Odwonienie oragnizmu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-24, 00:24   #1
ninuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 8

Odwonienie organizmu?


Ostatnio jestem dość zagoniona i jakby zapominam o uzupełnianiu płynów. Czasem zdarza mi się, że w ciągu dnia wypiję zaledwie 0,5l płynów. jakiś czas temu zaczęłam zauważać zmiany w moim wyglądzie, przede wszystkim związane z oczami. Kiedyś były one bardzo duże, ale od pewnego czasu ulegają one zmniejszeniu... przede wszystkim z powodu powstałych pod nimi sporych worków i opuchniętych powiek górnych. Ponadto skóra pod oczami jakby daje się odciągnąć od reszty ciała, a skóra górnych powiek jakby opada, tzn. stworzyła się fałdka, która opiera się na części ruchomej tej powieki. Co więcej, mam wrażenie, że moje oczy uległy cofnięciu - kiedyś miałam dość "wystające" gałki, a teraz zdecydowanie mniej. I jeszcze podczas uśmiechu skóra w zewnętrznym kąciku oka ulega silnemu pofałdowaniu, ale nie są to zmarszczki. Mam w związku z tym pytanie, czy opisane przez mnie objawy są spowodowane odwodnieniem organizmu? Jeśli tak, to ile płynów dziennie powinnam dostarczać organizmowi, zważając na to, że ma on ich niedobór, jak długo potrwa proces przywracania mu właściwego stanu i, czy właściwe nawadnianie przywróci mi wcześniejszy wygląd (przede wszystkim, czy oczy „wrócą na swoje miejsce” i naciągną te fałdki, które czuję podczas mrugania;/). A może ktoś jest w stanie podać inne przyczyny takich zmian w moim wyglądzie i poradzić, co powinnam zrobić, do jakiego lekarza się udać? Dodam jeszcze, że mam niespełna 23 lata, także te zmiany, raczej nie są spowodowane wiekiem. Z góry, bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez ninuna
Czas edycji: 2009-12-24 o 01:03
ninuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 21:14   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Odwonienie oragnizmu?

tak ci sie zrobiło bo skóra wysuszyła sie i wszystko zaczęło opadac.
Od odwodnienie tworza sie też zmarszczki.

Powinno sie pic CONAJMNIEJ 1,5 płynów dziennie najlepiej wody, ale oczywiscie nie tylko.

Możesz zarzywac tabletki, capivit a+e lub cos w tym rodzaju.

Czy zniknie?
Powinno, chyba, ze przyczyna tkwi gdzie indziej.
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 23:06   #3
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Odwonienie oragnizmu?

Ja mam to samo! Zapominam o nawadnianiu. Dzisiaj wypilam tylko 2 szklanki plynow. Po prostu zapominam o piciu. Nawet jak nosze ze soba butelke to nie pamietam ze mam pic. No i wlasnie skora sie wysusza. Ja mam bardzo mocno nawilzajace kremy ale nawet one sobie czasem nie radza. Zwlaszcza ze zlym samopoczuciem i bolami glowy.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 13:46   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Odwonienie oragnizmu?

a ja od dzis zaczynam pic 8 szklanek wody dziennie - czytalam gdzies, ze mniej wiecej tyle powinno sie pic.
dzis wypilam juz 4 szklanki i mam az "wybulony" brzuch - tzn. zrobil sie z niego balonik zobaczymy co bedzie dalej.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 14:37   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Odwonienie oragnizmu?

A ja normalnie tyle nighdy nie pilam.

Kiedys probowalam pic tyle ile rzekomo powinno sie pic i niestety, z toalety bym nie schodzila. Dla mnie to paranoja pioc 2 litry a jeszcze 1 litr lub 1,5 dostaczam i tam w pokarmach stalych.
natrafilam po jakims czasie na informacje, ze kazdy organizm jest inny i nie kazdy czlowiek musi spozywac tyle plynow. U mnie by sie to zgadzalo. Jak wypije 4 szklanki to jest gora kolejny litr w pokarmach stalych i mnie to wystarcza. latem wiadomo wyglada to inaczej, ale w pozostale pory roku... no trudno, ja mam brzuch nie tylko jak balonik, ale i z toalety bym nie wstawala. No gdzies ta woda musi wylecic.

ninuna 0,5 litra to ok 2 szklanki to rzeczywiscie malo. zdarzaja sie u mnie dni ze tez wiecej nie wypije, ale ze to sa tylko dni,a nie norma codzienna przez caly rok, to nie widzie u siebie zmian na skorze. Twoja zdecydowanie potrzebuje wiecej. Ile normalnie pilas wczesniej? I powiedz mi jak mozesz zapominac pic? Nie suszy cie? ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 16:05   #6
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Odwonienie oragnizmu?

Ja kiedys ogladalam SOS uroda na TVN style i tam mowili, ze nie nalezy dostarczac duzej ilosci plynu na raz bo rzeczywiscie bedzie sie co chwile do toalety chodzilo. Najlepiej miec przy sobie 1.5 litra wody w butelce i po prostu ja wypic przez caly dzien malymi lykami. Nie tak,ze np nalewacie sobie szklanke wody a za godzine znow szklanke bo ta woda nie wchlonie sie tylko przeleci przez nas. A jak powoli bedziemy dostarczaly to spokojnie sie to wszystko wchlonie. Po kilka lykow co pol godziny najlepiej. Ja sie staram ale po prostu nie odczuwam pragnienia. Aha...i mowili jeszcze zeby nie dopuscic do poczucia pragnienia bo wtedy organizm juz sygnalizuje braki! Powinnysmy go wyprzedzic tak zeby nie odczuwac juz tych skutkow braku wody.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 17:32   #7
ninuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 8
Dot.: Odwonienie oragnizmu?

No cóż, czasem specyfika pracy nie pozwala na jakąkolwiek konsumpcję i dowadnianie organizmu. W labolatorium nie wolno tego robić, po pierwsze ze względu na swoje włane bezpieczeństwo, a po drugie ze względu na jakość wykonywanych analiz... i tym sposobem, w ciągu dnia, nie jest mi dane pić zbyt wiele, a potem, to też nie połknę od razu 1,5 l.

Aha, żeby było jasne, ja nie codziennie piję zaledwie 0,5l płynów. Zwykle wychodzi tego tak ok litra, ale raczej nie więcej.

Martwią mnie te opuchniecia wokół oczu, bo to nie tylko dyskomfort niezbyt ciekawego wyglądu, ale i poruszanie gałkami ocznymi jest niekomfortowe. Czytałam, że opuchnięcia mogą być przyczyną dostarczania niewielkich ilości wody organizmowi, on poprostu stra się zatrzymać ją, bo wie, że malo jej dostanie. Taka reakcja "na przyszłość". Ale nie wiem, czy tak się dzieje w moim prypadku, może ktoś wie cos na ten temat więcej, bo ta reakcja, to nie reguła, nie wystepuje zawsze? A może przyczyny takiego zachowania mojego oragnizmu powinnam poszukać gdzie indziej?
ninuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.