Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-12, 11:21   #751
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Stosujesz po tym jakieś płukanki?
tak, na litr wody 2łyzki octu winnego, ale ostatnio byłam na wyjeździe i nie miałam takiej możliwości i nie użyłam nic, włosy wyglądały świeżo,ale nie były tak mocno błyszczące i lejące jak po płukance
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 11:52   #752
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Mam ochotę zamówić Cedrowy las z LF
Uwielbiam leśne zapachy
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 13:41   #753
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
tak, na litr wody 2łyzki octu winnego, ale ostatnio byłam na wyjeździe i nie miałam takiej możliwości i nie użyłam nic, włosy wyglądały świeżo,ale nie były tak mocno błyszczące i lejące jak po płukance
Dzięki

Niestety, zauważyłam, że po mydełkach moja cera zaczyna silnie się przetłuszczać. Nic mi nie wyskakuje, nie zanotowałam żadnych pryszczy, tylko to sebum. Myślę, że mogłam przesuszyć twarz i stąd taki efekt.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 16:12   #754
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Dzięki

Niestety, zauważyłam, że po mydełkach moja cera zaczyna silnie się przetłuszczać. Nic mi nie wyskakuje, nie zanotowałam żadnych pryszczy, tylko to sebum. Myślę, że mogłam przesuszyć twarz i stąd taki efekt.
A nie nawilżałaś twarzy po umyciu mydłem ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 20:02   #755
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Stosujesz po tym jakieś płukanki?
Pytanie nie było do mnie, ale powiem Ci, że po użyciu Rozmarynowego Twista płukanek nie używam. A włosy są miękkie, błyszczące i tak Włosy mam grube i gęste.
Ale chcę spróbować, więc musze poszukać octu jabłkowego do płukanki. Dostanę go w jakimś supermarkecie? Póki co w Netto sprawdzałam i nie ma.

We wrześniu zrobię kolejne zamówienie na Lawendowej Farmie, zakochałam się w tych mydełkach
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 20:52   #756
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Pytanie nie było do mnie, ale powiem Ci, że po użyciu Rozmarynowego Twista płukanek nie używam. A włosy są miękkie, błyszczące i tak Włosy mam grube i gęste.
Ale chcę spróbować, więc musze poszukać octu jabłkowego do płukanki. Dostanę go w jakimś supermarkecie? Póki co w Netto sprawdzałam i nie ma.

We wrześniu zrobię kolejne zamówienie na Lawendowej Farmie, zakochałam się w tych mydełkach
Dostaniesz na 100 %
Niedługo ma pojawić się w Biedronce, ale znajdziesz go np. Tesco, Realu, Inter marche, czy delikatesach

Tak z ciekawości : na jaki okres starcza wam jedno mydełko do włosów ? Oczywiście uwzględniając długość i gęstość czupryny oraz częstotliwość mycia.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks

Edytowane przez Mademoiselle_Pauline
Czas edycji: 2011-08-13 o 20:54
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 21:08   #757
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Jakie mydełka z Tuli polecacie do mycia włosów, a jakie do mycia twarzy - ważne żeby nie pozostawiały tłustej warstwy

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Aha Pytanie do wizażanek, które używają mydła węglowego do mycia zębów z Tuli - na ile wam starcza ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-14, 10:37   #758
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja ocet jablkowy kupilam w tesco 500 ml za jakies 6 zl a do plukanki daje 2 lyzki na 1,5 litra, wiecej nie probowalam ani mniej bo tak mi pasuje wiec nie zmieniam

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Dostaniesz na 100 %
Niedługo ma pojawić się w Biedronce, ale znajdziesz go np. Tesco, Realu, Inter marche, czy delikatesach

Tak z ciekawości : na jaki okres starcza wam jedno mydełko do włosów ? Oczywiście uwzględniając długość i gęstość czupryny oraz częstotliwość mycia.
Ja mam krzepka pokrzywe ktora dostalam 14 lipca (cos ok tego) wlosy nie pamietam ile razy mylam moze 9 (tak na oko bo niestety nie pamietam a myje tak co 3 dni) a zostala mi jeszcze prawie polowa bo nie myje cala kostka tylko dziele ja na pol i ta druga polowke uzylam 2 raz wiec zuzycie minimalne, teraz czekam na rozmarynowy twist, w krzepkiej pokrzywie troche mnie denerwuje to ze te kawalki pokrzywy troche ciagna wlosy, bo wyczytalam ze lepiej mydlem przecierac od gory w dol i tak namydlac wlosy wiec tak robie ale troche mi ta pokrzywa czupryne ciagnie a wlosy mam za lopatki ale ono sie tak pieni ze namydlam tylko skore glowy i reszte powstalej piany przeciagam po wlosach

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-08-14 o 10:39
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 10:57   #759
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Dostaniesz na 100 %
Niedługo ma pojawić się w Biedronce, ale znajdziesz go np. Tesco, Realu, Inter marche, czy delikatesach

Tak z ciekawości : na jaki okres starcza wam jedno mydełko do włosów ? Oczywiście uwzględniając długość i gęstość czupryny oraz częstotliwość mycia.
Mam nadzieję, że w Biedronce będzie, bo Tesco i Real mam bardzo daleko Chyba, że poszukam w delikatesach. Dziękuję
A robiła może któraś z Was własny ocet jabłkowy?

Póki co używam mydła dopiero 2 tygodnie, ale ucięłam sobie 1/4 kostki (żeby wolniej zużywać,) i mniej więcej 1/3 lub nawet 1/4 z tego kawałka zużyłam. Włosy mam bardzo gęste, suche trochę, dużo ich, ale krótkie są - około 12 cm Myję co 2 dni.

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Jakie mydełka z Tuli polecacie do mycia włosów, a jakie do mycia twarzy - ważne żeby nie pozostawiały tłustej warstwy
Do mycia włosów to Rozmarynowy Twist - ślicznie pachnie, dobrze oczyszcza i mocno się pieni. A włosy są miękkie i nie aż tak poplątane
A do twarzy... Może Cytrusowy Sorbet? Ja lubię natłuszczające mydła, bo mam suchą skórę, ale w opisie Cytrusowego jest: Mydło dla cery normalnej i tłustej. Mam próbkę, dostałam do zamówienia, mogę na TŻ-cie sprawdzić czy nie natłuszcza
Używam Owsianego Bobasa i on też nie natłuszcza specjalnie
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-14 o 11:01
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:10   #760
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że w Biedronce będzie, bo Tesco i Real mam bardzo daleko Chyba, że poszukam w delikatesach. Dziękuję
A robiła może któraś z Was własny ocet jabłkowy?

Póki co używam mydła dopiero 2 tygodnie, ale ucięłam sobie 1/4 kostki (żeby wolniej zużywać,) i mniej więcej 1/3 lub nawet 1/4 z tego kawałka zużyłam. Włosy mam bardzo gęste, suche trochę, dużo ich, ale krótkie są - około 12 cm Myję co 2 dni.



Do mycia włosów to Rozmarynowy Twist - ślicznie pachnie, dobrze oczyszcza i mocno się pieni. A włosy są miękkie i nie aż tak poplątane
A do twarzy... Może Cytrusowy Sorbet? Ja lubię natłuszczające mydła, bo mam suchą skórę, ale w opisie Cytrusowego jest: Mydło dla cery normalnej i tłustej. Mam próbkę, dostałam do zamówienia, mogę na TŻ-cie sprawdzić czy nie natłuszcza
Używam Owsianego Bobasa i on też nie natłuszcza specjalnie
Wolę nie eksperymentować i kupić ocet w sklepie Szkoda, że zamówienia z LF będą realizowane dopiero na początku września Nie mogę się doczekać testowania mydełek

TŻ nie ma nic przeciwko ?

Ja do twarzy zamówię cedrowy las i plaster miodu
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:16   #761
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Wolę nie eksperymentować i kupić ocet w sklepie Szkoda, że zamówienia z LF będą realizowane dopiero na początku września Nie mogę się doczekać testowania mydełek

TŻ nie ma nic przeciwko ?

Ja do twarzy zamówię cedrowy las i plaster miodu
Ja mialam plaster miodu, jest niesamowicie tlusty i mnie nie przypadl do gustu Ale ja mam tlusta skore.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-14, 11:28   #762
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja mialam plaster miodu, jest niesamowicie tlusty i mnie nie przypadl do gustu Ale ja mam tlusta skore.
Ja mam wrażliwą skłonną do przesuszeń, więc mam nadzieję, że będzie mi pasował. Jak na razie skupię się na węglowym z Tuli, bo zauważyłam masę zaskórników na nosie
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:31   #763
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja mialam plaster miodu, jest niesamowicie tlusty i mnie nie przypadl do gustu Ale ja mam tlusta skore.
A uzywalas do ciala?? ladnie nawilza skore? ja chcialam teraz zamowic ale nie bylo Pani Ewa napisala ze zrobila nowe i beda dopiero we wrzesniu
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:39   #764
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Wolę nie eksperymentować i kupić ocet w sklepie Szkoda, że zamówienia z LF będą realizowane dopiero na początku września Nie mogę się doczekać testowania mydełek

TŻ nie ma nic przeciwko ?

Ja do twarzy zamówię cedrowy las i plaster miodu
Mnie przekonało to, że własny ocet będzie naturalny, a w tym sklepowym to nie wiadomo co jest... Ale pewnie i tak kupię

Też już chcę nowe mydełka! Jestem uzależniona

Nie będzie nic przeciwko miał, twarzy myje wodą, to mu podłożę mydło i będzie się nim mył Nie zaszkodzi mu Ktoś musi być ze mną królikiem doświadczalnym, ja sama nie mogę, bo suchą i wrażliwą mam skórę.

A plaster miodu już mam na wishliście Jak pięknie wygląda! Ogólnie moja wishlista już ma...9 pozycji, tylko z Lawendowej Farmy...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:46   #765
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A ja właśnie kliknęłam 3xmydło węglowe z Tuli
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:56   #766
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
A ja właśnie kliknęłam 3xmydło węglowe z Tuli
A będziesz go używała tylko do twarzy? Czy też do zębów / ciała / włosów?

Mam próbkę węglowego i nie wiem czy używać... Mam suchą i wrażliwą skórę. Jak myślicie?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 12:02   #767
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
A uzywalas do ciala?? ladnie nawilza skore? ja chcialam teraz zamowic ale nie bylo Pani Ewa napisala ze zrobila nowe i beda dopiero we wrzesniu

Mnie wszytskie mydelka z LF nawilzaja, mam tlusta skore. Natomiast plaster miodu ja bardzo natluszczal i dla mnie to juz za duzo Ale moze jak ktos ma sucha skore, to lepiej sie sprawdzi.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 12:10   #768
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Mnie wszytskie mydelka z LF nawilzaja, mam tlusta skore. Natomiast plaster miodu ja bardzo natluszczal i dla mnie to juz za duzo Ale moze jak ktos ma sucha skore, to lepiej sie sprawdzi.
Wreszcie jakaś nadzieja dla mojej skóry Plaster miodu to teraz już mój priorytet.
Może nawet natłuści mi moje biedne wysuszone ręce... Każde mydło masakrycznie mi przesusza. Aktualnie Alterra w płynie. Chyba będę samą wodą myła.
Macie może jakieś typy do natłuszczania?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 12:14   #769
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wreszcie jakaś nadzieja dla mojej skóry Plaster miodu to teraz już mój priorytet.
Może nawet natłuści mi moje biedne wysuszone ręce... Każde mydło masakrycznie mi przesusza. Aktualnie Alterra w płynie. Chyba będę samą wodą myła.
Macie może jakieś typy do natłuszczania?
Plaster miodu to bylo moje pierwsze mydelko z LF i jak na razie najlepsze Ideał na przesuszona i podrazniona skore. Jogurtowe i Oliwkowe Shea tez. Jogurtowe jest chyba najbardziej tłuste
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-14, 12:19   #770
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Plaster miodu to bylo moje pierwsze mydelko z LF i jak na razie najlepsze Ideał na przesuszona i podrazniona skore. Jogurtowe i Oliwkowe Shea tez. Jogurtowe jest chyba najbardziej tłuste
To jak moja - przesuszona i podrażniona.
Jogurtowe najbardziej tłuste? Jak dobrze, mam je w zapasach! Kupiłam razem z Owsianym Bobasem, Miętowym Orzeźwieniem i Rozmarynowym Twistem. Ale miło

Ale Plaster Miodu będzie u mnie we wrześniu, to pewne
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 13:17   #771
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A będziesz go używała tylko do twarzy? Czy też do zębów / ciała / włosów?

Mam próbkę węglowego i nie wiem czy używać... Mam suchą i wrażliwą skórę. Jak myślicie?
Przede wszystkim będę go używała do zębów, ale ostatnio pojawiły mi się na nosie zaskórniki i chcę je zlikwidować za pomocą tego mydła.
Na wszelki wypadek (boję się wysuszenia) będę smarowała twarz lekkim olejem albo maceratem

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Mnie wszytskie mydelka z LF nawilzaja, mam tlusta skore. Natomiast plaster miodu ja bardzo natluszczal i dla mnie to juz za duzo Ale moze jak ktos ma sucha skore, to lepiej sie sprawdzi.
Które wg Ciebie mydełko do twarzy jest najlepsze ?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wreszcie jakaś nadzieja dla mojej skóry Plaster miodu to teraz już mój priorytet.
Może nawet natłuści mi moje biedne wysuszone ręce... Każde mydło masakrycznie mi przesusza. Aktualnie Alterra w płynie. Chyba będę samą wodą myła.
Macie może jakieś typy do natłuszczania?
Poza plastrem miodu : Jogurtowe i Kleopatra ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 13:24   #772
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Przede wszystkim będę go używała do zębów, ale ostatnio pojawiły mi się na nosie zaskórniki i chcę je zlikwidować za pomocą tego mydła.
Na wszelki wypadek (boję się wysuszenia) będę smarowała twarz lekkim olejem albo maceratem

Poza plastrem miodu : Jogurtowe i Kleopatra ?
Jak już będziesz w posiadaniu węglowego, to opisz mi jak się nim myje zęby, dobrze? Bo jestem cholernie ciekawa! Przecież to mydło. Mam je, ale boję się użyć do zębów - mam bardzo nadwrażliwe zęby. Martwię się, że je popsuję bardziej.

O, Kleopatra też na mojej liście jest Będę miała testowania... :
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 14:10   #773
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ja z tych co testowałam do suche skóry-taką sama posiadam polecić mogę:
miodowy krem, plaster miodu i jogurtowe i chyba najbardziej pasuje mi plaster miodu ,miodowy krem wydaje mi się najbardziej tłuste

na Kleopatre też się czaję,ale najpierw jej nie było, teraz przerwa..
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 14:27   #774
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 14:32   #775
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Używasz balsamu do stóp? Daje coś? Mam stopy w strasznym stanie i żaden krem nie daje rady. A balsam mam i używam do dłoni i do ust. Do tego się sprawdza znakomicie
Pokrzywy do włosów używasz?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 14:33   #776
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

mnie też balsam bardzo przypasował, tylko następnym razem wezmę bezzapachowy, obecnie mam melisowy i zbyt intensywnie pachnie trochę,
krzepka pokrzywa super, ale rozmarynowy twist także się świetnie sprawdza,więc używam ich na zmianę
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 14:59   #777
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
mnie też balsam bardzo przypasował, tylko następnym razem wezmę bezzapachowy, obecnie mam melisowy i zbyt intensywnie pachnie trochę,
krzepka pokrzywa super, ale rozmarynowy twist także się świetnie sprawdza,więc używam ich na zmianę
Mam bezzapachowy, naturalny - pachnie bardzo przyjemnie Takim gęstym, ale delikatnym kremem, lekko miodowym.
A jakie masz włosy? Teraz używam Rozmarynowego Twista, jest całkiem niezły, ale chcę też spróbować Pokrzywy i Szałwii. Tylko nie wiem do jakich włosów one są
A można używać tych normalnych mydeł do mycia włosów? Np. jogurtowego?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 15:23   #778
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 15:35   #779
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja nawet płukanki nie używam I daje radę mydełko.

Niby pumeksem trzeba, ale później mocniej narasta. Ja właśnie po pumeksowaniu się takiej skorupy dorobiłam na piętach. Ogólnie mam bardzo suche stopy, czasem aż białe i łuszczące się w pewnych miejscach. Poza tym mam chory kręgosłup i sprawia mi ból schylanie się do pięt - TŻ mi pomaga, ale przecież nie będę mu kazała tego codziennie robić. Póki co używam Pilarixu, może coś da. I raz w tygodniu wymaczam + ścieram pięty.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 15:41   #780
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja uzywam balsamiku do stop i bardzo sobie chwale, raz na tydzien je tylko pumeksuje a tak to codziennie na noc po kapieli smaruje balsamem i nigdy nie mialam takich gladkich piet jak po tym balsamie

a plukanki octowe wcale nie sa jakies pracochlonne poprostu zlac wlosy na koniec woda z octem i tyle zachodu a za to jaki efekt
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.