Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część I - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-28, 08:56   #241
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
super! Nanomi, masz dar tworzenia hermetycznych, przejrzystych tekstów!
prosimy o podpięcie, zamknięcie i ewenetualne dodawanie informacji.

zauwazyłyście mnogość OT? plotkowy robi się z każdego watku, a np. wymiankowy i promocyjny powinny być zwięzle.
Dlatego myślę, że na plotkowym jak to plotkowym można dyskutować o wszystkim, również o propozycjach nowych wątków i zmian do nich, natomiast wymiankowy i promocyjny dla przejrzystości powinny zawierać jak najmniej OT.

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Cały dzień mnie nie było.Teraz wchodze i padam ileeeeeeeeeeeeeee czytania Teraz to już nie wyrobię

Frantic gratulacje
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Frantic, uprzejmie prosimy o to co napisała rowielitka
Załatwione. Nanomi świetna robota.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 08:58   #242
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość

Załatwione. Nanomi świetna robota.
Hm.. ale cos nie tak, bo nie mogę edytować tego posta To chyba jednak nie moze byc zamknięty.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 09:01   #243
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Hm.. ale cos nie tak, bo nie mogę edytować tego posta To chyba jednak nie moze byc zamknięty.
No właśnie nie byłam pewna, czy będziesz go mogła edytować.
Ok to otworzę wątek. Niech pozostanie prośba o niedopisywanie postów. W razie czego, będę je usuwać.

EDIT:

Dziewczyny założyłam wątek dotyczący makijaży mineralnych.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-01-28 o 09:28
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 10:22   #244
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
No właśnie nie byłam pewna, czy będziesz go mogła edytować.
Ok to otworzę wątek. Niech pozostanie prośba o niedopisywanie postów. W razie czego, będę je usuwać.

EDIT:

Dziewczyny założyłam wątek dotyczący makijaży mineralnych.
Chętnie pooglądam takie makijaże

Chyba wrzuciłam do wątku informacyjnego wszystko co mi przyszło do głowy.
Jeszcze muszę przetłumaczyc te dziady na ang: mirystynian, stearynian glinu, węglan wapnia, azotek boru. Kojarzycie je?
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 10:24   #245
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki

Si, tez uwazam, ze watek promocyjny powinien byc przejrzysty, z samymi tylko postami o promocjach. Frantic moze usuwaj wszystkie zbedne posty na tym watku

Nanomi ciesze sie, ze napisalas na informacyjnym o praniu pedzli, dla mnie osobiscie to najwazniejszy element makijazu Nie raz o tym mysle, jak to jest z tym czyszczeniem (badz nie) pedzli...
Tak na logike biorac - dajmy na to, ze osoba zabierajaca sie za makijaz ma cere problemowa, tradzikowa, alergiczna, itp. Stosuje przyjazne mineraly ale jednoczesnie ogranicza sie do prania pedzli powiedzmy raz na tydzien. Dla mnie to wyglada tak:
1. pierwszy dzien - umyta twarz, nalozone pedzlem mineraly (wszystko jedno jakim sposobem), po zakonczonym makijazu na pedzlu zostaja resztki prochow, drobinki startego naskorka, bakterie, grzyby, krem lub baza pod makijaz, do tego pedzel moze jest wilgotny jesli aplikacja byla na mokro, zostaje on odstawiany nie umyty i kisi sie tak z cala zawartoscia w sobie do nastepnego dnia
2. dzien drugi - ponowna aplikacja makijazu tym samym pedzlem co wczoraj, na wlosie znow dostaja sie komorki naskorka i kosmetyki, po czym mieszaja sie z resztkami z poprzedniego dnia - to wszystko czlowiek wciera sobie w skore, rozciera bakterie tradzikowe (czy jak to tam nazwac) na calej twarzy i rozsiewa kolejne ogniska zapalne, pedzel zostaje znow odstawiony bez mycia
3. kolejne dni to samo, smietnik we wlosiu dojrzewa
Po tygodniu takiej dozowanej stopniowo mieszanki brudu, bo inaczej tego sie nie da nazwac, delikwent odkrywa, ze te przyjazne mineraly to jakas lipa, bo zamiast lepiej jest gorzej, pojawiaja sie kolejne niespodzianki, ktore w nastepnym tygodniu znow bedzie rozsiewal po calej twarzy i bledne kolo sie zamyka.

Powyzszy scenariusz jest opisany na przykladzie mienralow ale tak sie oczywiscie dzieje przy kazdym rodzaju makijazu, dlatego apeluje o czeste mycie pedzli, a cera na pewno wam sie odwdzieczy, to tylko 10 minut waszego czasu dziennie, by umyc dokladnie wszytkie uzywane tego dnia pedzelki
Porownujac brutalnie - chyba nikt nie wyobraza sobie wziecia prysznica, a potem zalozenia brudnej bielizny lub jedzenie z talerza, na ktorym sa zaschniete resztki z poprzedniego posilku, prawda?

Zaznaczam, ze nikogo tym postem nie atakuje, dziele sie swoimi przemysleniami tak jak ja to widze i licze na zrozumienie, a nie nadinterpretacje i osobiste urazy

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-01-28 o 10:27
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 10:46   #246
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Si, tez uwazam, ze watek promocyjny powinien byc przejrzysty, z samymi tylko postami o promocjach. Frantic moze usuwaj wszystkie zbedne posty na tym watku

Nanomi ciesze sie, ze napisalas na informacyjnym o praniu pedzli, dla mnie osobiscie to najwazniejszy element makijazu Nie raz o tym mysle, jak to jest z tym czyszczeniem (badz nie) pedzli...
Tak na logike biorac - dajmy na to, ze osoba zabierajaca sie za makijaz ma cere problemowa, tradzikowa, alergiczna, itp. Stosuje przyjazne mineraly ale jednoczesnie ogranicza sie do prania pedzli powiedzmy raz na tydzien. Dla mnie to wyglada tak:
1. pierwszy dzien - umyta twarz, nalozone pedzlem mineraly (wszystko jedno jakim sposobem), po zakonczonym makijazu na pedzlu zostaja resztki prochow, drobinki startego naskorka, bakterie, grzyby, krem lub baza pod makijaz, do tego pedzel moze jest wilgotny jesli aplikacja byla na mokro, zostaje on odstawiany nie umyty i kisi sie tak z cala zawartoscia w sobie do nastepnego dnia
2. dzien drugi - ponowna aplikacja makijazu tym samym pedzlem co wczoraj, na wlosie znow dostaja sie komorki naskorka i kosmetyki, po czym mieszaja sie z resztkami z poprzedniego dnia - to wszystko czlowiek wciera sobie w skore, rozciera bakterie tradzikowe (czy jak to tam nazwac) na calej twarzy i rozsiewa kolejne ogniska zapalne, pedzel zostaje znow odstawiony bez mycia
3. kolejne dni to samo, smietnik we wlosiu dojrzewa
Po tygodniu takiej dozowanej stopniowo mieszanki brudu, bo inaczej tego sie nie da nazwac, delikwent odkrywa, ze te przyjazne mineraly to jakas lipa, bo zamiast lepiej jest gorzej, pojawiaja sie kolejne niespodzianki, ktore w nastepnym tygodniu znow bedzie rozsiewal po calej twarzy i bledne kolo sie zamyka.

Powyzszy scenariusz jest opisany na przykladzie mienralow ale tak sie oczywiscie dzieje przy kazdym rodzaju makijazu, dlatego apeluje o czeste mycie pedzli, a cera na pewno wam sie odwdzieczy, to tylko 10 minut waszego czasu dziennie, by umyc dokladnie wszytkie uzywane tego dnia pedzelki
Porownujac brutalnie - chyba nikt nie wyobraza sobie wziecia prysznica, a potem zalozenia brudnej bielizny lub jedzenie z talerza, na ktorym sa zaschniete resztki z poprzedniego posilku, prawda?

Zaznaczam, ze nikogo tym postem nie atakuje, dziele sie swoimi przemysleniami tak jak ja to widze i licze na zrozumienie, a nie nadinterpretacje i osobiste urazy
Wiem i jestem takiego samego zdania. Są osoby, które będą się z tym niezgadzać dlatego umieściłam info że przynajmniej raz czy dwa razy w tygodniu już jako miminum. Chyba podlinkuję Twój post tam. Zgadzasz się?


O widzę, że juz nie jestesmy na plotkowym - to moze by tak zazanczyc w tytule ze to watek plotkowy?

Edytowane przez Nanomi
Czas edycji: 2009-01-28 o 10:59 Powód: dopisek
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:02   #247
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Minerałoholiczki

ja myję co drugi dzień wiem, że powinnam codziennie ale rzadko mam na to czas i za mało pędzli (jeszcze). Ale gdy nakładam na mokro to zawsze po aplikacji piorę pędzle. Tylko te po suchym nakładaniu używam bez prania jeszcze na drugi dzień. Wiem że to nie jest już czysty i higieniczny pędzel ale staram się by był w miarę czysty-zaraz po użyciu wycieram go dokładnie kompresem jałowym, strzepuję energicznie i wkładam do sterylnego pakietu ( dobrze jest pracować w przychodni)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 11:05   #248
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Si, tez uwazam, ze watek promocyjny powinien byc przejrzysty, z samymi tylko postami o promocjach. Frantic moze usuwaj wszystkie zbedne posty na tym watku
Vril i tak zawsze zostaje informacja, że post został usunięty, więc nie wiem czy ma to większy sens.
Należy na pewno dopisać w pierwszym poście wątku, że wpisujemy tu wyłącznie informacje o promocjach, a dyskusja czy uwagi na ich temat należy wpisywać w wątku plotkowym (zresztą już przeniesionym na nasze forum). Pastereczko proszę więc Ciebie o taki dopisek.

Nanomi myślimy o tym samym.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-01-28 o 11:10 Powód: dopisek
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:10   #249
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Vril i tak zawsze zostaje informacja, że post został usunięty, więc nie wiem czy ma to większy sens.
Należy na pewno dopisać w pierwszym poście wątku, że wpisujemy tu wyłącznie informacje o promocjach, a dyskusja czy uwagi na ich temat należy wpisywać w wątku plotkowym (zresztą już przeniesionym na nasze forum). Pastereczko proszę więc Ciebie o taki dopisek.
Frantic, kojarzę z czasów bycia modem ze chyba taka informacja że post był ale został usunięty jest widoczna tylko dla moderatora
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:11   #250
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Chętnie pooglądam takie makijaże

Chyba wrzuciłam do wątku informacyjnego wszystko co mi przyszło do głowy.
Jeszcze muszę przetłumaczyc te dziady na ang: mirystynian, stearynian glinu, węglan wapnia, azotek boru. Kojarzycie je?
mirystynian- myristate,
węglan wapnia- calcium carbonate
azotek boru- boron nitride
stearynian glinu- aluminum stearate





Już nie będę Cię cytować Vril, żeby nie rozciągać wątku. Dokładnie mycie pędzli jest bardzo ważne. Super Nanomi, że to opisałaś
Osoby z ropnymi wykwitami powinny prać i dezynfekować pędzle codziennie! Nie ma zmiłuj.
Ale ja np. piorę pędzle średnio 2 razy w tyg. Codziennie je dezynfekuje płynem ze środkami antybakteryjnymi, kiedyś coś tam sobie umieszałam Robię to bardzo dokładnie. Problemów na twarzy brak. Także codzienne pranie przy bezwypryskowej skórze to nie jest mus. Za to codzienne czyszczenie powinno być nawykiem.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:12   #251
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Frantic, kojarzę z czasów bycia modem ze chyba taka informacja że post był ale został usunięty jest widoczna tylko dla moderatora
Aaaa no widzisz. Dzięki Agus. To zaraz poczyszczę wątek z promocjami i dajcie mi potem znać czy wy też widzicie usunięte posty czy nie.

I jak Wy to teraz widzicie?

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-01-28 o 11:16
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 11:15   #252
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ja myję co drugi dzień wiem, że powinnam codziennie ale rzadko mam na to czas i za mało pędzli (jeszcze). Ale gdy nakładam na mokro to zawsze po aplikacji piorę pędzle. Tylko te po suchym nakładaniu używam bez prania jeszcze na drugi dzień. Wiem że to nie jest już czysty i higieniczny pędzel ale staram się by był w miarę czysty-zaraz po użyciu wycieram go dokładnie kompresem jałowym, strzepuję energicznie i wkładam do sterylnego pakietu ( dobrze jest pracować w przychodni)
Ja robiłam identycznie, tzn. prawie, bo nie mam dostępu to takich sterylnych gadżetów, ale od kiedy ma dwa Flatty myję je po każdym użyciu - nie ma już strachu, że pędzel nie zdąży wyschnąć
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:54   #253
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Minerałoholiczki

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Aaaa no widzisz. Dzięki Agus. To zaraz poczyszczę wątek z promocjami i dajcie mi potem znać czy wy też widzicie usunięte posty czy nie.

I jak Wy to teraz widzicie?
Super

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
mirystynian- myristate,
węglan wapnia- calcium carbonate
azotek boru- boron nitride
stearynian glinu- aluminum stearate

Już nie będę Cię cytować Vril, żeby nie rozciągać wątku. Dokładnie mycie pędzli jest bardzo ważne. Super Nanomi, że to opisałaś
Osoby z ropnymi wykwitami powinny prać i dezynfekować pędzle codziennie! Nie ma zmiłuj.
Ale ja np. piorę pędzle średnio 2 razy w tyg. Codziennie je dezynfekuje płynem ze środkami antybakteryjnymi, kiedyś coś tam sobie umieszałam Robię to bardzo dokładnie. Problemów na twarzy brak. Także codzienne pranie przy bezwypryskowej skórze to nie jest mus. Za to codzienne czyszczenie powinno być nawykiem.
Dziękuję Ten mirystynian to jeszcze nie taki, Lorri się lepiej zna i poprawiła parę rzeczy w tym wątku.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 11:56   #254
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Założyłam wątek o minerałach Pure Luxe. Zapraszam do wątku i czekam na wszelkie sugestie odnośnie informacji w 1. poście.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 12:03   #255
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Założyłam wątek o minerałach Pure Luxe. Zapraszam do wątku i czekam na wszelkie sugestie odnośnie informacji w 1. poście.
A nie chciałabyś jeszcze o Joppa? Ja dopiero zaczynam przygodę z tą firmą i nie chciałabym nikogo w błąd wprowadzać moją niewiedzą, a pamiętam, że ty lubisz tą firmę i już trochę ją znasz
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 12:57   #256
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A nie chciałabyś jeszcze o Joppa? Ja dopiero zaczynam przygodę z tą firmą i nie chciałabym nikogo w błąd wprowadzać moją niewiedzą, a pamiętam, że ty lubisz tą firmę i już trochę ją znasz
Właśnie robiłam tylko dwa zamówienia i nie jestem jakoś bardzo obeznana. Ale dobrze, założę wątek i spiszę w nim to co wiem. Proszę tylko później o ewentualne korekty i propozycje co by jeszcze dopisać.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:08   #257
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Właśnie robiłam tylko dwa zamówienia i nie jestem jakoś bardzo obeznana. Ale dobrze, założę wątek i spiszę w nim to co wiem. Proszę tylko później o ewentualne korekty i propozycje co by jeszcze dopisać.
DZIĘKI
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:54   #258
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Poza tym myślałam nad postem opisującym właściwości, działanie, możliwe skutki uboczne i dobroczynne działanie poszczególnych minerałów spotykanych w kosmetykach mineralnych. O ile dobrze pamiętam Lorri podawała ten pomysł (chyba się nie mylę, jeżeli tak to przepraszam) i deklarowała chęć założenia takiego wątku. Skoro jest forum, to i czas na wątek.
Tak, wątek już się robi. Trochę to potrwa, proszę o cierpliwość .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 13:56   #259
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tak, wątek już się robi. Trochę to potrwa, proszę o cierpliwość .
Nie ma sprawy, czekamy cierpliwie.

EDIT:
Tra la la la la, będziemy miały drugiego mo-de-ra-to-ra.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-01-28 o 14:02 Powód: dopisek
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 14:18   #260
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

To podforum mineralne to dobra rzecz jest, wszystko w pigulce
Fajnie, ze podzielacie moje zdanie na temat mycia pedzli ale oczywiscie kazdy robi jak chce, ja to tylko tak sobie dedukuje ale ktos moze sie nie stosowac, a i tak nie miec problemu z cera, wszystko jest indywidualnie uwarunkowane

Nanomi nie mam nic przeciwko linkowi

Idac dalej tropem zdrowia i przyjaznosci dla organizmu (ktos juz napomykal o tym wczesniej) robicie cos jeszcze dla swojego ciala? Jakies diety (ale nie w sensie odchudzania tylko racjonalnego zywienia), cwiczenia, jakies ogolne zasady funkcjonowania na codzien?
Osobiscie jestem na przymusowej diecie i to wcale nie dlatego, ze chce - moja Mame jest na ostrej diecie cholesterolowej i przy okazji ja sie na nia zalapuje, bo przeciez nie bede rodzicielce swiecila po oczach kolada i frytkami Pomijajac szczegoly, to od kilku miesiecy nie mialam w ustach nic smazonego, wszystko gotuje na parze, a od ilosci spozywanych jarzyn i owocow widze juz prawie na zielono
Wrocilam tez do cwiczen (morderczy callanetics) i poki co zakwasy mam jako cholera, miesnie z kamienia i to nawet te, o ktorych istnieniu zapomnialam W ramach odchudzania rodzicielki laduje tez codziennie na dwugodzinnym nadprogramowym spacerze.
To tak w wielkim skrocie, a u was?
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 14:40   #261
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Ja generalnie od dłuższego czasu staram się zdrowo odżywiać, czyli baaardzo mało mięsa (praktycznie prawie wcale), sporo ryb, warzyw, zamiast kawy yerba mate, muesli rano własnoręcznie mieszane itp. Minerały idealnie wpisały mi się w tą tendencję.
Zaczynam również kupować różne produkty w ZSK i mazidłach, choć przyznam, że jeszcze nie dojrzałam do kręcenia kremów (lenistwo bierze górę). Kupuję raczej rzeczy, które mogę stosować od razu (olejki, hydrolaty) lub które mogę dodać do stosowanych kremów (HA, jedwab hydrolizowany itp.)
Ćwiczyć niestety nie lubię - jestem antysportem
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 15:23   #262
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Dziewczyny, czy wątek o Coastal Scents nie powinien się znaleźć na forum minerałowym? Patrzę, patrzę i nie widzę (czyżby ślepota?).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 15:56   #263
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wątek o Coastal Scents nie powinien się znaleźć na forum minerałowym? Patrzę, patrzę i nie widzę (czyżby ślepota?).
Rozmawiałam już w tej sprawie z Pastereczką, która założy tu wkrótce nowy wątek odnoszący się tylko do minerałów z CS. Ta firma jest o tyle specyficzna, że mają duży wybór również produktów nie związanych z minerałam, więc osobom szukającym tylko informacji o minerałach ciężko było by się w nim odnaleźć. Poza tym tamten wątek często też służy do zbiorowych zakupów. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie stworzenie wątku typu "kosmetyki mineralne z Costal Scents" i rozmowa tutaj tylko o nich.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 15:58   #264
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

vril, co do mycia pędzli masz absolutną rację.
W zwykłym kurzu jest mnóstwo zarodników grzybów i bakterii które gdy dostaną pożywkę w postaci wilgotnego pędzla z kawałkami naskórka zaczną rosnąć jak oszalałe.

odnośnie stylu życia- pilates i rower (w zimie stacjoranie, spinning). Odżywam się po studencku, trochę ostatnio to zaniedbałam...mięsa nie lubię, a warzywa pod każdą postacią-bardzo!
Gubi mnie słabość do neatea zimowej (na szczęście jest tylko sezonowo...)

frantic, super ze wyczyściłaś promocyjny wątek.

w sprawie CS frantic z pastereczką mają dobry plan, oddzielny wątek będzie najlepszym rozwiązaniem; CS ma również niemieralne kosmetyki, nie można tego wydrzeć wizażystce.

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2009-01-28 o 16:00
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 16:03   #265
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Jako że mnie wiele osób bardzo miło przywitało, to i ja oficjalnie witam drugiego moderatora na naszym forum.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 16:04   #266
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Dwie zielone
Faaajnieee...
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 16:06   #267
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Rozwielitka sie nam zazieleniła
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 16:11   #268
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Jako że mnie wiele osób bardzo miło przywitało, to i ja oficjalnie witam drugiego moderatora na naszym forum.
Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Dwie zielone
Faaajnieee...
Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
Rozwielitka sie nam zazieleniła
dziękuję Wam bardzo
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 16:13   #269
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Wow, moje gratulacje... A ja mam taki maciupki staż na wizażu, i pewnie nigdy niczym nie błysnę... No ale żyć trzeba dalej. Z dwoma modami, i to takimi, to my daleko zajdziemy z minerałami, mało tego, wróżę rewolucję na skalę kraju!

Może potem mnie gdzieś dopiszecie na szarym końcu listy rewolucjonistek
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 16:16   #270
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Wow, moje gratulacje... A ja mam taki maciupki staż na wizażu, i pewnie nigdy niczym nie błysnę... No ale żyć trzeba dalej. Z dwoma modami, i to takimi, to my daleko zajdziemy z minerałami, mało tego, wróżę rewolucję na skalę kraju!

Może potem mnie gdzieś dopiszecie na szarym końcu listy rewolucjonistek
Gabs forum tworzą wszyscy, a my tu z rozwielitką tylko sprzątamy.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.