Filtry UV a makijaż - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-15, 20:16   #4861
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Clohe, mogłabym jeszcze prosić żebyś zobaczyła czy ten kremik ma dobry skład?Czy dobrze powinien dzialać na mieszaną skórę z niedoskonałościami?
Jest parafina ale mimo to , szukając opinii nie zapchal nikogo.
Jesteś świetna,dziękuję!
ja akurat z parafina sie nie lubie moge sobie od czasu do czasu posmarowac twarz tak dla ochrony, ale kilka dni pod rzad i juz mam pozapychane pory. jesli tobie parafina nie szkodzi, to poza tym sklad jest nieprzekombinowany, prosty. nie znam wszystkich skladnikow, ale naprawde wyglada to calkiem ok...
Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
pewnie potrzebny by byl konkretniejszy opis ...

jest to krem marki Caudalie spf30
oj tak. ciezko bez skladu. moga sobie pisac, co tam jest, ale wszystkiego nie wymienia, i przede wszystkim ilosciowo sie tego nie da ocenic
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 10:41   #4862
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Filtry UV a makijaż

cloche , dziekuje Ci bardzo , odezwe sie jak uda mi sie zdobyc sklad tego kremu
pozdrawiam serdecznie i milego dnia zycze
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 13:48   #4863
mila24
Raczkowanie
 
Avatar mila24
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, czy jest jakas szansa zeby dostac antka 50+ starą wersje,
czyli bez parsolu? moze udalo sie to ktorejs z Was?
Mam jeszcze w domu spray dla dzieci Avene 50+, ale boje sie troche smarowac tym buzie, co sądzicie? (mam mieszaną cere, czasem jakies krostki, jestem na retionidach zewnetrznych)

Edytowane przez mila24
Czas edycji: 2010-04-16 o 13:50
mila24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 13:52   #4864
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mila24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy jest jakas szansa zeby dostac antka 50+ starą wersje,
czyli bez parsolu? moze udalo sie to ktorejs z Was?
Mam jeszcze w domu spray dla dzieci Avene 50+, ale boje sie troche smarowac tym buzie, co sądzicie? (mam mieszaną cere, czasem jakies krostki, jestem na retionidach zewnetrznych)
Mi gdzieś obił się o oczy w aptece. Na "wyspie" stały nowości - LPR i Avene, a "w szafie" razem z innymi kosmetykami Avene stały też jakieś filtry. Ale nie kojarzę czy kremy czy emulsje czy spraye.
Musisz poszukać
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 15:43   #4865
mila24
Raczkowanie
 
Avatar mila24
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzieki za sugestie, poki co w lodzi starego antka nie dorwalam,
ale zastalo mi jeszcze kilka aptek do "zwiedzenia"
mila24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 18:27   #4866
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, A Lirene City Matt nadaje się na Parsol? Gdzieś mi się o oczy obiło, że nie zdestabilizuje
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 22:28   #4867
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, A Lirene City Matt nadaje się na Parsol? Gdzieś mi się o oczy obiło, że nie zdestabilizuje
Dlaczego malo kto korzysta z watkow redakcyjnych?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134


Wiem,ze post nie jest uaktualniany bo sama za bardzo nie przywiazuje do tego wagi ale....w kazdym razie swojego czasu powstalo takie zestawienie

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
cloche
a co poza tym tinosorbem tam jeszcze jest?
..............

mam bardzo ogolnikowe informacje ze strony apteki internetowej :
"innowacyjne filtry przeciwsloneczne UVA/UVB, fotostabilne i dobrze tolerowane przez skore , w tym tinosorb, vinolevure,gliceryna roslinna,naturalny zapach plumerii bialej "

pewnie potrzebny by byl konkretniejszy opis ...

jest to krem marki Caudalie spf30
Jezeli chodzi o ten krem Caudalie SPF 30

INGREDIENTS : AQUA (WATER), OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE*, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYL HEXYLSALICYLATE, SUCROSE POLYSOYATE*, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, GLYCERIN*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE*, BIS ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS*, CETYL ALCOHOL*, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE*, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE*, DIMETHICONE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, POTASSIUM SORBATE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT*, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM PHYTATE*, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LILIAL, GERANIOL, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE.
* Origine vegetale

sklad ze strony
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 08:09   #4868
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry UV a makijaż

Może któraś z Was jest chętna na wycofywaną Biodermę Photoderm AKN Mat SPF 40 NOWA Z KARTONIKIEM ?
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-04-20 o 09:49 Powód: Wymiana na Targowisku,inne opcje reklamy sa platne a sprzedaz zabroniona na Wizazu!
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 10:41   #4869
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hexxana


Jezeli chodzi o ten krem Caudalie SPF 30

INGREDIENTS : AQUA (WATER), OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE*, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYL HEXYLSALICYLATE, SUCROSE POLYSOYATE*, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, GLYCERIN*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE*, BIS ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS*, CETYL ALCOHOL*, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE*, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE*, DIMETHICONE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, POTASSIUM SORBATE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT*, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM PHYTATE*, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LILIAL, GERANIOL, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE.
* Origine vegetale
........................

dzieki serdeczne hexxana
tylko prosze niech ktos to teraz rozszyfruje dla mnie
mozna sie malowac na ten filtr ? stabilny ma sklad ?
ja sie na tym nie znam
prosze o pomoc
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 14:30   #4870
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
Hexxana


Jezeli chodzi o ten krem Caudalie SPF 30

INGREDIENTS : AQUA (WATER), OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE*, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE(P arsol 1789), ETHYL HEXYLSALICYLATE(Neo Heliopan OS), SUCROSE POLYSOYATE*, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL(Ti nosorb M), GLYCERIN*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE*, BIS ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE(Tinosorb S), C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS*, CETYL ALCOHOL*, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE*, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE*, DIMETHICONE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, POTASSIUM SORBATE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT*, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM PHYTATE*, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LILIAL, GERANIOL, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE.
* Origine vegetale
........................

dzieki serdeczne hexxana
tylko prosze niech ktos to teraz rozszyfruje dla mnie
mozna sie malowac na ten filtr ? stabilny ma sklad ?
ja sie na tym nie znam
prosze o pomoc
Siade pozniej na spokojnie to wypowiem sie
W kazdym razie chcialam sie upewnic,ze o ten produkt pytalas
Filtry wyboldowalam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 15:19   #4871
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry UV a makijaż

pomocy, mam depresje
w tamte wakacje za sprawa tego watku kupilam antheliosa 50+ kremik krem/emulsje dla dzieciaczków
poniewaz dziewczyny pisaly, ze edm go nie destabilizuje.
ALE! edm sie skonczyly i zaczelam uzywac podkladu wibo briliance. Po czym na znow innym watku wyczytalam, ze antek nie jest stabilny gdy nalozymy na niego podklad i ja teraz juz nie wiem co robic. Czuje sie zagmatwana.
Wklepuje sklad obu produktow :
anthelios :
Active Ingredients: Mexoryl XL, Mexoryl SX, Titanium Dioxide, Avobenzone, Uvinul N 539, Uvinul T 150

Ingredients: Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat, Isohexadecane, Ethylhexyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Octocrylene, PEG-30 Dipolyhydroxystearte, Glycerin, Propylene Glycol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Lauryl PEG/PPG 18/18 Methicone, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Dodecene, Drometrizole Trisiloxane, Glycine Sojo/Soybean Oil, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Phenoxyethanol, Poloxamer 407, Tocopherol, Triethanolamine

Wibo Brilliance:
Aqua, Mineral Oil, Cyclomethicone, Glycerin, Propylene Glycol, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Hydrogenated, Polyisobutene, Squalane, Mica, Sodium chloride, Peg-40 hydrogenated, Castor Oil, Panthenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Amyl Cinnamal, Coumarin, Geraniol , C177891, C177491, c177492, C177499

Widzę tam mikę...
w ogole ... czemu odnosze wrazenie ze ten podklad to jeden wielki wybaczcie... syf??
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 16:05   #4872
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
pomocy, mam depresje
w tamte wakacje za sprawa tego watku kupilam antheliosa 50+ kremik krem/emulsje dla dzieciaczków
poniewaz dziewczyny pisaly, ze edm go nie destabilizuje.
ALE! edm sie skonczyly i zaczelam uzywac podkladu wibo briliance. Po czym na znow innym watku wyczytalam, ze antek nie jest stabilny gdy nalozymy na niego podklad i ja teraz juz nie wiem co robic. Czuje sie zagmatwana.
Wklepuje sklad obu produktow :
anthelios :
Active Ingredients: Mexoryl XL, Mexoryl SX, Titanium Dioxide, Avobenzone, Uvinul N 539, Uvinul T 150

Ingredients: Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat, Isohexadecane, Ethylhexyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Octocrylene, PEG-30 Dipolyhydroxystearte, Glycerin, Propylene Glycol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Lauryl PEG/PPG 18/18 Methicone, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Dodecene, Drometrizole Trisiloxane, Glycine Sojo/Soybean Oil, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Phenoxyethanol, Poloxamer 407, Tocopherol, Triethanolamine

Wibo Brilliance:
Aqua, Mineral Oil, Cyclomethicone, Glycerin, Propylene Glycol, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Hydrogenated, Polyisobutene, Squalane, Mica, Sodium chloride, Peg-40 hydrogenated, Castor Oil, Panthenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Amyl Cinnamal, Coumarin, Geraniol , C177891, C177491, c177492, C177499

Widzę tam mikę...
w ogole ... czemu odnosze wrazenie ze ten podklad to jeden wielki wybaczcie... syf??

Po raz kolejny sie odniose do:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...39&postcount=6

szczegolnie pkt.5
Cytat:
Napisane przez Noor
jeśli krem z filtrem zawiera Parsol 1789 (Avobenzone, Buthyl Methoxydibenzoylmethane - nie ma go w filtrach Avene i Klorane) lepiej unikać w kosmetykach substancji, które go destabilizują (octyl methoxycinnamate -> popularny filtrzyk UVB, dodawany do podkładów; talk; mika; tlenek cynku; dwutlenek tytanu; niektóre barwniki CI -> zaleca się używać podkłady i pudry, w których pigmenty-tlenki żelaza są w silikonowych otoczkach - w Polsce dostępne są takie Avene Couverance i LRP Unifiance Touche Pro oraz Toleriane Make-up
bo wystarczy posilkowac sie glownie watkami redakcyjnymi->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351

Swoja droga trzeba byc mistrzem makijazu by nalozyc mineraly na filtr i nie zetrzec go o destabilizacji juz nie wspomne.....patrz cyt.powyzej....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 18:36   #4873
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hexxana - bardzo dziekuje za wyrozumiałość i przepraszam za lenistwo
Przekopałam jeszcze kilka wątków i stwierdziłam, że póki co pod makijaż zakupie 50 babydreama - ponoć dobry i tani!
Na lato zostawie antka gdy skora sie uspokoi i bede mogla wychodzic bez tzw. tapety
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 19:09   #4874
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Dlaczego malo kto korzysta z watkow redakcyjnych?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134


Wiem,ze post nie jest uaktualniany bo sama za bardzo nie przywiazuje do tego wagi ale....w kazdym razie swojego czasu powstalo takie zestawienie



Nie bij! Bo korzystam z tych wątków i znam wszystkie. ALE wg wskazanej wcześniej listy, DMM Maybelline NIE destabilizuje, tymczasem w tym wątku (czyli tym w którym teraz piszemy ) dowiedziałam się, że pomimo braku talku czy miki, zawiera tlenki, które mogą destabilizować. I co i co i co
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 19:52   #4875
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
[/COLOR]

Nie bij! Bo korzystam z tych wątków i znam wszystkie. ALE wg wskazanej wcześniej listy, DMM Maybelline NIE destabilizuje, tymczasem w tym wątku (czyli tym w którym teraz piszemy ) dowiedziałam się, że pomimo braku talku czy miki, zawiera tlenki, które mogą destabilizować. I co i co i co

Wiesz,nie jestem ortodoksyjna filtromaniaczka i wychodze z zalozenia,ze to musi sluzyc mnie Listy akurat nie tworzylam,moze w miedzyczasie zmienila sie formulamoze na skladzie jest oznaczenie may contain-czyli,ze przymykamy oko wtedy,nie wiem

DagmaraRose2000 przede wszystkim sprobuj to wszystko dopasowac do wlasnych potrzeb
Osobiscie patrze na to tak:
-mam filtr na ktory nakladam dowolona kolorowke ale go scieram podczas aplikacji wiec ochrona spada
-mam filtr na ktory nie moge klasc dowolnej kolorowki ale to robie bo wiem,ze i tak dochodzi do oslabienia ochrony
-z pelnym makijazem nie chodze na plaze/basen itd.dziele ekspozycje na czynna i bierna-a bierna to ta kiedy ide do pracy/szkoly itd.
Moze to upraszczam ale...sumiennie nakladam filtr i go reaplikuje podczas ekspozycji czynnej i nie daje sie zwariowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 20:01   #4876
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wiesz,nie jestem ortodoksyjna filtromaniaczka i wychodze z zalozenia,ze to musi sluzyc mnie Listy akurat nie tworzylam,moze w miedzyczasie zmienila sie formulamoze na skladzie jest oznaczenie may contain-czyli,ze przymykamy oko wtedy,nie wiem

DagmaraRose2000 przede wszystkim sprobuj to wszystko dopasowac do wlasnych potrzeb
Osobiscie patrze na to tak:
-mam filtr na ktory nakladam dowolona kolorowke ale go scieram podczas aplikacji wiec ochrona spada
-mam filtr na ktory nie moge klasc dowolnej kolorowki ale to robie bo wiem,ze i tak dochodzi do oslabienia ochrony
-z pelnym makijazem nie chodze na plaze/basen itd.dziele ekspozycje na czynna i bierna-a bierna to ta kiedy ide do pracy/szkoly itd.
Moze to upraszczam ale...sumiennie nakladam filtr i go reaplikuje podczas ekspozycji czynnej i nie daje sie zwariowac

A mi przez Wizaż powoli zaczyna odbijać na punkcie filtrów Nawet wczoraj kiedy wracając do domu słońce świeciło mi w oczy, myslałam tylko o tym, że filtr już pewnie mi się starł Ciężko mi zrezygnowac całkiem z pudrów/ fluidów/ róży / bronzerów. Chyba zaryzykuję z tym musem Maybelline
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 20:21   #4877
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
A mi przez Wizaż powoli zaczyna odbijać na punkcie filtrów Nawet wczoraj kiedy wracając do domu słońce świeciło mi w oczy, myslałam tylko o tym, że filtr już pewnie mi się starł Ciężko mi zrezygnowac całkiem z pudrów/ fluidów/ róży / bronzerów. Chyba zaryzykuję z tym musem Maybelline
Kiedy wchodzilam w filtrowanie tez bylam mocno przejeta,pozniej niesamowity trend z filtrowaniem sie na Wizazu ale szybko przekonalam sie,ze to co dobre dla kogos to dla mnie juz mniej.....zaczelam szukac zlotego srodka i udalo sie Choc nie powiem bo mialam szczescie,ze znalazlam "swoje" filtry bez wiekszego wysilku jednak nie zostalam ich niewolnica

Bezstresowego filtrowania zycze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 21:26   #4878
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Kiedy wchodzilam w filtrowanie tez bylam mocno przejeta,pozniej niesamowity trend z filtrowaniem sie na Wizazu ale szybko przekonalam sie,ze to co dobre dla kogos to dla mnie juz mniej.....zaczelam szukac zlotego srodka i udalo sie Choc nie powiem bo mialam szczescie,ze znalazlam "swoje" filtry bez wiekszego wysilku jednak nie zostalam ich niewolnica

Bezstresowego filtrowania zycze
Wiesz, u mnie "zaczęło się" na jesieni - stosując Effaclar Duo wolałam dmuchać na zimne i zaczęłam testować filtry. Ale kwasy w nim słabiutkie więc i z filrowaniem było słabiutko Teraz coraz więcej słońca, a Diacneal i mikrodermabrazja zobowiązują Póki co znalazłam filtr, który mi pasuje ...ale do kolorówki mnie ciągnie

Dziękuję i pozdrawiam
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 16:59   #4879
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witajcie,
Prawie dokładnie, mija rok od mojego pytania, które znów się uaktualniło. Niestety nikt mi na nie do tej pory nie odpisał, więc ponawiam, co z korektorem na filtr? Oczywiście mój ma parsol (używam Anthelios spf 30 fluid do skóry tłustej, albo Hyseac, Uriage spf 50 do trądzikowej), no i nie wiem jak z jego destabilizacją, używam tego korektora:
Oriflame Beauty, Dual Skin Corrector (Podwójny korektor)
[QUOTE]DI-C12-13 ALKYL MALATE, POLYDECENE, OZOKERITE, NYLON-12, CARNAUBA, TRIBEHENIN, CERA ALBA, POLYBUTENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BISABOLOL, GLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, SILICA, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, PANTHENYL ETHYL ETHER, ZINC OXIDE, GLYCINE SOJA OIL, RETINYL PALMITATE, ASCORBYL PALMITATE, CANOLA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, VITIS VINIFERA SEED OIL, MELIA AZADIRACHTA, ALLANTOIN, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT, BHT, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499[/QOUTE]
Wkleiłam skład, nie ma miki, talku i tlenku tytanu (chyba, że przeoczyłam) jest za to tlenek cynku. W jakim stopniu będzie destabilizował?

Używam go jakieś dwa lata i chciałabym wypróbować nowe, wacham się między:
Revlon, Skinlights, Illusion Wand (Korektor w pędzelku)

L'Oreal, Infallible Concealer ( Korektor do twarzy)

Max Factor, Korektor do twarzy w sztyfcie ten mnie najbardziej przekonuje : )

A może Wy mi polecicie jakis dobry korektor? : >
Co by tylko nie destabilizowało... : (
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-23, 17:53   #4880
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez illegale
Witajcie,
Prawie dokładnie, mija rok od mojego pytania, które znów się uaktualniło. Niestety nikt mi na nie do tej pory nie odpisał, więc ponawiam, co z korektorem na filtr? Oczywiście mój ma parsol (używam Anthelios spf 30 fluid do skóry tłustej, albo Hyseac, Uriage spf 50 do trądzikowej), no i nie wiem jak z jego destabilizacją, używam tego korektora:
Oriflame Beauty, Dual Skin Corrector (Podwójny korektor)
DI-C12-13 ALKYL MALATE, POLYDECENE, OZOKERITE, NYLON-12, CARNAUBA, TRIBEHENIN, CERA ALBA, POLYBUTENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BISABOLOL, GLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, SILICA, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, PANTHENYL ETHYL ETHER, ZINC OXIDE, GLYCINE SOJA OIL, RETINYL PALMITATE, ASCORBYL PALMITATE, CANOLA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, VITIS VINIFERA SEED OIL, MELIA AZADIRACHTA, ALLANTOIN, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT, BHT, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499[/QOUTE]
Wkleiłam skład, nie ma miki, talku i tlenku tytanu (chyba, że przeoczyłam) jest za to tlenek cynku. W jakim stopniu będzie destabilizował?

Używam go jakieś dwa lata i chciałabym wypróbować nowe, wacham się między:
Revlon, Skinlights, Illusion Wand (Korektor w pędzelku)

L'Oreal, Infallible Concealer ( Korektor do twarzy)

Max Factor, Korektor do twarzy w sztyfcie ten mnie najbardziej przekonuje : )

A może Wy mi polecicie jakis dobry korektor? : >
Co by tylko nie destabilizowało... : (
Tak naprawde o destabilizaji wiadomo bardzo malo ale wiadomo,ze do niej dochodzi i jezeli tak bardzo chcesz sie trzymac wytycznych to ok,korektor Oriflame moze byc Tlenek cynku jest dosc daleko skladzie wiec mozna przymknac na niego oko
Revlon odpada na samym poczatku-popatrz na skladowe
L'oreal i MF nie maja skladow wiec sie nie wypowiem-jednak wazne aby Tobie korektor odpowiadal bo coz z tego,ze bedzie idealny pod filtry jak nie zda egzaminu?

Ze swojej strony polecam

Biotherm, Forget It (Instant Concealer)
Clinique, All About Eyes Concealer (Korektor pod oczy)
Farmasi, Concealer Camouflage Stick (Korektor w sztyfcie)
Helena Rubinstein, Magic Concealer
Maybelline, Everfresh,
Pixie Cosmetics, Korektor kamuflażowy
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-04-23 o 17:56
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 19:18   #4881
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Tak naprawde o destabilizaji wiadomo bardzo malo ale wiadomo,ze do niej dochodzi i jezeli tak bardzo chcesz sie trzymac wytycznych to ok,korektor Oriflame moze byc Tlenek cynku jest dosc daleko skladzie wiec mozna przymknac na niego oko
Revlon odpada na samym poczatku-popatrz na skladowe
L'oreal i MF nie maja skladow wiec sie nie wypowiem-jednak wazne aby Tobie korektor odpowiadal bo coz z tego,ze bedzie idealny pod filtry jak nie zda egzaminu?

Ze swojej strony polecam

Biotherm, Forget It (Instant Concealer)
Clinique, All About Eyes Concealer (Korektor pod oczy)
Farmasi, Concealer Camouflage Stick (Korektor w sztyfcie)
Helena Rubinstein, Magic Concealer
Maybelline, Everfresh,
Pixie Cosmetics, Korektor kamuflażowy
Dziękuję za odpowiedź!
Jestem właśnie po lekturze paru artykułow z internetu na temat filtrów. Dowiedziałam się, że Parsol, może być stabilizowany przez inne filtry zawarte w filtrze i że gdy jest dalej w składzie, za innymi filtrami, nie trzeba się go tak obawiać, aczkolwiek jest najłatwiej ścierającym się filtrem. Ale- zdecydowałam się przetestować Avene.
U mnie korektor na filtrze źle się trzyma, niestety bez filtra też nie najlepiej, bo po całym dniu, korektor osadza się wokół niedoskonałości, jeszcze ją podkreślając. Najlepszym do tej pory był ten z Oriflame, więc skoro może być, to będę używać. Z tych co polecałaś (pomijam fakt, że nie stać mnie na niektóre ) zainteresował mnie ten Farmasi, ale pierwszy raz słyszę o takiej firmie i niew wiem gdzie go szukać, no i nie wiem jaki kolor miałabym wybrać i jeszcze Pixie- tu też mnie te kolory przerażają.


I jeszcze jedno ogólne pytanie : )
-Czy jeśli zakupię sobie Avene, to mogę na nią stosować pudry/korektory mineralne?
Czy poza parsolem są filtry, które się destabilizują micą, talkiem? No i tlenek cynku i dwutlenek tytanu, są przecież filtrami mineralnymi, zawarte są też w makijażowych kosmetykach mineralnych, nie destabilizują chemicznych? Produktów Avene?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 11:38   #4882
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry UV a makijaż

Okej..: brzydal:
Znowu tu jestem..Jeżeli nie chcecie słuchac mojego biadolenia wypędźcie mnie, pójdę sobie..po prostu kilka razy czytam wątek i się gubię
Kupiłam sobie tym razem soraye 60 dzieciak(powstał stan zapalny mam nadzieje ze nie od tego;ale nie miałam o tym pisać)
Dziewczyny proszę Was o POMOC..
Doczytałam ze soraya nie ma pasolu więc bezpośrednio na nią moge położyć kolorówkę błagam powiedzcie mi jaki konkretnie podkład mi proponujecie. Z góry mówie ze dziś rano eksperymentowałam z moim podkładem, dermablend, i było mało, że tragicznie więc jakoś fluid jest dla mnie spalony.. Gdybyście pomogły mi coś wybrać tylko coś pudrowego np.podkład w kompakcie.. Zaznaczę że mam przebarwień masę więc nic transparentnego..
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 11:46   #4883
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Okej..: brzydal:
Znowu tu jestem..Jeżeli nie chcecie słuchac mojego biadolenia wypędźcie mnie, pójdę sobie..po prostu kilka razy czytam wątek i się gubię
Kupiłam sobie tym razem soraye 60 dzieciak(powstał stan zapalny mam nadzieje ze nie od tego;ale nie miałam o tym pisać)
Dziewczyny proszę Was o POMOC..
Doczytałam ze soraya nie ma pasolu więc bezpośrednio na nią moge położyć kolorówkę błagam powiedzcie mi jaki konkretnie podkład mi proponujecie. Z góry mówie ze dziś rano eksperymentowałam z moim podkładem, dermablend, i było mało, że tragicznie więc jakoś fluid jest dla mnie spalony.. Gdybyście pomogły mi coś wybrać tylko coś pudrowego np.podkład w kompakcie.. Zaznaczę że mam przebarwień masę więc nic transparentnego..
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam
A czy próbowałaś używać filtr Avene emulsja spf 50+ ? Ja go osobiście baaaardzo polecam, bo idealnie się wchłania, nie błyszczy i każdą kolorówkę na niego możesz kłaść dowoli
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 11:56   #4884
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A czy próbowałaś używać filtr Avene emulsja spf 50+ ? Ja go osobiście baaaardzo polecam, bo idealnie się wchłania, nie błyszczy i każdą kolorówkę na niego możesz kłaść dowoli
JUŻ nie tegoroczne filtry Avene mają parsol
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 12:38   #4885
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
JUŻ nie tegoroczne filtry Avene mają parsol
naprawdę A jak wyglądają tegoroczne ? To zrobię zapas ubiegłorocznych
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 12:55   #4886
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry UV a makijaż

Właśnie w tamtym roku miałam krem avene i mi cała gromada zapalonych powstała z tego też powodu dopadło mnie zwątpienie filtrowe i długo ich nie używałam. Na soraye też można nakładać dowolną kolorówkę i właśnie moje pytanie czy znacie coś w miarę kryjącego pudrowego co będzie dobrze wyglądało i zakrywało przebarwienia i zalezy mi na tym abym nie była córką młynarza bo u mnie to wygląda przestrasznie (piszę o efekcie pobielenia).. o matko jeszcze chciałam cos napisać ale już nie wiem co...
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:21   #4887
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
naprawdę A jak wyglądają tegoroczne ? To zrobię zapas ubiegłorocznych
Emulsja z bardzo wysoką ochroną SPF 50+ 50ml

INCI:AVENE AQUA
OCTOCRYLENE
C12-15 ALKYL BENZOATE
BUTYLENE GLYCOL
DIMETHICONE
DIISOPROPYL ADIPATE
METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL
CYCLOMETHICONE
AQUA
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
TITANIUM DIOXIDE
GLYCERYL STEARATE
PEG-100 STEARATE
POTASSIUM CETYL PHOSPHATE
PVP/EICOSENE COPOLYMER
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
CAPRYLYL GLYCOL
CUCURBITA PEPO SEED OIL
DECYL GLUCOSIDE
DIMETHICONOL
DISODIUM EDTA
PARFUM
GLYCERYL BEHENATE
GLYCERYL DIBEHENATE
HYDROXYETHYL ACRYLATE/
SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER
ISOHEXADECANE
POLYSORBATE 60
PROPYLENE GLYCOL
SILICA
SORBIC ACID
SORBITAN ISOSTEARATE
STEARYL ALCOHOL
TOCOPHERYL GLUCOSIDE
TRIBEHENIN
XANTHAN GUM
ZINC GLUCONATE


Na opakowaniu jest informacja, że nowość, bez parabenów i bodajże konserwantów.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Właśnie w tamtym roku miałam krem avene i mi cała gromada zapalonych powstała z tego też powodu dopadło mnie zwątpienie filtrowe i długo ich nie używałam. Na soraye też można nakładać dowolną kolorówkę i właśnie moje pytanie czy znacie coś w miarę kryjącego pudrowego co będzie dobrze wyglądało i zakrywało przebarwienia i zalezy mi na tym abym nie była córką młynarza bo u mnie to wygląda przestrasznie (piszę o efekcie pobielenia).. o matko jeszcze chciałam cos napisać ale już nie wiem co...
Mnie też po emulsji Avene (starszej wersji) wysypało. Co ciekawe, krem Avene tak na mnie nie działa, a teoretycznie emulsja jest bardziej odpowiednia dla mojej cery.
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:21   #4888
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry UV a makijaż

Pikpok ja proponuję podkład Revlon Color Stay - naprawde ładnie kryje, ale nie robi maski, u mnie sie sprawdza, a zależy mi na przykryciu naczynek Na Sorayę możesz go kłaść, szkoda, że tylko na nią
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *

Edytowane przez lenka07661
Czas edycji: 2010-04-27 o 18:28
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:29   #4889
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Pikpok ja proponuję podkład Revlon Color Stay - naprawde ładnie kryje, ale nie robi maski, u mnie sie sprawdza, a zależy mi na przykryciu naczynek Na Sorayę możesz gokłaść, szkoda, że tylko na nią
O której Soraji mówicie? Bo jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na te filtry będę wdzięczna za podrzucenie linku
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:46   #4890
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
O której Soraji mówicie? Bo jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na te filtry będę wdzięczna za podrzucenie linku
Na kwc zbyt duzo recenzji nie ma, kiedyś dziewczyny mi zaproponowały i bardzo dobre miały o niej opinie. Trzeba tylko pamiętać żeby zakupić soraye balsam dla dzieci, a nie dla dorosłych bo ma mniej zapychających składników niż pozostałe wersje Piszę cały czas o Soray'i balsam dla dzieci Spf 60, koszt 23zł.
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.