Metamorfoza Sophie - makijaż (i fryzura) dla dziewczęcej urody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-24, 01:11   #1
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732

Metamorfoza Sophie - makijaż (i fryzura) dla dziewczęcej urody


Tak przynajmniej myślę i słyszę, że mam dziewczęcy, wręcz dziecięcy typ urody.
Najgorszy problem mam z makijażem oczu. Moja technika makijażu raczej leży i kwiczy ale szybko się uczę, rozumiem co trzeba robić, oglądam mnóstwo filmików ale nadal wydaje mi się przy kolejnych próbach, że nic do mnie nie pasuje.
Dodatkowy problem stanowią moje żyłki pod oczami (jedne mają cienie, inne worki a ja mam żyły). Do linii oczodołów i w kącikach wewnętrznych oczy (dokładniej w stronę nosa i na samym nosie) mam konkretnie zielone żyłki, które trudno mi ukryć. Nie wiem jakim kolorem korektora je zakryć.
Z fryzurą sama już nie wiem... Miałam sporo na głowie ale zawsze w konkretnych długościach. Obecnie zapuszczam włosy, są za linię karku. Mam włosy kręcone, farbowane. Kolor waha się u mnie od ciemniejszego brązu z refleksami rudego do spranego owego koloru, kiedyś byłą wiśnia ale było za czerwono i szybko kolor zmieniłam. I tak oscyluję w kolorach ciemniejszych ale nigdy w zbyt ciemnych.

Fryzura jak fryzura ale ten makijaż - widzę, że czegoś mojej twarzy brakuje i wiem, że chodzi o oczy no chyba, że tylko mi się tak wydaje.

Wstawiam zdjęcia moich zmian fryzury i myślę, co by z tymi włosami zrobić. Nie wiem czy cokolwiek i ktokolwiek będzie mógł z tych zdjęć doradzić mi makijaż oczu. Ostatnie zdjęcie jest z tegorocznego Sylwestra (nie wstawiłam w nim już roku) i zrobiłam lekko zdziwioną minę. Bez problemu mogę dorzucić inne zdjęcie gdzie twarz będzie lepiej widoczna, tylko je zrobię

Czekam na porady, ocenę, instrukcje, przykładowe kolory, paletki, zdjęcia - wszystko co pomoże wydobyć ze mnie jeszcze trochę piękna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg page.jpg (31,6 KB, 393 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg page2.jpg (24,6 KB, 352 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2009.jpg (53,4 KB, 445 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA53285.jpg (74,8 KB, 416 załadowań)
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:57   #2
tylko nuria
Przyczajenie
 
Avatar tylko nuria
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: republika marzeń
Wiadomości: 23
Dot.: Metamorfoza Sophie - makijaż (i fryzura) dla dziewczęcej urody

Od siebie mogę dodać, że na trzecim zdjęciu wyglądasz świetnie. Naturalny skręt i ten kolor bardzo Ci pasują. A dziewczęcość (nie dziecinność!) postrzegam jak najbardziej za Twoją dużą zaletę.
tylko nuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 17:55   #3
gruszka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 26
Dot.: Metamorfoza Sophie - makijaż (i fryzura) dla dziewczęcej urody

może jakiś balejaż? dodać może jakies jasne cienkie blond pasemka?
3 zdjęcie bardzo ładne! co do makijażu to zbytnio Ci nie podpowiem ale polecam palety z sephory
gruszka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 21:53   #4
antygonglowa
Raczkowanie
 
Avatar antygonglowa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 160
Dot.: Metamorfoza Sophie - makijaż (i fryzura) dla dziewczęcej urody

Jest okej. Co prawda wydaje mi się, że masz trochę słabe włosy ( możliwe, że to tylko tak wygląda dla mnie ) więc trochę bym je podcieła. Doda im objętości i będą wyglądały na silnejsze. I noś jak najczęściej rozpuszczone!
Moim zdaniem propozycja Gruszki apropo pasemek nie jest dobra. Sprawią, że będziesz wyglądała tandetnie, bo masz, jak już wspomniałaś, dziewczęcą urodę. Jak dla mnie jesteś śliczna i nie rozumiem jak Ci to może przeszkadzać.
Makijaż robiłabym sobie na Twoim miejscu pastelowy i tak też się ubierała.
antygonglowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:08   #5
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Metamorfoza Sophie - makijaż (i fryzura) dla dziewczęcej urody

Ładnie Ci jest w grzywce. Na 3 zdjęciu też bardzo ładnie wyglądasz. Może zajrzyj do podforum dla kręconych: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 11:43   #6
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Metamorfoza Sophie - makijaż (i fryzura) dla dziewczęcej urody

Ojej! Jak pięknie wyglądasz na drugim zdjęciu (2007, grzywka do brwi, proste włosy, lekko rudawe). Zupełnie inaczej niż na pozostałych zdjęciach, według mnie w takiej fryzurce wyglądałaś też najbardziej dorośle + ładnie wydobyła kształt Twoich oczu. Mój typ, zdecydowanie. W kręconych włosach zupełnie mi się nie podobasz.

Jeżeli chodzi o makijaż, to może delikatna kreseczka eyelinerem? Masz piękny kształt oczu, kreska tylko by go podkreśliła. Więcej Ci nic nie trzeba, ba, właściwie nawet sam tusz jest wystarczający, bo śliczna z Ciebie dziewczyna
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 17:11   #7
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Metamorfoza Sophie - makijaż (i fryzura) dla dziewczęcej urody

Według mnie najlepiej wygladasz na 3 zdjęciu. Warto zadbać o natutralny skręt włosów. angelinmyheart dobrze radzi. Włosy jak nabardziej zapuszczaj.
Masz delikatną, dziewczęcą urodę. Nie wyglądasz dziecinnie! Zaopatrz się w korektor aby zamaskować te żyłki i dobrze kryjący podkład. Kreska eyelinerem na górnej powiece będzie świetnie wyglądać. Makijaż nie powinien być także zbyt ciemny. Najlepiej w odcieniach pastelowych lub delikatne smokey.
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 21:00   #8
niziolka
Raczkowanie
 
Avatar niziolka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 132
Dot.: Metamorfoza Sophie - makijaż (i fryzura) dla dziewczęcej urody

Witam
Jak już mowa o zmianie to moge się dołączyć i także prosić o porade...??? bo od paru lat tak samo wyglądam i wiadomo jak to kobieta, kobieta zmienną jest Podobają mi się ostatnio ciemne włoski ale wątpie czy bym dobrze wyglądała przy moich rysach i jasnej cerze..... doradzicie mi kobitki jakąś zmiane??? Dziękuje z góry i pozdrawiam

Załączam zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08614.jpg (36,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05007.jpg (25,8 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0048.jpg (16,4 KB, 24 załadowań)
niziolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:04   #9
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Metamorfoza Sophie - makijaż (i fryzura) dla dziewczęcej urody

Dziękuje Wam za wszystkie porady i komentarze
Mój partner często "truł" mi o jasnych włosach, wpadających już w blond (ale nic z żółtym), nie dałam się przekonać choćby dlatego, że jasne włosy często odmładzają i boję się tego efektu a też nie dam włosów pod rozjaśniacz bo się boję. Dlatego pasemka blond odpadają, miałam kiedyś przez krótki czas i to nie był dobry wybór. Ale często chodzą mi po głowie jakieś pasemka w odcieniach brązów z rudym.
No i jeszcze jeden powód dla których nie chce blondu: jak antygonglowa zauważyła - mam cienkie włosy, jest ich mało. Każdy ruch dotyczący moich zmian fryzury mam obmyślony by jak najmniej stracić tych moich włosów.

Ścięcie mam obecnie proste (takie jak nowa fryzura Nataszy Urbańskiej), włosy nabrały objętości, czuję, że mam włosy na głowie ale za to moje fale straciły bardzo. Gdy mam włosy cieniowane to włosy wychodzą tak jak na tym zdjęciu z 2009 (w zbożu), nie potrzebuję już prostownicy do kręcenia ale zrezygnowałam z cieniowania (przynajmniej z przesadnego) i loki się nie układają.
Grzywkę mam ale jest za krótka i podpinam do tyłu. Z przodem mojej fryzury mam okropny problem bo gdy rośnie sobie ta grzywka i rozdzielam ją na boki to z czasem wyglądam jak taka "munia", tak flejowato, znowu z grzywką jest sporo problemu i szybko mi się nudzi (do tego efekt latem jest opłakany podczas upałów), od razu ją podpinam albo rozdzielam na boki.

Co do makijażu - zrobie fotkę i same ocenicie ale eyelinera próbowałam, oko wydaje mi się wtedy takie małe i jakby opuszczone w dół. Kreska jest cieniutka, niewidoczna zza linii rzęs a przy końcu lekko podwinięta. Jednak mnie efekt nie zadowala, może jeszcze też musiałabym się wprawić ale nie wydaje mi się, że eyeliner jest dla mnie.
Nad pastelami nigdy nie myślałam, nie wpadłabym na to bo jestem fanką wyrazistych kolorów (choć mi nie pasują).
Muszę przejrzeć jakieś makijaże, techniki makijażów i próbować.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.