Uporczywe krostki...;/!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-21, 17:32   #1
sylwiasylwia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Unhappy

Uporczywe krostki...;/!!!!


Witajcie dziewczynki!! mam problem z małymi, drobnymi krostkami na czole... są w kolorze skóry lub lekko zaróżowione, widać je tylko pod pewnym kątem światła, źle reagują na oczyszczanie tzn na użycie żelu do mycia twarzy, toniku czy mleczka a czasami nawet same przemycie wodą ( stają się czerwone i jakby podrażnione..;/) nie zbiera się w nich żaden płyn ani ropa..;/ czy któraś z was miała podobny problem i może powiedzieć co to jest?? ja tak myśle sobie ze jest kilka możliwości : trądzik, reakcja alergiczna na nowy żel do mycia twarzy, uczulenie słoneczne ( spotyka mnie to niemalże co roku na dekolcie) lub samajużniewiemco..... zauważyłam ze wieczorem te krostki są w dużo lepszym stanie są bledsze i jakby zaczynały się goić potem oczyszczam twarz i znów to samo! pomocy bo chyba nie wyjde więcej z domu! dodam że pojaiwły się one z początkiem wakacji tzn jak zaczęło być tak upierdliwie ciepło... czyli jakies 2 miesiące już są i nie znikają za chiny! POMOCY!
sylwiasylwia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 18:14   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

potówki?
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 19:55   #3
sylwiasylwia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

nie wiem czy potówki.. czytałam że potówki są czerwone a moje to raczej potówki nie są....
sylwiasylwia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 20:09   #4
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

Mi to wyglada na zapchane pory. Jakiego mleczka, zelu i kremu uzywasz?
__________________


Edytowane przez curry
Czas edycji: 2009-08-21 o 20:37
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 10:50   #5
sylwiasylwia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

używałam garnier 3w1 i własnie po tym chyba mi sie to zrobiło.. mleczko i tonik mam także z garniera z zielonej seri podstawa pielęgnacji.. ale zastosowałam wczoraj i dzisiaj juz 3 raz clindacne i widze poprawe lekką więc jestem dobrej myśli
sylwiasylwia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 11:59   #6
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

Nie nalezy uzywac do twarzy zeli typu garnier 3w1 bo pogorszaja tylko stan naszej cery
Kosmetyki typowo "antytradzikowe i antyzaskornikowe" powoduja wysuszenie twarzy= wieksza produkcja loju= beledne kolo.
Zamiast suszyc powinnismy nawilzac. Poza tym garnier ma SLS w skladzie, ktory dodatkowo sam z siebie wysusza. Pozwole sobie skopiowac post Smoczycy nt. sodium laureth sulfate:

Cytat:
ów składnik jest przede wszystkim drażniący, z tego co sie orientuję (niestety jest w większości np żeli do mycia, szamponów - ładnie sie pieni - dla skóry mniej korzystny. Może nasilać problemy z trądzikiem.

Tu masz liste kosmetykow bez SLS: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...aureth+sulfate

Co do zielonej serii Garniera to ma akurat dobre sklady. Ale kazda cera jest inna i moze Cie np. zapychac gliceryna w skladzie.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 14:10   #7
201606242119
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 178
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

W zeszłe wakacje miałam coś podobnego, też na czole, zaczęły się pojawiać pod koniec maja, wraz z upałami. Żadne kosmetyki anty trądzikowe nie pomogły więc kupiłam żel Benzacne 10% i smarowałam je nim raz dziennie i po przeszło 2 tygodniach zniknęy. Po jakimś czasie od odstawienia Benzacne znów zaczęły się pojawiać, ale to już było pod koniec września, nie było juz tak gorąco, skora się już tak strasznie nie przetłuszczała więc po killku dniach same zniknęły. Mi się wydaje, że to są takie wypryski spowodowane tym, że podczas upałów skóra bardziej się przetłuszcza, spróbuj posmarowac je tym Benzacne, ale wydaje mi się, że po lecie one same znikną.

Edytowane przez 201606242119
Czas edycji: 2009-08-22 o 14:11
201606242119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 16:03   #8
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

Potówki.Polecam przecierać wacikiem z alkoholem albo olejkiem herbacianym, ewentualnie preparatem pure Garnier.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 16:25   #9
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

ja mam właśnie takie krostki i na policzkach też je mam
za bardzo nie wiem co z nimi robić , mam nadzieje że dowiem się tutaj jak ich pozbyć
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 08:28   #10
sylwiasylwia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

słuchajcie dobra wiadomość.. nie chce zapeszać ale smaruje clindacne 2razy dziennie wieczorem i rano, nie myje niczym twarzy samą wodą(!) i widze tą holerną poprawe na którą tak czekałam! niektóre krostki całkiem poznikały po jednych zostały lekkie male kropeczki zaschnięte a te największe także zasychają powoli i faktycznie jak jest mniej ciepło to krostki są w lepszym stanie więc to pewnie prawda ze ich wysyp jest związany z upałami ;/ . już tylko czekam na koniec lata bo jak na razie to stało się moją zmorą biorąc pod uwage jeszcze uczulenie słoneczne, pieprzyki i znamiona :P
sylwiasylwia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:19   #11
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

Piperzyki i znamiona można usuwac juz od września. teraz wogóle słońe nie świeci już tak mocno, więc nawet laseroterapia będzie bezpieczna
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 15:33   #12
redaktorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Potówki.Polecam przecierać wacikiem z alkoholem albo olejkiem herbacianym, ewentualnie preparatem pure Garnier.
Przecieranie skóry maleństwa spirytusem (70-procentowym) jest jak najbardziej wskazane w celu pozbycia się potówek. Dodatkowo do domowych sposobów sposobów należą także: „(...) kąpiel w krochmalu – przygotowujemy krochmal z łyżki lub dwóch łyżek mąki ziemniaczanej, po czym wlewamy go do wanienki;
• kąpiel w nadmanganianie potasu – do wanienki dodajemy kilka opiłków nadmanganianu, mieszamy ręką – woda ma być lekko różowa;
• kąpiel w krochmalu i nadmanganianie potasu łącznie;
• kąpiel w wodzie z dodatkiem emulsji do kąpieli Oilatum(...)”



Ela, redaktorka Mamopedii
redaktorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 15:38   #13
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Uporczywe krostki...;/!!!!

Też miałam ten problem, ale pomógł mi krem BENZACNE.
polecam, naprawde! po kilku stosowaniach nie mam do teraz tych krostek
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.