bardzo wrażliwa skóra na bikini :( - czym depilować - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-17, 17:28   #1
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Question

bardzo wrażliwa skóra na bikini :( - czym depilować


Witajcie,
mam nadzieję, że coś mi doradzicie
zaznaczam, że aktualnie jestem w ciąży to mam jeszcze bardziej wrażliwą skórę w okolicach bikini

przed ciążą robiłam depilację woskiem ale miałam sporo wrastających włosów i zapalenie mieszków włosowych wiec postanowiłam, że się udam na depilację laserową ( tak akurat się stało, że załapałam się tylko na 2 zabiegi - więc mało to pomogło)

teraz aktualnie nie wiem czym się depilować lub golić bo:
- zwykła maszynka - na następny dzień zapalenie mieszków włosowych (nawet jak jest nowa)
- kremy do depilacji - nie znalazłam takiego który by mnie nie uczulał - od razu mam uczucie pieczenia i palenia skóry, później skóra jest czerwona przez 4 - 5 dni
- depilacja woskiem odpada bo przecież te wrastające włosy i zapalenie mieszków włosowych to niczym tego nie posmaruje ze względu na ciążę
- tym bardziej laser
- wczoraj kupiłam trymer http://www.mediamarkt.pl/bialystok/s...2000,id-284835 albo go nie umiem użyć albo już nie wiem, na pewno nie przycina włosów do 1 mm więc użyłam mini golarki dołączonej do zestawu - bardzo ładnie pozbyła się włosów, skóra po zabiegu była gładka ale co z tego jak dziś dostałam zapalenie mieszków włosowych nawet po zabiegu przetarłam skórę wodą utlenioną i to nic nie dało

może któraś z Was miała taki problem i jakoś sobie z nim poradziła?
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 00:39   #2
Sayaa_
Raczkowanie
 
Avatar Sayaa_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 35
Dot.: bardzo wrażliwa skóra na bikini :( - czym depilować

Miałam taki sam problem, do momentu gdy:
1. przed depilacją brałam dłuższy prysznic, aby skóra i włoski były miększe
2. zmieniłam maszynkę na maszynkę z 3 ostrzami
3. dwa, trzy razy w tygodniu robiłam peeling
4. zaczęłam depilować włoski na UWAGA odżywkę do włosów

Mój problem znikł bezpowrotnie, teraz cieszę się pięknie gładkimi nogami bez krost i czerwonych plam. Ważny aspektem jest codzienne nawilżanie skóry balsamem. Na pewno nie będziesz miała efektu od razu, ale z czasem będziesz się cieszyła gładką skórą. Nie jestem jedyną osobą której to pomogło, wiele moich koleżanek również pozbyło się dzięki tym radom problemu. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------

Sayaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 15:35   #3
madzia_sg
Przyczajenie
 
Avatar madzia_sg
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Send a message via Skype™ to madzia_sg
Dot.: bardzo wrażliwa skóra na bikini :( - czym depilować

Kochana:

- po pierwsze depilacja tak jak napisała koleżanka powyżej - tylko po dłuższym prysznicu
- maszynka do golenia najlepsza pod słońcem to Gillette Venus Embrace. Nie należy do najtańszych, ale testowałam wszystkie i ta ma wszystkie inne maszynki pod sobą koniecznie wypróbuj

- możesz próbować na odżywce do włosów + pianka do golenia - jest to też fajne rozwiązanie

- po goleniu przetrzyj skrórę spirytusem lub tonikiem na bazie spirytusu, ew. jakimś innym preparatem o działaniu odkażającym - doradził mi to mój gin i naprawde to działa.

Powodzenia!
madzia_sg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 19:00   #4
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: bardzo wrażliwa skóra na bikini :( - czym depilować

Cytat:
Napisane przez Sayaa_ Pokaż wiadomość
Miałam taki sam problem, do momentu gdy:
1. przed depilacją brałam dłuższy prysznic, aby skóra i włoski były miększe
2. zmieniłam maszynkę na maszynkę z 3 ostrzami
3. dwa, trzy razy w tygodniu robiłam peeling
4. zaczęłam depilować włoski na UWAGA odżywkę do włosów

Mój problem znikł bezpowrotnie, teraz cieszę się pięknie gładkimi nogami bez krost i czerwonych plam. Ważny aspektem jest codzienne nawilżanie skóry balsamem. Na pewno nie będziesz miała efektu od razu, ale z czasem będziesz się cieszyła gładką skórą. Nie jestem jedyną osobą której to pomogło, wiele moich koleżanek również pozbyło się dzięki tym radom problemu. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------


chyba w ciąży to dłuższy prysznic nie jest wskazany, a chodzi mi o bikini a nie nogi, z nogami nie mam problemu, maszynkę właśnie mam z 3 ostrzami nawet dla mężczyzn kupiłam, nic innego mi nie pozostaje jak spróbować się golić na odżywkę do włosów

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez madzia_sg Pokaż wiadomość
Kochana:

- po pierwsze depilacja tak jak napisała koleżanka powyżej - tylko po dłuższym prysznicu
- maszynka do golenia najlepsza pod słońcem to Gillette Venus Embrace. Nie należy do najtańszych, ale testowałam wszystkie i ta ma wszystkie inne maszynki pod sobą koniecznie wypróbuj

- możesz próbować na odżywce do włosów + pianka do golenia - jest to też fajne rozwiązanie

- po goleniu przetrzyj skrórę spirytusem lub tonikiem na bazie spirytusu, ew. jakimś innym preparatem o działaniu odkażającym - doradził mi to mój gin i naprawde to działa.

Powodzenia!
przecierałam wodą utlenioną nic to nie dało
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 17:19   #5
Sayaa_
Raczkowanie
 
Avatar Sayaa_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 35
Dot.: bardzo wrażliwa skóra na bikini :( - czym depilować

Kochana, ja również miałam tylko problem z krostami w okolicach bikini a nie na nogach. Kup maszynkę o której napisała koleżanka powyżej i wypróbuj depilację na odżywkę. Powodzenia i napisz o efekcie.
Sayaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 19:11   #6
GRUone
Raczkowanie
 
Avatar GRUone
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 49
Dot.: bardzo wrażliwa skóra na bikini :( - czym depilować

Kup sobie krem Pilarix. Połączenie kwasu salicylowego, mocznika, alantoiny potrafi zdziałać cuda.

Poza tym maszynkę możesz odkażać spirytusem salicylowym.
Golenie na odzywkę lub piankę z olejem(ja używam zwykle oleju konopnego) też daje radę. W ogóle mam wrażenie, że jeśli golisz przesuszoną skórę, dużo łatwiej poharatać ją sobie maszynką - u mnie najlepszym tego przykładem są pachy. Także warto zadbać wcześniej o nawilżenie golonych partii ciała.
GRUone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 08:24   #7
renekmgb
Raczkowanie
 
Avatar renekmgb
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 390
Dot.: bardzo wrażliwa skóra na bikini :( - czym depilować

Doskonale znam ten ból i właśnie w ciąży znalazłam na to sposób. Zainwestowałam w dobrą maszynkę (gilette fusion progilde dla mężczyzn co prawda) i do golenia używalam również pianki gilette. Po goleniu wpadłam na pomysł smarowania sudocremem i dzięki temu uniknęłam wszelkich podrażnień. Skóra była gładka, bez tych okropnych krostek, nic mnie nie piekło i ogólnie wszystko super. Sudocrem sprawdził się w tej roli bez zarzutu
renekmgb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 21:52   #8
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: bardzo wrażliwa skóra na bikini :( - czym depilować

Cytat:
Napisane przez GRUone Pokaż wiadomość
Kup sobie krem Pilarix. Połączenie kwasu salicylowego, mocznika, alantoiny potrafi zdziałać cuda.

Poza tym maszynkę możesz odkażać spirytusem salicylowym.
Golenie na odzywkę lub piankę z olejem(ja używam zwykle oleju konopnego) też daje radę. W ogóle mam wrażenie, że jeśli golisz przesuszoną skórę, dużo łatwiej poharatać ją sobie maszynką - u mnie najlepszym tego przykładem są pachy. Także warto zadbać wcześniej o nawilżenie golonych partii ciała.

mam uczulenie na salicylany :/

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez renekmgb Pokaż wiadomość
Doskonale znam ten ból i właśnie w ciąży znalazłam na to sposób. Zainwestowałam w dobrą maszynkę (gilette fusion progilde dla mężczyzn co prawda) i do golenia używalam również pianki gilette. Po goleniu wpadłam na pomysł smarowania sudocremem i dzięki temu uniknęłam wszelkich podrażnień. Skóra była gładka, bez tych okropnych krostek, nic mnie nie piekło i ogólnie wszystko super. Sudocrem sprawdził się w tej roli bez zarzutu

będę próbować z tym sudocremem
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 11:04   #9
GRUone
Raczkowanie
 
Avatar GRUone
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 49
Dot.: bardzo wrażliwa skóra na bikini :( - czym depilować

oj to współczuję, może spróbuj serum z wit. C? ja rozgniatam ze 3 pastylkii dodaje odrobinę wody (na oko z 15- 20 ml) tylko trzeba uważać, bo mieszanka brudzi na żółto
GRUone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.