Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-18, 20:52   #3631
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
hmmm w pl ostatnio bez problemu mozna kupić bulion warzywny bez dodatków... ja nawet taki bez soli nabyłam, czyste szaleństwo
a jakiej firmy? masz skład? bo ze sloganów na opakowaniu to większość jest bez dodatków. ja przejrzałam wszystkie, na których były takie napisy (akurat miałam sporo czasu ) i stwierdziłam, że większość firm robi konsumentów w bambuko!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 21:14   #3632
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
hmmm w pl ostatnio bez problemu mozna kupić bulion warzywny bez dodatków... ja nawet taki bez soli nabyłam, czyste szaleństwo
A był może bez cukru?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 21:36   #3633
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Proszę, jaka koincydencja - mój małż wyjechał a dzieci poszalały i od paru dni męczą mnie o psa. Albo chociaż chomika. W zasadzie Mielna wolałaby chomika, ale Joa zdecydowanie chce psa - baegle'a czy jak tam to się pisze
Więc rozważam, bardzo wstępnie - zakup jakiegoś kanapowca typu Shih tzu chyba mię pogięłło
Popieram wybor Joa Dobry ma gust chlopak kup albo jeszcze lepiej zaadoptuj beagle'a Bono bedzie mial towarzystwo
My adoptowalismy Bono ze schroniska ktos wyrzucil tego biedaka malego na ulice w centrum miasta Szczeniak maly kolo pol roku szwedal sie po ulicy az go jakies dzieciaczki dopadly i zaprowadzily do kliniki weterynarynej skad trafil do schroniska. Na szczescie nie byl tam dlugo bo niecaly tydzien. Dostalam cynka pojechalam i przywloklam tego demona do domu
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 10:17   #3634
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Popieram wybor Joa Dobry ma gust chlopak kup albo jeszcze lepiej zaadoptuj beagle'a Bono bedzie mial towarzystwo
My adoptowalismy Bono ze schroniska ktos wyrzucil tego biedaka malego na ulice w centrum miasta Szczeniak maly kolo pol roku szwedal sie po ulicy az go jakies dzieciaczki dopadly i zaprowadzily do kliniki weterynarynej skad trafil do schroniska. Na szczescie nie byl tam dlugo bo niecaly tydzien. Dostalam cynka pojechalam i przywloklam tego demona do domu
Kochana, mi też się beagle bardzo podoba tylko mam poważne obawy, czy ten pies nada się do mieszkania w bloku nie jestem męczycielką zwierząt, już prędzej się zgodzę na jakiegoś mini pieska

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A był może bez cukru?
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a jakiej firmy? masz skład? bo ze sloganów na opakowaniu to większość jest bez dodatków. ja przejrzałam wszystkie, na których były takie napisy (akurat miałam sporo czasu ) i stwierdziłam, że większość firm robi konsumentów w bambuko!
Dla Was fotki
Ja oczywiście nie wiem, czy producentom można na 100% ufać, ale powiem tak: moja córka nie może jeść na żadnych stołówkach, bo niestety ma mocne uczulenie po zupkach na kostkach; ale jak tych poniższych w domu używam, to nic się złego nie dzieje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P8190038.jpg (76,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8190039.jpg (117,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8190040.jpg (86,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8190041.jpg (126,3 KB, 27 załadowań)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 10:57   #3635
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

te kostki rosołowe mam u siebie na wsi
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 11:03   #3636
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

dzięki Małgoś za zdjęcia. składy całkiem całkiem, ale takich też widzę sporo. mi chodzi o takie bez ekstraktu z drożdży... wprawdzie to nie czysty glutaminian sodu, ale między innymi z niego się składa, chemicznie to to samo. mi się to cholerstwo zawsze tak chemicznie odbija, fuj.....
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 11:32   #3637
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
dzięki Małgoś za zdjęcia. składy całkiem całkiem, ale takich też widzę sporo. mi chodzi o takie bez ekstraktu z drożdży... wprawdzie to nie czysty glutaminian sodu, ale między innymi z niego się składa, chemicznie to to samo. mi się to cholerstwo zawsze tak chemicznie odbija, fuj.....
no tak, ale przecież to naturalna forma glutaminianu. równie dobrze można by unikać mięsa czy pomidorów bo tam też są glutaminiany... już nie mówiąc o tym, że nasz organizm sam produkuje kwas glutaminowy
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 11:59   #3638
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
no tak, ale przecież to naturalna forma glutaminianu. równie dobrze można by unikać mięsa czy pomidorów bo tam też są glutaminiany... już nie mówiąc o tym, że nasz organizm sam produkuje kwas glutaminowy
w mięsie nic o glutaminianie sodu nie słyszałam. owszem, wiem że znajduje się on na przykład w parmezanie, dojrzałych pomidorach czy w selerze... ale po tych produktach mi się nie odbija. i skoro tam naturalny wzmacniacz jest, to po co go dokładać? z tego co czytałam, to ten ekstrakt z drożdży wcale taki naturalny nie jest, albo przynajmniej być nie musi. zależy jak się go wytwarza. a w pomidorku to on się jakoś naturalnie robi i może przez to jest u mnie po ludzku trawiony? sama nie wiem
w każdym razie wolałabym sobie "doprawiać" selerem, pomidorem i parmezanem. a nie jakimś prochem...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 12:41   #3639
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
w mięsie nic o glutaminianie sodu nie słyszałam. owszem, wiem że znajduje się on na przykład w parmezanie, dojrzałych pomidorach czy w selerze... ale po tych produktach mi się nie odbija. i skoro tam naturalny wzmacniacz jest, to po co go dokładać? z tego co czytałam, to ten ekstrakt z drożdży wcale taki naturalny nie jest, albo przynajmniej być nie musi. zależy jak się go wytwarza. a w pomidorku to on się jakoś naturalnie robi i może przez to jest u mnie po ludzku trawiony? sama nie wiem
w każdym razie wolałabym sobie "doprawiać" selerem, pomidorem i parmezanem. a nie jakimś prochem...
glutaminian sodu jest solą sodową kwasu glutaminowego - aminokwasu naturalnie wytwarzanego w organizmie człowieka, występującego w mięsie, serach i wielu warzywach. jest on odpowiedzialny za mięsny smak zwany umami. nie jest on organizmowi niezbędny, bo nie należy do aa egzogennych, ale też nie jest szkodliwy, bo w końcu jest substancją naturalnie wytwarzaną. Problem zaczyna się przy większych ilościach, bo może powodować tzw. syndrom chińskiej restauracji. natomiast badania o toksyczności są trochę niepewne i niepotwierdzone. Oczywiście lepiej unikać glutaminianu w dużych ilościach i wybierać mieszanki bez tej substancji, czy samemu przygotowywać własne buliony, ale z drugiej strony nie ma znów co demonizować tego glutaminianu aż tak.

po co dodają? - no właśnie, żeby nadać ten mięsny smak. bez tego w sumie byłby sam susz warzywny...

EDIT: w sumie masz Marta rację, ekstrakt drożdżowy niewiele ma wspólnego z naturalnością...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-08-19 o 12:58
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 13:52   #3640
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Tak się wbiję w środek spożywczej dysputy... Znacie Matta? Zaczęło się, gdy podróżując po świecie robił pamiątkowe nagrania i żeby nie było nudno, zaczął tańczyć. A teraz tańczy z nim cały świat. Lubię sobie oglądać jego filmiki na poprawę humoru:
http://www.youtube.com/watch?v=7WmMcqp670s&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=bNF_P281Uu4&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=zlfKdbWwruY&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=Pwe-pA6TaZk&feature=plcp
Też bym z nim zatańczyła! I zazdroszczę wspaniałych podróży...

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-08-19 o 13:54
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 13:55   #3641
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

ja zauważyłam, że zbyt duża ilość glutaminianu sodu zwyczajnie ogłupia. człowiek sam nie potrafi stwierdzić, na co to smakuje i czy ma już dość. to tak dodatkowo do efektu bekania u mnie akurat
doskonale daje się to u mnie we znaki przy czipsach: są takie bez dodatków nawet ekstraktu z drożdży. po prostu przyprawione bardzo delikatnie - tylko solą, tymiankiem czy papryką. że są przynajmniej dwa razy droższe od standardowych czipsów, chyba nie muszę wspominać w każdym razie przy tych czipsach bez dodatków potrafię powiedzieć: dość! (i to nie dopiero po skończeniu całej paki ) i czuję smak ziemniaka no i mi się nie beka
dam wam znać, jak się sprawują moje kostki rosołowe być może już dzisiaj zrobię na ekstrakcie pikantną zupę marchewkową z curry i risotto
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 14:11   #3642
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

"Ja" też stosuję metodę "swoich" kostek. Właściwie to tż gotuje taki esencjonalny rosołek, potem przelewamy go do woreczków na lód (to mój wkład w tworzenie bulionu ) i potem mam na czym gotować zupki młodej (jeśli akurat nie ma zwykłej, dla wszystkich lub jest taka, której ona nie je), wystarczy jakaś mieszanka warzywna-zupowa (lub twórczośc własna), parę takich kosteczek i siup do gara
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 14:15   #3643
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Tak się wbiję w środek spożywczej dysputy... Znacie Matta? Zaczęło się, gdy podróżując po świecie robił pamiątkowe nagrania i żeby nie było nudno, zaczął tańczyć. A teraz tańczy z nim cały świat. Lubię sobie oglądać jego filmiki na poprawę humoru:
http://www.youtube.com/watch?v=7WmMcqp670s&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=bNF_P281Uu4&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=zlfKdbWwruY&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=Pwe-pA6TaZk&feature=plcp
Też bym z nim zatańczyła! I zazdroszczę wspaniałych podróży...
lubię go swoją drogą jak niewiele trzeba żeby zaistnieć w świecie. nawet języków wszystkich nie trzeba znać
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja zauważyłam, że zbyt duża ilość glutaminianu sodu zwyczajnie ogłupia. człowiek sam nie potrafi stwierdzić, na co to smakuje i czy ma już dość. to tak dodatkowo do efektu bekania u mnie akurat
doskonale daje się to u mnie we znaki przy czipsach: są takie bez dodatków nawet ekstraktu z drożdży. po prostu przyprawione bardzo delikatnie - tylko solą, tymiankiem czy papryką. że są przynajmniej dwa razy droższe od standardowych czipsów, chyba nie muszę wspominać w każdym razie przy tych czipsach bez dodatków potrafię powiedzieć: dość! (i to nie dopiero po skończeniu całej paki ) i czuję smak ziemniaka no i mi się nie beka
dam wam znać, jak się sprawują moje kostki rosołowe być może już dzisiaj zrobię na ekstrakcie pikantną zupę marchewkową z curry i risotto
no przy problemie otyłości glutaminian często się pojawia. chyba też zrobię sobie takie bulioniki. z lubczykiem będą przepyszne...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 14:21   #3644
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Eeee... syndrom chińskiej restauracji ?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 14:34   #3645
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Tak się wbiję w środek spożywczej dysputy... Znacie Matta? Zaczęło się, gdy podróżując po świecie robił pamiątkowe nagrania i żeby nie było nudno, zaczął tańczyć. A teraz tańczy z nim cały świat. Lubię sobie oglądać jego filmiki na poprawę humoru:
http://www.youtube.com/watch?v=7WmMcqp670s&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=bNF_P281Uu4&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=zlfKdbWwruY&feature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=Pwe-pA6TaZk&feature=plcp
Też bym z nim zatańczyła! I zazdroszczę wspaniałych podróży...
znam, podziwiam i uwielbiam te filmiki
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 15:12   #3646
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
no przy problemie otyłości glutaminian często się pojawia. chyba też zrobię sobie takie bulioniki. z lubczykiem będą przepyszne...
właśnie, przypomniałaś mi o wynikach jednych badań. dwie grupy ludzi żywili dokładnie tak samo, w sensie odpowiednie dawki dla każdego dobrane, z tym że w jednej grupie walili do wszystkiego glutaminian sodu. po pół roku grupa ze wzmacniaczem smaku była albo dalej otyła albo przytyta, grupa bez miała się znacznie lepiej. i była w stanie odróżniać smaki
lubczyk bardzo chętnie dodają do takich kostek domowej roboty właśnie wzmacnia smak w ten naturalny sposób.

Evi, zazdroszczę kulinarnych zdolności małża mój to póki co jedynie jeśli chodzi o pizzę się doskonalił... ale zarażę go jeszcze rosołkami, już się bardzo zainteresował tematem
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Eeee... syndrom chińskiej restauracji ?
yyy... no też bym się dowiedziała więcej na ten temat

Matta nie znałam
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 15:46   #3647
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
"Ja" też stosuję metodę "swoich" kostek. Właściwie to tż gotuje taki esencjonalny rosołek, potem przelewamy go do woreczków na lód (to mój wkład w tworzenie bulionu ) i potem mam na czym gotować zupki młodej (jeśli akurat nie ma zwykłej, dla wszystkich lub jest taka, której ona nie je), wystarczy jakaś mieszanka warzywna-zupowa (lub twórczośc własna), parę takich kosteczek i siup do gara
Dobry pomysł, muszę mojemu TŻ-towi powiedzieć, żeby ugotował coś takiego i zamrozimy
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 18:12   #3648
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Evi, zazdroszczę kulinarnych zdolności małża mój to póki co jedynie jeśli chodzi o pizzę się doskonalił... ale zarażę go jeszcze rosołkami, już się bardzo zainteresował tematem
mam ten luksus, że u nas to mąż jest "gotującym na pełen etat" , ja czasem jakieś ciasto popełnię, czy dzieciową zupkę (którą nie zawsze chce młoda jeść ) i jakieś tam proste rzeczy jak ojciec rodziny dłużej w pracy . Ja bardzo nie lubię gotować-znaczy czasem coś dobrego to tak, ale tak na co dzień nie znoszę. Dodam, że w jedzeniu jestem co najmniej tak samo wybredna jak w zapachach, więc lekko nie ma ten mój chłop ze mną-nierzadko gotuje co innego dla mnie, a co innego dla reszty

A pizza-robi cudowną -mieliśmy fajny przepis ale teraz mamy (patrzcie jak to często piszę "my", kiedy znów moja rola kończyła się na wysłaniu mu na gg przepisu żeby sobie wydrukował i zrobił ),absolutnie rewelacyjny-podała na naszym wątku dzieciowym jedna dziewczyna i wszystkie, które próbowały zachwycone . Dla mnie to też najlepsza jaką jadłam. Jak chcecie mogę wkleić przepis
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 18:27   #3649
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
mam ten luksus, że u nas to mąż jest "gotującym na pełen etat" , ja czasem jakieś ciasto popełnię, czy dzieciową zupkę (którą nie zawsze chce młoda jeść ) i jakieś tam proste rzeczy jak ojciec rodziny dłużej w pracy . Ja bardzo nie lubię gotować-znaczy czasem coś dobrego to tak, ale tak na co dzień nie znoszę. Dodam, że w jedzeniu jestem co najmniej tak samo wybredna jak w zapachach, więc lekko nie ma ten mój chłop ze mną-nierzadko gotuje co innego dla mnie, a co innego dla reszty

A pizza-robi cudowną -mieliśmy fajny przepis ale teraz mamy (patrzcie jak to często piszę "my", kiedy znów moja rola kończyła się na wysłaniu mu na gg przepisu żeby sobie wydrukował i zrobił ),absolutnie rewelacyjny-podała na naszym wątku dzieciowym jedna dziewczyna i wszystkie, które próbowały zachwycone . Dla mnie to też najlepsza jaką jadłam. Jak chcecie mogę wkleić przepis
Jasne, że chcemy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 19:05   #3650
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

no to tak najpierw jakże ważne didaskalia:

Sekretem pyszności tej pizzy jest, jak nam się wydaje pieczenie jej na rozgrzanej wcześniej blasze (na tej "półeczce" całej ją tż piecze) i wysoka temp.pieczenia.
No i oczywiście jak zawsze-sos i mozarella.
Małż ciasto wyrabia robotem, ale ręcznie też można.
No i u nas raczej nie leżakuje to ciasto 12h, najczęściej robi rano na późne popołudnie, czasem troszkę później.

PIZZA


Składniki na całą blachę z piekarnika.

- 350 g mąki pszennej
- 3/4 łyżki cukru
- 1 łyżeczka soli
- 3/4 łyżeczki drożdży instant (zawsze te daje, nie wiem jak by wyszła na świeżych)
- 1,5 łyżki oliwy
- 200 ml wody w temp. pokojowej

- Suche składniki przesiać do miski, dodać mokre i miksować na średnich obrotach 4 minuty
- Odstawić ciasto na 5 minut, a potem miksować jeszcze 2 min.
- Uformować spłaszczoną kule i włożyć do miski wysmarowanej oliwą.
- Przykryć folią i odstawić na 15 minut, a następnie włożyć na min. 12 godzin do lodówki.
- 2 godziny przed pieczeniem wyjąć ciasto z lodówki.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sos pomidorowy:

- puszka pomidorów w kostkach - należy odsączyć na sitku wyłożonym kawałkiem ręcznika papierowego
- duża szczypta świeżo zmielonego czarnego pieprzu
- 1/2 łyżeczki suszonej lub 1 łyżka świeżej posiekanej bazylii
- 1/2 łyżeczki suszonego lub 1 łyżka świeżego posiekanego oregano
- 2 duże ząbki czosnku posiekane drobno
- 1/2 łyżeczki soli
- w przepisie był jeszcze balsamico lub sok z cytryny, ale M.nie daje

Wymieszać wszystkie składniki. Można przechowywać w lodówce do 1 tygodnia. Można
też sos zamrozić.

Piekarnik i blachę ("półkę") rozgrzać do maksymalnej temperatury, nagrzewać minimum 20 minut.
Spód lekko rozwałkować (ciasto ma być cieniutkie), następnie rozciągać na papierze do pieczenia (JAN NIEZBĘDNY albo inny dobrej jakości-np.zosia-coś-tam-z biedry, jak będzie dziadoski, to sie przyklei, a tych papierów ładnie "zjeżdża")
i nakładać sos i składniki wierzchu pizzy. Wsadzić pizzę na papierze do piekarnika i piec aż spód spuchnie, a ser się stopi i zarumieni (12 min.) Spód czasem piecze się na ciemnobrązowo, ale nie jest wtedy wcale twardy lecz chrupiący.
---
a tak w ogóle to mam mnóstwo przepisów w kompie i powycinanych skądś-tam, które "kiedyś" wypróbuje


a co do ciast i słodkości to bardzo często korzystam z tego bloga-pewnie znacie
http://www.mojewypieki.com/ i niemal wszystko mi super wychodzi
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 19:34   #3651
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

evitka21
spróbuje Twojego przepisu, wczoraj robilam domowa pizze, ale na grubym ciescie i na blaszce
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 19:43   #3652
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

ja nie znoszę na grubym, bo dla mnie to wtedy nie pizza, a taka...buła, no

Jak "domowa" to sie właśnie mi zawsze kojarzyła z taką grubą "bułą" w prostokątnej foremce, z ogromną ilością składników , moja mama tak kiedyś robiła (a teściowa chyba do tej pory robi).
A teraz "domowa" zyskała nowy wymiar i normalnie wolimy ją od kupnej
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:33   #3653
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

evitka - dzięki za przepis, muszę wreszcie spróbować zrobić własną pizzę

też się zamierzam od dawna na robienie własnych bulionów i mrożenie, ale jakoś nie mam weny.
Czy macie jakieś cenne wskazówki jak zrobić coś takiego?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:33   #3654
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ja nie znoszę na grubym, bo dla mnie to wtedy nie pizza, a taka...buła, no

Jak "domowa" to sie właśnie mi zawsze kojarzyła z taką grubą "bułą" w prostokątnej foremce, z ogromną ilością składników , moja mama tak kiedyś robiła (a teściowa chyba do tej pory robi).
A teraz "domowa" zyskała nowy wymiar i normalnie wolimy ją od kupnej
dokładnie, drożdżowa buła
próbowałam zrobić taką cienką kilka razy i nie wychodziło
przepis na 'nowy wymiar domowej pizzy' bardzo mi sie podoba
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 21:09   #3655
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
evitka - dzięki za przepis, muszę wreszcie spróbować zrobić własną pizzę

też się zamierzam od dawna na robienie własnych bulionów i mrożenie, ale jakoś nie mam weny.
Czy macie jakieś cenne wskazówki jak zrobić coś takiego?
zobacz tutaj:
http://polkazprzyprawami.blox.pl/201...lowe-8211.html
i jeszcze tutaj:
http://dobuzi.blogspot.de/2010/10/gr...-podstawa.html
miłej zabawy!

a co do pizzy... my mamy specjalny piec do pizzy idzie do 400 stopni C i wrzuca się pizzę bezpośrednio na kamień
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 11:29   #3656
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
zobacz tutaj:
http://polkazprzyprawami.blox.pl/201...lowe-8211.html
i jeszcze tutaj:
http://dobuzi.blogspot.de/2010/10/gr...-podstawa.html
miłej zabawy!

a co do pizzy... my mamy specjalny piec do pizzy idzie do 400 stopni C i wrzuca się pizzę bezpośrednio na kamień
dzięki, zaraz obczaję.

Eno, eno ciotka-prawdziwy piec do pizzy -zazdraszczam okrutnie , to możecie szaleć . W tym przepisie co podałam, to też zalecają na kamieniu, ale mało kto ma to edytowałam tą część. A nawet na all patrzyliśmy za tym kamieniem do piekarnika, ale jednak 50zł to za dużo...
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:15   #3657
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

50 zl to jeszcze obleci jesli czesto robicie pizze, to zerknij na takie piece:
http://www.amazon.de/s/?ie=UTF8&keyw...l_10eruyibvs_e
tutaj sam kamien ponad 40 euro kosztuje, takze wiesz...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:21   #3658
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

fajne, fajne, aż tak często to nie robimy. I stwierdziliśmy, że nam i tak smakuje więc się zagracać dodatkowo naszego kurnika nie będziemy

Może i niedrogo, ale jakoś nie jest mi chyba aż tak potrzebny żeby go kupować
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:34   #3659
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

no wiadomo, to taki gadzet ale mojemu malzowi sie marzyl, i jak nie mialam mu co kupic pod choinke, to wzielam ten piec z kamieniem i oboje jestesmy szczesliwi fakt jednak, ze wieksza kuchnia by sie przydala... dlatego skusilam sie tylko dlatego, ze w niedalekiej przyszlosci sie przeprowadzamy. i taki ladny piec to moze nawet sobie w ramach ozdoby stac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 08:42   #3660
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Evitko ja robię z bardzo podobnego przepisu tylko nigdy nie dawałam do lodówki i tak z 2h max czekałam aż wyrośnie. Też lubię na cienkim chrupiącym cieście, wtedy czuć składniki a nie bułkę
I mam właśnie taki kamień o którym pisze Cloche . Był razem z piekarnikiem (tylko mój taki zwykły, nie do pizzy piekarnik). Rzeczywiście pizza z niego jest lepiej upieczona i bardziej chrupiąca. Rozgrzewam go najpierw jakieś 20 minut w piekarniku i dopiero kładę pizzę.

A co do przepisów to polecam stronę KWESTIA SMAKU.
Robiłam z niej już mnóstwo rzeczy i wychodzą przepyszne. Ja taki mały kucharek pasjonat jestem
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.