Sklep Dobrarada - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-13, 11:04   #1921
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Sklep Dobrarada

Cytat:
Napisane przez charolina Pokaż wiadomość
polećcie mi proszę jakiś pędzelek od dobrej rady do malowania farbkami... chodzi mi o taki cienki do cieniutkich linii... bogian się sprawdzi? http://dobrarada.com.pl/index.php?p1...sredni-rozmiar

Pisalam pare postow wczesniej na temat Bogianow - mam trzy rodzaje i linie farbkowe robi sie nimi bardzo dobrze.. wszystko zalezy od tego jak trzymasz pedzelek - im bardziej pionowo tym linia jest ciensza.. wedlug mnie pedzelki iglowe bardziej przydadza sie do rozciaganych wzorow niz do malowania linii..

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...-plus-15g-15ml - laski tak zachwalacie te thicki, ze sie skusilam,ale nie wiem czy zamowic ten zwykly (ktory w tej chwili jest niedostepny, mysle o 15 g) czy zamowic ten,ktorego link wrzucilam... chociaz przyzynam, ze ma taka instrukcje obslugi, ze bede sie bala z niego korzystac
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 12:10   #1922
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Sklep Dobrarada

Charolina, mi z Boogiana szybko zrobiła się szczotka. Jakiś czas temu kupiłam pędzelek Dalon w plastyku i jest naprawdę świetny. Nie sądziłam, że potrafię robić wywijaski :p

Thicka dostałam (zamówiłam zwykłego), nie wiem jeszcze jaki jest, bo mam mieszkanie w rozsypce, praliśmy dywany, meble są pozsuwane i nie mam dostępu do kuferka, żeby ściągnąć masę z pazurka i zrobić thickiem. Pierwsze słowa, jak wyciągnęłam żel - o jaaa, jaki wieeeeeeelki słoik. Wzięłam tylko 15g a słoik jest ogromny :p Byłam zdziwiona, bo żel wyszedł na spacer, gdzie jednofazówka violet w standardowym opakowaniu spokojnie siedziała w słoiczku.

Na spróbowanie zamówiłam też gelly pink, ciekawe jaki jest

Wieczorem zdam relacje co i jak ;D

Aha, jeszcze jedno... Zamówiłam tą płytkę do stempelków B85, poza tym mam jeszcze m25 chyba, i dziwi mnie to, że tą płytką m25 wychodzą wyraźniejsze wzorki, tak jakby wzór był głębiej w płytce. Jak chciałam zrobić stempelek z B85 to przy starciu nadmiaru lakieru zdrapką, cały lakier schodzi z wzorku. Muszę to naprawdę delikatnie robić, a zdrapkę trzymać lekko w powietrzu :p lakier mam miss selene, pewnie będę musiała kupić coś lepszego, ma któraś lakiery do stempelków od Doberka ?
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 12:29   #1923
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Sklep Dobrarada

Cytat:
Napisane przez adzia'90 Pokaż wiadomość
Charolina, mi z Boogiana szybko zrobiła się szczotka. Jakiś czas temu kupiłam pędzelek Dalon w plastyku i jest naprawdę świetny. Nie sądziłam, że potrafię robić wywijaski :p

Thicka dostałam (zamówiłam zwykłego), nie wiem jeszcze jaki jest, bo mam mieszkanie w rozsypce, praliśmy dywany, meble są pozsuwane i nie mam dostępu do kuferka, żeby ściągnąć masę z pazurka i zrobić thickiem. Pierwsze słowa, jak wyciągnęłam żel - o jaaa, jaki wieeeeeeelki słoik. Wzięłam tylko 15g a słoik jest ogromny :p Byłam zdziwiona, bo żel wyszedł na spacer, gdzie jednofazówka violet w standardowym opakowaniu spokojnie siedziała w słoiczku.


Na spróbowanie zamówiłam też gelly pink, ciekawe jaki jest

Wieczorem zdam relacje co i jak ;D

Aha, jeszcze jedno... Zamówiłam tą płytkę do stempelków B85, poza tym mam jeszcze m25 chyba, i dziwi mnie to, że tą płytką m25 wychodzą wyraźniejsze wzorki, tak jakby wzór był głębiej w płytce. Jak chciałam zrobić stempelek z B85 to przy starciu nadmiaru lakieru zdrapką, cały lakier schodzi z wzorku. Muszę to naprawdę delikatnie robić, a zdrapkę trzymać lekko w powietrzu :p lakier mam miss selene, pewnie będę musiała kupić coś lepszego, ma któraś lakiery do stempelków od Doberka ?
ja Bogianow uzywam od paru dobrych m-cy i wszystkie trzy maja sie dobrze
a co do Gelly to jestem uzytkowniczka, ale ostatnio lepiej mi sie jednak pracuje na violecie i teraz zamowie 30ml a gelly wykorzystam na sobie - wedlug mnie jest dobry na szablon, do szkieletu , bo jest ciut gesciejszy od violetu doszlam do tego wczoraj, bo robilam nim pazurki..Wczesniej wydawalo mi sie, ze konsystencje ma taka jak violet, ale to pewnie od upalow troche sie rozciaplal ale trzyma sie na pazurkach bardzo dobrze!
Lakiery do stempelkow mam od DR - czarnym, czerwony i zloty... chyba moge je polecic zloty kryje najmniej, ale mozna nim zrobic jakies delikatne zdobienie stempelkowe
p.s. jestem caly czas w poszukiwaniu dobrego zelu do budowania na szablonie -violet jest dla mnie za rzadki do tego, gelly ok, ale chce sprobowac czegos innego.. Myslalam o thiku, bo super budulec violet podobno nie specjalnie sie sprawdza a brick z kolei jak dla mnie jest za gesty i jakos nie moge sie z nim dogadac

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2010-08-13 o 12:34
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:22   #1924
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Sklep Dobrarada

Właśnie odebrałam paczuszkę od DR
Tym razem samo uzupełnienie,bo żelu mi już brakło i cleaner na wykończeniu i waciki. Niestety tym razem nie poszalałam .
Dostałam gratisik którego nie wiem jak uzyć Piękny neonowy kolorek takiej watki,ale że jak to się wtapia w żel? Bo resztę gratisów wiem jak spożytkować
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:45   #1925
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Sklep Dobrarada

Sunniva tzn czemu się super builder violet nie sprawdza? Ja go miałam, nie było z nim problemów, ale był trochę za gęsty jak dla mnie
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:58   #1926
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Sklep Dobrarada

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
ja Bogianow uzywam od paru dobrych m-cy i wszystkie trzy maja sie dobrze
a co do Gelly to jestem uzytkowniczka, ale ostatnio lepiej mi sie jednak pracuje na violecie i teraz zamowie 30ml a gelly wykorzystam na sobie - wedlug mnie jest dobry na szablon, do szkieletu , bo jest ciut gesciejszy od violetu doszlam do tego wczoraj, bo robilam nim pazurki..Wczesniej wydawalo mi sie, ze konsystencje ma taka jak violet, ale to pewnie od upalow troche sie rozciaplal ale trzyma sie na pazurkach bardzo dobrze!
Lakiery do stempelkow mam od DR - czarnym, czerwony i zloty... chyba moge je polecic zloty kryje najmniej, ale mozna nim zrobic jakies delikatne zdobienie stempelkowe
p.s. jestem caly czas w poszukiwaniu dobrego zelu do budowania na szablonie -violet jest dla mnie za rzadki do tego, gelly ok, ale chce sprobowac czegos innego.. Myslalam o thiku, bo super budulec violet podobno nie specjalnie sie sprawdza a brick z kolei jak dla mnie jest za gesty i jakos nie moge sie z nim dogadac
Ja do robienia szkieletu uwielbiam super budujący. Jest sztywny, forma pięknie odchodzi. Jest gęsty, że jak jest chłodniej można zrobić 4 paluszki, latem robię naprzemiennie. Bricka na szablon nie lubię, nie poziomuje się i trzeba opracowywać szkielet, a ja już tego nie robię ;D
Boogian był moim pierwszym pędzelkiem, to może dlatego zrobiła się szczotka. Do akrylu pierwszy pędzel zniszczyłam w dniu w którym kupiłam, więc to może moja wina była z tym Boogianem
Gelly wzięłam 5ml tylko, typowo na spróbowanie :p jak będę zadowolona to zamówię większy słoik.
Zamówiłam też formy clear, próbowałam namówić TŻ, żeby mu zrobić jednego pazura, ale się nie zgadza, mówi, że to pedalskie

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Sunniva tzn czemu się super builder violet nie sprawdza? Ja go miałam, nie było z nim problemów, ale był trochę za gęsty jak dla mnie
Byli ja pisałam prędzej i pewnie Sunniva się tym zasugerowała. Mi lepiej się robi budującym. Budujący Violet mi się wygina, nie jest sztywny, miał dość grubą warstwę dyspersyjną i powstawały zacieki na maskedzie. Myślałam, że to może wina słabych żarówek, ale Iwonka napisała, że ma podobne odczucia. Lampke nową już mam, ale nie mam okazji spróbować jak się budujący violet zachowa.
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 18:26   #1927
anetka10087
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 25
Dot.: Sklep Dobrarada

hej dziewczyny na sklep dobrej rady natrafiłam juz jakis czas temu ale początkowo tylko zamówiłam ozdóbki, pędzel do żelu, pędzel do akrylu który chcialam co prawda do robienia kwiatków ale jest za rozłożysty wykorzysta sie do czegos innego. Bardzo jestem zadowolona z tipsów typu Poly M bo lepiej mi sie na nich pracuje niz na tipsach sun flower szybciej można je opracować. Miały byc do próbowania wzorków ale teraz bede je uzywac regularnie zakupiłam także farbki do zdobienia w tubkach oraz zestaw akryli i także moge polecic. Teraz czekam na następną przesyłke a jak skoncze żele innej firmy to tez musze wypróbować bo tak zachwalacie
anetka10087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 19:19   #1928
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Sklep Dobrarada

Adzia ale jak zacieki na maskedzie? Mój builder violet jest twardy, ten nowy z serii fashion one phase jest strasznie elastyczny/
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 20:00   #1929
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Sklep Dobrarada

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Adzia ale jak zacieki na maskedzie? Mój builder violet jest twardy, ten nowy z serii fashion one phase jest strasznie elastyczny/
Byli, po zrobieniu szkieletu, chciałam nałożyć masked, a warstwa dyspersyjna nachodziła na niego, były takie bezbarwne nacieki. Jakbyś przejechała jednofazówką, nieutwardziła jej i chciała nakładać maskeda. Ona wymiesza się tak nieregularnie z maskedem. Pisałam, że przyczyną mogły być żarówki, miałam rok lampę, niby nie było szarych obwódek, ale kciuki się ostatnio nie chciały utwardzać, dlatego zamówiłam nową. Kupiłam Eurotecha i póki co jestem bardzo zadowolona Nie testowałam jeszcze czy są zacieki, czy nie.

Ściągnęłam pazurka z serdecznego i zaczęłam testować
Najpierw zrobiłam szkielet na formie exact z buildera violeta, żeby sprawdzić, czy faktycznie jest elastyczny, czy to wina poprzedniej lampy. Co prawda, szkielecik nie odleciał, ładnie się trzymał, ale ciężko odchodził od formy. Chciałam tylko sprawdzić elastyczność, więc żel ściągnęłam i wzięłam się za dalsze testy.
Podłożyłam znów exact i zrobiłam szkielet gelly pinkiem, fajnie się nakłada, troszkę gęstszy od jednofazówki violet. Wsadziłam na 2 minutki do lampki, wyciągam, ściągam formę i to samo jak wyżej, szkielecik się trzymał, ale forma ciężko odchodziła. Zdziwiona, bo sunniva pisała, że gelly na szkielet fajny, wzięłam formy creative. I tu mnie wzieło zdziwko. Żel pięknie odszedł od formy, lekko elastyczny, ale się nie wyginał. Tu już zaczął mnie delikatnie piec pazurek. Ściągnełam szkielecik gelly pinkowy, żeby sprawdzić jak to będzie z biulderem violetem na formie creative, no i zdziwko po raz drugi, bo żel pięknie odszedł od formy, lekko elastyczny jak gelly pink, ale nie wyginający, pazurek piekł mocniej w lampce.
Szkielecik ściągnęłam i wzięłam się za testowanie thicka. Żeby już nie kombinować z formami wzięłam od razu creative. Zrobiłam szkielecik, 2min do lampki, żel ani troszkę nie zapiekł (!!) ściągnęłam formę, pięknie zeszła, żel elastyczny jak wspomniała Byli, ale mi to nie przeszkadzało, ważne, że bez problemu zszedł z formy. Nałożyłam maskeda, 3dwhite, rzecz jasna utwardziłam wsio i wzięłam się za budowanie. Żel miał już konsystencje jednofazówki violet, dość rzadki. Nie oszukujmy się, mam problemy z budową, ale ćwiczę, ćwiczę Pomimo rzadkości Thicka fajnie się nim budowało, żel nie spływał, mogłam zrobić spory łuk, a żel był na miejscu. Wsadziłam do lampki i 5 sekund później wyciągnęłam, bo chciałam ścisnąć pazura, żel nadal lekko elastyczny, ale w pełni utwardzony, po 5 sekundach! Ścisnęłam tunel, na 2 min do lampki, opracowałam, nabłyszczyłam i wzięło mnie kolejne zdziwko, bo użytkowniczka forum Doberka napisała, że żel nie błyszczał nawet po 6 minutach ! A u mnie piękny błysk po 2 minutkach, jak jednofazówką violet.

Podsumowując.. thick nie zachwycił mnie, dla mnie ciut za rzadki. Nie wiem czy kupię go jeszcze raz, bo moim zdaniem jest bardzo podobny (jak nie identyczny) do jednofazówki violet, a skoro mogę wydać 10 pln mniej przy tej samej pojemności (15g) to wybiorę jednofazówkę violet.
Przy następnym zamówieniu może skuszę się na Thicka plus, jest podobno bardzo gęsty, tylko boję się z kolei czy nie będzie za gęsty. Podobno jest to najgęstszy żel w sklepiku, a dla mnie budujący clear jest do budowania ciut za gęsty.
Co do form, dziwne, że jest taka różnica w pracy przy obu formach. Może creativa ma coś na sobie co powoduje, że żel od niej łatwiej odchodzi, nie mam pojęcia.

Mam nadzieje, że moje testy komuś się przydadzą

Na koniec dodam, że żel maskująco-budujący (czy budująco-maskujący) z Evershine kolorek ma bardzo podobny do Pink Blusha, jest ciut bardziej różowy, nie utwardzałam go, więc nie wiem jak z kolorkiem po utwardzeniu, ale wydaje mi się, że nie nada się do przedłużania łożyska, za słabo kryje, ale sądzę, że fajnie będzie wyglądał na stópkach jak i przejechany na frenchu Jutro będę robiła sobie stópki to go wykorzystam Pink Blush mi się skończył, dlatego na spróbowanie zamówiłam ten.
Nadal choruje ma ultra pink z Asto, ale niestety, póki co nie mogę sobie pozwolić na takie przyjemności :p

Edytowane przez adzia'90
Czas edycji: 2010-08-13 o 20:03
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 20:22   #1930
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Sklep Dobrarada

Adzia więc najprościej było pędzelkiem obtartym o wacik przejechać po szkielecie i zdjąć nadmiar filmu
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 20:33   #1931
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Sklep Dobrarada

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Adzia więc najprościej było pędzelkiem obtartym o wacik przejechać po szkielecie i zdjąć nadmiar filmu
A widzisz, nie pomyślałam, żeby tak zrobić Poszłam na łatwizne i zamówiłam wtedy buildera clear.
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 20:45   #1932
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Sklep Dobrarada

kurcze, troche sie pogubilam... czyli wychodzi na to, ze budujacy violet sprawdza sie dobrze, wszystko zalezy od form)to chyba sie skusze ... cholercia, tyle tego jest, ze trudno sie w tym polapac
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 20:51   #1933
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Sklep Dobrarada

Jeśli odpowiadał Ci gelly pink, to ten tymbardziej będzie Ci odpowiadał, bo jest gęstszy, a po utwardzeniu są identycznie lekko elastyczne (oba cieniutko nałożone).
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 09:59   #1934
Eve21
Zadomowienie
 
Avatar Eve21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 524
GG do Eve21
Dot.: Sklep Dobrarada

Kochane chcę prosić o porady dotyczące żelu na szkielet i białego gęściocha do frenchu , właśnie kończy mi się bRICK, ALE MUSzę stwierdzić, że jestem z niego średnio zadowolona, albo źle się nim posługuję albo wcale nie jest taki fajny Budując szkielet jest ok, nie spływa , nawet spoko się rozprowadza, ale potem zdejmując formę często mi się szkielet wylamuje, nawet przy violecie lub zwykłej jednofazówce działo się to rzadziej lub wcale. Nie poziomuje się ładnie przez co dużej schodzi mi przy matowieniu, czy któraś ma podobne odczucia? Używałam go również do trudnej płytki rosnącej w górę a'la skocznia narciarska i nie rozwiązał problemu a tak na niego liczyłam, buuu

Co możecie im z czystym sumieniem i sercem poradzić? Jakiś gęścioch na szkielet i biały gęścioch na formę Proszę o porady , z góry dzięki
__________________
My passion - blog
Moje kosmetyczne blogowanie


"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko..."
Eve21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 10:10   #1935
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 376
Dot.: Sklep Dobrarada

Ja mam ten sam problem, co eve... wprawdzie odkąd odkrylam, jak fajnie i naturalnie wygladaja paznokcie budowane bez szkieletu, to zel do szkieletu bedzie mi potrzebny sporadycznie, ale jednak zdarzają się przypadki, gdy jego zastosowanie bedzie nieuniknione...

Ciagle nie umiem dobrac sobie odpowiedniego zelu na szkielet. Wczesniej pracowalam na zelu, ktory mial typowa konsystencje galaretki, bylam zadwolona, ale... nie poziomowal sie w ogole, pozniej wychodzily gory i doliny po zdjeciu formy, treba bylo pilowac, opracowywac i pol godziny w plecy... Za rada bodajze blond bunny kupilam sobie zel gęsty z i-nailsa budujący, i fakt... poziomuje sie dobrze i rozprowadza, ale nie moge go odlepic od formy ;( a czesto sie rowniez lamie przez to. Juz nie wiem, co kupic teraz... Moze cos o konsystencji pol galaretki, co sie w miare poziomuje i latwo odchodzi id formy? Ale czy w ogole istnieje cos takiego w sklepie DR?
Mroczna_Sadystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 10:32   #1936
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Sklep Dobrarada

Cytat:
Napisane przez Eve21 Pokaż wiadomość
Kochane chcę prosić o porady dotyczące żelu na szkielet i białego gęściocha do frenchu , właśnie kończy mi się bRICK, ALE MUSzę stwierdzić, że jestem z niego średnio zadowolona, albo źle się nim posługuję albo wcale nie jest taki fajny Budując szkielet jest ok, nie spływa , nawet spoko się rozprowadza, ale potem zdejmując formę często mi się szkielet wylamuje, nawet przy violecie lub zwykłej jednofazówce działo się to rzadziej lub wcale. Nie poziomuje się ładnie przez co dużej schodzi mi przy matowieniu, czy któraś ma podobne odczucia? Używałam go również do trudnej płytki rosnącej w górę a'la skocznia narciarska i nie rozwiązał problemu a tak na niego liczyłam, buuu

Co możecie im z czystym sumieniem i sercem poradzić? Jakiś gęścioch na szkielet i biały gęścioch na formę Proszę o porady , z góry dzięki
Miałam to samo z Brickiem, że mi się wyłamywał. Nie lubię go na szkielet. Ja cały czas na szkielet polecam biulder clear, jest gęsty, fajnie się poziomuje i mi odchodzi pięknie od formy. Biały gęścioch na formę 3d white. Pisałam o nim chyba 2 strony prędzej.

Cytat:
Napisane przez Mroczna_Sadystka Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam problem, co eve... wprawdzie odkąd odkrylam, jak fajnie i naturalnie wygladaja paznokcie budowane bez szkieletu, to zel do szkieletu bedzie mi potrzebny sporadycznie, ale jednak zdarzają się przypadki, gdy jego zastosowanie bedzie nieuniknione...

Ciagle nie umiem dobrac sobie odpowiedniego zelu na szkielet. Wczesniej pracowalam na zelu, ktory mial typowa konsystencje galaretki, bylam zadwolona, ale... nie poziomowal sie w ogole, pozniej wychodzily gory i doliny po zdjeciu formy, treba bylo pilowac, opracowywac i pol godziny w plecy... Za rada bodajze blond bunny kupilam sobie zel gęsty z i-nailsa budujący, i fakt... poziomuje sie dobrze i rozprowadza, ale nie moge go odlepic od formy ;( a czesto sie rowniez lamie przez to. Juz nie wiem, co kupic teraz... Moze cos o konsystencji pol galaretki, co sie w miare poziomuje i latwo odchodzi id formy? Ale czy w ogole istnieje cos takiego w sklepie DR?
Biuldera cleara, czy violeta nie możesz odlepić od formy? Nie wiem czy czytałaś moje testy :p ale ja nie mogłam odkleić buildera violeta od formy i mi pękał często, po użyciu innych form nie ma z tym problemu. Z budującym clearem nigdy nie miałam problemu z odlepieniem od formy. Na jakich formach pracujesz?
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 13:53   #1937
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Sklep Dobrarada

dziewczyny, a może problemem sa nie zele, ale sposób w jaki zdejmujecie formy...? bo ja mam w salonie chyba z 10 rodzajów form i jeszcze więcej żeli i nigdy nie miałam problemy ze zdjęciem formy - zaciskareczką do akrylu ściskam boki i sama odchodzi - jak szkielet jest wyjątkowo cieniusi to zaciskam nieco precyzyjniej, samymi różkami - i też nie ma problemu...
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 18:05   #1938
czarno_biala87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 109
GG do czarno_biala87
Dot.: Sklep Dobrarada

Zakupiłam u DR mały zestaw żeli easy-off, używał ktoś? Może jakieś rady co do stosowania? Mam nadzieję, że nie są takie rzadkie jak silikonowy z Sun Flowera... :/ Czekam na paczkę.

Kupiłam też farbki i pędzle, będę uczyć się techniki one-stroke A że jestem uzdolniona-plastycznie-inaczej, zabawa będzie przednia
czarno_biala87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 19:17   #1939
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 376
Dot.: Sklep Dobrarada

adzia, takiego nie moge odlepic od formy http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...et-15ml-nowosc
super sie spisuje, jako warstwa budujaca, fantastycznie sie sam poziomuje, ale na szkielet sie nie nadaje niestety nie dla mnie
W ogole, to juz szlag mnie na to trafia ;/ Mam 3 zele juz, ktore byly przeznaczone na forme, ale zaden mi nie odpowiada. Trzeba mi cos o wiele gęstszego od zwyklej jednofazowki, ale nie az tak geste o konsystencji galaretki.
Formy mam takie: http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...czne-papierowe
ale tez nie sa zbyt dobre, bo zle sie podklada pod ogryzki i non stop sie odklejaja w lampie ;/
adzia, a mozesz mi wkleic link do tego budujacego cleara, ktorego polecasz na forme?

agatacia, z zelem konsystencji galarety nigdy nie mialam problemu z odlepieniem od formy... a robie tak, ze po okolo 30 sekundach zaciskam tunel, a następnie po okolo 3 minutach zdejmuje formy ostroznie delikatnie z uzyciem zaciskarki i wygina sie na wszystkie strony, jakby byl z gumy ten szkielet.
Mroczna_Sadystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-14, 19:51   #1940
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Sklep Dobrarada

Mroczna ja mam ten żel o którym piszesz że nie możesz zdjąć spod niego formy, nigdy nie miałam z nim problemów. Jak Agatacia pisze, już po kilkunastu sekundach dociskam zaciskarką i sama forma odchodzi...
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 20:07   #1941
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Sklep Dobrarada

Mroczna, ja właśnie o tym żelu pisałam, że jest lekko elastyczny i ciężko schodzi z formy. Polecam Ci ten : http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...jacy-klar-15ml jest ciut gęstszy, ja używam go tylko na szkielet, do budowania dla mnie lepszy ten co wstawiłaś linka, choć teraz jak jest gorąco, to też nim fajnie się buduje.
Pod ogryzki (i nie tylko) polecam Ci formy summer. Mają świetny klej. Ja podklejam jajeczko i są super, bez jajeczka troszkę za miękkie.

Agatacia, jak zrobię szkielet budującym, po utwardzeniu ściskam boczki formy, żel odskakuje a formę ciągnę delikatnie do dołu. Jak robiłam budującym violetem to zazwyczaj żel nie chciał odskoczyć z boków, musiałam podważać sondą, albo dłutkiem i w efekcie nadłamywał się szkielet

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Mroczna ja mam ten żel o którym piszesz że nie możesz zdjąć spod niego formy, nigdy nie miałam z nim problemów. Jak Agatacia pisze, już po kilkunastu sekundach dociskam zaciskarką i sama forma odchodzi...
Byli, a widzisz, ja mam to samo co Mroczna, żel jest elastyczny i nie chce odskoczyć (na exactach, bo na summerach i creative odskoczył), gdzie zwykły budujący pięknie odskakuje nawet na exactach. Ja nie mam pojęcia dlaczego tak jest. To aż niemożliwe, że u mnie jest elastyczny, a Ty masz sztywny. Chyba Ci trochę odleje go i wyślę :P

Edytowane przez adzia'90
Czas edycji: 2010-08-14 o 20:10
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 20:33   #1942
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 376
Dot.: Sklep Dobrarada

adzia, ja mam dokladnie to samo co ty z tym szkieletem i formami Tez nie chcial mi zejsc z bokow, podwazalam zaciskarka i w ostatecznosci sie lamal, a klientki sie dziwnie patrzyly i juz komentowaly to w dziwny sposob co niektore...

Hm... moze dla bardziej doswiadczonych stylistek sie nadaje, ale ja potrzebuje czegos gęstego, takze dziękuje ci za link i zamowie ten zel przy najblizszej okazji. Mam nadzieje, ze faktycznie okaze sie dobry, bo juz zbankrutuje na tych zelach
Mroczna_Sadystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 20:50   #1943
Artusia
Raczkowanie
 
Avatar Artusia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Sklep Dobrarada

Dziewczynki a które z frezów poleciłybyście do pedi?
Jeśli chodzi o te gumowe na kapturki to jakimi się Wam wygodniej pracuje - mniejszym czy większym?
Artusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 20:57   #1944
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Sklep Dobrarada

\Zamów sobie też na spróbowanie z 10 form summer. Budujący violet wykorzystasz sobie do budowy Metodą prób i błędów znajdziesz w końcu coś dla siebie. Ja już znalazłam : budujący do szkieletu, budujący violet do budowania i jednofazówka violet do nabłyszczania, poza tym masked i 3d white i american prima white. To takie moje niezbędne żele. Jak mam parę groszy więcej to zamawiam coś na spróbowanie. Teraz zamówiłam thicka, gelly pinka i buildera EO
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 21:04   #1945
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 376
Dot.: Sklep Dobrarada

adzia, ja tez mam juz komplet wypronowanych zeli, tylko tego na szkielet mi brak. Takze zamowie i zobaczymy...

A jednofazowki violet uzywam tez do budowy i jestem zadowolona )
Mroczna_Sadystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 07:58   #1946
jewellina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 23
Send a message via Skype™ to jewellina
Dot.: Sklep Dobrarada

A ja zamowilam ten zelik do budowanie szkieletu: http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...acy-5ml-nowosc

Czytalam gdzies na forum ze jest dobry wlasnie do szkieletow, jak wyprobuje to zdam relacje
jewellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 08:40   #1947
krolikk
Raczkowanie
 
Avatar krolikk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 109
Dot.: Sklep Dobrarada

Zdaje relacje

Masked +Pink Blusch = najlepszy kamuflaż jaki kiedykolwiek miałam. Nie zamienie ich już na żaden innym

Jednofazówka Violet- świetnie sie błyszczy, jednak podczas ostatnich upałów był okropnie żadki i troche gorzej mi się na nim pracowało, ale ogólnie bardzo dobry

Waciki wiskozowe wielokrotnego użytku- jeden wystarczy na wszystkie paznokcie

Formy summer- jeszcze mam lęk co do używania form, bo raczej nie potrafię się nimi posługiwać ale będę na nich ćwczyć

Teraz zamawiam 3d white i kolorowe żele będzie zabawa
__________________
Londyn !


Moje loczki
https://wizaz.pl/forum/picture.php?a...ctureid=108132



Mów mi Klaudia
krolikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 20:39   #1948
jewellina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 23
Send a message via Skype™ to jewellina
Dot.: Sklep Dobrarada

Cytat:
Napisane przez krolikk Pokaż wiadomość
Zdaje relacje

Masked +Pink Blusch = najlepszy kamuflaż jaki kiedykolwiek miałam. Nie zamienie ich już na żaden innym

Jednofazówka Violet- świetnie sie błyszczy, jednak podczas ostatnich upałów był okropnie żadki i troche gorzej mi się na nim pracowało, ale ogólnie bardzo dobry

Waciki wiskozowe wielokrotnego użytku- jeden wystarczy na wszystkie paznokcie

Formy summer- jeszcze mam lęk co do używania form, bo raczej nie potrafię się nimi posługiwać ale będę na nich ćwczyć

Teraz zamawiam 3d white i kolorowe żele będzie zabawa
ja tez zamowilam formy SUMMER z nadzieja ze te nie beda sie rozklejac w lampie. Probowalam juz wiele i za kazdym razem po wyjeciu rak z lampy formy sa rozklejone a paznokcie przez to lapatowate
Licze na mocny klej
jewellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 20:45   #1949
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Sklep Dobrarada

Jak mi forma odejść nie chce to ją łapie od spodu zaciskarką i sklejam całą do siebie, wtedy zawsze odchodzi idealnie.

Co do easy-offów.. odchodziły mi od wolnego brzegu mimo otulania, także przerzuciłam się na inne.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 20:46   #1950
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Sklep Dobrarada

a ja dzisiaj dokladam do swoich testow i opinii akryle od DR - co prawda zaczynam dopiero przygode ze zdobieniami akryl. ale trzy kwiatki dalam rade ulepic-lepi sie super, mam porownanie tylko z akrylami z New Nails tym moge wystawic jakies 5 (skala od 1 do 10) dla akryli od DR stawiam 10 - sa super
p.s. mam pytanko-czy zdobicie pazurki przed nablyszczaczem czy po nablyszczeniu pazurka??
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 23:08:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.