Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-03, 15:49   #31
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mieszana, skłonnnosci do trądziku małe (pare jakiś syfów się znajdzie ale to pikuś), b. nadwrażliwa na policzkach i alregiczna.

Rano:
Przemywam tonikiem (ost. ziaja aloes)
SVR Xerial 10 na przesusz
Cetaphil DA reszta (łącznie z T)
(powyższe 2 jak mi się spieszy omijam)
Avenka krem spf 50



Wieczorem:
micel (teraz mam dziadostwo jakieś z dermedic brr) Cetaphil lub Physiogel
Cetaphil DA na wszystko
dokładka Xeriala w razie potrzeby/jakąś maść z mocznikiem/inny silny nawilżacz
raz ja jakis czas dermogal a+e
Acne derm przed snem

Ps.: To niedługo się diametralnie zmieni, retinki przyjdą i dopiero będzie przesusz Szukam nawilżenia idealnego, póki co wygrywa BIoderma Atoderm PO, ale nie chce do niej twarzy przyzwyczajać za bardzo.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 15:57   #32
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

co powiesz o avene?

uzywasz na nią kolorówki?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 16:19   #33
Sylweczka91
Raczkowanie
 
Avatar Sylweczka91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 268
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Mieszana, skłonnnosci do trądziku małe (pare jakiś syfów się znajdzie ale to pikuś), b. nadwrażliwa na policzkach i alregiczna.

Rano:
Przemywam tonikiem (ost. ziaja aloes)
SVR Xerial 10 na przesusz
Cetaphil DA reszta (łącznie z T)
(powyższe 2 jak mi się spieszy omijam)
Avenka krem spf 50



Wieczorem:
micel (teraz mam dziadostwo jakieś z dermedic brr) Cetaphil lub Physiogel
Cetaphil DA na wszystko
dokładka Xeriala w razie potrzeby/jakąś maść z mocznikiem/inny silny nawilżacz
raz ja jakis czas dermogal a+e
Acne derm przed snem

Ps.: To niedługo się diametralnie zmieni, retinki przyjdą i dopiero będzie przesusz Szukam nawilżenia idealnego, póki co wygrywa BIoderma Atoderm PO, ale nie chce do niej twarzy przyzwyczajać za bardzo.


Tez mama taka cere...probowalam wielu sposobow na wysuszanie skory ale to nie byla metoda.Teraz gdy zmienilam pielegnacje naprawde jestem zadowolona
Ogolnie myje twarz rozgrzewajacym zelem z nivea,natsepnie jako tonik hydrolat rozmarynowy z biochemii urody jesli to jest rano uzywam ochronnego kremu ziaja z filtrami uv na poczatku sadzilam ze bedzie mnie zapychal ale jest cudownyy..pieknie nawilza
Wieczorem demakijaz albo garnierem albo czyms innym nie przywiazuje do tego uwagii. Znow zel rozgrzewajacy,tonik..i avene triacneal ) tym pielegnuje tylko moja skore i jest o wielel zdrowsza niz wczesniej,nie przesusza sie.
Dodatkowo lykam juz od 4miesiecy bratek on ma pozbyc sie 'syfkow' wygladza cere i jestem zadowolona.N ie wiem czy o to Ci chodzilo..ale mi to pomoglo..
Sylweczka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 16:39   #34
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Rotten lilly powiedz mi używasz codziennie filtrów? nawet jak nie wychodzisz z domu?

Bo ja czasami po prostu wiem,że będę siedzieć w domu i nie wiem czy wtedy nakładać krem z filtrem? czy lepiej tylko nawilżać buzię korzystając z okazji całego dnia w domu

Ja też się boję zapchania co częste przy filtrach mam na razie pharmaceris 50 do cery suchej,wrazliwej problemowej i niby jest okej ale zawsze mogloby być lepiej

Szukałam wczoraj wczegoś łagodniejszego do mojej buzi z kwasem ,co bedzie na bieżąco oczyszczać mi skórę i z tych najbardziej popularnych chyba effaclar duo jest najsłabszy i ma kwasy Pha . no ale on tak srednio mi pasował
co myślicie?

dziewczyny stosowała któraś z was tonik PHA 6 % albo Bha 2 % i jakieś serum rozjasniajace z wit C z biochemii urody?
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 16:59   #35
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Czesc Dziewczyny,

dotad tylko Was namietnie podczytywalam, ale teraz nie jestem w stanie znalezc na forum odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, wiec witam Was serdecznie i mam nadzieje, ze mi pomozecie.

Nie jestem wyjatkiem na tym forum- mam cere mieszana w kierunku tlustej, z rozszerzonymi porami, tendencja do tradziku, zmeczona, a jednoczesnie wrazliwa, wiec ogolnie masakra

Otoz w ostatnich dniach uzywalam na noc Glyco A (jak wiadomo z kwasem glikolowym). Natomiast otrzymalam wreszcie z BU serum lemon eko, ktore w swoim skladzie zawiera kwas salicylowy 2% (no moze to nie jest mega stezenie, ale zawsze). Pamietam, ze jak chodzilam na kwasy do dermatologa i kosmetyczki, to tam bylo jakies zastrzezenie, ze nie nalezy przez nastepne 2 tygodnie stosowac kremow z kwasami aha. I tu pojawia sie moj problem- czy to samo ma zastosowanie do kwasow bha? Czy myslicie, ze moge spokojnie juz stosowac sobie serum czy tez moze powinnam odczekac jakis czas przed jego uzyciem ? Strasznie mnie korci, zeby jzu wyprobowac to serum, ale nie chce sobie jakos zaszkodzic.

Bardzo licze na Wasza pomoc i z gory dziekuje !
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 17:17   #36
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A ja pielęgnacji ustalonej nie mam niestety. Ciągle szukam odpowiedniej.

Cerę mam normalną - ale zdarza się jej przesuszać (mam wtedy uczucie ściągnięcia), a następnie wtórnie przetłuszczać (czasami budzę się rano i mam wrażenie, że bym na niej mogła smażyć). Niestety moją tragedią jest to, że moja cera zapycha się od większości kosmetyków.

Obecnie ją tylko myje mydełkiem jabłkowym (jakieś mydełko z serii eko) i tyle. Walczę obecnie z dwoma wielkimi gulami na brodzie i przy brwiach, już nawet maść ichtiolową kupiłam i cierpię z powodu jej zapachu.

Co do toniku PHA 6% - wart spróbowania. Szczegółów nie podam bo obecnie stoi na półce nieuzywany, jak wszystko co ostatnio kupiłam na BU

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2011-12-03 o 17:35
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 17:59   #37
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Agnishko, zastrzeżenie dotyczy pielęgnacji skóry po peelingach - kosmetyki z kwasami, retinoidami czy substancjami depigmentacyjnymi zaleca się stosować po zakończeniu złuszczania i ustąpieniu podrażnienia. Jeśli używasz tylko Glyco A, możesz spokojnie zacząć testować serum z kwasem salicylowym. Proponuję jednak na początku odstawić Glyco A, żeby móc ocenić działanie serum z BU.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 18:27   #38
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzieki Ci Lorri ! Rzeczywiscie to byly peelingi kwasowe, ale moja watpliwosc wziela sie stad, ze Glyco A tez sie przeciez zluszczam. Dzieki za rade; Glyco odstawie, zeby zobaczyc co tu na mnie dziala, a dzis na noc smaruje sie serum
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 21:14   #39
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
Rzeczywiscie to byly peelingi kwasowe, ale moja watpliwosc wziela sie stad, ze Glyco A tez sie przeciez zluszczam.
Peelingi i kosmetyki z kwasami to dwie różne sprawy. Różnica dotyczy przede wszystkim pH, które decyduje o sile działania kwasu. Złuszczanie po kosmetykach jest o wiele delikatniejsze niż po peelingach.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 21:38   #40
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
co powiesz o avene?

uzywasz na nią kolorówki?
Yhm, Mam starą wersje bez parsola.
Mi pasuje, bieli, bo ma filtry mineralne, świece się po niej jak latarnia (mam to w... szczerze :brzydal) jak stosuje 4 'pompki' (ok 1 ml) to nawet nie mam smalcu na twarzy. Póki co nic mnie nie zapchało, ale mnie nic praktycznie nie zapycha.

Tak nawet jak nie wychodze to się filtruje
UVA przenika, nie opalisz się (UVB), co wcale nie oznacza że promieniowania nie ma.


@ Sylweczka albo nie ogarniam, albo nie widze tam żadnego nawilżacza, Triacneal przy retinoidach to ja sobie odpuszcze.
__________________
Wymianka

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2011-12-03 o 21:48
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 14:23   #41
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mam skórę mieszaną, strefa T problematyczna i odwodniona.
Po umyciu twarzy mam mocno spiętą skórę a używam lekkich olejków myjących.
Od dłuższego czasu szukam dobrego kremu nawilżającego na dzień, nie zapychającego, ale nic nie mogę znaleźć..
Co myślicie o tym kremie

Officina, Skin in the city, Creme absolute
Skład: Aqua, Centaurea Cyanus Flower Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Biosaccharide Gum-1, Vaccinum Myrtillus Extract, Vitis Vinifera Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Acer Saccharinum Extract, Saccharidum Officinarum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Algae Extract, Sodium Hyaluronate, Retinyl Palmitate, Creatine, Helianthus Annuus Seed Oil, Disodium EDTA, Methylisothiazolinone, Potassium Sorbate, Citrus Aurantium Amara Leaf Oil, Citrus Aurantium Amara Peel Oil, Citrus Aurantium Amara Flower Oil, Aniba Rosaeodora Wood Oil, Linalool, Geraniol, Limonene.
albo Dr Haushka krem z pigwy
Skład: Aqua, Prunus Armeniaca, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Alcohol, Daucus Carota, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Althaea Officinalis, Buxus Chinensis, Cera Flava, Lecithin, Bentonite, Hamamelis Virginiana, Parfum, Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Xanthan Gum.

tylko tutaj jest gliceryna i masło shea a w tym z Officina Caprylic/Capric Triglyceride i Myristyl Myristate sama nie wiem czy próbować...

Obecnie używam kremu z Haushki różany lekki, ale za mało nawilża bardziej natłuszcza :/ + nie zapycha, ale muszę nałożyć sporą warstwe żeby poczuć nawilżenie...
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`

Edytowane przez Arrasando
Czas edycji: 2011-12-04 o 14:31
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-04, 15:18   #42
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Mam skórę mieszaną, strefa T problematyczna i odwodniona.
Po umyciu twarzy mam mocno spiętą skórę a używam lekkich olejków myjących.
Od dłuższego czasu szukam dobrego kremu nawilżającego na dzień, nie zapychającego, ale nic nie mogę znaleźć..
Co myślicie o tym kremie

Officina, Skin in the city, Creme absolute
Skład: Aqua, Centaurea Cyanus Flower Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Biosaccharide Gum-1, Vaccinum Myrtillus Extract, Vitis Vinifera Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Acer Saccharinum Extract, Saccharidum Officinarum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Algae Extract, Sodium Hyaluronate, Retinyl Palmitate, Creatine, Helianthus Annuus Seed Oil, Disodium EDTA, Methylisothiazolinone, Potassium Sorbate, Citrus Aurantium Amara Leaf Oil, Citrus Aurantium Amara Peel Oil, Citrus Aurantium Amara Flower Oil, Aniba Rosaeodora Wood Oil, Linalool, Geraniol, Limonene.
albo Dr Haushka krem z pigwy
Skład: Aqua, Prunus Armeniaca, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Alcohol, Daucus Carota, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Althaea Officinalis, Buxus Chinensis, Cera Flava, Lecithin, Bentonite, Hamamelis Virginiana, Parfum, Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Xanthan Gum.

tylko tutaj jest gliceryna i masło shea a w tym z Officina Caprylic/Capric Triglyceride i Myristyl Myristate sama nie wiem czy próbować...

Obecnie używam kremu z Haushki różany lekki, ale za mało nawilża bardziej natłuszcza :/ + nie zapycha, ale muszę nałożyć sporą warstwe żeby poczuć nawilżenie...
Mnie osobiście Caprylic/Capric Triglyceride zapycha strasznie i tego składnika muszę unikać jak ognia. Masło shea też zapycha i jest dość treściwe, nie wiem jak w tym produkcie. Żadnego z nich nie stosowałam
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 17:03   #43
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Limone a bedziesz używać tych produktow z BU?
bo ja szukam serum z wit c i tego toniku PHA i może toniku z bha 2%
a czekanie 3 tyg na paczkę mnie dobija
bo jak nie to możemy się jakoś wymienić albo coś..
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 17:40   #44
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Star90 Pokaż wiadomość
Limone a bedziesz używać tych produktow z BU?
bo ja szukam serum z wit c i tego toniku PHA i może toniku z bha 2%
a czekanie 3 tyg na paczkę mnie dobija
bo jak nie to możemy się jakoś wymienić albo coś..
Ja mam z tego tylko tonik PHA i planuje do niego wrócić.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 17:46   #45
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ach no oki, to muszę zamówić
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 19:31   #46
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja uzywam z gala ale te rybki na twrz a+e

a tak wogóle to moge dołaczyc ?
Cześć!
mogłabym dołączyc sie do wątku?

Od lat mecze się z trądzikiem zaskórnikowo - gródkowym
Jakiś czas temu zakończyłam terapię Izotrexinem w żelu - myślałam, że mój problem sie rozwiązał, zaskórniki poznikały.. jednak myliłam się po odstawieniu leku, wszystkie jakby odrastają - dokładnie w tych samych miejscach gdzie były

Jestem zrozpaczona - jak zreszta iekszość dziewczyn, które mają takie same problemy..

Mnie te rybki ,,samodzielnie" nakładane strasznie pozapychały, ale dodaję je namiętnie do maseczek i sprawdzają się swietnie
poza tym stosuje je, jako jakby ,,kompres regenerujacy"? pod oczy gdy mam tam bardzo przesuszona skórę... sprawdzają się świetnie..

czasami nakładam je na brwi i rzęsy - dziwne zastosowanie, ale może trochę je zregenerują?
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 20:16   #47
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Star90 Pokaż wiadomość
Rotten lilly powiedz mi używasz codziennie filtrów? nawet jak nie wychodzisz z domu?

Szukałam wczoraj wczegoś łagodniejszego do mojej buzi z kwasem ,co bedzie na bieżąco oczyszczać mi skórę i z tych najbardziej popularnych chyba effaclar duo jest najsłabszy i ma kwasy Pha . no ale on tak srednio mi pasował
co myślicie?

dziewczyny stosowała któraś z was tonik PHA 6 % albo Bha 2 % i jakieś serum rozjasniajace z wit C z biochemii urody?
Ja nie używam filtrów jak nie wychodzę z domu, nie dajmy się zwariować

Jeśli chodzi o złuszczanie to lepiej zamiast środka myjącego zafundować sobie jednak ten tonik. Ja używałam 2% BHA, fajny witaminka C też u mnie super się sprawdzała.

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny,

dotad tylko Was namietnie podczytywalam, ale teraz nie jestem w stanie znalezc na forum odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, wiec witam Was serdecznie i mam nadzieje, ze mi pomozecie.

Nie jestem wyjatkiem na tym forum- mam cere mieszana w kierunku tlustej, z rozszerzonymi porami, tendencja do tradziku, zmeczona, a jednoczesnie wrazliwa, wiec ogolnie masakra

Otoz w ostatnich dniach uzywalam na noc Glyco A (jak wiadomo z kwasem glikolowym). Natomiast otrzymalam wreszcie z BU serum lemon eko, ktore w swoim skladzie zawiera kwas salicylowy 2% (no moze to nie jest mega stezenie, ale zawsze). Pamietam, ze jak chodzilam na kwasy do dermatologa i kosmetyczki, to tam bylo jakies zastrzezenie, ze nie nalezy przez nastepne 2 tygodnie stosowac kremow z kwasami aha. I tu pojawia sie moj problem- czy to samo ma zastosowanie do kwasow bha? Czy myslicie, ze moge spokojnie juz stosowac sobie serum czy tez moze powinnam odczekac jakis czas przed jego uzyciem ? Strasznie mnie korci, zeby jzu wyprobowac to serum, ale nie chce sobie jakos zaszkodzic.

Bardzo licze na Wasza pomoc i z gory dziekuje !
Już mnie Lorri ubiegła jeszcze tylko od siebie dodam, że jak poczujesz że cię za mocno wysusza to można stosować wymiennie.

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Mam skórę mieszaną, strefa T problematyczna i odwodniona.
Po umyciu twarzy mam mocno spiętą skórę a używam lekkich olejków myjących.
Od dłuższego czasu szukam dobrego kremu nawilżającego na dzień, nie zapychającego, ale nic nie mogę znaleźć..
Co myślicie o tym kremie

Officina, Skin in the city, Creme absolute
Skład: Aqua, Centaurea Cyanus Flower Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Biosaccharide Gum-1, Vaccinum Myrtillus Extract, Vitis Vinifera Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Acer Saccharinum Extract, Saccharidum Officinarum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Algae Extract, Sodium Hyaluronate, Retinyl Palmitate, Creatine, Helianthus Annuus Seed Oil, Disodium EDTA, Methylisothiazolinone, Potassium Sorbate, Citrus Aurantium Amara Leaf Oil, Citrus Aurantium Amara Peel Oil, Citrus Aurantium Amara Flower Oil, Aniba Rosaeodora Wood Oil, Linalool, Geraniol, Limonene.
albo Dr Haushka krem z pigwy
Skład: Aqua, Prunus Armeniaca, Anthyllis Vulneraria, Pyrus Cydonia, Alcohol, Daucus Carota, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima, Althaea Officinalis, Buxus Chinensis, Cera Flava, Lecithin, Bentonite, Hamamelis Virginiana, Parfum, Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Xanthan Gum.

tylko tutaj jest gliceryna i masło shea a w tym z Officina Caprylic/Capric Triglyceride i Myristyl Myristate sama nie wiem czy próbować...

Obecnie używam kremu z Haushki różany lekki, ale za mało nawilża bardziej natłuszcza :/ + nie zapycha, ale muszę nałożyć sporą warstwe żeby poczuć nawilżenie...
Ja generalnie unikam takich składników. Mogą nieźle narozrabiać na skórze, później trzeba inwestować w leczenie Całkiem fajnie działa olej z pachnotki z kwasem hialuronowym. Widzę, że na mazidlach pojawił się jakiś potrójny. Kupiłam dziś ofkors

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość
Cześć!
mogłabym dołączyc sie do wątku?

Od lat mecze się z trądzikiem zaskórnikowo - gródkowym
Jakiś czas temu zakończyłam terapię Izotrexinem w żelu - myślałam, że mój problem sie rozwiązał, zaskórniki poznikały.. jednak myliłam się po odstawieniu leku, wszystkie jakby odrastają - dokładnie w tych samych miejscach gdzie były

Jestem zrozpaczona - jak zreszta iekszość dziewczyn, które mają takie same problemy..

Mnie te rybki ,,samodzielnie" nakładane strasznie pozapychały, ale dodaję je namiętnie do maseczek i sprawdzają się swietnie
poza tym stosuje je, jako jakby ,,kompres regenerujacy"? pod oczy gdy mam tam bardzo przesuszona skórę... sprawdzają się świetnie..

czasami nakładam je na brwi i rzęsy - dziwne zastosowanie, ale może trochę je zregenerują?
A bo witaminka E potrafi zapchać. Przy trądziku to lepiej ją łykać w ogóle odpowiednia suplementacja przy trądziku dobrze działa. Sama się suplementuję namiętnie.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 20:36   #48
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Mnie osobiście Caprylic/Capric Triglyceride zapycha strasznie i tego składnika muszę unikać jak ognia. Masło shea też zapycha i jest dość treściwe, nie wiem jak w tym produkcie. Żadnego z nich nie stosowałam
Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja generalnie unikam takich składników. Mogą nieźle narozrabiać na skórze, później trzeba inwestować w leczenie Całkiem fajnie działa olej z pachnotki z kwasem hialuronowym. Widzę, że na mazidlach pojawił się jakiś potrójny. Kupiłam dziś ofkors
Dzięki dziewczyny, przemyślałam i jednak nie kupie tych kremów, ale wczoraj trochę szukałam i podobno dobre jest czyste masło shea
zamówie je i skwalan. Potestuje, zobacze które lepsze bo z kremów nie znalazłam nic ciekawego...
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 20:47   #49
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, przemyślałam i jednak nie kupie tych kremów, ale wczoraj trochę szukałam i podobno dobre jest czyste masło shea
zamówie je i skwalan. Potestuje, zobacze które lepsze bo z kremów nie znalazłam nic ciekawego...
Masło shea jest fajne, ale może zapchać.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 20:57   #50
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny dzieki jeszcze raz za porady ! Tak dzis przegladalam sie w lusterku i byc moze sobie wmawiam, ale wydaje mi sie, ze skora mi sie troche wygladzila Wole myslec, ze to nie sila autosugestii, a pierwsza oznaka dzialania Glyco Glyco zreszta na razie odstawilam i przerzucilam sie na noc na samo serum z BU- na poczatek zamierzam stosowac codziennie na noc, a po jakims czasie 2-3 razy w tygodniu. Niestety "dziurzyska" po starych krostach wciaz sa- myslicie, ze slabsze, domowe kwasy na to wystarcza czy jednak lepiej uderzyc z grubej rury i pojsc np. na serie peelingow do dermatologa ?
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 20:58   #51
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość
Cześć!
mogłabym dołączyc sie do wątku?

Od lat mecze się z trądzikiem zaskórnikowo - gródkowym
Jakiś czas temu zakończyłam terapię Izotrexinem w żelu - myślałam, że mój problem sie rozwiązał, zaskórniki poznikały.. jednak myliłam się po odstawieniu leku, wszystkie jakby odrastają - dokładnie w tych samych miejscach gdzie były

Jestem zrozpaczona - jak zreszta iekszość dziewczyn, które mają takie same problemy..

Mnie te rybki ,,samodzielnie" nakładane strasznie pozapychały, ale dodaję je namiętnie do maseczek i sprawdzają się swietnie
poza tym stosuje je, jako jakby ,,kompres regenerujacy"? pod oczy gdy mam tam bardzo przesuszona skórę... sprawdzają się świetnie..

czasami nakładam je na brwi i rzęsy - dziwne zastosowanie, ale może trochę je zregenerują?
ja jak nakładam na cała twarz to rownież a brwi i rzesy

powtórze mą pielęgnacje bo była ostatnim postem ostatniej strony i zaptam czy coś byscie w niej zmieniły/ dodały/ odjęły?


ja mam mieszaną

Rano:
żel micealny do mycia z Biedronki
woda różana
żel z żywokostu
filtr bioderma akn mat 30

Wieczór:
Żel micelarny (jak wyżej)
woda rózana
rybki dermogal a+e

Niedługo będe zamiast rybek stosiwac triacneal

Co tydzień:
peeling (aktualnie antbakteryjny z ziai, w zapasach mam mincer, ale nie próbowałam , w planach Dax gruboziarnisty)
maseczka ( miałam z bzu z herbapolu,ale wycofano, teraz mam ekologiczna z flosleku bodajze i jeszcze w zapasach czerwona glinkę)

Co mycie głowy:
brzmi to dziwnie

ale zawsze po myciu głowy gdy moje włosy siedza w czepku z odzywka a potem schną daje na twarz jakis olej. by nie była ona wysuszona, dawałam np:czarnuszkę, teraz avokado, oliwke hipp, a potem zmywam go i kłade kosmetyk przeznaczony na noc
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2011-12-05 o 20:59
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 04:14   #52
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny podzielcie się swoją wiedzą,znacie może jakieś maści działające podobnie jak brevoxyl albo benzacne?
Czyli coś na podskórne zanieczyszczenia i żeby nie było po tym wysypu.
Może być mocne,stosowałam nawet benzacne 10 % bez podrażnień
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 09:39   #53
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja polecam brevoxyl jak na razie najlepszy na zanieczyszczenia , wszystko ładnie wyciąga i rozjaśnia , szukam niestety nadal kremu który by nie robił krzywdy , obecnie mam tylko olej z orzecha włoskiego do nawilżania

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 10:01   #54
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, może Wy mi coś doradzicie... Mam chyba cerę tłustą. Błyszczy się, od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś pryszcz, przed okresem mam jeden podskórny, bolący, ale nie ruszam go, i po kilku dniach znika. Moim największym problemem są zaskórniki... Mam je na całej twarzy. Na czole, na nosie, na brodzie, na policzkach... Nawet koło uszu. Mam tego dość... Na policzkach widać rozszerzone pory. Dodatkowo ostatnio moja skóra wygląda szaro, jest jakaś bez życia. Mogłybyście polecić mi coś, co pomoże usunąć chociaż w częsci te zaskórniki?
Dodam, że zauważyłam, że w moim przypadku kremy do cery tłustej nic nie dają, mam tylko więcej pryszczy, bardziej pomagają kremy nawilżające.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 13:47   #55
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
ja polecam brevoxyl jak na razie najlepszy na zanieczyszczenia , wszystko ładnie wyciąga i rozjaśnia , szukam niestety nadal kremu który by nie robił krzywdy , obecnie mam tylko olej z orzecha włoskiego do nawilżania

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

brevoxyl,benzacne właśnie miałam i szukam czegoś nowego
Myslałam o acne derm,przy okazji wyrównuje koloryt skóry.
Macie z nim doświadczenie?

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może Wy mi coś doradzicie... Mam chyba cerę tłustą. Błyszczy się, od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś pryszcz, przed okresem mam jeden podskórny, bolący, ale nie ruszam go, i po kilku dniach znika. Moim największym problemem są zaskórniki... Mam je na całej twarzy. Na czole, na nosie, na brodzie, na policzkach... Nawet koło uszu. Mam tego dość... Na policzkach widać rozszerzone pory. Dodatkowo ostatnio moja skóra wygląda szaro, jest jakaś bez życia. Mogłybyście polecić mi coś, co pomoże usunąć chociaż w częsci te zaskórniki?
Dodam, że zauważyłam, że w moim przypadku kremy do cery tłustej nic nie dają, mam tylko więcej pryszczy, bardziej pomagają kremy nawilżające.
Masz zaskórniki zamknięte (takie podskórne,wyczuwalne pod palcami,czy otwarte- czyli czarne punkciki?)
Tez szukam odpowiedniej pielęgnacji i chcę doprowadzić cerę do ładu.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 14:02   #56
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

miałam ance derm i nic nie robił - nawet wyskoczyło mi po nim parę gul podskórnych a naprawdę próbowałam się do niego przekonać przez około 1.5 miesiąca , ale tak naprawdę każdy musi wypróbować na sobie co pomaga a co szkodzi
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 15:23   #57
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość



Masz zaskórniki zamknięte (takie podskórne,wyczuwalne pod palcami,czy otwarte- czyli czarne punkciki?)
Tez szukam odpowiedniej pielęgnacji i chcę doprowadzić cerę do ładu.
Ja mam otwarte niestety... Już nie mam na nie pomysłu.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 16:59   #58
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Masło shea jest fajne, ale może zapchać.
Dokładnie, dla tłustej skóry nie bardzo się nada.

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzieki jeszcze raz za porady ! Tak dzis przegladalam sie w lusterku i byc moze sobie wmawiam, ale wydaje mi sie, ze skora mi sie troche wygladzila Wole myslec, ze to nie sila autosugestii, a pierwsza oznaka dzialania Glyco Glyco zreszta na razie odstawilam i przerzucilam sie na noc na samo serum z BU- na poczatek zamierzam stosowac codziennie na noc, a po jakims czasie 2-3 razy w tygodniu. Niestety "dziurzyska" po starych krostach wciaz sa- myslicie, ze slabsze, domowe kwasy na to wystarcza czy jednak lepiej uderzyc z grubej rury i pojsc np. na serie peelingow do dermatologa ?
Ja ostatnio wyczytałam że kwas liponowy działa na blizny po trądzikowe właśnie. Będę niedługo testować na szwagierce, ona ma buzię całą zoraną, a taka ładna dziewczyna. Wzięłam się na ambicję i będę kręcić dla niej mazidło z tym kwasem. jak będą rezultaty to wam opowiem

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja jak nakładam na cała twarz to rownież a brwi i rzesy

powtórze mą pielęgnacje bo była ostatnim postem ostatniej strony i zaptam czy coś byscie w niej zmieniły/ dodały/ odjęły?


ja mam mieszaną

Rano:
żel micealny do mycia z Biedronki
woda różana
żel z żywokostu
filtr bioderma akn mat 30

Wieczór:
Żel micelarny (jak wyżej)
woda rózana
rybki dermogal a+e

Niedługo będe zamiast rybek stosiwac triacneal

Co tydzień:
peeling (aktualnie antbakteryjny z ziai, w zapasach mam mincer, ale nie próbowałam , w planach Dax gruboziarnisty)
maseczka ( miałam z bzu z herbapolu,ale wycofano, teraz mam ekologiczna z flosleku bodajze i jeszcze w zapasach czerwona glinkę)

Co mycie głowy:
brzmi to dziwnie

ale zawsze po myciu głowy gdy moje włosy siedza w czepku z odzywka a potem schną daje na twarz jakis olej. by nie była ona wysuszona, dawałam np:czarnuszkę, teraz avokado, oliwke hipp, a potem zmywam go i kłade kosmetyk przeznaczony na noc
Ja bym zastąpiła peeling mechaniczny kwasami. Kuracje 2 razy do roku dają dużo lepsze rezultaty niż piling mechaniczny 2x w tygodniu. Nie stosowałabym też avokado i tych rybek. To za ciężki kaliber, lepiej z nawilżeniem i odżywieniem skóry poradzi sobie olej z malin albo pachnotki.

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny podzielcie się swoją wiedzą,znacie może jakieś maści działające podobnie jak brevoxyl albo benzacne?
Czyli coś na podskórne zanieczyszczenia i żeby nie było po tym wysypu.
Może być mocne,stosowałam nawet benzacne 10 % bez podrażnień
Brevoxyl jest super w leczeniu stanów zapalnych, ale tylko jak się ochłodzi skórę przed jego nałożeniem, na przykład lodem.

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może Wy mi coś doradzicie... Mam chyba cerę tłustą. Błyszczy się, od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś pryszcz, przed okresem mam jeden podskórny, bolący, ale nie ruszam go, i po kilku dniach znika. Moim największym problemem są zaskórniki... Mam je na całej twarzy. Na czole, na nosie, na brodzie, na policzkach... Nawet koło uszu. Mam tego dość... Na policzkach widać rozszerzone pory. Dodatkowo ostatnio moja skóra wygląda szaro, jest jakaś bez życia. Mogłybyście polecić mi coś, co pomoże usunąć chociaż w częsci te zaskórniki?
Dodam, że zauważyłam, że w moim przypadku kremy do cery tłustej nic nie dają, mam tylko więcej pryszczy, bardziej pomagają kremy nawilżające.
Masz skórę odwodnioną. Trzeba by ją porządne nawilżyć a na zaskórniki polecam kwas glikolowy, jest mistrzem w pozbywaniu się zaskórników. Wystarczy stężenie 10%. Do nawilżania te oleje co wymieniłam wyżej plus kwas hialuronowy. Można też koncentrat z aloesu dodać do tego, jest na ZróbSobieKrem.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 17:18   #59
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość


Masz skórę odwodnioną. Trzeba by ją porządne nawilżyć a na zaskórniki polecam kwas glikolowy, jest mistrzem w pozbywaniu się zaskórników. Wystarczy stężenie 10%. Do nawilżania te oleje co wymieniłam wyżej plus kwas hialuronowy. Można też koncentrat z aloesu dodać do tego, jest na ZróbSobieKrem.
Dzięki . Możesz mi coś gotowego polecić z kwasem glikolowym? Ja jestem narazie zielona w tym temacie.

Edytowane przez 201801022117
Czas edycji: 2011-12-06 o 17:20
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 17:47   #60
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

W sumie triacneal jest całkiem niezły. Jednak niektórych podrażnia.

Ja osobiście stosuję lekki peeling kwasem glikolowym w stężeniu 10%. Kwas kupuję na zrobsobiekrem.pl (buteleczka 15 ml), dolewam do wody destylowanej (100 ml), wszystko przechowuję w buteleczce 120 ml, również zakupionej w tym sklepie.

Stosuję go tak, nakładam jak serum wodne takie na twarz, placami po prostu. Następnie odczekuję chwilę. Myję zęby w między czasie na przykład i zmywam. Na to nawilżający olej i kwas hialuronowy. I voila!
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-06 o 20:52 Powód: ROZTWÓR KWASU TO NIE TONIK!!!
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.