Opalanie piersi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-05, 23:13   #1
AnkaP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 70

Opalanie piersi


Mój problem polega na tym, że nie opala mi się skóra na piersiach... A przynajmniej nie na brązowo. Konkretnie na piersiach po opalaniu powstają mi czerwone plamy. Nie jest to nawet jednolita czerwień, tak jak to przeważnie wygląda kiedy przesadzi się z opalaniem, tylko po prostu plamy A najgorsze jest to, że te plamy później nie brązowieją, ani nie znikają Trochę tylko bledną po jakimś czasie.
Próbowałam już opalać je w różny sposób, na solarium, na słońcu, z balsamem, bez balsamu, stopniowo po trochu i dłużej na raz. Zawsze jest to samo
Reszta ciała opala mi się ładnie, na ciemny brąz, nigdy nie schodzi mi skóra po opalaniu, a nawet jak przesadzę ze słońcem i jestem czerwona, to szybko brązowieję.
Dlaczego więc tak się dzieje ze skórą na piersiach?
AnkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 13:03   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Opalanie piersi

1. możesz mieć punktową alergię na promieniowanie

2. po co opalać piersi? (jak rozumiem - całe?) - to zwiększa znacznie ryzyko raka sutka
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 16:29   #3
AnkaP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 70
Dot.: Opalanie piersi

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
2. po co opalać piersi? (jak rozumiem - całe?) - to zwiększa znacznie ryzyko raka sutka
No właśnie podobno nie zwiększa, a zmniejsza
A po co opalać? Chciałabym mieć równą opaleniznę na całym ciele, chociażby po to, żeby ładnie wyglądać, kiedy rozbieram się przed facetem Teraz chodzę na solarium i przykrywam piersi trzymając na nich stanik. Wygląda to trochę niefajnie, kiedy mam opalone całe ciało, tylek też, a tylko piersi białe.
Ale nie chodzi już tak bardzo o opalanie, lecz pozbycie się tych czerwonych plam
AnkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.