Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-02, 11:31   #4861
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Osobiście wymiennie z Sudocremem stosuję zwykły Penaten krem, w metalowym opakowaniu. Też ma mnóstwo cynku i innych zasuszaczy, a jest mniej tłusty w konsystencji
Mówisz, że mniej tłusty?
I znowu coś kupię...
Widziałam go chyba w Rossie, o ile się nie mylę.
To ten w błękitnym pudełeczku?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 14:21   #4862
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczyny jest jakiś sposób na pozbycie się przebarwień w dość łatwy, szybki i tani sposób ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 16:03   #4863
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
dziewczyny jest jakiś sposób na pozbycie się przebarwień w dość łatwy, szybki i tani sposób ?
Próbowałaś maseczkę lub tonik aspirynowy? Acne Derm?
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 16:13   #4864
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pajka90 Pokaż wiadomość


Mówisz nadmiar ? Bo tego też nie wolno długo stosować, ta maść jest chyba na bazie sterydów... Wiesz co jeszcze jest dobre, ale na pojedyncze punkty jak się już pojawią. SUDOCREME. tam jest dużo cyku, sama pasta cynkowa też jest dobra czy maść z tlenkiem cynku... Pozdrawiam!
Sudocrem, penaten i inne kremiki do dziecięcej pupki mam wypróbowane
Szczerze mówiąc nie stosuje już takich rzeczy, bo mi nie pomagają, mam od lekarza erytromycynę na wypryski i tym się smaruje jak coś wyskoczy, ale na szczęście rzadko coś wyskakuje. Teraz moją zmorą są blizny, przebarwienia i ślady po trądziku.

Kasia zależy jakie są te przebarwienia, mnie dużo pomógł krem no-scar, ale jest dość drogi.
Ale chętnie też poczxytam o innych pomysłach, chociaż u mnie to chyba tylko zabiegi u kosmetyczki pomogą.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 23:28   #4865
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Próbowałaś maseczkę lub tonik aspirynowy? Acne Derm?
Albo Skinoren, tyle że jest droższy od Acne Dermu.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 16:54   #4866
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Próbowałaś maseczkę lub tonik aspirynowy? Acne Derm?
nie próbowałam, myślisz że pomoże? jeśli przy używaniu maseczki/toniku/acne dermu nie będę stosowała filtrów to przebarwienia mogą się pogłębić ?

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Kasia zależy jakie są te przebarwienia, mnie dużo pomógł krem no-scar, ale jest dość drogi.
Ale chętnie też poczxytam o innych pomysłach, chociaż u mnie to chyba tylko zabiegi u kosmetyczki pomogą.
ja ma przebarwienia po krostach
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 22:21   #4867
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ok, ale czy dugo je masz, czy krótko, duzo, malo? Jezeli masz duze i dlugo to ja szczerze watpie zeby takie srodki pomogly, ale jak spróbujesz daj znac o efektach.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 08:45   #4868
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
nie próbowałam, myślisz że pomoże? jeśli przy używaniu maseczki/toniku/acne dermu nie będę stosowała filtrów to przebarwienia mogą się pogłębić ?
Na w miarę świeże przebarwienia powinno pomóc. Myślę, że przy stosowaniu maseczki raz w tygodniu filtry nie są niezbędne. Co do reszty to nie mam pojęcia. Ja osobiście filtrów nie lubię, bo robią mi więcej szkody niż pożytku.
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 16:54   #4869
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam,
podczas ostatniej wizyty u kosmetyczki stwierdziła u mnie odwodnioną cerę. Faktycznie ostatnio obserwowałam przesuszoną skórę ale sądziłam że to z racji zimy. Jednakże ostatnio stało się to nie do zniesienia- skóra zaczęła się łuszczyć a nałożony podkład wprost można zdjemować płatami. Postanowiłam więc wziąść się za swoją skórę- ale z powodu że nie jestem dobra w temacie kosmetyków bardzo proszę Was o radę.. Potrzebuję podstawowych kosmetyków, przede wszystkich dobrze nawilżającego kremu.
Kosmetyczka doradziła na początek spróbować robić peelingi enzymatyczne (np Perfecta?) i dobrze nawilżające maseczki - i zobaczyć jak skóra zareaguje.
Zastanawiam się nad kremem np Olay hydrating albo Lirene aqua.
I przed chwilą naczytałam się bardzo pochlebnych opinii na temat serii Iwostinu.
Szukam czegoś mało inwazyjnego (mam 20lat). Proszę o konstruktywne porady
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 19:21   #4870
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

witam chciałam mojego TŻ wygnać na promocyjny zabieg peelingu kawitacyjnego bądź mikrodermabrazję. Sama też chciałam od razu sobie zrobić takie coś (mam cerę mieszaną, teraz lekko przesuszoną poza partią T, z jakimiś drobnymi zaskórnikami i prosakami). Czy mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny mi coś dadzą?

A po zabiegu skóra jest mocno czerwona, że np ciężko iść potem do pracy? To ważne w przypadku mojego chłopa
Brua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 13:46   #4871
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Mówisz, że mniej tłusty?
I znowu coś kupię...
Widziałam go chyba w Rossie, o ile się nie mylę.
To ten w błękitnym pudełeczku?

Jest zdecydowanie bardziej wysuszający od Sudocremu. Ma więcej cynku. Konsystencja przypomina trochę tą z kremu Bambino. Wszędzie go chyba można dostać
To ten:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...:0&tx=54&ty=35
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 14:23   #4872
inexo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
dziewczyny jest jakiś sposób na pozbycie się przebarwień w dość łatwy, szybki i tani sposób ?
Polecam preparat White Balance firmy Medik8.
Jest to skoncentrowane serum do stosowania miejscowego, w celu złagodzenia istniejących przebarwień i zapobiec przyszłym przebarwieniom skóry przy użyciu profesjonalnie dobranych substancji czynnych. Nie zawiera kwasu kojowego. Działa bardziej efektowniej niz preparaty zawierające kwas.

Z tego co wiem niebawem będzie też dostępny na naszym rynku.

Niestety do tanich nie należy bo w Wiekliej Brytanii kosztuje coś koło 130zł-140zł (przeliczając już na złotówki) za 15ml.

Edytowane przez inexo
Czas edycji: 2011-03-05 o 14:25
inexo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 19:49   #4873
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Czyżby reklama u inexo? 4 na 5 postów to wpisy dotyczące tej samej firmy?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 21:39   #4874
inexo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Czyżby reklama u inexo? 4 na 5 postów to wpisy dotyczące tej samej firmy?
Raczej nie reklama. Szukam w polskim internecie danych (recenzji, opinii) na temat kosmetyków tej firmy.
Jest mi ciężko cokolwiek znaleźć, więc postanowiłam troszkę rozpalić temat na forum.
Sama sobie sprowadzam je sobie z Wielkiej Brytanii.
Nie są one najtańsze,ale myślę że warte uwagi bo nic lepszego nigdy nie miałam.
Ja stosuję poreCleanse z serii oczyszczającej i C-Tetra z serii zapobiegającej. Moja siostra sięga po Lipomelt Forte w walce z cellulitem.
Jest jeszcze kilka preparatów tej firmy, które chciałabym wypróbować.
Jak widzę będę pierwsza
inexo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 08:26   #4875
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

moim największym problem są rozszerzone pory i zaskórniki, o czym chyba tu też pisałam
mimo, że twarz jest gładka, to mam wrażenie, że jest odwodniona, taka hm jakby zmęczona...

dermatolog przepisała mi robiony płyn- prawie wypalił mi twarz
i kazała iść do kosmetyczki na oczyszczanie- ale nie wiem czy to ma sens
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 09:58   #4876
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
moim największym problem są rozszerzone pory i zaskórniki, o czym chyba tu też pisałam
mimo, że twarz jest gładka, to mam wrażenie, że jest odwodniona, taka hm jakby zmęczona...

dermatolog przepisała mi robiony płyn- prawie wypalił mi twarz
i kazała iść do kosmetyczki na oczyszczanie- ale nie wiem czy to ma sens
tej pani dermatolog to lepiej podziekuj... wiesz moze, co w tym plynie bylo? kwas jakis? moze za duzo alkoholu i substancje aktywne z alkoholem sie wzarly zbytnio... no w kazdym razie nie uzywaj swinstwa lepiej i oczyszczanie u kosmetyczki sobie tez daruj - co z tego, ze ci zmasakruje twarz, jak po dwoch tygodniach wszystko znow sie zaczopuje... chyba warto sprobowac w twojej sytuacji czegos z biochemii urody. jakies toniki z kwasami BHA albo PHA... kwasy oczyszcza i odslonia tez ta zdrowsza skore. nie bedzie wygladala na zmeczona. do tego oczywiscie cos nawilzajacego... tutaj niestety nie wiem, co ci poradzic. fajnie by bylo cos lekkiego z filtrem, ale nie wiem, co lubisz i czy sie malujesz itp itd... i jak z przetluszczaniem
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 10:25   #4877
inexo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
moim największym problem są rozszerzone pory i zaskórniki, o czym chyba tu też pisałam
mimo, że twarz jest gładka, to mam wrażenie, że jest odwodniona, taka hm jakby zmęczona...

dermatolog przepisała mi robiony płyn- prawie wypalił mi twarz
i kazała iść do kosmetyczki na oczyszczanie- ale nie wiem czy to ma sens

Byłam w podobnej sytuacji: miałam rozszerzone pory, zaskórniki a na czole drobną kaszkę. Wybrałam się do kosmetologa, który stwierdził, że mam cerę odwodnioną. Poddałam się oczyszczaniu a potem i terapii kwasami owocowymi. U Pani kosmetolog byłam dwa razy w roku na oczyszczaniu. W sumie może bylam z 4 razy. Po pierwszej terapii stosowałam krem Dermiki na bazie kwasów owocowych a później kosmetolog polecila mi krem nawilżający na lato i odżywczy na zimę firmy Kozmetika Afrodita na bazie rumiankowej, które stosuję już kilka lat: http://www.kosmetyk.net/
Moja mama też stosuje je, ale na bazie migdałowej.
Po zabiegach i zastosowaniu kremów moja skóra wygląda na zdrową i wypoczętą.
Od jakiegoś czasu twarz oczyszczam pianką poreCleanse i na noc wklepuję serum C-Tetra na bazie witaminy C firmy Medik8 (wcześniej oczyszczałam twarz tonikiem bezlkoholowym Garniera do skóry wrażliwej).

W taki oto sposob pozbyłam się wszystkich niedoskonałości ))
inexo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 11:07   #4878
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
tej pani dermatolog to lepiej podziekuj... wiesz moze, co w tym plynie bylo? kwas jakis? moze za duzo alkoholu i substancje aktywne z alkoholem sie wzarly zbytnio... no w kazdym razie nie uzywaj swinstwa lepiej i oczyszczanie u kosmetyczki sobie tez daruj - co z tego, ze ci zmasakruje twarz, jak po dwoch tygodniach wszystko znow sie zaczopuje... chyba warto sprobowac w twojej sytuacji czegos z biochemii urody. jakies toniki z kwasami BHA albo PHA... kwasy oczyszcza i odslonia tez ta zdrowsza skore. nie bedzie wygladala na zmeczona. do tego oczywiscie cos nawilzajacego... tutaj niestety nie wiem, co ci poradzic. fajnie by bylo cos lekkiego z filtrem, ale nie wiem, co lubisz i czy sie malujesz itp itd... i jak z przetluszczaniem
dzięki za odpowiedź
nie mogę zbyt dobrze odczytać co tam jest, ale na pewno dużo spirytusu
a najlepsze-jak ją spytałam o polecenie kremu nawilżającego to powiedziała, że nie trzeba
i kazała mi to 2 razy dziennie, tak jasne....

miałam tonik z bu z kwasami AHA/BHA ale zaskórników nic nie chcę ruszyć ;(
jeśli chodzi o filtr, to używam, teraz planuję zamówić RoC ani brow ( allegro), makijaż- ciągle mnie coś zapycha, teraz mam BB cream, ale ciemnieje mi na twarzy ( czytam ciągle o minerałach, trochę się ich obawiam, ale trzeba będzie spróbować)

może polecisz coś nawilżającego - krem ?

i nie wiem, czy kupić hydrolat czy płyn micelarny z biodermy ( drogi, ale czytałam, że jest bardzo dobry, dużo osób go poleca ).


Cytat:
Napisane przez inexo Pokaż wiadomość
Byłam w podobnej sytuacji: miałam rozszerzone pory, zaskórniki a na czole drobną kaszkę. Wybrałam się do kosmetologa, który stwierdził, że mam cerę odwodnioną. Poddałam się oczyszczaniu a potem i terapii kwasami owocowymi. U Pani kosmetolog byłam dwa razy w roku na oczyszczaniu. W sumie może bylam z 4 razy. Po pierwszej terapii stosowałam krem Dermiki na bazie kwasów owocowych a później kosmetolog polecila mi krem nawilżający na lato i odżywczy na zimę firmy Kozmetika Afrodita na bazie rumiankowej, które stosuję już kilka lat: http://www.kosmetyk.net/
Moja mama też stosuje je, ale na bazie migdałowej.
Po zabiegach i zastosowaniu kremów moja skóra wygląda na zdrową i wypoczętą.
Od jakiegoś czasu twarz oczyszczam pianką poreCleanse i na noc wklepuję serum C-Tetra na bazie witaminy C firmy Medik8 (wcześniej oczyszczałam twarz tonikiem bezlkoholowym Garniera do skóry wrażliwej).

W taki oto sposob pozbyłam się wszystkich niedoskonałości ))
ile płaciłaś za wizytę u kosmetologa ?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 11:14   #4879
inexo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ok 150zł za wizytę (w sumie 2-3 godziny leżenia). Usługa w pełni kompleksowa: masaż twarzy itd. Z gabinetu wychodziłam jak nowonarodzona
inexo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 16:20   #4880
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź
nie mogę zbyt dobrze odczytać co tam jest, ale na pewno dużo spirytusu
a najlepsze-jak ją spytałam o polecenie kremu nawilżającego to powiedziała, że nie trzeba
i kazała mi to 2 razy dziennie, tak jasne....

miałam tonik z bu z kwasami AHA/BHA ale zaskórników nic nie chcę ruszyć ;(
jeśli chodzi o filtr, to używam, teraz planuję zamówić RoC ani brow ( allegro), makijaż- ciągle mnie coś zapycha, teraz mam BB cream, ale ciemnieje mi na twarzy ( czytam ciągle o minerałach, trochę się ich obawiam, ale trzeba będzie spróbować)

może polecisz coś nawilżającego - krem ?

i nie wiem, czy kupić hydrolat czy płyn micelarny z biodermy ( drogi, ale czytałam, że jest bardzo dobry, dużo osób go poleca ).
ludzie zloci, dermatologowie to mysla, ze wszystkie skory sa takie same przepisza jeden specyfik, nic o pielegnacji nie powiedza i sa zadowoleni... ja ostatnio do dermatologa zaczelam chodzic, w sumie raczej z wlosami, ale kobita "przy okazji" dala mi recepte na skinoren i epiduo. ten drugi troche zbyt ostry dla mnie i nie moge za czesto sie nim smarowac, ale skinoren jest boski. do nawilzania na dzien mam cos aptecznego, robionego... jak sie zbytnio nie wysuszalam, to wystarczalo mi w ramach nawilzania posmarowac sie na dzien filtrem (emulsja avene 50+, bioderma akn mat 40) a przy wiekszym przesuszu lubilam nawilzacze apteczne, np. hydreane la roche posay. ostatnio zamiast podkladu i kremu uzywalam hydreane tonujacego. ale do najtanszych te kremy nie naleza i nie kazdemu pasuja, wiec nie ryzykuj - chyba ze dostaniesz w aptekach probki i bedziesz mogla najpierw przetestowac w domowych warunkach. moze sprobuj najpierw cos takiego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
co do mineralnych podkladow, to u mnie sie nie sprawdzily. ale mysle, ze warto sprobowac...
micel biodermy - masz na mysli ten sensibio h2o? mi on kompletnie nie podszedl, nie zmywal za dobrze. wole akurat inne... jak masz sie wykosztowac, to lepiej chyba nie... az takie cudo to to nie jest. moze jak gdzies promocja bedzie - w aptekach online czasami maja calkiem niezle - to sobie zaszalej
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 16:39   #4881
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Właśnie,gdzie ten krem można dostać?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35060,fitomed-krem-nawilzajacy-tradycyjny.html&next=1
Chciałam kliknąć na dozie ale nie ma
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 17:43   #4882
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Właśnie,gdzie ten krem można dostać?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35060,fitomed-krem-nawilzajacy-tradycyjny.html&next=1
Chciałam kliknąć na dozie ale nie ma
Napewno tutaj w ich sklepie firmowym: http://www.fitomed.pl/sklep/
Po wpisaniu w google pojawiają się jeszcze sklepy z kosmetykami naturalnymi i tam też bywa ten krem. Trochę kosmetyków fitomedu jest też w DoZ, ale na ten krem akurat nie trafiłam.
Szukaj też na allegro, napewno bywa, bo niedawno go tam szukałam z ciekawości.
Poza siecią zostają sklepy zielarskie. Jeśli nie mają, to często sprowadzają na zamówienie konkretny kosmetyk.
Doczytałam na stornie fitomedu, że w DoZ napewno mają ofertę, a ich apteki przyjmują zamówienia internetowe w większości miast i miasteczek w Polsce. Warto napisać, żeby wprowadzili do oferty apteki internetowej.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2011-03-06 o 17:47
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 18:23   #4883
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Napewno tutaj w ich sklepie firmowym: http://www.fitomed.pl/sklep/
Po wpisaniu w google pojawiają się jeszcze sklepy z kosmetykami naturalnymi i tam też bywa ten krem. Trochę kosmetyków fitomedu jest też w DoZ, ale na ten krem akurat nie trafiłam.
Szukaj też na allegro, napewno bywa, bo niedawno go tam szukałam z ciekawości.
Poza siecią zostają sklepy zielarskie. Jeśli nie mają, to często sprowadzają na zamówienie konkretny kosmetyk.
Doczytałam na stornie fitomedu, że w DoZ napewno mają ofertę, a ich apteki przyjmują zamówienia internetowe w większości miast i miasteczek w Polsce. Warto napisać, żeby wprowadzili do oferty apteki internetowej.
Dzięki serdeczne,mam ochotę go wypróbować widzę że trzeba będzie się trochę o niego postarać
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 20:56   #4884
sangwiniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 196
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć, mogłybyście mi doradzić ?

Mam cerę mieszaną, normalną na policzkach, bardzo przetłuszczającą się w strefie T; od jakiegoś 1,5 roku leczę trądzik (dermatolog) - obecnie stosuję Klindacin T rano oraz Differin wieczorem.
W chwili obecnej cera jest w strasznym stanie - ropne i podskórne wypryski, mnóstwo zaskórników, cera przesuszona, miejscami podrażniona (do mycia używam Żelu bez SLS). Podkład - mineralny. Mam 17 lat.


Mój plan pielęgnacyjny:

Rano
Olejek myjący bezzapachowy, tonik z kwasem PHA 6%, Klindacin T, filtr,(tu mam problem, bo wyczytałam, że przed nałożeniem filtru najlepiej nie używać żadnych kremów, maści itp), podkład mineralny.
Po zmyciu makijażu olejkiem bezzapachowym hydrolat oczarowy.

Wieczorem
Hyrolat oczarowy, Differin, Serum- olejek regulujący LEMON EKO wymieszany z żelem hiluronowym 1%

Będzie w porządku? Wydaje mi się, że wszystkiego jest za dużo, ale nie wiem, dopiero zaczynam wszystko co wiąże się z biochemią.
sangwiniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 21:01   #4885
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki serdeczne,mam ochotę go wypróbować widzę że trzeba będzie się trochę o niego postarać
Taki urok tej firmy. Szkoda, że dobre składowo, naturalne Polskie kosmetyki nie są szerzej dystrybuowane. A przynajmniej niewielu firmom udaje się zaistnieć w dużych sieciach między garnierem a niveą. Może to ogólna słaba świadomość kosmetyczna?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 21:31   #4886
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Przynajmniej wizażanki wiedzą co dobre
Kurcze,mam nadzieje że jak go znajdę to mi podpasuje,bo wyszukać odpowiedni krem to naprawdę wyczyn..
Jak nawilży,to zapcha,jak nie zapcha to skóra dalej bedzie chciała pić,i takie błędne koło..
I jeszcze te wszystkie parafiny,capryle,isopryle ,gliceryny,trójglicerydy, ahh aż mnie nerwy biorą po co to wpychają wszystko

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

O nie.. dopiero teraz wczytałam się głębiej w skład
Wcześniej spojrzałam tylko na 3 pierwsze pozycje i uznałam za bezpieczny ale teraz jak patrzę to on też capryle,isopryl i gliceryne ma
Jednak się nie pokuszę..
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 21:47   #4887
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Przynajmniej wizażanki wiedzą co dobre
Kurcze,mam nadzieje że jak go znajdę to mi podpasuje,bo wyszukać odpowiedni krem to naprawdę wyczyn..
Jak nawilży,to zapcha,jak nie zapcha to skóra dalej bedzie chciała pić,i takie błędne koło..
I jeszcze te wszystkie parafiny,capryle,isopryle ,gliceryny,trójglicerydy, ahh aż mnie nerwy biorą po co to wpychają wszystko

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

O nie.. dopiero teraz wczytałam się głębiej w skład
Wcześniej spojrzałam tylko na 3 pierwsze pozycje i uznałam za bezpieczny ale teraz jak patrzę to on też capryle,isopryl i gliceryne ma
Jednak się nie pokuszę..
Niekoniecznie musi cię ten krem zapchać, ale ryzyko jest jak zawsze.
Gdybyś dalej szukała to ostatnio natknęłam się w KWC na taki krem z flos leku: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...io.html&next=1
Gliceryny ma mało, gdzieś za połową składu, podobnie jak wosk pszczeli. Skład równie interesujący co wspomniany wcześniej krem fitomedu.
Jest jeszcze krem organix o fajnym składzie: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ry.html&next=1
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 22:04   #4888
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
moim największym problem są rozszerzone pory i zaskórniki, o czym chyba tu też pisałam
mimo, że twarz jest gładka, to mam wrażenie, że jest odwodniona, taka hm jakby zmęczona...

dermatolog przepisała mi robiony płyn- prawie wypalił mi twarz
i kazała iść do kosmetyczki na oczyszczanie- ale nie wiem czy to ma sens
ja mysle, ze z tym oczyszczaniem to niestety tak jest ze jak sie robi, to problem i tak powraca, ale nie ma innej rady, zeby choc na troche sie tych zaskórników pozbyc. zadne kosmetyki ich nie wyciągną! oczywiscie nie za czesto raz na jakis czas, a w miedzy czasie odpowiednia pielegnacja i powinno byc ok

jesli buzka wyglada na zmeczona pomogą kremy z antyoksydantami, a przede wszystkim z duża dawka wit C., a na noc cos z kwasami. polecam krem z la roche activ C, ale nie wiem, w jakim jestes wieku, bo on dziala przeciwzmarszczkowo, a na noc np purritin iwostinu.
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04

Edytowane przez Hanka20
Czas edycji: 2011-03-06 o 22:08
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 22:28   #4889
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie musi cię ten krem zapchać, ale ryzyko jest jak zawsze.
Gdybyś dalej szukała to ostatnio natknęłam się w KWC na taki krem z flos leku: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...io.html&next=1
Gliceryny ma mało, gdzieś za połową składu, podobnie jak wosk pszczeli. Skład równie interesujący co wspomniany wcześniej krem fitomedu.
Jest jeszcze krem organix o fajnym składzie: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ry.html&next=1
Dwie opcje mają aloes,który też zdaje się lekko mnie podrażnia i zapycha,ale wielkie dzięki za propozycję.
Tak myślę czy nie czas zrobić jakiś własny kremik..
Wtedy zapakuję co będę chciała
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 14:20   #4890
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Jest zdecydowanie bardziej wysuszający od Sudocremu. Ma więcej cynku. Konsystencja przypomina trochę tą z kremu Bambino. Wszędzie go chyba można dostać
Dzięki
Obecnie nie wiem co stosować, żeby było ok - chodzi mi o krem.
Jest taka dziwna pogoda... dużo słońca, wiatr, raz temperatura na plusie, raz na minusie, czasem jeszcze jakiś śnieg...
Nie wiem jak się dostosować, a chciałabym dobrze nawilżyć skórę, ale przy okazji jej nie zapchać
A to mega trudne zadanie w moim przypadku.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.