Pomocy - Dziwna Cera ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-01, 17:21   #1
Smaluszek
Przyczajenie
 
Avatar Smaluszek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 28
Question

Pomocy - Dziwna Cera !


Pomozcie, bo juz nie wiem jakich mam kremow uzywac. Niby mam bardzo sucha skore, jak niczym nie posmaruje to jest sciagnieta i npieta, a jednoczesnie mam wrazenie jak bym miala rozszerzone pory - moja skora nie jest normalna, gladka, tylko widac na niej tak jakby minimalne dziurki. Miejscami moja skora jest chropowata i czerwona, tworza sie krostki (nie zaskorniki). Nie ma mowy o blyszczeniu, czy nadmiernym wydzielaniu sebum.

Jaka mam skore i czym ja moge pielegnowac zeby byla ladna gladka i jednolita ? Pomocy !
Smaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 18:19   #2
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Pomocy - Dziwna Cera !

pory mozesz mieć dziedziczne i wtedy niestety nie da się ich całkowicie zamknąć tylkko domknąć na tyle ile się da,czy krostki są ropne? oczywiscie pisać nie muszę że jeśli takowe są to wizyta u dermatologa jest konieczna? powinnaś dobrze nawilzać skórę. jakimi kosmetykami pielęgnowałaś skórę wcześniej? drogeryjne? powinnaś zainwestować np w hydrance optimale riche, nanobase, lipobase. bardzo fajny jest krem z svr topialyse plus, hydratante. hydranorme LRP. na pomoc tym dziurkom przyjdzą kwasy BHA, zwęzą na tyle ile się da , one są głównie do cery tłustej ale w przypadku suchej też sie sprawdzaja. oprócz tego aby domknąć pory mozesz uzyc nadtlenku benzoilu czy kwasu azelainowego, jednak one mogą podrażniać skórę. czy te czerwone plamy nie są zwiazane z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi? świetnym rozwiązaniem dla Ciebie moze być też diroseal, jest on na naczynka formalnie, ale to co piszą nie ma znaczenia. jest on treściwy , nawilża i odżywia i to głeboko, bo zawiera retinaldehyd , który w spowoduje pogroobienie się skóry , zminimalizowanie porów, poprawi nawilzenie , podziała też przeciwzmarszczkowo i poprawia wchłanialnosć preparatu.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 18:37   #3
Smaluszek
Przyczajenie
 
Avatar Smaluszek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 28
Dot.: Pomocy - Dziwna Cera !

Dziekuje Ci bradzo! Moje krostki nie sa ropne - po prostu takie zgrubienia, ktore z czasem mozna zdrapac, albo usunac peelingiem. Chyba nie mam rozszerzonych naczynek, tylko takie ogolne czerwone plamy, albo cala twarz - ma ona taki dziwny koloryt szaro czerwony. Oprocz kremow drogeryjnych, jak soraya, ktore nic a nic nie pomogly, uzywalam vichy thermal fix 2 - zero efektow i dermedic hydrain 2 - on mi troche pomogl, nawilzyl i jakby pogrubil skore. Zapomnialam napisac, ze moja skora jest strasznie cienka, jak pergamin. Boje sie ze to moze byc efekt peelingow i zabiegow kwasem glikolowym, ktorych kiedys masowo uzywalam, chcac wygladzic cere.
Smaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 19:34   #4
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Pomocy - Dziwna Cera !

peeling uzywaj typu gommage lub enzymatyczny, i wyproobooj praparaty ktore napisałam Ci (pros o proobki bo w ten sposoob bedziesz iwedziala ktory jest odpowiedniejszy dla Ciebie)
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.