Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-11, 22:00   #1831
MsTseTse
Zadomowienie
 
Avatar MsTseTse
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Południe :)
Wiadomości: 1 355
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Na dziurki w twarzy, rozszerzone pory itp. najlepsze są peelingi chemiczne, czyli kwasami. Złuszczają skóre i pojawia się nowa, gładka, zupełnie bez żadnych porów i innych defektów. Tylko trzeba się tego nauczyć, dużo czytać, mieć odpowiednie składniki, proporcje, kremy przed, kremy po, przygotować skóre no i takie inne sprawy, ale opłaca się : )
a jakie kwasy polecasz? AHA?
__________________


MsTseTse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 22:52   #1832
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Złuszczają skóre i pojawia się nowa, gładka, zupełnie bez żadnych porów i innych defektów.
ohohohoho
Chciałabym !
Ale jak ktoś ma skórę normalną, zdrową i z tylko drobnymi zaskórniczkami na nosie to rzeczywiście może uzyskać taki efekt.
Ja mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że moje pory wielkości kraterów są po tej zimie o jakąś 1/3 mniejsze. Zrobiłam dwa razy kwas migdałowy 20%, około 10-15 salipegów w stężeniu 15-30% i na koniec 3 razy lha 5% i szczerze powiedziawszy to on dał najlepsze efekty.
Poza tym dzięki kwasom już nie mam skóry jak słoń, ma ładniejszy kolor, mniej się przetłusza i widać że to w ogóle jest żywa tkanka a nie jakieś "niewiadomoco" jak parę lat temu.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 08:00   #1833
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez ANOLSZA Pokaż wiadomość
Jasne ze nie... na razie bez sensu chyba, poczekam az na prawdę się zestarzeję.
Dziewczyny a powiedzcie mi jak dbacie o czystość swoich syrenek? .

Gąbeczkę się dezynfekuje wkładając ją na 30 sekund do mikrofalówki Wszystkie bakterie giną. Tak można też dezynfekować wszystkie przybory higieniczne, łącznie ze szczoteczką do zębów.


Kusicie tym olejkiem rycynowym na noc, chyba się skuszę...
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 12:32   #1834
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Gąbeczkę się dezynfekuje wkładając ją na 30 sekund do mikrofalówki Wszystkie bakterie giną. Tak można też dezynfekować wszystkie przybory higieniczne, łącznie ze szczoteczką do zębów.


Kusicie tym olejkiem rycynowym na noc, chyba się skuszę...
oooo! nie wpadłabym na to!
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 13:41   #1835
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez MsTseTse Pokaż wiadomość
a jakie kwasy polecasz? AHA?
Polecam kwasy BHA -np. salicylowy. Jest polecany do cery tłustej, trądzikowej, właśnie z roszerzonymi porami. Złuszcza dużo głębiej naskórek aniżeli kwas np. migdałowy. Zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Niestety nie rozpuszcza się w wodzie i nie ma się kontroli nad pH roztworu. Można rozpuścić w alkoholu, wtedy działanie jest jeszcze spotęgowane, ale mogą wystąpić podrażnienia. U mnie, na szczęscie nic się nie działo. Można rozpuścić też w PEG-u, dostępny na naturalis.pl, wtedy jest łagodniejszy, praktycznie bez łuszczenia skóry, ale dobrze oczyszcza pory, choć nie próbowałam.

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
ohohohoho
Chciałabym !
Ale jak ktoś ma skórę normalną, zdrową i z tylko drobnymi zaskórniczkami na nosie to rzeczywiście może uzyskać taki efekt.
Ja mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że moje pory wielkości kraterów są po tej zimie o jakąś 1/3 mniejsze. Zrobiłam dwa razy kwas migdałowy 20%, około 10-15 salipegów w stężeniu 15-30% i na koniec 3 razy lha 5% i szczerze powiedziawszy to on dał najlepsze efekty.
Poza tym dzięki kwasom już nie mam skóry jak słoń, ma ładniejszy kolor, mniej się przetłusza i widać że to w ogóle jest żywa tkanka a nie jakieś "niewiadomoco" jak parę lat temu.
Też miałam podobną skóre ; / Robię peelingie regularnie (kwasem salicylowym), jest już dużo lepiej. Na początku było widać za każdym razem ładną, nową skóre, ale znów robiła się z tymi porami. Ale już jest coraz lepiej. Teraz "brzydką" mam tylko strefę T, ale i tak jest coraz lepiej i lepiej... Szkoda, że lato idzie... Zdecydowanie wolę zimę. Albo jesień. Teraz planuję zakup kwasu migdałowego i zrobię sobie tonik.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 14:04   #1836
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Gąbeczkę się dezynfekuje wkładając ją na 30 sekund do mikrofalówki Wszystkie bakterie giną. Tak można też dezynfekować wszystkie przybory higieniczne, łącznie ze szczoteczką do zębów.
sprytne
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 14:09   #1837
MsTseTse
Zadomowienie
 
Avatar MsTseTse
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Południe :)
Wiadomości: 1 355
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
ohohohoho
Chciałabym !
Ale jak ktoś ma skórę normalną, zdrową i z tylko drobnymi zaskórniczkami na nosie to rzeczywiście może uzyskać taki efekt.
Ja mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że moje pory wielkości kraterów są po tej zimie o jakąś 1/3 mniejsze. Zrobiłam dwa razy kwas migdałowy 20%, około 10-15 salipegów w stężeniu 15-30% i na koniec 3 razy lha 5% i szczerze powiedziawszy to on dał najlepsze efekty.
Poza tym dzięki kwasom już nie mam skóry jak słoń, ma ładniejszy kolor, mniej się przetłusza i widać że to w ogóle jest żywa tkanka a nie jakieś "niewiadomoco" jak parę lat temu.
Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Polecam kwasy BHA -np. salicylowy. Jest polecany do cery tłustej, trądzikowej, właśnie z roszerzonymi porami. Złuszcza dużo głębiej naskórek aniżeli kwas np. migdałowy. Zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Niestety nie rozpuszcza się w wodzie i nie ma się kontroli nad pH roztworu. Można rozpuścić w alkoholu, wtedy działanie jest jeszcze spotęgowane, ale mogą wystąpić podrażnienia. U mnie, na szczęscie nic się nie działo. Można rozpuścić też w PEG-u, dostępny na naturalis.pl, wtedy jest łagodniejszy, praktycznie bez łuszczenia skóry, ale dobrze oczyszcza pory, choć nie próbowałam.



Też miałam podobną skóre ; / Robię peelingie regularnie (kwasem salicylowym), jest już dużo lepiej. Na początku było widać za każdym razem ładną, nową skóre, ale znów robiła się z tymi porami. Ale już jest coraz lepiej. Teraz "brzydką" mam tylko strefę T, ale i tak jest coraz lepiej i lepiej... Szkoda, że lato idzie... Zdecydowanie wolę zimę. Albo jesień. Teraz planuję zakup kwasu migdałowego i zrobię sobie tonik.
Dziewczynki ja mam cerę mieszaną, naczynkową.
Ale w strefie T nie jest bardzo tłusta... odrobinę.
Czy te kwasy są odpowiednie do takiej cery?
__________________


MsTseTse jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 14:52   #1838
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Wydawało mi się ze jest taki wątek z mazidłowymi przepisami, ale nie potrafię go znaleźć... mozecie mi podlinkowac ten wątek, o ile jest wgl taki?

Przepraszam, ze pytam tu, ale nie mam gdzie indziej
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 17:00   #1839
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Polecam kwasy BHA -np. salicylowy. Jest polecany do cery tłustej, trądzikowej, właśnie z roszerzonymi porami. Złuszcza dużo głębiej naskórek aniżeli kwas np. migdałowy. Zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Niestety nie rozpuszcza się w wodzie i nie ma się kontroli nad pH roztworu. Można rozpuścić w alkoholu, wtedy działanie jest jeszcze spotęgowane, ale mogą wystąpić podrażnienia. U mnie, na szczęscie nic się nie działo. Można rozpuścić też w PEG-u, dostępny na naturalis.pl, wtedy jest łagodniejszy, praktycznie bez łuszczenia skóry, ale dobrze oczyszcza pory, choć nie próbowałam.

salicylowy kwas jest może w aspirynie ?
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 18:49   #1840
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez MsTseTse Pokaż wiadomość
Dziewczynki ja mam cerę mieszaną, naczynkową.
Ale w strefie T nie jest bardzo tłusta... odrobinę.
Czy te kwasy są odpowiednie do takiej cery?
Nie znam się na skórze naczynkowej, ale z tego co wiem, to tylko BHA nadają się do skóry naczynkowej, no i PHA. AHA je podrażnia. Czyli salicylowy może być. Możesz sobie zrobić np. tonik, nie będzie podrażniał jak peeling, a na pewno zadziała. I obowiązkowo trzeba stosować fotostabilne filtry : ))

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
salicylowy kwas jest może w aspirynie ?
Aspiryna, to głownie kwas acetylosalicylowy, czyli pochodna salicylowego. Również działa dobrze na tłustą skóre i robi się maseczki z niej lub tonik. : )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 19:02   #1841
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

właśnie dziś zrobiłam tonik a kwas salicylowy w czym jest ? czy mozna go dostac tylko na mazidłach ?
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 19:11   #1842
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

dziewczyny które stosują kwasy - czy wy je same sobie przyrządzacie i kładziecie na buźkę ? Nie boicie się, że może wam się coś pofartać i spalicie sobie buźke? Nie macie żadnych obaw ? Na takie zabiegi to chyba bardziej do doświadczonej kosmetyczki...
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 19:41   #1843
ANOLSZA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 64
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Gąbeczkę się dezynfekuje wkładając ją na 30 sekund do mikrofalówki Wszystkie bakterie giną. Tak można też dezynfekować wszystkie przybory higieniczne, łącznie ze szczoteczką do zębów.
Mikrofalówka... o tym nie pomyślałam. Niedtety tak owej nie posiadam... więc dalej będę obstawać czy praniu z recznikami na 90stopni
__________________
"nie wiedzieć to żyć w zagrożeniu..."
J L. W
ANOLSZA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 19:42   #1844
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Tak, kwas salicylwoy, można dostać na mazidłach, a także na BU i innych tego typu stronach.

Nie boję się. Do kosmetyczki w życiu bym na takie coś nie poszła, nie mam do nich zaufania. To zwykłe kosmetyczki, nie panie kosmetolog, nie mają zwykle bladego pojęcia o biochemii. W tych kwasach są jakieś nieznane dodatki, nieznane pH, nieznane rzeczy nakładają przed i po zabiegu. A o filtrach nie pamiętają. Bo może nawet nie wiedzą?! W domu, wiem, co kładę, wiem jakie stężenie... Po prostu, trzeba się dużo naczytać, a raczej nauczyć, przygotować skóre ..no i mieć do siebie zaufanie : ))
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 19:50   #1845
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Tak, kwas salicylwoy, można dostać na mazidłach, a także na BU i innych tego typu stronach.

Nie boję się. Do kosmetyczki w życiu bym na takie coś nie poszła, nie mam do nich zaufania. To zwykłe kosmetyczki, nie panie kosmetolog, nie mają zwykle bladego pojęcia o biochemii. W tych kwasach są jakieś nieznane dodatki, nieznane pH, nieznane rzeczy nakładają przed i po zabiegu. A o filtrach nie pamiętają. Bo może nawet nie wiedzą?! W domu, wiem, co kładę, wiem jakie stężenie... Po prostu, trzeba się dużo naczytać, a raczej nauczyć, przygotować skóre ..no i mieć do siebie zaufanie : ))
n o właśnie ale mam nadzieje, że kobitki które stosują kwasy w zaciszu domowym dogłębnie wczytują się w temat a nie stosują bo przeczytały gdzieś tam że będą mieć super cere... i tak mnie to trochę przeraża
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 20:18   #1846
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
n o właśnie ale mam nadzieje, że kobitki które stosują kwasy w zaciszu domowym dogłębnie wczytują się w temat a nie stosują bo przeczytały gdzieś tam że będą mieć super cere... i tak mnie to trochę przeraża
Ja pamiętam, gdy pierwszy raz w życiu przeczytałam fragment o peelingach kwasowych. A dokładniej był to wątek o kwasie migdałowym. Byłam w niezłym szkou i pełna podziwu. Myślałam, że nigdy czegoś takiego sobie nie zrobię, jak to możliwe etc. No i że mama mi nie pozwoli nawet zamówić sobie przez internet jakiegoś kwasu, jak ja będe wyglądać?!... Ale z czasem, po jakimś roku, było to dla mnie coś, na co długo oczekiwałam, krok w kierunku ładnej cery, bo na wizażu strasznie nakręcałam się na to... na całą biochemię... szczególnie gdy doświadczone wizażaki pisały o codziennej pielęgnacji. Wreszcie mi się udało coś osiągnąć.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 20:45   #1847
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Ja pamiętam, gdy pierwszy raz w życiu przeczytałam fragment o peelingach kwasowych. A dokładniej był to wątek o kwasie migdałowym. Byłam w niezłym szkou i pełna podziwu. Myślałam, że nigdy czegoś takiego sobie nie zrobię, jak to możliwe etc. No i że mama mi nie pozwoli nawet zamówić sobie przez internet jakiegoś kwasu, jak ja będe wyglądać?!... Ale z czasem, po jakimś roku, było to dla mnie coś, na co długo oczekiwałam, krok w kierunku ładnej cery, bo na wizażu strasznie nakręcałam się na to... na całą biochemię... szczególnie gdy doświadczone wizażaki pisały o codziennej pielęgnacji. Wreszcie mi się udało coś osiągnąć.
gratuluje ja póki co zagłębiam się w tajniki biochemii ale na razie jest moim zdaniem za wcześnie na kwasy ( brak wystarczającej wiedzy)
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 21:00   #1848
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ja mialam kwasy kladzone u kosmetyczki ze specjalnymi uprawnieniami ... tylko jedna pani w salonie miala te uprawienia i to wlasnie ona polozyla mi te kwasy ... potem krem odzywczy, filtry, polozyla mi tez cos w rodzaju podkladu ale to do konca nie byl podklad juz nie pamietam co to bylo ... potem poinstruowala mnie co mam robic a czego nie w tym 3 miesiace bez opalania twarzy - w zasadzie powiedziala ze twarzy wogole nie powinnam opalac bo slonce zle dziala na cere itp

wiec ja bym tak odrazu nie skreslala kosmetyczek bo jednak nie kazda z nich jest nieprzeszkolona!!!!!!!!!! !!!
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:07   #1849
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

u mnie dzisiaj 3 dzień/noc rycyna na twarzy-nie wiem czy to od tego,ale buzia mi się wygładziła i oprócz zatuszowania jednego prychola to mogłam śmiało śmigać bez podkładu/bez pudru/całkowite nude-kolor się wyrównał trochę tak jakby.W sumie ostatnio nakładałam tylko tą rycynę,więc ją podejrzewam o takie cuda
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 00:17   #1850
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ja też jestem przeciwko oczernianiu wszystkich kosmetyczek chociaż sama nigdy nie byłam u żadnej . Ale jak taka pierwsza lepsza wizażanka może znaleźć wszystkie informacje o kwasach w sieci to dla kosmetyczki też nie powinien to być problem.
Jak ktoś ma małe problemy ze skórą i boi się sam stosować kwasy to ja takiej osobie nawet bym poleciła wizytę u kosmetyczki zamiast domowych eksperymentów. Ja zdecydowałam się na kwasy w domu bo lubię chemię i z resztą nauk przyrodniczych też problemu nie miałam a do tego jakbym miała wydawać po 100zł za zabieg to po tej zimie byłabym o co najmniej 1500zł do tyłu. Za 1500zł to ja mam kosmetyków, kwasów i różnych półproduktów na cały rok i to przypuszczalnie wliczając w to kolorówkę, szampony do włosów i pastę do zębów :P.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 07:54   #1851
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

też Wam zazdroszczę tych kwasów w domu
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 13:48   #1852
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

jak myslicie czy sudocrem moge stosowac na blizny po oparzeniu?
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 13:57   #1853
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

illegale, znasz jakis mocny przepis na kwasy dla cery tlustej z śladami potrądzikowymi albo moze masz jakąś str gdzie byłyby rozne przepisy związane z kwasami? Mam ten tonik z BU 10%, ale za słaby jak dla mnie..
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 14:33   #1854
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
illegale, znasz jakis mocny przepis na kwasy dla cery tlustej z śladami potrądzikowymi albo moze masz jakąś str gdzie byłyby rozne przepisy związane z kwasami? Mam ten tonik z BU 10%, ale za słaby jak dla mnie..
Bój się Boga kobito ! Z kwasami trzeba uważać i dawkować je stopniowo.
Zwykle na stronach z półproduktami nie ma przepisów na peelingi, pewnie żeby nie było zbyt wielu reklamacji i pozwów o odszkodowania na nieodwracalne uszkodzenia skóry :P.
Tylko na naturalisie jest przepis na peeling kwasem salicylowym na glikolu polietylenowym ale to jest akurat dość bezpieczna mieszanka.
Przejrzyj tu na biochemii tematy o kwasach, zdecyduj się na jakiś który twoim zdaniem będzie dobry i zaczynaj od słabych peelingów, bo jak zrobisz za słaby, to na następny tydzień będziesz mogła zrobić trochę mocniejszy i suma sumarum wyjdzie na twoje. Za to jak zrobisz za mocny to będziesz miała kilka/kilkanaście dni gojenia się skóry i możliwe, że przymusową wizytę u lekarza.
Twoim głównym celem jest pozbycie się przebarwień. Stosowanie kwasów w okresie wiosenno-letnim niesie za sobą ryzyko powstawania nowych... Wniosek z tego taki, że do jesieni masz bardzo dużo czasu żeby przeczytać wszystko o kwasach i rozważnie podejść do sprawy .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 14:43   #1855
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

u mnie rycyna wymiotła wszystkie zaskórniki na nosie, kocham ją
teraz zaczynam brać ją na czoło zobaczę co z tego wyjdzie
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 14:49   #1856
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Taki zwykły olejek rycynowy? Najzwyklejszy z apteki? No nie żartujcie Chyba muszę to-to kupić i spróbować, bo wychwalacie niesamowicie
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 15:14   #1857
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Tak, o kwasach może poczytać każdy. Wszystko jest w internecie. Ale z reguły wiem, że kosmetyczki tego nie robią. Nie wiem jak jest gdzie indziej, opieram sie na tych w mojej okolicy i w mieście obok. Po prostu potrafią wykonywać zabiegi, które mają w ofercie. Pewnie są i takie, które się tym pasjonują, pod względem biochemicznym, czyli czytają o kwasach, olejach, ekstraktach, hydrolatach, retonoidach, ale z tego co wiem, to te "przecietną" wiedzą tylko jak się robi oczyszczanie twarzy, usuwa wąsik etc.

Ja się interesuję biochemię, bo po prostu lubię, zawsze lubiłam ekspetymentować. W przyłości zamierzam iść na farmację albo biotechnologię medyczną, ew. kosmetologię/medycynę sądową.

paspartu chciałabym Ci pomóć, ale chyba nie potrafię, ja wiem tylko o peelingach. Czyli do tej pory robiłaś tylko tonik? Może właśnie kwas salicylowy na PEG-u, jest bardzo delikany, a świetnie działa. PEG można dostać na naturalisie. No i warto przeczytać -Domowy peeling kwasem salicylowym. Ja głownie opierałam się na tym wątku.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 15:20   #1858
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Taki zwykły olejek rycynowy? Najzwyklejszy z apteki? No nie żartujcie Chyba muszę to-to kupić i spróbować, bo wychwalacie niesamowicie
taki najzwyklejszy
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:03   #1859
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ja wczoraj przez kilka godzin miałam rycynkę, wykąpałam się nie zmywając jej przed i twarz miałam bardzo wysuszoną Nie wiem dlaczego?
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 17:22   #1860
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Właśnie miałam zapytać jak to jest z ta rycyną, bo ja już dawno natknęłam się na wzmianki o jej działaniu. Chyba szukałam czegoś o oliwce Salicylol (olej rycynowy + 2% kwasu salicylowego) i pisało żeby jej nie używać na twarz, bo olej rycynowy wysusza.
I właśnie nie widmo zapychania ale widmo wysuszenia odciągnęło mnie od stosowania rycyny na twarz ale już mnie prawie przekonałyście i chyba nawet zaryzykuje np najpierw na czoło bo tam nie mam problemu z przesuszeniem.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.