egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-19, 12:36   #2251
sienia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczyny powiedzcie mi bo juz zglupialam jak robimy zabieg na okolice oczu z henna i regulacja to kolejnosc jest taka: demakijaz, henna, zabieg, regulacja/ czy demakijaz, henna, regulacja, zabieg? niby babka nam mowila ze regulacje na koncu sie robi a czytam projekty rozne gdzie jest jedno po drugim i na koncu zabieg :/
sienia64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 12:43   #2252
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja w salonie jak mialam babke na henne regulacje i oczyszczanie , to najpierw demakijaż, potem henna, regulacja, i oczyszczanie.
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 12:57   #2253
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja robilam zawsze najpierw zabiegi wszelkiego rodzaju a na samym końcu dopiero henna i regulacja
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 13:17   #2254
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Ja robilam zawsze najpierw zabiegi wszelkiego rodzaju a na samym końcu dopiero henna i regulacja
Wyobrażasz sobie zrobić np. zabieg oczyszczania manualnego albo kwasami a potem regulacje? Bo ja nie.

Nawet na pracowni zawsze Pani nam mówiła, że najpierw regulacja a potem zabieg.
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia

Edytowane przez rozowaagus8888
Czas edycji: 2010-06-19 o 13:22
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 13:34   #2255
sienia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

a wyobrazasz sobie zrobic regulacje i potem zabieg z kwasami lub oczyszczanie? podrazniona skore podrazniac jeszcze bardziej regulacja? ;> a nam zawsze powtarzala ze na samym koncu robimy regulacje bo gdyby wystapilo krwawienie to nie bedziemy juz nakladac zadnych kremow, masek itp.

Edytowane przez sienia64
Czas edycji: 2010-06-19 o 13:36
sienia64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 14:06   #2256
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

my jak miałyśmy projekt z henny regulacji i zabiegu to robiłyśmy tak:
demakijaż, henna, zabieg na oczy, regulacja.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 15:39   #2257
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez sienia64 Pokaż wiadomość
a wyobrazasz sobie zrobic regulacje i potem zabieg z kwasami lub oczyszczanie? podrazniona skore podrazniac jeszcze bardziej regulacja? ;> a nam zawsze powtarzala ze na samym koncu robimy regulacje bo gdyby wystapilo krwawienie to nie bedziemy juz nakladac zadnych kremow, masek itp.
regulacja na samym końcu.
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 16:00   #2258
malutek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 13
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Niedawno pisałysmy w szkole projekt na ocene z henny i zabiegu na oczy,pani póżniej pokazywała nam schemat oceniania pracy i było tam wyraźnie, że najpierw henna,regulacja , a potem zabieg.I ja tak napisałam.
malutek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 18:18   #2259
justynag1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mam pytanie czy na forum są testy ze stycznia 2007, i 2009? przegladalam stronki ale nie widze ich.
justynag1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 19:28   #2260
aandzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

macie klucz odpowiedzi do testu z lutego'08?? bo nie mogę znależć na forum..
aandzela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 20:11   #2261
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Bliżej, bliżej... coraz bliżej....
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 20:17   #2262
specialle
Rozeznanie
 
Avatar specialle
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 960
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez MotyleQ89 Pokaż wiadomość
Bliżej, bliżej... coraz bliżej....
Ojj tak, a j z kazda chwila czuje ze umiem coraz mniej
specialle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 21:04   #2263
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja mam wrażenie, że nic nie umiem ;/ MASAKRA ;/
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 21:09   #2264
specialle
Rozeznanie
 
Avatar specialle
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 960
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez MotyleQ89 Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że nic nie umiem ;/ MASAKRA ;/
ja prawie caly dzien robie testy, teraz tez 2 machnelam, ale juz zmeczona jestem a moj Maly kopie mnie w brzuszku coraz bardziej wiec chyba czas isc spac
specialle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 21:29   #2265
mimi_sisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczyny jestem tu nowa w środe pisze egzamin praktyczny z kosmetyki.ssstrasznie sie bojjjjee!!! po przejrzeniu forum doszlam do wniosku ze był juz zabieg na dłonie i zabieg oczyszczający na twarz, wiec tego nie powinno być. obstawiam zabieg na twarz cera sucha , zabieg na ciało celulit, lub zabieg na stopy . czy któraś ma może rozwiązanie projektu dla cery suchej i zabieg na biust.byłabym bardzo wdzięvczna sisi06-85@o2.pl
mimi_sisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 21:38   #2266
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez specialle Pokaż wiadomość
ja prawie caly dzien robie testy, teraz tez 2 machnelam, ale juz zmeczona jestem a moj Maly kopie mnie w brzuszku coraz bardziej wiec chyba czas isc spac
Moja córcia śpi więc tylko wieczorami mam czas a książki ) Więc korzystam....
Ale jeszcze tylko trochę, bo ... "co za duzo to nie zdrowo"

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez mimi_sisi Pokaż wiadomość
hej dziewczyny jestem tu nowa w środe pisze egzamin praktyczny z kosmetyki.ssstrasznie sie bojjjjee!!! po przejrzeniu forum doszlam do wniosku ze był juz zabieg na dłonie i zabieg oczyszczający na twarz, wiec tego nie powinno być. obstawiam zabieg na twarz cera sucha , zabieg na ciało celulit, lub zabieg na stopy . czy któraś ma może rozwiązanie projektu dla cery suchej i zabieg na biust.byłabym bardzo wdzięvczna sisi06-85@o2.pl
Mi ciągle się wydaje, że będą stopki )
Jakieś takie wewnętrzne przekonanie
Na maturach (2 lata temu) tez obstawiłam dobrze, więc kto wie... )

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez specialle Pokaż wiadomość
ja prawie caly dzien robie testy, teraz tez 2 machnelam, ale juz zmeczona jestem a moj Maly kopie mnie w brzuszku coraz bardziej wiec chyba czas isc spac
Co dwie głowy to nie jedna )
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 21:52   #2267
aandzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

też zdaję 21-23..i załamałam się jak czytam wasze wypowiedzi.. ja w szkole wielu rzeczy nie miałam.... ( jutro ostatni dzień na powtorki..

Edytowane przez aandzela
Czas edycji: 2010-06-19 o 22:43
aandzela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 22:23   #2268
kasiuleeek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Jezuuuuu strasznie się stresuję ...ale bardziej praktycznym z teorią jakos pojdzie... obawiam się zabiegu antycellulitowego na którym niestety nie byłam na zajeciach ....
kasiuleeek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 22:38   #2269
mimi_sisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: Nowa

Cytat:
Napisane przez kasiaszuba Pokaż wiadomość
mam pytanie izunia233 nie wystarczy sama maska termomodelująca , musza byc tez platy kolagenowe pod tą maską, nie wystarczy sama gaza złożona na 2 czesci i zwilżona wodą, pod to oczywiście krem z substancjami odrzywczymi???

---------- dopisano o 16:19 ---------- poprzedni post napisano o 16:11 ----------

juz mi sie wszystko miesza z tą jonoforezą, galwanizacja i sonoforezą Uhhh!

a czy masaż próżniowy też można zastosować???? W tym zabiegu???

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

CZY MA KTOŚ MOZE ROZWIĄZANY TEN PROJEKT

DO GABINETU KOSMETYCZNEGO ZGŁASZA SIE KLIENTKA W WIEKU 30 LAT NA ZABIEG PIELEGNACYJNY CERY . KLIENTKA SKARŻY SIE ZE SKÓRA JEST PRZESUSZONA CZĘSTO DOCHODZI DO PLATOWATEGO ZŁUSZCZANIA NASKÓRKA . NAJWIEKSZYM PROBLEMEM SA PRZEBARWIENIA POSŁONECZNE W OKOLICY CZOŁA KLIENTKA KORZYSTA Z SOLARIUM NIE STOSUJE ŻADNYCH MASECZEK.

nie znalazlam tego na forum, jeżeli ktos ma prosze o przesłanie sisi06_85@o2.pl
mimi_sisi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 22:40   #2270
aandzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kasiaszuba Pokaż wiadomość
Które z podanych witamin posiada zdolność zatrzymywaia wody w skórze? a. tokoferol b. kalcyferol c. filochinon d. pirydoksyna

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

wstawiam z lutego 08

1. Które z podanych okresleń najlepiej charakteryzują skórę łojotokową? a. szarożółta, błyszcząca, cienka b. elastycza, błyszcząca, cienka c. gruba, błyszcząca, słabo ukrwiona d. szorstka, matowa z widocznymi zmarszczkami

2. Które zmiany chorobowe charakteryzują się bolesnością paznokci? a. grzybica, bielactwo b. drożdżyca, zanokcica c. zanokcica, bielactwo d. bielactwo, łuszczyca

3. powstawanie zmarszczek mimicznych spowodowane licznymi ruchami mięśni określa się mianem a. fotostarzenia b. miostarzenia c. odwodnienia d. atopii

4. ostre ropne zapalenie tkanek okołopaznokciowych powstaje w wyniku zakażenia przez skaleczenie zanieczyszczonym przedmiotem to objaw a. grzybicy b. łuszczycy c. zanokcicy d. kandydozy

5. Który zabieg polega na nawilżaniu skóry przy pomocy rozpylacza? a. eksfoliacja b. galwanizacja c. pulweryzacja d. dezinkrustacja

6. Wskaż zabieg zaliczony do kosmetyki leczniczej a. kawitacja b. jonoforeza c. usuwanie nadmiernego owłosienia d. usuwanie zrogowaciałego naskórka

7. Zabiegiem elekroleczniczym wykonywanym przy użyciu aparatu generującego prąd o wielkiej częstotliwości jest a. galwanizacja b. magnetoterapia c. darsonwalizacja d. elektrostymulacja

8. wskaż wymaganą kolejność czynności w zabiegu pielęgnacyjnym a. demakijaż, peeling enzymatyczny, jonoforeza, masaż, maska, krem b. demakijaż, peeling enzymatyczny, maska, jonoforeza, masaż, krem c. demakijaż, peeling enzymatyczny, maska, masaż, jonoforeza, krem d. demakijaż, jonoforeza, peeling enzymatyczny, masaż, maska, krem

9. Jaką kolejność czynności należy zastosować w zabiegu pedicure? a. zmycie lakieru, moczenie stóp, skrócenie paznokci, usunięcie naskórka okalającego paznokcie, usunięcie naskórka z pięt, lakierowanie paznokci b. zmycie lakieru, skrócenie paznokci, moczenie stóp, usunięcie naskórka okalającego paznokcie, usunięcie naskórka z pięt, lakierowaie paznokci c. moczenie stóp, zmycie lakieru, skrócenie paznokci, usunięcie naskórka okalającego paznokcie, usunięcie naskórka z pięt, lakierowanie pazokci d. zmycie lakieru, moczenie stóp, skrócenie paznokci, usunięcie naskórka okalającego paznokcie, lakierowanie paznokci, usunięcie naskórka z pięt.

10. czynności zabiegu higienicznego oczyszczania skóry twarzy należy wykonać w kolejności a. demakijaż, peeling, rozpulchnienie, oczyszczanie mechaniczne, darsowal, m. ściągająca, galwanizacja, tonizacja, krem b. demakijaż, rozpulchnienie, oczyszczanie mechaniczne, peeling, darsonwal, galwan, m.ściągająca, tonizacja, krem c. demakijaż, peeling, rozpulchnienie, oczyszczanie mechaniczne, galwan, m.ściągająca, tonizacja, krem d. demakijaż, peeling, rozpulchnienie, oczyszczanie mechaniczne, darsonwal, galwan, m.ściagająca, tonizacja, krem

11. Które z podanych witamin posiada zdolność zatrzymywaia wody w skórze? a. tokoferol b. kalcyferol c. filochinon d. pirydoksyna

12. Do składników biologicznie czynych, będących antyoksydantami zalicza się a. garbniki i fitohormony b. tokoferol i flawonoidy c. cholinę i ekstrakt z mimozy c. lecytynę i kwas hialuronowy

13. Preparat służący do pielęgnacji skóry biustu i dekoltu powienien zawierać w swoim składzie a. chitynę i wit. C b. olej migdałowy i propolis c. wyciąg z aloesu i jałowca d. kwas hialuronowy i elastynę

14. Pędzle do nakładania pudru brązującego oznaczono na rysunku literą (rysunki) 15.Zdjęcie przedstawia aparat do zabiegów (rysunek)

16.Symbol F na opakowaniu środka do dezynfejci informuje o jego działaiu a. prątkobójczym b. wirusobójczym c. bakteriobójczym d. grzybobójczym

17. Nasycona para wodna pod zwiększonym ciśnieniem jest czynikiem zabójczym dla drobnoustrojów i ich from przetrwalnikowcyh a. w autoklawie ciśnieniowym b. w sterylizatorze kulkowym c. w sanityzatorze z lampą UV d. w sterylizatorze na gorące powietrze

18. Biotyna, zwana koenzymem R to a. wit A b. wit E c. wit H d. wit F 19. Zabieg waponizacji polega na a. rozgrzaniu skóry para wodną b. oczyszczaniu skóry z zaskórników c. nawilżaniu skóry z użyciem rozpylacza d. rozpulchnianiu naskórka preparatami kosmetycznymi

20. metodą epilacyjną, wykorzystującą wyłącznie działaie prądu galwanicznego o natężeiu od 0,5 mA do 1,5 mA jest a. blend b. termoliza c. elektroliza d. diatermokoagulacja

21. Termin couperose w kosmetyce oznacza a. zasinienie skóry b. pękniete naczynie krwionośne c. skórę wrażliwą z licznymi wykwitami d. sieć rozszerzonych naczyń włosowatych
Witam druga część pytań sorki niemialam czasu!!!POZDRAWIAM!!!! 21. Termin couperose w kosmetyce oznacza a. zasinienie skóry b. pękniete naczynie krwionośne c. skórę wrażliwą z licznymi wykwitami d. sieć rozszerzonych naczyń włosowatych
22. Preparat o półpłynnej konsystencji, zawierający wysokie stężenie składników, to a. krem b. serum c. maska d. peeling 23. tabelka

24. Dobierz właściwą serię zabiegów dla klientki z trądzikiem różowatym a. waponizacja i darsowalizacja b. darsonwal i pulweryzacja c. galwanizacja katodowa i sonoforeza d. galwanizacja anodowa i sollux niebieski

25. W której warstwie naskórka znajdują się melanocyty? a. podstawnej b. kolczystej c. ziarnistej d. rogowej

26. który aparat służy do pomiaru elastyczości skóry? a. kutometr b. sebumetr c. tewametr d. korneometr

27. do pielęgnacji skóry tłustej z łojotokiem i rozrzeszonymi porami skóry w celu regulacji pracy wydzielniczej gruczołów łojowych i zwężenia porów nalezy zastosować a. wapozon b. galwan c. aparat do magnetoterapii d. aparat do elektrostymulacji

28. do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym w fazie remisji w celu wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych stosuje sie aparat a. do magnetoterapii b. do darsonwalizacji c. do galwanizacji d. do pulweryzacji

29. przeciwwskazaniem do naświetlań promieniami podczerwonymi są a. nerwobóle b. przewlekłe i podostre zapalne stawów oraz zapalenia okołostawowe c. stosowanie przed masażem i jonoforezą d. ostre stany zapalne skóry i stany gorączkowe

30. klientce z widoczymi teleangiektazjami należy wykonać zabieg złuszczania rogowej warstwy naskórka przy użyciu a. peelingu enzymatycznego b. peelingu ziarnistego c. green peel d. blue peel

31. który preparat do zabiegu jonoforezy nalezy zastosować przy stanach alergicznych? a. jodek potasu b. chlorek wapia c. soda oczyszczona d. kwas askorbinowy

32. cera trądzikowa wymaga zastosowania a. toniku normalizującego i maski algowej b. peelingu typu scrub i maski nawilżającej c. peelingu typu scrub i maski uspokajającej d. żelu beztłuszczowego i kremu lipidoaktywnego

33. do jakiego zabiegu pielęgnacyjnego stodowane sa preparaty kosmetyczne zawierające hialuronian sodu i mocznik? a. liftingujący b. nawilżający c. regenerujący d. narmalizujący

34.Serym, w skład którego wchodzi ekstrakt z cytryny i łopianu, stosuje się jako dodatek do maski w przypadku cery a. suchej i naczynkowej b. suchej i wrażliwej c. suchej i młodej d. tłustej i młodej

35. cerę naczynkową przed zabiegiem oczyszczania twarzy można rozpulchnić z użyciem a. maski kremowej b. maski termoaktywnej c. lampy solux z filtrem niebieskim d. lampy solux z filtrem czerwonym

36. przed zabiegiem usuwania nadmiernego owłosienia przy użyciu ciepłego wosku zaleca sie wykonać a. wmasowanie preparatu opóźniającego odrost włosów b. wmasowanie preparatu nawilżającego c. okład przeciwzapalny d. talkowanie

37. Jaka jest kolejność czynności podczas wykonywania depilacji metodą woskowania a. przygotowanie klientki, odtłuszczenie skóry, przygotowaie preparatów, nałożenie wosku, wmasowanie preparatu po woskowaniu b. odtłuszczenie skóry, przygotowaie preparatów, przygotowanie klientki, nałożenie wosku, wmasowaie preparatu po woskowaniu c. przygotowanie preparatów, przygotowanie klientki, odtłuszczenie skóry, nałożenie wosku, wmasowanie preparatu po woskowaniu d. przygotowanie klientki, przygotowanie preparatów, odtłuszczenie skóry, wykonanie peelingu, nałożenie wosku, wmasowanie preparatu po woskowaniu

38. Opakowanie kremu o pojemności 150 ml kosztuje 200 zł. Podczas jednego zabiegu zużywa się 3 ml kremu. Podaj koszt zużycia preparatu do jednego zabiegu. a. 3 zł b. 4 zł c. 5 zł d. 6zł

39. Wiosenna promocja zabiegów na ciało uwzglęcia 20% rabat, natomiast zabiegów na stopy 10%. Zgodnie z cennikiem zabieg antycellulitowy kosztuje 120 zł, a pedicure 40 zł. Klientka zdecydowala sie na obydwa. Wskaż koszt usługi. a. 146 zł b. 138 zł c. 132 zł d. 142 zł

40. do wykonania zabiegu zuzywa się 100 g maski w proszku. Cena opakowaia 400g maski wynosi 60zł. Jaki jest koszt zużycia preparatu do wykonania jednego zabiegu? a. 40 zł b. 25 zł c. 20 zł d. 15 zł
41. tabelka

42. Klientka zdecydowała sie na serię sześciu zabiegów eksfoliacyjnych. Cea jednego zabiegu wynosi 60 zł. Jaki jest koszt serii zabiegów przy 50% rabacie za ostani zabieg? a. 320 zł b. 330 zł c. 345 zł d. 360 zł

43. w celu wyjałowieia narzędzi po wykonanym zabiegu należy a. dezynfekować narzędzia przez 90 min i sterylizować przez 1 godz b. dezynfekować narzędzia przez 10 godz i sterylizować dowolną metodą c. dezynfekowac narzędzia przez 30 min i sterylizować w dowolnym czasie d. dezynfekować i sterylizować narzędzia odpowiednimi do tego celu preparatami i aparatami przez okreslony czas

44. przed przystąpieniem do sterylizacji narzędzi w autoklawie należy je kolejno a. umyć, wysuszyć, rozmontować, zapakować b. zdezynfekować, umyć, wysuszyć, zapakować c. rozmontować, umyć, wysuszyć, zapakować d. wysuszyć, zdezynfekować, umyć, zapakować

45. jakie informacje powinny znajdować sie a etykiecie pojemika z roztworem preparatu dezynfekcyjnego? a. nazwa preparatu, skład chemiczny b. skład chemiczny, termin do którego może byc użyty c. nazwa preparatu, imię i nazwisko osoby przygotowującej roztwór d. nazwa preparatu, termin do którego może być użyty, data, imię i nazwisko osoby przygotowującej roztwór

46. zsuniecie sie elektrody z podkładu w czasie wykonywania galwanizacji może spowodować a. pieczenie b. zasinienie c. odbarwienie d. przerwanie ciągłości skóry

47. zbyt wysokie natężeie prądu w trakcie zabiegu elektrolizy może spowodować powstanie w miejscu wprowadzenia igły a. blizn b. odbarwienia c. rogowacenia d. przebarwienia

48. po prawidłowo preprowadzonym zabiegu fotoepilacji, mimo braku przeciwwskazań ustalonych w wywiadzie, może dojść do a. zapalenia żył b. zian pigmentacyjnych c. powstania teleangiektazji d. zwiększenia ilości owłosienia

49. jakie środki ostrożności w ramach profilaktyki zarażeia się WZW należy zunać za wystarczające podczas zabiegu maicure? a. stosowaie rękawiczek lateksowych b. umycie rąk mydłem antybakteryjnym przed i po zabiegu c. odkażenie rąk spirytusem przed i po zabiegu, stosowanie sterylnych narzędzi d. umycie rąk mydłem dezynfekcyjnym, stosowaie rękawiczek lateksowyh oraz sterylnych narzędzi.

50. Podczas zabiegu anicure u klientki wystąpiły objawy napadu padaczkowego. Jak należy postąpić w takiej sytuacji? a. ułożyć chorą w pozycji leżącej na brzuch b. ułożyć w pozycji leżącej na wznak c. zabezpieczyć chora przed urazami d. unieruchomić chroą siłą


---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

wstawiłam ale jakiś dziwny format , moze sie komus przyda.

to jest na pewno z lutego 08? a masz odpowiedzi do tego testu?? jeśli któraś z was ma proszę o wrzucenie na forum bede wdzięczna
aandzela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 23:09   #2271
kasiuleeek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Red face Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny !!!
posiadacie jakies projekty na ciało ? Konkretnie chodzi mi o celulit ....
Byłabym dostojnie wdzięczna....
kasiuleeek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 23:17   #2272
aandzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej.podaj maila to prześle ci to co mam o cellulicie. nie mam chyba całego projektu, ale jakieś przykładowe opisane zabiegi, może ci to wystarczy
aandzela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 08:18   #2273
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

to już jutro....
ale szybko zleciało..
A na tych kartach egzaminacyjnych podajemy tylko swój pesel i ten kod zawodu czy coś jeszcze?
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 08:52   #2274
magdaj24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 22
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Kurcze ja tez czuje ze beda stopy !!! stresuje sie okropnie juz bym chciala zeby byl czwartek i wiedziala jak mi poszlo
magdaj24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 09:01   #2275
Eve21
Zadomowienie
 
Avatar Eve21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 524
GG do Eve21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

A ja CZuje ze bedzie zabieg na cialo , kazda czuje chyba to co by chciala najlepiej powtorzyc wszystko, ale mam stresa.... br....
__________________
My passion - blog
Moje kosmetyczne blogowanie


"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko..."
Eve21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 09:14   #2276
kasiuleeek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aandzela Pokaż wiadomość
hej.podaj maila to prześle ci to co mam o cellulicie. nie mam chyba całego projektu, ale jakieś przykładowe opisane zabiegi, może ci to wystarczy


Moj mail kasiulka45@o2.pl Dziękiii !!!! ***
kasiuleeek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 09:30   #2277
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny jak możecie to napiszcie mi jak się sterylizuje przedmioty zakażone krwią a jak nie zakażone np pilniki itd
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 09:43   #2278
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak możecie to napiszcie mi jak się sterylizuje przedmioty zakażone krwią a jak nie zakażone np pilniki itd
Przedmioty bez kontaktu z krwią zdezynfekowane,umyte i osuszone,przy kontakcie z krwią muszą byc zdezynfekowane,umyte osuszone i wyserylizowane(autoklaw,s terylizator kulkowy),generalnie co do pilników to powinno sie je po zabiegu wyrzucac tak w gabinecie,ale my w szkole też je dawałysmy do sterylizatora UV,ale takiego pilnika używała tylko jedna osoba,swój osobisty..
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 09:48   #2279
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aandzela Pokaż wiadomość
też zdaję 21-23..i załamałam się jak czytam wasze wypowiedzi.. ja w szkole wielu rzeczy nie miałam.... ( jutro ostatni dzień na powtorki..
Uwierz mi że nie jesteś sama...

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Przedmioty bez kontaktu z krwią zdezynfekowane,umyte i osuszone,przy kontakcie z krwią muszą byc zdezynfekowane,umyte osuszone i wyserylizowane(autoklaw,s terylizator kulkowy),generalnie co do pilników to powinno sie je po zabiegu wyrzucac tak w gabinecie,ale my w szkole też je dawałysmy do sterylizatora UV,ale takiego pilnika używała tylko jedna osoba,swój osobisty..
Zazdroszczę wiedzy ogólnej )
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 09:54   #2280
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Przedmioty bez kontaktu z krwią zdezynfekowane,umyte i osuszone,przy kontakcie z krwią muszą byc zdezynfekowane,umyte osuszone i wyserylizowane(autoklaw,s terylizator kulkowy),generalnie co do pilników to powinno sie je po zabiegu wyrzucac tak w gabinecie,ale my w szkole też je dawałysmy do sterylizatora UV,ale takiego pilnika używała tylko jedna osoba,swój osobisty..
Basiu dziękuję bardzo za odpowiedź. Też tak myślałam ale już wszystko miesza mi się w głowie
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.