wszystko o samoopalaczu-jak nakładać, zmywać, opinie, wrażenia. WĄTEK ZBIORCZY. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-03-26, 13:52   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

krem samoopalajacy


Czesc dziewczyny!
Mam bardzo proste i krotkie pytanie, na ktore wiele kosmetyczek nie potrafi odpowiedziec badz robi to bardzo wymijajaco. Czy stosowanie kremow samoopalajacych ma jakiekolwiek skutki uboczne? Np.: czy po jakims czasie stosowania tego kosmetyku skora twarzy w rezultacie wybiela sie i czy trudniej jest sie pozniej opalic na sloncu?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-26, 13:52   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Arrow wszystko o samoopalaczu-jak nakładać, zmywać, opinie, wrażenia. WĄTEK ZBIORCZY.

Czesc dziewczyny!
Mam bardzo proste i krotkie pytanie, na ktore wiele kosmetyczek nie potrafi odpowiedziec badz robi to bardzo wymijajaco. Czy stosowanie kremow samoopalajacych ma jakiekolwiek skutki uboczne? Np.: czy po jakims czasie stosowania tego kosmetyku skora twarzy w rezultacie wybiela sie i czy trudniej jest sie pozniej opalic na sloncu?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-26, 20:07   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem samoopalajacy

Nie spotkałam się jeszcze z informacjami na temat jakiś złych skutków stosowania samooplacza. Na pewno jest on dużo bezpieczniejszy niż opalanie na słońcu, czy solarium o skutkach ubocznych takiego opalania można się wiele naczytać. Głównym składnikiem saoopalaczy są związki takie dihydroksyaceton czy erytruloza, one to w wyniku reakcji z aminokwasami znajdującymi się w warstwie rogowej naskórka, tej najbardziej zewnętrzenej( składnikami białka) powodują zabarwienie skóry. Tak więc saoopalacze mają wpływ tylko na zewnętrzene warstwy naskórka, nie wnikają głębiej w skórę.Ostateczny kolor zależy od grubości naskórka, skłądu aminokwasowego naszej skóy, dlatego też tak często zdarza się, że dla jeden z ans dany samoopalacz jest świetny, a dla drugiej się nie sprawdza.Oczywiście jak przy większości komstyków również w przypadku samoopalaczy można dostać uczulenia ,a le to już jest kwestia indywiualnej wrażliwości na pewne substancje stosowowane w kosmetykach.

Skopiowałam moją wcześniejsząwypowiedź, dodam tylko, że samoopalacz na pewno nei wybiela i nie przeszkadza w naturalnym opalaniu, poza tym sztuczna opalenizna wogóle nie chroni pzred słóńcem, tak więc nawet jeśli stosujesz samooplacz, który nie zawiera filtrów to i tak skóra się opala. Mam nadzieję, że nieco pomogłam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-26, 20:07   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem samoopalajacy

Nie spotkałam się jeszcze z informacjami na temat jakiś złych skutków stosowania samooplacza. Na pewno jest on dużo bezpieczniejszy niż opalanie na słońcu, czy solarium o skutkach ubocznych takiego opalania można się wiele naczytać. Głównym składnikiem saoopalaczy są związki takie dihydroksyaceton czy erytruloza, one to w wyniku reakcji z aminokwasami znajdującymi się w warstwie rogowej naskórka, tej najbardziej zewnętrzenej( składnikami białka) powodują zabarwienie skóry. Tak więc saoopalacze mają wpływ tylko na zewnętrzene warstwy naskórka, nie wnikają głębiej w skórę.Ostateczny kolor zależy od grubości naskórka, skłądu aminokwasowego naszej skóy, dlatego też tak często zdarza się, że dla jeden z ans dany samoopalacz jest świetny, a dla drugiej się nie sprawdza.Oczywiście jak przy większości komstyków również w przypadku samoopalaczy można dostać uczulenia ,a le to już jest kwestia indywiualnej wrażliwości na pewne substancje stosowowane w kosmetykach.

Skopiowałam moją wcześniejsząwypowiedź, dodam tylko, że samoopalacz na pewno nei wybiela i nie przeszkadza w naturalnym opalaniu, poza tym sztuczna opalenizna wogóle nie chroni pzred słóńcem, tak więc nawet jeśli stosujesz samooplacz, który nie zawiera filtrów to i tak skóra się opala. Mam nadzieję, że nieco pomogłam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-26, 22:21   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem samoopalajacy

Jedyne skutki uboczne, jakie znam to:
-przesuszenie skóry (nie zawsze, zależy od firmy)
-fatalny zapach skóry (jak na razie zawsze, nieazleżnie od firmy)
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-26, 22:21   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem samoopalajacy

Jedyne skutki uboczne, jakie znam to:
-przesuszenie skóry (nie zawsze, zależy od firmy)
-fatalny zapach skóry (jak na razie zawsze, nieazleżnie od firmy)
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-27, 09:05   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem samoopalajacy

No wlasnie, co z tym zapachem samoopalacza ?Czy sa jakies neutralne??
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-03-27, 09:05   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem samoopalajacy

No wlasnie, co z tym zapachem samoopalacza ?Czy sa jakies neutralne??
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-27, 10:33   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem samoopalajacy

Zaraz, zaraz, ktoś wspominał o Guerlainie. Że pachnie ładnie. Ja nie sprawdzałam, ale mam zamiar [img]icons/icon7.gif[/img]
I jeszcze jedno pytanko. Czy samoopalacze nie zatykają porów?
Ukłoniki - Aga
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-27, 10:33   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem samoopalajacy

Zaraz, zaraz, ktoś wspominał o Guerlainie. Że pachnie ładnie. Ja nie sprawdzałam, ale mam zamiar [img]icons/icon7.gif[/img]
I jeszcze jedno pytanko. Czy samoopalacze nie zatykają porów?
Ukłoniki - Aga
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 13:41   #11
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa
Smugi, plamy, zacieki po samoopalaczu, balsamie brązującym

Posmarowalam sie kilka dni temu balsamem brazujacym ,wszystko bylo dobrze ,ale do czasu. Po kilku dniach balsam zaczal schodzic nierownomiernie. Mam takie zacieki na rekach ze ...ehhhh...Prosze , pomozcie. Jak to zetrzec? ...peelingiem ? pumepksem(?!)...
Iwona.
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-16, 14:26   #12
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: POMOCY!!!!...jak mam sie tego pozbyc ???

Witaj,
Możesz peelingiem, ale chyba lepiej sokiem z cytryny. Daj znać, czy zadziałało.
A co to był za balsam?? Cobyśmy się nim też nie wysmarowały [img]icons/icon12.gif[/img]
Pozdrówka
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 14:47   #13
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: POMOCY!!!!...jak mam sie tego pozbyc ???

ech - to pewnie "Ziaja brązująca" też łaże łaciata.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 15:26   #14
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: POMOCY!!!!...jak mam sie tego pozbyc ???

Popieram peeling, sok nie wiem, ale czytałam, ze też... A może najpierw zrób peeling, a na to, co nie zeszło sok?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 15:35   #15
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: POMOCY!!!!...jak mam sie tego pozbyc ???

Najlepiej zetrzesz to taką szczoteczką do mycia rąk z szorstkim włosiem lub ewentualnie rękawicą do masażu np. Avonu. Ya tak pozbywałam się nierównomiernie schodzącego samoopalacza Avonu... Powodzenia!
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 19:12   #16
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa
Re: POMOCY!!!!...jak mam sie tego pozbyc ???

Dzieki Drogie forumowiczki.
Zaraz biore sie "do pracy".
Mam nadzieje ze zadziala.
Jutro dam znac jakie efekty ...
Tak tak ...dobrze mowisz...trojka...Ziaja ...;p...grrr...Dziwne bo smaruje sie nim od pewnego czasu i dopiero teraz cos mi sie takiego przydazylo.
Pozdrawiam.
Iwonka.
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-17, 09:53   #17
Martines
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 4
tonik do twarzy

Ja ścieram nierówne plamy po samoopalaczu tonikiem do twarzy. Dobrze usuwa i nie podrażnia skóry.
Martines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-17, 10:15   #18
malaika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 24
Re: POMOCY!!!!...jak mam sie tego pozbyc ???

No tak, Ziaja, po ktorej sie ziaja jadem... Tylko ciakawe, dlaczego kupilam kolejne opakowanie [img]icons/icon12.gif[/img] Mi wystarczy szorstka gabka i prysznic, w ekstremalnych przypadkach peeling. Dobrze jest taki zaciek "odmoczyc" [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam!
malaika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-17, 13:43   #19
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa
Re: tonik do twarzy

Ehhhh...wiecie co kobietki ? ...niewiele pomogl peeling ...mam teraz wieksze zacieki ...Dzis sprobuje soku z cytryny.
Oj , jak sie ciesze- ze nie chodzimy jeszcze na krotki rekawek [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam.
Iwonka.
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-28, 14:19   #20
marta1162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25
czy mogę chodzić do solarium i jednocześnie używać samoopalacza, balsamu brązującego?

mam pytanie, czy można jednocześnie chodzić do solarium czy sie opalać na słońcu i stosować samoopalacz? słyszałam kiedyś że albo jedno albo drugie.
Do solarium chodze niezbyt często a chciałabym wyglądać na opaloną, z drugiej strony nie potrafię tak dobrze rozprowadzić samoopalacza żebym cała była opalona (plecy stopy i dłonie.
marta1162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 15:31   #21
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: samoopalacz a opalanie?

samoopalacz nie koliduje z opalaniem przy pomocy UV (ale jest dużo zdrowszy)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 17:38   #22
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: samoopalacz a opalanie?

Ja mam pytanko..czy jak mam sucha cere wskazane jest uzywanie samoopalaczy? Mam 15 lat, w zesżłym roku pzrez około 3 miesiace uzywałam tych cudek, ale kosmetyczka mi ich odradziła twierdzac ze zatykaja pory <(?!> czy to prawda?
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 18:04   #23
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: samoopalacz a opalanie?

Ja osobiście używam samoopalacza od około pół roku, mam cerę mieszana i nie zauważyłam zatkanych porów, w kazdym razie nie od samoopalacza, moja cera jest jaka była, ani sie nie poprawiła, ani nie pogorszyła. Samoopalacz jest za to zdrowszy niż opalanie [img]icons/icon7.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 18:18   #24
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: samoopalacz a opalanie?

Pewnie, że zdrowszy. Ya u siebie także nie zauważyłam pogorszenia stanu cery, moja kosmetyczka przeciwnie - wręcz namawiała mnie do używania samoopalaczy zamiast opalania się na słońcu (po złuszczeniu się takiej słonecznej opalenizny, jesienią zawsze miałam wysyp pryszczy [img]icons/icon9.gif[/img] ) Niektóre gorszej jakości samoopalacze rzeczywiście wysuszają skórę [img]icons/icon9.gif[/img] ale zawsze można zrobić mieszankę z kremem nawilżającym albo zainwestować w lepszy samoopalacz o właściwościach nawilżających [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 19:06   #25
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: samoopalacz a opalanie?

Ja juz nie wiem sama, teraz sie boje, bo kosmetyczka mi z takim pzrekonaniem mowiła z enie powinnam, ze az starch siegnąc, ale fakt..ona mowiła ze zdecydowanie bardziej pogarsza cere niz fluidy i inne bo ponoc bardziej wchłania w skore.. boje sie, bo mam dopeiro 15 lat,a nie chce za pare lat wygladac jak dziurkowaty potwor...[img]icons/icon9.gif[/img]
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 19:11   #26
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: samoopalacz a opalanie?

a i jeszcze jedno..czy codziennie msuze geboko oczyszczac twarz i potem znowu nakłdac samoopalacz. Bo słsyząłam ze tzreba codizennie dobrze oczyszczac, ale to byłoby bez sensu poniewaz odrazu opalkenizan schodzi! i to ze samoopalacza tzreba uzywac dwa razy w tygodniuz eby utrwalic opalenizne byłoby fałszem [img]icons/icon9.gif[/img] pomocy
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 19:58   #27
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: samoopalacz a opalanie?

jesli chodzi o zatykanie porów skóry, to wszystko zalezy od składu danego samoopalacza. nie można uogólniać. możesz np. wybrać samoopalacz z kwasami owocowymi lub o lekkiej, żelowej konsystencji. raczej odradzam samoopalacze "uniwersalne"-c czyli i do ciała i do twarzy- mogą być za tłuste.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 20:53   #28
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: samoopalacz a opalanie?

A czy w tym gab. kosmetycznym było solarium?Tak?No to masz odpowiedż.Byłam dziś u fryzjera;co 10 min ktoś pytal o solarium a terminy na dwa dni wprzód.Robią na tym niezłą kasę
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 21:04   #29
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: samoopalacz a opalanie?

najgorsze jest to ze tam nie bło solarki [img]icons/icon9.gif[/img]
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 21:43   #30
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: samoopalacz a opalanie?

Widze, ze kazda kosmetyczka inaczej, twoja - samoopalacze bardziej pogarszają cere niż fluidy, a moja zawsze po oczyszczaniu cery (wygladalam jak potwór) robiła makijaż fluidem właśnie zeby zatuszowac czerwone plamy [img]icons/icon9.gif[/img] Moze ona mnie nie lubi (ta moja kosmetyczka) i chce mi popsuć cere [img]icons/icon9.gif[/img] ... ???
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-27 17:57:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.