Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-08, 20:49   #721
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Wpadl mi w oko ten krem ziaji:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=16017

Sklad wyglada w miare fajnie, widzicie jakies zapychacze?

Skład: Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Hexyl Laurate, Octyldodecanol, Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Lecithin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Stearyl Alcohol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Diazolidynyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Alpa-Isomethyl Ionone, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Eugenol, Triethanolamine.

Chyba go jutro kupie
Już wcześniej o niego w tym wątku pytałam i z tego, co pamiętam, dziewczyny nie miały zastrzeżeń
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 14:17   #722
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

czytam ten watek i doczytac sie nie moge czy: propylene glycol moze zapychac? bo jest w wiekszosci tonikow.
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 20:38   #723
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
czytam ten watek i doczytac sie nie moge czy: propylene glycol moze zapychac? bo jest w wiekszosci tonikow.
To humektant i rozpuszczalnik - raczej nie zapycha, jesli juz to moze wrazliwców podraznic.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 21:47   #724
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

A moze ktoras z wizazowych specjalistek od skladow rzuci oczkiem na moje zapytanie w poscie na gorze strony (kremy Lavery)? Baaaardzo bym byla wdzieczna
__________________
Jak zdobny koń, jak świetny strój,
Czarownym zwidem obraz twój,
Poznałem - Boże, siłę daj!
Tyś czarownica Lorelei.
(Clemens Brentano)
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 13:01   #725
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

L_V dzieki

na stronie zerozits jest napisane ze propylene glycol nie zapycha ale ze propylena glycol monostearate tak. jaka jest miedzy nimi roznica?

elorelei
jakies dziwne masz te składy. bo niby co to jest " naturalny czynnik nawilzajacy" ? to nie jest zaden konkret!? w sumie dopiero sie ucze czytac sklady ale w tym kremie Lavery z tego co przeczytalam to na pewno zapycha: gliceryna, trojglicerydy i maslo shea.
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 16:44   #726
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Sklady wzielam ze strony interetowej Lavery...
Dzieki za wskazowke
__________________
Jak zdobny koń, jak świetny strój,
Czarownym zwidem obraz twój,
Poznałem - Boże, siłę daj!
Tyś czarownica Lorelei.
(Clemens Brentano)
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 17:50   #727
basinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 94
GG do basinka
bezpieczny skład podkładu

Mam tłustą cere z tendencją do trądziku i rozszerzone pory.Jakich składników w podkładach powinnam unikać aby skóra mogła swobodnie oddychać i żeby nie zatykały porów.Jest to dla mnie bardzo ważne ze względu iż makijaż nosze przez wiele godzin w ciagu dnia a nieraz nawet i w nocy.Z góry dziękuje.pozdrawiam
basinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-19, 20:54   #728
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: bezpieczny skład podkładu

Pytania dotyczące składów kosmetyków zadajemy na forum 'Biochemia Kosmetyczna'.
Inna rzecz, że o tym już wiele pisałyśmy - skorzystaj z wyszukiwarki.

Przenoszę i pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 11:08   #729
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

prosze napiszcie mi czy podkład o takim składzie może zapychać: Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Beeswax (Cera Alba), Sodium Chloride, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfuminalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxide), CI 77489 (Iron Oxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide)
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 12:06   #730
Vogue
Raczkowanie
 
Avatar Vogue
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 377
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Nie wiedzialam gdzie wrzucic ten link. Podaje go tu. Jest to wloski slownik skladnikow, ktore sa pooznaczane kolorami ze wzgledu na szkodliwosc. http://www.biodizionario.it/
Vogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 15:36   #731
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
prosze napiszcie mi czy podkład o takim składzie może zapychać: Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Beeswax (Cera Alba), Sodium Chloride, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfuminalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxide), CI 77489 (Iron Oxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide)
Pogrubione skłądniki mogą zapchac. podkresliłam tez silikon, gdyz niekotre cery źle na niego reaguja [nie ma reguły].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-24, 15:26   #732
Yoasia 22
Rozeznanie
 
Avatar Yoasia 22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 566
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Moje kochane Wizażanki, a ten krem ma jakieś zapychacze??? Jestem początkująca w tej dziedzinie.

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.
__________________
~ Yoasia 22 ~
Yoasia 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 16:48   #733
lobelia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 43
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Yoasia 22 Pokaż wiadomość
Moje kochane Wizażanki, a ten krem ma jakieś zapychacze??? Jestem początkująca w tej dziedzinie.

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.
Isopropyl na dalszej pozycji, może nie być aż tak groźny. Wszystko zależy od wrażliwości skóry - mnie nie zapycha wcale, siostra ma po nim zaskórniki.


Cytat:
CO Waszym zdaniem w tym składzie może wpływać podrażniająco-szczypiącą na całą twarz, oczy także są mocno zdrażnione. Od pierwszego użycia buzia niemiłośiernie piecze... Oczywiście odstawiłam kosmetyk.

Cytat:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Sorbitol, Polygryceryl-3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Trifolium Pratense (Clover) Extract, PEG-8, Cetearyl Alcohol Caprylic /Capric Triglyceride/ Sodium Acrylates Copolymer, Allantoin, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, PEG-8/Tocopherol/Ascorbyl Palmitate? Ascorbic Acid/Citric Acid
I co tutaj powoduje wręcz palenie na twarzy?


I moja druga prośba o rozwikłanie składu.
Kremu używa moja mama, ma ona bardzo częste problemy ze szczypaniem oczu, prawie większość kremów podrażnia jej oczy. Nieważne jak blisko nakłada krem, oczy i tak szczypią, bądź łzawią.
Ostatno używa tego kemu, który z gruntu jest przeznaczony do pielęgnacji okolic oczu, ale szczypie ją dramatycznie... Zużyła tylko kilka ml, bo więcej nie dała rady.
Cytat:
Napisane przez Skład
Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Glycerin, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Trifolium pratense, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
Który z powyższych składników może powodować szczypanie i mocne łzawienie oczu?
Powtarza się Trifolium Pratense (Clover) Extract, reszta to popularne składniki natłuszające, witaminy itp. Może to ta koniczyna?



Mam prośbę do Wizażanek wklejających składy do tego wątku, aby podawały nazwę i producenta kosmetyku. Wątek się rozrasta i coraz trudniej tu cokolwiek znaleźć; niektóre składy się powtarzają

Edytowane przez lobelia
Czas edycji: 2006-10-24 o 17:32 Powód: uzupełnienie
lobelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 16:50   #734
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Yoasia 22 Pokaż wiadomość
Moje kochane Wizażanki, a ten krem ma jakieś zapychacze??? Jestem początkująca w tej dziedzinie.

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone, Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.
Po kolei:
ciekła parafina - często zapycha, ale nie musi (mi sama w sobie nie szkodzi, dopiero z "dodatkami")
gliceryna - może zapychać zwłaszcza w dużym stężeniu, tu nie powinna, choć to wszystko zależy od indywidualnych cech cery
Isopropyl Myristate - ble, jeden z głównych zapychaczy w opinii wielu wizażanek (mnie po kremie z nim wypryszczyło jak nastolatkę)
Dimethicone - jeden z silikonów, mnie nie tyle zapycha co lekko podrażnia i poddusza skórę, ale to już kwestia indywidualna.
Zresztą w ogóle zapychanie jest kwestią indywidualną Widziałam w KWC Twoją recenzję tego kremu i skoro Ci odpowiada, to nie masz się czym martwić.

Edit: lobelio, masz rację A to jest krem Daxa, Perfecta No Problem.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 19:08   #735
Yoasia 22
Rozeznanie
 
Avatar Yoasia 22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 566
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziekuję dziewczyny za pomoc

Tak to jest krem Daxa - Perfekta No Problem

Macie racje z podawaniem nazw produktów, które dajemy do analizy.
Na przyszłość się poprawię
__________________
~ Yoasia 22 ~
Yoasia 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 20:21   #736
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer,tocopheryl acetate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer,isohexadecane, dimethicone, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, parfum, behenylalcohol, carbomer, hydroxyethylcellulose, polysorbate 80, butyrospermum parkii, polysilicone-11, methylparaben, nylon-12, silica, sodium hydroxide, sodium hyaluronate,sorbitan oleate, hydrogenated castor oil, propylparaben, stearyl alcohol,ethylparaben, peg-10 dimethicone, protease, polysorbate 40, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, ascorbyl methylsilanol pectinate, subtilisin, sodium methylparaben 4646:aqua,solum diatomeae, stearic acid, glycerin, paraffinum liquidum, dimethicone, alumina,butyrospermum parkii, stearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, carbomer,imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, disodium edta, sodium hydroxide
To jest skład zestawu do mikrodermabrazji Oriflame.
CZytam Was od wczoraj i powiem szczerze że mam duze wątpliwości co do składu. A co Wy na to?
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 19:12   #737
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

dzięki L_V za roszyfrowanie mojego składu :-*zauwazyłam że jesteś w tym dobra..gratuluję, bo ja dopiero sie uczę tej całej magii i poznaje swoją cerę i jej problemy..hehe
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 13:13   #738
lobelia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 43
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer,tocopheryl acetate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer,isohexadecane, dimethicone, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, parfum, behenylalcohol, carbomer, hydroxyethylcellulose, polysorbate 80, butyrospermum parkii, polysilicone-11, methylparaben, nylon-12, silica, sodium hydroxide, sodium hyaluronate,sorbitan oleate, hydrogenated castor oil, propylparaben, stearyl alcohol,ethylparaben, peg-10 dimethicone, protease, polysorbate 40, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, ascorbyl methylsilanol pectinate, subtilisin, sodium methylparaben

4646:aqua,solum diatomeae, stearic acid, glycerin, paraffinum liquidum, dimethicone, alumina,butyrospermum parkii, stearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, carbomer,imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, disodium edta, sodium hydroxide
To jest skład zestawu do mikrodermabrazji Oriflame.
CZytam Was od wczoraj i powiem szczerze że mam duze wątpliwości co do składu. A co Wy na to?

glyceryl stearate, peg-100 stearate - co z tym?
lobelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 13:23   #739
lobelia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 43
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Czy ktoś zna skład/obadał ten krem?

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5771

Obejrzałam go dzisiaj w drogerii i pamiętam, że zawiera niacynamid gdzieś na początku składu i jakieś wyciągi roślinne, innych skł. nie rozpoznałam. Przydałaby się pomoc
lobelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-26, 13:28   #740
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Czyli jest prawdopodobieństo że po użyciu tego zestawu będzie gorzej a nie lepiej? CO prawda jestem bardzo bardzo poczatkująca w temacie zapychaczy ale niestety sądze ze zapycha mnie wiele składników ponieważ od zawsze mam problemy z doborem kremu i po wielu specyfikach mam dużo różnych " niespodzianek" .
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 07:40   #741
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
Czyli jest prawdopodobieństo że po użyciu tego zestawu będzie gorzej a nie lepiej? CO prawda jestem bardzo bardzo poczatkująca w temacie zapychaczy ale niestety sądze ze zapycha mnie wiele składników ponieważ od zawsze mam problemy z doborem kremu i po wielu specyfikach mam dużo różnych " niespodzianek" .

Krem zdecydowanie mi się nie podoba, ponieważ;

1) długaśny, wydumany skłąd, z czego ponad połowa to silikony, pochodne akryli, konserwanty, stabilizatory i inne cuda

2) może zapychać

3) może uczulać/ podrazniac i to bardzo

wmasować go w pięty
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:16   #742
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Krem zdecydowanie mi się nie podoba, ponieważ;

1) długaśny, wydumany skłąd, z czego ponad połowa to silikony, pochodne akryli, konserwanty, stabilizatory i inne cuda

2) może zapychać

3) może uczulać/ podrazniac i to bardzo

wmasować go w pięty
Dziekuje bardzo .A gdyby tak uzyć tylko "kroku 1" z tego zestawu?
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 09:20   #743
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo .A gdyby tak uzyć tylko "kroku 1" z tego zestawu?
A co jest w kroku 1? jaki skłąd ma preparat i czy jest do niego neutralizator? na czym polega akurat ten peeling?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 15:21   #744
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Podłączam się pod wątek. Skład kremu do twarzy który dostalam (baardzo drogi, bardzo ach, bardzo och ) Jestem b.poczatkująca w składach, a już mi się ta gliceryna i dimethicone na początku coś nie podoba, a co dalej? jak myślicie?
Aqua, glycerin, stearyl dimethicone, squalane, pentylene glycol, PEG-8, beeswax, zea mays (cora) oil, octyldodecyl myristate, triethanolamine, mel (honey ectract), sphingolipids, hyaluronic acid, lactis proteinum (whey protein), sodium hyaluronate, cytochrome C, glicine soja protein, ceteareth-12, polyglyceryl-3 beeswax, ovum (egg yolk extract), phospholipids, polysorbate 60, lactose, menthyl lactate, acrylates/ C10-30, alkyl acrylate crosspolymer, glyceryl polyacrylate, carbomer, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, buthylparaben, ethylparaben, parfum, hexyl cinnamal, linalool, benzyl salicylate, citronellol, limonene, butylphenyl methylpropional, cinnamyl alcohol, eugenol
ufff... strasznie dużo tego. połowy nie rozrożniam, druga połowa chyba zapycha
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 16:25   #745
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A co jest w kroku 1? jaki skłąd ma preparat i czy jest do niego neutralizator? na czym polega akurat ten peeling?
To jest skład zestawu do mikrodermabrazji Oriflame.
Krok 1: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer,tocopheryl acetate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer,isohexadecane, dimethicone, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, parfum, behenylalcohol, carbomer, hydroxyethylcellulose, polysorbate 80, butyrospermum parkii, polysilicone-11, methylparaben, nylon-12, silica, sodium hydroxide, sodium hyaluronate,sorbitan oleate, hydrogenated castor oil, propylparaben, stearyl alcohol,ethylparaben, peg-10 dimethicone, protease, polysorbate 40, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, ascorbyl methylsilanol pectinate, subtilisin, sodium methylparaben
Krok2 "Intensywnie naw. serum"
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 16:47   #746
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
To jest skład zestawu do mikrodermabrazji Oriflame.
Krok 1: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer,tocopheryl acetate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer,isohexadecane, dimethicone, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, parfum, behenylalcohol, carbomer, hydroxyethylcellulose, polysorbate 80, butyrospermum parkii, polysilicone-11, methylparaben, nylon-12, silica, sodium hydroxide, sodium hyaluronate,sorbitan oleate, hydrogenated castor oil, propylparaben, stearyl alcohol,ethylparaben, peg-10 dimethicone, protease, polysorbate 40, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, ascorbyl methylsilanol pectinate, subtilisin, sodium methylparaben
Krok2 "Intensywnie naw. serum"
Ach, wyglada to na peeling mechaniczny. w takim razie po prostu naloz cos lagodzacego, o prostym skladzie.


Cytat:
Napisane przez Ptysio5 Pokaż wiadomość
Podłączam się pod wątek. Skład kremu do twarzy który dostalam (baardzo drogi, bardzo ach, bardzo och ) Jestem b.poczatkująca w składach, a już mi się ta gliceryna i dimethicone na początku coś nie podoba, a co dalej? jak myślicie?
Aqua, glycerin, stearyl dimethicone, squalane, pentylene glycol, PEG-8, beeswax, zea mays (cora) oil, octyldodecyl myristate, triethanolamine, mel (honey ectract), sphingolipids, hyaluronic acid, lactis proteinum (whey protein), sodium hyaluronate, cytochrome C, glicine soja protein, ceteareth-12, polyglyceryl-3 beeswax, ovum (egg yolk extract), phospholipids, polysorbate 60, lactose, menthyl lactate, acrylates/ C10-30, alkyl acrylate crosspolymer, glyceryl polyacrylate, carbomer, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, buthylparaben, ethylparaben, parfum, hexyl cinnamal, linalool, benzyl salicylate, citronellol, limonene, butylphenyl methylpropional, cinnamyl alcohol, eugenol
ufff... strasznie dużo tego. połowy nie rozrożniam, druga połowa chyba zapycha
Na czarno - potencjalne zapychacze
na zielono - fajne, nawilzające skladniki, z czego ekstrakt z miodu moze uczulac
na fioletowo - pojecia nie mam co to jest, nigdy sie nie spotkalam z ekstraktem z zoltka jaja w kremie

Zdradz co to za krem
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 17:11   #747
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Germaine de cappuccini seria excel z cytokinami. Ja jakoś nie mam tendencji do "zapychania się" tylko do podrażnień i alergii różnych.. i trochę mi się wydaje ten sklad za obszerny..
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 17:25   #748
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

L_V-dzięki wielkie za cierpliwość i odpowiedź.
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 21:36   #749
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Link do strony o wybitnych zapychaczach, moze komus sie przyda
http://www.luskiewnik.gower.pl/acneinversa2002_kosm.htm
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 21:44   #750
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Ptysio5 Pokaż wiadomość
Germaine de cappuccini seria excel z cytokinami. Ja jakoś nie mam tendencji do "zapychania się" tylko do podrażnień i alergii różnych.. i trochę mi się wydaje ten sklad za obszerny..
To fakt, jest tam pare ciekawostek. A kremu samego w sobie nie znam, wstyd sie przyznac...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.