Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-13, 21:30   #1501
Cleverly
Raczkowanie
 
Avatar Cleverly
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 49
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Aha Myślałam, że tylko ja używam jakoś niewydajnie ;D :P
no to czyli wszystko w normie, ja za małe opakowanie płace 8,49 w SuperPharm wie ktoś może gdzie taniej jest troszkę? :P Bo przy jednym pudełku na 2 tygodnie to jakoś ciężkooo to widzę :P ...

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

A co do tej Waszej pokrzywy... to "skosztowałam" trochę od babci... i stwierdziłam, że już chyba wole nie mieć paznokci niż to pić =[
Cleverly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 07:30   #1502
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Wy tu o jakiś balsamach na paznokcie mówicie,które można zakupić w sklpeach, a jakieś sposoby babuni jak w tytule?
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 08:18   #1503
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Moje pazury ostatnio mają jakis kryzys.
pomimo tego ze robię im kurację Rimmelem, łądnie urosły ale wszystkie ie pozachaczały z boku co im sie nie zdarza...
Teraz sciałam na totalnie krótko, Rimmeluję i nawilzam skórki witminą A
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 08:59   #1504
Zaczepka
Raczkowanie
 
Avatar Zaczepka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez mijjenka Pokaż wiadomość
Wy tu o jakiś balsamach na paznokcie mówicie,które można zakupić w sklpeach, a jakieś sposoby babuni jak w tytule?
Nasze babunie używają już maści np tej z witaminą A
Oliwa, picie pokrzywy o tym tez piszemy :
Zaczepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 09:05   #1505
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Witaminka rozumiem,picie herbatek też, ale jakieś sklepowe specyfiki ?
Nie ten wątek

Dziewczyny, a co z tym masłem?Jedzenie masła pomaga wybielić pazurki,ale końcówki czy płytkę? I trzeba masełko jeść, a może są jakieś mieszaniny?
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 11:11   #1506
convallaria
Raczkowanie
 
Avatar convallaria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 224
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Cleverly Pokaż wiadomość
Aha Myślałam, że tylko ja używam jakoś niewydajnie ;D :P
no to czyli wszystko w normie, ja za małe opakowanie płace 8,49 w SuperPharm wie ktoś może gdzie taniej jest troszkę? :P Bo przy jednym pudełku na 2 tygodnie to jakoś ciężkooo to widzę :P ...

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

A co do tej Waszej pokrzywy... to "skosztowałam" trochę od babci... i stwierdziłam, że już chyba wole nie mieć paznokci niż to pić =[
Tak, zdecydowanie tańsze jest zamawianie na ☠☠☠☠☠☠☠ - opisałam to poniżej w poście nr 1454 Polecam ten sposób Duże opakowanie (15ml - czyli 3 razy więcej niż małe!) - 7,77 zł
__________________

convallaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 11:20   #1507
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez mijjenka Pokaż wiadomość
Witaminka rozumiem,picie herbatek też, ale jakieś sklepowe specyfiki ?
Nie ten wątek

Dziewczyny, a co z tym masłem?Jedzenie masła pomaga wybielić pazurki,ale końcówki czy płytkę? I trzeba masełko jeść, a może są jakieś mieszaniny?
No, ale przeczytaj sobie skład owego balsamu i zobaczysz, że tam są naturalne składniki, których można używać solo. A po co skoro mamy to cudo?
Zresztą nasze babcie nie miały także szkolanych pilniczków, witaminek z apteki, a być może wiele tych przepisów powstało później. Przecież wątek może być elastyczny nie? Nie ma sensu przecież tworzenia kolejnego, gdzie będą sposoby pielęgnacji niebabcine. Skoro nikomu nie przeszkadza mówienie o odżywkach z apteki/drogerii tutaj.

Masło???? Nigdy o tym nie słyszałam i osobiście nie próbowałabym jeść masła w zbyt dużej ilości.
Na wybielenie najlepiej działa moczenie w podgrzanej oliwie z cytrynką. Mi po HS też się wybieliły.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez convallaria Pokaż wiadomość
Tak, zdecydowanie tańsze jest zamawianie na ☠☠☠☠☠☠☠ - opisałam to poniżej w poście nr 1454 Polecam ten sposób Duże opakowanie (15ml - czyli 3 razy więcej niż małe!) - 7,77 zł
Dobrze, że tu jesteście, bo ja dotąd kupowałam małe za 8,5! Już tego błędu nie powtórzę.

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Cleverly Pokaż wiadomość
A co do tej Waszej pokrzywy... to "skosztowałam" trochę od babci... i stwierdziłam, że już chyba wole nie mieć paznokci niż to pić =[
A mi zasmakowała piję po 2 torebki w jednym kubeczku na ciepło, bez niczego i pycha.
Ale możesz np. dodać sobie torebkę herbaty malinowej lub jakiejś owocowej, posłodzić, dodać miodu i powinnien smak się zmienić.
Są jeszcze herbatki z mieszanką takich ziółek, lepsze smakowo, ale często zawierają aromaty, wiec trzeba jakąś dobrą znaleźć.

Ja przez pewien czas piłam czarnuszkę siewną i uwierz, ze pokrzywa to przy tym czekolada.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."

Edytowane przez Antii89
Czas edycji: 2009-11-14 o 11:22
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 15:01   #1508
Cleverly
Raczkowanie
 
Avatar Cleverly
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 49
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Heh... To z HS to faktycznie błąd nie do powtórzenia... ja też 8,5 za małe a tu 7,77 duże.. Zaraz sprawdze jeszcze koszt przesyłki... bo nie wiadomo czy to się będzie opłacało.. =P

...

Edit: Sprawdziałam już ale to ☠☠☠☠☠☠☠ bo strona aptek "Dbam O Zdrowie", których w moim mieście jest... MASA - na każdej ulicy, w centrum handlowym wszędzie, więc mam nadzieję, że tam dostane w tej - lub podobnej cenie jak na stronie.
Dzięki za infoo
Cleverly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:12   #1509
convallaria
Raczkowanie
 
Avatar convallaria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 224
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Cleverly Pokaż wiadomość
Heh... To z HS to faktycznie błąd nie do powtórzenia... ja też 8,5 za małe a tu 7,77 duże.. Zaraz sprawdze jeszcze koszt przesyłki... bo nie wiadomo czy to się będzie opłacało.. =P

...

Edit: Sprawdziałam już ale to ☠☠☠☠☠☠☠ bo strona aptek "Dbam O Zdrowie", których w moim mieście jest... MASA - na każdej ulicy, w centrum handlowym wszędzie, więc mam nadzieję, że tam dostane w tej - lub podobnej cenie jak na stronie.
Dzięki za infoo
Od razu mówię, że nie ma kosztu przesyłki - właśnie to jest wyjątkowe w tej opcji - tylko odbiera siew wybranej przez siebei aptece, czyli jeżeli u Ciebie jest ich mnóstw0, to nie ma problemu, wybierasz tę najbliższą

Co do drugiej kwestii - to jako stała klienta, od wielu miesięcy apteki internetowej ☠☠☠☠☠☠☠ - muszę podkreślić, że po pierwsze wielu kosmetyków dostępnych w aptece internetowej nie ma w aptece na miejscu (mimo że zamówienie internetowe odbiera się w tej samej aptece..) a po drugie różnice w cenie są zdecydowane i niemal zawsze (na korzyść internetowej oczywiście). Zamawiam regularnie od wielu miesięcy seboradin balsam i szampon fitomedu, więc to najprostsze przykłady. Można to sobie też sprawdzić np. na belissie.

Oczywiście to nie oznacza, że akurat w tej konkretnej koło Ciebie HS będzie dostępne, ale gwarantuje, że na pewno nie w tej cenie

Zresztą daj nam znać jak już to sprawdzisz
__________________

convallaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:17   #1510
Cleverly
Raczkowanie
 
Avatar Cleverly
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 49
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Jasne, przejdę sie jutro Nie ma kosztu przesyłki? Hmmm to ciekawie, bo bałam się że zamówie za 7 zł a doliczą mi 15 za przesyłkę ... Bo tak się czasem zdarza.
To musze wymyślić co jeszcze kupić za to 8,50 żeby do 20zł dojechać bo to minimalna kwota na zamówienie.
Coś się wybierze, mama chciała skrzypowitę to może jej powiem, że zamówie przez neta bo taniej. Z resztą coś się wybierze. Dobrze wiedzieć, że jest taka opcja.

Edytowane przez Cleverly
Czas edycji: 2009-11-15 o 18:19
Cleverly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:43   #1511
Perelka108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z małego pokoju.
Wiadomości: 1
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Przyda się szczególnie do moich paznokci
Perelka108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-16, 09:36   #1512
patulllka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
szklane pilniczki

szklane pilniczki duże i ładne są w art nails studio (wola park i carrefour reduta) w warszawie kosztuja 15zł
patulllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 14:51   #1513
Cleverly
Raczkowanie
 
Avatar Cleverly
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 49
Wink Dot.: szklane pilniczki


Cytat:
Napisane przez patulllka Pokaż wiadomość
szklane pilniczki duże i ładne są w art nails studio (wola park i carrefour reduta) w warszawie kosztuja 15zł
W poznańskich Rossmanach 9,99
Cleverly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 08:34   #1514
Zaczepka
Raczkowanie
 
Avatar Zaczepka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Mówicie, że ta pokrzywa taka dobra?? może i ja spróbuje...
Zaczepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 14:46   #1515
Cleverly
Raczkowanie
 
Avatar Cleverly
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 49
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Smacznego :P
Cleverly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 15:00   #1516
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Jakiś czas temu pisałam trochę w tym wątku, ale potem niestety zaniedbałam paznokcie... Teraz znowu chcę o nie powalczyć, bo za 2 miesiące studniówka

Na razie walczę z gmeraniem w skórkach, bo jednak to przez to najbardziej cierpią paznokcie. Mam aparat, więc nie da się obgryźć samej skórki, zawsze paznokciowi też się dostanie, ale koniec z tym
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 15:25   #1517
convallaria
Raczkowanie
 
Avatar convallaria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 224
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu pisałam trochę w tym wątku, ale potem niestety zaniedbałam paznokcie... Teraz znowu chcę o nie powalczyć, bo za 2 miesiące studniówka

Na razie walczę z gmeraniem w skórkach, bo jednak to przez to najbardziej cierpią paznokcie. Mam aparat, więc nie da się obgryźć samej skórki, zawsze paznokciowi też się dostanie, ale koniec z tym
Powodzenia w walce z gryzieniem
2 miesiące to sporo czasu - myślę, że spokojnie wyhodujesz ładne paznokietki
Masz jakieś swoje sprawdzone sposoby?

Cleverly - i jak tam ostatecznie zakup Herba Studio?

Ja kupiłam szklany pilnik za 6 zł. a carrefourze i jestem z niego zadowolona.
__________________


Edytowane przez convallaria
Czas edycji: 2009-11-17 o 15:26
convallaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 15:35   #1518
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Zaczepka Pokaż wiadomość
Mówicie, że ta pokrzywa taka dobra?? może i ja spróbuje...
Mi bardzo smakuje. I mam nadzieję, że pomaga. Próbuj tylko na dobre Ci wyjdzie!
Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu pisałam trochę w tym wątku, ale potem niestety zaniedbałam paznokcie... Teraz znowu chcę o nie powalczyć, bo za 2 miesiące studniówka

Na razie walczę z gmeraniem w skórkach, bo jednak to przez to najbardziej cierpią paznokcie. Mam aparat, więc nie da się obgryźć samej skórki, zawsze paznokciowi też się dostanie, ale koniec z tym
To trzymam kciuki, żebyś miała śliczne paznokcie... Na pewno dasz radę, 2 miesiące to kupa czasu.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 16:37   #1519
Cleverly
Raczkowanie
 
Avatar Cleverly
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 49
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez convallaria Pokaż wiadomość
Powodzenia w walce z gryzieniem
2 miesiące to sporo czasu - myślę, że spokojnie wyhodujesz ładne paznokietki
Masz jakieś swoje sprawdzone sposoby?

Cleverly - i jak tam ostatecznie zakup Herba Studio?

Ja kupiłam szklany pilnik za 6 zł. a carrefourze i jestem z niego zadowolona.
Mam jeszcze nie całe pół małego słoiczka, więc tak bardzo to mi się nie spieszy. Kosztuje na ☠☠☠☠☠☠☠ 7,48 ale trzeba zamówić za min. 20zł więc musze podpytać Mamm czy czegoś nie potrzebuje bo jak ja sie zaczęłam zastanawiać to stwierdziłam że mogłabym kupić tam duuużo za dużoo.. także kupię tylko HS w najbliższym czasie. Jak zamówie i odbiorę to na 100% napiszę o tym
Dla niezdecydowanych: jeśli wahasz się czy kupić Herba Studio, to leć do sklepu lub przez neta bo naprawdę pomaga! od czasu kiedy nim smaruje żaden z paznokci nie rozwarstwił się dalej, bo prawie każdy był "zaczęty" i kolorek się poprawił, a te które były tylko giętkie ale nie rozdwojone są teraz twardsze - mocniejsze po zakończonej kuracji na pewno wkleję fotkę.. Wy też tak zróbcie! Najlepiej przed i po kuracji jak ktoś ma!


Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu pisałam trochę w tym wątku, ale potem niestety zaniedbałam paznokcie... Teraz znowu chcę o nie powalczyć, bo za 2 miesiące studniówka

Na razie walczę z gmeraniem w skórkach, bo jednak to przez to najbardziej cierpią paznokcie. Mam aparat, więc nie da się obgryźć samej skórki, zawsze paznokciowi też się dostanie, ale koniec z tym
Trzymam za Ciebie kciuki (właściwie siebie też :P ) ! I za Was wszystkie, które walczycie o ładne paznokietki
Mam nadzieję, że na Sylwestra będę miała już dosyć długie i wreszcie będę mogła pomalować jakimś fajnym lakierem

Edytowane przez Cleverly
Czas edycji: 2009-11-17 o 16:40
Cleverly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-17, 21:35   #1520
convallaria
Raczkowanie
 
Avatar convallaria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 224
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Cleverly Pokaż wiadomość
Dla niezdecydowanych: jeśli wahasz się czy kupić Herba Studio, to leć do sklepu lub przez neta bo naprawdę pomaga! od czasu kiedy nim smaruje żaden z paznokci nie rozwarstwił się dalej, bo prawie każdy był "zaczęty" i kolorek się poprawił, a te które były tylko giętkie ale nie rozdwojone są teraz twardsze - mocniejsze po zakończonej kuracji na pewno wkleję fotkę.. Wy też tak zróbcie! Najlepiej przed i po kuracji jak ktoś ma!
Ja mam takie fotki, bo zainspirowana wizażem fotografowałam postępy i nawet wrzucałam je tu na innych forach (o Rimmelu na przykład) Więc i tu dorzucę.
Ja również stosuję Herba Studio i jestem bardzo zadowolona (właśnie napoczęłam drugie, tym razem duże, opakowanie ) - skórki cudnie zadbane, paznokcie odżywione, o pięknym kolorku. jednak oprocz HS stosuję również Nail Rescue Rimmela. Świetnie je utwardza. Dla mnie to doskonały duet. Wrzucam zdjęcia na początku kuracji, ścięte niemal do zera i teraz, po miesiącu i paru dniach stosowania naprzemiennie wymienionych kosmetyków, rzadziej i raczej na początku równocześnie. Czasem bywa też maść z wit. A
Czekam też na Wasze fotki
__________________

convallaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 07:54   #1521
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Prześliczne! Nawet przed kuracją jest czego pozazdrościć.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 17:02   #1522
Zaczepka
Raczkowanie
 
Avatar Zaczepka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

https://wizaz.pl/forum/attachment.php?attachment id=2662192&d=1258493649 też chcę takie, a ten specyfik Rimmela to w formie lakieru czy czegoś co wchłania się?

Ja ostatnio smaruje tylko wit.A i czasamli Lovely. Chyba dopadło mnie przesilenie - lenisko się ze mnie zrobiło okropne, normalnie wstyd się przyznawać

co do pokrzywy to właśnie sobie zaparzyłam - pachnie przyjemnie

Dopisek ;]
Smakuje mi Lubie ziołowe herbatki muszę tylko kupić ekspresową bo w domu znalazłam liście do parzenia i trochę mi przeszkadzają

Edytowane przez Zaczepka
Czas edycji: 2009-11-18 o 17:27
Zaczepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 21:01   #1523
convallaria
Raczkowanie
 
Avatar convallaria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 224
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Zaczepka Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/attachment.php?attachment id=2662192&d=1258493649 też chcę takie, a ten specyfik Rimmela to w formie lakieru czy czegoś co wchłania się?

Ja ostatnio smaruje tylko wit.A i czasamli Lovely. Chyba dopadło mnie przesilenie - lenisko się ze mnie zrobiło okropne, normalnie wstyd się przyznawać

co do pokrzywy to właśnie sobie zaparzyłam - pachnie przyjemnie

Dopisek ;]
Smakuje mi Lubie ziołowe herbatki muszę tylko kupić ekspresową bo w domu znalazłam liście do parzenia i trochę mi przeszkadzają
Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Prześliczne! Nawet przed kuracją jest czego pozazdrościć.
Dziękuję dziewczynki

Jeżeli chodzi o Nail Rescue Rimmela, to jest to odzywka w formie lakieru, nie wchłania się zatem w płytkę. Kuracja polega na nieprzerwanym trzymaniu warstw odzywki przez 2 tygodnie. Scenariusze nakładania tych warstw wyewoluowały wśród wizażanek w różne strony - od trzymania tych samych bez przerwy przez dwa tygodnie, do ścierania i nakładania nowych co dwa-trzy dni. Być może wynika to po częsci z pewnej niejasności anglojęzycznej intrukcji na opakowaniu
Ja osobiście zmieniałam warstwy na nowe, gdy zauważyłam, że stare nieco odprysły.
Rezultatem odżywki są zdecydowanie utwardzone paznokcie. Przetrwały przypadkowe uderzenia, po których wcześniej na pewno straciłabym paznokieć..! nail Rescue zatem działa na zasadzie przenikania substancji w płytkę, która w ciągu dwóch tygodni ją tak utwardza. Czyli można taką kurację czasem powtórzyć - ja zastosowałam ją na tydzień po miesiącu, obecnie pod lakier.
Wada - cena - 18 zł. w Rosmannie to dla mnie sporo za tego typu specyfik, i w porównaniu z innymi.
Ale dokonałam tego wyboru na podstawie kilku wątków na forum paznokci naturalnych.
Ale - więcej info na KWC i w rimmelowym wątku:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-Treatment.htm
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193700

Od siebie dodam, na temat swoich paznokci, że po miesiącu stosowania nail Rescue i herba Studio, nie udało mi się w 100% wyeliminować rozdwajania. Jest oczywiście duuużo mniejsze, ale zdarzają się małe "srzępki".. Ale na to daje sobie i kosmetykom czas..

Aha i jeszcze - pokrzywa mnie kusi, pewnie zacznę jak trochę przewertuję watki
I serum lovely również - gdyby nie to, że w moim osiedlowym rossmanie nie ma szafy lovely... Ale zdrowy rozsądek podpowiada mi, że przy nail rescue i herba studio nie mam już kiedy i gdzie nakładać dodatkowo serum
__________________


Edytowane przez convallaria
Czas edycji: 2009-11-18 o 21:27
convallaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 07:05   #1524
Zaczepka
Raczkowanie
 
Avatar Zaczepka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź


Cytat:
Napisane przez convallaria Pokaż wiadomość

Aha i jeszcze - pokrzywa mnie kusi, pewnie zacznę jak trochę przewertuję watki
I serum lovely również - gdyby nie to, że w moim osiedlowym rossmanie nie ma szafy lovely... Ale zdrowy rozsądek podpowiada mi, że przy nail rescue i herba studio nie mam już kiedy i gdzie nakładać dodatkowo serum
Tylko uważaj pijąc pokrzywę - jest moczopędna więc nie pij jej przed dłuższymi wyjściami ;]
Co do serum to faktycznie możesz już nie mieć gdzie tego kłaść ;P
Dla urozmaicenia raz na jakiś czas pomoczyć ręce w ciepłej oliwie z cytrynką (odżywi to nie tylko paznokcie ale i całe dłonie )
Zaczepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 13:36   #1525
agatita
Raczkowanie
 
Avatar agatita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Witam wszystkie kuracjuszki
ja wlansie zacezlam pare dni temu swoja kuracje. Zmylam wszystko z paznokci i stosuje dwa preparaty (sklepowe, nie babcine): balsam herbal studio (kupiłam o wiele drożej na aukcji, ale przy okazji wzielam balsam do ust, super! o wiele taniej duzy sloiczek rowniez na stronie firmowej herbalstudio.pl, ale nie wiem ile przesylka) i odżywkę keratynową. Balsam staram sie wcierac 2, 3 razy dziennie, a odzywke keratynowa tylko na noc, ale razem ze wspomnianym balsamem. Mam bardzo rozdwajajace sie paznokcie;/ szczegolnie wskazujace i srodkowe, reszta w miare,ale nie zawsze. Mam nadzieje, ze to pomoze, odezwe sie za jakis czas zeby zdac relacje aha, zaczynam rowniez pic pokrzywe, tylko ze bardziej ze wzgledu na wlosy, ale jesli przy okazji ma pomoc paznokciom to super
agatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 13:42   #1526
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Zaczepka Pokaż wiadomość
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź




Tylko uważaj pijąc pokrzywę - jest moczopędna więc nie pij jej przed dłuższymi wyjściami ;]
Co do serum to faktycznie możesz już nie mieć gdzie tego kłaść ;P
Dla urozmaicenia raz na jakiś czas pomoczyć ręce w ciepłej oliwie z cytrynką (odżywi to nie tylko paznokcie ale i całe dłonie )
Szczerze powiedziawszy pokrzywa działa na mnie pod tym względem tak samo jak kawa, czyli tragedii nie ma. A bardzo się tego obawiałam!

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez agatita Pokaż wiadomość
Witam wszystkie kuracjuszki
ja wlansie zacezlam pare dni temu swoja kuracje. Zmylam wszystko z paznokci i stosuje dwa preparaty (sklepowe, nie babcine): balsam herbal studio (kupiłam o wiele drożej na aukcji, ale przy okazji wzielam balsam do ust, super! o wiele taniej duzy sloiczek rowniez na stronie firmowej herbalstudio.pl, ale nie wiem ile przesylka) i odżywkę keratynową. Balsam staram sie wcierac 2, 3 razy dziennie, a odzywke keratynowa tylko na noc, ale razem ze wspomnianym balsamem. Mam bardzo rozdwajajace sie paznokcie;/ szczegolnie wskazujace i srodkowe, reszta w miare,ale nie zawsze. Mam nadzieje, ze to pomoze, odezwe sie za jakis czas zeby zdac relacje aha, zaczynam rowniez pic pokrzywe, tylko ze bardziej ze wzgledu na wlosy, ale jesli przy okazji ma pomoc paznokciom to super
Tutaj dziewczyny piszą, że najtaniej wychodzi zamówić na ☠☠☠☠☠☠☠ i odebrać w wybranej aptece.
A powiedz co to za odżywka kreatynowa?
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 20:48   #1527
agatita
Raczkowanie
 
Avatar agatita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Antii89 http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-twist-off.htm Najpierw polecila mi ja szwagierka, no i potwierdzilo sie na kwc wiec testujemy W aptece zamówiłam, za 48 kapsułek jakieś 12 zł.

Edytowane przez agatita
Czas edycji: 2009-11-19 o 20:52
agatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 11:26   #1528
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

jestem załamana moimi paznokciami
Dzieje sie na nich jakaś masakra. Pomimo uzywania oleju rycynowego, masci z wit A, intensywnej kuracji Rimmelem i według instrucji one się ciągle łamią. Zachaczaja sie bo bokach i musze obciąc i to ostatnio w takim miejscach mi sie łamią z prawie musze obcinac płytkę paznokcia.
Nie wiem juz o co chodzi. Czyżby sie przyzywycziły do odzywki Rimmel??
Przed zdecydowaniem o braniu tabletek chcę jeszcze spróbowac jakies nowe odzywki Firmy Soraya, kosztują 16zł, moze zmiana odzywki tu pomoze...
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 11:32   #1529
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Madziu a próbowałaś balsam Herba Studio?
I zamiast tabletek polecam picie herbatki z pokrzywy i skrzypu, a dodatkowo drożdże.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 11:35   #1530
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Oczywiscie ze uzywałam, nie pomógł mi.
Pokrzywy i skrzypu nie cche pic bo wypłukują witaminę B z organizmu a ja i bez tego mam bardzo często opryszczkę na ustach.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-28 21:23:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.