Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-03, 21:54   #5041
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Pomożecie?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Ciężko, ni to na różowo, ni to na czerwono, coś pomiędzy. Odcień opalenizny szaro-beżowy, jakbym była brudna

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Szare wpadające lekko w zieleń, jasna oprawa oczu.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie występują

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Bardzo jasny, w niektórych miejscach żółtawy, a w niektórych niebieski (prześwitują mi żyły przez skórę i dają taki efekt). Rumienię się często i na czerwono, mam cerę naczynkową.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny blond, ze złotawymi przebłyskami.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jakiś taki nijaki... Jasna sina czerwień, inaczej tego nie potrafię określić

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuję w złamanych kolorach, ale nie pastelach. Złamany niebieski, brzoskwiniowy, różowy. Okropnie wyglądam w żółciach, czerwieni, brązie, czerni. Kiedyś lubiłam ubierać się w ciemne fiolety bo wydawało mi się, że podkreślą jasną skórę, ale teraz już nie jestem przekonana :/
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 20:25   #5042
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Whiteglove, zgaduję, że lato, prawdopodobnie cośw tym stylu:
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-summer.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:46   #5043
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się za pierwszym razem na czerwono, na drugi dzień opalenizna jest już zawsze złotawo-brązowa. Kolejne wyjścia na słońce to opalanie na złoto-brazowy kolor.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Niebiesko-zielone, tęczówki w kolorze ciemnym morskim. Szare brwi i rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie występują

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Bardzo jasny odcień. Ziemiste cienie pod oczami, występujące cały rok. Czerwieni się na policzkach i nosie. , rumieni się na ciemno - różowy.
Ogólnie latem po lekkim kontakcie ze słońcem robi się brzoskwiniowa, a zimą jest to kolor wpadający w jasny porcelanowy, wręcz blada.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jasno brązowy / blond, ze złotawymi przebłyskami. Klik

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasna czerwień, taka blada.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najlepiej czuję się w jasnych i ciemnych odcieniach beżu, brązu, kawy z mlekiem, złoto, khaki, ciemny brąz, ciemna czekolada, rdzawy brąz, oliwkowy. Najlepiej też wyglądam w takich kolorach.

Help...

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-09-05 o 07:54
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 11:38   #5044
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Kania122 Pokaż wiadomość
A po co w zasadzie ograniczać się do jednej kategorii? Możemy należeć do każdej pory roku w zależności od nastroju i użytej kolorystyki Nie mam racji?
Nie.

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Ogólnie to te opisy są często niewystarczające, dziewczyny, albo mijają się z prawdą, bo trochę trudno się dobrze opisać, jeśli ktoś się nie zna na określaniu tonacji. pigmentach itp., a większość osób szukajacych porady w tym wątku się nie zna, wiec czasem robi się błędne koło... Jeśli możecie wrzucajcie zdjęcia, nie musi być cała twarz widoczna, byle było widać oko, oprawę i skórę twarzy bez makijażu. Jeśli kolor włosów jest naturalny to również włosy.


Shiloh, czyli masz różowawą czy brzoskwniową? Chłodną? Ciepła?
Oczy - nie jaki kolor widać z daleka, tylko z jakich sie składa... jaki jest kolor białka - błękitnawy czy żółtawy, czy tęczówka odcina się wyraźnie od białka czy raczej delikatnie przechodzi? Czy ma obwódkę?
Kolor włosów - czyli to jest brązowy ze złotymi refleksami? Ale pomijajac refleksy, jaki jest odcień brązu?

W jakich kolorach jest ci do twarzy ( i ludzie cię komplemetnują), w jakich wyglądasz ohydnie i nie możesz ich nosić?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-05 o 12:19 Powód: literówki
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 11:52   #5045
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czyli masz różowawą czy brzoskwniową? Chłodną? Ciepła?
Naturalnie różowawą, chłodną.

Oczy - nie jaki kolor widać z daleka, tylko z jakich się składa... jaki jest kolor białka - błękitnawy czy żółtawy, czy tęczówka odcina się wyraźnie od białka czy raczej delikatnie przechodzi? Czy ma obwódkę?
Białko jest żółtawe,a tęczówka odcina się od białka. Tęczówka ma obwódkę dość ciemną.

Kolor włosów - czy to jest brązowy ze złotymi refleksami? Ale pomijajac refleksy, jaki jest odcień brązu?

Jasny odcień brązu, coś al'a bursztynowy, złotawy. Gdzieniegdzie z jasnymi pasemkami.

W jakich kolorach jest ci do twarzy ( i ludzie cię komplemetnują), w jakich wyglądasz ohydnie i nie możesz ich nosić?
Tak jak pisałam do twarzy mi w brązach, beżach, złotych, khaki. Wyglądam ohydnie w niebieskich kolorach, grafitach, szarościach, fioletach i też nie lubię siebie w nich.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 12:07   #5046
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

W takim razie prawdopodobnie to:
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html

Łagodna jesień, typ pomiędzy jesienią a latem. Typ nie tak ciepły jak inne jesienie, a bardziej neutralny.

przykłady:
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 12:09   #5047
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W takim razie prawdopodobnie to:
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html

Łagodna jesień, typ pomiędzy jesienią a latem. Typ nie tak ciepły jak inne jesienie, a bardziej neutralny.

przykłady:
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html
Bardzo Ci dziękuję
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 19:32   #5048
rozczochranaa
Raczkowanie
 
Avatar rozczochranaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 267
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Proszę o rozpoznanie mojego typu urody

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko, na brązowo. Odcień złotawo-brązowawy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy zielono-szare. Tęczówki z ciemniejszą obwódką koloru czystego. Oprawa oczu ciut ciemniejsza.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Chłodny wpadający w róż. Rumienie się (bardzo często) na ciemno-różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalny kolor to miedziany blond - latem włosy znacznie bardziej mi rudzieją, w okresie jesieni/zimy lekko ciemnieją.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Ciepły koral

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w brązie, zieleni, czerni, granacie.

Źle czuję się w żółtym, różowym, jasnym niebieskim. Głównie w bardzo jasnych, jaskrawych kolorach..
__________________

"Kłopotliwe na świecie jest to, że idioci są pewni siebie, a ludzie rozsądni pełni wątpliwości."
rozczochranaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 21:45   #5049
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Rozczochrana:
Czy twoje oczy są przejrzyste o jednorodnym kolrze, czy takie o złożonym kolorze?
Jaka jest twoja oprawa oczu, jaki ma kolor.
Czy twoja karnacja mocno kontrastuje z oprawą oczu i włosami?
Czy twoje oczy z daleka wydają się wyraziste, przeszywające czy łagodne?
Ten miedziany blond ma ciepły czy chłodny odcień?

Póki co trudno mi ustalić twój typ w systemie Alexander, ale z kolei ona wileu typom odradza czerń i ciemne kolory moim zdaniem na wyrost.

Najprawdopodniej jakaś jesień:
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html

Wprawdzie odradza ciemne kolory, ale przecież te wszystkie celebrytki dobrze w takich wyglądają.
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html

Takie kolory, jak ty lubisz, i nie lubisz najbardziej pasują do głębokiej jesieni, ale na ten typ jesteś za jasna:
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-05 o 22:17
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 22:00   #5050
rozczochranaa
Raczkowanie
 
Avatar rozczochranaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 267
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Rozczochrana:
Czy twoje oczy są przejrzyste o jednorodnym kolrze, czy takie o złożonym kolorze?
Jaka jest twoja oprawa oczu, jaki ma kolor.
Czy twoja karnacja mocno kontrastuje z oprawą oczu i włosami?
Czy twoje oczy z daleka wydają się wyraziste, przeszywające czy łagodne?
Ten miedziany blond ma ciepły czy chłodny odcień?
Czy twoje oczy są przejrzyste o jednorodnym kolorze, czy takie o złożonym kolorze?

Są zielono-szare, żadnych innych plamek w innym kolorze nie mam.

Jaka jest twoja oprawa oczu, jaki ma kolor.

Oprawa oczu jest ciut ciemniejsza (zielona) jak sam kolor oczu


Czy twoja karnacja mocno kontrastuje z oprawą oczu i włosami?

Lekko kontrastuje

Czy twoje oczy z daleka wydają się wyraziste, przeszywające czy łagodne?

Z daleka wyglądają łagodne

Ten miedziany blond ma ciepły czy chłodny odcień?

Mój miedziany blond ma ciepły odcień
__________________

"Kłopotliwe na świecie jest to, że idioci są pewni siebie, a ludzie rozsądni pełni wątpliwości."
rozczochranaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 22:14   #5051
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Oprawa oczu to brwi i rzęsy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 22:20   #5052
rozczochranaa
Raczkowanie
 
Avatar rozczochranaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 267
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Pardon - oprawa oczu ciemnobrązowa
__________________

"Kłopotliwe na świecie jest to, że idioci są pewni siebie, a ludzie rozsądni pełni wątpliwości."
rozczochranaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 22:26   #5053
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja bym powiedziała, że jednak soft autumn. Ulubione kolory bardziej jak deep autumn.

Podtypy nie zawsze pasują na 100%, ja też nie pasuję do żadnego typu na 100% (albo opisy są za wąskie )

Poza tym gust Alexander jest specyficzny, jak ktoś woli bardziej kontrastowy, wyrazisty wygląd to jej rady dla wielu typów są za nudne (ani mi w głowie się ograniczać do palety dla soft summer, same mdłe kolory!) więc noszę też kolory dla cool winter, chociaż bez użycia farby i makijażu na cool winter nie wygladam Ale też nie powiem, żeby mi te kolory szkodziły, nawet bez mejkapu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-05 o 22:27
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 22:38   #5054
rozczochranaa
Raczkowanie
 
Avatar rozczochranaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 267
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja bym powiedziała, że jednak soft autumn. Ulubione kolory bardziej jak deep autumn.

Podtypy nie zawsze pasują na 100%, ja też nie pasuję do żadnego typu na 100% (albo opisy są za wąskie )

Poza tym gust Alexander jest specyficzny, jak ktoś woli bardziej kontrastowy, wyrazisty wygląd to jej rady dla wielu typów są za nudne (ani mi w głowie się ograniczać do palety dla soft summer, same mdłe kolory!) więc noszę też kolory dla cool winter, chociaż bez użycia farby i makijażu na cool winter nie wygladam Ale też nie powiem, żeby mi te kolory szkodziły, nawet bez mejkapu.
No tak, typ typowi nierówny
Ja właśnie ostatnio głównie zastanawiam się nad kombinacjami z makijażem - wcześniej jakoś nie robiłam zbytnio żadnych wymyślnych, a teraz mam ochotę pobawić się cieniami, kolorami (które mogłyby mi pasować) - stąd chociażby pytanie o typ
__________________

"Kłopotliwe na świecie jest to, że idioci są pewni siebie, a ludzie rozsądni pełni wątpliwości."
rozczochranaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 10:31   #5055
Aisha_1990
Przyczajenie
 
Avatar Aisha_1990
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 2
GG do Aisha_1990
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czy ja też mogę poprosić o analizę ?

1. Opalanie - na czerwono, po jakimś czasie brązowieje, ale bez szału kolor wydaje się być lekko 'brudnawy', mam skłonność do poparzeń, niestety opalenizna nie trzyma się zbyt długo i blaknie.
2. Oczy - Piwne - od źrenicy taki jasny brąz, potem zieleń, obwódka ciemnobrązowa, przy czym jedno oko ma więcej brązowego a drugie zielonego koloru, brwi ciemniejsze od rzęs-brwi ciemnobrązowe rzęsy dość jasne
3. Piegi - latem się pojawiają, ale głównie na nosie i na ramionach - są złociste, szybko znikają, na ciele mam dużo ciemnobrązowych i rdzawych pieprzyków, z przewagą tych ciemnobrązowych,tych rdzawych jest mało
4. Cera - blada, dość jasna, w kierunku beżowej, używam najjaśniejszych podkładów, zdarzają się popękane naczynka, mam też (niestety dla mnie bo od dziecka praktycznie)sińce pod oczami czerwono-niebieskie dość widoczne, także żyły w kolorze niebiesko-fioletowym
5. Włosy - w dzieciństwie był to średni blond, z jasnymi pasemkami od słońca. Później dość znacznie ściemniały, zrobiły się takie jakby popielate. W tej chwili mam farbowane włosy na popielaty brąz w którym dobrze się czuję.
6. Usta - raczej jasne, różowe
7. Kolory - Źle czuję się w ciepłych kolorach tzn np. intensywny pomarańczowy, żółty. Mam wrażenie wtedy, że twarz wydaje być jeszcze bledsza i jakby zmęczona? Nie wiem jak to ująć,natomiast dobrze czuję się w chłodnych kolorach - chłodne błękity, zielenie,róże,granat a też w szarym,brąz czy czerwonym (w kierunku różu niż pomarańczy). Zrobiłam też test z biżuterią- lepiej czuję się w srebrnej biżuterii niż złotej. Obstawiam siebie jako lato, albo jakąś mieszankę ale nie jestem pewna
Aisha_1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 13:28   #5056
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Aisha_1990 - najprawdopodobniej chłodne lato.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 18:08   #5057
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
I ja, i ja

1. Jak się opalasz - wydaje mi się, ze średnio szybko, ale w sumie to ciężko mi stwierdzić, bo nie lubię się opalać.
Opalam się na brąz - od razu.

2. Kolor oczu - zielone, z dość ciemną oprawą. Długie, lecz proste rzęsy, gęste brwi.

3. Piegi -brak. Aczkolwiek ostatnio miałam wrażenie, ze zauważyłam kilka u siebie (chyba od słońca). Ale generalnie brak.


4. Cera - odcień oliwkowy, chłodny, trochę ziemisty. Raczej jestem z tych bladych, ale to chyba wynika z tego, ze unikam słońca. Ale mega bladziochem nie jestem.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz z ciepłymi refleksami.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze się czuję w czerni. Źle w kolorach ogólnie, ale najgorzej chyba w chłodnym niebieskim, bo podkreśla moje cienie pod oczami. A w szarosciach i kolorach ziemi wyglądam niezdrowo. Ogólnie chyba lepiej mi w chłodnych kolorach (tak wnoszę po szminkach - zdecydowanie lepiej wygladam w chłodnych różach, czerwieniach, nawet fioletach, a koszmarnie w ciepłych koralach, pomarańczach i brązach).


Do niedawna myślałam, że jestem zima, ale te ciepłe refleksy we włosach mi tu nie pasują...
Nieśmiało się przypominam
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 20:01   #5058
Shesadda
Raczkowanie
 
Avatar Shesadda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jeśli można to i ja chciałabym poprosić o analizę (oraz o poradę jaki makijaż byłby dobry dla mnie,oraz jakie kolory ubrań,włosów)



. Opalanie - na czerwono, schodzi skóra po jakimś czasie brązowieje, ale tak jak poprzedniczka-"bez szału "i też kolor wydaje się być lekko 'brudnawy', a opalenizna nie trzyma się zbyt długo i blaknie.


2. Oczy - od źrenicy żółte(kolor taki musztardowy,jasny rudy brąz )potem szary z żółtymi rudymi kropkami obwódka czarna , z daleka wyglądają zielonawo ,jasnobrązowe brwi i rzęsy.Białka oczu z lekka pożółtawe jakby,oraz czerwonawe(dużo widocznych naczynek)często zaczerwienione od alergii
3. Piegi - mam glównie latem,na nosie i wokół oczu, na ciele mam też dużo ciemnobrązowych i czerwonych pieprzyków

4. Cera - blada, w kierunku szaro żółtawej, sińce pod oczami ,koloru skory na twarzy w zasadzie nie umiem określić,taka jakby ziemista (nie za zdrowy koloryt) a na reszcie ciała skóra o żółtawym odcieniu.Bardzo trudno dobrać fluid,nie spotkałam dotąd takiego który by się rażąco nie odcinał od mojej twarzy...

5. Włosy - jasny brąz (chwilami jakby lekko rdzawe lub karmel coś takiego wpadającego w "czerwień"a czasami bardziej popielate,takie mysi odcień.


6. Usta -mają różny kolor trudno go określić,na pewno nie jest to kolor różowy,są dość duże i takie jakieś ...

7. Kolory - nie mam pojęcia w jakich kolorach jest mi dobrze a w jakich zle...Podobno zle wyglądam w soczystych np czerwonym,niebieskim,turk usowym,żółtym ,w beżowym i białym anemicznie blado.Różowa pomadka np też wygląda co najmniej dziwnie
Shesadda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-07, 14:00   #5059
siatkarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko, na brązowo. Odcień złotawo-brązowawy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy zielono-szare. Tęczówki z ciemniejszą obwódką, występują żółtawe plamki. Oprawa oczu: długie, ciemne rzęsy + szaro- czarne brwi o niewyrażnym, zimnym odcieniu.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Ciepły, złotawy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Coś pomiędzy ciemnym blondem a jasnym brązem, raczej mysie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

jasny koral albo róż- trudno ocenić. Chyba raczej róż, zle dosyc ciepły.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Lubie kolorowe ubrania, właściwie wszyskie odcienie. Kolezanki mówią, że w ciemnych kolorach, zwłaszcza czerni wyglądam mniej korzystnie.

Zależy mi na doborze koloru włosów, bo nie moge zdecydować czy lepiej byłovy mi w ciepłych czy raczej zimnych odcieniach. Kiedy patrze na ciepły odcień cery, to mysle, że raczej ciepłe odcienie by mi pasowały, ale moje szarawe i zimne brwi kiepsko z takimi ciepłymi odcieniami współgrają... Pomózcie

Edytowane przez siatkarka
Czas edycji: 2012-09-07 o 14:01
siatkarka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 15:57   #5060
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Siatkarka - najprawdopodobniej soft summer, trudno powiedzieć jaki odcień włosów, najbezpieczniejsze będą na pewno odcienie neutralne (ani zdecydowanie chłodne ani ciepłe), powinny pasować chłodne ale można poeksperymentować też z innymi.
Ten podtyp jest taki "mało zdecydowany" ale można właśnie bardzo wiele różnych kolorów nosić.


Kolory włosów można do pewnego stopnia ocenić owijając głowę materiałem w podobnym odcieniu i coeniając efekt, np. czarny, różne odcienie beżu, czy nawet żółty albo pomarańczowy. Jeśłi kolor mocno nie pasuje, to podobny kolor włosów raczej też nie będzie pasował.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Shesadda, obstawiam soft autumn:
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html

Cay, raczej clear winter, torchę ciepłych tonów to rzecz charkterystyczna dla zim (z wyjątkiem chłodnej)
http://www.prettyyourworld.com/clear-winter.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-07 o 16:04
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 11:58   #5061
Shesadda
Raczkowanie
 
Avatar Shesadda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz-bardzo dziękuję.
Co prawda nie znam angielskiego więc z linka mogę tylko obejrzeć obrazki ale to już coś.
Najdziwniejsze...tam są pokazane kolory ubrań beżowe,a ja ilekroć coś takiego założyłam (bo b.lubię ten kolor) mówiono mi że wyglądam zle,bezbarwnie,bez wyrazu,blado ,że sie "zlewam" itd

Czy umiałbyście mi jeszcze doradzić mi w jakich kolorach robić makijaż oraz jakie kolory ubrań ,biżuterii nosić?
I na jaki kolor zafarbować włosy? (czy w ogóle je farbować-bo są bardzo słabe,cieniutkie i jest ich strasznie mało).Słyszałam że optycznie ich ilość zwiększają pasemka w kilku kolorach-pytanie tylko jakie by to powinny być kolory?

Wkrótce szykuje mi się wyjście na imprezę w klubie(od lat nie byłam nigdzie i kompletnie nie mam pojęcia co założyć).Nic nie mam w szafie sensownego,muszę coś kupić ale nie mam pojęcia co,a bardzo mi zależy by ładnie wyglądać-proszę pomóżcie
Shesadda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 12:49   #5062
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Shessada, nie gwarantuję, że dobrze wytypowałam... nawet nei widziałam twojego zdjęcia, więc to w sumie tylko zgadywanie.

Co do kolorów, to ta pani ma dość specyficzny gust. O ile część kolorów faktycznie się zgadza, bo nie pasuje do karnacji itp to nie ze wszystkimi radami się zgadzam, zresztą jej też brakuje konsekwencji, bo niby wielu typom odradza czerń a potem pokazuje wytypowane przez siebie aktorki w czarnych sukniach i wyglądają ok.

Edycja - opuściłam jeden fragment, już poprawiam:

Łagodne jesienie powinny nosić tylko najbardziej zgaszone z kolorów jesiennych, ponieważ kolory Głebokiej Jesieni są zbyt przytłaczające a kolory Ciepłej Jesieni są zbyt ciepłe.
Ich kolorystyka jest raczej neutralna i moga nosić łagodne kolory zarówno z chłodnej, jaki ciepłej palety, ale pasuje im więcej ciepłych odcieni. Unikaj jaskrawych kolorów, które będa wyglądały rażąco albo nadawały efekt klauna.
Łagodne jesienie mogą wyglądać trochę "mysio" i nudno jeśłi nie noszą właściwych kolorów.


Tłumaczenie:
Główna cecha to deliatna, zgaszona kolorystyka
Oczy mają zgaszony kolor, często z domieszką szarości
Skóra może mieć lekko chłodny ton, lecz zwykle jest neutralna
Włosy są często mysie, blond lub brązowe.


Delikatna jesień to mieszanka jesieni i lata i ta mieszanina ciepła i chłodu (mimo obecności ciepłych tonów) będzie się objawiać dość neutralnie - ani zdecydowanie ciepło, ani zimno.


Najlepsze kolory: khaki, buttermilk, jasnoszary, jasnobrzoskiwiniowy, blada zgaszona zieleń, łososiowy, jasna cytrynowa żółć

Unikaj: czarnego, granatowego, ciemnoszarego, intensywnej czerwieni, fuksji

Jak nie pasuje to powiedz, będziemy zgadywać dalej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-09 o 13:41
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-09, 10:50   #5063
Shesadda
Raczkowanie
 
Avatar Shesadda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Główna cecha to deliatna, zgaszona kolorystyka
Oczy mają zgaszony kolor, często z domieszką szarości
Skóra może mieć lekko chłodny ton, lecz zwykle jest neutralna
Włosy są często mysie, blond lub brązowe.


Najlepsze kolory: khaki, buttermilk, jasnoszary, jasnobrzoskiwiniowy, blada zgaszona zieleń, łososiowy, jasna cytrynowa żółć

Unikaj: czarnego, granatowego, ciemnoszarego, intensywnej czerwieni, fuksji
Faktycznie,szkoda że nie widzisz fotki..a można tu jakoś wstawić?

Chm np z tą fuksją coś w tym jest -chyba odgadłaś,kiedyś kupiłam śliczną szminkę w kolorze fuksji,wyglądałam w niej dziwacznie,jak umalowany klown-zupełnie to nie pasowało.
I rzeczywiście w czerwonym też wyglądam jakoś niezbyt( a najgorsze że jedyna ładna,na czasie bluzka jaką mam w szafie jest właśnie czerwona...-)
Chm granatowe są na ogół dżinsowe ciuchy-a trochę ich mam...
W szarym-takim stalowym-cieniu do powiek wyglądam na bardzo chorą...więc możliwe że się to zgadza wszystko.

Tylko co to jest buttermilk? "Maślane mleko"?(z tłumaczenia).Jaki to kolor,ecru?
I co oznacza przymiotnik-"zgaszony"? Kolor zgaszony to jaki to jest? Taki pastelowy jakby?

A np takie kolory-różowy,pomarańczowy ,fiolet lub niebieski?Mam na myśli nasycone jednolite barwy.W sumie nie przepadam za nimi jakoś ale też właśnie głownie takie ciuchy mam w szafie.
Lubię khaki( a nie mam w tym kolorze prawie nic poza jakąś sportową bluzą na codzien) i łososiowy(ale też nic nie mam w tych kolorach),a czym rózni sie łososiowy od jasnobrzoskwiniowego?(wla śnie -jaki to jest jasnobrzoskwiniowy...)O żesz-ale ja mam braki...

W każdym razie dzięki serdeczne-przynajmniej coś mi już świta nieco
Shesadda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-09, 13:36   #5064
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shesadda Pokaż wiadomość
Faktycznie,szkoda że nie widzisz fotki..a można tu jakoś wstawić?

Chm np z tą fuksją coś w tym jest -chyba odgadłaś,kiedyś kupiłam śliczną szminkę w kolorze fuksji,wyglądałam w niej dziwacznie,jak umalowany klown-zupełnie to nie pasowało.
I rzeczywiście w czerwonym też wyglądam jakoś niezbyt( a najgorsze że jedyna ładna,na czasie bluzka jaką mam w szafie jest właśnie czerwona...-)
Chm granatowe są na ogół dżinsowe ciuchy-a trochę ich mam...
W szarym-takim stalowym-cieniu do powiek wyglądam na bardzo chorą...więc możliwe że się to zgadza wszystko.

Tylko co to jest buttermilk? "Maślane mleko"?(z tłumaczenia).Jaki to kolor,ecru?
I co oznacza przymiotnik-"zgaszony"? Kolor zgaszony to jaki to jest? Taki pastelowy jakby?

A np takie kolory-różowy,pomarańczowy ,fiolet lub niebieski?Mam na myśli nasycone jednolite barwy.W sumie nie przepadam za nimi jakoś ale też właśnie głownie takie ciuchy mam w szafie.
Lubię khaki( a nie mam w tym kolorze prawie nic poza jakąś sportową bluzą na codzien) i łososiowy(ale też nic nie mam w tych kolorach),a czym rózni sie łososiowy od jasnobrzoskwiniowego?(wla śnie -jaki to jest jasnobrzoskwiniowy...)O żesz-ale ja mam braki...

W każdym razie dzięki serdeczne-przynajmniej coś mi już świta nieco
Można wstawić przez wizaż.pl używając przycisku ze spinaczem u góry pola albo dać link do jakiejś strony hostingowej - ja używam imageshacka, gdzie mam konto. Potem zdjecia ze dodane do sowjego konta (trzeba być zalogowanym przy dodawaniu) można skasować jak już nie są potrzebne.

Możliwe, że nie jesteś tym typem albo że nie wszystkie rady do ciebie pasują (sporo zalezy od gustu i indywidualnej pigmentacji, oraz od makijażu).

Jeśli chodzi ubrania to największe znacznie maja te, które nosimy przy twarzy, czyli głównie "góry". Spodnie można nosić w nietwarzowym kolorze, bo są daleko od twarzy. Przy strojach odsłaniajacych więcej ciała jak krótkie sukienki itp kolor może mieć znaczenie jeśli nie pasuje do karnacji, ale przy długich dżinsach nie ma tego problemu.

Kolory makijażu są najważniejsze, czasami nawet kolor może być ok, ale np. w złym natężeniu (za ciemny, za jasny), kolory makijażu musza pasowac nie tylko do karnacji ale też do oprawy oczu, koloru oczu, włosów, więc tutaj dobór jest najbardziej restrykcyjny.

Ten kolor buttermilk - dałam ci linka, jak klikniesz w tamtym poście w to słowo to zobaczysz. To taki jakby ciemniejszy kremowy, taki żółtawobeżowy. Jeśłi chodzi o nazwy kolorów to mogą być niejednoznaczne, dlatego warto sprawdzićw praktyce czy pasują.

Pastelowe kolory to takie rozbielone (jakby do białęj farby dać trochę kolorowej, a zgaszone to takie mniej intensywne, np. lekko szarowe, nie jaskrawe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-09, 16:42   #5065
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

dosyć szybko, na brązowo/złoto, przy czym raczej nie zdarza mi się spalić

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

brązowe oczy, brwi i rzęsy całkowicie czarne, obwódka ciemniejsza

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

piegów brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

zawsze mam problem z określeniem; brzoskwiniowy? oliwkowy? nie rumienię się

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

ciemnobrązowe łamane przez czarne, gdy są długie to końcówki robią się jaśniejsze (dążą do rudości)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

koralowe? trudno mi określić kolor, ale chyba z tych ciemniejszych; takie jak na zdjęciu

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

w zdecydowanych, żywych; w czerwieni, amarantowym, butelkowozielonym, pomarańczowym, białym, jasnym świeżym zielonym, kobaltowym, czarnym
nie wyglądam w ogóle w miętowym, w takich rozmytych ogólnie kolorach wyglądam źle
źle się czuję w neonowych, ale nie wiem, czy to w związku z urodą mą

nie wiem, ile dadzą moje odpowiedzi, szczególnie o cerze i ustach, które trudno mi określić; o ustach zresztą też - załączam zdjęcie

edit: wiele razy próbowałam określić się sama, ale ostatecznie nigdy nie mogłam stwierdzić, czy jestem jesienią, czy zimą

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2012-09-09 o 16:52
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-09, 17:09   #5066
nikapet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Pomożecie?

1.Opalam sie dosyć szybko na złotawo-brązowo.
2.Oczy piwne z przewagą brązowego. Jak się popatrzy z bliska to są takie trochę zielonkawe z brązowymi i żółtymi plamkami a jak z daleka to są ciemnobrązowe. Zawsze mam problemy z ich opisaniem Rzęsy i brwi gęste,ciemne,nie narzekam
3.Brak piegów
4.Ciężko powiedzieć bo ostatnio piję dużo marchewki i chyba nawet przesadziłam bo jestem bardziej "żółta" Za to zimą jestem cholernie blada.
5.Włosy brązowe ze złotawymi przebłyskami W lato mocno mi jaśnieją.
6.Usta różowe raczej,takie jasne
7.Dobrze mi w granatach,czerwieni za to w brązach "się tracę"
Pomogłybyście też w określeniu kształtu twarzy?

Zdjęcie pierwsze zrobione zimą,drugie teraz. Obydwa bez makijażu

zima.jpg

cghjk.jpg

Edytowane przez nikapet
Czas edycji: 2012-09-09 o 17:31
nikapet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-09, 21:51   #5067
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Proszę o pomoc z moją urodą

1. Opalanie
- od razu na brązowo, rzadko zdarzają mi się poparzenia, opalenizna długo się trzyma. Kolor chyba karmelowy.


2. Oczy - niebieskie, z ciemną obwódką, i małymi zielonkawymi plamkami. Czasem wydają się szare. Oprawa oczu ciemna.

3. Piegi - nie mam

4. Cera - zawsze miałam z tym problem, chyba brzoskwiniowy.

5. Włosy - blond, ciemniejsze zimą, jaśnieją po lecie


6. Usta - różowe, raczej jasne

7. Kolory - dobrze czuję się w kolorach przygaszonych, głownie niebieski, szary, fioletowy, ale też czasem zielony. Źle czuję się w żółtym i czerwonym.

Edytowane przez kasienka.b
Czas edycji: 2014-03-17 o 17:00
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 12:26   #5068
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Noane - faktycznie możesz być albo głeboką zimą, albo głęboką jesienią. Twój opis nie rozstrzyga czy jesteś bardziej ciepłym czy chłodnym typem, ale po zdjęciu wydaje mi się, że raczej chłodniejszym, czyli zimą.

Główna różnica między typami dowma typami jeśłi chodzi o kolory - chociaż obu jest dobrze w czerni i mocnych kolorach, to jesień wygląda lepiej w intensywnych ciepłych kolorach a nietwarzowe są dla niej przygaszone niebieskie i fioletowe kolory i różne blade, jasne kolory. Natomiast głeboka zima wygląda niekorzystnie w złotawych brązach, jasnym brzoskwiniowym i jasnych odcieniach ziemi. Może to będzie dla ciebie jakąś wskazówką.

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

nikapet
Sądząc po zdjęciach masz chłodną karnację i włosy, oczy nie wyglądają na ciepłe, więc biorąc po uwagę twój opis są zapewne neutralnego koloru. Nic więc dziwnego, że źle wyglądasz w ciepłych kolorach. Być może najlepiej do ciebie pasują rady dla typu chłodnej zimy:
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html
"Dla chłodnej zimy jest ważne żeby trzymać sięz dala od ciepłych kolorów. Trzymaj się chłodnych błękitów, fioletów i czerwieni i ogólnei wszystkiego co nie jest ciepłe, jak złociste brązy i pomarańcze.
Podczas gdy noszenie chłodnych kolorów jest główną zasadą, ważne również żeby kolory były wystarczająco intensywne, aby pasować do twojej intensywnej kolorystyki, więc deilkatne pastele jak bladobłekitny albo bladofioletowy mogą wyglądac na tobie nijako.

Chłodna zima nie graniczy z żadnymi ciepłymi porami roku, ale może zachodzić na chłodne lato. Niektóre co bardziej intensywne kolory lata, jak malinowy, śłiwkowy i ciemnoróżowy znajdują się również w tej palecie i wyglądają szczególnie dobrze w makijażu chłodnych zim.

Najlepsze kolory: czarny, biały, fuksja, śliwka (nie tłumaczę nazw błękitów bo trudno powiedzieć jakie odcienie autorka miałz na myśli)

Unikaj: ciepłych odcieni jak złociste brązy, żółcie, pomarańcze."

Dla porównania typ chłodnego lata (nie sugeruj się zbytnio zdjęciem, jest bardzo nienaturalne, poza tym chłodne lata nie musza być niebieskookimi blondynkami):
http://www.prettyyourworld.com/the-cool-summer.html

Chłodne lata wyglądają szczególnie dobrze w odcieniach niebieskiego.
Od chłodnej zimy odrożnia je głownie to, że jako mniej kontrastowemu typowi pasują im mniej intensywne kolory. Szczególnie twarzowe kolory to m.in. granatowy, szary i łagodsny róż.


Masz pociągłą twarz.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Anoula - podręcznikowe chłodne lato
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 17:37   #5069
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość


Anoula - podręcznikowe chłodne lato
Dzięki
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 13:28   #5070
Swaggie
Przyczajenie
 
Avatar Swaggie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 26
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja również proszę o ocenę. Z góry bardzo dziękuję

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się raczej dość szybko. Przeważnie na kolor brzoskwiniowy z domieszką brązu


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Piwne. Tęczówki mają wyraźną ciemniejszą obwódkę. Kolor raczej czysty. Czarne, dość mocno zarysowane brwi, rzęsy również czarne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Występują latem, jak już to raczej w małej ilości, ciepłe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Jasny, dość chłodny. Jak się rumienie, to na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Średni brąz. W lecie nieraz słyszałam, że wpada nawet w miedziany z przebłyskami.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona
czerwień, brzoskwinia czy koral?

To może dziwnie zabrzmieć, ale zmienia się Raz wygląda jakbym pomalowała się szminką, jest koralowy. Innym razem natomiast delikatny, jasny, blady róż.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze mi w żywym żółtym, czarnym, wszelkich koszulach, kurtkach jeansowych. Nie najlepiej za to prezentuje się w ciemnym fiolecie
Swaggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.