
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Przecież promienie słoneczne tak samo działają nie zależnie od tego czy jesteś w domu, czy na polu, szyba to akurat dla nich żadna bariera. A teraz słońca co nie miara, przynajmniej w Krakowie

Twoja sprawa, dziewczyna napisała że się boi przebarwień, więc odpisałam co ma zrobić żeby im zapobiec.
Zgadzam się, że szyba nie jest barierą, ale będąc w domu raczej nie spędza się czasu przesiadując przy oknie uważam, że we wszystkim trzeba zachować umiar. Bądź co bądź filtr jest dosyć ciężkim kosmetykiem.


Swoją drogą zawsze mnie rozwala zwrot "na polu" - u nas to "na dworze"
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 06:49   #3104
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny mam do Was pytanie, jaki krem polecacie dla mnie na noc jako kurację po zimie? Mam cerę naczynkową, suchą. Nie mam problemu z trądzikiem tylko przed okresem jakaś bulwa wyskoczy. Przebarwienia mam pod okiem po ciązy. Na dzień oczywiście filtry to jasne, ale mam problem z dobraniem czegoś na noc, liczę na Waszą pomoc
dodam jeszcze, ze mam 28 lat

Edytowane przez anytsuj
Czas edycji: 2010-03-10 o 06:50 Powód: dopisanie
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 10:07   #3105
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ona-SPF-40.htm
To bardzo dziwne, ale ta konkretna ziaja jest akurat fotostabilna! Zawiera dwutlenek tytanu i chemiczny ethylexyl methoxycinnamate - czyli ten sam filtr co w żółtej lirence i stabilnych sorayach.
Co nie zmienia faktu, że na całą twarz to ona się nie nada, to raczej takie zupełne lepiszcze, zaklejacz i masakryczny zapychacz na znamiona. I gdyby chcieć go stosować na twarz to cena 7zł za tylko 15ml wcale nie jest zachęcająca.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:52   #3106
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
Prośba o pomoc w doborze kosmetyków

Mam 33 lata i pierwsze zmarszczki wokół oczu i na czole. Cera normalna/sucha. Lekka skłonność do naczynek na policzkach.
Niedawno urodziłam synka i nie chciałabym, żeby miał staro wyglądającą mamę
Doradzicie mi jakiś zestaw? Poczytałam polecane wątki ale zdam się na sugestie fachowców
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 19:49   #3107
b_tkacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 10
Thumbs up Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki za konsultacje a z Flos leku mam delikatny krem z witaminą C i E.
Jeśli chodzi o krem Vichy to czy dobrze nawilża? tego jeszcze nie wiem, bo użyłam go 2 razy zapominając o filtrach i skóra mnie szczypała na policzkach, więc odstawiłam. Dopiero niedawno kupiłam Biodermę, więc zobaczymy.

P.S. A czy dobrze robię że po powrocie z pracy zmywam wszystko micelem i nakładam ten Lirene z witaminą C. Widać nawet jak bardzo szybko skóra pije, bo choć mam raczej tłusta to szybko gruba warstwa wsiąka.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez b_tkacz Pokaż wiadomość
Dzięki za konsultacje a z Flos leku mam delikatny krem z witaminą C i E.
Jeśli chodzi o krem Vichy to czy dobrze nawilża? tego jeszcze nie wiem, bo użyłam go 2 razy zapominając o filtrach i skóra mnie szczypała na policzkach, więc odstawiłam. Dopiero niedawno kupiłam Biodermę, więc zobaczymy.

P.S. A czy dobrze robię że po powrocie z pracy zmywam wszystko micelem i nakładam ten Lirene z witaminą C. Widać nawet jak bardzo szybko skóra pije, bo choć mam raczej tłusta to szybko gruba warstwa wsiąka.
Pozdrawiam

Edytowane przez b_tkacz
Czas edycji: 2010-03-10 o 19:51
b_tkacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:01   #3108
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez *piękna Pokaż wiadomość
No skład jest ten sam, chodzi o kwas. spróbuję z tą polopiryną Nie mam naczynek ani szczególnie wrażliwej twarzy. spróbuję więc z tym tonikiem A czy to się stosuje jakoś tak już długotrwale na stałe czy to po prostu jakaś terminowa kuracja?
Oczywiście zamiast aspiryny może być polopiryna s, tylko trzeba jej dać więcej, bo ma mniej kwasu. Nie polecam zakupu polopiryny 500 bo ma twarde nierozpuszczalne kapsułki.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 10:20   #3109
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez *piękna Pokaż wiadomość
No skład jest ten sam, chodzi o kwas. spróbuję z tą polopiryną Nie mam naczynek ani szczególnie wrażliwej twarzy. spróbuję więc z tym tonikiem A czy to się stosuje jakoś tak już długotrwale na stałe czy to po prostu jakaś terminowa kuracja?
Raczej długotrwale bo to nadal nie są jakieś mega silne kwasy, obserwuj cerę.

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Coś w tym musi być, bo moja też ma super cerę, i nigdy nie przesadzała ani z pielęgnacją, ani z makijażem, mój TŻ mówi,że to od tych kosmetyków mam zniszczoną cerę, ale ja uwielbiam makijaż i pielęgnacę, i dlatego chcę przejść na mniej szkodliwą, bo zrezygnować nie potrafię, a lata lecą
Jej, co za brutal! Mój na moją ewidentnie wypryszczoną twarz mówi że jest piękna i gładziutka

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że szyba nie jest barierą, ale będąc w domu raczej nie spędza się czasu przesiadując przy oknie uważam, że we wszystkim trzeba zachować umiar. Bądź co bądź filtr jest dosyć ciężkim kosmetykiem.


Swoją drogą zawsze mnie rozwala zwrot "na polu" - u nas to "na dworze"
Bo ja rodowita Krakowianka jestem Dwór to dla mnie jakiś starodawny dom bogatych mieszczan
Wiesz jak się ma okna od południa to promienie słoneczne zwłaszcza zimą i wiosną zajmują całe pomieszczenia. A latem i jesienią wdzierają mi się na siłe po południu do zachodnich.
Ale nie zamierzam się o to kłócić. Filtr jest ciężki, ale ma też to swoje plusy - jest świetną barierą przed brudnym światem i szkodliwymi promieniami UV

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ona-SPF-40.htm
To bardzo dziwne, ale ta konkretna ziaja jest akurat fotostabilna! Zawiera dwutlenek tytanu i chemiczny ethylexyl methoxycinnamate - czyli ten sam filtr co w żółtej lirence i stabilnych sorayach.
Co nie zmienia faktu, że na całą twarz to ona się nie nada, to raczej takie zupełne lepiszcze, zaklejacz i masakryczny zapychacz na znamiona. I gdyby chcieć go stosować na twarz to cena 7zł za tylko 15ml wcale nie jest zachęcająca.
Widzisz, a ja nie patrząc na skład walnęłam takiego horrendalnego byka! Kajam się i dziękuję za poprawkę
Ale i tak skłaniałabym się ku czemu innemu.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 10:49   #3110
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Bo ja rodowita Krakowianka jestem Dwór to dla mnie jakiś starodawny dom bogatych mieszczan
Wiesz jak się ma okna od południa to promienie słoneczne zwłaszcza zimą i wiosną zajmują całe pomieszczenia. A latem i jesienią wdzierają mi się na siłe po południu do zachodnich.
Ale nie zamierzam się o to kłócić. Filtr jest ciężki, ale ma też to swoje plusy - jest świetną barierą przed brudnym światem i szkodliwymi promieniami UV
A dla mnie pole= wieś i łany zboża Swego czasu mieszkałam trochę na południu, więc wiem coś o różnicach językowych
Kończąc dyskusję - zapewne prawda leży po środku
Filtr oczywiście ma swoje plusy ( do wymienionych dodam, że fajnie nawilża), ale ma i minusy. Wychodzę z założenia, że skóra czasem musi odpocząć. Zwłaszcza tłusta. Sucha może sobie poradzi z filtrem non stop. Będę się upierać , że w domu nie siedzi się w pełnych promieniach, ale w "jasnym cieniu", no chyba, że ktoś mieszka w bloku na 11 piętrze
Pozdrawiam, w ten słoneczny dzień

Edytowane przez Trawa_cytrynowa
Czas edycji: 2010-03-11 o 10:51
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 15:28   #3111
madzianka
Przyczajenie
 
Avatar madzianka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki bardzo za odpowiedzi, ciesze sie że ochrona przed przebarwieniami nie musi byc az tak rygorystyczna moje mieszkanie nie jest aż tak nasłonecznione

jeszcze mam jedno pytanie? po jakim czasie po odstawieniu kwasów można trochę zmniejszyć ochronę? miesiąc? chodzi mi o jakies tańsze kremy...spf 30 czy 20? bo czytam i czytam i nie moge nic znaleźć na ten temat.
madzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 17:02   #3112
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Po kwasach najlepiej 3 miesiące uważać. Żeby dobrze chronić się przed przebarwieniami trzeba 50 cały rok niestety stosować. Niższe filtry to niekoniecznie niższa cena a też wysoki filtr niekoniecznie oznacza drogi.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 18:49   #3113
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ja czytałam tu na wizażu gdzieś wcześniej, że 1mc, a nie 3mce.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 19:21   #3114
Eais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 182
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam

Do tej pory stosowałam babydream, ale nie odpowiada mi już, chyba zaczął mnie zapychać. Zastanawiałam się nad iwostinem, ale czytałam, że zapycha
teraz myślę nad tym :

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ka-ochrona.htm

czy mogę na niego nakładać dowolny fluid?
Eais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 19:59   #3115
b_tkacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo proszę o odpowiedź na podane wyżej pytanie. Dodam że jestem tu dopiero od tygodnia i przez pomyłkę dwa razy wysłałam ten sam post.

Z góry dziękuję.
b_tkacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 09:12   #3116
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Unhappy cera mieszana, trądzik, zaskórniki i blizny

Hey, domyślam się, że było mnóstwo już takich wątków, ale jestem tu nowa i nie bardzo odnajduję się w zawiłościach tego forum jeszcze
Piszę więc wątek od nowa, bo chciałabym, żebyście Wy, drogie Wizażystki poradziły coś na moje problemy skórne i podzieliły się doświadczeniami.
Problemy z trądzikiem mam od jakiś 4 lat. Zaczynało się niewinnie, teraz mam problemy chyba natury hormonalnej już...
Używam takich kosmetyków:
Krem Brevoxyl (pozostałość po czasie dermatologa), kremy nawilżające (aktualnie krem dla dzieci z Rossmanna, wcześniej Soraya z redukcją blizn), na noc punktowo maść Lassari, czasami kremik z kroplą olejku herbacianego. Na blizny posiadam krem Contractubex ale nie używałam go przez dłuższy czas, bo mam wrażenie, że tam gdzie się nim posmaruję, od nowa wychodzą mi "niespodzianki". Staram się pamiętać raz na 3-4 dni używać maseczki z różowej glinki, raz na jakiś czas smaruję się peelingiem enzymatycznym Perfecta (Dax). Buźkę zmywam płynem do demakijażu - początkowo Physiogel, ale teraz Oeparol (bo jest tańszy a skurczyły mi się finanse), czasami używam żelu do mycia twarzy z ziaji tintin.
Moje pytanie jest takie: czy waszym zdaniem ten zestaw powinien podrażniać skórę? Mam na myśli to, że dręczą mnie problemy z nadmiernym łuszczeniem, wysuszeniem, ściągnięciem, przez co jeszcze bardziej stają się widoczne m.in. blizny. Chociaż kiedy stan nawilżenia niby się reguluje (tzn mi się tak wydaje) to zaraz mam problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się i się świecę.
A największą moją zmorą są niespodzianki hormonalne... po których pozostają mi blizny i z którymi nie potrafię sobie poradzić... Macie jakieś sposoby na nie? Czy trzeba po prostu czekać..?

Edytowane przez wichrowe_wzgorza
Czas edycji: 2010-03-15 o 09:15
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 16:25   #3117
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Od kilku dni stosuję serum Lemon z BU i jestem pod wrażeniem jego dzialania, czy rano powinnam stosować filtry ? Czy o tej porze roku mozna stosować tonik złuszczający z kwasami?Czy lepiej poczekać do jesieni?
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 07:53   #3118
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Od kilku dni stosuję serum Lemon z BU i jestem pod wrażeniem jego dzialania, czy rano powinnam stosować filtry ? Czy o tej porze roku mozna stosować tonik złuszczający z kwasami?Czy lepiej poczekać do jesieni?
Przy serum LEMON nie musisz, przy tonikach z kwasami trzeba (oprócz PHA). Możesz je zastosować o tej porze roku

Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
Hey, domyślam się, że było mnóstwo już takich wątków, ale jestem tu nowa i nie bardzo odnajduję się w zawiłościach tego forum jeszcze
Piszę więc wątek od nowa, bo chciałabym, żebyście Wy, drogie Wizażystki poradziły coś na moje problemy skórne i podzieliły się doświadczeniami.
Problemy z trądzikiem mam od jakiś 4 lat. Zaczynało się niewinnie, teraz mam problemy chyba natury hormonalnej już...
Używam takich kosmetyków:
Krem Brevoxyl (pozostałość po czasie dermatologa), kremy nawilżające (aktualnie krem dla dzieci z Rossmanna, wcześniej Soraya z redukcją blizn), na noc punktowo maść Lassari, czasami kremik z kroplą olejku herbacianego. Na blizny posiadam krem Contractubex ale nie używałam go przez dłuższy czas, bo mam wrażenie, że tam gdzie się nim posmaruję, od nowa wychodzą mi "niespodzianki". Staram się pamiętać raz na 3-4 dni używać maseczki z różowej glinki, raz na jakiś czas smaruję się peelingiem enzymatycznym Perfecta (Dax). Buźkę zmywam płynem do demakijażu - początkowo Physiogel, ale teraz Oeparol (bo jest tańszy a skurczyły mi się finanse), czasami używam żelu do mycia twarzy z ziaji tintin.
Moje pytanie jest takie: czy waszym zdaniem ten zestaw powinien podrażniać skórę? Mam na myśli to, że dręczą mnie problemy z nadmiernym łuszczeniem, wysuszeniem, ściągnięciem, przez co jeszcze bardziej stają się widoczne m.in. blizny. Chociaż kiedy stan nawilżenia niby się reguluje (tzn mi się tak wydaje) to zaraz mam problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się i się świecę.
A największą moją zmorą są niespodzianki hormonalne... po których pozostają mi blizny i z którymi nie potrafię sobie poradzić... Macie jakieś sposoby na nie? Czy trzeba po prostu czekać..?
Niedostatecznie nawilżałaś skórę, dobrze że zmieniłas krem. Teraz musisz często i intensywnie się nawilżać, dopóki skóra nie wróci do równowagi. Do mycia stosuj tylko żele bez mydła, toniki koniecznie bezalkoholowe.

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
A dla mnie pole= wieś i łany zboża Swego czasu mieszkałam trochę na południu, więc wiem coś o różnicach językowych
Kończąc dyskusję - zapewne prawda leży po środku
Filtr oczywiście ma swoje plusy ( do wymienionych dodam, że fajnie nawilża), ale ma i minusy. Wychodzę z założenia, że skóra czasem musi odpocząć. Zwłaszcza tłusta. Sucha może sobie poradzi z filtrem non stop. Będę się upierać , że w domu nie siedzi się w pełnych promieniach, ale w "jasnym cieniu", no chyba, że ktoś mieszka w bloku na 11 piętrze
Pozdrawiam, w ten słoneczny dzień
Tylko że właśnie skóra tłusta wymaga stosowania kwasów, retinoidów i innych inwazyjnych kosmetyków, przy których ochrona przeciwsłoneczna jest obowiązkowa.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 09:04   #3119
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Tylko że właśnie skóra tłusta wymaga stosowania kwasów, retinoidów i innych inwazyjnych kosmetyków, przy których ochrona przeciwsłoneczna jest obowiązkowa.
Ale większość dziewczyna z Wizażu używa filtrów 'bo tak', jako element pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.
Niektórym "tłuściochom" będzie wystarczyć serum lemon i tonik PHA, przy których nie trzeba używać kremów z filtrem
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 10:02   #3120
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Ale większość dziewczyna z Wizażu używa filtrów 'bo tak', jako element pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.
Niektórym "tłuściochom" będzie wystarczyć serum lemon i tonik PHA, przy których nie trzeba używać kremów z filtrem
Nie sądzę żeby to była większość. A "bo tak" to można sobie używam kremu na dzień z filtrem SPF15, co moim zdaniem jest bardzo rozsądne w celu zapobiegania zmarszkom i przy okazji nawilżania, i uważam że powinno się taki krem stosować całe życie.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.